EENDRACHTBODE EINDLES Smalstads zangconcours met Koninklijk goud Voor de balie Bondsdag afdeling Zeeland Lagere Landbouwschool 17c JAARGANG No. 31 16 JUNI 1961 TWEEDE BLAD Vormend onderwijs krijgt meer aandacht Teleurstelling en blijdschap Suède damesjasjes „Sportief (JAN ELICH) HEREN SUÈDE JAN ELICH In tegenwoordigheid van de rijksinspecteur voor het landbouw onderwijs is E. C. F. Bollen te Breda, de ZLM voorzitter ir M. A. Geuze, burgemeester D. C. Bouwense van St. Maartensdijk- Scherpenisse, de kringvoorzitter P. W. C. van Westen, de com missie van toezicht en de vaders, werd aan twaalf leerlingen van de Lagere Landbouwschool te Scherpenisse, na een prettige eindles het einddiploma uitgereikt. Deze cursisten waren in het laatste anderhalf jaar opgeleid volgens het gewijzigde leerplan van het lager landbouwonderwijs, waarbij een grotere plaats werd in geruimd voor algemene vorming. Met nadruk betoogde de inspecteur van het landbouw-onderwijs tijdens een felicitatie-toe spraak, hoe vooral die algemene vorming in deze tijd van groot belang is en hoe daaraan grote aandacht dient te worden besteed. Na deze basis hoopten alle sprekers dat de gediplomeerden zich nog verder zouden bekwamen. Indien zulks niet mogelijk is via middelbaar landbouw-onderwijs, dan toch zeker middels vervolg cursussen, o.a, voor bedrijfseconomie. PRAKTISCH TOETSEN De voorzitter van de commissie van Toe zicht, de heer W. A. de Wilde te Poortvliet richtte zich tot de donderdagmorgen 8 juni in het „Holland Huis" te Scherpenisse bij eengekomen genodigden met een welkomst woord, waarbij het hem bizonder genoegen deed daaronder ook te mogen begroeten, de rijksinspecteur van het landbouwonderwijs ir E. F. C. Bollen te Breda, de ZLM-voor- zitter ir M. A. Geuze, de weede ZLM-se- cretaris ir Prins, de ZLM kringvoorzitter P. W. C. van Westen, de oud-voorzitter der commissie van toezicht, dhr. J. J. Hage te Scherpenisse, de directeur van de landbouw school A. C. van Heusden met nog een tweetal andere docenten en ook vele vaders van de eindcursisten. Was het de gewoonte dat vervolgens de directeur der school het woord kreeg om de leerlingen nog even op hun kennis te toet sen, ditmaal werd aan ir Geuze gevraagd als examinator te willen fungeren. Hoewel in vorige jaren ook dhr. van Heusden zich nimmer liet verleiden tot een van te voren gerepeteerd vraag en antwoorden spelletje, maar kris-kras de verschillende onderwer pen aantipte, steeg deze eindles door een buiten de lessen staande „examinator" be hoorlijk in waarde en kon men veeleer tot souplesse komen voor een onbeantwoorde vraag. Alleen zal het mogelijk aan direc teur en andere leraren, evenals aan de eind- cursisten nog wat spannender ogenblikken hebben bezorgd, nu men van examinator Geuze van alles kon verwachten. Spoedig bleek echter dat men de zenuwen in rust kon laten. De niet alleen theoretisch, maar ook praktisch onderlegde vragensteller wist hoe men zoiets moest aanpakken. Langzamer hand kwamen de cursisten over hun aan vankelijk aarzelende beantwoording en het werd ieder duidelijk dat de jongens niet te vergeefs de landbouwschool hebben door lopen. Opmerkelijk was wel, dat de meer op de praktijk gerichte vragen, minder vlot werden beantwoord dan hetgeen op de the orie betrekking had. Zo bleef men aanvan kelijk het antwoord schuldig op de prak tische vraag hoeveel men als gemiddelde opbrengst mag verwachten van een gemet zomergerst. Kennelijk lag een direct ant woord op de lippen van iedere aanwezige vader, omdat het hier een vraag betrof die lijnrecht naar de portemonnaie liep, maar die zich tegelijkertijd konden beschuldigen hun zoons daaromtrent niet voldoende te hebben ingelicht. Anderzijds zal menig vader met de mond vol tanden hebben gestaan, wanneer vragen werden afgevuurd over Péha, ziekten en bestrijdingsmiddelen, struk- tuur, grondmonstering, enz. Daaromtrent bleken de jongelui in het algemeen voldoen de op de hoogte te zijn. En deze 15 of 16 jarigen zullen na dit goede theoretische begin nog voldoende gelegenheid krijgen praktische kennis op te doen in hun agra rische loopbaan. ALGEMENE VORMING ACCENTUEREN Toen na de eindles ir Bollen het woord kreeg, wees hij er op voor de eerste maal hier een afsluiting van een cursus bij te wonen. Het verheugde hem daarvoor een zo goede belangstelling te zien, met name ook van de organisatie, terwijl de deskundige examinator, welke de taak van de directeur hier overnam, mogelijk laatstgenoemde en zijn collega's enkele benauwde ogenblikken heeft bezorgd. Het .is echter gebleken, dat hiertoe geen aanleiding bestond, waarom de inspecteur met temeer recht van spreken directeur en andere docenten dank kon bren gen voor het gegeven onderwijs aan deze leerlingen. Leerlingen, die geen slecht figuur hebben geslagen. Ir Bollen wees er vervolgens op, hoe er van overheidszijde een prettig conact bestaat met de ZLM, welke organisatie van grote belangstelling voor het onderwijs blijk geeft, iets wat lang niet overal zo is. Namens de inspectie van het landbouwon derwijs bracht hij organisatie, commissie van toezicht en docenten dank en wees er vervolgens op dat er door reorganisatie (nieuw leerplan) al veel is verbeterd, maar er toch nog verlangens zijn overgebleven met betrekking tot het landbouwonderwijs. Vooral het algemeen vormend onderwijs dient nog te worden geaccentueerd, wat tot voor kort een leemte was, maar nu een derde deel van het leerplan uitmaakt. De praktijk wijst in deze tijd immers uit, dat de hoofdmoeilijkheid bij de landbouw een tekort aan algemene vorming is, vooral nu men steeds meer te maken krijgt met de afzet moeilijkheden. Tenslotte feliciteerde de heer Bollen de twaalf geslaagde leerlingen, hoopte dat er voor verschillende van hen de moge lijkheid zou zijn ook tot middelbaar land- bouwonderricht te komen en dat men an ders zeker de hier gelegde basis zou vervol maken door het volgen van cursussen, o.a. ook die voor bedrijfseconomie. Hij vond het spijtig dat men zich op Tholen met de schoolruimte nog moest be helpen, hoewel er in dat opzicht wel pers pectief zit en aan welke uitbreidings- c.q. nieuwbouwplannen de inspectie haar volle dige steun zal geven. Vervolgens werd aan de hierna genoem de jongelui het einddiploma van de lagere landbouwschool uitgereikt Anth. Dake te St. Annaland; M. Schot te St, Maartensdijk; C. Bolier, Adr. Bur gers, M, van Haaften, J. Menheere, L. Koppenhol en Abr. Lindhout tillen te Poortvliet; J. Hage en J. Rijstenbil te Scherpenisse; Abr. Heijboer te Stavenisse en H. v, d. Zande te Tholen, TOEKOMST MET VAKBEKWAAMHEID De ZLMkringvoorzitter, dhr P. W. C. van Westen uit Oud Vossemeer stelde dat met dit einddiploma de eerste steen was ge legd aan het vakbekwaamheidsgebouw. Naast het opdoen van vakkennis meende spreker dat men noodzaak en nut van het lidmaatschap van een standsorganisatie niet moest vergeten. Daarvan moeten ook de jongeren reeds zijn doordrongen. Hij meen de dat er voor de landbouw nog wel toe komst is, maar voor hen die daarin werken zal dat er niet zijn zonder vakbekwaamheid en ondernemingsgeest. Het was dhr. Van Westen tenslotte een genoegen om namens de ZLM kring Tholen en St. Filipsland aan Jan L. Hage te Scherpenisse het boekwerk „Ziekten en beschadigingen in de landbouw" van ir Verhoeven te mogen overhandigen voor het feit, dat hij de beste leerling was van deze klas. Ir Geuze kon even later eenzelfde cadeau overdragen aan nummer twee op die rang lijst, te weten Bram Lindhout uit Poortvliet, zulks namens de ZLM. Bij zijn felicitatie wees ir Geuze er op, dat de plannen voor uitbreiding van de la gere land- en tuinbouwschool te Scherpe nisse vastere vorm aannamen om mede daardoor te komen tot lager land- en tuin- bouwonderwijs in de meest uitgebreide zin. Hij was er van overtuigd dat de ZLM ter zake diligent zou blijven, omdat ook, ja vooral de organisatie dit programma-on derdeel zeer belangrijk vindt. Om niet nog meer jongeren af te schrikken leek het ir Geuze onjuist telkens meer te prediken dat het de landbouw zo slecht gaat. Beter is te doen wat in het vermogen ligt de positie te verbeteren en daartoe kan vakkennis be langrijk bijdragen. De directeur der school, dhr. Van Heus den wees er op sinds zijn leiding aan deze school vanaf 1954 nog niet zo prettige klas te hebben meegemaakt. Misschien wel om dat men direct van de lagere school als 12 of 13 jarige jongen op de landbouwschool is gekomen, maar zeker omdat de wil er was kennis te vergaren. Hij wist zich de tolk van de collega's, wanneer hij allen met het be haalde succes feliciteerde en hen voor de toekomst 't beste toewenste. Hij was voorts de commissie van toezicht erkentelijk voor haar belangstelling, wat de docenten als een te waarderen steun zien. Nadat dhr. Heijboer van Stavenisse nog het woord had gevoerd namens de ouders was het Jan Hage die dankte namens de gediplomeerden en met een collega iedere aanwezige docent een cadeautje overhan digde. Tenslotte voegde de voorzitter der com missie van toezicht zijn felicitaties bij die der overige sprekers, dankte voorts allen voor de betoonde belangstelling, de leraren voor het gegeven onderwijs en sloot daar mee het officiële gedeelte, waarna nog een paar voorlichtingsfilmpjes werden vertoond. Het Federatief zangconcours, dat zaterdag jl. onder gunstige weersomstandigheden in St. Maartensdijk werd gehouden, ken merkte zich door een tegenstelling. Enerzijds de teleurstelling over de geringe deelname, nu er maar tien inplaats van zoals vorig maal 19 koren aanwezig waren, teleurstelling ook vanwege de onvoldoende samenwerking met de andere in Zeeland bestaande bond, teleurstelling bovendien omdat de jongeren het blijkbaar niet meer kunnen opbrengen aktief deel te nemen aan culturele ontspanning, maar dit via radio, televisie en op de brommer op passieve manier trachten te beleven. Anderzijds echter ook blijdschap vanwege het mooie, zelfs vrij warme weer op deze concoursdag, vanwege de bekoring van het gezamenlijk gezongen bondslied voor de pui van het gemeentehuis - gedirigeerd door de heer A. L. Riedijk - blijdschap ook vanwege het grote medeleven door de burgerij, blijdschap bovendien en wel vanwege de vorstelijke onderscheiding voor dirigent A. L. Riedijk: de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarin geheel jubilerend „V.Z.O.S." mede werd onderscheiden en wat deze geliefde koorleider zo van harte werd gegund. Vooral dat laatste kwam duidelijk naar voren op het ogenblik, dat burgemeester D. C. Bouwense van Sint Maartensdijk en Scherpenisse het koninklijk ereteken op de borst spelde van dhr. A. L. Riedijk. Het daarop gevolgde applaus zowel in de raads zaal van het gemeentehuis, waar de plech tigheid plaats vond, als daarbuiten, waar dit gebeuren via een geluidsinstallatie was te horen, was een spontane en unanieme bij val op deze onderscheiding Juist in een tijd, waar onderscheidingen nogal in opspraak zijn - en dat niet zonder reden werd hier als het ware het konink- die nu ongeacht de kleinere optocht een vro lijke mars liet horen en daarmee het con cours inzette. Een korte rondgang door de gemeente werd besloten met een samenkomst op de markt, waar onder leiding van de ju bilerende dirigent gezamenlijk het Bondslied werd gezongen. VOLGEND MAAL IN NIEUW GEMEENTEHUIS In de Sint Maartensdijkse raadszaal wer den de afgevaardigden van het Federatieve en Zeeuwse Zangersbond bestuur met lijk goud in ere hersteld. Het was het hoog tepunt van het officiële gedeelte op deze zonnige concoursdag in de Smalstad. Het begin daarvan was gemaakt om tien voor twaalf, toen de muziekvereniging „Met Vereende Krachten" onder leiding van al weer dhr. A. L. Riedijk op de gemeente grens de komst afwachtte van de deelnemen de koren en de officials. Even later kwamen de auto's en bussen aan, maar zelfs van het niet grote aantal deelnemers kon op die tijd nog maar een gedeelte de officiële opening bijwonen. Een viertal bussen en een acht tal auto's completeerden de stoet die vijf jaar geleden tweemaal zo groot was. Maar toen en dat was weer een zon nige kant had men „M.V.K." nog niet, bestuursleden van de deelnemende koren en andere genodigden ontvangen. Burgemeester Bouwense verklaarde dat men aanvankelijk pessimistisch was gestemd met betrekking tot de weersomstandigheden, maar dat dit nu alles meeviel. Namens het gemeentebe stuur riep hij de Zeeuwse zangers een harte lijk welkom toe en wees er op dat het niet de eerste maal is hen in deze raadszaal te mogen ontvangen. Het zal wel de laatste maal zijn in het „oude hok", want met de verbouw zal nu spoedig begonnen worden. Hoewel de deelname aan het concours te leurstellend is, hoopte de burgemeester, dat deze dag toch aan zijn doel zou beantwoor den. Vervolgens richtte hij zich tot de ju bilerende gemengde zangvereniging „V.Z. Tijdens een zitting van het Kantongerecht te Bergen op Zoom moest de chauffeur A. van D. uit Stavenisse voor de groene tafel verschijnen, omdat hij op 30 maart in de En gelsestraat niet behoorlijk naar links zou zijn uitgeweken en daardoor het overige ver keer in gevaar bracht. Van D. wees er op, hoe het niet mogelijk was verder uit te wijken, omdat er een grote vrachtauto geparkeerd stond. Hij moest toen wel het trottoir oprijden en door het gladde wegdek na de regen was zijn auto tegen een andere geschoven. De officier van jus titie zei te vermoeden dat Van D te snel had gereden en stelde daarop de vraag of verdachte de weg wel kende. „Ik slinger hier al zo'n dertig jaar door Bergen op Zoom" was het antwoord „en heb nog nooit een aanrijding gehad. Van D wilde er maar mee zeggen dat hij de stad op zijn duimpje kende en de officier ging er toen maar op dezelfde manier tegenaan door te vragen: „Drinkt u dan zoveel, dat u slingerend door de straten gaat?" De officier wist gelukkig wel beter. Anders zou het niet bij de eis en uitspraak van vijftien gulden boete zijn gebleven, wat nu wel het geval was. C.B. uit Sint Annaland was op het kruis punt bij de Mariahoek te Bergen op Zoom achteruit-rijdens tegen een aindere auto terechtgekomen. Ook deze onvoorzichtigheid werd met vijftien gulden boete bestraft. MET VERZACHTENDE OMSTANDIGHEDEN Voor de Politierechter te Middelburg moest zich de 21-jarige J.P.P. uit Tholen verant woorden voor herhaaldelijk gepleegde ver duisteringen. P. was geruime tijd werkzaam geweest bij Van O. uit Tholen en had zich daarbij verzekeringspremies toegeëigend In drie jaar tijd was het veruisterde bedrag tot enkele duizenden guldens aangegroeid. Toen in het najaar 1960 zijn verkeerde handelingen aan het licht waren gekomen had zijn werkgever alle mogelijke souplesse getoond en hem de kans gegeven zich van deze weg af te wenden. Maar verdachte was er op doorgelopen en toen dit nogmaals aan het licht kwam, had zijn werkgever hem nog eens de gelegenheid geboden het verduisterde bedrag terug te betalen zonder verdere maatregelen te nemen. P. ging op dit ruime standpunt in, maar betaalde zijn schuld door schadebedragen niet aan verze kerden uit te keren. Toen was het welletjes. Voor de Politierechter gaf verdachte zijn verkeerde daden volledig toe. Hoe werkte nu in Rotterdam en betaalt zijn schuld in ter mijnen aff. De officier van justitie mr. J. L. Andreae gaf in zijn requisitoir een volledig beeld van wat P. zoal op zijn naam heeft staan. Het bleef niet bij verduisteringen, maar er kwam ook een valse handtekening bij, het bedriegen van zijn baas en het te grabbel gooien van diens als zeer betrouw baar bekend staand kantoor en agentschap. Anderzijds zag de officier verzachtende omstandigheden in de wijze waarop verdach te het gebeurde ongedaan tracht te maken door met grote werklust een nieuw leven te beginnen en kans heeft gezien het verduis terde bedrag in termijnen af te lossen. In de hoop op bestendiging van dit goede wenste hij geen gevangenisstraf te eisen, maar een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proeftfijd van drie jaar en toezicht van de reclassering. De politierech ter kwam tot eenzelfde uitspraak. Zaterdag j.l. hield de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Gemeente- Ambtenaren de jaarlijkse bondsdag in het gebied va de onderafdeling Tholen en Sint Filipsland. Het gezelschap bestaande uit ongeveer 40 personen - maakte gebruik van de gele genheid om de banketfabriek van fa. J. C. de Waal Zn. te Tholen te bezichtigen. Na rondleiding met toelichting van de on dernemers werden allen verrast met een doos gevuld met de befaamde Thoolse bokke- pootjes. Op het stadhuis werden de deelnemers ontvangen door de beide wethouders. (De burgemeester was met vacantie.) De wnd. burgemeester heette het gezelschap welkom en bood namens het gemeentebestuur een kopje koffie aan. De gemeente-secretaris gaf een uiteenzetting over het gerestaureer de stadhuis. Na deze ontvangst begaf men zich door de gemeente-wandeling langs de gerestau reerde molen „De Hoop" naar de eveneens gerestaureerde Nederlands Hervormde Kerk Hier werd met grote belangstelling geluis terd naar de toelichting van de president kerkvoogd over de bouw en nadere bijzon derheden van deze prachtige kerk. Een van de deelneemsters werd in de gelegenheid gesteld het orgel te bespelen. Na een rit met de bus door de gemeente Poortvliet werd te Scherpenisse de inwen dige mens versterkt. Een goed verzorgde koffietafel in „De Gouden Leeuw" zorgde er voor, dat met opgedane krachten de verdere reis door het eiland Tholen kon worden gemaakt. Via het Pluimpotgebied werd naar Sint Maartensdijk gereden, waar een bezoek werd gebracht aan de lagere technische school. O.S.", die weliswaar ook op de gehouden receptie was gefeliciteerd, maar wat hij hier voor de aanwezige Zeeuwse zangers nog eens graag wilde onderstrepen. Het moet voor de Zeeuwse zangersfamilie wel een voldoening zijn, dat één harer vereni gingen deze mijlpaal bereikt en dat is het evengoed voor onze gemeente aldus burge meester Bouwense, waar lang niet alle ver enigingen het zo lang en zo goed uithouden als ons veertig jarig „V.Z.O.S.". Met de vereniging jubileren enkele leden in het bi zonder mee. Allereerst de dirigent dhr. A. L. Riedijk, 40 jaar in „V.Z.O.S.", 40 jaar ook in 't bestuur, waaraan het koor wel bizonder veel te danken heeft, daarnaast ook dhr. P. Lindhout, eveneens 40 jaar lid en dhr. Jac. Kwaak 25 jaar secretaris-pen ningmeester. „Gelukgewenst", aldus de bur gemeester tot dit drietal. „Het is mede aan u te danken dat „V.Z.O.S." tot een zo hoog jesteit de Koningin voor deze onderschei ding evenals de burgemeester voor diens voordracht. Zonder dit was het jubileum van „V.Z.O.S." ook doorgegaan, maar iedereen is toch gevoelig voor het bewijs dat zijn werk wordt gewaardeerd. Spreker vond het bizonder prettig de Zeeuwse zangliefhebbers weer in zijn ge meente te mogen begroeten. Namens het bestuur van de Zeeuwse zan gersbond sprak voorzitter E. J. Sinke uit Goes, die er te voren reeds van overtuigd was geweest, dat men in Sint Maartensdijk weer een gul en hartelijk welkom mocht verwachten. Mede met dhr. Riedijk kon „Zang Veredelt" trots zijn op dit konink lijk goud. En hoewel niets deze medaille kan evenaren, meende wij toch ook niet helemaal met lege handen te moeten komen, aldus de Zeeuwse bondsvoorzitter. We wis ten dat u al een nieuwe DAF had en we hoorden ook van een geschenk in de vorm van een bandrecorder. Gezien de financiële positie moest de Bond het maar kalm aan doen, waarom een te schenken bandje voor de bandrecorder even welgemeend moest worden gezien, als welk ander groot cadeau. Namens het koor te Hoek sprak de heer P. A, Ocké, die vooral wees op de passi viteit bij de jongeren. Er is geen belangstel ling meer van jeugdzijde voor een actief cultureel leven. Dat is ook de oorzaak dat het koor te Hoek in 10 jaar tijds van 60 tot 18 leden is teruggelopen en datzelfde zien we ongeveer in verschillende andere koren. Spreker waarschuwde, dat men het pas zal waarderen, wanneer men het verlo ren heeft. Een soortgelijk geluid liet de voor zitter van „Crescendo" uit Kruiningen, de heer M. J. van de Berge horen. Hij erkende dat er tegenwoordig grote moeilijkheden zijn ook al door andere werkkringen dan vroeger maar vaak wordt toch om kleinigheden ach tergebleven. SLOTFASE JUBILEUM In zijn dankwoord tot de sprekers voor de goede wensen en de persoonlijke feli citaties merkte dhr. Riedijk op, dat dit con cours de slotfase is van het jubileum van „V.Z.O.S." in 1961. Hij was er van over tuigd, dat ook met een geringe deelname De burgemeester van Sint Maartensdijk ver welkomde hier het gezelschap. De wnd. di recteur van deze school, dhr. P. A. Roels, leidde het gezelschap rond en gaf een zeer uitvoerige en deskundige toelichting op de indeling van het gebouw en de mogelijk heden van de opleiding op deze school. De reis ging vervolgens verder door de gemeenteen Stavenisse en Sint Annaland naar Oud Vossemeer. Met de pont werd de Eendracht over gestoken naar Nieuw Vos semeer, waar met de bus de trip werd voort gezet naar Sint Filipsland. Burgemeester L. J. de Jonge van Sint Fi lipsland gaf hier een uiteenzetting van de uitgevoerde en nog uit te voeren wederop bouwwerkzaamheden in zijn gemeente. Na dat van een aangeboden verversing gebruik was gemaakt, werd het in aanbouw zijnde gemeentehuis bezichtigd. Gedurende de gehele autobusrit werden de deelnemers-deelneemsters door leden van de onderafdeling Tholen en Sint Filipsland attent gemaakt op de mooiste en belangrijk ste gebouwen en uitzichten, de uitgevoerde herverkavelingswerkzaamheden, de gedemp te havens, de middelen van bestaan, enz. van het eiland Tholen en St. Filipsland. Bij de diverse ontvangsten, bezoeken en aan de koffietafel was de afdelingsvoorzit ter de tolk van de aanwezigen om dank te betuigen voor hetgeen werd geboden. Tegen zes uur werd deze, door zon over goten, bondsdag afgesloten met een rit door het West-Brabantse landschap naar Bergen op Zoom. In Bergen op Zoom werd afscheid geno men van de leden van de onderafdeling en keerde men voldaan over deze 6e bondsdag naar huis terug. peil is geklommen. In uw dirigent wil ik al len gelukwensen, waar hij zijn onblusbare vitaliteit meer gaf dan gevraagd kan wor den van een koorleider. in kort, lang en model de beste merken - nieuwste tinten van 89.50 tot 175. Lievevrouwestr, 9 Bergen op Zoom Het is met te meer vreugde u te kunnen meedelen, dat H.M. de Koningin de Gouden Medaille, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau heeft toegekend aan uw dirigent dhr. A. L. Riedijk. Na bevestiging van deze onderscheiding verklaarde de burgemeester, dat dhr. Riedijk tot dusver de enige in Sint Maartensdijk is, die een zo vorstelijk blijk van waardering voor zijn werk mag ont vangen, een onderscheiding waarop we allen trots zijn en waarvan ik hoop dat u ze nog lang in gezondheid zult mogen dragen, al dus burgemeester Bouwense Namens de Federatie van Nederlandse Zangersbonden sprak de heer J. Vos, die de burgemeester dankte voor de bizonder pret tige ontvangst en hoopte dat het concours zou slagen ondonks de geringe deelname. Voor wat het laatste betreft zou alles in het werk gesteld moeten worden om dit te doen veranderen. Daartoe zal er veel meer samenwerking tussen de beide Zeeuwse bon den tot stand moeten komen, omdat zang toch echt niet met iets anders heeft te maken Het verheugde spreker dat dit jaar het con cours werd gehouden bij het jubilerende „V.Z.O.S." met zijn dirigent, die hij altijd heeft bewonderd en wie deze prachtige on derscheiding zeker toekomt. Dhr. Riedijk verklaarde zich buitenge woon vereerd met het vorstelijk goud en al had hij tevoren enig vermoeden, dit was toch nog een grote verrassing. Mede namens zijn vrouw en kinderen dankte hij Hare Ma goede prestaties geleverd kunnen worden en dat wenste hij alle concoursdeelnemers toe. Hij dankte tenslotte de burgerij voor hun medeleven, burgemeester en wethouders en raadsleden voor de ontvangst en alle anderen die ertoe hadden bijgedragen dit officiële gedeelte tot een hoogstaand pro grammapunt te maken op deze concoursdag. Vervolgens werd het concoursterrein op het Smerdiekse sportveld opgezocht, waar in de middaguren onder goede belangstelling prestaties werden geleverd, waarvan men de uitslag hieronder vindt. 2e afdeling Dameskoren: 1 „Zanglust" IJzendijke 236 punten le prijs 2e afdeling Gemengde koren: „Zang en Vriendschap" Wissenkerke 181 punten 3e prijs. MODERNE COLLECTIE Fortuinstraat 25 - Bergen op Zoom lste afdeling Gemengde koren: „Zanglust" Wilhelminadorp 238 punten le prijs „Zang Veredelt" Kortgene, 214 punten 2e prijs Ere afdeling Gem. koren: „Zanglust" Koudekerke 235 punten le prijs „Crescendo" Hoek, 244 punten le prijs „Crescendo" Kruiningen 235 punten le prijs „Ned. Herv. Kerkkoor" Axel 225 punten le prijs Superieure afd. Dameskoren „Juliana" Zuidzande 262 punten le prijs Superieure afdeling Gem. koren: „Vooruitgang Zij Ons Streven" Sint Maar tensdijk 247 punten le prijs

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 3