Eendrachtbode Piet van Tilburg Plaatselijk nieuws 17c jaargang No* 27 DERDE BLAD 19 mei 1961 OUD -VOSSEMEER Alleenverkoop STAVENISSE ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK (Vervolg van pagina 1) andere monumentale gebouw in Tholen, de ned. herv. kerk, waarin ook bizondere be langstelling werd getoond voor het fraaie orgel. Vele dingen werden aan de rondlei ders, zowel op stadhuis als in de kerk ge vraagd, die tenslotte van mevr. Schippers uit Goes hartelijk dank werden gebracht voor hun toelichting. Terug in het verenigingsgebouw stond de thee gereed, werd nog een kleine verloting gehouden en nog wat gezamenlijk gezongen. Omstreeks half vier werd aan deze gezel lige dag een eind gemaakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: 5 mei Andrea Cornelia dochter van Jan van der Male en Wilhelmina Bogert. 6 mei Catharina Wilhelmina, dochter van Cornelis van Dijke en Maria Mathea Slager 6 mei Catharina Jozina dochter van Wil lem Schot en Catharina den Duik. Ondertrouwd: 10 mei Pierre Marie Plouvier, oud 43 jaar gemeente-ontvanger en Maria Snellenberg oud 37 jaar zonder beroep, beiden wonende te Tholen. OOK IN KRUININGEN Op Hemelvaartsdag zag Kruiningen 1820 wandelaars. Daaronder waren ook 2 leden van de gymnastiekvereniging „Spido" al hier namelijk Wim Aarnoudse en Leen van Driel. Zij waren niet bang voor een paar kilometers en lieten zich dan ook inschrijven voor de 25 kilometer wandeltocht, waarmee fe de eer van Vossemeer, speciaal dan van „Spido" hoog hielden. De afstand werd door de twee jongelui afgelegd in 3 uur en 3 kwartier, wat 6J^ km per uur betekent Wellicht groeit uit dit voorbeeld ook in de ze gemeente de liefhebberij voor wandel tochten. EERSTE VERKEERSSLEUTEL-DIPLOMA's OP EILAND THOLEN Tijdens een druk bezochte bijeenkomst had vorige week woensdagavond in „Het Vosje" de uitreiking plaats van de ver- keersdiploma's voor de schooljeugd en de cursisten van dhr. L. J. Nelis Hoewel er dus over de belangstelling niet te klagen was, drukte dhr. P. A. W. Mees voorzitter van de plaatselijke afd. van de ver. voor Veilig Verkeer, er zijn spijt over Uit dat niet meer ouders getuige waren van de overdracht van het diploma aan hun kinderen. Want belangstelling van de zijde der ouders komt het verkeersonderwijs èn de veiligheid van de kinderen ten goede. Het merendeel van de plm. 35 geslaagden voor het schoolverkeersdiploma was aan wezig. Hen reikte dhr. Mees het verdiende getuigschrift, een speldje en een stukje cho cola uit. Bovendien draaide dhr. Cornelissc te Tho len voor hen een tekenfilmpje. Zeer leer zaam ook voor de ouderen was een volgen de verkeersfilm, waarin nog eens op de juiste betekenis der verkeersborden werd gewezen. Na de pauze kwamen de cursisten van wachtmeester Nelis aan de beurt. Dhr. Mees sprak zijn grote dankbaarheid uit voor het geen de wachtmeester in zijn vrije tijd voor de cursus heeft gedaan. Deze waardering had ook weerklank gevonden bij het hoofd bestuur van de Ver. van Veilig Verkeer in Utrecht. Men stelde het daar zeer op prijs dat deze eerste cursus op het Eiland voor het z.g. Verkeerssleutel-diploma direct zo'n succes was geworden. De heren examinato ren hadden in Utrecht het ingezonden schrif telijke werk nagezien en bevonden dat alle 19 cursisten geslaagd waren. 8 cursisten had den 0 fouten gemaakt, het hoogste aantal fouten was 5. Overigens kende niemand de uitslag van zijn eigen werk. Allen slaagden en dat was voldoende. Dhr. Mees reikte ieder een fraai certifi caat, voorzien van een pasfoto uit. De dames ontvingen een broche en de heren een spel dje, waarin het sleutelsymbool van de cur sus was verwerkt. De geslaagden zijn: de dames Stoutjes- dijk-de Wilde, v. d. Zande-Heijstek, van Poortvliet-van Driel, Niemantsverdriet- Deurloo en Nelis-Baaij en de heren: Jac. van Trijen, Anth. de Rijke, V. v. Poortvliet Adr.zn., D. Polderman, J. Vis, Anth. v. Daalen, A. Gelok, Adr. Bevelander Mzn., C. Roggeband, L. Klippel, J. J. Niemants- verdriet, Jac. v. d. Houten Pzn., H. Duine Adr.zn., B. J. Rutten. Dhr. Mees spelde ook wachtmeester Nelis een insigne op en deed zijn woorden van dank vergezeld gaan van een fraaie asbak, voorzien van het sleutel-embleem, namens het hoofdbestuur. Namens de cursisten overhandigde dhr. B. J. Rutten het afd. bestuur een projectie scherm, een enveloppe met inhoud was voor dhr. Nelis. Dhr. Rutten legde er de na druk op dat alle cursisten waren geslaagd, hetgeen ook het geval was geweest bij het examen voor de eveneens door dhr. Nelis gegeven cursus voor alle weggebruikers. De door de vereniging erkende sleutelcursus was daar een wat uitgebreide en moeilijker voortzetting van. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Lindebaan - teL 5467 Zowel de heren Mees en Nelis wezen er in hun dankwoord op dat het er nu op aan zal komen de ontvangen lessen ook in de praktijk goed uit te voeren. Tenslotte draaide dhr. Cornelisse nog een verkeersfilm en sprak dhr. Mees een slotwoord. De avond werd ook bijgewoond door de schoolhoofden, het bestuur van de pl. Ver. voor Veilig Verkeer, de burgemeester en weth. van Driel. ORIENTATIERIT Zaterdagavond 20 mei a.s. wordt alhier onder auspiciën van de plaatselijke afd v. d. Ver. voor Veilig Verkeer weer de grote jaarlijkse oriëntatierit voor auto's, motoren en bromfietsen gehouden. Start waarschijnlijk om half zeven bij café de Weele (M. H. de Wilde) Men kan zich opgeven bij dhr. P. A. W. Mees of een ander bestuurslid. Ook bestaat de mogelijk heid zich bij de start op te geven. Het par cours is circa 40 a 30 km lang. Er moet een gering inleggeld betaald worden. Het zal de vraag zijn of de heren C. de Wilde en H. J. Mathijssen en M. v. d. Klundert, winnaars van de wisselbeker I960 voor resp. bromfietsen, motoren en auto's hun prijs kunnen behouden. BENOEMING In de plaats van gemeentewerkman A. Roggeband, die per 1 juli a.s. met pen sioen gaat, benoemden burgemeester en wet houders per 1 juni a.s. diens zoon dhr P. C. Roggeband. DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdag gehouden wedvlucht met 220 duiven van „De Zwa luw" over 128 km vanaf St. Chislain luidt als volgt: M. de Graaff 1 45 en 3e overduif, A. v. Treijen 2 4 5 20 23 29 33 40 42 74, F. Nuts 3 28 64, D. Havcrmans 6 Jac. Boogaart 7 21 37 41 55, Adr. Lindhout 8 18 30 36 46 62 65, A. Douw 9 35 49 en 2e overduif, J. Henraath 10 50, N. v. d. Houten 11 12 26 67, J. Tholenaar 13 27 31 34 39 48 53 57 63 66, Adr. Rijnberg 14 32 43 71, A. v. Daalen 15 25 47 51 61, D. Lindhout 16 17 73, C. Hommel 19 58, H. Quaak 22 24 72, I. Berkeij 38 52, J. v. Meer 44, C. A. Boogaart 54, Jac. Vaders 56 60, M. v. d. Zande 59, C. Timmermans 68, G. Hoek 69, J. v. d. Zande 70 en 1ste overduif. Aankomst eerste duif na lossing te 13.20 uur: 15.14.09 uur met gemidd. snelheid van 1129,38 meter per minuut. GEVONDEN VOORWERPEN Een zakhorloge en een duimstok. Inlich tingen bij de rijkspolitie. VERTREK Tot spijt van de inwoners heeft zuster F. Visser per 1 augustus ontslag gevraagd aan het bestuur van de Groene Kruis afde ling alhier wegens vertrek naar elders. Inmiddels worden reeds pogingen aange wend in de komende vacature te voorzien. MEER BEDRIJVIGHEID Op de nieuwe haven is meer bedrijvigheid gekomen dan de laatste weken het geval is. De voornaamste oorzaak daarvan is dat een aannemer via deze losplaats zijn materi alen aanvoert voor het aanbrengen van een deklaag op de wegen in herverkavelings- verband. 24 mei rondgang ophalen OUD PAPIER door de muziekvereniging adv. ing. med. ZILVEREN MEDAILLE ROODE KRUIS Tijdeus de te Goes gehouden vergadering van de kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis werd door de tevoren geinstal- leerde nieuwe kringcommissaris mr J. J. van der Weel uit Middelburg aan de heer C. J. C. Boot de zilveren medaille van ver dienste uitgereikt met bijbehorende oor konde. Deze op één na hoogste Rode Kruis- onderscheiding viel dhr. Boot ten deel van wege zijn bijzondere aktiviteit sinds zijn benoeming als bestuurslid van de afdeling Tholen in het jaar 1951. Dhr. Boot werd in 1953 secretaris van deze afdeling en heeft zich in het bijzonder tijdens de rampperiode voor de gemeenschap verdienstelijk gemaakt in zijn Rode Kruis- functie. Van de zware taak en verant woordelijkheid die hem in die tijd op de schouders werd gelegd wist hij zich bizonder goed te kwijten. Daarna bleef hij als secre taris van de afdeling aktief, bij elkaar vol doende reden om dit blijk van waardering namens het hoofdbestuur toe te kennen. Op deze vergadering was ook de voorzitter van de thoolse afdeling, burgemeester D. C. Bouwense van Sint Maartensdijk en Scher- penisse aanwezig, die hem als eerste namens de thoolse afdeling feliciteerde. Namens allen die dit werk van dhr. Boot waarderen mogen we die felicitatie zeker onderstrepen. Een „TOPHIT" in Schoentjes Een slanke leest en toch ruim. f19.90 In wit en crème VAN UNEN'S schoenhandel Kortemecstraat 13 - Bergen op Zoom Wij geven AN1MOZEGELS OPENING GROENTEWINKEL Na een grondige verbouwing werd deze week aan de Ring een nieuwe groenten en fruitzaak geopend door de ondernemers H. Westdorp-van Vliet. Een geriefelijke inrichting in het overigens niet bizonder grote pand is aantrekelijk genoeg om kopers van deze vitamine rijke produkten te krijgen. De opening zal vergezeld gaan van een extra aanbieding. VLAG IN TOP De werkzaamheden aan de ambtswoning voor de burgemeester vorderen snel. Deze week zijn de kapspanten geplaatst en zo als gebruikelijk stond ter gelegenheid hier van de vlag in top. GESLAAGD Voor het praktijk examen machineschrij- ven slaagden Hetty Sluijmers, Matty Letzer Rina van Oeveren en Berry Goedegebuure Zij ontvingen hun opleiding van dhr. L. Hage. EINDUITSLAG DAMMEN De damclub „De Denkers" heeft haar damcompetitie afgesloten en de wisselbeker ging naar J. van Oeveren. De uitslag was als volgt: Jo van Oeveren gespeeld 24 part. 42 punt. M. de Rijke 21, 27 A. Stoutjesdijk 24 27 G. de Rijke 19 23 Jo Vermaas 22 20 J. J. Bosloper 24 14 J. Dijk 24 6 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Stavenisse herinneren eraan, dat de hoofdbewoners van bewoonde, eigenaars, gebruikers of be heerders van onbewoonde percelen of er ven verplicht zijn om de langs hun panden gelegen, van harde wegbedekking voorziene wegen, schoon te maken of te doen schoon maken, waar geen overburen zijn ter gehele en waar overburen zijn ter halve breedte. Hieronder is begrepen het zuiveren van gras e.d. GESLAAGD Onze dorpsgenoot Jacob Luijk slaagde dezer dagen voor het theoretisch gedeelte 2e monteur. Het examen werd afgenomen door de Stichting van V.A.M. te Scheve- ningen. Slechts 4 van de 12 candidaten be haalden dit diploma. JEUGDVERKEERSEXAMEN Nadat ook het praktisch gedeelte van het jeugdverkeersexamen werd gehouden is het resultaat van de lagere scholen alhier als volgt: Aantal deelnemers openb. lag. sch.: 27 geslaagd 22 afgewezen 5. Aantal deelnemers chr. lag. sch.: 11 geslaagd 11 afgewezen 0 Voor de tweede maal kon de chr. lag. school met 100% geslaagden uit de ver- keersbus komen. BEROEPSKEUZE Uitgaande van de chr. stichting voor School- en Beroepskeuze in Zeeland werden een 12 tal leerlingen uit de hoogste klassen van de School met den Bijbel te Sint Anna- land en Sint Maartensdijk getest. Het onder zoek vond plaats in de Prinses Irene school alhier. Drs. Keulemans uit Zeist had de leiding bij deze test. VROUWELIJKE SCHUTTERS Tijdens de laatste winkelweek was door de plaatselijke schietvereniging weer dë mogelijkheid geopend om z'n schutterskwa- liteiten te tonen. Ook enkele dames namen een proef. Bij een tweetal was dit blijkbaar zo goed bevallen, dat ze zich in deze tak van sport verder wensten te bekwamen en prompt gaven ze zich op als lid van de pl. schietvereniging. Het bestuur had er niet het minste bezwaar tegen en vrouwelijke toetreding is evenmin in strijd met het re glement. Waar een vergelijking met dames en een schaap over de dam weinig elegant is, veronderstellen we nu maar er meer dames zullen volgen, nu er twee over het vi zier willen kijken. Dan kon het wel eens zo worden, dat de mannelijke groep een scherpschutterende tegenstander krijgt in het vrouwenkorps. GEVONDEN Een bos sleutels in etui. Inlichtingen ver krijgbaar bij de postconimandant van de rijkspolitie alhier. 25 JAAR GELEDEN „Na het ongestadige weder van de laat ste weken gaf de stijgende barometer den vooravond van den dag waarop St. Maar- tensdijks nieuwe burgemeester zijn joyeuse entree in de aloude Smalstad zou doen, hoop op beter weer. En werkelijk, Woens dag woei er een goede wind uit het Westen, die de wolken aan flarden reet en hier en daar de zon doorliet, die zoo onontbeerlijk is bij een blij gebeuren als te St. Maar tensdijk zou plaatsvinden. Vroolijk woeien de vele vlaggen, aan de Noordpoort was een eerepoort opgericht en er heerschte reeds spoedig een gezellige drukte, die vermeer derde toen St. Maartensdijks muziekgezel schap zich opmaakte om zich met de eere- wacht te begeven naar de twee dijken, waar straks de nieuwe burgemeester zijn intree zou doen in zijn gemeente"... Met deze „flair" begon bijna 25 jaar geleden de ver- slaggever van de Thoolse Courant zijn waarheidsgetrouwe weergave van het in- stallatiefeest van mr H. H. Schuller als burgemeester van St. Maartensdijk. Dat ge beurde woensdag 22 juli 1936. Eerder had de verslaggever er melding van gemaakt, hoe bij Koninklijk besluit van 15 juli '36 mr H. H. Schuller als burgemeester van St. Maartensdijk was benoemd en wist daar bij tevens mee te delen, hoe de benoemde in 1908 te Den Haag werd geboren, aan de rijksuniversiteit te Leiden had gestudeerd en sedert 13 mei 1935 werkzaam was als volontair ter secretarie te Naaldwijk, reser ve-officier was geweest en nu verloofd was. Zijn vader ds Schuller was nog predi kant geweest bij de Ned. Herv. gemeente te Goes. Tenslotte kwamen de lezers door dat bericht ook te weten, dat mr Schuller tot de Antirevolutionaire partij behoorde. Na het bovenstaande is het ieder duidelijk dat de voormalige burgemeester van Sint Maartensdijk op 15 juli a.s. zijn 25 jarig

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 9