WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Hip Scheidsmuur. Plaatselijk nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Mededeling. Geslaagd voor lascursus. Maatschappelijk Werker benoemd. THOLEN de natuur in met de j-: natuurzuivere^^ OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE 17e jaargang No. 26 12 mei 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het frappeert dat nog telkens, wanneer men als verschillende groeperingen van onze streek, als vertegenwoordiging van de eilandgemeenschap bij elkaar zit, „oude koe ien uit de sloot" worden opgehaald Het frappeert te meer, omdat het geen zin heeft, volkomen nutteloos is en de enerzijds afge broken scheidsmuur anderzijds weer hoger wordt opgetrokken. Met name is dit het geval tussen de agrarische werkgevers en werknemers. En het punt waarom het dan gaat is het zgn. tegenhouden van een ves tiging door n.v. Philips in de vooroorlogse (crisis) jaren. Inderdaad heeft er in die tijd een bespreking plaats gevonden, waarbij genoemd bekend bedrijf zijn voelhorens heeft uitgestoken om op het eiland Tholen tot een eventuele vestiging te komen. Inderdaad was het toen zo, dat men daar van de agrarische werkgeverszijde niet enthousiast op is in gegaan zonder andere facetten te belichten. Men mag gerust de doek van voor de ogen nemen en erkennen, dat met name de land bouw toen niet en enkele jaren geleden nog niet, enthousiast was voor industrievestiging. Het mag een star beleid worden genoemd, het mag weinig sociaalminded zijn, het was een begrijpelijke afweer tegen een vermoe delijke aantasting van de eigen bedrijfsbasis. Daarbij zelf-niet vertgenwoordigd geweest, mogen we dus gevoeglijk aannemen, dat er destijds van werkgeverszijde enige afweer is geweest bij dat industriegesprek. Maar bij een logische redenering moeten we toch aannemen, dat het veel te ver gaat wanneer men wil stellen, dat die afweer de enige oorzaak is geweest, dat er nooit een Philips vestiging op ons eiland is gekomen. Eerstens waren de omstandigheden voor de industrie in die tijd ook niet zo, dat men veel risico wilde nemen en anderzijds is het bizonder ongeloofwaardig, dat een bedrijf als hier genoemd zich zou laten afschrikken door een afwijzend advies van landbouw- zijde, wanneer het zelf wel voldoende moge lijkheden had gezien. Afgezien dus van onze mening, dat het in alle opzichten nutteloos is dat alles nog weer op te halen, wat een kwart eeuw gele den plaats vond en waardoor eerder afbreuk aan samenwerking wordt gedaan, dan wordt opgebouwd, wordt het voornoemde juist dezer dagen opnieuw bevestigd. Het is immers geen publiek geheim, dat er opnieuw sprake is geweest van een ves tiging door Philips n.v. De omstandigheden waren heel wat gun stiger voor het welslagen daarvan. Hoog conjunctuur, qua afzetmogelijkheden prak tisch geen risico voor het bedoelde bedrijf en werkkrachten beschikbaar. Ondanks de veel gunstiger situatie heeft dat bedrijf zich opnieuw teruggetrokken. Als reden wordt nu genoemd: de pendel. Merkwaardig. Moet in de vooroorlogse jaren de schuld worden geschoven in de schoenen van een tegenstrubbelende agrarische werkgever, nu zou de oorzaak zijn de pendelende (voor heen agrarische) werknemer. De vooroor logse werkgever had moeten zeggen: „kom maar op met de fabriek, al houden we geen arbeider over" en de werknemer van nu had kunnen uitroepen: we gaan niet pendelen, maar afwachten tot Philips komt". Het lijkt ons beide te ver gezocht. Op het gevaar af de streek er geen dienst mee te bewijzen, maar in elk geval eerlijk tegenover onszelf te blijven moeten we overigens ook tot onze grote spijt vaststellen dat Philips het waarschijnlijk juist heeft gezien. Roosen daal is daar het bewijs van. Een zo snel uitbreidend bedrijf als elke Philips-vestiging te zien geeft, zou op Tholen toen en nu niet zijn „bij te benen". Daarom lijkt het ons veel nuttiger toe om de verwijten van toen door de ene par tij en de misschien wel in gedachten levende verwijten van de andere partij van nu in die „sloot" te laten en te proberen in op recht gezamenlijk overleg te maken, wat er dan wél van te maken is. Daarop hebben we vorig maal aangedrongen ten aanzien van de gemeentebesturen, daarop mogen we thans weer aandringen ten aanzien van de vakorganisatie. Het geheel afgbreken van de scheidsmuur zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat er een goed fundament overblijft om er een goede woning voor in de plaats te bouwen. HERVERKAVELING THOLEN De grondgebruikers in de polders rond Sint Maartensdijk, de Muye, het Oudeland, van Sint Maartensdijk en de Middellandpol der wordt het volgende onder de aandacht gebracht. Ie. Gedurende de uitvoering van de herver kavelingswerkzaamheden in deze pol ders is het voorgekomen dat grondge bruikers zelf greppels hebben dichtge- ploegd of gespit. De rekeningen van deze werkzaamhe den dienen vóór 20 mei 1,961 ingediend te worden bij de heer P. Maas, uitvoer der der Nederlandse Heidemaatschappij die hiervoor dagelijks aanwezig is op iedere werkdag tussen 1 en 2 uur in de barak die staat bij het Stenen Pad. 2e. Hetzelfde geldt voor de rekeningen van diegenen die zelf drainsleuven heb ben gedicht. 3e. Diegenen, die geëgaliseerd grasland hebben laten fraisen, of op advies van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst met een ander werktuig een extra be werking hebben toegepast,worden even eens verzocht hun rekeningen vóór 20 mei 1961 in te dienen bij de heer P. C. J. Steendijk in de herverkavelingsbarak te Sint Maartensdijk. Onzerzijds zal dan voor betaling door de aannemers worden zorg gedragen. Na 19 mei 1961 kunnen geen rekeningen over bovenstaande meer geaccepteerd worden. HET BUREAU VAN UITVOERING HERVERKAVELING THOLEN Aan de lagere technische school werden de lascursussen voor dit seizoen weer be ëindigd. Woensdag 26 april werden de exa mens in lassen afgenomen, terwijl op 3 mei de diploma uitreiking plaats vond. Het be trof een examen voor beginners en één voor gevorderden. De geslaagden zijn: Cursus beginners: P. den Engelsman van Sint Annaland, J. E. van Dijke, A. Hommel en C. Hommel van Oud Vosemeer en C. Quist van Tholen. 2 candidaten slaagden niet, terwijl één cur sist geen examen heeft gedaan. Gevorderden: J. M. Aaarnjud.se te Oud Vossemeer, P. M. van Dalen, Joh. van Houdt, J. S. Menheere en W. A. Bijl van Sint Maartens dijk, K. H. Elenbaas en H. Jansen van Poortvliet. Eén candidaat werd afgewezen. Het algemeen bestuur van de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg op Tholen heeft in zijn laatst gehouden verga dering benoemd tot maatschappelijk werker de heer W. C. van der Stel van Kapelle bij Goes). De datum van ingang werd aan het dage lijks bestuur gedelegeerd. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 14 tot en met 20 mei 1961 zondag 3.28 15.54 maandag 4.10 16.37 dinsdag 4.50 17.12 woensdag 5.24 17.50 donderdag 6.18.25 vrijdag 6.32 18.55 zaterdag 7.05 1,9.24 14 mei Nieuwe Maan te 17.52 uur 22 mei Eerste Kwartier te 17.19 uur. EXAMENS JUDO Op 28 april werden judo examens afge nomen aan de leden van de Eerste Judoclub Tholen. Alle candidaten slaagden voor hun 2e examen. Voor de 5e Kijn gele band judo waren dat: D. van Vossen, R. Soomers, G. Soomers, D. Sieling, C. Quist, P. v. d. Peijl, J. de Lang, A. Korsman, W. de Hond, C. Geluk, W. Deurloo en J. Blaas uit Tho len. Verder J. Moerland en A. Gebraad uit Stavenise. De lessen werden gegeven door C. Ver duit, 1ste Kijn uit Bergen op Zoom en lid van de Amsterdamse Judovereniging „Za- Zen", waarvan dhr. Wuijts 1ste Dan, de erkende en gediplomeerde Ieraar is. E.J.C.ThoIen is aangesloten bij de Kon. Erk. Ned. Judo en Jui Jitsu Associatie, die op haar beurt weer is aangesloten bij de Internationale Wereld Judo Federatie. Over enkele weken worden in Tholen de examens gehouden voor de witte band Judo 6e Kijn, waaraan verschillende senior leden zullen deelnemen. De lessen worden gegeven in het clublokaal „De Kroon" aan de Visstraat. GOUDEN BRUIDSPAAR Op 18 mei a.s. hoopt het echtpaar H. J. van der Stel en A. van der Stel-Meeuse het feit te vieren, dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk zijn verbonden. Vele jaren had het echtpaar een werkzaam leven in een winkelbedrijf, dat ze enkele jaren geleden hebben overgedaan om tot een rustiger leven te komen. Beiden mogen zich ook nu in een goede gezondheid verheugen. Voor de 18e mei onze gelukwensen namens vele lezers. „TROUWE DUIF" Station van lossing Neufvilles 110 km in concours 194 duiven gelost 12.15 uur aan komst eerste duif 2 uur 17 min. 30 sec. M. Vogel 1 36, Joh. Deurloo, 2 17 24 43, A. Wagemaker 3 4 6 7 10 20 39 52 65, J. Praat 5 18 21, G. de Kok 8 62, M. Taze- laar 9 14 23 33 35, G. Soomers 11 37 44, Joh. Kegge 12 46 59, M. v. d. Linde 13 58, M. Moeliker 15 49, L. Jansen 16 25 31 41 45 54, C. Soomers 19 26 28 30, C. Praat 22 61, L. v. d. Dries 27 34, P. de Boef 29 64 P. Kegge 32 47 C. Moeliker 38 B. van Iwaarden 40, Fr. Koppenhol 42 48 57 60 63, L. Laban 50, V. Laban 51, D. Jansen 53 A. Burgers 55 C. van Luijk 56 laatste duif 2 uur 50 min. 42 sec. BURGERLIJKE STAND Geboren: 29 april 1961, Petrus Marinus zoon van Adrianus Franciscus van Nieuwburg en Juliana Willegers. 1 mei 1961 Adriana Anita dochter van Pieter Roggeband en Antje Johanna Koole deur afgesloten, zodat het vuur geen lucht genoeg kreeg om fel op te laaien. Wél was er een enorme hitte en rookonwikkeling in de kamer ontstaan. De brandweerlieden forceerden het raam en konden voorzien van een rookmasker nog wat meubilair naar buiten slepen voor de waterslang in actie was. Toen was het vuur in een ommezien bedwongen. COLLECTEN Ze zg. Emmabloemcollecte heeft alhier ƒ70.78 opgebracht. Ook het werk van „Simavi" voor de medische hulp in tro pische landen wordt goed gewaardeerd, ge tuige het mooie resultaat der collecte 355.50 GEVONDEN Een mes van een wiedmachine. Ook heb ben zich nog geen eigenaars gemeld van de volgende gevonden voorwerpen; die reeds eerder bekend werden gemaakt: 1 moker, 1 sjaal en een ringsleutel. DUIVENSPORT Zaterdag jl. namen de leden van „De Zwa luw" deel aan de wedvlucht vanaf St. Qlientin, over 203 km. De 180 duiven wer den om 11.45 uur gelost. Eerste aankomende duif om 13.48.43 uur met een gemidd. snel heid van 1641,.04 m per minuut. De uitslag luidt: J. Tholenaar 1 16 21 31 53 54, Jac. Boo- Ondertrouwd 28 april 1961 Cornelis Marinus Moeliker oud 28 jaar landbouwer en Pieternella Ma rina Helena Kloet, oud 26 jaar zonder be roep wonende te St. Maartensdijk. Ingekomen: Matheus W. J. Roovers, echtgenote en 2 kinderen van Roosendaal naar Grindweg 52 Jacobus J. J. Jeroense van Australië naar 1500 gem. polder 92 Izaak A. Hage van Poortvliet naar Hoog straat 33 Willem A. den Engelsman en echtgenote van Oud Vossemeer naar 1500 gem. polder 6 Lena A. Koole van Naaldwijk naar Vos- semeersepoort 32 Simon J. van Noort van Oirschot naar Jan van Bloisstraat 46 Willem Uilenreef van Koudekerke naar Stoofstraat 3 Vertrokken Andreas K. Kievit echtgenote en kind van Grindweg 52 naar Sint Maartensdijk Anna M. Soomers-van Oeffelen van Ju- linanastraat 6 naar Bergen op Zoom. GEZELLIGE OUDERAVOND VAN „JONG THOLEN" In de zaal van dhr. J. van Boven hield de jongenscdlub „Jong Tholen" vrijdag jl. een gezellige ouderavond. De algemeen lei der dhr. J. van Elsacker richtte zich met een welkomstwoord tot de aanwezigen, maar overigens waren woord en daad aan de leden zelf. Met een eigengemaakte revue wist men een vlot programma van muziek, zang en schets af te werken. Bijzonder ge slaagd was het nummer van de parodisten met een vertolking van de twaalf rovers, slavenkoor en enkele jazznummers. Enkele liederen bij het kampvuur betekende het slot van het gezellige ontspanningsprogram ma, waarna de leider een dagsluiting hield met als onderwerp „De verloren zoon". N.C.V.B. De afd. Tholen van de N.C.V.B. verga derde in het veren, gebouw onder leiding van de pres. mevr. H. W. v. d. Hoeven- Kappers. Ds. E. Jansen uit Goes hield een boeiende lezing over „Christendom en cul tuur". Spreker behandelde hierin: Christen dom tussen de onthouding en aanvaarding; Christendom op de bodem van de geschiede nis naar de vernieuwing en Christendom tussen massa en individu. BRANDJES Vorige week werd Oud Vossmeer twee maal opgeschrikt door alarm van de brand weersirene. Woensdagmorgen brak circa om half 12 brand uit in het houten berg plaatsje van dhr. J. P. Havermans aan de Molenstraat. Het gelukte de brandweer, die zeer snel ter plaatse was, spoedig het vuur te doven. Het schuurtje was bijna geheel uitgebrand. Naast wat landbouwgereedschap ging er een fiets verloren. Ook de volgende dag was de brandweer spoedig aanwezig bij het huis van dhr. J. Hol achter de z.g. Molenberg. Onder de Molen. Men vermoedt dat het vuur hier is ontstaan door een te hard brandende petro leumkachel. De bewoners waren op het mo ment niet aanwezig. Gelukkig was de kamer gaart 2 4 49, A. van Daalen 3 8 17, F. Nuts 5 23 35 45 56 Jac. Vaders 6 26 32, A. Rijnberg 7 18 19 33 37, A. v. Treijen 9 10 13 38 52, D. Havermans 11 36 en le overduif, M. v. d. Zande 12 en 3e overduif, M. de Graaff 14 24 39 55, J. v. d. Zande 15 25, D. Lindhout 20 22, H. Quaak 27 28 30, G. Hoek 29, W. Burgers 34 J. v. Meer 40, A. Douw 41 58, Adr. Lindhout 42 43 46 47 60 I. Berkeij 44 48 N. v. d. Houten 50 P. van As 51 57 59 J. Henraath 2e overduif. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS De op 27 april jl. gehouden ledenverga dering van het Groene Kruis werd slechts door een onvoltallig bestuur en 10 leden bezocht. Na het welkomstwoord van voorzitter dr Renes las sekretaris burgemeester Versluijs de notulen van de vorige vergadering en bracht een uitvoerig verslag uit van de ac tiviteiten van de vereniging over het jaar I960. Het huwelijk van de wijkverpleegster, Mej. C. Meeuwse, thans mevr. de Wilde bracht in begin 1961 geen verandering. Ze blijft haar werk doen. Het bestuur organiseerde begin 1961 een voorlichtingsavond Rheuma-bestrijding. Het bleek niet mogelijk een sluitende re kening 1960 aan te bieden wat zijn oorzaak vindt in het feit dat nog steeds velen wél gebruik willen maken van de verschillende werkzaamheden van het Groene Kruis doch dit werk niet met een lidmaatschap steu nen willen. Opnieuw valt een daling van het aantal baden in het badhuis waar te nemen en wel van 8%. Vergeleken met andere omliggende plaatsen valt dat nogal mee, doch het wordt steeds moeilijker het badhuis te exploiteren. Volgens het jaarverslag van de penning meester bedroeg het nadelig slot voor het gewone Groene Kruiswerk over 1960 ƒ926,98. De uitgaven beliepen nl. 14945,29 en de inkomsten 14018,13. Het ten laste van de gemeente komende tekort op de exploitatie van het badhuis bedraagt over 1960 1054.94, hier bedroe gen de uitgaven 3768,65 en de inkomsten slechts ƒ2713.71. Onder dank aan de leden van de kascontrole commissie N. v. d. Hou ten en Adr. Duine en dhr. Timmermans als penningmeester werden de cijfers definitief vastgesteld. De begroting 1961 toont met een uitgaaf van 14440.en een inkomst van 14120.- een tekort van 320. Als bestuursleden werden herbenoemd de heren A. M. Geluk en A. C. P. Timmermans In plaats van dhr. M. J. Bevelander, die zich niet herkiesbaar stelde, koos men dhr. J. v. d. Houten. Tijdens de rondvraag wees dhr J. v. d. Houten er op dat het z.g. A.P.G.gas de helft goedkoper is dan het nu in gebruik zijnde gas voor het badhuis. Volgens de voorzitter mag dit gas echter niet voor dit doel worden gebruikt. Dhr. Timmermans deelde nog mede dat het aantal baden in de eerste maanden van dit jaar niet ongunstiger was dan in I960. BURGERLIJKE STAND Geboren: 13 april Geertruida Veronica Maria doch ter van Leonardus Havermans en Anna Francisca de Leeuw 26 april Petronella Joanna Maria Emma DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR Laat die scheidsmuur vallen Herdenkingsdagen in de streek Poortvliet kampt nog met woningtekort U bent toch wel lid van het groene kruis te Oud-Vossemeer Buschauffeur Van Vliet jubileerde Geluk en ongeluk rijden met dezelfde slede. dochter van Laurentius Cornelis de Koning en Jacoba Maria Alida van Velzen 2 april te Bergen op Zoom Jacoba Cor nelia dochter van David Johan Polderman en Adriana Catharina Elizabeth Lindhout Overleden 6 april Izabella van Oeveren, oud 88 jaar echtgenote van Marinus Abraham Lind hout. 24 april te Bergen op Zoom Elisabeth Maria Kerstens, oud 70 jaar echtgenote van Paulus Johannis Goorden. Getrouwd: 11 april Marinus Johannes van Loenhout oud 32 jaar wonende te Halsteren en Helena Jacoba Havermans, oud 35 jaar weduwe van Marinus Johannes Steijns, wonende te Oud Vosemeer. 13 april Johannes Franciscus de Jong oud 28 jaar wonende te Nieuw Vossemeer en Catharina Frederika de Leeuw oud 27 jaar wonende te Oud Vossemeer 27 april Gerardus Petrus Backx oud 22 jaar wonende te Nieuw Vossemeer en Jo hanna Maria Helena Boogaart oud 22 jaar wonende te Oud Vossemeer Vertrokken: Jan J. Meijll ongehuwd naar Poortvliet Vincent Droogers, gehuwd, 1 kind naar Vlissingen Willem A. den Engelsman, gehuwd naar Tholen Johanna M. H. Boogaart gehuwd met Backx naar Bergen op Zoom Dirk Saarloos met echtgenote en 3 kin deren naar Fijnaart Jan van Poortvliet ongehuwd naar Ka- merik (Utrecht) Ingekomen Marianne J. van Galen gehuwd met 2 kin deren uit Rijswijk ZH Adrianus J. Ooms ongehuwd uit Delft Marinus J. van Loenhout gehuwd uit Halsteren Samuel C. van Gorsel gehuwd 3 kinderen uit Sint Maartensdijk Adriaan Priem gehuwd uit Poortvliet Neeltje C. Rijndorp gehuwd uit Breda Lucas Visser ongehuwd uit Centraal Bevolkings Register EMMABLOEM De voor de pl. t.b.c. bestrijding gehouden Emmabloemcollecte bracht ƒ208,63 op, waar voor 't pl. groene kruis bestuur dank brengt aan de collectrices en gevers. BURGERLIJKE STAND Geboren: 4 april te Rotterdam Annigje docher van Willem Leeuwestein en Adriana van den Boogaart adres a.b. „Quo Vadis" p-a Tien hoven 21 5 april Catharina dochter van Eliza Mat- theus Snoep en Johanna Wilhelmina Reeders adres Tienhoven 30. 6 april Cornelia Janna, dochter van Jan Markus Vroegop en Willemina Antonia Cornelia Janna Brenk adres salonwagen achter perceel Bierensstraat 13 12 april te Maasbracht Arend zoon van Roelof Hartman en Magretha Abrahamina Boogaart adres a.b. „Jan Hyoens" p-a Zuid straat 25 Getrouwd: 6 april Adriaan Marinus Scherpenisse, oud 23 jaar havenarbeider en Gerritje Fop pen, oud 20 jaar zonder beroep. 26 april Anthonie Adriaan Geluk oud 39 ja&r landbouwer en Dina Johanna Rijnberg oud 24 jaar zonder beroep Overleden: 10 april te Bergen op Zoom Dingenus Rijnberg oud 39 jaar, landbouwer, echtge noot van Pieternella Maria Vos adres Bie rensstraat 49 25 april Cornelia Jacoba Moerland oud 37 jaar zonder beroep ongehuwd adres Oost straat 38 Ingekomen: Adriaantje de Waard ev Manteau van Zwijndrecht naar Molendijk 37 Abraham van Vliet en gezin van Bleiswijk naar Ring 82 Vertrokken: Paulus van Belzen van Voorstraat 53 naar Arnemuiden Levinus Hendrikse en gezin van Voor straat 30 naar Zwijndrecht Hugo M. Moerland van Havenplein 9 naar Rotterdam Jan Dooren van Cureesraat 30 naar En schede Cornelia Elenbaas van Cureestraat 30 naar Enschede Marinus den Engelsman en gezin van Mo lendijk 14 naar Warmenhuizen Binnen verhuizingen Adriaan M. Scherpenisse van Hoenderweg 84 naar Julianastraat 27 Dina J. Rijnberg van Voorstraat 56 naar Annavosdijkseweg 2 ARM GEBROKEN Het elf jarig dochtertje van dhr. A. Bur gers Fzn. kwam in de speeltuin op onge lukkige manier op haar arm terecht. Na eer ste hulp bleek dat een beentje was gebroken. GEVONDEN Een gekleurd kinderpetje, een witte hand schoen en een horloge, dat verloren meot zijn in het Dorpshuis tijdens de uitvoering van „Viva la Musica". De postcomman- dant der rijkspolitie kan nadere inlichtingen verstrekken. ERGERLIJK Twee groepjes van drie jongelui maakten het zaterdagavond al te bont. Ze hoorden niet bij elkaar en ieder groepje deed het op zijn manier. Het ene drietal werd door een paar dames gesignaleerd op de weg naar Poortvliet. De dames kwamen naar Sint Annaland gebromd na afloop van het vuurwerk in voornoemde gemeente, toen «e de schrik van hun leven kregen door een zigzaggende op hen afkomende personen wagen. Gelukkig voor hen kwam die perso nenwagen in de sloot terecht na enkele jonge boompjes te hebben gekraakt. De dames brachten de politie van Tholen op de hoogte en even later was de plv. groepscom mandant Bos en opperwachtmeester West dorp ter plaatse. Een later onderzoek wees uit, dat de 3 jongelui, na mogelijk te veel vuurwerk van Bacchus te hebben afgestoken een personen auto uit een garage hadden gehaald, die zonder contactsleuteltje aan het rijden hadden gekregen om daarmee de levensgevaarlijke manupulaties als voor noemd uit te halen. Een ander drietal vond het nodig om zo tegen 3 uur van zaterdag- op zondagnacht de dorpskom wat op stelten te zetten met geschreeuw en het breken van enkele rui ten, het op deuren slaan, enz. De schade door het drietal met de auto schijnt boven de 1000.te liggen. De gemeente vindt zulks een te ver gaand van dalisme, de politie eveneens, die een onder zoek instelde en proces verbaal heeft opge maakt. PREMIEKEURING RUNDVEE Maandag 8 mei werd op het terrein van de heer A. J. Hage de jaarlijkse premiekeu ring gehouden. Aangevoerd was 1 stier en 19 stuks vrouwelijk fokvee. De jury werd gevormd door ir W. L. Harmsen, M. Klei- nepier en C. de Rijke. De uitslag was: Stieren: lste prijs: Marijk's Theo, geb. 3 febr. '60 Fokker L. P. Brusser te Vrouwenpolder, eig. A. C. Gaakeer, Oudelandsedijk 3. Bij de be oordeling kwam vast te staan, dat men hier te doen had met een voldoend ontwik kelde, behangen stier van vrij goed type met veel adel, wat korte schouder en iets fijne poten. lste kalfskoeien: IA Marijke van J. C. Moerland. 1B Hiltje 20 van C. Dorst Zn 3e pr. Sikkema 78 van A. J. Hage 2e kalfskoeien: IA Maartje 39 van Anth. Klippel 6 Zn. IB Sonja 1 van A. J. Hage, 2A Sonja 2 van A. J. Hage, 3A Willy van M. A, Stou ten, 3B Willempje II van A. J. Hage. 3e kalfskoeien: IA Lena van C. Dorst Zn, 2A Bertha 106 van Anth. Klippel Zn, 3A Klaasje 46 van A. J. Hage en 3B Bontje 8 van A. J. Hage 4e kalfskoeien: lste pr. Marja v. d. Rondeputte van Anth. Klippel Zn Oudere koeien: lste pr. Gerrie 22en medaille) eig. Anth. Klippel Zn., 2e pr. Jet van A. J. Hage Jaarlingen: no 1 Gerrie 23 en no 2 Maartje 40 van Anth. Klippel Zn no. 3 Nellie van C. Dorst Zn no 4 Truida 1 van A. J. Hage 40 JAAR IN DIENST Vrijdag 5 mei was het 40 jaar geleden, dat de heer L. v. d. Vliet in dienst trad bij het autobusbedrijf van J. C. Krijger in Goes. Iedereen kent „Louw van de bus" zelfs het kleinste kind. Hoevele duizenden kaart jes heeft hij al verkocht? Hoeveel kilometers al afgelegd en hoeveel maal gevraagd waar de reis naar toe was „Een enkele off een retour Van die 40 jaar was hij 36 jaar op het eiland Tholen. Op 18 jarige leeftijd trad hij bij de fa. Krijger in dienst. De eerste driejaar was hij op een busdienst in Goes

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1