I I I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Pinksterfeest HAQIL. SMAAKT U! Met een zwaai de hengel uit. Plaatselijk Nieuws Jeugdappèl. VERSCHIJ E VRIJDAG NT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Garantieprijs voor suiker oogst 1961 vastgesteld. Diepvries-slagerijen in Oud-Vossemeer. Kuikenkweekmogelijkheden op thoolse bedrijven. THOLEN 17e jaargang No. 27 19 mei 1961 Uitgevers C. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het feest wat voor de jongeren met al dat zomerse veel aantrekkelijkheden inhoudt. Het is als het ware door de natuur ingege ven, ook in oud-Testamentische zin. Het feest der eerstelingen betekende immers de nieuwe oogst, arbeid en inkomen, voedsel. En we behoeven het niet te verhelen, dat het voor de jongeren de tijd is om zich extra op te maken. De verloofden. De jongeman die met het stijgen van de zon z'n levens lust voelt groeien. Als ouderen kan men dat nauwelijks verdragen, omdat men te veel en te vaak op de werkelijkheid wordt gedrukt. Maar toch zit dat er in voor de jeugd. Pinksteren! Het feest óók waarop de kerk van alle tijden en van alle landen meer nog dan anders mag gedenken en verkondigen, dat de Heilige Geest geschonken is, als Troos ter en Leidsman. Aan troost bestaat ook in de wereld van vandaag wel bijzondere behoefte. Welk een leed en welk een ontreddering is er niet. Zelfs nog in een welvaartsstaat en zeker in een onderontwikkeld land. Hoe groot is niet de verwarring, of men nu denkt aan de top van de wereldmacht, waar de groten van deze aarde elkaar tevergeeffs trachten te benaderen, of aan ons gewone leven van elke dag. Gebeurtenissen volgen elkander als een wervelwind op en zij kunnen ons brengen tot neerslachtigheid of onverschillig heid, tenzij daar bovendien de verkondiging op deze zelfde aarde is van de Geest. Ge schonken als Trooster. Daaraan hadden de discipelen behoejte, toen zij na het afscheid van hun Heere verweesd schenen achter te blijven. Maar die behoefte is er evenzeer in deze wereld. Die het uit ervaring weet kan zich geen groter vertroosting indenken, dan die welke de kerk van de Geest belijdt. Juist daarom is voor ons de verwarring in deze wereld niet ongedaan gemaakt, daarom ook zijn niet alle wegen geërfetid en alle bochten weggenomen. Anders zou den we er wellicht nooit over denken een Trooster en een Leidsman nodig te hebben. Maar vrijwel altijd wordt vergeten, dat de Leidsman gekomen is om gevolgd te worden. De lijdelijkheid gaat dan tegen ons getuigen. Het Pinkster[eest is het zendmgs[eest, van de uitzending dus. En daarom komt de vraag of we zetj ook als getuigen uitzenden. Dan zal met het Pinksterfeest heel de wereld ons arbeidsveld worden. Dan kan men niet verzwijgen dat achter al het sombere nieuws van deze tijd groter nieuws ligt, dat al het andere overschaduwt, ja daaraan zin en inhoud en betekenis geeft. Want ook de mens van vandaag, ver weg of dicht bij, hij mag zich nog zozeer verlamd voelen door verwarring en ontred dering, door onverschilligheid of neerslach tigheid, in wezen is ook voor hem gereed de vertroosting van het uitzicht en het perspectief. Oók, ja zelfs op Pinsterfeest 1961. Blijkens een bericht in de laatste kerkbode van de hervormde ring Tholen en St. Filips- land wordt er op 2e Pinksterdag a.s. om 3 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Tholen een jeugdappèl gehouden. De samenleving in deze tijd wil in groot verband dat de kerk ook voor de jeugd van het heden openstaat. Welnu! De her vormde ring ontbreekt het ditmaal niet aan initiatief. En jeugdappèl. Dat wil zeggen een oproep, een roep van en voor de jeugd door de kerk. Niet alleen maar in een be paalde afgebakende strakke lijn. Nee met begrip voor de periode waarin men leeft. Met sprekers als ds G. Samson over het onderwerp „God roept ook ons!", met ds H. J. Hegger „Door geloof alleen", daar naast ook met medewerking van de zangver eniging „V.Z.O.S." uit Sint Maartensdijk onder leiding van dhr. A. L. Riedijk. Uiter aard met een openingswoord door de ring- predikant ds L. G. Zwanenburg en met een sluitingswoord van ds P. Westland. Kritiek? Laat die op deze 2e Pinksterdag maar achterwege blijven. Ga er dan liever heen! Uitgaande van een suikerbietenprijs van ƒ51.50 per 1000 kg met een suikergehalte van 16% heeft de Minister van Landbouw en Visserij de garantie voor suiker voor de oogst 1961 vastgesteld op 61.20 per 100 kg af fabriek. Voor de oogst 1960 gold een richtprijs van ƒ62.10 per 100 kg witsuiker (ƒ54. voor 1000 kg suikerbieten). De gegarandeerde hoeveelheid witsuiker wordt, evenals voor het seizoen I960, voor de oogst 1961 beperkt tot 465.000 ton, dan wel, indien de binnenlandse consumptie van 1 oktober 1961 1 oktober 1962 méér zou bedragen, tot ten hoogste de verbruikte hoeveelheid. Het kan zijn dat u dit najaar ergens in een hotel in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Antwerpen, Milaan of Hannover een kuikentje bestelt, het kan ook zijn dat uw vrouw u extra goed wilt doen en naar de slager is gestapt, het is in beide gevallen niet onmogelijk dat u een goud-geel gebraden lekkernij op uw bord krijgt, waarvan de oorsprong in uw naaste omgeving ligt en waartoe een zorgvuldige bereiding in de diepvriesslagerijen te Oud-Vossemeer tot stand is gekomen. In die gemeente is aannemer Vermaas Zn op een perceel langs de Molenweg immers ijverig doende de bedrijfshal te doen ver rijzen, waarin straks de kuikens bij honderden tegelijk aangevoerd zullen worden en na een automatische machinegang als volwaardig gekeurd product het bedrijf weer zullen verlaten, maar dan in plastic verpakking, voorzien van erkend etiket in een schoon gemaakte diepgevroren toestand. Een automatische diepvries slagerij, zoals men er nauwelijks nog een viertal andere in den lande kan opnoemen, maar dan nog voorzien van de nieuwste apparatuur. Voor oplossing van de werkgelegenheid in onze streek geen opzienbarend bedrijf, waar nauwelijks meer dan een tiental personen nodig zijn voor een goed functioneren. Maar weer een steuntje in de rug. En bovendien met een „aanverwante mogelijk heid", namelijk van kuikenkwekerij in de streek. Tenslotte nu ook eens een bedrijf in Oud-Vossemeer, wat daarmee een beurt krijgt in de kring van streekinitiatieven, die er hier en daar reeds zijn geboren en welke zonder uitzondering nog tot een behoorlijk resultaat zijn gekomen. Hopenlijk is dat ook het geval bij HAQU, welke firmanten er zelf kennelijk van overtuigd zijn door te zeggen: SMAAKT U. SPECIAAL VOOR VADERS Er is weer een jeugdstrip. Echt plaatjes en echt een verhaaltje voor de kleuterleeftijd. Met de eerste aflevering van de 70 plaatjes omvat tende „Avonturen van Pepito" gaan we deze week beginnen. De vaders zullen er aan moeten ge loven. Want dit is toch echt wel de taak van vader om zijn dochtertje en zoontje dat nog niet kan lezen het verhaal van het konijntje Pepito voor te dragen. Mogelijk wordt het zo'n goede voordracht dat vader er zelf nog plezier in krijgt. De jeugd in elk geval. w ft***********-**************-****** DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: PINKSTERFEEST 1961 Een jeugdappèl in Tholen Viswedstrijden bij Strijenham en Stavenisse Een nieuw bedrijf te Oud-V os semeer Huldiging van Scherpenisse's gemeentesecretaris Oud-Vossemeer's raadsverslag Nieuwtjes uit de gemeenten. Nieuwtjes in de advertenties De Marechaussee's kampioen in de 3e klas GOEDE PINKSTERDAGEN TOEGEWENST BILLIJKE GRONDREGELING Het zijn de firmanten J. Quist te Oud Vossemeer en G. den Haan te Sint Anna land die tot bovenstaand initiatief zijn ge komen. Ze kregen daartoe volledige steun van de plaatselijke overheid. Niet te veel ophef over maken en eenvoudigweg een perceel in erfpacht geven, zo meende het burgerlijk bestuur dezer gemeente. Heel han dig gedaan. Geen dure industriegrond ko pen, maar daadwerkelijke medewerking ge ven indien geen andere faciliteiten mogelijk zijn, zo heeft de raad gedacht en zo hebben de aanvragers een perceel van 1400 m2 grond aan de Molenweg in erfpacht gekre gen. Daarop is aannemer Vermaas Zn doende een bedrijfshal te bouwen, die men nog in augustus a.s. gereed hoopt te hebben Een bedrijfshal met een oppervlakte van 200 m2. MODERNE INSTALLATIES Daarin zullen de nieuwste diepvriesap paraten worden geplaatst. De bedrijfshal wordt onderverdeeld in een vriestunnel, waarin de kuikens in 3 uur tijds tot op het been zijn bevroren onder een temperatuur van min 50 graden celsius. Verder komt er een bewaarcel met een minimum tempera tuur van min 20 graden en een koelcel van maximaal plus vier graden om de verse kuikens (dus geen diepvries) zo aan de slagers te verkopen. Het wordt niet alleen een diepvries-slachterij voor de eigen aan voer, maar ook poliers, enz. zullen daarvan gebruik kunnen maken, waar het met deze apparatuur altijd veel voordeliger zal uit komen, dan wanneer men zoiets zelf moet doen. De productiemogelijkheden door deze in stallaties en bij een bezetting van een tien tal personen kan gaan tot 20.000 kuikens per week. Waar het te doen is om 8 weekse witbeenderige mestvleeskuikens, welke in die periode slachtrijp zijn, zullen er maxi maal per week (8 weken dus) 160.000 kuikens verwerkt kunnen worden. De ver werking hiervan gaat als volgt. De firma zorgt zelf voor aanvoer van de kwekerijen naar de fabriek, waar de kuikens aan een loopketting komen te hangen, daarna worden ze elektrisch verdoofd, gekopt en via „bloed- goot" naar de broeier getransporteerd. Na de broeier komen ze in de voorplukmachine, moeten vervolgens worden omgehangen, wat dus weer een persoonlijke daad (mankracht) betekent, komen vervolgens in de napluk- ker, worden ontdarmd en gaan naar de controlekamer (beide laatste handelingen ook weer een persoonlijke daad) tenslotte geschroeid, gewassen, afgehangen en in panklare verdeling naar de diepvries ver voerd. Een behandeling waaraan nauwelijks han den te pas moeten komen. KEURING De kuikens zullen in panklare goed ver pakte toestand de diepvriesslachterij niet verlaten alvorens de veterenaire dienst ze heeft goedgekeurd, waarna ze van etiket worden voorzien. Het streven van de fir manten is tot een zo hoogwaardig mogelijk produkt te komen, waarom ook de extra kosten van keuring niet worden gespaard. Slechts in een drietal andere plaatsen in Nederland worden in deze vorm de kuikens verwerkt, o.a. te Barneveld en Boxmeer. Voor een goed functioneren is het nodig, dat er uiteindelijk 500 kuikens per uur wor den geslacht, al gaat dit „slachten" dan grotendeels automatisch. De „HAQU" wil met een verwerking van 5000 kuikens per week beginnen, terwijl men in september van dit jaar nog hoopt te draaien. Als gewo ne man, geheel buiten de huidige industrie mogelijkheden staande, kan men zich niet zo gemakkelijk indenken, dat iedere week 5000 kuikens hun weg naar afnemers c.q. consumenten zullen vinden, maar de ondernemers denken hier anders over. Het toenemend verbruik iets wat zeker is in het binnenland, een goede vraag naar een desbetreffend „produkt" in het buitenland stelt de ondernemers In dit opzicht gerust. De gebraden kuiken, altijd een luxe ge weest en nog steeds te beschouwen als een extraatje, zal meer en meer een „volks ver bruik" vinden, is de gedachte en wanneer de consument deze lekkernij werkelijk gaat eten als een normale hoeveelheid ander vlees zal het hoegenaamd niet duurder zijn in de toekomst. KWEEKMOGELIJKHEDEN Veeleer baart de ondernemers de kweek zorgen. Daarmee gaan ze zich namelijk niet zelf belasten, nu men aan de bouw van deze produktie meer dan genoeg om handen zal hebben. En voor de streek zelf en om de ver voerskosten zo laag mogelijk te houden is het belangrijk dat de af te nemen kuikens in de omgeving dat is in onze streek worden gekweekt. Daartoe is al een lief hebber gevonden, die een „kweekhok" zal plaatsen voor 10.000 kuikens per 8 weken, wat dan zo'n vijf keer per jaar mogelijk is. Dit zal het geval zijn te Oud Vossemeer Met nog een andere gegadigde worden be sprekingen gevoerd. De afname wordt gegarandeerd. Bizonder veel werk is er voor de kweker niet aan verbonden. Het gaat veel meer om con trole. De kewekhokken zijn immers gok als het ware volautomatisch. Rijksvoorlichtings dienst of de Twijntstra Olieffabrieken te Maarsen kunnen in dat opzicht alle ge wenste inlichtingen verstrekken over voer, verlichting en wat daaraan of wat met deze kwekerij ook verbonden is. Voor Tholen zou men het een nieuwe bedrijfstak kunnen noemen, iets wat altijd het overwegen waard is. Voor de ondernemers zit er voor lopig niet anders op, dan de gewenste hoeveelheid kuikens uit Brabant te halen. Dat ene kweekhok te Oud Vossemeer is nog lang niet voldoende voor de noodzake lijke aanvoer. Menigeen zal met ons bizonder benieuwd zijn naar het resultaat van dit toch wel bizondere initiatief. Daarop zal men dan niet zo heel lang behoeven te wachten. Het bedrijf zou nog dit najaar moeten draaien. Dan dient bewaarheid te wor den, wat twee doorzettende eilandonder nemers nu reeds vol overtuiging uit roepen: HAQU smaakt u I Het gaat weer gebeuren op de tweede Pinksterdag. De hengels zwiepen, de zon straalt (hopenlijk); Een lichte bries (hopen lijk)! Vrij en in*de frisse lucht. Bij honder den zullen ze weer komen. Van Vlaardingen en Amsterdam, van Knokke en Biervliet. De sleur ontvlucht, de muren weggevallen. De buitenlucht in. Waarheen? Naar Strijenham of Stavenisse? 't Ja, daar zitten we nu zelf een beetje mee tussen. We zouden liever schrijven: ga daar heen, de beste en de énige plaats op tweede Pinksterdag, waar Tholen een visfestijn organiseert. Onder ons dan, het is weer niet zover gekomen of het is nog even ver verwijderd als vorig jaar. Opnieuw twee visfestijnen. Op één en hetzelfde eiland Wat doet het er toe? Ieder zoekt toch zijn 's weegs? In het land van de vrijheid. Het moet ons van het hart dat we het toch lie ver anders zouden zien. Vooral tegenover de velen die van buiten komen. Die we zelf in verwarring brengen. Naar Stave nisse of naar Strijenham. Naar beide kan ten goede richtingwijzers. Reeds vanaf de Thoolse brug. Maar uiteindelijk toch een Bij geen gehoor op de KATHOLIEKE PASTORIE te Tholen, Markt 9 zich te wenden voor inlichtingen bij het café daarnaast van de heer van Broekhoven, in hetzelfde geval ook telefonisch te bereiken onder nummer 305, scheiding. Jammer! Misschien volgend jaar béter? Welnu De Strijenvissers organiseren voor de zo veelste maal een internationaal hengelcon- cours aan Strijenham. Het traditionele con cours. Met volgens de organisatoren een goede deelname. Omdat het destijds geno men initiatief eerlijk gezegd afkomstig uit Tholen zich als een olievlek heeft ver spreid over geheel Zeeland. Zeehengelcon- coursen En de Strijenvissers hebben zich beijverd voor een goede ontvangst. Ze heb ben zich beijverd voor talrijke prijzen, zeer waardevolle prijzen. Een complete hengel- uitrusting. Reken er op, dat er menig visje verschalkt zal worden aan de Strijense dijk. Succes deelnemers! De hengelsportvereniging „De Zeebaars" te Scherpenisse organiseert het tweede inter nationale hengelconcours. Vanwege het tij ditmaal te Stavenisse. Al vroeg Van half tien tot half één. Met volgens de organisa toren een goede deelname. Korpsen uit Biervliet, Terneuzen, IJzendijke, Kapelle, Zierikzee, Bergen op Zoom, Den Haag, Delft en Vlaardingen, met nu al 300 in schrijvers, met prijzen ook om van te wa tertanden. Een complete hengeluitrusting, molens, hengels, laarzen, zelfs 19 bekers enz. Reken er op, dat er menig visje verschalkt zal worden aan de Stavenisse zeedijk. Succes deelnemers. Allen, die van buiten komen op deze tweede Pinksterdag, waar hun doel dit jaar ook ligt, in Strijen of Stavenisse: veel gezel ligheid en goede vangst. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 21 tot en met 27 mei 1961 zondag 7.44 20.— maandag 8.32 20.50 dinsdag 9.33 22.— woensdag 10.48 23.12 donderdag 11.45 vrijdag 0.26 13.07 zaterdag 1.25 14.— 22 mei Eerste kwartier te 17.19 uur PREMIEKEURING RUNDVEE Vrijdag 5 mei werd op het terrein van de heer P. Jeroense de jaarlijkse premiekeu ring gehouden. Aangevoerd waren 15 stuks vrouwelijk fokvee. Daar de veehouderij de laatste jaren goed vooruitgegaan is, is het toch wel jammer dat er voor deze keuringen zo weinig belangstel ling is. De jury werd gevormd door de heren Ir W. L. Harmsen, M. Kleinepier en J. de Rijcke. De uitslag was; le kalfskoeien: 2a prijs Jonker Magda Eig. M. C. J. Kosten 2b prijs Corrie Eig. M. C. J. Kosten 3a prijs Bles Eig. G. A. de Hond 3b prijs Marie Eig. J. P. v. Gorsel 2e kalfskoeien la prijs Willy Eig. J. M. F. Goorden lb prijs Joukje Eig. M. C. J. Kosten 2a prijs Elza Eig. J. M. F. Goorden 2b prijs Ada Eig. G. A. de Hond 3e kalfskoeien la prijs Jitske 9 Eig. G. A. de Hond 2a prijs Metje 7 Eig. P. Jeroense 4e kalfskoeien la prijs Dora Eig. G. A. de Hond medaille oudere koeien le prijs Emma Eig. P. Jeroense 2e prijs Nelly Eig. J. P. van Gorsel 3e prijs Clara 19 Eig. P. Jeroense vaarzen la prijs Enske Eig. J. M. F. Goorden 2 prijs Metje 8 Eig. P. Jeroense Op deze keuring werden door de inspec teur van het stamboek de heer W. van Sluys 5 koeien in het stamboek opgenomen. „TROUWE DUIF" Wedvlucht St. Ghislain 115 km Vogel 1 4 54, C. Soomers 2 9 21 44, Wage- maker 3 5 12 14 15 24 33, A. Laban 6, G. Soomers 7 31, Burgers 8 10 16, Tazelaar 11 17 20 26 36„ Jo Kegge 13 18 45 52 58, M. Moeliker 19 38 48, J. Praat 22 46, M. v. d. Linde 23, L. Jansen 25 28 29 32 41 55, Cornelisse 27, D. Jansen 30, F. Koppen- hol 34, L. Laban 35 37 39 40 47 49 59 60, P. Schot 42 57, C. Praat 43, Joh. Deurloo 50, P. de Boef 51 53, A. de Jonge 56 C. Moeliker 61 lste duif 3-5-45 laatste duif 3-32-1.9 DE ULOSCHOOL GING NAAR LUXEMBURG Het was dinsdagmorgen 9 mei, ondanks het trieste weer een drukte van belang op de Markt, toen 126 leerlingen met hun 8 begeleiders en de „commandant" dhr. A. J. v. d. Giessen zich opmaakten om aan hun jaarlijkse schoolreis te beginnen. Kwart voor zeven wees de klok toen de 3 bussen van de firma van de Klundert zich in be weging zetten en de reis een aanvang nam. Via Putte ging het op België aan en in één stuk werd doorgereden tot Waterloo, de eerste stopplaats. Daar werd het pano roma van de bekende veldslag (het was toch 1600?) bezichtigd en een daarbij aan- sluitende film. Vervolgens ging het naar Na. men en wie passeert daar zonder vanaf de citadel van het prachtige vergezicht over de Maas en stad te hebben genoten? De reis ging verder naar Bastogne en na ook daar de mooiste punten te hebben be keken was men toe aan de laatste trip van die dag, namelijk van Bastogne door het prachtig glooiende landschap naar Echter- nach. Precies om 6.00 uur werd daar ge stopt. De jeugdherberg midden in de stad was spoedig gevonden en de maaltijd in Luxemburg smaakte uitstekend, 's Avonds werd er nog wat in de stad rondgedoold (onder leiding) en om tien uur werden slaap zalen opgezocht. Je zou zeggen na zo een lange dag toch was het er niet binnen vijf minuten rustig. Maar dat kwam er toch van en het leek voor vele jongens meer een minuut geleden dat ze in slaap waren gevallen toen de reveille ging: half zeven. Om 8 uur waren de chauffeurs met de bus sen weer present, de tweede reisdag begon. Langs schitterende panorama's ging het zuidwaarts naar Remich, waar de grootste champagnekelder van Luxemburg werd be zocht. Eer men aan het pracht gelegen stadje Vianden was had de zon haar hoogste punt bereikt en werd koers gezet naar Coo met zijn watervallen. Tot ongeveer 4 uur had men van fraai voorjaarsweer genoten, nu werd het bewolkt en regenachtig, maar de stemming bleef opperbest. In St. Truiden werd het mooie Festraets uurwerk bekeken. De grootste en de kleinste klok ter wereld staat daar tentoongesteld en met spanning werd klokslag zes afgewacht met het prach tige klokkenspel. Tenslotte kwam er toch ook een speeltuin aan te pas, maar toen zat men al in de omgeving van Antwerpen. Kwart voor ne gen stapte men voor de laatste keer in de bus en om precies 10 uur was de club weer in Tholen. Met bizonder veel genoegen zullen de leerlingen en ook de leiders aan deze reis terugdenken, die geen ongelukje en pech opleverde. Een driewerf hoera voor de chauffeurs was de spontane tevre denheidsbetuiging van alle deelnemers aan deze tweedaagse trip naar het zo mooie Luxemburg. WANDELSPORT Ter plaatse kan de wandelsport zich in steeds groter belangstelling verheugen. Op Hemelvaartsdag trok een bus met 50 passagiers naar Kruiningen om daar onder leiding van de heren Tichem en van der Linde deel te nemen aan de jaarlijkse wan deltocht. Er waren groepjes van 5-10-15 en 25 kilometer en zonder mankeren kwa men allen met een herinneringsmedaille te rug. Zaterdagmiddag jl. waren er zelfs 80 jongens en meisjes die de brug overgingen om in Bergen op Zoom mee te doen aan de wandeltocht van Odiles Rapid. Ook daar kregen allen een medaille na een onder gunstig weer zeer plezierige wandelfng. Binnenkort zullen nadere mededelingen kun nen volgen over de ter plaatse te organise ren avondvierdaagse, waarvoor nu reeds goede belangstelling blijkt te zijn. RAADSVERGADERING Tijdens de hedenavond te houden openba re raadsvergadering zullen de rekeningen over 1959 worden aangeboden, een ontwerp bouwterreinbelastingverordening, een proce dure terzake grondlevering, een voorstel tot benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor ulo, vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen en verhoging van de beschikbaar gestelde bedragen per leerling voor het l.o. OPENINGSCONCERT De harmonie „Concordia" is voornemens om a.s. zaterdagavond het zomerseizoen te openen met een concert op de markt om 8 uur. BIJEENKOMST VROUWENBOND Dinsdag hield het district Zeeland van de N.V.V. vrouwenbond met haar afdelin gen een streekdag in het verenigingsgebouw te Tholen. Als spreker was de heer C. Hoek uit Goes aanwezig. Dhr. Hoek wees er op, hoe er voor de vrouw altijd een grote taak in de samenleving lag en dat dit ook thans weer het geval is met name dan in de steun voor het werk van de UNIcef. Daarmee helpt men het leed van duizenden anderen met name dan in India en Spanje te lenigen. Na de koffiepauze werd een bezoek ge bracht aan het stadhuis en daar kennisgeno men van het monumentale uiterlijk en het prachtige interne werk. Een wandeling door het Bosje vonden de aanwezigen bizonder attraktief. Vervolgens kwam men aan het (VERVOLG OP DERDE BLAD) GELD WEGGOOIEN Niemand die het bewust zal doen. Daarom zijn onze adverteerders er zich ook van bewust dat voor het onder de aandacht brengen van hun artikelen op Tholen en St. Filipsland één advertentie in de EENDRACHT- BODE voldoende en afdoende is. Adverteren in de Eendrachtbode is géén geld weggegooid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1