WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLANO Het dreigend vrouwentekort. Plaatselijk Nieuws VERSCHIJ WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT I NT IEDER VRIJDAG 1 Hoe in de chr» school te Sint Maartensdijk de geschenken van leerlingen en oud-leerlingen werden aangeboden» DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Goede vangst op zeehengelconcours van „Strijen vissers 17e jaargang No. 21 7 april 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is niet iets van vandaag of gisteren, het lijkt alieen maar toe te nemen. Een groot tekort aan meisjes en vrouwen. Een tekort voorzover het de werkvoorziening betreft. Degenen, die een dienstbode of werkster vragen weten dat maar al te goëd. De zuigkracht van andere bedrijfstakken, waarvan dan met name de industrie, is te groot. Het kan niet worden gezocht, omdat er meer meisjes in de landbouw werk zouden vinden. Integendeel, behalve wat seizoenar beid en dan nog meer als pluksters of pellers mindert ook dat gestaag. Er zijn ook mogelijkheden te over voor een meisje om werk te vinden. Werk in de ateliers, werk in de breierij, werk in de ziekenhui zen, werk op kantoor. Een onderwijzeres krijgt vaak al maanden tevoren „toezegging van beroep" eer ze de akte nog in bezit heeft. In de kleinere gemeenschappen wordt nagegaan wie dit seizoen het einddiploma van de huishoudschool halen om er als de kippen bij te zijn. Het blijkt evenwel, dat niet alleen op dit gebied het spook van een dreigend vrouwen tekort rondwaart. Ook het spook van het vrijgezellenbestaan zweeft thans vele jonge mannen voor ogen, wanneer we het Centraal Bureau voor de statistiek geloven. Over en kele jaren zal er voor elke pot geen deksel meer zijn. Berekeningen over de toekomsti ge loop van de Nederlandse bevolking heb ben namelijk tot de prognose geleid, dat in de komende jaren een vrouwentekort zal ontstaan. In 1951 gaf het CBS een rapport uit, waar in werd voorspeld dat reeds in 1960 het aantal vrouwen in ons land geringer zou zijn dan het aantal mannen. Deze prognose is bewaarheid Op elke 1000 mannen vindt men in Nederland nu 997 vrouwen. In 1970, zo werd in dit rapport voorseld, zal de verhouding van 1000:900, in 1980 891. Dit zou dus betekenen dat een groot aantal jongens, dat in de laatste tien jaar is gebo ren, de weg naar het stadhuis en kerk ver sperd zal worden. Door de eeuwen heen hadden we 'n vrouwenoverschot. Een eeuw geleden waren er op elke 1000 mannen 1029 vrouwen. Men kan er wat gekscherend over babbelen, toch kan zoiets ernstige vormen aannemen. Gevolgen vooral op sociaal en economisch terrein. In de meeste landen kondigt zich eenzelfde ontwikkeling aan. Men kan dus straks ook geen vrouw meer uit het buitenland wegha len. Misschien kunnen we de uitvoerrechten verhogen. In ernst. Reeds thans is er voor de leef tijdsgroep beneden de 30 jaar een mannen- overschot. Alle meisjes hebben dus huwe lijkskansen. Dit zal nog groter verschil gaan aannemen. Er bestaat nu reeds een groot te kort aan vrouwelijke arbedskrach- ten, vooral voor die beroepen, die een be hoorlijke vooropleiding vergen. De meeste meisjes zitten op een kantoor, in atelier of staan achter de toonbank op de ware Jozef te wachten. Maar in de verpleging, bij het maatschappelijk werk (vorige week werd er in de Thoolse raad gewag van gemaakt, dat er mogelijk geen maatschappelijk werk ster was te krijgen, zodat men het met een maatschappelijk werker zou moeten doen) en het onderwijs doet het tekort aan vrou welijke krachten zich danig gelden. Voor sommige beroepen die een specifiek vrouwelijke aanspraak vergen, bestaat nu al te weinig belangstelling en wanneer het mannenoverschot nog groter zal worden, zal de belangstelling voor deze beroepen nog sterker afnemen. Ook voor de andere beroepen, neemt de vrouwelijke ambitie reeds sterk af. Zo is er bv. grote vraag naar vrouwelijk winkelpersoneel. De meeste vrouwen leggen na haar hu welijk haar werk neer. Dat valt te begrij pen en dat zal in zekere zin altijd wel zo blijven. Maar de meeste gehuwde vrouwen, wier kinderen reeds de leeftijd hebben dat ze niet de gehele dag moederlijke zorg meer behoeven nemen ook geen werkkring aan, ofschoon de statistieken hebben uitgewezen, dat in Europa de gemiddelde leeftijd waar op de vrouw haar laatste kind ter wereld brengt, op 26 gesteld moet worden. De werkende gehuwde vrouw s n ons land (met uitzondering dan van de land bouw) nog steeds een uitzonderlijke verschij- nng, zuilks in tegenstelling met het buiten land (bijv. de Ve. Staten). Gehuwde vrouwen, die een halve dagtaak vervullen, zijn er ook niet veel. Dat ligt ten dele ook aan de werkgevers, die er weinig voor voelen de taken over enkele halve dagen te verdelen. Ook wel begrijpelijk. Maar onder tussen zal het vraagstuk van het vrouwe lijk tekort zich steeds meer gaan gevoelen. Letterlijk dan op alle terreinen van het le ven. Met een „wapen" te meer in de vrou wenhand. Toegegeven, dat een man dit stukje schreef dank zij de gegevens van het CBS. Een man, die weet dat een gewaar schuwd man voor twee telt. Maar ook dat zal dan nog te weinig blijken te zijn. Van wege de revaluatie der vrouw. Bij het plechtige en meer officiële, dat opening van een nieuw gebouw kenmerkt, was er bij de ingebruikname van de nieuwe chr. school ook het ongedwonge van de kinderdaad. In de fraaie hal van de nieuwe school waren het Hans Knuist (vertegen woordiger van de oud-leerlingen) en Corrie Kauffmann als jeugdige vertegenwoordigster van de leerlingen, die de aanwezigen op een voudige maar duidelijke wijze toelichting gaven op de symboliek van de door mevr. Ad Kooijmans gemaakte schilderijen. Corrie Kauffmann deed het als volgt: „Het is mij een voorrecht, wanneer ik deze schilderijen namens alle leerlingen van onze „Prinses Ireneschool" aan het bestuur en personeel mag aanbieden. Het schilderij hier in de hal (zie foto paneel op pag. 6) is een tableau. Het is met olieverf geschil derd door mevrouw Kooijmans. Er staan drie jongens en een meisje op. Het jongentje (links) heeft een paar boeken bij zich. Het andere jongentje een konijntje in zijn han den. Het meisje speelt op een mandoline en het derde jongentje op een fluit. Het bete kent: op deze school moeten de kinderen leren elkaar lief te hebben, zowel mensen als dieren en bovenal God loven en prijzen. De vogels hier en daar op de takken zingen tot eer van God, de vissen, de schelpen, de slakken, de bijen, ja het is alles tot eer van God wat geschapen is. HET DRIELUIK Het schilderij in de bestuurskamer is eveneens geschilderd met olieverf. Een zg. drieluik. Een drieluik moet voldoen aan drie dingen. Het moet voldoen aan een groot schilderij en kleine schilderijen. Ze moeten iets meer met elkaar te maken hebben. De twee kleine schilderijen kunnen draaien, zo als ook hier het geval is. Het linkerschilderij stelt het verleden voor. De aarde was woest en ledig. Duister nis was op de afgrond. De geest Gods zweefde op de wateren, zoals in Genesis 1 vers 2 staat. Het rechterschilderij stelt voor het heden: een arbeidersgezin leeft gelukkig en tevreden met elkaar. De moeder zorgt voor de kin deren, terwijl de vader het brood verdient. Deze mensen weten van geen angst, maar op de achtergrond loopt een soldaat heen en weer. De lucht is roodgekleurd. Daar is men bang voor oorlog. En gij zult horen van oorlogen en geruchten van oorlogen, ziet toe, wordt niet verschrikt, want al die din gen moeten geschieden, maar nog is het einde niet", zegt de Here Jezus tegen zijn discipelen in Mattheus 24 6. Het grootste schilderij (in het midden) is ook wel het mooste. Het stelti voor: de toekomst. „En aldaar zal geen nacht zijn en zij zullen geen kaars noch licht der zon van node hebben; want de Heere God verlicht hen en zij zullen als koningen heersen in alle eeuwigheid", schrijft Johannes in Open baringen 22 5 Dan zullen ook de dieren met elkaar in vrede leven. Het staat beschreven in Jesaja 11 6, 7 en 8 „De wolf zal met het lam verkeren en de luipaard bij de geitenhok nederliggen; en het kalf en de jonge leeuw en het mestvee te zamen, en een klein jonske zal ze drijven. De koe en de berin zullen te zamen weiden; hare jongen zullen te zamen nederliggen, en de leeuw zal stro eten, gelijk de os. En een zoogkind zal zich ver maken over het hol van een adder; en een gespeend kind zal zijn hand uitsteken in den kuil van den basilisk (soort draak). Waakt dan, want gij weet niet, in welke ure uw Heere komen zal". Deze treffende en volgens mevrouw Ad Kooijmans zo juist weer gegeven toelichting op de kunstwerken uit deze kindermond behoefde geen aanvulling meer van de ouderen. Tenslotte verwijzen we nog naar heti elders in dit nummer opgenomen verslag van deze schoolopening, waarbij als laatste spreeksters niet mevr. van der Werff, maar mevr. Lindhout namens de Ned. Chr. Vrou wenbond het woord voerde en een plant aanbood terwijl mevr. van der Haar namens de Zendingskrans een fraai tapijt schonk voor de personeelskamer. Het hoofd der school dhr. Aarnoudse wees er in ziin slotwoord op, hoe blijdschap tot dankbaarheid aanleiding geeft. We mo gen de school aanvaarden als een geschenk uit Gods hand. Besef van de verantoworde- lijkheid tot de blijdschap stillen tot een gebed. Prinses Irene vredeschool. Mo ge er dan ook vrede heersen onderling, tussen leerlingen en personeel, bestuur en ouders onder en met elkander. Moge de school omringd worden door de steun en het gebed van velen, juist nu zoveel be reikt is, is deze steun nodig. Dhr. Aarnoudse wees voorts op het middenstuk van het paneel, uitgebeeld wanneer eenmaal alles vrede zal zijn. Des avonds maakten velen gebruik van de gelegenheid de school te bezichtigen, waarin de talrijke bloemen en andere cadeaux op deze dag een extra fleur brachten. THOLEN BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op woensdag, 12 april 1961, het eerste gedeel te en op vrijdag 15 april a.s. het overige gedeelte. Donderdag 13 april a.s. bestaat gelegen heid tot aangifte voor ruiming van privaat- putten. Tholen 4 april 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd. BAZAR VOOR DE GYM Op zaterdag a.s. wordt in de zaal van de heer van Boven een bazar gehouden ten behoeve van de gymnastiekvereniging „O- lympia". De gym dient zich van nieuw materiaal te voorzien en dan schrikt men wel enigszins terug van de enorm hoge kosten voor de verschillende toestellen. Er zullen verschillende mooie attrakties zijn. Wanneer men er bovendien iets voor wil afstaan, kan dat zaterdagmorgen na 9 uur nog aan de zaal worden afgegeven. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: 30 maart 1961. Krijn Martinus Stouten, oud 22 jaar, landbouwer, won. te St. Maar tensdijk en Cornelia Geertruida Braai, oud 21 jaar, zonder beroep, won. te Tholen. Overleden: 30 maart 1961: Johannes Cornelis van den Boom, oud 62 jaar, metselaar, won. te Tholen echtgenoot van Maria Pieternella Soomers. Ingekomen: Jacob de Rijke, echtgenote en 2 kinderen van Poortvliet naar Oud Strijenpl. 3. Leendert W. v. d. Male en echtgenote van Staveren naar Bebouwdendam 13 Johannis de Graaf en echtgenote van Poortvliet naar Verl. Singel 1 Adriaan J. P. Rijnberg echtgenote en kind van Oud Vossemeer naar Doelweg 6 Vertrokken: Heinrich Bout echtgenote en kind van Hoogstraat 72 naar Bergen op Zoom Neeltje J. Pipping van Ten Ankerweg 2 naar Rotterdam Jan P. Priem van Oudelandsepoort 19 naar Rotterdam Geert H. Moorman echtgenote en 2 kinde ren van Singel 57c naar Montfoort Johannis D. de Korte en echtgenote van Dalemseweg 3 naar Sint Maartensdijk Jacobus W. Quist van Brugstraat 22 naar Duiveland Cornelia G. Stouten-Braal van Schaker- lopolder 7 naar Sint Maartensdijk OUD -VOSSEMEER BENOEMING ONDERWIJZERES Onder voorbehoud van een voor haar gunstige uitslag van het eindexamen kweekschool, nam Mej. J. M. van Poort vliet Abr.dr. te Ede haar benoeming aan tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier. Mej. van Poortvliet zal de tijdelijke onderwijzeres Mej. J. Pollie, opvolgen. UITSLAG SCHOOLVERKEERSEXAMEN Vorige week dinsdagmiddag werd alhier het praktisch gedeelte van het jeugdverkeers- examen afgenomen. De 3 plaatselijke scholen leverden 4 can- didaten voor het diploma, de uitslag was als volgt: School m. d. Bijbel met 19 leerl, afgew. 8 R.K. School 16 2 O. Lag. School 14 5 WINKELWEEK De Oud-Vossemeerse Winkeliersvereni ging wil voor 17 t.m. 22 april a.s. een win kelweek organiseren onder de titel „Speel tuinactie". Men hoopt daarbij het begin van een financiële basis te leggen voor een later op te richten speeltuin. De actie wordt gevoerd met gebruik making van zegels. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking over maart 1961 Geboren: 26 maart: Jacobus Vogel, zn. van Pieter Bartel Vogel en Neeltje Catharina van Keulen. Overleden: 8 maart: Anthonetta Pieternella Martina Verbeek, 80 jr. weduwe van Cornelis van de Klundert. 8 maart te Bergen op Zoom: Pieternella Cornelia van Dijke, 75 jr. echtge. van Jan Johan Marinus van der Linde. 23 maart: Matheus Marinus, oud 79 jaar weduwnaar van Cornelia Pieternella Beau fort. Gehuwd: Geen. Ondertrouwd: 16 maart Marinus Johannes van Loenhout 32 jr. wonende te Halsteren en Helena Ja- coba Havermans 35 jr. wed. van Marinus J. Steijns wonende te Óud-Vossemeer. 25 maart Johannes Franciscus de Jong, 28 jr. wonende te Nieuw Vossemeer en Catharina Frederika de Leeuw, 27 jr. wo nende te Oud-Vosseméer. Vertrokken: Gerardus F. van der Zande, met echtge note en 3 kinderen naar Luxemburg. Emile H. Euler met echtgenote en 4 kin deren naar de Ver. Staten van N.-Amerika. Adriaan J. P. Rijnberg met echtgenote en 1 kind naar Tholen. Anthonetta L. P. van de Klundert, onge huwd, naar Graauw ca. Ingekomen: Abraham J. van Driel met echtgenote en 2 kinderen uit St. Annaland. ST. ANNALAND GEVONDEN VOORWERPEN Een dameshorloge en een kinderportemon- naie met inhoud. Inlichtingen bij de rijks politie. GYM-DEMONSTRATIE De Sint Annalandse gymnastiekvereni ging weliswaar niet gering in ledental, had toch behoefte aan een propagandasteuntje in de rug, waarom een verzoek werd gericht tot de zustervereniging Excelsior te Poort vliet, die vorige week donderdagavond on der goede belangstelling met haar groot antal junioren en een wat kleinere groep senioren individueel of in groepsverband liet zien wat oefening vermag. Het was een goede demonstratie onder zeer deskundige leiding. Niet alleen, dat dank zij deze wel willende houding der zustervereniging de belangstelling voor de gym is gestegen, maar bovendien kon de kaspositie door een goede verloting nog worden verstevigd. Het was een aantrekkelijke avond. GEEN APRIL-MOP Het was heus niet als aprilmop bedoeld, toen we de aandachtige lezers van het Sint Annalandse raadsverslag in het vorig num mer verwezen naar een elders op die pa gina's nog te brengen uitslag van een voor genomen stemming door de raad op donder dagavond over de schadevergoeding Eiland Tholen. Die bijeenkomst is nl. niet doorge gaan en we zijn er niet meer ingeslaagd daarvan kennis te geven. Ook deze week is het niet tot stemming gekomen. Het lijkt er op, dat alsnog nader contact wordt ge zocht om een voor alle partijen bevredigen de oplossing te krijgen. BEJAARDENMIDDAG Zoals menige vereniging vaak een leden- of donateursaktie op touw zet onder het motto: ieder lid brengt een nieuw lid, zo zou het voor toekomstige bejaardenmidda gen moeten gelden, dat iedere bejaarde een andere meebrengt. Het blijft nog steeds bij de „oude kern" van zo'n veertig inwoners, die het werk van de Plattelandsvrouwen door hun tegenwoordigheid blijken te waar deren. Ook waren er enkelen nog door ziek te verhinderd. De wel aanwezigen waren op het eind van de bijeenkomst eensgezind met hun tolk weth. G. Goedegebuure, die de organisatrice dank bracht voor de goede en prettige middag, dank ook aan de Boeren leenbank, die voor zo'n gulle traktatie had gezorgd, waarbij men zelfs nog een ver rassing mee kon nemen. Men had die uurtjes gezellig doorgebracht door te luisteren naar enkele voordrachtjes, een verhaal terwijl de jeugd middels „Viva la Musica" voor een muzikale variatie zorgde. W.H.S. - ENGELAND 2 - 1 Al was het weer somber, het terrein glad, de temperatuur niet te hoog en nog minder droog, toch blijft het een plechtig ogenblik, wanneer volksliederen gespeeld worden, ter wijl 22 jongelui in kleurige shirts in linie op een voetbalveld staan opgesteld. Dat was het ook zaterdag 1 april met al de hier voor genoemde teleurstellingen er bij. Door dat alles was het publiek ook lang niet zo talrijk als vorig jaar Pinksteren, toen voor het eerst een Engels elftal in Sint An naland kwam spelen. Degenen, die deze na delen in vergelijking met een warme kachel en droge kamer er voor over hadden, zijn vanwege het vertoonde spel niet beschaamd Na een uitwisseling van vaantjes tussen de aanvoerder van „The Old Dorkinian", A. Howells en de WHS-aanvoerder Adri van Driel begon WHS al direct na de aftrap met een fris spelletje. Er werd behoorlijk gestuwd en ondanks het gladde veld een even behoorlijke balcontrole gedemonstreerd. Het Engels elftal had er meer moeite mee zich op het gladde veld staande te houden en zodoende werd de druk op het Engelse doel sterker. De gehele wedstrijd door bleek Rien Keur in de voorhoede de motor, terwijl ook Joop Vroegop zich bizonder aktief toonde. Trouwens die voorhoede was wel het beste deel van het elftal met daarachter een technisch bekwame spil Mosselman. Voor elke pot geen deksel meer In St. Maartensdijk een nieuw schoolgebouw geopend Scherpenisse wenst tegen zin van g.s. een begrotingspost plan nieuw gemeentehuis te handhaven Teruggang van de Zeeuwse veestapel Aprilwens van de boer Hoe kleine ongevallen te voorkomen Jan Overeenkam en een diamanten bruiloft De competitiestanden Verlang toch niet van één os twee huiden en vier hoornen. Midvoor Adri de Wit werd behoorlijk ge schaduwd, maar een enkele maal kon ook hij tot een schot komen. Na de keeper al te heb ben genoodzaakt tot een duik zag Joop Vroegop een kwartier na aanvang zijn kans schoon, gaf een laag en in de hoek gericht schot af, dat keeper Winkworth kansloos maakte 1 -0. Langzaam begon het Engels elftal zich gemakkelijker op het veld te bewegen, al bleef het een klasse beneden dat van vorig jaar. Tot aan de thee bleef echter WHS niet alleen sterker maar ook technisch beter. In de tweede helft kwam er wat meer evenwicht tot stand en bleken vooral de keeper en backs van de gasten goed te zijn ingespeeld. Het bleef ondanks regen, het aankijken volop waard en toen Rien Keur een van zijn deze middag goede schoten afvuurde, werd ze door een der Engelse backs van richting veranderd: 2-0 Het verdiende tegenpunt kwam, toen keeper Quist, die niet veel werk had, een goed schot door de glibberigheid onvoldoende klemvast kreeg en op de grond liggend moest toezien, hoe de Engelse rechtsbinnen van de gelegenheid gebruik maakte de bal in het lege doel te schieten: 2-1. Een ap plaus beloonde even later, zowel Rien Keur door het harde vliegende schot, als de En gelse keeper, die deze moeilijke bal be kwaam tot corner verwerkte. In de stand kwam geen verandering. Het was ondanks het ongunstige weer een prettige ontmoeting in de rust nog wat opgeluisterd door een mars van „Accelerando", terwijl later aan een gezamenlijke koffietafel de vriendschaps banden nog werden versterkt. STAVENISSE ONGEVAL De heer L. den Braber werkzaam op een der schepen aan de Rotterdamse havens kwam zodanig te vallen dat hij zijn enkel brak en in het havenziekenhuis moest wor den opgenomen. Hij was werkzaam op een zgn. „rolboot" een schip dat rollen hout aan boord heeft ter verwerking in de papierindustrie. SCHIP VERLOOR DEEL VAN LADING Bij harde wind en hoge zee heeft het Zwitserse motorschip „Express 30" vorige week woensdag omstreeks half vier in de Witte Tonnvlije bij Stavenisse e endeel van zijn deklading verloren. Dertig ton ijzeren waterleidingbuizen van 10 m lengte stortten overboord, midden in het vaarwater, waar de diepte bij eb slechts 1 meter is. De „Express 30" was op weg van Duits land naar Antwerpen. Op dezelfde plaats kreeg het sleepschip „Levien" getrokken door de sleper „Jadi" zoveel water over, dat de lading kali voor een groot deel door het zilte nat werd aan getast. BURGERLIJKE STAND Geboren: 12 maart Annigje Maria Adriana, dochter van Leendert Willem Roozemond en Rijm pje Schop. 13 maart te Bergen op Zoom: Elizabeth Hugorina, dochter van Johannis Cornelis de Rooij en Jakoba Anthonettha Geluk 14 maart te Rotterdam. Dirk, zoon van Willem Klippel en Adriana Suurland. 25 maart: Elisabeth Lena, dochter van Leendert Johannes Potappel en Catharina Pieternella Adriana Hage Overleden: 18 maart te Bergen op Zoom: Willem Ma rinus Klippel, oud 75 jaar, weduwnaar van Johanna Eerland. 21 maart: Leendert Potappel, oud 87 jaar, weduwnaar van Catharina Luijk. 26 maart te Bergen op Zoom: Maatje van den Berge, oud 78 jaar, weduwe van Jan Priem Ingekomen: 3 maart Hubrecht Scherpenisse en echt genote van Kloetinge naar Veerweg 10. 15 maart: Bastiaan Paardekoper en gezin van 's Heer Arendskerke naar Oudelandse- dijk 16. Vertrokken: 4 maart: Adriaantje Moerland van Ko ning Haakonstraat 7 naar Blaricum. 9 maart: Abraham de Visser en gezin van Oudelandsedijk 16 naar 's Heer Arends kerke. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders maken be ll Ondanks het ongunstige paasweer waren nog altijd een honderd en twintg sportvissers naar Strijenham gekomen om de door de „Strijen Vissers" georganiseerde wedstrijd bij te wonen en daaraan deel te nemen. De narigheid van nattigheid en koude werd vol doende gecompenseerd door een goede vangst. Van de 120 deelnemers wisten er namelijk 89 vis aan de haak te slaan. Bij zo'n resultaat mag je er een koude rilling voor ever hebben. Er waren onder die 120 deelnemers negen visclubs aanwezig. De uitslag daarvan was: 1. „Strijen Vissers" te Bergen op Zoom 5248 punten. 2. „Het Dobbertje" te Bergen op Zoom 3051 punten. 3. „De Karper" te Bergen op Zoom 2945 punten. 4. „Rotter dam" met 2795 punten. 5. „Rovi" uit Roo sendaal met 235Ö punten. Persoonlijk klassement. 1. A. Jurgens jr te Bergen op Zoom 2305 punten. 2. L. van Raay te Bergen op Zoom met 1948 punten. 3. M. Bijl te Sint Maar tensdijk met 1669 punten. 4. L. van Beem te Rotterdam met 1580 punten. 5. M. Bogers te Halsteren met 1415 punten. 6. J. Klaassen te Bergen op Zoom met 1336 punten. 7. A. C. Moerland te Wageningen met 1330 pun ten. 8. J. Otten te Valkenswaard met 1315 punten. 9. A. Aalbrechtse te Roosendaal met 1300 punten. 10. C. H. van Beem te Rotterdam met 1215 punten. kend, dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zitting zal worden gehouden op vrijdag 14 april 1961, van 10.30 12.00 uur en van 13.00 16.00 uur in het Dorpshuis, Poststraat 32 te Stavenisse. ST. MAARTENSDIJK VROUWENBOND N.V.V. Op 4 april gaf weverij De Ploeg uit Bergerijk voor de leden van de NVV vrou wenbond een voorlichtingsavond. Met een film werd aangetoond hoe de mens zich door de eeuwen heen kleedde vanaf het jaar 1400 tot heden. In de pauze was er gelegen heid tot bezichtiging van verschillende stoffen en werd een coupon verloot. De aan wezigen hadden een interessante avond. GEVONDEN VOORWERPEN een dames-portemonnaie en een kinderwantje Inlichtingen te bevragen bij de Postcomman- dant der Rijkspolitie, alhier. DAMMEN De uitslagen van de dinsdagavond ge speelde partijen voor de onderlinge dam- competitie zijn: H. Duine P. Knuist 11 P. Knuist H. Duine 11 F. Bout Johs. Quist 02 Gmt. Lindhout Adr. v. Akkeren 20 SLACHTVERGUNNINGEN Ter gemeente-secretarie werden in de af gelopen maand 8 vergunningen voor huis slachting afgegeven. SCHERPENISSE GEVONDEN t Door de heer N.N. werden bij een zeer lage waterstand 2 dienstgeweren -gevonden. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie. PAASZANGD1ENST Op 2e paasdag werd in de Ned. Herv. kerk een zangdienst gehouden, waarbij me dewerking werd verleend door het onlangs opgericht gemengde koor onder leiding van de heer A. L. Riedijk te St. Maartensdijk. Ds. Alblas wees er na opening met gebed op, wat de inhoud is van paasfeest en dat het verheugend mag worden genoemd als gemeente God eer te brengen, ook door de paasliederen. Na gebed en het lezen van een gedeelte uit Jesaja zong het koor gezang 64, gevolgd door gemeentezang. Ds. Alblas hield een korte meditatie die vanzelfsprekend stond in het teken van de Opstanding. Ver der werd een afwisselend programma gebo den met koor-, gemeentezang en Schrift-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1