WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND Tërhorst Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Kadervorming en roulering. Interessante causerie en nuttige gedachtenwisseling. Openbare voorlichtingsavond C.B.T.B. e g e n e g e n REGENKLEDING! THOLEN 17e Jaargang No. 13 10 februari 1961 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Wanneer hieronder in een paar zinnen aandacht wordt gevraagd voor de Belgische socialistische politicus Spaak, moet U niet direct overschakelen naar het plaatselijk nieuws, omdat dit U meer zou interesseren. Het daarnavolgende is namelijk wel een kwestie die onze streek aangaat. Die Belgische politicus dan met zoveel woorden mogen we het wel zeggen is weer aangezocht deel te nemen aan het be wind in eigen land. In ons nabuurland is het besef gegroeid, dat men zo iemand als Spaak weer hard nodig heeft. Een man die op politiek gebied eerst lauweren in eigen land oogstte en dat later evenzeer deed op groter niveau, namelijk als secretaris gene raal van de Navo. Voorbijgaande aan al het andere mogen we er zeker ook wel dit uit opmaken, dat ondanks de overbevolking in het westen er anderzijds nog altijd een drin gende en klemmende behoefte bestaat aan werkelijk vakbekwame personen en per soonlijkheden. Dit geldt alle levensgebieden, het geldt niet het minst de politiek. Wat nu heeft dit te maken met onze streek Het feit dat Spaak weer zou terug keren naar binnenlands bewind inderdaad niet veel of helemaal niets. Maar zoals er in groot verband nog immer behoefte is aan vakbekwame mensen op ieder terrein, zo ligt dat precies eender in kleiner verband. In zulk klein verband zelf als het gaat om streekvertegenwoordigers of nog kleiner ver band om bestuurders van plaatselijke vereni gingen, hetzij op maatschappelijk of cul tureel, hetzij mogelijk evenzeer op kerkelijk terrein. En daarom moge kadervorming een groot woord lijken, de noodzaak daartoe bestaat. Daarvoor is iedereen lang niet geschikt, zal men ons tegenwerpen. Het voorbeeld van Spaak zou dat inderdaad onderschrijven. En toch lijkt het ons, dat er zonder te veel moeite in dit opzicht meer kan worden be reikt, dan nu het geval is. Telkens immers blijkt het zeer moeilijk een opengevallen post, bekleed door een vooraanstaand per soon in dien zin, dat men er voor een streek of voor een vereniging bijzonder veel aan had, aan te vullen met iemand die, ver staanbaar gezegd, ook z'n mannetje staat. Daarbij komt dat in schier iedere ge meente en voor iedere streek bepaalde per sonen voor alles en nog wat aangezocht en daardoor overbelast zijn. Nu bedoelen we hiermee niet, dat voor het bekleden van „algemeen adjunct" in het bestuur van bij voorbeeld een zang- of muziekvereniging, eerst kadervorming nodig is. Op velerlei ander gebied is dat echter wel het geval, met name dan in de geestelijke en maat schappelijke sector. Een ander middel is nog eenvoudiger. Zover ons bekend werd dit voorheen toe gepast door met name de Bond van Platte landsvrouwen, toen het nog als de grote afdeling Tholen was georganiseerd. Daar wisselden regelmatig de bestuurderen door aftreding. Men bereikte er niet alleen mee, dat meer deren méér verenigings- en organisatieken nis opdeden, maar bovendien, dat er ook bij steeds groter aantal begrip en meeleven kwam voor het werk van het bestuur. Door zo'n roulering moet men ook wel eens krachten missen, die men veel liever in het bestuur had zien aanblijven, die daar voor ook zeer geschikt bleken te zijn en alzo van zeer veel nut. Maar dit nadeel weegt niet op tegen de grótere voordelen als ge noemd. Daarom zou het niet zo onredelijk zijn, wanneer alle verenigingen een dergelijke roulering meer zouden toepassen. Dat wil dus niet zeggen, dat het gehele bestuur in één keer vervangen moet worden, maar het zou niet zo dwaas zijn, wanneer een bestuur van zeven personen éénmaal in de zeven jaar telkenjare één geheel werd ver vangen. Men kan ook te gauw menen, dat een ander daartoe niet in staat is. En wan neer men zo niet alle, dan toch een veel groter groep van de leden op die wijze veel dichter „bij het vuur" kan brengen, dan kan men in elk geval overtuigd zijn van een toenemend begrip voor het verenigings werk, een toenemend begrip ook voor het werk van bestuurders van andere verenigin gen. Dat alleen zou reeds een winstpunt be tekenen. Om dan nog af te zien van de mogelijkheid, dat er meer organisators, méér inzichtrijke personen voor het voetlicht zou den komen. Waarmee de gehele streek ge diend zou kunnen zijn. Het is nu weer de tijd van de jaarver gaderingen. Mogelijk is bovenstaande daar om juist nu het overwegen waard. In de persoon van dhr. G. J. de Jager uit Anna Jacoba Polder had de plaatse lijke afdeling van de Chr. Boeren- en Tuinders Bond te Oud-Vossemeer een ter zake kundig en bekwaam spreker aangetrokken voor haar vorige week donderdag in het gebouw van de chr. school gehouden openbare vergadering. Het moet daarom voor haar en voor de genen, die de levendige uiteenzettingen en discussies bijwoonden, spijtig zijn ge weest dat het aantal aanwezigen bene den de maat was. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze door voorzitter C. M. Droogers ge opend. Spreker herinnerde aan de ziekte van bestuurslid J. M. Pipping en sprak de hoop uit dat hij spoedig uit het ziekenhuis ontslagen zou worden. DE GARANTIEPRIJS Dhr. de Jager, sprekend over „Landbouw beleid en Bouwjaar 1961" gaf een kort over zicht van de historie der landbouw garantie prijzen, voor de agrariër van thans van zo uitermate groot belang. Ze dateren uit de jaren na de oorlog, toen populair gezegd de regering als tegenprestatie voor de voe ding van het Nederlandse volk aanbood de landbouwers een bepaalde prijs voor de landbouwoverschotten te garanderen voor het geval de schaarste-economie van toen zou omslaan in een overschot-economie. Deze garantie betrof de kostprijs, verhoogd naar een zeker winstschema. De georgani seerde landbouw verzette zich tegen een los sere binding tussen kost- en garantieprijs, zoals door Min. Vondeling voorgestaan. De juiste kostprijs berekent men aan de hand van de bedrijfsuitkomsten van een aantal uitgezochte proefboerderijen. Natuurlijk moeten ze aan zekere eisen voldoen, wat wel nodig is, gezien de soms verrassende verschillen tussen landbouwers op dezelfde grondsoort. Het moge de boeren intussen tot nadenken stemmen. De op deze wijze verkregen kostprijzen, die mede als gevolg van mechanisatie een dalende tendens vertonen, gaven de minister aanleiding zijn zo bijzondere teleurstellende garantieprijzen voor 1961 vast te stellen. Natuurlijk spelen daarin nog vele andere factoren een rol, zoals de wereldmarkt en de kostprijzen op de uiteenlopende grond soorten. Nu is het volgens spreker vrij gemakke lijk om te spreken van „onderwaardering van de boer" en bedreigingen te uiten, dan in deze gewikkelde materie met argumenten te komen en het de regering met de cijfers in de hand aan te tonen wat er aan het beleid mankeert. Toch is er wel het een en ander steek houdends te berde te brengen. Daar is in de eerste plaats de produktiviteitsstijging, overigens een begrip dat in kort bestek niet uiteen is te zetten. Deze stijging van 3 a 4% wil de georganiseerde landbouw aan wenden voor verbetering van het sociale klimaat in de landbouw. Een zeer redelijke eis, gezien de hogere lonen in alle andere bedrijfstakken. Landbouwer en landarbeider zijn hier duidelijk achtergebleven. Toch wees de regering de voorstellen van het Landbouwschap af. Als 2e kritiekpunt noemde spreker de traagheid van le minister wanneer het er om gaat de Nederlandse prijzen aan te pas sen aan die van de produkten in de andere E.E.G.-landen. De tarweprijs zou dan met Yl cent omhoog moeten. In plaats daarvan ging ze J/j ct naar beneden. Dit wordt wel hersteld, doch eerst wanneer het hogere E.E.G.-orgaan de stabilisatie achteraf heeft goedgekeurd. LANDBOUW BLIJFT ACHTER Verreweg het belangrijkste argument te gen de regeringsprijs is naar de mening van dhr. de Jager het psychologische. Het is voor de Nederlandse boer onverteerbaar te zien dat het alle andere bedrijfstakken goed gaat, dat ieder deelt in de verhoging van het nationaal inkomen, maar de landbouw duidelijk achterblijft. Waarom juist nu, in deze tijd, verlaging van de garantieprijzen „Indien de landbouw een belangrijker plaats had ingenomen, was de regering reeds eer der gestruikeld, nl. tijdens de debatten over het landbouwbeleid", zo riep dhr. de Jager uit. Bi] de samenstelling van het bouwplan krijgt men te maken met tal van onzekere factoren. De Cubaanse suiker deed vorig jaar de prijs dalen. Wat de weersomstan digheden betreft, een droog jaar betekent een wat lagere opbrengst maar een betere prijs, omdat de andere West-Europese lan den nog droogte-gevoeliger zijn dan Ne derland. Per produkt zijn er wat dit be treft grote verschillen. Talloze factoren ma ken een voorspelling bijzonder riskant. GEEN UITBREIDING BIETENAREAAL De uitvoer van de aardappelen naar an dere Europese landen liep in enkele jaren van 150 tot 40 duizend ton terug. Dit werd weer gedeeltelijk gecompenseerd door een verhoogde uitvoer naar andere Werelddelen. Zet deze ontwikkeling door Men acht de tijd nog niet rijp om het aardappelenover schot uit de markt te nemen. In elk geval zal de prijs, mocht het zover komen, niet daverend zijn. De gehele wereld bood in 1960 een sui keroverschot. De garantieprijs was berekend naar een binnenlands verbruik van 485.000 ton. Volgens de raming zou er 180.000 ton over zijn. Resteert dus een vermindering in de prijs van ca 30%. Indien men er 10% aftrekt voor kosten opslag, verzekering enz., zou de prijsvermindering gecompenseerd worden met de opbrengstverhoging van 20%. Wat nu voor '61 Uit bovenstaande wordt wel duidelijk hoe gevoelig de bieten teelt is. Ook moet rekening worden gehou den met de boeren in de veengebieden. Deze mensen moeten hun bietenareaal uitbreiden omdat er voor hen geen andere mogelijkheid is. Spreker raadde dringend aan in Zeeland het bietenareaal niet uit te breiden. Men houde zich zo ongeveer aan het gemiddelde van b.v. de laatste 4 jaren. Een ongecon troleerde uitbreiding kan straks het kwaad van een contingentering, d.w.z. een voor schrift hoeveel iedere boer bebouwen mag, onvermijdelijk maken. Dhr. de Jager vestigde tenslotte de aan dacht op de verordening betreffende het verbod van de spruitende voederbietenteelt. Men hoopt hiermede de vergelingsziekte te kunnen bestrijden. Verwacht mag worden dat op naleving der verordening streng de hand gehouden zal worden. De tarwecultuur lijkt op het oog een voudig. In verband met de weersgesteldheid kon men geen wintertarwe zaaien. Slechts een klein percentage der Ned. tarwe mag volgens deskundigen in het brood worden verwerkt. Het overschot veroorzaakt wijzi ging in de prijzen der voedergranen. De tarweprijs blijft er gelijk door. Omtrent de erwten en het vlas kon spre- ker moeilijk iets zeggen. De uitvoer naar Engeland van de Nederlandse schokkers is sterk afgenomen. Het geheel overziende is het wenselijk om binnen het raam der wisselbouw en grond- j soort een vaste lijn aan te houden en zoveel mogelijk het risico te verdelen over deze verschillende produkten. Dhr. de Jager besloot zijn betoog met de conclusie dat er geen reden is tot juichen maar evenmin tot overdrijving van de moei lijkheden van de Nederlandse landbouw. De boer moet ophouden met altijd maar te kla- gen. De boerenstand deed het te veel en kreeg er een slechte naam door. Het is niet alleen onchristelijk, maar helpt nog weinig ook. Als echt de nood aan de man komt wordt men niet meer gehoord. NUTTIGE GEDACHTENWISSELING Na de pauze, waarin enkele dames voor koffie zorgden, volgde een interessante dis cussie, waarin van de mogelijkheid tot „vrij debat" een druk gebruik gemaakt werd en het gevoel van onbehagen van de agrariër duidelijk naar voren kwam. Op de concrete vraag „Heeft de Nederlandse landbouw nog een toekomst", antwoordde dhr. de Jager zelf als boer te kunnen aanvoelen, welke benauwde gedachten men koestert. Men mag de positie van de Nederlandse landbouw echter niet zwarter maken dan nodig is. Ze ker gaan we een moeilijke periode tegemoet. Crises en schommelingen zijn er altijd ge weest. Beseffen we wel dat het in de jaren '30 duizendmaal erger was Toch kwam er ook toen weer een opleving. Gedeeltelijke en voorzichtige overgang naar tuinbouw is, waar mogelijk, gewenst. Jammer is dat het Eiland Tholen niet dichtbij een zich ontwikkelende groot-indu strie-gebied is gelegen. Voor de boer in die omgeving liggen grote kansen. Onverwachte buitenlandse onlusten, zoals de Korea-oorlog en de gebeurtenissen rondom het Suezka- naal, waar niemand naar verlangt, maar die de wereldprijzen enorm beïnvloeden, vrij gave van Amerikaanse voorraden enz. kun nen een tekening van de toekomst der Ned. Landbouw geheel omverwerpen. Deze din gen voorbehouden kan de toekomst niet rooskleurig worden afgeschilderd, maar ook niet te zwart om de eenvoudige reden dat de overheid het zich op de duur niet kan permitteren dat het een bedrijfstak bijzonder slecht gaat Een ander onderwerp betrof de strijd vaardigheid van de Nederlandse Landbouw organisaties, door een debater in twijfel getrokken. Tegenover de Duitse Boeren bond, waarin alle boeren verenigd zouden zijn en die daarom met succes de regering naar haar hand zou kunnen zetten, stelde dhr. de Jager dat: le de Duitse regering dat niet doet; 2e dat het verschil ten goede maakt of één Boerenbond optreedt of een Landbouwschap, waarin de gehele agrari sche wereld, dus óók de landarbeiders zijn vertegenwoordigd3e dat vraagsteller Frankrijk met Duitsland verwisselde en de Franse toestanden iedereen bekend zijn; 4e dat de georganiseerde landbouw door middel van het bedrijfschap haar belangen krachtig bepleit en niet dreigt en rebelleert omdat DE REDAKTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Geef één man niet te veel hooi op zijn vork St. Maartensdijk kan op een bijdrage rekenen voor havendemping In Poortvliet kwam nieuw sportveld in bewerking Er wordt een streekbijbelweekgehouden Het St. Annalands rioolgemaal binnenkort in werking De CBTB hield te Oud-V ossemeer een interessante voorlichtingsavond Stemmen van lezers en uitgebreid plaatselijk nieuws Het brood de ijskast in Menigeen klaagt, dat de wereld hem miskent, maar kan hij wel zeggen, dat hij zichzelf kent Na de thee hield de presidente mevrouw van Doorn een korte inleiding tot het stuk, waarna de dames het woord kregen en alle aanwezigen gedurende enige uren vol aan dacht meeleefden met alle gebeurtenissen op en rond de Peppelhoeve Halverwege werd een korte pauze gehouden, waarin de koffie ze niet revolutionnair is; 5e dat ze zulks wèl best smaakte. Met een woord van hartelijke doende op de stoel der regering zou gaan dank aan de dames uit Scherpenisse werd zitten; 6e dat een regering, daarvoor zwich tend, niet waard is regering te zijn en 7e dat degenen, die het er niet mee eens zijn altijd nog terecht kunnen bij wat spreker noemde de „onmachtige, ondeskundige en binnenkort haar natuurlijke dood stervende Boerenbond." deze gezellige middag besloten. BEKENDMAKING zijn verplicht dankbaar te zijn en christelijke handreiking te doen. Ook in het organisatie leven is het voor of tegen Christus. Hierna volgde voorlezing der notulen door de secretaris, welke onveranderd wer den vastgesteld. De heer Hofman kreeg ver volgens het woord en wees op de grote voorrechten in ons vaderland. We varen snel naar de 5 daagse werkweek. Daarom is het goed eens even stil te staan bij de vele nood In de wereld, b.v. in China, Con- go, enz. zij werpen een licht op onze be- Burgemeester en wethouders van Tholen voorrechte positie, als we nagaan dat we nu maken bekend, dat door de reinigingsdienst in 5 dagen ons weekgeld kunnen gaan ver- scherven zullen worden opgehaald op dienen. Zover is het algemeen echter nog woensdag, 15 februari e.k. het eerste ge- niet. We krijgen nu verkorting van de 48 uur werken tot 45 uur, en na de 45 uur tot 41J/2 uur en de 41J^ uur moet kunnen wor den de 5 daagse werkweek. Dit is echter nog niet zo eenvoudig. Alle bedrijven kun nen zaterdags nu eenmaal niet gesloten wor den. Er is echter ook nog een principiële kant aan deze zaak. Wat doen we met onze vrije zaterdag Een andere vraag is of het onbijbels is. Wat is de bedoeling van de mens in dit leven en welke bedoeling heeft God met de mens gehad Spreker wees op de uitspraak in Genises „De mens zal heer sen over de vissen, enz. en ook het bewer- TWEE weken lang SPECIALE aanbiedingen KREMERSTRAAT 11 BERGEN OP ZOOM Tenslotte voerde dhr. de Jager een warm pleidooi voor aansluiting bij een Landbouw organisatie, hetzij de algemene, R.K. of, uiteraard het liefst, de C.B.T.B. Deze or ganisaties beschikken stuk voor stuk over voldoende invloed en deskundigen om de be langen van haar leden tot in de hoogste colleges op verantwoorde wijze naar voren te brengen. Dhr. de Jager sloot de vergadering met dankgebed. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. A. Kugel, Poortvliet. Tel. 01662-400. Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400. HOOGWATER van 12 t.e.m. 18 februari 1961. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag vm. nm. 12.55 uur 1.29 2.37 3.33 4.21 5.05 5.50 14.05 15.05 16.— 16.50 17.35 18.20 15 febr. N.M. te 9.11 uur. GOEDE HULP AAN DE KONGO Tholen heeft behoorlijk meegedaan aan de hulpaktie voor de Kongo. Vol enthousiasme hebben kleuters en leerlingen van de la gere scholen hun ouders bewogen bij te dra gen, welke smeekbede ook tot andere in woners werd uitgebreid. Hierdoor was het geen zeldzaamheid dat één kind met twintig tot dertig blikjes melk naar school kwam. Het prachtige totaal van duizend blikjes was dan ook het eindresultaat. Het aktie- comité dankt dan ook allereerst al de kin deren van Tholen en met hen het overige deel der bevolking, die hieraan meewerkten. WINTERUITVOERING „CONCORDIA" Het was voor een volle zaal, dat de voor zitter van de harmonie „Concordia", de heer J. F. Goedemondt 3 februari jl. in de zaal van „Hof van Holland" een openingswoord sprak als inleiding tot de winteruitvoering. Daarbij werd een uitzondering gemaakt voor het voltallig aanwezige college van burge meester en wethouders. Spreker moest enige clementie vragen voor „Concordia", waar van een negental muzikanten door verschil lende omstandigheden verhinderd waren deze avond mee te werken. Wanneer er tegen woordig wordt gesproken over vrije tijds besteding, dan meende dhr. Goedemondt hiertoe „Concordia" te kunnen aanbevelen. Het blijft altijd een zorg om de door het afscheid opengevallen plaatsen direct weer door jongeren te vullen. Het zou al te erg zijn, wanneer dit zover doorging, dat er voor „Concordia" geen bestaansrecht meer zou overblijven. Alleen in de gemeenten, waar geen muziekverenigig meer bestaat, weet men pas, wat een gemis zulks mee brengt. Hierna was woord en daad aan „Con cordia" zelf. Met een gevarieerd programma bleek de gevraagde clementie van de voor zitter overbodig. Hetgeen gebracht werd was uitstekend. Uitgevoerd werden de mars „Death or Glory" - Doornroosjes Bruids vaart - Kermesse - Juniores en avant - In 't Sprookjesbos en weer een mars tot besluit: Eurovisie. Vooral de fantasie „In 't Sprook jesbos was bijzonder mooi. Het was het mooiste deel van deze uitvoering, daar het volgend optreden van een cabaretgezelschap uit Bergen op Zoom niet geheel aan de verwachtingen beantwoordde, ook al waren er daarbij ook wel aardige schtsjes en lied jes. Na een dankwoord door de voorzitter was er nog een gezellig samenzijn. GEZAMENLIJKE COLLECTE Door dat éénzelfde week voor beide groe pen werd aangewezen werd door het CNV „Draagt Elkander Lasten" en door het N. V.V. t.b.c. fonds „Zonnestraal" besloten geazmenlijk te doen collecteren in de week van 13-18 februari. BEJAARDENMIDDAG Voor de bejaardenmiddag die op 31 jan. j.l. in „Ten Anker" gehouden werd was een vrij grote belangstelling. Het was een mooie, zonnige middag, en de vlag, uitgestoken ter ere van de verjaardag van prinses Beatrix, wapperde vrolijk toen de bejaarden ten Anker binnenkwamen. Er waren ruim 60 mensen aanwezig toen mevrouw v. d. Velde de middag opende, waarbij ze een geluk wens uitsprak voor onze kroonprinses en haar Koninklijke familie, waarna enige cou pletten van 't Wilhelmus gezonden werden. Een hartelijk welkom kregen de dames van de Hervormde Vrouwenereniging uit Scher penisse, die deze middag zouden verzorgen met de opvoering van „De vrouw van de Peppelhoeve". j j i o i u i j ken van de Hof. Het brengen dus van deelte en op zaterdag, 18 februari d.a.v. cuItuur js Qok een GoddeIijke ypdracht. We het overige ge eelte. moeten dus in alles de grootheid Gods zoe- Tegen donderdag, 16 februari a.s. bestaat ken_ Qok heef{ de «s d gelegenheid tot aangifte voor ruiming van moet£n Qok verantwoordelijkheid van ydeze privaatputten. vrijheid dragen. Stoffelijk gezien is arbeid Tholen, 6 februari 1961. middel van bestaan en is er ook rust nodig. Burgemeester en wethouders voornoemd. Deze vrije zaterdag kan ook besteed worden BEKENDMAKING "jj^"LldïïHÏÏ „beid Burgemeester en wethouders der gemeente niet in strijd is met Gods woord, immers Tholen maken bekend, dat een aantal volks- 6 dagen zult gij arbeiden is een vervolg op tuintjes voor verhuur beschikbaar is. De wat er aan voorafgaat, n.l. de 7e dag rusten, tuintjes zullen worden uitgegeven in opper- Er zijn echter aan deze 5 daagse zeker be- vlakten van 200 m2. zwaren. Nog even besprak hij de noodzake- Zij, die voor een dergelijk volkstuintje in lijkheid nu de sport op zaterdag te ver aanmerking wensen te komen, moeten een leggen, of dit lukken zal is echter nog de daartoe strekkend schriftelijk verzoek vóór vraag. Er wonen ook nog andersdenkenden 20 februari a.s. ter gemeente-secretarie in- in ons land. De overheid kan deze niet dienen, waar desgewenst ook nadere inlich- tingen kunnen worden verkregen. Tholen, 8 februari 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd. JAARVERGADERING N.C.B.O. dwingen. Spreker wekte op de vrije tijd in verantwoordelijkheid te gebruiken. De voorzitter dankte de spreker, waarna nog enkele vragen werden gesteld. Thans volgde jaarverslag secretaris waar uit bleek dat het ledental iets was terug- Woensdagavond hield de N.C.B.O. haar gelopen door automatisering telefoon. 1 jan. jaarvergadering onder voorzitterschap van was bet aantal leden 56. Uit het verslag v.d. de heer G. Hezen. De voorzitter opende met penningmeester bleek dat er op 31-12-60 het lezen uit Efeze 4 en gedeeltelijk 5. een batig saldo was van 249,22. Hierna werd gezongen Psalm 19:7, waarna j De heer Hezen werd bij acclamatie als hij voorging in gebed. Vervolgens heette voorzitter ^herkozen. Na de pauze werden spreker allen welkom, inzonderheid dhr. kleurendia s vertoond over Zuid-Frankrijk Hofman van het Hoofdbestuur en enkele door de heer J. A. Zachariasse uit Vlissin- nieuwe leden. Spreker memoreerde hoe 1 april 1960 de salaris verhoging was inge- gen met toelichting daarop. De voorzitter dankte als tolk van alle gaan. Ook de R.A.S. kwam tot stand. Hij aanwezigen de heer Zachariasse voor de wees er op dat men nog in een welvarend mooie kleurendia's die vertoond waren ge land mag werken, in tegenstelling met an- worden. Hierna sluiting met dankgeber door dere landen waar de honger heerst. Wij de secr. de heer Drooger. Vorige week werd de heer A. J. J. Tazelaar te Stavenisse Konink lijk onderscheiden met de gou den medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In de woning van de jubilaris (40 jaar op het notariaat te Sint-Maar tensdijk) bevestigde burgemeester A. Sluijmers dit ereteken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1961 | | pagina 1