I I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLflND De nieuwe oogst. Zeeland in Antwerpen. Plaatselijk Nieuws Piet van Tilburg VERSCHIJ NT IEDERE VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Bronchi letten Huidgenezing THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK 17e jaargang No. 29 2 juni 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Terwijl deze week nog tientallen tonnen oude aardappelen voor „een appel en een ei" of kan men 2}/i cent per kilo aantrekke lijker vergelijken? zijn verscheept of op andere wijze uit de streek zijn vervoerd, staat de nieuwe oogst voor de deur. De vei lingen maken zich gereed voor de ontvangst van de eerste „thoolse nieuwe". Daarbij is de hooi-oogst in volle gang, rijpen de aard beien en het ander klein fruit bij de dag, al zou een flinke malse regenbui aan dat alles weinig kwaad doen. Hoewel het voorjaar niet ongunstig is geweest, de gewassen er in het algemeen houdt dan de laatste herverkavelingsbewer king er buiten niet ongunstig voorstaan, is de opgewektheid bij de landbouw niet groot. De tegenslagen van vorig seizoen vanwege de bizonder ongunstige weersge steldheid, vanwege ook teleurstellende prij zen, zit er nog te diep en te vers in en bovendien is de produktiviteit in de andere West-Europese landen ook al van dien aard, dat nauwelijks hoge verwachtingen kunnen worden gekoesterd. Dat is spijtig. Spijtig in een streek, waar ondanks wat industrialisatie, ondanks ruime werkgelegenheid voor werknemers buiten het rayon, het bestaan voor het overgrote deel nog in die landbouw ligt. Spijtig te meer omdat men in het landbouwbedrijf heus niet minder moet aanpakken dan elders. Integendeel. En loon naar werken is er de laatste tijd niet bij. Zeker geen beloning in vergelijking met de industrie. Dat alles was reden genoeg om minder opgewekt aan de inzaai, waarom de akker toch weer riep, te beginnen. Het is reden genoeg om ook ten aanzien van de nieuwe oogst nog niet tot enthousiasme te kunnen komen. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Wanneer het niet dagelijks aan de porte- monnaie werd gevoeld zou het gemakke lijker vallen het vergeten van het afgelo pen seizoen te stimuleren. En toch zal het oog weer op de nieuwe oogst moeten worden gericht. Hopenlijk worden de verwachtingen dit keer eens niet beschaamd. Zoals gezegd zijn ze niet erg hoog gespannen. De wens dat het zal mee vallen. willen we hier graag onderstrepen. En van harte succes toewensen met de nieuwe oogst. Meer dan dat ligt niet in ons ver mogen. Het is nog maar een paar jaar geleden, dat in onze streek het initiatief werd genomen door de commissie Werkgelegenheid Eiland'Tholen een tentoonstelling te organiseren met het doel hetgeen op Tholen wordt geproduceerd in den brede naar buiten uit te dragen. Als het waren geconcentreerd onder de aandacht brengen. Het naar onze mening goedgekozen motto voor die tentoonstelling was „Dit maakt Tholen". Hoezeer de initiatiefnemers misschien met deze korte en krachtige en ook propagandistische leuze in hun schik zijn geweest, men zal toch zeker niet hebben vermoed dat er enkele jaren later in heel wat groter verband vergeeflijk plagiaat op dat initiatief zou worden gepleegd, met als basis dezelfde hoofdgedachte en ook haast onder dezelfde woorden te lanceren: „Dit maakt Zeeland". Zo immers mag men de Zeelandweek „Antwerpen" zien, welke van 3 tot 7 juni a.s. in deze voor onze streek zo dichtbij gelegen sinjoren stad wordt georganiseerd. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. ANTWERPEN ZELF GEEFT DE TOON AAN Hoewel niet alle "organisatoren van me ning zijn, dat enige bekendheid aan deze Zeelandweek middels de kleinere nieuws bladen van invloed kan zijn toch kre gen we een programma toegestuurd zijn wij van oordeel dat we ook via onze ko lommen dit gebeuren onder de aandacht van de lezers moeten brengen. Misschien dat er daarbij ietwat hoog moed om het hoekje komt kijken, dat we de goodwill van zo'n tentoonstelling enkele jaren geleden voor eigen streek al dóór hadden, anderzijds achten we deze Zee landweek bij een gewestelijk belang ook een streekbelang Tholen te zijn. Dat heeft men op Tholen zelf trouwens reeds begre pen, daar er ook stands van thoolse fabri kanten op die tentoonstelling in Antwerpen voorkomen. Men zal er de exposities kun nen zien van de banketfabriek firma J. C. de Waal Zn. uit Tholen, van Nieuw- kerk's Banketfabriek c.v. te Poortvliet, de koelmeubelen, een fabrikaat van de heer J. Beukelaar uit Tholen en landbouwwerk tuigen, met name dan de kromtandegge van de firma Mullié uit Poortvliet. Bizonder gewaardeerd mag worden dat, na een eerste „ruimteschotlancering" van de rijkslandbouwconsulent in Zeeland, de heer A. Korstanje, na die hiervoor in ons gewest gekweekte belangstelling, Ant werpen zelf wel het meest enthousiast voor dit initiatief is geworden en hieraan alle mogelijke medewerking verleent. Dit blijkt ook uit de leden van het erecomité, waar onder de minister van Economische Zaken en Energie te Brussel, de heer A. Spinoy, uit Dr. Richard Declerck, Gouverneur der Pro vincie Antwerpen, mr L. Craeybecks, de burgemeester van Antwerpen en nog vele andere Belgische autoriteiten. Voor Ned- derlandse zijde hebben in het erecomité o.a. zitting jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland, Dr G. M. J. Veldkamp, Staatssecretaris van Economische Zaken te 's Gravenhage, de ambassadeur in België, jhr mr P. D. E. Teixeira de Mattos en ook jhr J. van Vre- denburch, oud landbouwattaché bij het toen malige Gezantschap der Nederlanden te Brussel uit Kapellen. In het algemeen comité hebben uit onze streek zitting de voorzitter van de commissie Werkgelegenheid Eiland Tholen, burge meester W. J. van Doorn uit Poortvliet en de heer V. Laban, secretaris der gemeente Tholen als penningmeester van dit comité. HET PROGRAMMA Op zaterdag 3 juni zal om half twaalf de tentoonstelling „Zeeuws bedrijfsleven" worden geopend. Deze werd onderge bracht in de enorme feestzaal Meir 78, waar tevens werd ingericht de tentoonstel ling „Deltamaquette" en „Zeeuwse plas tische Kunst". Aan dit openingsceremo- nieel zal medewerking worden verleend door het Westkapelle's dameskoor „Een dracht". Om 1.00 uur wordt het comité Zeeland week ten Stadhuize van Antwerpen offi cieel ontvangen en om 3 uur wordt de openingsdag met een ringrijderij op de Grote Markt besloten. Maandag 5 juni wordt de „autoriteiten dag" genoemd, mede vanwege de ontvangst ten stadhuize van de collega's van burge meesters en wethouders uit Zeeland. Op die dag zullen ook uit onze gemeenten de college's naar Antwerpen trekken. Deze en de volgende dagen is de ten toonstellingszaal geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Op maandag wordt om 20.00 ur in de zaal Majestic een concert gegeven met koor en orkest. Dinsdagavond is er in de Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen een toneelvoor stelling van het West-Zeeuws Gezelschap en woensdagmiddag een ontvangst in de Dierentuin, aangeboden door de Neder landse Kolonie en Belgisch-Nederlandse Vereniging met medewerking van de Mili taire Kapel. Donderdag 8 juni wordt een sluitingsbanket aangeboden door het „Co mité Zeelandweek". Ook zal een beiaard-concert worden ge geven. VOOR DE JEUGD Aan de Hoofden van scholen en bestu ren van personeelsverenigingen - in onze provincie werd door het comité Zeeland week een schrijven gezonden, waarin me dedelingen werden gedaan omtrent de tij dens die week te verlenen faciliteiten aan die groepen. Een aanzienlijke reductie is toegepast voor Zeeuwse scholieren en Personeelsverenigingen, zowel in de reis kosten als bij de toegangsprijzen in de onderscheidenen gebouwen, reductie ook op de maaltijd voor scholieren in de Dieren tuin. Mede daarmee hoopt men de animo voor een bezoek aan Antwerpen in de week van 2 tot en met 7 juni te vergroten. In Antwerpen is men druk doende aan de voorbereidingen. Honderden Belgische, Nederlandse en Antwerpse vlaggen zullen in die week de stad sieren. Honderden scholieren, duizenden Belgen zullen ko men kijken wat Zeeland biedt. Het doel is, zoals twee jaar geleden in kleiner ver band in Tholen, méér bekendheid te geven aan datgene wat in ons gewest wordt geproduceerd. Die meerdere be kendheid kan zijn vruchten afwerpen. Op velerlei gebied. Omdat op veel groter schaal en met veel minder moeite aan onze zuiderburen kan worden voorge houden: „Dit maakt Zeeland", HOOGWATER in de week van 4 tot en met 10 juni 1961 zondag 7.22 19.43 maandag 8.12 20.35 dinsdag 9.12 21.37 woensdag 10.27 22.53 donderdag 11,40 vrijdag 0.10 13.00 zaterdag 1.20 14.00 5 juni Laatste Kwartier te 22.19 uur COLLECTE De ten bate van de SAKOR gehouden in zameling bracht in deze gemeente het bi zonder mooie bedrag op van 607,42. VEERTIG JAAR GEMEENTEDIENST Op donderdag 1 juni 1921 werd de heer J. J. van Bemden benoemd als tuinman in dienst van de gemeente Tholen. Gisteren vierde dhr. Van Bemden dus zijn 40 jarig jubileum als zodanig, waartoe in de zaal van Hof van Holland een receptie werd gehouden. De thans 64 jarige jubilaris werd per 1 juni 1921 benoemd tijdens een raads vergadering die nog onder leiding stond van burgemeester Diepenhorst. De heer Van Bemden kreeg als speciale taak het onderhouden van de thoolse wandeling of zoals het nu ook nog in de volksmond klinkt „het thoolse bosje Een bizonder dankbarp opdracht, daar de inwoners altijd een zwak voor het „bosje" hadden, ook al heeft de jeugd zich daarnaar niet altijd ge dragen. Men kon er ook trots op zijn, daar het tot de mooiste gedeelten van Tholen behoort en het voor de inwoners het meest aantrekkelijke punt was, wanneer men een wandelingetje wenste te maken. Aan het onderhoud daarvan heeft dhr. Van Bemden wel het grootste aandeel gehad in die lange periode en was daarmee dan ook de ge meenschap van dienst. Niet altijd kon het naar genoegen worden onderhouden, noch naar genoegen van het gemeentebestuur, noch naar genoegen van de tuinman en van de inwoners. Dat was in een tijd waar ge brek aan financiën een rol speelde, soms ook een gebrek aan beschikbare werkkrachten. In het algemeen heeft men echter in die 40 jaar het „thoolse bosje" kunnen waarde ren en doet men dat nog steeds. Daarom ook tot de onderhouder daarvan bij het bereiken van deze mijlpaal een woord van waarde ring namens de inwoners. En gefeliciteerd met het jubileum. V. Laban te Tholen medebestuurslid. Laatst genoemde werd aangewezen als afgevaar digde naar de landelijke vergadering. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op woens dag 7 juni a.s. Tegen donderdag, 8 juni a.s. bestaat ge iegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In het vervolg zullen scherven worden opgehaald op de eerste woensdag van de maand. Lediging van privaatputten geschiedt dan op donderdag d.a.v. DIT ZAL VOORTAAN NIET MEER GEPUBLCEERD WORDEN. Tholen 31 mei 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 23 mei 1961 Simone dochter van Gerar- dus Marinus Minheere en Maatje Elizabeth Pieternella Snoep. 24 mei 1961 Lijsija dochter van Jan Bogert en Jacomina Johanna van Daalen. 26 mei 1961 Helena Hendrina, dochter van Johannes Bogert en Adriana Faasse. 27 mei 1961 Frank zoon van Cornells Hendrik Linthout en Elizabeth Beek. Overleden: 20 mei 1961 Jacobus Marinus Baaij oud 54 jaar schoenwinkelier wonende te Tholen echtgenoot van Johanna van der Jagt. Getrouwd: 19 mei 1961 Cornelis Marinus Moeliker oud 28 jaar landbouwer wonende te Tho- en en Pieternella Marina Helena Kloet oud 26 jaar wonende te Sint Maartensdijk. 23 mei 1961 Pierre Marie Plouvier oud 43 jaar gemeente-ontvanger wonende te Tho len en Maria Snellenberg oud 37 jaar zonder beroep wonende te Tholen. SCHOOLSPORTDAG Volgende week dinsdag 6 juni wordt al- dier de jaarlijkse schoolsportdag gehouden waaraan alle lagere scholen van het eiland Tholen en Sint Filipsland kunnen deelnemen. Om kwart over 9 zal de burgemeester dit sportevenement openen, daarna begint direct het z.g. examenwerk voor een der schoolsportdiploma's. De programma-onder delen zijn 60 m hardlopen, hoogspringen, vèr-werpen grote bal en behendigheidsoe feningen. In plaats van estafette-wedstrijden staan er 's middags voor de jongens voetbalwed strijden en voor de meisjes slagbalwedstrij- aen op het programma. Door het laten vervallen van de middag pauze denkt men rond 4 uur reeds een einde aan de sportdag te kunnen maken. Een goede bril kijk eens bij SCHIETWEDSTRIJD THOOLSE JAGERSVERENIGING De thoolse jagervereniging organiseerde op zaterdag 27 mei nabij de hofstede „Wel gelegen" een schietwedstrijd met de vol gende uitslagen: 1. J. A. Verwijs, St. Filipsland, 2. J. C. Kooijman, Sint Annaland, 3. M. Koenraad, Steenbergen, 4. A. van Iwaarden, Sint Fi lipsland, 5. H. Poot, Scherpenisse, 6. J. Elenbaas, Poortvliet, 7. J. Wisse, A.J.Polder, 8. M. Punt Oud Vossemeer, 9. J. Ockkers Nieuwendijk, 10. W. Punt Zevenbergen. Vrije baan: 1. A. C. Maas, A.J.Polder, 2. M. Koen- raad, Steenbergen, 3. A. Huibregst, Zeven bergen, 4. J. C. Kooijman, Sint Annaland, 5. M. Vernpoor, Bruinisse, 6. H. Poot, Scherpenisse, 7. A. H. Friderichs, Oud Vos semeer 8. J. Ockkers Nieuwendijk 9. H. C. Heijboer, 's Gravenpolder, 10. M. Punt Oud Vossemeer, 11. J. A. Verwijs Sint Filipsland 12. S. van Iwaarden Sint Filipsland, 1,3. M. Poot, Scherpenisse. „TROUWE DUIF" Noyon 234 km. A. Wagemaker 1 2 3 4 5 18 23 29, M. Vogel 6 10, L. Jansen 7 15 17 19 20, L. Dries 8, Joh. Deurloo 26 Fr. Koppenhol 11, C. Soomers 12, L. Laban 14 25 27, M. La ban 16, C. van Luijk 22, M. Moeliker 24 28, J. Praat 30 33, P. Kegge 31 35 37, M. Tazelaar 32, G. Soomers 34 36, J. Kegge 38 le 2-29-41 laatste 3-1-40. BONDSDAG GEMEENTE-AMBTENAREN Op 10 juli a.s. wordt in deze gemeente de provinciale bondsdag gehouden van de af deling Zeeland van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, waarvan dhr. H. Strabbingh te Goes voorzitter is en de heer DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdag gehouden wedvlucht vanaf Noyon over 237 km, luidt voor „de Zwaluw" die daaraan met 167 duiven deelnam als volgt: D. Ha vermans 1 23 42, A. van Treijen 2 5 8 11, 28 30 32 47 en 1ste overduif, M. v. d. Zande 3 10 16 en 3e overduif, J. van Meer 4, J. v. Zande 6 31, A. Lindhout 7 9 19 20 41 43 ARijnberg 12 35 F. Nuts 13 24 52 P. van As 14 49 50 J. Henraath 15 21, J. Tholenaar 17 26 40 46 48 54 I. Berkheij 18 37, M. de Graaff 22 38 39 L. M. de Heer 25 44 45 C. Timmermans 27 W. Burgers 29 34 51 Jac. Bocgaart 33 A. Douw 36, G. Havermans 53, H. Quaak 55 A. v. Daalen 56 D. Lindhout 2e overduif De duiven werden gelost te 10.30.00 uur Aankomst le duif 14.30.42 uur gemidd. snelheid 980.80 m per minuut. Aankomst laatste duif 15.10.57 uur gemidd. snelheid 844.88 m per minuut. GEVONDEN Eén schroevendraaier. Inlichtingen bij de Postcommandant der Rijkspolitie. CONTACTMIDDAG GER. VROUWENVERENIGINGEN De Vrouwenvereniging van de Ger. Kerk belegde alhier vorige week donderdag een contactmiddag met haar zusterverenigingen van Tholen en Schouwen-Duiveland. De bij eenkomst, die in een 2-tal lokalen der School met den Bijbel werd gehouden, werd met 90 bezoekers een groot succes. De dames uit Schouwen-Duiveland arriveerden met een grote dubbele autobus. De presidente der plaatselijke vereniging mevr. Versluijs-Sijbrandij, opende de bijeen komst om half drie met gebed en lezing van enkele Schriftgedeelten. In haar openingswoord omschreef zij' het DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: De nieuwe oogst voor de deur Dit maakt Zeeland in Antwerpen Stavenisse ingenomen met nieuw Stoofdijkplan Poortvliet's schietvereniging veertig jaar Tholens tuinman jubileert St. Annalands zangkoor met succes op concours Modeshow in Oud -Vossemeer Zie dankbaar terug en vertrouwend vooruit VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Llndebaaa - tel. 5467 doel van deze middag, als het gezamenlijk als vrouwen getuigenis afleggen in leer en leven van het Christen-zijn, daarbij biddend om de werking van de Heilige Geest, waar van de uitstorting zo juist op het Pinkster feest is herdacht. Na een korte theepauze ontving Mr J. J. Versluijs gelegenheid tot het uitspreken van zijn referaat over „Tucht in Gods Gemeen te". Spreker bracht hierin vooral naar voren de roeping van elk gemeentelid tot de uit oefening der tucht en meende dat het tot dankbaarheid stemmen moet dat de Ger. Kerken de tucht nog kennen. Hij zag de tucht als een voortdurende bearbeiding Gods om het afgedwaalde Schaap van de doolweg terug te voeren. Het referaat werd gevolgd door een geanimeerde bespreking. Nadat nog een drietal Verenigingen hun bijdragen hadden geleverd, verzorgden de dames der Oud Vossemeerse Vereniging als gastvrouwen een uitstekende koffiemaaltijd en begon men aan het avond-programma, o.a. hersengymnastiek van Bijbelse vragen, waaraan twee leden per vereniging mochten deelnemen. De avond werd besloten met opvoering van een tableau, in 5 tonelen uitbeeldend de belevenissen van de Christen op zijn Pelgrimstocht door het leven, zoals beschre ven in het bekende boek van Bunyan „Een Christen's reize naar de eeuwigheid". Een en ander werd verzorgd door de leden van de Geref. Jeugdver., die dit tableau ook uitvoerden ter gelegenheid van hun jaarver gadering, afgelopen winter. Na een dankwoord van de presidente, sloot mevr. Tiemersma uit Zierikzee om kwart voor negen deze geslaagde ontmoe- tings-samenkomst met dankgebed. MODESHOW VOOR PLATTELANDSVROUWEN Niemand zal beweren, dat de zaal van ho tel Mees weinig ruimte biedt voor het hou den van een vergadering of andere bijeen komst, maar voor de woensdagavond gehou den modeshow voor de Plattelandsvrouwen had ze nog de helft groter kunnen zijn. Naar schatting waren wel een paar honderd da mes uit deze gemeente en andere eilandge meenten, merendeels leden van de Bond van Plattelandsvrouwen naar Hoel Mees geko men. De door de plaatselijke afdeling geor ganiseerde modeshow bleek bizondere aan trekking uit te oefenen. En toen de plaat selijke presidente, mevr. Renes aan het slot van de avond informeerde of er belangstel ling bestond dit in het najaar te herhalen, was het unanieme applaus een overtuigend bewijs van instemming met dit voorstel. Misschien dat men hierbij vergeten was, dat het tegelijkertijd een mooie gelegenheid was de gelederen van de Plattelandsvrou wen te versterken zoals mevr. Renes dat bij de opening van deze bijeenkomst sugge- Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder reerde. Het aantrekkelijke van de show was, waaraan medewerking werd verleend door een bekend modemagazijn uit Bergen op Zoom, een plaatselijke kapper en andere leveranciers van mode-artikelen, dat de mo dellen werden getoond door leden van de Plattelandsvrouwen uit Oud Vossemeer. Een overvloed van regenmantels, suède- jasjes, (kort en lang), japonnen, niet enkel voor teenagers maar ook in de grote ma ten, mantelpakjes, terlenka rokken, wollen truitjes en blousen en wat daarbij meer hoort, ook leren jassen (Napa) en zo meer. Van belang was daarbij dat niet alleen de uitersten van nieuwe snufjes werden ge toond, maar kleding voor iedere Nederland se vrouw. Met bizonder grote belangstelling werd het keurige showen van de damesleden gevolgd Het cadeautje, dat hen tenslotte door het modehuis werd aangeboden vonden alle aanwezigen zeer verdiend, ook voor mevr, Renes die toelichting had gegeven. Laatstgenoemde dankte alle medewerkers en medewerksters met inbegrip van de pia nist voor deze inderdaad welgeslaagde avond, waarbij ze ook mevr. Kugel uit Poortvliet (welke verhinderd was) nog fe liciteerde met de benoeming als provinciaal presidente. GEVONDEN Een korte zwarte herenjas en een fluwe len pet. Inlichtingen bij de rijkspolitie. DIPLOMA'S VEILIG VERKEER In het Dorpshuis werden vorige week aan 37 scholieren en 16 volwassenen het verkeersdiploma uitgereikt door de voorzit ter van de plaatselijke afdeling Veilig Ver keer de heer P. Moerland. Van de geslaag de scholieren kregen Coby Soeters en Dini Goedegebuure de aantekening: met lof. Dit leverde niet alleen het getuigschrift, maar een extra prijsje op. Na een felicitatie bedankte de voorzitter de docenten hoofdonderwijzers van beide scholen en de opperwachtmeester Kluiter evenals wachtmeester Duine. Hij hoopte dat het geleerde in de praktijk zijn nut zou afwerpen, waaraan de geslaagden zelf veel kunnen toedoen. Overigens was er noch van toespraken, noch van daarna gelever de verkeers-hersengymnastiek door een paar groepen, veel te horen, daar de talrijke jon geren het gemis van een geluidsinstallatie niet door stilte compenseerden. Alleen het optreden van het jeugdorkest „Viva la Mu- sica" die onder leiding van dhr. Laenen weer het beste toontje voorzette, kon dat zaalru- moer overstemmen. Met de geslaagden wa ren vele vriendjes en vriendinnen en ook ou ders op deze verkeerscontactavond aanwezig TWEEDE DIEPVRIES GEOPEND MET VOLLEDIGE BEZETTING Degenen die ten aanzien van de ingebruik neming der eerste diepvries ter plaatse pessimistisch zijn geweest, kwamen zeker bedrogen uit. Begin van deze week werd door diepvriesvereniging „sint Annaland" een tweede diepvries aan de Weststraat ge opend. En ook deze tweede diepvries had al direct een volledige bezetting van de 40 boxen van 200 liter. De eerste heeft 80 boxen van 100 liter. Werd voor de diepvries aan de Schoolstraat voor het eerst in Zee land het carousselsysteem gebezigd, nu had men weer een primeur met het nieuwste zgn. kastsysteem. De ruim 80 leden tellende ver eniging kan zelfs ook nu nog niet aan alle wensen met betrekking tot diepvriesruimte voldoen. In een samenkomst gaf voorzitter L. J. van Popering een samenvatting van ontstaan en groei van de vereniging en een toelichting op het nieuwe systeem. Er vond tegelijkertijd box-wisseling plaats om de genen aan de west-noordzijde van het dorp de dichtsbijzijnde kluis te laten gebruiken en andersom die aan de oostzijde de kluis in de Schoolstraat. Het tijdstip was daar toe niet ongunstig, daar men nog niet toe is aan de nieuwe groenten invries. Zeker is dat er voor diepvries bewaring, in deze ge meente grote belangstelling bestaat. VZOS MET GOEDE EERSTE PRIJS VAN CONCOURS Op het zaterdag jl. te Middelburg geor ganiseerde zangconcours door de ring Zee land van de koninklijke bond van chr. zang en oratoriumverenigingen in Nederland, maakte het gemengd koor „V.Z.O.S." al hier onder leiding van dhr. J. C. Geluk uit Sint Maartensdijk een beste beurt. Uitgeko men in de 2e afdeling werd een eerste prijs behaald met 242 punten. Het was tevens het koor met het hoogste aantal punten op één na, namelijk „Hosanna" uit Vlissingen, die in de afdeling Llitmuntendheid een 1ste prijs behaalde met 243 punten. Bij elkaar dus een mooie prestatie van „V.Z.O.S." en een gelukwens waard. Bij een eventueel volgend concoursbezoek zal men nu in de eerste afdeling moeten uitko men. CONCOURS IN VOORBEREIDING Zoals bekend wordt het jaarlijks concours van de Zeeuwse Zangersbond dit jaar in de Smalstad gehouden, zulks ter gelegen heid van het achtste lustrum van het ge mengd koor „V.Z.O.S." De voorbereidingen daartoe werden reeds geruime tijd geleden begonnen, maar zijn nu op volle toeren. Het is wel vrij zeker, dat er aan het concours een officiële ont vangst op het gemeentehuis zal voorafgaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1