Concours Hippique NEZIFO NEZAM GUNSTIGE VOORWAARDEN en UITERST BILLIJKE PREMIES Kiest voor Uw ZIEKTEKOSTENVERZEKERING het DE GROOTSTE INSTELLING OP DIT GEBIED IN ONS LAND Zilveren ambtsjubileum secretaris Van Doorn te Scherpenisse. NIET ALLEEN MAAR AMBTENAAR. BERGEN OP ZOOM U kunt zelf bepalen tegen welke risico's en tot welke bedragen li zich wenst te verzekeren. De verzekering kan voor ziekenhuisverpleging worden gebaseerd op de laagste klasse maar ook op een klasse naar keuze van de verzekerde. Voor al Uw OVERIGE VERZEKERINGEN vragen wij Uw aandacht voor de Beide instellingen bieden U Nederlandsch Ziekenhuisverplegingsfonds W. Witsenplein 4 - Den Haag N.V. Algemene Verzekering-Maatschappij W. Witsenplein 3 - Den Haag Vraagt inlichtingen. Het verplicht U tot niets. U kunt zich hiertoe onder anderen wenden tot nevenstaande adressen i Zuid-Beveland Schouwen-Duiveiand Walcheren Zeeuws-Vlaanderen De opstelling van het selectie-elftal was: M. G. v. d. Horst (Chrislandia) H. G. de Weerd Schouten (Chrisl.) (Vrederust) J. de Wit J. v. d. Kreeke J. Moerland (Vrederust) (Vrederust) (W.H.S.) M. Keur A. Voogt A. v. d. Meeberg (W.H.S.) (Chrisl.) Chrisl.) A. de Jong M. v. Ham (lste div) (Chrisl.) In de tweede helft werd v. d. Horst, Voogt, Meeberg en de Weerd vervangen door Wichman (Seolto), Vijfwinkel (Vrederust), Crezee en A. v. Ham (Chrisl.) COMPETITIE Door bovenstaande ontmoeting werd in de lste klasse A niet gespeeld, terwijl ook Smerdiek geen competitie kon spelen. In de 2e klasse A is de strijd tussen Roda en SVV nog steeds onbeslist. Toch gaat het nu ge beuren, want komende 14 dagen worden de laatste wedstrijden gespeeld. De kans dat SVV een steek zal laten vallen is der mate gering, dat men die wel als kampioen kan beschouwen. Het won zaterdag jl. van SSC 2 met 1-3, terwijl Roda het tweede elftal van VVN met 0-7 klopte, Dinteloord 2 blijft goed meekomen, temeer nu de Ka- detten het op het eind van de competitie wel geloven en met 6-1 door Dinteloord 2 werden geklopt. PTT kreeg het van Smer diek 2 niet cadeau, maar won toch met 3-1, De stand luidt in deze afdeling: SVV 20 18 2 0 38 125 17 RODA 21 17 4 0 38 120 15 PTT 22 13 2 7 28 64 58- SSC 2 20 11 2 7 24 52 33 Dinteloord 2 20 10 3 7 23 40 28 VVN 2 21 9 4 8 22 47 50 Kadetten 20 9 3 8 21 54 52 Good Luck 3 22 9 2 11 20 44 51 BWR 21 5 2 14 12 44 56 Seolto 2 x 19 5 0 14 8 37 95 SSC 3 21 3 2 16 8 32 92 Smerdiek 2 21 2 1 18 5 28 99 x betekent 2 punten in mindering 3e KLASSE A MARECHAUSSE's KAMPIOEN We kunnen de Koninklijke feliciteren. En dat is door de lste divisie volkomen ver diend. Ze zullen zich ook in de 2e klasse A gemakkelijk kunnen bewegen zijn er snel genoeg voor. Toch heeft het de titel behaald zonder zelf te spelen. Het was Vrederust 2 die voor de wat onbegrijpelijke prestatie zorgde toen het zaterdag jl. Chrislandia 2 klopte met 2-3. En daarmee is het voor Chrislandia 2 ook verkeken, al ging het mededingen toch al aan een zijden draad. Naast de Marechaussee's kunnen we deze week dus ook Vrederust 2 complimenteren met het in Heiningen behaalde resultaat, dat buiten ieders verwachting lag. Goed werk deed zaterdag trouwens ook Vosmeer 3 door Kogelvangers 2 in be dwang te houden. Opnieuw denkt Vosmeer 3 er over om voor volgend jaar de com petitie zonder haar te laten lopen. Mogelijk heeft het resultaat van de laatste wedstrijden dit elftal voldoende moed om het opnieuw te proberen. Zo heel beroerd staat het er op de ranglijst toch ook weer niet voor. Het wist zich door het gelijke spel opnieuw boven Tholense boys te plaatsen, dat zater dag jl. op het harde veld van WHS met 4-2 verloor, nadat het voor rust een 0-2 voorsprong had weten te maken. Met een volledig WHS 2 was het echter niet vol te houden, ook al bleven de Tholenaars de gehele wedstrijd met een 7 man verdedi gen. De stand luidt in deze afdeling: Marechausse 16 15 0 1 30 107 23 Chrislandia 2 16 13 0 3 26 65 16 WHS 2 15 9 0 6 18 57 26 Kogelv. 2 15 7 2 6 16 34 34 BWR 2 13 6 0 7 12 27 38 Vrederust 2 16 5 2 9 12 28 73 Vosmeer 3x 16 43 9 9 33 61 Thol. boys 13 3 2 8 8 31 49 Chrisl. 3 12 4 1 7 8 22 49 Dinteloord 3 13 1 2 10 4 29 53 Bij bovenstaande afdeling werd Blauw Wit 2 nog meegerekend, terwijl deze inmid dels zich uit de competitie terugtrok. Dat maakt in de volgorde echter hoegenaamd geen verschil. DE VERWACHTING Smerdiek krijgt in de 4e klasse der KN VB Nieuwdorp op bezoek, dat ongetwijfeld zal spelen om degradatie te ontgaan. Het lijkt ons echter niet dat Nieuwdorp hierin zaterdag zal slagen. Winst dus voor Smer diek in de wedstrijd die om 4.15 uur begint, lste klaase A. De laatste loodjes zijn de ontmoeting van ONI tegen WHS, een wedstrijd waarin men elkaar weinig zal toegeven, maar waar bij WHS toch zeker niet helemaal kansloos is. Een gelijkspel zou de verhouding behoor lijk weergeven. In een laatste ontmoeting gaan Kogelvangers en Seolto het tegen el kaar opnemen, waarbij eveneens een gelijk spel een goede verwachting is. 2e klasse A. Roda gaat van SSC 2 winnen, terwijl we voor SSC 3 verlies noteren bij de komst van de Kadetten. SW zal Smerdiek 2 overvleu gelen door ruime winst. 3e klasse A. Een gelijk opgaande strijd mag verwacht worden tussen Kogelvangers 2 en WHS 2, respectievelijk 4e en 3e op de ranglijst. Mo gelijk heeft het terreinvoordeel aan het Willemstadse elftal net genoeg overwicht. Dinteloord 3 moet bij de komst van Vos meer 3 op verlies rekenen, terwijl er voor Tholense boys winst in zit, door het bezoek van Chrislandia 3. DUITSE ELFTALLEN Door het bezoek van WHS 1 aan Nord- horn 1 op Hemelvaartsdag, welke wedstrijd door WHS met 5-4 werd verloren ver wacht WHS op tweede Pinksterdag twee elftallen uit Duitsland waarbij dan om 2 en 3.30 zal worden gespeeld. In een van de laatste raadsvergaderingen van de gemeente Scherpenisse kwam een bijzondere aanvrage op tafel. Het verzoek werd ingediend door een tweetal jeugdige inwoners als vertegen woordigers van een jeugdvoetbalvereniging. Namens een twintigtal jongens, zo tussen de 12 en 16 jaar werd een gemeentelijke bijdrage verzocht van 400.voor 1961 tot instandhouding van een opgerichte voetbalvereniging. In alle gemoedelijkheid verklaarde een der raadsleden - ver trouwelijk knipogend met de voorzitter - dat het ingekomen stuk bizonder goed gedokumenteerd, bizonder goed opgesteld ook, was ingediend. „En dat van jongelui die nog in de kinderschoenen staan. Een bizondere prestatie." Ieder van de raadsleden wist ook zonder dat gemoedelijk sarcasme waar de schoen wrong. Ze wisten dat ook hier de gemeentesecretaris de heer A. L. G. van Doorn zich had voorgespannen, uiteraard op verzoek van de jeugdige inwoners. En met die jongens weet men, dat men zelden tevergeefs bij dhr. Van Doorn aanklopt wanneer het gaat om jeugd- of bejaardenzorg. Daarom al herdacht deze gemeente secretaris van Scherpenisse dan ook dezer dagen zijn zilveren ambtsjubileum, ieder wist dat hij voor Scherpenisse meer heeft gedaan dan alleen maar deze ambtelijke betrekking vervuld. Dit was oorzaak dat bij de huldiging op vrijdag 12 mei jl. in hotel „De Gouden Leeuw" het accent even sterk op zijn werk voor het verenigingsleven in Scherpenisse en voor de streek kwam te liggen dan op datgene wat hij gedurende 25 jaar als secretaris van deze gemeente, heeft verricht. Dit laatste was dan zeker ook de oorzaak, dat onder de genodigden, welke vrijdagmor gen in de bovenzaal van hotel „De Gouden Leeuw" waren samengekomen niet alleen het „ambtelijke" was vertegenwoordigd, maar ook het „burgerlijke" van de thoolse ge meenschap. Met uitzondering van de door ziekte verhinderde wethouder Van der Jagt was de gemeenteraad aanwezig, evenals de burgemeesters en secretarissen van de an dere eilandgemeenten, het personeel van de openbare lagere school, van de kleuterschool en het hoofd van de lagere landbouwschool Districts-opzichter Blaas, een oud-raadslid en 'n vertegenwoordiging van de plaatselijke dorpsgemeenschap met vanzelfsprekend ook het gemeentepersoneel completeerden het ge zelschap. Met burgemeester Bouwense was ook mevrouw Bouwense meegekomen, ter wijl het voor jubilaris Van Doorn wel bizonder spijtig was dat zijn echtgenote door ziekte was verhinderd. Dit laatste deelde burgemeester Bouwense mee aan de genodigden toen hij zich met een korte toespraak tot de jubilaris, zijn zoon en dochtertje wendde. Hij wees er op, hoe de heer Van Doorn had verzocht het feit in besloten kring te herdenken, waarom het hem zeker wel een vreugde moest zijn zovelen aanwezig te zien, waaruit de sym pathie voor het werk van de jubilaris in deze gemeente toch bleek. Gedurende de 25 jaar van het secretaris-ontvangerschap hebt u, aldus burgemeester Bouwense, door het bijwonen van 166 raadsvergaderingen en 567 vergaderingen van b en w een derge lijke notulen hoeveelheid verwerkt, dat ze enige boekwerken vullen. Naast deze func ties was u al die tijd ambtenaar van de burgerlijke stand en kwam als zodanig van dichtbij de vreugde en het verdriet der in woners mee te beleven. Buiten dit ambte lijk werk werd ook heel wat belangeloos gedaan voor het verenigingsleven, inzonder heid waar het de jeugd betrof, die met name op het gebied van sport en onderwijs in u een goede steun vond. evenals de be jaarden bij het organiseren van een jaarlijkse reis. Namens de gehele gemeente dankte burgemeester Bouwense dhr. Van Doorn voor zijn werk als secretaris-ontvanger maar ook voor al de andere opofferingen. Spon taan kwam van alle kanten steun en namens het gemeentebestuur personeel en alle ande ren die op enigerlei wijze aan de gemeente zijn verbonden kon burgemeester Bouwense de jubilaris dan ook een bureaulamp en elektrisch klokje aanbieden, terwijl bij me vrouw van Doorn een bloemstuk was be zorgd. Burgemeester mr A. J. van der Hoeven sprak namens de vereniging van burgemees ters, secretarissen en ontvangers op Tholen. Hij wees er op hoe de secretaris functie van de gemeente Scherpenisse en die van de vereniging van b, s en o weliswaar niet parallel lopen, maar hier toch in één hand waren verenigd. Over het 1 ste wenste hij niet te oordelen, voor wat de tweede func tie betreft kon hij namens genoemde vereni ging van dankbaarheid gewagen. Dat werk wordt altijd in stilte gedaan, daarom vond spreker het prettig daarvoor dimaal eens in het openbaar zijn erkentelijkheid te betuigen. Een bloemstuk was ook door deze vereni ging beschikbaar gesteld. Namens het gemeentepersoneel sloot dhr. L. J. de Graaf zich volgaarne aan bij de felicitaties der vorige spreker. Twintig jaar heeft hij met de jubilaris mogen samenwer ken, ook in de moeilijke tijden van bezetting en evacuatie, toen het lang niet altijd ge makkelijk was zomin a[s tijdens de dertiger jaren. Gelukkig dat die moeilijkheden van buiten nimmer tot interne conflicten hebben geleid, waarvoor we u allen dankbaar mogen zijn, aldus dhr. de Graaf. De heer V. Laban, gemeentesecretaris van Tholen, vertegenwoordigde de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van gemeenteambtenaren, waarvan dhr. Van Doorn eveneens bestuurslid is. Een boeken- bon sloot bij de gelukwensen aan en een dergelijk geschenk kwam ook van de onder afdeling Tholen en St. Filipsland van voor noemde bond, namens welke onderafdeling werd gesproken door de ambtenaar ter secretarie in Sint Maartsendijk de heer J. L. Rijstenbil uit Oud Vossemeer. Aan de per 9 mei jl. definitief opge richte Dorpsgemeenschap heeft de heer Van Doorn een belangrijke bijdrage geleverd, zo bleek uit de woorden van de voorzitter van deze nieuwe vereniging, de heer L. A. M. Elenbaas, die er bovendien op wees dat men trouwens nooit tevergeefs een beroep deed op dhr. Van Doorn, indien dit met het verenigingsleven van Scherpenisse had te maken. De nog jonge stichting had met nog weinig geld toch graag het offer ge bracht om op deze huldigingsdag voor een bloemstuk te zorgen. Dhr. C. van Ast, oud raadslid wees er op hoe van de oud-raadsleden die 25 jaar ge leden hun stem aan de nieuwe gemeente-se cretaris hebben gegeven er nog twee in leven zijn. Hij was erkentelijk voor de ont vangen uitnodiging en wenste hem naast de felicitatie bij dit jubileum nog vele jaren toe. De heer P. Jagt sprak namens de blok- ploeg van de BB, herinnerend aan de grote steun die altijd van dhr. Van Doorn voor het BB werk is ontvangen. Hij was er van overtuigd dat die steun van dhr. Van Doorn ook na de reorganisatie van de BB niet zou ontbreken en stelde vast dat de jubilaris overtuigd kon zijn van de warme waarde ring van deze blokploegleden. GEEN GEMAKKELIJKE PERIODE In zijn dankwoord wees dhr. Van Doorn er op, dat er maar bizonder weinig gemak kelijke jaren in die kwarteeuw van zijn ambtelijke arbeid zijn voorgekomen. Be noemd in 1936 drukte de werkloosheid als een loden last op de samenleving en met deze maatschappelijke en sociale omstan digheden had het gemeentelijk apparaat veel van doen. De depressie van die tijd werkt vooral bij het oudere geslacht nog door tot op de huidige dag, al geeft onze tijd dan een heel ander beeld te zien. Van de crisis kwam men tot oorlog, van de oorlog tot de bezetting en geleidelijk aan werd men ook als uitvoerend orgaan in het nauw gedreven. Niet altijd werd voor de toen ontstane moei lijke positie van de ambtenaar door de bur gerij voldoende begrip getoond, zeker niet onmiddellijk na de bevrijding. Wederop bouw en de snelle administratieve ontwikke ling ging evenmin zonder zorgen in de na oorlogse jaren. Voor het betoonde begrip door het gemeentebestuur en de thans bij monde van burgemeester Bouwense gespro ken waarderende woorden was dhr. Van Doorn zeer erkentelijk. Hij achtte het gelukkig dat een betere belangenbehartiging tot stand is gekomen voor de ambtenaren, inzonderheid wanneer hij de „volontairtijd" van de dertiger jaren in zijn herinnering terugbrengt. Daarom ook had het doel van de Bond van Gemeente ambtenaren altijd sprekers warme belang stelling, welke vereniging hij in zijn beschei den functie nog vele jaren hoopt te mogen steunen. Ook de andere sprekers kregen van dhr. Van Doorn een afzonderlijk dankwoord, eveneens voor de zeer gewaardeerde ca- deaux, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Vijf en twintig jaar zijn voorbijgegaan sinds de heer A. L. G, van Doorn te Scherpenisse in de raadsvergadering van 29 april 1936 alsi secretaris-ontvanger werd beëdigd, waarbij hij wijlen zijn vader de heer L. C. van Doorn na een 39 jarige ambtsperiode opvolgde. De heer Van Doorn had ook alléén maar ambtenaar kunnen zijn in die 25 jaar. Het had hem zeker veel tijd en kritiek bespaard, wanneer hij buiten die functie het in Scherpenisse had laten lopen zoals het liep. Maar de jongens tussen 12 en 16 jaar, voor wie een verzoekschrift werd opgemaakt denken er anders over. De bejaarden, die dank zij dhr. Van Doorn al menigmaal een uitstapje hebben gemaakt eveneens. Zo ook het bestuur van de kleuterschool, de BB blokploeg, het Groene Kruis, de Dorpsgemeenschap. Met als mens ook veel aanklevende fouten, tekortkomingen, falen, mag men in Scherpenisse toch dankbaar zijn, dat hun zilveren gemeentesecretaris méér is geweest dan alleen ambtenaar. Op tweede Pinksterdag a.s. zal wederom het jaarlijks groot nationaal concours hip pique te Bergen op Zoom worden gehouden. Bergen op Zoom zal dan wederom het trefpunt zijn van alle paardensportliefheb bers uit Westbrabant en Zeeland. Want tweede Pinksterdag is een dag om er eens op uit te trekken en de paardensport is nu eenmaal een grote trekpleister voor de lief hebbers. In tegenstelling met voorafgaande jaren begint het programma dit jaar reeds des morgens om 10 uur. In de morgenuren is er een licht springconcours, terwijl eveneens om 10 uur begint de dressuurwedstrijd voor de jeugd en voor landelijke ruiters. In de namiddag komen de stamboekmer ries en de tuigpaarden het eerst aan de beurt. Voor beide nummers zijn reeds vele goede inschrijvingen binnen gekomen. Na het aangespannen paard komen de jeugdige springruiters aan de beurt, een nummer dat telken jare veel succes bij het publiek oogst. Na het beste landbouwrijpaard, een nummer voor landelijke ruiters komt het grote springconcours aan de beurt om de „Beker van de gemeente Bergen op Zoom". Na een nummer jachtpaarden, komt het meest spectaculaire nummer van de dag n.l. het springconcours met twee paarden. Dit nummer heeft het vorige jaar zo'n bijval genoten dat het wederom op het programma werd geplaatst. Tenslotte eindigt het programma met de traditionele jachtrit over de renbaan. Na veel onderhandelen en met de mede werking van de bevoegde autoriteiten is het bestuur er in geslaagd de deelname aan de springnummers zoveel mogelijk te beperken zodat er dit jaar voor het eerst deze num mers niet te lang zullen duren en vanzelf sprekend daardoor het concours op een vroeger tijdstip zal zijn geëindigd. NEZIFO N.V. NEZAM GOES KAPELLE KRUININGEN KERKWERVE OOSTERLAND ZIERIKZEE MIDDELBURG AARDENBURG AXEL HULST ST. JANSTEEN ZAAMSLAG Alg. Ass. kantoor B. H. v. d. Blom, M. D. de Grootstraat 18, tel. 6865 A. Boonman, M. A. de Ruyterlaan 5, tel. 5969 Ass. kantoor Wed, C. v, Damme, 's-Gravenpolderseweg 50, tel. 5585 Alg. Handelsbureau (C. J. Huissoon), v. d. Biltlaan (hk. Jagtlust) tel. 294 Ass. kantoor, v.h. Le Clercq C.V. Slotstraat 18, tel. 694 J. C. Hagesteijn, Schoolstraat 4 J. L. Edelschaap, Kerkstraat 20, tel, 578 J. Stuij, Kerkstraat 12, tel, 232. Mevr. A. A. Anker-Wansink, Havenplein 19, tel. 2277 A. C, Goudzwaard, Verrenieuwstraat 19 Ver. „Ziekenhuisverpleging op Walcheren", Blauwedijk 13, tel. 2274 W. J. Daansen, tel. 495 Ass. kantoor J. A. Blom, Pr. Mauritsstraat 9-11, tel, 750 Ass. kantoor A. P. A. v. d. Walle Zn., Tabakstraat 20, tel. 2824 J. v. Waesberghe, Lange Bellingstraat 4, tel, 2974 C. A. de Poorter, Beatrixstraat 1 D. J. Dees, Noordstraat 4, tel. 414 G. de Leeuw, Veerstraat 18, tel 466

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 4