Plaatselijk Nieuws DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND Stram en Rhcumatisch? STAVENISSE Verlovingsringen Herbers Jenniskens ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE ANNA JACOBA POLDER VEILINGEN POORTVLIET ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 25 juni tot en met 1 juli zondag 0.35 13.14 maandag 1.33 14.10 dinsdag 2.28 15.10 woensdag 3.16 15.48 donderdag 4.05 16.34 vrijdag 4.57 17.21 zaterdag 5.44 18.05 juni Volle maan te 13.38 uur. GEVONDEN VOORWERPEN Een blauwe jongenspet, blauw jongens jasje, houten duimstok, passer, plastic etui, zakdoek, poppenwagen met pop, padvinders- riem, autoped, rubber bal, plastic portemon- naie, zwarte gummie motorbroek, ring met één lips en 2 kleine sleuteltjes, pakje „Win ner" shag, lichtbruine portemonnaie, paarse sjaal, suède jongensjasje met rits, kinder schoen (li) groen zeildoeken tasje met 2 witte schoentjes en 2 witte sokjes, blauwe zakdoek, wit halskettinkje, rose babymuts, bankbiljet, 2 koffersleuteltjes, parelmoeren halssnoer, armband met vierkante schakels, blauw-wit gebreid kindervest, wit metalen herenhorloge met dito band, wit gehaakte dameshandschoenen, beige kindermantel, bril in etui Inlichtingen bij de rijkspolitie alhier. VOOR DE AVO De ter plaatse gehouden collecte sociale zorg voor minder validen (AVO) bracht 199.43 op. MUTATIES BIJ DE POLITIE Op 12 juni 1961 werd de adspirant bij de rijkspolitie bij de F. F. J. Kramer geplaatst bij de groep Tholen. Wachtmeester H. Duine van Sint Anna land werd op 15 juni overgeplaatst naar Hoofdplaat in de functie van postcomman dant aldaar, wat een mooie bevordering inhoudt. Naar we vernemen hoopt dan op 1 juli a.s. gepensioneerde adjudant C. Griep op 10 juli afscheid te nemen van het korps Rijkspolitie en dan inzonderheid als com mandant van de groep Tholen. „TROUWE DUIF" 17 juni 1961 St. Denis 320 km. J. Deurloo 1, M. Vogel 2 8 26, Fr. Koppen hol 3, M. Moeliker 4 35 38, J. Soomers 5 19 34, C. v. Luyk 6 28 36, C. Soomers 7 18, L. Laban 9, J. Kegge 10 24 39, A. Burgers 11 22 33, A. de Jonge 13 30 32. P. Kegge 12 14 23 27 37, A. Wagemaker 15, H. Cornelisse 16, G. de Kok 17 21, J. Praat 20 29, D. Jansen 25, L. Jansen 31. lste duif 2.37.12, laatste 2.51,36 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat i.v.m. de invoering van de vijfdaagse werkweek de verkoop van gasmunten m.i.v. 27 juni 1961 zal plaats vinden op: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur; donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Tholen, 20 juni 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 15 juni 1961 Willem zoon van Abraham Christiaan Kot en Johanna Quist 18 juni 1961 Abraham Cornelis zoon van Leendert de Laater en Maria Petronella Everse. Overleden; 18 juni 1961 Jacobus Jansen oud 75 jaar zonder beroep wonende te Tholen, echtge noot van Cornelia Johanna Sandijk. OPENING LUNCHROOM Vorige week dinsdag werd in tegenwoor digheid van beide wethouders, secretaris Laban, opzichter Van Droffelaar, bouwkun dige D. Dormaar, dhr. Leenhouts van de PZEM, aannemer Burgers en onderaanne mers de lunchroom geopend bij de thoolse brug op de aankomstplaats van de autobus sen. De lunchroom kreeg de naam „De Poort van Zeeland" waarvan dhr. J. Moer land te Sint Annaland eigenaar is. Het is een fraai afgewerkt en keurig ingerichte ruimte gewórden, waar op de bus wachten de passagiers een prettig onderdak kunnen vinden en waar ook toeristen vaak zullen afstappen om zich van een zakje frites of andere versnaperingen te voorzien. Het ge bouw dat 40 vierkante meter oppervlakte heeft en van een licht verfje is voorzien, maakt een goede indruk. ORGELCONCERT De bekende organist Feike Asma gaf woensdagavond een orgelconcert in de her vormde kerk alhier waarvoor matige belang stelling was. Zoals steeds is een orgelbe speling van deze kunstenaar het aanhoren altijd waard. Het programma werd uitge voerd zoals vorige week werd aangekon digd. UITVOERING „SPIDO" A.s. zaterdagavond 24 juni geeft de Gym nastiekvereniging „Spido" alhier op het sportterrein haar zomer-uitvoering. Zoals gebruikelijk gaat aan de demonstra tie een rondgang door de gemeente vooraf met medewerking van „Oud Vossemeer's Muziekvereniging". Het bestuur heeft bovendien het voorne men om in de nazomer nogmaals een uitvoe ring te geven. Bij die gelegenheid zullen ook enkele zusterverenigingen uit de omtrek van de partij zijn. OPNIEUW EEN STEENTJE VOOR DE SPEELTUIN De voetbalwedstrijd van afgelopen zater dagavond heeft weer een mooi steentje bij gedragen voor de speeltuin-actie. De wed strijd tussen de chauffeurs en het elftal van Hommel N.V. werd door bijna 200 mensen bezocht, die samen 84.toegangsgeld betaalden, wat geheel aan de speeltuin ten goede komt. De wedstrijd zelf was interessant, te meer omdat beide elftallen over enkele getrainde spelers beschikten. De uitslag was 1 - 1, ge lijk spel. Misschien zullen de spelers het niet bij deze onbesliste ontmoeting laten GEVONDEN De Postcommandant der Rijkspolitie be schikt over een zeer eigenaardig gevonden voorwerp, t.w. een gedeeltelijke bovenge- bit prothese. DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdag gehouden wed vlucht vanaf St. Denis over 21 km luidt voor de „Zwaluw", die daaraan met 150 duiven deelnam als volgt: A. Lindhout 1 36 44, A. Rijnberg 2 7 8 20 42, J. TKolenaar 3 16 31, M. v. d. Zande 4 30 47 49 en lste overduif J. v. Meer 5, D. Havermans 6 10, F. Nuts 9 12, C. Timmermans 11 17 24 46, W. Burgers 13 23, J. v. d. Zande 14, A. v. Treijen 15 32 35 39 48 A. v. Daalen 18 38, C. A. Hommel 19, P. v. As 21 28, Jac. Boogaart 22 33 Jac. Vaders 25, M. de Graaff 26 27 41 45, C. Hommel 29, N. v. d. Houten 34 L. M. de Heer 37 G. Havermans 40, J. Berkeij 43, J. Henraath 50. Aankomst l.e duif 14.40.40 uur gemidd. snelheid 1459.97 m-m. Aankomst laatste duif 15.01.30 uur ge midd. snelheid 1332.00 m-m. De duiven waren te 11.00 uur gelost. Persoonlijkheden herken! men aan hun bril. Voor een „persoonlijke" bril BEVORDERING BIJ P.T.T. De besteller J. J. Bevelander alhier is met ingang van 1 mei j.I. bevorderd tot besteller lste klas. NITOP HAD WEER VOORTREFFELIJKE VIERDAAGSE De reisvereniging „Nitop" bekend om zijn jaarlijkse mooie meerdaagse reizen heeft ook ditmaal die naam hooggehouden. Men startte weer met de gezellige club om half zes in Oud Vossemeer op 15 juni en ging in één ruk naar Venlo, waar de grens na een koffiepauze werd overschreden. Via Aldekerk-Mörs werd naar Duisburg afge bogen om de autobaan op te zoeken, die tot Hannover werd gevolgd. Vandaar reed men nog een 80 kilometer naar het eind doel van deze dag: Goslar, toen men er zo'n 500 km had opzitten. De lange tocht deed niets af aan het daarna gebruikte smakelijke diner. Uiteraard zat de grootste rit van de vierdaagse er op. De tweede dag deed men het veel rustiger aan. Men ging tot de middag Goslar bekijken, om vervol gens om 2.00 uur naar het romantische Okerdal te rijden met de hoogste waterval van de Harz. Wat een machtige en prach tige vergezichten heeft men daar beleefd. Via Hahnenklee-Zellerfeld met de grootste houten kerk ter wereld ging het naar de Blocksberg waarvan de legende over de heksen met de bezemstelen. Door het mooie Gose dal kwam men weer in Goslar terug. De derde dag werd een uitgebreider trip gemaakt door de allermooiste gedeelten van de Harz. Men bezocht de steile kabel baan Leo in Bad Harzburg en kwam van daar in een mooie rit dicht langs de Rus sische zone naar Hogegeiss. De tocht door de Zuidharz werden enkele onvergetelijke uren met de heerlijke dalen van Zorge, Walkenried 'en Bad Sachsa. Men kwam via Bad Lauterberg, Silberhütte op de St. An- dreasberg, de oude zilverstad met de steil ste straat van geheel Europa. Via Sonne- berg Hochstrass Altenau kwam men langs de Oker weer in Goslar. Omstreeks half negen zat men de vierde en laatste dag in Goslar aan het ontbijt met niet al te veel vooruitzichten meer, omdat de vierdaagse nu moest worden af gesloten. Het was slechts een tijdelijke in zinking, want eer men de autobaan naar Nijmegen had gevonden was de stemming er als de eerste dag. In hotel „De Witte" bij Vught zat men aan het afscheidsdiner en om half twee was men na een bizonder voorspoedige prachtige vierdaagse reis weer gezond en wel in Oud Vossemeer, waarbij de chauffeur van ondernemer van de Klun- dert een verdiend extra schouderklopje kreeg -in de figuurlijke zin van alle reizi gers. BIJ DE P.T.T. De heer J. Scherpenisse, tot dusver als besteller werkzaam bij de PTT werd met ingang van 1 mei jl. bevorderd tot besteller lste klas. Sedert 1 februari 1961 is dhr. Tj. de Bruin als hulpbesteller in dienst bij de PT' i' ter plaatse. Acht dagen na zijn indiensttre ding bleek zijn ijver te groot, toen hij in de buiten-bestelling van zijn brommer viel en op de weg een zodanige voet en knie bles sure opliep, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen en ook na terugkeer nog geruime tijd buiten dienst was. Thans is hij zover dat hij het werk gedeeltelijk kan hervatten hopenlijk met meer succes dan aan het begin. GESLAAGD Voor het te Bergen op Zoom gehouden examen vakdiploma kruideniersbedrijf slaag de de heer P. Gunter Azn. MUZIEKAVOND „ACCELERANDO" Het was zaterdag in de gemeente een drukte van belang en dat niet alleen vanwe ge de zes muziekkorpsen: Scherpenisse Tholen, Sint Maartensdijk, Oud Vossemeer, St. Filipsland en Sint Annaland, maar ook vanwege de honderden brommers die vaak ongewenst in de buurt van een concertge- vend korps daverden of ontijdig de nachte lijke stilte verstoorden. De gedempte haven bleek overigens een zeer geschikt brommers- parkeerterrein te zijn. Omstreeks 4 uur wa ren de besturen der deelnemende muziekver enigingen door de gastheer in hotel „De Gouden Leeuw" ontvangen, waar voorzitter A. J. Boogaard het welkomstwoord sprak, waarbij hij het bizonder prettig vond, dat ook de beschermheer van „Accelerando", oud burgemeester F. M. Boogaard aanwezig was, evenals de erevoorzitter W. A. Boo gaard. Teleurstellend was dat de ere-diri- gent dhr. M. P. Lanooy in het ziekenhuis Doo dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oor zaak in de vertraagde werking van de bloed zuiverende organen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen! was opgenomen, maar het besluit om een bloemstukje te sturen van de Bond van Muziekgezelschappen en een fruitmandje van „Accelerando" ontmoette hij niemand tegenstand. Spreker was voorts de heer L. A. M. Elenbaas uit Scherpenisse, voorzitter van de hiervoor genoemde Bond erkentelijk voor diens tegenwoordigheid, terwijl hij de ring gelukkig prees, dat „Met Vereende Krachten" uit Sint Maartensdijk herop gericht weer in de thoolse muziekgele- deren was gekomen. De heer L. A. M. Elenbaas was er van overtuigd, dat alle deelnemende verenigin gen 't prettig vonden hun toontje aan deze muziekavond bij te dragen, nu „Acceleran do" dit jaar haar 16e lustrum zal vieren. Na de erewijn werden de korpsen op het school plein geformeerd voor de muzikale rond gang. Een verbetering was de betrachte onderlinge afstand, zodat men van eikaars musiceren geen hinder ondervond. De rond gang werd besloten met twee ensemble mar sen respectievelijk voor lage en hoge stem ming. Omstreeks kwart voor zeven begon „Ac celerando" als eerste met de concerten, ge volgd door alle andere deelnemende korp sen. Er was hiervoor goede belangstelling, mede dank zij het fraaie weer, zij het dan later op de avond met een wat frisse wind. Uiteindelijk bliezen ook de cirka 300 brom mers de aftocht. BEJAARDEN - REIS REORGANISATIE Door het comité van Amerongen, dat zich de laatste jaren belastte met het organi seren van de bejaardenreis werd aan de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Sint Annaland verzocht voortaan medewerking te willen verlenen om hierdoor tot een bre dere opzet te kunnen komen. Daartoe wordt dinsdag 6 juli in het groene kruisgebouw een bijeenkomst gehouden, waarbij naast het bestaande comité en de leden van de Plat telandsvrouwen ook alle bejaarden worden uitgenodigd die graag weer de gezamenlijke reis meemaken. De animo was vorige jaren tanende en gehoopt wordt dat er ook al vanwege de medewerking der Plattelands vrouwen meer belangstelling zal komen. In het algemeen kunnen aan de reis deel nemen degenen die 65 jaar of ouder zijn, maar bij echtparen is het voldoende dat één hunner die leeftijd heeft bereikt. Voorzover men op dinsdag 6 juli om 7 uur niet naar het Groene kruisgebouw kan komen en men toch aan de reis wil deelnemen, wordt men verzocht daarvan bij dhr. van Amerongen of de bestuursleden van de Platelandsvrouwen kennis te geven. De uitbreiding van de winterbloemkool teelt is dit jaar behoorlijk lonend en ook op ander terrein kwam uitbreiding van de tuinbouw tot stand, al wordt deze nog afge remd door het ontbreken van de nodige teeltvergunningen. Men is zelfs hier en daar met plat glas begonnen. Aktiviteit is er dus wel, mede dank zij het landbouwonderwijs in Scherpe nisse dat met z'n tijd meegaat door er ook tuinbouwonderwijs aan te verbinden. Met de ijver van de directeur en de andere le raren aan die school, met de mensen van de voorlichtingsdiensten, ook met de goede wil van ons personeel hebben we 'n goede basis en stuwkracht om verder te gaan. Graag willen we die allen danken voor de zo gezamenlijk bereikte resultaten, aldus be sloot voorzitter Kooijman zijn openings woord. Nadat de rekening en balans, alsmede het jaarverslag, alles tevoren aan de leden toe gezonden nog even was besproken, werd dhr. M. J. Buijs als bestuurslid herkozen. Als lid van de financiële commissie kwam in de plaats van dhr. J. C. de Waal de heer A. C. Geluk van Annavosdijk. Voor aankoop van een nieuwe sorteer- machine werd 25.000.gevoteerd, terwijl een 5000 nieuwe kisten zullen worden aan gekocht. Uitvoerig werd de afzet van late aardap pelen besproken. Het is duidelijk gewor den, dat ook ten aanzien hiervan via de vei ling nog het beste gemiddeld resultaat wordt verkregen. Opnieuw zal men trachten een aardappelpool te vormen om zo gezamenlijk via de veiling af te zetten. De gedachte aan het overgaan tot kleinverpakking of bewerking tot de „gebakken snippers", zoals in Amerika veel wordt gedaan en welke ook hier wel in de bekende zakjes verkrijg baar zijn, moet voorlopig nog wel worden uiitgebannen. De daartoe benodigde machine zou een investering vergen van zo'n 4 a 6 miljoen gulden. Meegedeeld werd voorts op een desbe treffende vraag hoe aan bloemkoolzaad te komen, dat door de ZGV een folder is rondgestuurd, waarin de winterbloemkool teelt wordt belicht en wanneer men daarvan lid is (ƒ5.per jaar) men nog zaad kan krijgen en bovendien van het bizonder nut tige voorlichtingsmaandblad wordt voorzien. Er wordt op aangedrongen steeds de be richten om half een te beluisteren, wat voor ziektebestrijding van groot belang is. Iedere eerste woensdag van de maand is er iemand van de voorlichtingsdienst bij de veiling in de proeftuin klein fruitteelt, waar men ook vanaf half negen de gewenste inlichtingen kan krijgen. Door de heren Spruit en Kodde werd vervolgens nog een praatje gehouden over de teelt van winterbloemkool en over de mogelijkheid van het verkrijgen van wa ter en licht op de tuinbouwbedrijven, waar toe men voor de waterleidingaanleg 500. ineens en 50.per ha betaalt wat men via de herverkaveling over 30 jaar tegen 5% kan uitsmeren. Voor stroom is dat resp. 400.y 40.- per ha. VEILING VERGADERDE De veilingvereniging „Stavenisse en omstreken" hield haar algemene ledenver gadering in café P. J. Hendrikse. De voorzitter, de heer J. C. de Rooij, heette in zijn openingswoord alle aanwezi gen hartelijk welkomen. Hij memoreerde het natte jaar met zijn vele moeilijkheden, hoge arbeidskosten en over het algemeen lage opbrengsten. Uit het jaarverslag ontlenen wij het vol gende: Omzet aardappelen 2.288.800 kg voor 301.581,—; uien 2.966.500 kg 472.864,- diversen 58.600 kg 21.042,totale omzet 795.487,— De totale omzet is ten opzichte van 1959 60 met 26% gestegen. De balans en exploitatie rekening werden na toelichting goedgekeurd. Van de winst zal 2% van de omzet der leden, gerestitu eerd worden. Het restant wordt aan de al gemene reserve toegevoegd. JAARVERGADERING VEILING Een 50-tal leden waren tegenwoordig op de alg. jaarvergadering Van de Sint Anna- landse veiling. Nadat voorzitter C. J. J. Kooijman zich met een bizonder woord van welkom had gericht tot de heren Van Heus- den, Kodde en Spruit, respectievelijk direc teur van de lagere landbouwschool te Scher penisse en assistenten bij de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst werd het overlijden her dacht van de ere-voorzitter J. F. Brooijmans die op 29 september 1960 kwam te over lijden. Velen, vooral ook bij de Sint Anna- landse veiling, had deze aktieve en geziene persoonlijkheid aan zich verplicht, hetgeen ook koninklijke waardering vond door de benoeming als Ridder in de Orde van O- ranje Nassau. Dhr. Kooijman was er van overtuigd dat het werk van de overleden ere-voorzitter lang in dankbare herinnering zou voorleven. Vervolgens belichtte spreker moeilijkheden vooral door de weersomstandigheden in het afgelopen jaar.Maar daarbij kwamen ook nog de lage prijzen voor haast alle produk- ten. „Wij misgunnen niemand de hogere welvaart tengevolge van de hoogconjunc tuur, die de industrie doormaakt, maar het achterblijven in de agrarische sector bij die toenemende welvaart, geeft ons toch wel een gevoel van achterstelling. We menen er aanspraak op te mogen maken daarin mee te delen, omdat deze achterstelling toch niet het gevolg kan zijn van mindere arbeidspres tatie of aktiviteit", aldus dhr. Kooijman. Vervolgens wees hij op de grote wijzigingen die zich voltrekken en waarvan men het geheel nog moeilijk kan overzien. Wat zul len bijvoorbeeld weer de gevolgen zijn van de vijfdaagse werkweek? Van de Euromarkt, waarbij de land- en tuinbouw het grootste struikelblok voor een Overeenkomst vormt. Wat de gevolgen ook van het wegtrek ken van het platteland? Veel vragen waar op moeilijk een antwoord is te geven. Drin gend gewenst is de ontwikkeling nauwlet tend te blijven volgen en de nodige ge volgtrekkingen te maken om tijdig aan te passen, ook wanneer het om mechanisatie gaat, waaraan de kleine bedrijven zich evenmin kunnen onttrekken. Gelukig dat er mede door de herverkave ling meer mogelijkheden zijn geschapen. Duidelijk is dat door de gestegen welvaart de voedingsgewoonten zich hebben gewij zigd. Een steeds toenemende vraag naar meer fijnere en gemakkelijk te bereiden voedingsmiddelen is merkbaar. Bij de maal tijden wordt meer groente en vlees gege ten, evenals toename van zacht en hard fruit gebruik. Bij verkiezing van een bestuurslid wegens periodiek aftreden werd de heer J. C. de Rooij met grote meerderheid herkozen. Bij verkiezing van een lid voor de finan cielecommissie wegens het niet meer her kiesbaar zijn van de heer P. J. Moerland, werd de heer M. Neele Jr. gekozen. Het intreegeld, de contributie, de veiling provisie en de kistenhuur werden voor 1961-62 ongewijzigd vastgesteld. Over het tegoed op de ledenlening zal 3 rente uitbetaald worden. Voortaan zal elke week het statiegeld-bedrag bij telers afgerekend worden. De heer C. E. W. Steendijk vertelde daarna een en ander over de gehouden excursie naar verschillende kleinfruit be drijven in West Noord-Brabant. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. REIS BEJAARDEN Het voornemen bestaat op 6 juli a.s. een reis voor bejaarden te organiseren, waarbij dan om 8.00 uur vanaf het gemeentehuis wordt gestart met als doel Rotterdam, waar onder meer de diergaande Blijdorp wordt bezocht. Men kan zich voor deze tocht reeds nu op de gemeentesecretarie opgeven en de organiserende commissie hoopt dat er grote deelname zal zijn voor de ongetwijfeld weer gezellige reis. BEVORDERING De bestellers J. J. W. van Houdt en P. J. van Houdt (vader en zoon) zijn beiden bevorderd tot besteller lste klas. SCHOOLT ANDVERZORGING De schooltandarts controleert en behandelt momenteel voor de tweede maal de school jeugd uit deze gemeente. Na afwerking hiervan zijn alle lagere scholen op het eiland tweemaal gecontroleerd en zonodig behan deld. GEVONDEN een gouden ringetje, een lipssleuteltje en een kinderportemonnaie. Inlichtingen Postcom mandant der Rijkspolitie, alhier. ELVINA'S MODESHOW Bij de opening van Elvina's ateliers te Sint Maartensdijk werd een modeshow ge organiseerd, waarover vele aanwezige dames nog lang hebben nagepraat. Nu hetzelfde bedrijf voornemens is om 29 juni een derge lijke samenkomst in het Holland Huis in Scherpenisse te arrangeren, mag er op wor den gerekend dat de belangstelling opnieuw groot zal zijn. Was het de eerste maal be perkt tot het aantal genodigden, nu kan ieder meisje dat zich hiervoor interesseert en voor het prettige, echte dameswerk in Elvina's ateliers de modeshow bezoeken en zal dan tevens alle inlichtingen vernemen, die men wil weten alvorens een beroep te kiezen. Zoals reeds bekend gaat dit bedrijf zich niet alleen uitbreiden, maar krijgt nu ook een geschikte plaats op het industrie terrein, dat hierdoor mede verlevendigd zal worden. P.D.V. „DE REISDUIF Wedvlucht Chateauroux los 5.45 uur afstand 555 km le duif 13.48.27 laatste 15.24.53 uur C. v. d. Have Scherp. 1, 3 7, G. M. Larooi] Scherp 2 J. v. d. Hoek St. M. 4 8 9, A. v. Tiggele Pvl. 5, D. Uil Pvl. 6. Wedvlucht St. Maxence los 10 uur af stand 271 km lste duif 13.05.19, laatste 13.23.30 uur. M. Goudzwaard Pvl. 1 3, J. v. d. Hoek St. M. 2 6 20, J. Geuze Scherp. 4 7 11 18 19 22, J. Westdorp Pvl. 5, K. Lisseveld Pvl. 8 15 17 M. Speijer Pvl. 9 10 13 14 16 D. Uil Pvl. 12, P. Noordijke Scherp. 21 A. v. Tiggele Pvl. 23. GEVONDEN VOORWERPEN 1 witte handschoen, 1 blauwe portemon naie, 1 fietspompje, 1 wieldop van Opel. Inlichtingen bij de postcommandant der rijkspolitie alhier. AANRIJDING Vrijdag jl. kwam de bestuurder van de vrachtauto H.J.A.V. te Steenbergen onge veer half vijf over de provinciale weg ge reden in de richting Poortvliet, toen hij een zijweg moest inslaan om grond te laden. De chauffeur reed die zijweg echter voorbij en toen hij dat merkte, stopte hij en begon achteruit te rijden. Hij merkte daarbij niet dat inmiddels achter hem een personen wagen was gestopt, bestuurd door L.A.Z. uit Tilburg. Het zoentje van het achterwerk der vrachtauto op het voorfront van de per sonenauto klakte niet alleen, maar bescha digde laatstgenoemde voertuig behoorlijk. De politie maakte tegen de vrachtautochauf feur proces verbaal op. Bakker-Hage 4 6 7 18, A. Faasse 5 9 13, Gebr. Fonteijne 8 24, C. Verwijs 10 15 16 20 23, J. C. Verwijs 11 12 14, J. Zuidweg 1,7, G. Hooglander 19, J. Geense 21, J. Bak ker 22. BIJ DE P.T.T. De besteller M. van de Velde is bevor derd tot besteller lste klas. THOLEN woensdag 21 juni Doré bonken 29.gewo ne 24.4124.23 Idem II 22.21 poters 19.66 kriel 15.26 Eerstelingen gewone 21.1722.27 poters 19.19 aanvoer 32 ton. SINT ANNALAND woensdag 21 juni Doré gewone 23.24 24.25 afwijkend 21.7223.09 drielingen 18.50—18.99 kriel 16.03—16.70 Eigenheimers gewone 23.2623.71 poters 14.48 aanvoer 64 ton donderdag 22 juni Doré bonken 28.75 gewone 23.2624.64 afw 21.4821.69 po ters 18.70—19.99 kriel 17.17.40 b Eigenh. gewone 21.1122.13 afw. 19.57 drielingen 15.53 aanvoer 75 ton. STAVENISSE donderdag 22 juni Doré I 24.80 bonken 28.90 Doré II 18.3024.20 poters 19.20 kriel 17.10 aanvoer 20 ton SINT MAARTENSDIJK 21 juni Doré 24.2224.45 bonken 28. drielingen 19.30 kriel 16.25 aanvoer 625 kisten 22 juni Doré I 24.56—24.90 Doré II 23.24 23.55 bonken 29.52 drielingen 19.88 19.77 kriel 17.06 aanvoer 1100 kisten SCHERPENISSE woensdag 21 juni Doré gewone 23.66 23.85 afw. 22.39—20.51 driel. 18.50—18.60 kriel 16.16.16 aanvoer 26 ton. donderdag 22 juni Doré gewone 24.43 24.63 afw. 22.— 22.61 driel. 19.56 kriel 17.2417.46 bonken 28.20 aanvoer 29 ton DENK OM DE WINKELSLUITING Met ingang van 17 juni werd de nieuwe winkelsluitingsverordening voor deze ge meente van kracht. Vanaf deze datum is de sluitingsmiddag voor alle winkels op dins dag na 13 uur bepaald. Bakkers en melk handelaren mogen na 13 uur nog wel be zorgen, maar niet meer, zoals nog wel voor komt, vanuit de winkel verkopen of publiek in de winkel hebben. Mogelijk wil het publiek zich daaraan houden, daar men anders de winkeliers in moeilijkheden brengt. Voorts is de sluiting op de maandag, woensdag en donderdag tussen 1 april en 30 september om 19.00 (7.00 nm.) gesteld, daarna om 18.00 (6.00 nm.). Zaterdags geldt de landelijke regeling van sluiting om 18.00 uur het gehele jaar door. Tijdens de koopavond op de vrijdag mag de winkel tot 21.00 (9.00 uur nm.) geopend zijn. Ook dat is 'n regeling die voor het gehele jaar geldt. Voor het bedrijf van de plaatselijke heren kapper zijn de sluitingstijden op maandag, woensdag en donderdag 20.00 (8.00 uur nm.) Voor vrijdags geldt ook de koopavondslui ting en voor zaterdag de algemene wette lijke tijd van 18.00 uur. Men zal er goed aan doen zich hieraan te houden. BEJAARDENREIS Dinsdag 4 juli wordt een autotocht voor bejaarden georganiseerd door Noord-Bra bant met een bezoek aan het fraaie natuur park „De Efteling" te Kaatsheuvel. Waar het comité hiervoor zo'n 9.per deel nemer bijdraagt, waar steeds gewaardeerde steun van autobezitters wordt ondervonden, wordt gehoopt ook daadwerkelijke steun door de gehele bevolking. Men kan zich voor de reis opgeven voor 27 juni bij de collec- tantes of bij secretaris Van Doorn. Ieder die 65 jaar of ouder is kan mee. RAADSVERGADERING Donderdag 29 juni a.s. hoopt de gemeente raad alhier in openbare vergadering bijeen te komen o.a. om een voorstel te behandelen met betrekking tot nieuwe huisnummering en wijziging straatnamen. BOND BESCHUTTE WERKPLAATSEN Onlangs hield de Bond van Beschutte Werkplaatsen met de personen die onder de G.S.W. regeling werken een eerste verga dering in de zaal van het gemeentehuis alhier. Voorzitter G. Heijboer las Mattheus 20 en ging voor in gebed, waarna hij zich met een welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. De tweede voorzitter van de C.N.V. de heer de Boer hield een uiteenzetting over de vijfdaagse werkweek, waarna tal van vragen werden gesteld en beantwoord. De heer K. van Nieuwkerk werd in het bestuur gekozen, waarna dhr. de Boer met dank zegging eindigde. N.C.V.B. Op de laatste ledenvergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Poortvliet sprak ds. van Egmond uit Tholen over „Kerk en jeugd in Oost Duitsland". Na een bespreking werd het Lutherlied gezongen. Op de volgende vergadering hoopt ds. Jan sen uit Goes te spreken over Christendom en Kuituur. COLLECTE De Emmabloemcollecte bracht ƒ211.65 op. WEDVLUCHT Uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf St. Denis van de P.V. „De Reisduif" te Sint Filipsland. In concours waren 71 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1507.40 m-m en van de laatste 1355.40 Joh. Reijngoudt Zn 1 2, A. Verwijs 3, zondag 25 juni 1961 THOLEN Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur ds. J. van Dijk nm. 3 uur ds Ph. J. Leenmans Geref. Kerk 10 en 5 uur ds J. van Egmond Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds van Doorn Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned Herv. Gemeente 10 uur ds Ph. J. Leenmans Bediening H. Avondmaal 6.30 uur ds Ph. J. Leenmans Dankzegging H. Avondmaal Collecte ziekenfonds Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds P. Westland In beide diensten collecte v.d. Gen. Kas Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst dinsdag 27 juni 7 uur ds C, Molenaar van Moerkapelle Geref. Gem. in Nederland 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds L. G. Zwanenberg vm. doopbediening Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned Herv. Gemeente 9.30 uur ds J. van der Haar Bediening H. Avondmaal 2 uur ds J. van der Haar Dankzegging H. Avondmaal Collecte kerkverwarming Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur ds P. W. Spruijt te Amsterdam SCHERPENISSE Ned Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds P. Alblas Deurcollecte Kerkvoogdij Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds A. F. Honkoop uit Goes - vm H.Av. nm H.D. POORTVLIET Ned Herv. Gemeente 10 uur leesdienst 6 uur ds J. van Dijk Geref. Gemeente 10 uur leesdienst 2.30 uur ds J. van Egmond Geref. Kerk 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned Herv. Gemeente 9.30 uur ds F. van Dieren Bediening H. Avondmaal 2.30 uur ds F. van Dieren Dankzegging H. Avondmaal Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds Gebraad ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds W. Haverkamp ST. ANNALAND Op ds J. Arendsen van Bunschoten werd door de hervormde kerkeraad alhier toezeg ging van beroep uitgebracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 2