A 79 85 34 zegels 0 260 A 100 SPARZEGELS GRATIS Grote E inder wag en-Show Hollandse Tuin SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND Verlovingsringen Herbers Jenniskens ANNA JACOBA POLDER Pak even uw zakboekje, ADVERTENTIES II behoud uw GOEDE FIGUUR U kleed slank af een tijdrede SPIERINKJES PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS VEILINGEN bij aankoop van 1 pak Sparkoffie roodmerk en nies Spa rkoffiemelk 0.5 mer Luxe melange Smul en Smak Wrijfwas doos 82 „Kinderwagen Paleis" H. ROEM Chocoladehagel Dessertpudding Bouillonsoep Jan Hagel 250gram 52-io% i Zelf glans was Schouderham isogr. 67-io% Andalino vruchtenwijn fles 150 60 zegels 30 ct in de zegelpot in het verenigingsgebouw. De heer Scheuing Uit Vught, adj. secr. voor Zuid-Nederland hield een tézing over het werk van het N.B.G. in binnen- en buitenland, voorname lijk over het vertalen van de Bijbel in het Maleis, Soendanees, Bataks en vele andere voor ons onbekende talen onder de wereld bevolking. Getoond werd ook de roep en de vraag om meer Bijbels en bijbelgedeelten in de zich ontwikkelende landen. Dezelfde week was op de verschillende scholen hier aan een les gewijd. Het bestuur probeert thans nieuwe leden voor het N.B.G. te winnen. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Dinsdag 21 febr. werd een ouderavond van de chr. lagere school in het verenigings gebouw. Na de gebruikelijke opening en het afdoen van enkele interne schoolzaken, kreeg de heer Verboon, inspecteur van het Chr Nat. Schoolonderwijs uit Middelburg het woord om te spreken over de school strijd van plm. 100 jaar geleden en thans. Groot- is het bezit van een vrije chr. school, aldus de heer Verboon. Onze va-. deren hebben een 80-jarige oorlog gevoerd, maar ook een 80-jarige schoolstrijd. Terwijl een openbare school door de overheid op gericht wordt, gaat de chr. school uit van een vereniging of kerkeraad. Een openbare school is neutraal, maar een bijzondere school is niet altijd christelijk, deze kan ook neutraal zijn, b.v. als een bepaalde groep een bijz. school sticht. Voor 1789 was Nederland een chr. natie, de Herv. Ger. Kerk was Staatskerk, alle scholen waren christelijke scholen, omdat de overheid een chr. overheid was. Het gevolg van de Franse Revolutie 1789 was een scheiding tussen Kerk en Staat. De Herv. Ger. Kerk was niet langer Staatskerk. Kerk en Staat gingen uit elkaar zodat de door de overheid opgerichte scholen van zelf neutrale scholen werden. Voor 1789 alleen een reformatorisch christendom, daarna eenzelfde recht voor allen: chr., r.k., en neutraal. Ook onder invloed van de Groninger richting, het vrij zinnig protestantisme (1ste helft vorige eeuw) was de reformatorische school aan het verdwijnen. Plm. 1820 wilden vele ou ders een bijz. school oprichten, dit kon volgens de L.O.-wet van 1806, waarbij de toestemming van de overheid vereist werd. Doch de overheid verleende deze toestem ming niet, bijna 40 jaar lang. Het vrije chr. onderwijs was ten dode gedoemd. Met name mag genoemd worden mr. Groen van Prinsterer als de grote voor vechter van het chr. onderwijs; deze wilde nl. d^toestand van voor 1789 weer terug: Nederland een chr. natie. Op politiek en kerkelijk terrein wist deze zich te ontplooien, zodat na de revolutie van 1840 de overheid toestemming gaf tot het oprichten van de eerste chr. school in Den Haag. Na 1848 werd op aandrang uit het volk een artikel in de grondwet opgenomen dat het geven van onderwijs vrij is, zodat ieder ouderpaar in principe recht heeft op een chr. school. Mr. dr. v. d. Brugghen hakte in 1857 de knoop door, door te verklaren dat de chr. school door de ouders moest worden op gericht en alle openbare overheidsscholen neutraal zouden zijn. Zo is het thans nog. Maar terwijl de openbare scholen door de overheid betaald werden, mede uit de be lastinggelden van de voorstanders van het chr. onderwijs, moesten de chr. scholen het zonder overheidssubsidie doen. Zodoende zijn de ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs en de Unie, „Een. School met de Bijbel" op gericht om de chr. scholen geldelijk te steu nen uit collecten die ze daarvoor hielden. Terwijl de ouders, de „kleine luyden", zelf hun school betaalden, verdiende het on derwijzend personeel slechts 1ls of nog min der van hun collega's op de openbare school. In 1878 ging de regering zeer zware eisen stellen zowel aan het openbaar als aan het chr. onderwijs, doch nog zonder subsidie. Na 1889 ontving de chr. school een kleine subsidie. In 1910 verdiende een hoofdonderwijzer 400,per jaar aan een chr. school. Velen wilden het daarna anders. In 1917 werd de gelijkstelling bepleit en de vrijheid van het chr. onderwijs, welke wer den vastgelegd in de L.O.-wet 1920 van Minister de Visser, toen slechts voor het lager onderwijs alleen. Na de 2e wereldoor log is het de verdienste van minister Cals geweest, dat ook het middelbaar en het hoger onderwijs, geheel of gedeeltelijk in deze gelijkstelling mogen delen. Voor alles mogen we toch dankbaar zijn, het is een gave van God. Voor 1800 was het veel een zaak van het gebed en het geloof, maar zijn we na 1920 niet wat ingedut? aldus de heer Verboon. In de vragen bespreking kwam naar voren dat ons ideaal moet zijn: één chr. staatsschool in een chr. natie, zoals voor 1789; maar dit is nimmer te verwerkelijken, daarom is de vrije chr. school beter. In de openbare scholen groeit vaak een geslacht op dat de naam van Jezus niet (meer) kent, dit is te betreuren. In art. 42 van de L.O.- wet is het neutraliteitsbeginsel van de open bare scholen vastgelegd, o.m.: niets mag geleerd worden dat in strijd is met de reli gieuze begrippen van een ander, evenzo in de zgn. Mammoetwet. Het godsdienstonderwijs op de openbare school is bij de wet geregeld en wordt van wege de Kerk gegeven, doch dit maakt de openbare school nog niet chr. Het chr. on derwijs op sommige openbare scholen is meer een cultuurgeschiedenis van het chris tendom dan een prediking van het volle Woord Gods. Nog veel wensen blijven er over voor de bijz. scholen in het algemeen, maar tot nog toe werd reeds veel bereikt, hetgeen dank baar stemt. Deze met aandacht gevolgde causerie is zeer in de smaak gevallen. Na de pauze kreeg men via de bandre corder een leesles, een geschiedenis-les en een klasse-gesprek te horen uit de klassen. Hierna werd deze goed bezochte avond gesloten. VROUWENBOND N.V.V. Donderdag 16 februari werd door de ge zamenlijke vrouwenbonden van het N.V.V. te Scherpenisse, Tholen, Oud-Vossemeer en Sint-Maartensdijk een feestavond gehou den in hotel Steketee. Er was ruime be langstelling voor de spreekster uit Biervliet mevrouw van Dijk en de voordrachtjes, welke door de leden van elke afdeling wer den opgevoerd. Men maakte er ook later een gezellige feestavond van. JAARVERGADERING KOLENBOND Woensdag 15 februari werd in de zaal van de heer A. C. Rosendaal de jaarver gadering gehouden van de kolenbond „Al gemeen Belang". De belangstelling voor deze vergadering was vrij groot en werd door 84 leden be zocht. Uit het jaarverslag bleek, dat de omzet in het afgelopen jaar was als volgt anthraciet 206.000 kg fijne anhraciet 13.650 kg eierkolen 175.000 kg cokes 5.510 kg briketten 5.300 kg totaal 405.460 kg brandstoffen tegen 411.850 kg vorig jaar. Uit het financieel overzicht van de pen ningmeester bleek, dat het batig saldo over het afgelopen jaar f 60,23 bedroeg. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. B. de Viet met algemene stemmen herkozen. De heer C. J. Kwaak, die zich i.v.m. zijn hoge leeftijd niet meer herkiesbaar stelde als lid van de raad van toezicht, werd wegens zijn grote verdiensten voor de ver eniging tot erelid benoemd. In zijn plaats werd gekozen zijn zoon, de heer Jac. Kwaak. Wat de aankoop brandstoffen voor het a.s. seizoen betreft, werd nog besloten in het vervolg de leden in de gelegenheid te stellen stookolie te betrekken. BEJAARDENMIDDAG Tot heden was het de gewoonte, dat de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Scherpenisse eenmaal per jaar een middag voor de bejaarden in deze gemeente organi seerde. Op de laatste bijeenkomst in de cember 1960 bleek evenwel, dat de bejaar den het op prijs zouden stellen, wanneer de Bond deze,winter nog zo'n middag voor elkaar wist te brengen. Daaruit bleek dus wel, dat het werk van de Bond op dit ter rein zeer wordt gewaardeerd. Daarom ook kon de afdeling het verzoek niet weerstaan, waarom alle bejaarden van Scherpenisse van 65 jaar en ouder worden uitgenodigd om woensdag 1 maart om half drie in het Hol- I land Huis saam te komen. De Bond zorgt dan wel voor de rest. VEERTIG JAAR „EENDRACHT" In verband met het veertig jarig bestaan van de muziekvereniging „Eendracht" wordt eerstens op zaterdag 25 februari de beken de Nederlandse film „Fanfare" van Bert Haanstra gebracht voor de leden en begun stigers en wil men vervolgens aan de Bond van Muziekverenigingen op Tholen en St.- Filipsland vragen mee te werken aan een te organiseren festival. GEZELLIG UIT Hoewel de reisclub „Gezellig Uit" voor het houden van haar jaarvergadering ge zellig thuis bleef, werd niettemin reeds be sproken over de hopenlijk gezellige en mooie reis van dit jaar. Een reis naar het bekende toeristenstadje in Duitsland Köningswinter. Dit bestuursvoorstel had algemene bijval. De bestuursleden L. Deurloo (voorzitter), J. Jopse (secretaris) en het controlelid A. Voshol werden herkozen. Daarna bleef „ge zellig uit" nog enige tijd gezellig bijeen. BENOEMING De heer A. Kortenhoff, hoofd der chr. school alhier is met ingang van 1 mei a.s. benoemd tot hoofd van een chr. school te 's Gravenzande. In zijn plaats is thans, hier benoemd de heer G. J. van Steenis, thans hoofd der chr. school in Poedertrooyen (G.zulks met ingang van 1 juni a.s. GEZINSAVOND LANDBOLIWVERENIGING De afdeling der ZLM Poortvliet hield donderdagavond haar jaarlijkse gezinsavond, ditmaal in café De Jonge. Voorzitter ir M. A. Geuze kon ondanks de mist meer dan 150 belangstellenden welkom heten. De avond werd verzorgd door mr Schlinge- mann en de heer Sinke van het secretariaat te Goes. Mr Schlingemann hield een cau serie met plaatjes over een tocht naar Mid- den-Italië, terwijl de heer Sinke het journaal der ZLM vertoonde en de films „Graan rijpt in Canada", „De veehandelaar in het westen van noord-Amerika" en „Orkaan waarschuwingsdienst rond Florida." De aan wezigen, onder wie verschillende officiële gasten, genoten zeer van het gebodene. Het was een nuttige en goede ontspannings avond van de beste soort. In zijn openings woord wees de voorzitter nog op de ver plichting de voederbieten vóór 1 april op te ruimen, tenzij ze zeer diep gekopt worden en de koppen opgevoerd. Voorts op de mogelijkheid in streekverbeteringsveriand voor bedrijseconomische boekhouding 80 subsidie te verkrijgen. JAARVERGADERING A.N.A.B. Dezer dagen hield de afdeling St.-Filips- land van de A.N.A.B. een ledenvergade ring in hotel „De Druiventros". De waar nemend voorzitter de heer M. Noorthoek opende deze vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen. In het bijzonder richtte hij een woord van er kentelijkheid aan de hoofdbestuurder, de heer De Roo, die zich bereid verklaard heeft om deze avond het woord te voeren. De voorzitter zei vervolgens da er leden zijn die deze vergadering niet meer bezoeken zoals de oud-voorzitter en bestuursleden die thans werkzaam zijn in de haven en zich zodoende niet meer in de bond thuis voelen en over gegaan zijn naar de havenbond eveneens aangesloten bij het N.V.V. De penningmeester gaf rekening en ver antwoording over het financieel beleid. Er was een batig saldo. In de vacature van twee bestuursleden werden gekozen, de he ren A. Verwijs Abrzn. en J. Verwijs Abrzn. Vervolgens kreeg de heer De Roo het woord. Hij sprak over de loonpolitiek en de ziekte- en ongevallenwet. Hij zette de vijfdaagse werkweek uiteen, ook voor de land- en tuinbouw. In de ziekte- en onge vallenwet is er grote verbetering ingetreden. In de rondvraag stelden de leden talrijke vragen onder meer over de W.W.-uitkering, over Heide- en Grontmij enzovoorts. Deze werden tot grote tevredenheid van de leden beantwoord. RIJSWERKERS GEVRAAGD Vorige week hield het Gewestelijk Ar beidsbureau een voorlichtingsavond in ver band met een te organiseren cursus voor rijswerkers te Bruinisse. Uit de toelichting bleek, dat er een goede kans bestaat om werk te krijgen kort bij huis, indien men zich wil bekwamen in rijswerken of steen- zetten. Naast het goede en vaste loon zit men niet in een zo economisch kwetsbare positie zoals dat in het algemeen bij pen delen het geval is. Men kan met het oog op de Deltwerken op jarenlang vast werk reke nen. Bij uitvoering van de Deltawerken is namelijk die rijswerker een onmisbare scha kel in het geheel. Daarbij komt het veran keren van zinkstukken, het zinken daarvan en het caissonwerk. Half maart begint hier toe in Bruinisse een cursus van drie maan den, waarbij een wekelijks netto-loon wordt uitbetaald aan personen van 23 jaar en ouder ad 75,08, voor een gehuwde met 2 kinderen 81,09. Daarbij worden gratis oliegoed en waterlaarzen verstrekt. Na de 3 cursusmaanden wordt het loon 5, hoger en bij aangekomen werk komt daar nog tenminste 15% prestatieloon bij. stelling bezichtigd. Vertoond werd: „Vo gelhospitaal in de klas", vooraf toegelicht door de heer Droogers. Vervolgens werd tweemaal hersengymnastiek gehouden door het hoofd der school. Ook werd aan de oud-concferge-school- schoonhouders, de heer en mevr. Overbeeke, een staande schemerlamp overhandigd. Ds. van Dieren sprak een slotwoord. De school is geen bekeringsinstituut. Ze is ook niet-om te evangeliseren. We moeten onze Steenzetters worden volgens CAO be loond, t.w. boven 23 jaar 99,28 netto per week, gehuwd met 2 kinderen 98,40 met tariefverdienste. Rijswerkers in dezelfde groep 84,30 en 91,58 netto plus tarief- verdienste. Men kan vanaf het 18e jaar aan deze cursus deelnemen tot 45 jaar. Nadat nog enkele vragen waren beantwoord volg de er vertoning van een prachtigst film over het dijkherstel na de ramp van 1953, waarbij de belangrijkheid van steenzetter en rijs werker aan het licht trad. Wekelijks kan men zich voor deze be roepen bij het arbeidsbureau opgeven. Wil men echter van het begin af deze cursus in Bruinisse volgen, dan is het verstandig, daarvan meteen werk te makèn. Met on geveer 30 andere ingezetenen werd deze avond ook door burgemeester de Jonge bij gewoond. OUDERAVOND CHR. SCHOOL De voorzitter der vereniging, de heer A. C. van Strien, opende deze avond met het zingen yan Gezang 45. Daarna las hij Job 1:1-5. Het commentaar daarover was uit het dagboek van Ds. Overduin. Daarna sprak mej. Quant, direktrice van de huishoudschool te Bruinisse over: „Wat leer je daar nou Het is ongeveer 100 jaar geleden dat men inzag dat het nuttig was dat ook meisjes iets leerden. Na een derde ontwerp werd goedkeuring ontvangen voor het houden van een huishoudschool. Eén doelstelling zal altijd wel van kracht blij ven. Er wordt de meisjes gewezen op het gebruik van hoofd, hart en handen. Daar de theoretisch meer ontwikkelden geen huis houdschoolopleiding ontvangen, wordt over het algemeen gedacht dat deze school al leen voor domme kinderen is. Dit is, aldus spreekster, onjuist. Tevens wordt de meisjes aanpassingsvermogen geleerd. Verwacht vooral ook niet teveel van uw kinderen. Het derde cursusjaar, dat aan de school is toe gevoegd, is praktischer. Deze derdejaars worden dan in verschillende gezinnen te werk gesteld. Ook wordt dan aandacht be steed aan de kinderverzorging. Het is van groot belang dat onze school een christe lijke huishoudschool is, aldus mej. Quant. Llit het jaarverslag van de sekretaris bleek dat de school per 1 september 80 leer lingen telde, welk aantal dubieus wordt voor het behouden van drie leerkracjj|ten. Ook deelde hij nog mee dat de verenigjng aan naschade 9.200,heeft ontvangen. De penningmeester deelde in zijn jaar verslag mede dat de Uniekollekte globaal geschat 1.800,heeft opgebracht. Op de gehouden bestuursverkiezing werd de voorzitter, die afredend was, met meer derheid van stemmen herkozen. In de pauze werd de handwerktentoon- kinderen bagage meegeven voor het leven. Het gaat vooral om de manier waarop dit wordt gegeven. Vóór de gelijkstelling met het neutraal onderwijs was er veel strijd. Deze schoolstrijd is nog niet uitgewoed. We mogen ook nu geen „het gaat wel goed" houding aannemen. We moeten de kinderen ook thuis Christelijk opvoeden. Tot slot liet hij zingen Ps. 89 7, waarna hij met dankgebed eindigde. VOOR DE ZEVENDE MAAL DE EREWIMPEL Ledenverg. Nederlandsche Rode Kruis In „Ons Dorpshuis" hield de afdeling St. Filipsland-Anna Jacobapolder haar jaarlijkse ledenvergadering onder leiding van dr. Men ger, die in zijn openingswoord zeide dat het zo langzamerhand een traditie geworden is dat het afdelingsbestuur om de twee jaar hier een feestelijke bijeenkomst kan beleg gen. We zijn er voor de zevende maal in geslaagd de hoogst gemiddelde opbrengst te behalen. Dit is ook mede te danken aan uw offervaardigheid. Het toont een warm hart voor het Nederlandse Roode Kruis. De penningmeester van het hoofdbestuur, de heer Heisse, zei o.a. Het wonder van St. Filipsland gaat nog steeds door. U hebt weer kans gezien als de allerbeste uit de campagne te voorschijn te komen. Anderen te helpen is de basis van dit resultaat. Dit is ook te danken aan de aktiviteit en de teamgeest van uw afdelingsbestuur. Tenslot te wens is u geluk met dit prachtige en unieke resultaat. De Kringcommissaris van Zeeland, de heer van Weel, zeide in zijn toespraak dat deze afdeling 508 boven het streefbedrag stond. De tweede ligt bijna 100% lager. Hierna overhandigde hij de trofee van Zee land. In zijn dankwoord waarschuwde de voor zitter de leden dat ze nu niet moeten ver slappen. In 1961 zullen we in goede Roode Kruis geest verder gaan. Ook de donors mogen- niet verslappen. We hebben u allen harjd nodig voor de financien en het bloed. Vo'öral de jongeren wekte hij hiertoe op. Ook de propagandaleider van het Neder landse Roode Kruis sprak over de grote verantwoordelijkheid van het Roode Kruis bij rampen en andere gelegenheden waarbij mensen in nood verkeren. Daarna werd door de heer Heisse aan 20 donors de Landsteinerpenning uitgereikt. In de pauze werd het welfarewerk bezichtigd dat vervaardigd was door mej. M. La- bruyére. Tot slot werden er twee films vertoond en wel: „Nog steeds vloeit er bloed" en de hoofdfilm „Paula". OUD-VOSSEMEER 1 maart Ouderavond alg. chr. kleuter school. Heden overleed zacht en kalm onze lieve zorgzame man, vader, behuwd, groot- en overgrootvader de heer W. van IJsseldijk, in de ouderdom van 83 jaar en 4 maanden. St. Maartensdijk: D. J. van IJsseldijk-Hoek Tholen: H. C. van de Velde- van IJsseldijk J. van de Velde St. Maartensdijk: M. D. Hage- van de Velde C. Hage Arna Tholen: W. J. van de Velde en verloofde J. W. van de Velde D. J. van de Velde St. M'dijk, 23 febr. 1961 Schoolstraat Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze zuster, huwdzuster en tante Mevr. G. J. Vermeulen-Hage betuigen wij hiermede onze oprechte dank. Uit aller naam, A. L. Hage St. Maartensdijk, 22 febr. 1961 TE KOOP Twee rijige VICON aardappelzetter Kunstmeststrooier b 3.80 m, 2 jaar oud Zaaimachines 2 m. met autostuur Toolbar met beitels en ganzevoeten Martin paarden cultivator 2 Kunstmeststrooiers 6 schotels 2.2 m breed P. L. v. d. ZANDE Landbouwwerktuigen lüTjDJ Tholen - Tel. ,370 door het dragen van een goed CORSET GAI-NES STEP-INS en B.H /s van Wala - Camp - Roulette enz. verkrijgbaar bij TANGE t.o. 't Stadhuis van Tholen Vrouwelijke bediening Paskamer beschikbaar Hiermede betuigen wij onze dank, voor de vele felicitaties, bloemen en geschenken, die wij in ontvangst mochten nemen op 13 febr. 1961 van familie, buren en kennissen, op onze 25 jarige Echtvereniging. J. J. Bolier J. Bolier-Overbeeke Poortvliet, febr. 1961 Zuidstraat A 42e Op D.V. woensdag 1 maart a.s. hoopt op verzoek van de kiesvereniging der S.G.P. Ds. DORSMAN te houden in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente te Scherpenisse, aanvang 7 uur. Allen hartelijk welkom. DEZE WEEK 100 gr ham en 100 gr palingworst samen 85 ct 100 snij worst en 100 gr pork samen 80 ct. Boerenzult 90 ct. per 500 gr. Keurslagerij M. van der Eijk. BREIMACHINES, Swiss Magic, geheel metaal. Een voudige bediening. W. Rik ken N.V. Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Alle POLSHORLOGES wor den door ons met schriftelijke garantie geleverd. Uurwerken met storing of defect geraakte, worden aan huis gehaald en in orde terugbezorgd. M. Wes- dorp Molendijk 10 West. Sta- TE KOOP een in goede staat zijnd ameublement bestaand uit 4 stoelen, 2 fauteuils en tafel, plus nog 2 gewone stoelen en 2 armstoelen. J. Schot-Baay, Simon Lindhoutstr. 2, Tholen. ZO JUIST ontvangen West- faalse Anthraciet afm. 3. Een goede kool tegen redelijke prijs 12.per mud. Steenvrij, veel warmte. Brandsoffenhan- del W. Keur, tel. 464, Scher penisse. 1 maart Voorlichtingsavond Rheuma- bestrijding. STAVENISSE 28 februariJaarvergadering kleine M.V. SINT-ANNALAND 28 februari Uitvoering „V.Z.O.S." 6 maart Jaarvergadering W.H.S. SINT-MAARTENSDIJK 3 maart Herdenkingsbijeenkomst jubi leum „V.Z.O.S." 3 maart Alg. Vergadering Veiling St.- Maartensdijk en omstreken. voor zondag 26 februari THOLEN Ned Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. J. Poort uit Tilburg. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. van Egmond. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 5.30 uur ds. van Doorn. Ned Prot Bond 5 uur Prof. J. de Graaf uit Utrecht. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur Eerw. Heer Joh. Baart, Utrecht. Collecte ziekenfonds. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst, Ger. Gem, in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. ST. ANN ALAND Ned Herv. Gemeente 10 uur ds. P. Alblas. 6 uur ds. P. Westland. Collecte Ziekenfonds. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur, leesdienst STAVENISSE Ned Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. L. G. Zwanenburg. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. ST. MAARTENSDIJK Ned Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. W. L. Mulder van Voorthuizen. Verwarmingscollecte. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Donderdag 2 maart 7 uur dhr. J. W. Slager. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Rehoboth 7 uur ds. A. Oliemans te Dordrecht. SCHERPENISSE Ned Herv. Gemeente 9.30 uur ds. P. Westland. 2.30 uur ds. P. Alblas. Voorber. H. Avondmaal Coll. Noodl. Kerken en Personen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. J. van Dijk. Geref. Kerk 10 uur leesdienst. 2.30 uur ds. J. van Egmond. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Maandelijkse collecte kerk. Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Donderdag 2 maart 7 uur student Huisman uit Zwijndrecht. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur drs Plomp van Utrecht. De heer W. Wagemaker, benoemd tot diaken in de Oud-Geref. Gemeente bedankte voor deze verkiezing. ST.-MAARTENSDIJK 23 februari Uien 40-55 16.37, uien 55-70 17.17, bon ken 17.63, aanvoer 30 ton. Aardappelen bintjes 7.717.95, bintjes bon ken 13.96, drielingen 3.50, furore 6.20, fu rore drielingen 4.01, voer 2.09, aanvoer 30 ton. NIEUWE ZLM KRINGVOORZITTER Tijdens de gisteren gehouden Z.L.M. kringvergadering werd in de vacature wij len A. J. Groenewege, benoemd tot kring voorzitter van Tholen, de Heer P. W. C. v. Westen te Oud-Vossemeer. Als hoofdbestuursleden P. W. C. v. Westen te Oud-Vossemeer, A. L. C. Brooy- mans te Tholen en A. Lindhout te St.-Maar- tensdijk. Verslag van deze vergadering in het volgend nummer. Wegens plaatsgebrek moet het feuilleton tot volgend nummer blijven overstaan. V' 4 200 gram 72 28 zegels 14 ct in de zegelpot samen 45 18 zegels 9 ct in de zegelpot 32 zegels 16 ct in de zegelpot op 4 en 5 maart van 2.00 tot 10.30 uur in de zaal ook wandelwagens, boxen en stoelen ff MUTSAERTS PAOIA Antwerpsestraat 5 - Bergen op Zoom Vrije toegang bij 1 pak rijst voor 56-10% 250 gram Tutti-frutti voor melk, zakje 250 gr. 17 ctindezegelpot O 32 zegels UV 16 ct in de zegelpot puur, zakje 250 gr. pakje 32 12 zegels 6 ct in de zegelpot blik voor 4 borden jr tur 38 zegels 19 ct in de zegelpot Koekje met 10% 104 zegels =52 ct in de zegelpot Kopen bij De Spar is sparen bij de koop WERKELIJK VOORDEEL - 10°/o KORTING - 100°/0 KWALITEIT

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 3