WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Boerenleenbank Tholen met spaartegoed van ruim drie miljoen. Wat vorige week moest blijven overstaan. Plaatselijk nieuws Piet van Tilburg Plaatselijk nieuws. Uitbreiding in het verschiet* 17t jaargang No. 23 21 april 1961 ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK POORTVLIET ST. FILIPSLAND THOLEN Bergen op Zoom OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St, Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Met een omzet van bijna zestien miljoen gulden, een gestage groei van het aantal spaarders, dagboekposten en andere voor leden te verlenen faciliteiten weet de coöperatieve boerenleenbank te Tholen zich gedragen door de belangstelling van vele inwoners van Tholen en Oud-Vossemeer. In laatstgenoemde gemeente is die belangstelling ook zodanig toegenomen, dat daar voortaan tweemaal per week zitting zal worden gehouden. Daarnaast liggen er uitbreidingsplannen in het verschiet voor het kantoor aan de Brugstraat. Bovenstaande werd duidelijk tijdens de vrijdagavond jl. gehouden algemene jaar vergadering onder voorzitterscap van de heer B. G. Friderichs in hotel „Zeeland". Er waren 36 leden aanwezig, toen de voor zitter inzonderheid drs. J. Dijkgraaf uit Goes, secretaris van het „Landbouw Coöperatie centrum" verwelkomde, die een lezing zou houden over doel en werking van het Borgstellingsfonds voor de land bouw. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat op 13 juni 1960 het tegoed bij de spaar bank de drie miljoen overschreed, welk feit door bestuur, raad van toezicht en het kantoorpersoneel op enigszins feestelijke wijze is herdacht, mede in tegenwoordigheid van de familie W. Geluk, welke genoemd bedrag door inleg deed overschrijden. Aan beide dochtertjes werd een spaarbank boekje van 50.uitgereikt. De kassier, de heer J. Melse werd als secretaris be noemd voor notulering welke ook het ver handelde op de vorige algemene vergade ring las en de nodige toelichting gaf op de rekening en balans van het afgelopen jaar. De leden hadden daarvan een overzicht toe gezonden gekregen. Het eindcijfer bedroeg 15.722.605,99 (vorig jaar 14.102.029,16), zodat weer van een goede vooruitgang ge sproken kon worden. Het saldowinst-bedrag ad 3226.47 werd aan de reserverekening toegevoegd, waarna de kassier werd ge dechargeerd en dank gebracht voor het uit stekend beheer. Het totaal van de reserve bedraagt thans 125.000, Het aftredende bestuurslid dhr. I. C. Hage werd herkozen, evenals dhr. J. van Dalen als lid van de raad van toezicht, terwijl dhr. H. Jansen als plaatsvervangend bestuurslid werd benoemd, llit verdere mededelingen van de voorzitter bleek, dat per 31 dec. 1960 het aantal leden 409 bedroeg, het aan tal spaarders 1037, rekening houders 234, dagboekposten 31.980 en voorschotten (niet hypotheken) 100. Per 1 januari 1961 was een vierde administratieve kracht aan getrokken. Tot dusver werd te Oud-Vossemeer één maal per week zitting gehouden. Met in gang van heden werd dit tot tweemaal per week uitgebreid. Door de Inspectie was ge adviseerd, mede in verband met de gestage groei, uit te zien naar de mogelijkheid van uitbreiding der kantoorruimte. Het bestuur is in die richting doende, maar kon daar over thans nog geen nadere mededelingen doen. Nadat de huishoudelijke agenda was af gewerkt, was het woord aan drs Dijkgraaf met bovengenoemd onderwerp. De heer Dijkgraaf zette uiteen welke taak de Boe renleenbanken hebben ten opzichte van de jaarlijkse credietbehoeften in de landbouw. Een deel de.* benodigde gelden wordt door de boerenleenbanken rechtstreeks verstrekt, terwijl het borgstellingsfonds er aan mee werkt door het stellen van „aanvullende zekerheid". Vaak is er bij de leden nog te weinig bekend welke mogelijkheden er hier liggen, zoals ook op andere wijze nog meer van de boerenleenbanken gebruik gemaakt kan worden, met name ook in het giraal verkeer, wat een efficiënter administratie ten goede komt. Na een woord van dank door de voor zitter tot drs Dijkgraaf en tot de leden voor de opkomst werd deze jaarvergadering gesloten. GESLAAGD Op de te Breda gehouden examens slaag den voor het Praktijkdiploma Machineschrij- ven: Van Sint Annaland: de dames A. Kaas hoek en J. J. Sandee; mej. E. J. van Strien van Anna Jacoba Polder; mej. M. P. van Gorsel Oud Vossemeer; dhr. C. L. de Jong Poortvliet. Hun opleiding ontvingen zij van dhr. K. Koetsdijk, door de Staat gediplomeerd^ Leraar Machineschrijven. HUISSLACHT In de maand maart zijn nog 15 vergunnin gen uitgereikt voor huisslachtingen. VAKANTIEREGELING Een twintigtal middenstanders kwam via de plaatselijke middenstandvereniging tot een onderlinge afspraak om dit jaar een vrij willige vakantieregeling te treffen. Het me rendeel daarvan neemt een week vakantie met uitzondering van de slagers die dit jaar van maandag tot en met donderdag zullen sluiten. Binnenkort zal het publiek hiervan middels een huis-aan-huis circulaire op de hoogte worden gebracht, waarop vacantie- data en namen van de deelnemende midden standers zijn vermeld. KERKDIENST UITGESTELD Wanneer de dorpsomroeper als zodanig op zondag in functie komt is dat een onge woon verschijnsel en gehoor. Hij kan er ook van overtuigd zijn, meer aandacht te krijgen dan in normale gevallen. Zo was het ook zondagmorgen even na half tien, toen omroeper Weijler de gemeente met lui der stem meedeelde, dat de kerkdienst in de hervormde kerk inplaats van om 10 uur om 2 uur 's middags zou beginnen vanwege een storing in de verwarming. Een enkeling reeds op weg, een ander uit nieuwsgierig heid overtuigde zich maar direct van de storing. Daartoe was ruimschoots gelegen heid, want alle kerkdeuren stonden wagen wijd open. Wat was er gebeurd? Koster F. Burgers had mede, vanwege de al stijgende temperatuur de kachel (centrale oliestook- verwarming) niet zo vroeg meer aangesto ken. Het was rond zeven uur. Toen hij anderhalf uur later weer in de kerk kwam zag het er niet best uit. Er hing niet alleen een roetlucht, maar hier en daar was die roet ook zichtbaar op de kussens en ban ken, voornamelijk dan aan de kant vgn de verwarmingskelder. En daar was het heel wat erger. Die kelder was geheel beroet. De gedachte was een defect aan de kachel. Een later onderzoek heeft uitgewezen, dat er aan de verwarmingsinstallatie echter niets mankeerde, maar dat een vogelnest de rook- uitlaat belemerde. Een zo stevig gebouwd nest, dat men er nog moeite mee had het te verwijderen. Dit gebeurde maandag. De met veel ijver zondagmorgen door enkele help sters en helpers schoongemaakte kerk voorzover nodig maakte het mogelijk, dat de dienst om 2 uur wel normaal doorgang kon vinden. ALGEMENE LEDENVERGADERING COOP. BOERENLEENBANK De Coop. Boerenleenbank hield haar al gemene jaarvergadering in hotel P. J. Hen- drikse. Zoals gewoonlijk was hiervoor goe de belangstelling en dit stemde de voorzitter de heer J. van Beveren tot voldoening. In zijn openingswoord heette hij dan ook al len hartelijk welkom. Het jaar 1960 was veelbetekenend voor de landbouw. De grote regenval gaf moeilijkheden en er waren dan ook veel gewassen van mindere kwaliteit. Over het algemeen vielen de prij zen tegen. Landelijk werd de hoogconjunc- uur bestendigd, maar de rentepolitiek maant tot voorzichtigheid en door de revaluatie zal de rente nog verder dalen. Onze bank, aldus de voorzitter ging het echter in 1960 voor de wind en maakte een winst van 9980.97, hetwelk zal worden toegevoegd aan het reservefonds, dat nu een totaal geeft te zien van 113638,79. De omzet van de bank beliep ongeveer 15.000.000.en bijna werd 100.000. aan rente uitgekeerd. Daar de kassier de heer J. Hage dit jaar de 65-jarige leeftijd hoopt te bereiken werd besloten hem eervol ontslag te verlenen onder dankzegging voor het vele werk en de grote accuratesse, die hij altijd getoond heeft gedurende zijn 21- jarige dienstperiode. Daar de kassier zelf deze avond niet aan wezig kon zijn werd het jaarverslag, waarin tevens een overzicht werd gegeven vanaf het begin van zijn loopbaan, voorgelezen door de heer W. Ista. Hij was in een moei lijke tijd begonnen, net voor de oorlog. Toen kwam de bezetting en daarmee de eva cuatie naar Barneveld, waar hij de boeken altijd had bijgehouden. Bij zijn terugkomst v/aren er regerinsmaatregelen, zoals geld- sanering, die ontzettend veel werk vroegen. Dankbaar was hij nog seeds voor de hulp van de heer A. G. van IJsseldijk. Toen kwam de ramp in 1953 en in Tholen kon hij alle rekeningen opmaken voor rentebij schrijving. De groei der Bank had hij mogen zien en hij sprak de wens uit dat de Bank moge groeien en bloeien en wenste alle leden het beste toe. De heren J. L. Potappel, N. M. Klippel en P. J. Moerland resp. bestuurslid, plaatsver vangend bestuurslid en lid Raad van Toe zicht werden alen herkozen. De rekening over 1960 gaf een totaal van 7.482.933.31 en de balans per 31 december 1960 een totaal van ƒ3.804.784,19 Na nog enkele mededelingen over de rente percentages en rondvraag werd de vergade ring onder dank voor aler aanwezigheid door de voorzitter gesloten. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Lindebaan - tel. 5467 DAMMEN Dinsdagavond speelde onze plaatselijke damvereniging „O.D.I." een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Philips' Damclub uit Roosendaal. De wedstrijd, die een geanimeerd en span nend verloop had, werd met 10-6 door onze dammers gewonnen. De afzonderlijke uitslagen waren; L C. Menheere - E. Janssen 1-1 2. J. van Akkeren - J. Broos 1-1 3. A, Walrecht - A. Knook 2-0 4. A. van Akkeren - J, Zwagemaker 0-2 5. J. Quist - J. de Laat 1 - 1 6. P. Knuist - F. v. d. Bempt 1-1, 7. L. M. Heyboer - M. Knook 2-0 8. P. Bout - A. Bogers 2-0 Totaal 10-6 AANBESTEDING UITBREIDING VEILINGSGEBOUW Gisterenmiddag werd aanbesteed het bou wen van 600 m2 veilingsuitbreiding alhier met de volgende inschrijvers. C. G. Bentschap Knook St. Maartensdijk 73877,99; A. Muller St. Maartensdijk 71750,J. Burger-den Engelsman te St. Annaland 73.577.J. Vos te Tholen 71231,P. de Raat St. Filipsland 69.862,Aan de laatstgenoemde is het werk gegund. de NCLB in vergadering bijeen met als spreker de hoofdbestuurder dhr. den Hol lander en voor de B.V.A.B. de heer K. van der Vegt, adj. directeur. Ook dhr. Bertens chef van de afd. W en W was aanwezig. Beide laatstgenoemde van het gewest Zee land. In zijn openingswoord wees voorzitter J. Verwijs er op, hoe er in de W en W re geling, althans bij de uitvoering daarvan, enige knopen zitten, waarvan hij hoopte, dat de gevraagde sprekers ze zouden kun nen ontbinden. Fouten zijn er om doorge praat te worden, al weet spreker dat noch de G.A.K. noch de B.V.A.B. buiten de wettelijke regeling kunnen gaan. De heer van der Veg begon met er op te wijzen, dat er overal W en W problemen bestaan. De sociale wetten houden verzeke ringen in tegen een bepaald onheil. In dit geval dan de werkloosheid. Werklozen heb ben recht op uitkering, tenzij het een moed willig geval is of men de periode onnodig verlengt. De eis voor de werkloze is dat hij werk zoekt. Zowel leden als de organisa tie zelf moeten trachten de werkloosheid zoveel mogelijk te beperken en dus de pre mie zo laag mogelijk te houden. Er zijn dienaangaande wel klachten. De gemeente vroeg via het G.A.B. om 3 mensen. Het G.A.B. wees er 5 aan, terwijl er hiervan maar één het werk accepteerde. Toevallig hadden de vier anderen juist ander werk gekregen. Het bleek maar voor een week te zijn. Dat nu is fout. Zo werden er ook 20 aangewezen voor de Heide Mij., waarvan er 3 opkwamen. Toevallig ook weer hadden de anderen nu wel direct werk gevonden. Spreker waarschuwde er voor geen afspra ken te maken met werkgevers, die reserve werkkrachten willen vormen, waar men dan zogenaamd heen kan, wanneer ze door het G.A.B. zouden worden aangewezen. Ook de organisatie maakt wel fouten, maar wan neer er wettelijk rech op uitkering bestaat, zal men dat ook krijgen. Spreker hoopte dat de aanwezigen met hun moeilijkheden voor de dag zouden komen. Wel daar ont brak het ook niet aan. De vragen en ant- -woorden die volgden namen heel wat tijd in beslag, bijna drie uur zelfs. De voor werk bij de Heide Mij. aangewezenen be toogden dat er ter plaatse een behoorlijke arbeidsreserve is, zowel bij de uientelers als bij de boeren zijn er een groot aantal arbeiders, die zich voor seizoenwerk hebben verhuurd. Het werk vangt op 1, maart aan en duurt voor sommigen tot 9 maanden. Waar het in het onderhavige geval maar enkele dagen meer in maart betrof, zijn de aangewezenen naar hun werkgevers gegaan die hun toen direct heeft aangenomen. An deren vonden drainage-werkzaamheden enz. Verder kwamen er klachten los van dege nen, die zich door de B.A.V.B. benadeeld achtten, o.a. van een werkgever, wiens ar beiders uitkering geweigerd was. Spreker hoopte dat hierin recht gedaan zou worden en lichtte de aard van zijn bedrijf nader toe. (drains spoelen). Anders was hij ge noodzaakt met de B.A.V.B. te breken en de W en W in eigen hand te nemen. Een niet- lid hekelde de houding van de uitvoerders der W- en W-regeling, het grote verschil in uitkering per week van jongeren op de zelfde leeftijd, de lange en onwettige wacht tijd en de samenwerking met de organisatie. VOORJAARSVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Poortvliet van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield op 11 april in café „De Tol" haar voorjaarsvergadering Mevrouw Kugel gaf na opening het woord aan de secretaresse mevrouw van Doorn voor het lezen van de notulen, het jaarver slag en behandeling van de ingekomen stuk ken. Mevrouw Kesteloo gaf daarna het finan cieel verslag. Vervolgens werd als bestuurs lid gekozen mevrouw Duijzer-van Beek, die haar benoeming aanvaardde. Na de pauze demonstreerde mej. van Es de nieuwste snufjes op huishoudelijk gebied, wat vooral in deze schoonmaaktijd erg nuttig bleek te zijn. De dames maakten dan ook verschil lende aantekeningen, waaruit mede het nut van deze toelichting bleek. Mej. van Es werd voor haar prettige uiteenzetting dank gebracht. Daarna was mevrouw van Doorn de tolk van alle leden, toen zij mevrouw Kugel dank betuigde voor het bizonder vele wat zij voor de afdeling Poortvliet als presidente heeft gedaan. Als zodanig zal ze namelijk aftreden. We zien u node gaan, aldus de secretaresse, maar hopen in de toekomst toch nog steeds op uw steun te mogen rekenen. Spreker verzuchtte dat hij de B-steun van de gemeente verkiest boven de W en W uitkering in Zeeland. Op rustige wijze en met kennis van zaken werden echter alle vragen beantwoord, de klachten behandeld en uitvoerig toegelicht, terwijl andere zaken nader onderzocht zul len worden. Nogmaals werd benadrukt, dat het er bij de organisatie zeker niet om gaat de mensen hun recht te onthouden, waarna de voorzitter onder dank aan de sprekers teHglotte nog vaststelde dat deze avond bizonder verhelderend had gewerkt. VERGADERING NED. CHR. LANDARBEIDERSBOND In tegenwoordigheid van een drietal werk gevers, leden en ongeorganiseerden kwam DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660500 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 01677—500 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-400. HOOGWATER week van 23 t.e.m. 29 april Zondag vm 9.nm. 21.30 uur Maandag 10.16 22.54 Dinsdag 11.39 Woensdag 0.29 12.58 Donderdag 1.20 13.54 Vrijdag 2.10 14.42 Zaterdag 2.54 15.25 22 april E.K. 22.50. 30 april V.M. 19.41. DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOORj Men is nog lang niet uit de ziekenhuis-impasse In Stavenisse werd korte raadsvergadering gehouden Groei van thoolse boerenleenbank Jaarverslag van nutsspaarbank Winkelweek voor speeltuin in Oud-Vossemeer Timmerfabriek De Pluumpot" opent volgende vrijdag haar poorten. „Nieuws" dat vorige week moest blijven overstaan. Nieuws ook in onze talrijke advertentie kolommen Dat Chrislandia kampioen gaat worden lezen de sportliefhebbers in het volgend nummer Heb eerbied voor uw medemens, ook al heeft die niet voor zichzelf. PRACHT SIMAVI-COLLECTE In deze gemeente werd voor de Simavi een bedrag ontvangen, middels een huis aan huis collecte van 820,15, waarvoor het organiserend comité, ter plaatse en zeker ook de Simavi, zeer dankbaar zijn. Er kan liefde vol werk door worden verricht door genees kundige verzorging in de gebieden, waar aan in dit opzicht nog zo heel veel ont breekt. BESTUUR CHR. SCHOOL Tijdens een korte vergadering, uitsluitend gewijd aan voorziening in een bestuurs- vacature, benoemden de leden van de School m.d. Bijbel vorige week donderdagavond dhr. C. Minheere Matth.zn. in de plaats van het aftredende bestuurslid S. C. Wessels SPEELTUINACTIE Maandag jl. startte de winkeliersver. met »r een sportieve en moderne bril NUTSSPAARBANK BOEKTE IN ELKE GEMEENTE VOORUITGANG Uit het jaarverslag van de Stichting Nutsspaarbank te Tholen blijkt, dat het 125ste boekjaar reden tot grote tevreden heid mag geven. In de gemeenten op het eiland, waar door deze bank zitting wordt gehouden werd een flinke vooruitgang ge boekt met betrekking tot het aantal spaar ders. Het bestuur der bank onderging in het afgelopen jaar geen wijziging. Gememoreerd werd de herdenking van het 125 jarig be staan met de receptie, bestuurssamenkomst en kindermiddag. Het totale aantal spaarders steeg van 2305 tot 2416, het inleggers tegoed met 3 ton tot 2.4 miljoen. Bevorderd werden het schoolsparen de honderd gulden-club de babyboekjes jeugd- sparen, spaarbusjes, jeugdsparen volgens de jeugdsjaarwet, ambtenaren spaarrekening, giraal verkeer en overboekingsverkeer. In zijn keurig verzorgd jaarverslag concludeert boekhouder-kassier J. van Elsacker ten slotte dat het jubileumjaar 1960 een mijlpaal was voor de bank, maar dan niet om daar lang bij stil te staan. Doorgaan, verder op de ingeslagen weg. Soms denkt men het plafond te hebben bereikt, maar ook in dit verslag is weer een duidelijke vooruitgang te bespeuren. De financiële resultaten zijn in de loop van de laatste 15 jaren dermate verbeterd, dat een vergelijking met 1946 practisch niet mogelijk meer is. Was in 1946 de gekweekte rente 18.700, in 1960 is dit ruim 100.000, „De spaarbank gaat verder, temidden van een steeds sterker wordende concurrentie, met het geven van service, gedachte haar devies: Sparen leidt tot welvaart", aldus het jaarverslag van de thoolse Nutsspaar bank. VIERING KONINGINNEDAG De Oranjevereniging heeft thans het de finitieve programma bekend gemaakt voor Koninginnedagviering op maandag 1 mei a.s.. Het feest wordt aangekondigd door klokgelui met het verzoek op dat moment de vlaggen uit te hangen. Om half negen wordt een wandeltocht georganiseerd van 15 km, om 9.00 uur van 10 km en om half tien van 5 km. De wandelaars worden om 11 uur afgehaald door „Concordia" vanaf „Stadzicht", waarna langs het gemeentehuis wordt gedefileerd. Om half twaalf worden de schoolkinderen in het verenigingsgebouw getrakteerd en kan een lampion gekocht worden voor een kwartje. Kwart voor twaalf treed een dameskoor op onder lei ding van pastoor Rijsloo. Om 2.00 uur maakt de drumband een rondgang als in leiding tot kinderspelen op de Markt. Kwart voor vier is er carillonbespeling en volks spelen op de Markt, o.a. ringsteken op de fiets, kruiwagenrace en mastklimmen. Half acht geeft „Concordia" een concert, gevolgd door een lampionoptocht met als besluit openlucht attrakties, weer op de markt. Voor deelname aan de spelen moet men zich dinsdag 25 april tussen 7 en 8.30 uur in het verenigingsgebouw opgeven. COLLECTE Een collecte voor het werk van het Leger des Heils bracht 59,66 op. de nieuwe actie onder de titel „Speeltuin actie"; een deel van de opbrengst willen de winkeliers, zoals bekend reserveren voor de aanleg van een speeltuin. Aan deze actie nemen 31 winkeliers deel. Voor elke bestede gulden krijgt het pu bliek een zegel. Vijf zegels maken een plak- formulier, te verkrijgen bij de winkeliers, vol en geven recht op mededingen naar de hoofdprijzen en de diverse dagattracties. Op het formulier geen naam vermelden, de naam komt alleen voor op het af te scheuren nummerstrookje, dat men natuurlijk be waren moet om 's avonds in te leveren, wan neer men in de prijzen is gevallen. De winkeliersvereniging heeft ditmaal het num mersysteem gekozen om het publiek een zo groot mogelijke garantie te geven dat er geen willekeur bij is. Gelegenheid tot inleveren van de nummer formulieren tot 's avonds 7 uur in de be kende bus op de bekende plaats. Elke avond om 8 uur worden de nummers bekend ge maakt van de formulieren, waarom de beste uitslagen zijn vermeld. Maandag ging het om het juiste aantal leden van de voetbalvereniging. Uitslag 139. Dinsdag om de totale lengte van de uit gestalde linten, nl. 55.55 m. Het aantal inge leverde formulieren was de eerste dagen nog niet bijzonder groot, te weten resp. 252 en 223, doch de ervaring heeft geleerd dat de inzendingen stijgen naarmate de dag van de trekking der hoofdprijzen nadert. Op de laatste dag, zaterdag 22 april trekt de bur gemeester de hoofdprijzen. Er zijn weer aardig gevonden dag attracties. Wat denkt U b.v. van de wed strijd van vrijdag: het totale aantal jaren dat het gehele burgemeestersgezin telt, dus eerste burger en burgeres met 10 burgertjes Verder is er woensdag weer een officiële wegerij van het bestuur der winkeliersver. op de weegbrug aan de Veerstraat. De laatste stand was 408 kg. Hoeveel kg zijn ze bijgekomen of vermagerd? ORIENTATIERIT In samenwerking met de pl. Afd. v. d. Bond voor Veilig Verkeer organiseert dhr. P. de Wilde op 1 mei a.s. een oriëntatierit voor de jeugd van 10 tot 15 jaar. Het par cours moet per fiets worden afgelegd. Opgave voor deelname tot zaterdagavond 22 april bij dhr. P. de Wilde. Er moet een klein inleggeld betaald worden. Eerste prijs is een jeugdsportrijwiel. SCHOOLTANDARTS Na een tweede behandeling te Sint An naland werd in deze gemeente een begin gemaakt met de tweede ronde voor contro lering van de schoolkinderen door de school- tandarts. GEVONDEN Een step, waarover inlichtingen bij de rijkspolitie. COLLECTE Voor Sonnevanck en Zonnegloren werd ƒ214,75 ingezameld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1