WEEKBLAD VOOR HET EILQHO THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws Piet van Tilburg VERSCHIJ I I MT IEDER E VRIJDAG i I WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Ook sfeer bij de arbeid. Spit, Spierpijn Schoolsportdag te Oud-Vossemeer. THOLEN Verlovingsringen Herbers Jenniskens OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND Onze gemeentebestuurders te Antwerpen. 17e jaargang No. 30 9 juni 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Wanneer een sollicitant een gesprek voert met zijn adspirant werkgever, zal hij niet alleen willen weten of het werk wat hij te doen krijgt binnen zijn mogelijkheden ligt en of hij dit werk prettig vind. Hij zal ook willen weten: ,,Wat verdien ik er mee?" Iemand werkt tenslotte om te kunnen leven. Het is juist een kenmerk van ons modern arbeidsbestel, dat voor allen, van de hoogleraar tot de kruier toe, de arbeid het middel tot levensonderhoud is geworden. Heeft de arbeid dus een louter materia listische betekenis? Staat bijvoorbeeld ar beidsvreugde gelijk met loonvreugde? Of heeft de arbeid en ook het loon voor die arbeid toch een diepere betekenis? Vele arbeiders klagen over hun loon. Hieraan wordt gemakkelijk de gedachte vast geknoopt, dat het loon toch maar het be langrijkste is. Deze gedachte is echter mis leidend. Vaak wordt een loonkwestie door de arbeider als twistpunt gehanteerd tussen hem en zijn werkgever, ofschoon hij in wer kelijkheid ontevreden is over de gehele gang van zaken in het bedrijf of de wijze waarop hij door zijn superieuren wordt behandeld. Sociolog^che onderzoeken hebben reeds dik wijls aangetoond, dat de arbeiders vaak allerlei klachten hebben, die ze niet goed kunnen formuleren en dat zij dan het loon maar aangrijpen als spuigat om kritiek te lozen op andere dingen die men niet gemak kelijk onder woorden kan brengen. Hoe be langrijk het loon ook is, het is nooit doel op zichzelf. In de Verenigde Staten zijn de laatste jaren verschillende sociologische be drijf sonderzoeken ingesteld, die deze waar heid duidelijk in het licht stellen. Honder den arbeiders werden gevraagd hun grieven ten aanzien van het bedrijf kenbaar te ma ken. Slechts zeer zelden werd het loon als een oorzaak van hun negatieve gestemdheid opgegeven. Meestal kwamen heel andere grieven naar voren. Met name de perso neels verhoudingen, de sociale problemen en de uitzichtloosheid op een hogere maatschap pelijke status speelden een veel belangrijker rol. Belangrijk bleek vooral het beroep, dat de baas doet op de sociale belangrijkheid van de arbeider, de wijze waarop de baas hem begroet en hem in zijn werk „vrij" laat. Loon dient in de eerste plaats als mid del tot levensonderhoud. Men werkt om te kunnen leven. Maar het loon heeft ook nog een diepere psychologische betekenis. Niet alleen maar een som gelds, waarvoor men eten kan kopen om in leven te blijven. Loon betekent ook sociale erkenning, waardering van de gemeenschap. Loon hangt ten nauw ste samen met prestige. De mensen willen niet voor elkaar onder doen. Hoe vergenoegd is de arbeider, als hij kan uitrekenen dat hij meer verdient dan iemand, wiens beroep in de sociale hiërar chie op een hogere tree staat. Een metaal arbeider verdient vaak meer dan een onder wijzer. En dat is 'n feit, waarover hij onge twijfeld hij graag zal spreken. Waarom zullen we een arbeider nu een doortrapte materialist noemen, als hij voortdurend aan dringt op een hoger loon? Gaat het wel in de eerste plaats om het geld? Nee, het is niet de zucht naar geld, maar het ver langen naar waardering, wat de arbeider doorgaans om loonsverhoging doet verzoe ken. Het loon is de publieke waardering van de werker als vakman. De hoogte van het loon drukt uit, wat iemand waard is. Een loonsverhoging kan iemands zelfgevoel verhogen. Iemand, die een loonsverhoging heeft gekregen, praat daar graag met anderen over, omdat hij wil aantonen wat hij waard is. Dat is de psychologische waarde van het loon. Voor' ieder mens is het een levensbehoefte dat hij door zijn medemens gewaardeerd wordt. Het is volkomen begrijpelijk dat de arbei der in dit waarderingsgevoel mede zijn loon begrijpt. Het loon appeleert dus aan aller lei menselijke gevoelens en verlangens en heeft daardoor niet alleen een materialis tische maar bovenal een menselijke waarde. Dit werd ons meegedeeld als gevolg van een terzake verschenen statistiek. En er lijkt ons veel waars in te zitten. Begunstigd door stralend zomerweer werd dinsdag jl. te Oud Vossemeer weer de jaar lijkse schoolsportdag gehouden. Om kwart over 9 opende de burgemeester de sportdag waaraan ditmaal 272 kinderen van de klas sen 5 tot en met 8 van 8 scholen op het eiland Tholen en St. Filipsland deelnamen. De openbare scholen van St. Maartensdijk Poortvliet en St. Annaland, die vorige jaar op het appèl ontbraken, waren nu weer pre sent. Opmerkelijk was weer de afwezigheid van de bijzondere scholen buiten die van Oud Vossemeer. In de voormiddag werden de examens afgenomen voor de sportdiploma's A t-m E, resp. stijgend in moeilijkheid, en dus in waarde. De examens werden afgenomen op de onderdelen 60 m hardlopen, hoogsprin gen, vèrwerpen met grote bal en behendig heidsoefeningen. De uitslagen luiden als volgt: 2 B, Openb. Lagere School St. Annaland Openb. Lagere School Poortvliet Openb. Lagere School Scherpenisse Openb. Lagere School St. Maartensdijk 1 B, Openb. Lagere School St. Filipsland Chr. School Oud Vossemeer Openb. Lagere School Oud Vossemeer R.K. Lagere School Oud Vossemeer 16 C, 14 C, 3 C, 18 C, 6 C, 11 c, 25 C, 18 C, 14 D en 13 D en 19 D en 1,9 D 10 D en 14 D 13 D 14 D 3 E, 3 E, 3 E, 4 E, en 7 E, en 1 E, totaal 35 totaal 30 totaal 25 totaal 38 totaal 27 totaal 36 totaal 42 totaal 39 De Chr. School te Oud Vossemeer maakte met 7 El-diploma's een goede beurt, terwijl de school met het kleinste aantal leerlingen, de Openb. Lagere School van Scherpenisse ook dit jaar weer een goed figuur sloeg met 19 D en 3 E-diploma's De keuze van Oud Vossemeer als organi serende gastgemeente, biedt naast het goede sportveld en de gunstige ligging ook voor Sint Filipsland nog het voordeel dat men de beschikking heeft over 9 onderwijzers en onderwijzeressen van de drie plaatselijke scholen. Bij de organisatie en regeling komt nl. nogal wat kijken. Nu de sportdagen sinds ettelijke jaren in Oud Vossemeer worden gehouden, heef men daar de nodige ervaring opgedaan en verliep ditmaal ook alles weer bijzonder vlot. Zo konden om 4 uur bij het sluiten van de sportdag reeds de diploma's van de 's morgens afgelegde examens worden uitgereikt. Het onderwijzend personeel wisselde el kaar af, een middagpauze was overbodig, na de examens werd gelijk verder gegaan met het middagprogramma, t.w. slagbal voor de meisjes en, dit jaar voor het eerst, voet bal voor de jongens. Deze sport is meer populair en de schoolelftallen hebben ge ducht om de 1ste prijs gestreden. Elke wed strijd duurde 2 x 10 minuten. Kampioen voetballen werd de Openb. Lag. School te Oud Vossemeer, een 2e prijs verwierf de Openb. Lagere School te St. Annaland, 3e prijs de Chr. School te Oud Vossemeer. Ook het handballen voor de meisjes werd een Oud Vossemeers aangelegenheid. Op de eerste plaats eindigden de leerlingen van de R.K. School te Oud Vossemeer, 2e en 3e werden de Openb. School van St. Filips land en de Chr. School te Oud Vossemeer. Alle kinderen kregen een tractatie in de vorm van een flesje limonade. Hopenlijk mag deze goede traditie met zijn prettige ontspanning voor de jeugd, zijn aankwe kend teamwork, het samenoptrekken en het onderling bekampen, zich in toenemende belangstelling, ook van die der bijzondere scholen verheugen. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER de week van 11 tot en met 17 juni 1961 zondag 2.16 14.49 maandag 3.05 15.35 dinsdag 3.46 16.14 woensdag 4.28 16.48 donderdag 5.06 17.23 vrijdag 5.38 17.53 zaterdag 6.14 18.26 13 juni Nieuwe Maan te 6.17 uur TUINMAN VAN BEMDEN KREEG KONINKLIJKE MEDAILLE IN BRONS In hotel Hof van Holland recipieerde vorige week donderdagavond de heer J. J. van Bemden alhier in verband met het feit, dat hij 40 jaar werkzaam was als gemeente tuinman van Tholen. Daarbij waren tegen woordig de burgemeester en wethouders, al het gemeentepersoneel, het korps rijkspo litie en de familieleden. In zijn felicitatie wees burgemeester mr A. J. van der Hoe ven er op, hoe deze periode voor de jubi laris evenzovele jaren zijn geweest van grote plichtsbetrachting. De wederzijdse goede verhouding werd onderstreept toen de bur gemeester namens al het gemeentepersoneel de heer Van Bemden een elektrisch scheer- apparaat en door sigaren aanbood en aan mevrouw Van Bemden een elektrische kof fiemolen overhandigde. Een voor dhr. Van Bemden grote verrassing bleef tot het laatst bewaard, namelijk de koninklijke onderschei ding in de vorm van een medaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Zichtbaar verrast dankte dhr. Van Bemden de koningin en de andere overheden die hiertoe hadden meegewerkt. Een tweede verrassing voor de familie was dat tijdens deze receptie een aantal neven en nichten speciaal voor deze gebeurtenis met 4 auto's uit Den Haag gekomen, hun felicitaties kwamen voegen bij de vele die de jubilaris tijdens deze receptie mocht ontvangen. MUNITIE-OPSLAGPLAATS O.D. GEVONDEN Twintig jaar na het onderduiken kwam een gedeelte van de munitieopslagplaats van de O.D. (Ordedienst) nog boven water. Het gebeurde deze week tijdens de aan de provinciale weg nodige werkzaamheden door de firma J. en M. Moerland Zn van Sint Annaland toen er bij graafwerk langs de thoolse begraafplaats een bus met handgra naten en een bus met springstoffen werden gevonden, die daar zo'n twintig jaar gele den werden begraven. Een gedeelte van dit „wapendepot" werd in begin 1944 door leden van de O.D. opgegraven, met name enkele geweren en munitie. Waar het niet dezelfde personen waren die het materiaal verborgen en later weer hebben opgegraven, wat bovendien in de nachtelijke uren gebeur de, is blijkbaar niet alles gevonden wat aan wezig was. Twintig jaar later is het nog wel te voorschijn gekomen en door de vin ders werd hiervan kennis gegeven aan de rijkspolitie. PROVINCIALE WEG VORDERT GOED De aannemersfirma Moerland uit Sint Annaland komt deze week zover met de herbestrating van de provinciale weg Tholen Oud Vossemeer dat het gedeelte vanaf Tholen tot aan de Leguitse dijk het rechte eind naar Oud Vossemeer) er in komt. Zoals reeds eerder opgemerkt wordt deze provinciale weg met die verbetering niet aangepast aan de huidige verkeerseisen, om dat de rijbreedte praktisch onveranderd blijft. Alleen is er wel de verbetering voor fietsers en brommers, die van een naast de rijbaan gelegen rijwielpad gebruik zullen kunnen maken. Aan de opleveringstermijn begin september zal op deze voortgang zeker kunnen worden voldaan. Na het uitgraven van het profiel worden tonnen zand aan gevoerd, om vervolgens tot herbestrating over te gaan. Behalve aan de surveillance kan de G.S. A. o.a. ook dienstbaar worden gemaakt aan het verlenen van assistentie, indien bijv. bij zondere omstandigheden het samentrekken van een aantal manschappen noodzakelijk maken. Al met al kan worden gezegd dat het korps rijkspolitie met zijn tijd meegaat en er naar streeft haar taak zo goed mogelijk uit te oefenen, welke, zoals de Politiewet aangeeft, hierin bestaat, dat zij in overeen stemming met de geldende rechtsregeling zorgt voor de daadwerkelijke handhaving van de rechtsorde en het verlenen van hulp aan hen, die deze behoeven. BENOEMING OPZICHTER Te Heijenoord en Mijnsherenland werd als gemeenteopzichter benoemd de heer T. W. Schot Johzn. alhier. JUDO-EXAMENS Vrijdag 2 juni werden in het clubhuis van de Eerste Judo-club Tholen weer exa mens afgenomen met als examinandi namens de Kon. Erkende N.J.J.J. de heer W. Wuijts lste Dan gediplomeerd leraar, verder de voorzitter der judoclub „Za-Zin" uit Ber gen op Zoom de heer P. Heijnen en de trainer der Eerste Judoclub Tholen, de heer C. Verduit. Voor de witte band Judo 6 Kyu slaagden: M. Moeliker, J. van Zanten, A. Schot, D. de Kort, J. Schot, S. de Kok en J. de Kok. Verder mej. N. Geluk en mej. L. Bos en dhr. P. Goedegebuure uit Stavenisse. Zaterdag 10 juni zullen 3 jeugdteams van de judoclub Tholen een bezoek brengen aan „Za Zin" te Bergen op Zoom. SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING In de dinsdagavond gehouden spoedei sende vergadering van de raad der ge meente Tholen werd besloten om de be voegdheid tot het verhuren van de molen „De Hoop" over te dragen aan burgemees ter en wethouders. Bij raadsbesluit van 15 november 1960 besloot men van de familie Donken voor scholenbouw grond te kopen aan de Molen- vlietsedijk voor 8000.Thans werd be sloten de koopsom te brengen op 9000. met de bepaling, dat deze 1000.— zal gel den voor afkoop van alle aanspraken, die derden mochten doen gelden. BURGERLIJKE STAND Geboren: 1 juni 1961, Willemina Christoffelina dt. van Jacobus Schot en Johanna v. Dijk 5 juni 1961 Hendrik, zoon van Jan van den Berge en Cornelia Geertje van der Meij Ondertrouwd: 3 juni 1961 Marinus Minnaard oud 22 jaar schippersknecht won. te Yerseke en Lenna Willemina de Hond oud 21 jaar won. te Tholen. Ingekomen: Arendje C. Kot van Werkendam naar Ten Ankerweg 9 Wilhelmus Bosters en echtgenote van Oud Vossemeer naar 1500 gm. polder 82. Pieternella M. H. Moeliker-Kloet van Sint Maartensdijk naar Ten Ankerweg 22. Eliza v. d. Heuvel van Dordrecht naar Vossemeersepoort 2. Vertrokken: Jannetje P. van Gorsel van 1500 gm. pol der 62a naar Rotterdam. Willem A. v. Bezooijen, echtgen. en kind van 1500 gm. polder 2 naar Langbroek Jobje Kleppe van Kruittoren 17 naar Ber gen op Zoom. Jannie J. v. d. Zande van 1500 gm. polder 75 naar 's Gravenhage. Adriaan Anthonisse en 6 kinderen van Louisestraat 9 naar Poortvliet. Barbara M. Roukema van Visstraat 16 naar Noorddijk. Marinus C. Jansen van Singel 1 naar Rijnsburg. ie pijnen is weg met en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met G.S.A. De betekenis van deze letters zal waar schijnlijk slechts aan enkelen duidelijk zijn. Wij zullen u niet lang in het onzekere laten. Ze zijn een afkorting van: „Groeps Surveil lance Auto". De groep Tholen der Rijkspolitie is na melijk in het bezit gekomen van een vierwie lig motorrijtuig FK 1000, die met de letters G.S.A. wordt aangeduid. Aan de burgemeesters van de op het ei land Tholen gelegen gemeenten is de G.S.A. reeds gepresenteerd, die er unaniem vol lof over waren. De G.S.A. is voorzien van een mobilo fooninstallatie en voorts van tal van voor werpen, die bij een onderzoek inzake een aanrijding tengevolge waarvan personen zijn gewond, bij verkeersomleggingen, bran den e.d. noodzakelijk zijn. Zoals reeds uit de benaming blijkt is de auto voor het gehele eiland Tholen bestemd. Bij de rondvraag informeerde de heer M. van de Sande naar het tijdstip van het in gebruik nemen van het sportterrein. De voorzitter kon deze vraag niet beantwoorden maar hoopt, dat zulks dit najaar kan plaats vinden. Wethouder Jansen wenste de voorzitter een prettige vakantie en een behouden thuis komst. BEJAARDENMIDDAG Op dinsdag 13 juni 's middags om half drie wordt nog een middag gehouden voor de Thoolse bejaarden, waar iedereen weer hartelijk welkom is. Graag tijdig bericht wie afgehaald en thuis gebracht willen worden bij mevr. v. d. Velde, Markt 17. Dit zal voorlopig de laatste middag zijn. In sep tember worden de bejaardenmiddagen weer hervat. TROUWE DUIF St. Denis 3 juni 1961, 320 km. D. Jansen 1 20 30 37, Fr. Koppenhol 2 3 14 15 40, A. Laban 5 24, C. Somers 6, J. Kegge 4 31 43, L. Jansen 7, M. Laban 8, M. Moeliker 9 13, H. Cornelisse 10, A. Wagemaker 11 22 28 33 44 45 L. Laban 12 17 29 39, P. Kegge 16 25 32, J. Praat 18 38, G. Soomers 19, G. de Kok 21 40, S. v. Luijk 27, J. Deurloo 23 26 36 41 42 M. Vogel 34, L. Dries 35 lste duif 2.36.3, laatste duif 3.8.2 AANBESTEDING Dinsdag jl. werd namens he£ gemeente bestuur aanbesteed het maken van nieuwe rioleringen e.d. te Onder de Molen. Er werd als volgt ingeschreven: Joh. v. Vossen Zn. St. Annaland 16.000.— N. V. Hazenberg Breda 15.900. A. Klippel Stavenisse 15.600. T. v. d. Werff, Sint Maartensdijk 15.350.— Fa. F. Zijlstra en v. d. Dries, Gorkum 15.000.— Gebrs. J. en M. Moerland 6 Zn St. Anna land 14.800. De gunning is aangehouden. GESLAAGD Voor het onderwijzersdiploma slaagden vorige week mej. J. M. van Poortvliet Abr. dr. en dhr. C. E. G. Hommel Mart. zn. VOETBALWEDSTRIJD VOOR SPEELTUIN Met een winkelweek onder de slagzin „speeltuin-actie" werd de mogelijkheid tot het oprichten van een speeltuin voor het eerst onder de aandacht der bevolking ge bracht. De winkeliers stelden 200.be schikbaar, 'n mooi werkbedrag voor 't nog op te richten Comité, en tevens een uitno- DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: De sfeer en het prestige van de werkkring Zeeuwse overheden op Zeelandweek in Antwerpen Thoolse rijkspolitie met mobiele wagen Tuinman van Bemden de medaille in brons Schoolsportdag te Oud-Vossemeer Vondst van handgranaten in Tholen Rode kruisaktiviteiten in het verleden Morgen zangconcours in St. Maartensdijk Volgende week muziekavond in St. Annaland Ondanks dit alles wil de redactie het werk voor één vacantieweek neerleggen. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Lindebaan - teL 5467 diging tot nieuwe initiatieven. Het laatste liet niet lang op zich wachten. Vorige za terdag werd een voetbalwedstrijd georga niseerd, waarvan de baten eveneens voor de speeltuin beschikbaar werden gesteld. „De chauffeurs", reeds eerder met suc ces in het veld, wisten het derde elftal van „Vosmeer" met 2 - 1 te verslaan. De belang stelling voor deze wedstrijd viel niet tegen. Er werden 158 kaartjes verkocht, waarvan Vz aan kinderen, tgen prijzen van 0.50 en 0.25. De kas van het speeltuincomité, dat waarschijnlijk in de loop van deze week zal worden samengesteld, kon dusdoende met 68.90 versterkt worden. Wie bedenkt iets dat opnieuw geld in het laadje zal brengen? BESTUUR WINKELIERSVER. In de plaats van de aftredende bestuurs leden P. de Wilde en J. Vis die zich niet herkiesbaar stelden, benoemden de leden van de Winkeliersvereniging „Oud Vosse meer" de heren J. Quist en Adr. Deurloo. DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdag gehouden wedvlucht duiven luidt voor „De Zwaluw" als volgt: A. v. Treijen 1 3 8 10 13 32 33 35 44, D. Havermans 2, J. v. d. Zande 4 38, A. Lindhout 5 7 15, D. Lindhout 6, J. Thole- naar 9 17 18 45, P. van As 11 24 27 30 34, M. de Graaf 12 23 28, W. Burgers 14, Jac. Boogaart 16, A. Rijnberg 19 20 21 26 29 39, M. v. d. Zande 22 40 42, F. Nuts 25, G. Hoek 31, J. Henraath 36 47 en lste overduif, I. Berkheij 37, H. Quaak 41, A. v. Daalen 43, J. v. Meer 46, L. M. de Heer 48, C. van Tilbeurgh 49, G. Havermans 2e overduif C. Hommel 3e overduif. Aankomst le duif 14.33.52 uur gemidd. snelheid 1009.52 m/m. Aankomst laatste duif 15.18.04 uur ge midd. snelheid 886.64 m/m. BURGERLIJKE STAND Geboren: 26 mei 1961 Geertruida Jacoba dochter van Jacobus Adriaan van Dienst en Jozina Pieternella van Daalen. 7 mei 1961 Adrianus Antonius Waltherus zoon van Christiaan Marinus Cornelis de Wit en Maria Gonzega Cornelia Raay- makers. 23 mei 1961, te Bergen op Zoom Marinus Abraham zoon van Adriaan Pieter Bevelan der en Jozina Sara van der Stel. Getrouwd: 2 mei 1961 Cornelis Wilhelmus Johannes Timmermans oud 24 jaar en Anthonetta Maria Verhees oud 23 jaar beiden geboren en wonende te Oud Vossemeer. 29 mei 1961 Cornelis Wilhelmus de Leeuw oud 23 jaar en Petronella Adriana Verhees oud 21 jaar beiden geboren en wonende te Oud Vossemeer. Vertrokken: Hendrik J. van Driel gehuwd naar Sint Annaland Wilhelmus Bosters gehuwd naar Tholen. Ingekomen. Adriaan Mast met echtgenote en 2 kin deren naar Middenschouwen (Eikerzee) Christina C. Free gehuwd met L. van Driel uit Bergen op Zoom. Cornelis J. van der Kleijn, ongehuwd uit Rotterdam. 30 JARIG BESTAAN W.H.S. In tegenwoordigheid van een afvaardi ging der zustervereniging „Vosmeer" te Oud Vossmeer en de plaatselijke Dorpsge meenschap, „Accelerando" en „Viva la Mu- sica" vierde de voetbalvereniging „W.H.S." met bestuur en een honderdatl leden en donateurs vorige week donderdag in het clublokaal „De Gouden Leeuw" haar zesde TEVERGEEFS zult u volgende week 375 in Sint Annaland bellen. De redaktie is die week namelijk met vakantie, waarom wordt verzocht alle copie voor het volgend nummer naar het administratie-adres in Tholen te sturen: Oudelandsestraat 39. De op zaterdag 3 juni geopende tentoon stelling „Zeeuws bedrijfsleven" kreeg maan dag jl. bezoek van de Zeeuwse burgemees ters en wethouders, waaronder ook vrijwel alle colleges uit de thoolse en st. filiplandse gemeenten. In de morgenuren waren de gemeentebestuurders de gast van het col lege van burgemeester en schepenen van Antwerpen. Eerst werd het monumentale stadhuis bezichtigd, waarna burgemeester Lode Craebeckx een welkomstwoord sprak. Daarbij belichtte hij de nauwe banden tus sen Antwerpen en Zeeland om tenslotte hulde te brengen aan de initiatiefnemers van de Zeelandweek. Als oudste aanwezige burgemeester van Zeeland dankte mr A. J. van der Hoeven uit Tholen namens alle gasten voor de pret tige ontvangst en de goede woorden van Antwerpens eerste burger. De burgemeester herinnerde er daarbij aan, hoe de organisa tie van de Zeeuwse tentoonstelling in feite is ontsproten op Thools initiatief, toen daar twee jaar geleden werd geëxposeerd onder het motto „Dit maakt Tholen". De gespro ken woorden en de verstevigde banden werd met aangeboden champagne besproeid, waarmee het officiële gedeelte ten einde was. 's Middags bezochten de Zeeuwse overhe den de tentoonstelling in de Meir en voorzo ver uit onze streek, mocht men daar met voldoening constateren, dat o.m. de stand van de firma de Waal uit Tholen tot de grootste en best verzorgde van de vele ex posities behoorde. De tentoonstelling werd woensdagavond gesloten. lustrum. In een toespraak releveerde voor zitter Abr. .J. Soeters de voornaamste ge beurtenissen die zich na de viering van het 25 jarig bestaan hebben voorgedaan. Daar van liet het vrij plotseling overlijden van oud-voorzitter Levering te Vlissingen diepe indruk achter terwijl er anderzijds verheu gende contacten werden gelegd met Engel se elftallen en vorig jaar door het lste elftal het kampioenschap werd behaald. Moeilijkheden met spelers blijven er altijd, vooral vanwege militaire dienst. Toch ont breekt het soms ook wel aan voldoende plichtsbetrachting, want naarmate men als voetballer hoger gekwalificeerd kan worden neemt ook de verplichting toe tegenover be stuur, elftalcommissie en medespelers niet zonder werkelijk geldige reden te verzuimen. Dhr. Soeters concludeerde dat nu dertig jaar vol zijn toch van een bloeiende ver eniging mag worden gesproken met een bij de jeugd weer wat toenemende ambitie me de als gevolg van de buitenlandse contacten. Hierna werden felicitaties gericht namens de leden door dhr. Heijboer, namens „Ac celerando' door dhr. A. J. Boogaard, namens de Dorpsgemeenschap en „Viva la Musica" door dhr. A. Scherpenisse en namens de sup portersvereniging door dhr. W. Moerland. Van de clublokaaleigenaar Burggraaf werd een bal ontvangen, evenals van „Accele rando", terwijl van het jeugdorkest nieuwe hoek- en grensrechtervlaggen het welkome geschenk waren. De avond werd verder gevuld door enkele voordrachten, die uitstekend voor het voet licht kwamen en het optreden van het jeugd orkest onder leiding van dhr. Laenen. HUISSLACHTING De meimaand leverde maar 5 aanvragen meer op voor huisslachting ter gemeente secretarie. GEVONDEN Een portemonnaie met 10.en een jon gensjasje. Inlichtingen bij de postcomman- dant der Rijkspolitie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1