NIEUWJAARSWENSEN 1961 Beplanting Jan Overeenkam Tholen P* STEKETEE slijterij MOERLAND 6 C-WEGEN Verplaatsing en vergroting bedrijven. Sanering slaagde in vijf gemeenten. Na de herverkaveling. Een pluim voor de CTD en het Kadaster* van het herverkavelingsfront geen nieuws* B. W. van Dijk en Zoon J. van Olffen PIET POTTER maken het grootste deel uit van de 241 kilometer nieuwe weg. Ze hebben een verhardingsbreedte van 3.00 meter met aan weers zijden 3 meter berm. Het prima (asfalt) wegdek hiervan betekent een grote verbetering in vergelijking met de oude keislag of grint wegen. Alleen kan men zich afvragen, waarom het verharde ge deelte geen halve meter breder werd gemaakt. Zeker, de bermen maken uitwijken mogelijk, maar het passeren eist toch grote voor- zichtigheid bij de huidige brede landbouw- en vrachtwagens. Dat is inzonderheid dit najaar gebleken, toen de nog niet zozeer „gezeten" bermen met wateroververzadiging menig van de verharding afge weken voertuig in z'n zuigende greep vasthield. Het bezwaar van de lagere berm (direct na aanleg) zal wel spoedig zijn opgeheven, al noopt dat het verkeer ook de eerste tijd bi] uitwijken tot uiterste voorzichtigheid. De voor een leek erg brede berm zal nodig zijn geweest, niet alleen voor uitwijkmogelijk heid, maar ook om verzakkingen te voorkomen, omdat langs de wegen overal ook waterlopen zijn aangelegd. Het gebruik leert echter, dat er aan de B-wegen ons inziens het bezwaar kleeft van een te smalle verharding, al mag men daarbij niet vergeten, dat verbreding ook weer ten koste zou zijn gegaan van cultuurgrond. De aangelegde C-wegen zijn, wat het doel betreft, vergelijkbaar met de vroegere „dreven". Gelukkig niet wat de kwaliteit aangaat. Ze hebben een verharding van 2.70 m of met inbegrip van bermen een breedte van 8.00 meter. Inderdaad nog 30 cm smaller (ver harding) dan de B-wegen, maar het verkeer op deze wegen is veel minder intensief, zodat men zelden met passeermoeilljk- heden zit. Zoals bi] de aanhef werd opgemerkt, zijn voor en tegenstanders het er over eens, dat de ontsluiting door deze nieuwe wegen een grote vooruitgang voor het eiland betekent. Alle kavels liggen aan een verharde weg. Voor de nieuwe wegen geldt hetzelfde als voor de ont watering. Het is ook hierbij moeilijk in cijfers uit te drukken, welk voordeel met name dit najaar de nieuwe ontsluiting bij de zo ongunstige weersomstandigheden, heeft opgeleverd. Er werden 87 bedrijven in totaal verplaatst. Daarvan zijn 25 grondgebruikers naar de Noord Oost Polder verhuisd, 2 naar de Braakman en 5 naar Schouwen-Duiveland, in totaal zijn er dus 29 verhuisd, waardoor 700 hectare beschikbaar kwam. Inzonder heid ook door de algehele ontsluiting en herindeling van de Poortvlietse weihoek is het mogelijk geworden op het eiland zelf in totaal 55 bedrijven te verplaatsen, waarvan er 22 een nieuwe boerderij en daarmee ook een geheel nieuw bedrijf kregen. 11 Be drijven werden gesaneerd en kregen een andere gebruiker op be staande boerderijen, 8 zijn er niet gesaneerd,'maar wel naar een ander bedrijf verplaatst, terwijl er 14 niet zijn vergroot, maar wel een nieuw bedrijf op een andere plaats kregen. In het algemeen waren de bedrijfsgebouwen te klein. Op verniewing, c.q. uitbreiding werd 40% gesubsidieerd. Een tien- a twaalftal gebruikers bleken bereid tot inlevering wegens bedrijfsbeëindiging, waarbij ook be hoorlijke financiële faciliteiten werden verleend (denk maar aan de tienmaal de pachtvergoedingen). 40 eigenaren hebben de laatste 2 jaar nog 64 ha ingeleverd. Heeft men de ontwatering en wegenaanleg volgens planning voor 100% kunnen uitvoeren, met de bedrijfsvergroting is dit niet gelukt. Daarvoor was de animo voor inlevering uiteraard nog te gering, hoezeer dit uiteindelijk nog is meegevallen. Het resultaat was, dat 155 bedrijven in onze streek zijn vergroot. Daaronder waren 83 gemengde land- en tuinbouwbedrijven, die van 2.9 op 4.9 hectare werden gebracht (dit zijn gemiddelden). Bij deze bedrijfsvergroting is het thoolse klein bedrijf in het nationale middelpunt komen te staan. Immers, in afwijking van de richtlijnen, die hieromtrent voor de rest van Nederland gelden, slaagde men er op Tholen in toe stemming te krijgen tot vergroting van bedrijven tot 4 a 5 hectare, het merkwaardig kleinbedrijf, wat inzonderheid rond Sint-Annaland is te vinden. Verder werden 72 gemengde bedrijven (landbouw en veeteelt) vergroot van 7.9 naar gemiddeld 14.2 hectare. Dit alles was oorzaak, dat in 5 eilandgemeenten de bedrijfs vergroting volledig kon worden uitgevoerd. Te weinig ingeleverd land maakte dit echter niet mogelijk in Sint-Annaland, waar niet meer dan 50 van de in aanmerking komenden werden gesaneerd en in Stavenisse, waar dat niet hoger kwam dan 15 In Sint- Annaland lag het door de vele kleine bedrijven erg moeilijk om tot kavelverdeling te komen. De verplaatsing van bedrijven naar de Weihoek heeft uiteindelijk vergroting nog voor de helft moge lijk gemaakt. In Stavenisse bleek de animo tot verhuizing dermate gering, dat de sanering hier het minst slaagde. In totaal zijn 50 be drijven, die volgens de richtlijnen wèl voor vergroting in aanmer king kwamen, niet gesaneerd door het ontbreken van gronden en zo of om andere oorzaken. Conclusie over dit omvangrijke en belangrijke onderdeel van de herverkaveling OP THOLEN IS BEDRIJFSVERGROTING VOOR DRIEKWART GESLAAGD Eén van de nieuwe boerderijen in verkaveld Tholen. Een geheel nieuw laagbouw systeem. Voor wat de beplanting betreft is een sportieve strijd ge voerd tussen de herverkaveling en het staatsbosbeheer, tussen het belang van de grondgebruiker en het uiterlijk schoon van de streek. Een compromis is gevonden. Langs de A-wegen werden beplantingen aangelegd. Het moet ons wel van het hart, dat de zo onpraktische polderwegen en dijken van vroeger, oneconomisch ook in het licht van de huidige landbouwont wikkeling, wel zijn romantische bekoring hadden. Een groepje oude knotwilligen, een in het geboomte verscholen boerderij of landarbeiderswoning, een met meidoorns omrangde „terp", het gaf rust en schoonheid. Daarom te meer mag hier de wens nog wel eens geuit, zoals de oud en nog zo meelevende streekbewoner jhr J. van Vredenburg het ons zei op zijn 80ste verjaardag: „Ik hoop dat de buitenbewoners weer hart zullen krijgen voor be planting rondom hun hoeven, voor aanleg van een siertuintje, kortom om het zo kale eiland weer iets van de oude ro mantiek, terug te geven." De herverkaveling omvatte niet alleen complexwerken, drainage, aanleg waterlopen en wegen, maar ter bereiking van het doel Het welzijn van het platteland' ook het scheppen van levensvatbare bedrijven. De bedrijfsvergroting leek op Tholen een bijzonder moeilijk onderdeel te gaan worden, ook al was er dan aanvankelijk reeds een bemoedigende animo voor beschikbare bedrijven in de Noord Oost Polder. Wat dit onderdeel van de herverkaveling aan voorlichting, samenspraken, overleg, aanpassing en vaak ook over reding heeft meegebracht, kan in dit korte bestek moeilijk naar voren worden gebracht. Men vergete immers niet, dat het alles op vrijwillige basis moest gebeuren. Laten we daarom weer maar enkele cijfers noemen, waardoor men een samenvatting van dit grote herverkavelingsonderdeel krijgt. Na het schijnsel op de onderdelen, nog een lichtbundel op het totaal. Na een zesjarige arbeid zijn de herverkavelingswerken op Tholen bijna ten einde. Ook bij deze werkzaamheden in de natuur is het niet zonder voor- en tegenspoed gegaan. Er is gewerkt in een periode dat droogte- en natte records van de laatste honderd jaar zijn gebroken. Er is een bij een herverkaveling onvermijdelijke te korte voorbereidingsperiode geweest, waaronder bij onguinstige weersomstandigheden inzonderheid de gebruikers van de Scherpe- nisse polders hebben geleden, zoals ook de slotfase door het weer bijzonder ongunstig verloopt. Er is echter ook een jaar geweest - juist toen het kleinbedrijf te Sint-Annaland onder het mest lag waarin een zo ongekende en langdurige droogte is voorgekomen, dat er van structuurbederf door de werkzaamheden zelf geen sprake was. Er waren bijzonder plichtsgetrouwe en tegemoetkomende aan nemers, er was een vooral veel begrip tonende Ned. Heide Maat schappij, er waren ook aannemers, waarover de boer bepaald niet kon juichen, wat ondanks controle, ondanks de vingerwijzing op het bestek toch altijd nadelig is. Er was het geluk, dat men op Tholen voor de kadastrale werkzaamheden bijzonder plichtsge trouwe mensen had, waardoor bijvoorbeeld in één jaar tijd 4500 hectare werd geschat en in kaart gebracht, waardoor het nu reeds zover is, dat iedere kavel bij de toekomstige eigenaar in gebruik is of in elk geval bekend. Een reuze steun voor het geheel was dat de toedeling zo tijdig gereed is gekomen. Tholen kreeg een nieuw gezicht door de reeds behandelde com plexwerken, nieuwe wegen en waterafvoer, nieuwe kavelindeling en verplaatsing boerderijen. Een andere consequentie is de concentratie van het Waterschap, een geconcentreerd water- en dijkbeheer dus. De nazorg die uit deze herverkaveling moet voortvloeien zal onder meer moeten bestaan uit de aansporing het nieuwe gezicht van Tholen gaaf te houden, wat vooral betekent dat nieuwe split singen zoveel mogelijk voorkomen dienen te worden. Er is meer tot stand gebracht dan alleen het bovenstaande. En dat meerdere dient hier zeker nog wel eens afzonderlijk te worden vermeld. Dank immers ook de Herverkaveling werden in samenwer king met PZEM, Waterleidingmaatschappij en PTT 400 wo ningen en bedrijven aangesloten op het elektriciteitsnet en even- zovele percelen op het waterleidingnet, terwijl de bedrijven zich van telefoon hebben voorzien. Ook op de boerderij ergens middenin een polder heeft men nu slechts aan de knop te draaien om zelfs de stal in een zee van licht te doen baden, ook daar behoeft men niet meer dan de kraan open te draaien om voldoende water te heb ben. Ook middenin de polder is niet meer nodig dan de kiesschijf te draaien en men heeft direct verbinding met dokter of dierenarts. En wat is na de nieuwe wegen de afstand nog Kortom de polderbewoners kwamen dichter bij de dorpskom en het dorp bij de polder. Wanneer de boer zich van een nieuwe trekker voorziet, zal hij trachten daarvan zoveel mogelijk profijt te hebben, trachten deze zo produktief mogelijk te maken. Dat is immers zijn belang, zijn voordeel. Ditzelfde nu geldt voor alle grondgebruikers van het verkavelde Tholen. Men zal zorgvuldig overleggend zoveel als mogelijk is van de nieuwe toestand gebruik moeten maken. Men zal daarbij zeker de Landbouw-, Tuinbouw- en Veeteeltvoorlichting meer dan ooit nodig hebben. Is er sprake van beperking op dit gebied Dan zal ook het Rijk de voor Tholen gevoteerde gelden niet volledig uitbuiten. Voor de streek zelf zal het wel 1964 worden, eer de jaar lijkse bijdragen op tafel moeten komen. Het zal neerkomen op on geveer 1000,per hectare wat eerder, maar ook in 30 jaar mag worden betaald (5% 's jaars rente en aflossing), Het Rijk gaf voor het nieuwe gezicht van Tholen zo'n 60 miljoen, de streek zelf zal er in die 30 jaar een elf miljoen in dienen bij te dragen. Tot aan de definitieve overdrachtakte blijven dus ook de oude pachtcontrakten van kracht en blijft men normaal aan de oude eigenaar betalen. Al zijn de werken dus bijna afgesloten, er zit nog een admini stratieve en financiële nasleep aan de Herverkaveling vast. Mens en machine werkten aan het nieuwe gezicht van Tholen. Moge op de gebruikte middelen ook de zegen rusten, die bij al die verbeteringen en door de ook steeds ingeivikkelder landbouweconomie voor de toekomst óók meer dan ooit nodig zal zijn voor het welzijn van agrarisch Tholen. Ook de afgesloten Pluimpot is een herverkavelingsobject. Hier werd dan de enige landwinst geboekt van enkele hectaren bouwland. Dat wil zeggen dat dit er nog moet ontstaan. Verder is er eert groot recreatieplan ontworpen. Op de foto ziet men hoe eens de Pluimpotv aar geul was. Het zou een hoge inzet kunnen zijn, wanneer we een wedden schap zouden afsluiten over de bewering, dat in onze streek nog geen 5 van de bevolking zonder aarzeling de betekenis van deze drie letters „CTD" kan geven. En dat terwijl dezelfde bevolking met deze instelling zo'n jaar of zeven bijzonder sterk is gecon fronteerd. Wanneer we daaromm aar direct willen toelichten dat deze drie letters de afkoring zijn van de Cultuur Technische Dienst, dan gaat het licht helder schijnen. Een dienst waarvan men vóór de Herverkaveling het bestaan nauwelijks wist. Deze instelling met een literair afschuwelijke naam, maar met een goed en menselijk ideaal heeft 1 augustus 1960 haar zilveren bestaansfeest gevierd. Het was 1 augustus 1935 toen, door toedoen van ir A. Roebroek, directeur-generaal van de landbouw, de CTD werd gevormd uit een aantal bestaande adviescommissies. Die kleine werkgroep is sedert dien uitgegroeid tot een eenheid van 750 deskundigen. Onder de noemer „voortbouwen aan de welvaart en het welzijn van het platteland" zou het doel van deze rijksdienst zijn samen te vatten. Haar taak is groot, haar werk niet eenvoudig. Nooit mag over één nacht ijs worden gegaan. Voor de spa in de grond wordt gestoken, laat staan voor de dragline zijn bak zwaait, moet een zorgvuldig afgeronde planning op tafel komen. Als het goed is vergt alleen de voorbereiding al jaren. Men heeft be rekend, dat de gemiddelde behandelingstijd van een gebied zo'n vijftien jaren in beslag neemt. Vijf voor de voorbereiding, vijf voor de uitvoering en nog eens vijf voor de nazorg. De praktijk valt nogal eens anders uit, zelfs bij een ruilverkaveling en zeker bij een herverkaveling. Dat heeft men ook op Tholen meegemaakt. Dat heeft men inzonderheid in Scher- penisse het proefkonijn meegemaakt, al was dan ook reeds ervaring in Walcheren opgedaan. De veel te korte voorbereiding bracht voor alle partijen grote moeilijkheden met zich, niet in het minst ook voor de Cultuur Technische Dienst. Want met deze CTD, waarover we hiervoor iets in het algemeen hebben opgemerkt, had men ook op Tholen zo goed als vanaf de aanvang te maken. En bij deze „thoolse CTD" willen we graag ook de kadastrale werkzaamheden betrekken. Haar taak was schier even groot en haar planning haast nog moeilijker. Beiden namen het leeu wenaandeel van de herverkavelingswerken voor hun rekening. En wanneer ooit een streek het heeft ge troffen met de CTD en met het Kadaster, dan is het wel Tholen geweest. Een inderdaad door de te korte voorbereidingstijd stroef begin, maar een geleidelijker aan gesmeerder lopen van een ingewikkelde machine, waaraan toch zo veel menselijks zat, dat het weder kerig begrip steeds groter werd, het werk daardoor gemakkelijker en de uitkomst boven verwachting. Daarvan spreken de cijfers elders op deze pagina's, daarvan getuigt het nieuwe aanzicht van Tholen. Het zou te ver voeren, wanneer hier werd stilgestaan bij de aanpassing door de CTD zonder de basis van de planning te ondermijnen, bij de cchikkelijkheid en de vele tegemoet komingen, wanneer een uit te voeren object voor de landbouw op het bepaalde moment uitermate ongelegen kwam, het zou te ver voeren, wanneer we (overigens bijzonder interessant) gingen uit weiden over het kadastrale werk, de sanering, de toedeling, de wenszittingen, enz., waarbij 4800 rechthebbenden waren betrokken. Laten we volstaan met blij te zijn, dat noch het CTD, noch het Kadaster alleen maar een machine was, welke zich beperkte tot het uitsluitend „wettelijk doel". Blij en erkenelijk, dat de „thoolse Zo langzamerhand ga ik me voelen als een eenzame in de woestijn, als een kluizenaar in een wereldstad. Tevergeefs heb ik getracht m'n steeds sterker slinkend groepje partij genoten-herverkavelingstegenstanders hernieuwde aktiviteit in te blazen Tevergeefs heb ik ze aangespoord in deze slotfase nogmaals een grote protestvergadering te gaan beleggen en weer een van honderden handtekeningen voorziene petitie, nee niet aan de Staten-Generaal, maar rechtstreeks aan de Kroon te richten. Met het verzoek heel die verkaveling als nog ongedaan te maken. We hebben er toch niet om ge vraagd. En het is er toch van gekomen. Unaniem besloten door de twee Kamers. Zeven jaar geleden had ik er meer op m'n hand. Toen bruiste het van nieuws van het herverkavelingsfront. En toen hadden onze boeren nog tien jaar de tijd, eer ze in de portemonnaie moesten. Nu dit laatste steeds meer nadert, zijn ze futloos. Ze hebben zich laten beinvloeden door spre kers, draglines, gemalen, kavelsloten en draineerbuizen. Ze laten me nu in de kou staan. Die redakteur lncluus. Ook al een man van de nieuwe tijd. Die jonge broekjes denken alles te weten. In het begin had ie nog wel een toepasselijke naam voor het herverkavelingsnieuws. „Van het herver kavelingsfront", stond er de eerste weken in 1954 boven de mededelingen over dat gebeuren. Het was een uit m'n hart gegrepen slagzin. Maar toen een hoog officieel persoon dat onwelkom was, haalde hij bakzeil. „In het belang van de streek zogenaamd". En het is alles herverkaveling geworden, wat de klok sloeg. Tot in dit nummer toe. Waar zijn m'n partijgenoten van toen gebleven. De kreten van „eigendoms verkrachting" en „ze blijven er af met hunhandjes" zijn al lang als de laatste tonen van een treurmars verstorven. Ik kon zelfs niemand vinden, die onder dit stukje mèt mij zijn naam wilde zetten met de vermelding als eertijds mr Crispijn: „Waarvan akte." Maar ze zullen jullie wel krijgen. Met je mooie wegen, je kavelsloten, je nieuwe drains, je boerderijen, je elektrisch licht, je waterleiding en telefoon. Hoe bestaat het. Er zijn van m'n eertijds zo getrouwe mede partijgenoten-herverkavelingstegenstanders, die nu op het zo bekende bureau gaan vragen of ze alvast wat mogen be talen, terwijl dat eerst over een paar jaar nodig is. Ze willen een voorschot geven vanwege de uitgevoerde her verkaveling. En daarom sta ik zo goed als alleen in de kou. Gelukkig dat me dat altijd verwarmd. Hoe kleiner de partij, hoe meer steun ze van mij krijgen. En ben ik alleen over, dan geef ik ze alle steun. Aan mezelf dan. Zo is een mens. En zo is Jan Overeenkam zeker. Maar ze zullen jullie wel krijgen. Straks kun je in de portemonnaie. En zul je spijt hebben van je mooie weg, je kavelsloot, je telefoon, je elektrisch licht en je water. Want nu kunnen ze allemaal wel beweren, dat we zo'n goede ontwatering hebben, maar wie zegt me, dat wanneer die herverkaveling er niet was gekomen, we dan zo'n nat najaar zouden hebben gehad Wie zegt me, dat er toch geen nieuwe wegen waren gekomen, wanneer er ergens weer eens een Napoleon wordt geboren, die een A-weg nodig had tussen Poortvliet en Sint-Annaland Nou goed, dan maar alleen in de kou. Ik blijf tégen die Herverkaveling. Ook als er van dat front geen nieuws meer valt te melden. Waarvan hierbij definitieve toedeling en overdrachtsakte Jan De zetel van de CTD en het Kadaster, de bekende barak aan de rondweg te Sint-Maartensdijk, waar honderden eigenaren en land- gebruikers een welwillend oor voor hun moeilijkheden hebben gevonden. CTD" en het „thoolse Kadaster" vooral mensen waren. Mensen met tekortkomingen, maar zeker ook mensen met begrip voor de naaste, begrip voor de van oudsher vasthoudende en behoudende agrariër, welke veranderingen vaak met lede ogen aanziet. Erkente lijk, dat deze diensten in harmonieuze samenwerking met subcom missie, welke laatste ook vele harde noten heeft moeten kraken maar voorbeeldig stand hield, Ned. Heide Maatschappij, landbouw voorlichting en de belanghebbenden zelf, hebben willen voort bouwen aan de welvaart en het welzijn van het Thoolse platteland. Familie M. BOOGERT DE VIET wensen familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe Familie, vrienden, bekenden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toegewenst door C. L. DE KORTE SCHOT Hoogstraat - Coiffeur Wij wensen vrienden, bekenden en clientèle een voorspoedig 1961 toe J. v. d. VELDE H. v. d. VELDE VAN IJSSELDIJK Molenaar - Vlasmarkt 1 Familie C. MOERLAND wenst familie en bekenden een gelukkig nieuwjaar Stenenkruis 37 W. A. GAAKEER Stenenkruis 36 g.n. Familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst Familie GILJAM „Deehoeve" Familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1961 toegewenst door M. J. HAGE M. HAGE GUILJAM Weger - Visstraat 15 Familie VAN BOVEN Hotel „Hof van Holland" g.n. FAMILIE A. J. ENGELVAART Hotel „Zeeland", Kaaij 6 g.n. Wij wensen familie, vrienden en clientèle een voorspoedig 1961 toe D. C. VAN ZANTEN J. J. VAN ZANTEN HAGE Café „De Kroon" A. P. M. VOETS DE RON wenst allen een voorspoedig 1961 toe Visstraat 4 H. TICHEM P. P. TICHEM v. d. JAGT wensen allen een voorspoedig 1961 toe Winkelier Dalemsestraat 35 P. L. v. d. ZANDE Handel in Landbouwwerktuigen Dalemsestraat 22 g.n. JAN P. PRIEM wensen allen een voorspoedig 1961 toe JOHS. A. v. d. BERGE P. v. d. BERGE PLEUNE „Even Buiten" g.n. P. OVERBEEKE M. A. OVERBEEKE VERSTRAATE Singel 85 g.n. C. v. d. BERGE M. v. d. BERGE—BURGERS Postweg 57 g.n. J. SCHOT A. SCHOT ROGGEBAND Agent Ziekenfonds Singel 50 g.n. JOHANNES HOGERHEIDE Schillenboer Singel 43 g.n. A. J. v. OEFFELEN C. v. OEFFELEN GEERTS Singel Zalig nieuwjaar M. A. DE HOND BOUT ass. A. b.d. R.L.V.D. wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1961 toe Singel 65 - Tel. 101 Familie, vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar toegewenst door P. JEROENSE M. JEROENSE JANSEN en kinderen Singel 92 Familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1961 toegewenst W. J. VAN T HOF Huize „Ten Anker" Fam. W. A. VAN BEZOOIJEN Tholen wenst vrienden en kennissen een gelukkig nieuwjaar SMEDERIJ - VISSTRAAT 32 wensen familie, vrienden en clientèle een gelukkig en voorspoedig 1961 toe BANKETBAKKERIJ DALEMSESTRAAT 18-20 wenst allen een gelukkig en voorspoedig 1961 toe HOOGSTRAAT 4 wenst vrienden, bekenden en clientèle een gelukkig en voorspoedig 1961 toe CAFETARIA - KERKSTRAAT 17 - Tel, 552 wenst allen een gelukkig en voorspoedig 1961 toe ZinVELPRODUKTEN DALEMSESTRAAT B. A. GELUK J. A. GELUK GELUK „Johanna" g.n. I. DEURLOO J. DEURLOO v. VESSEM g.n. Gelukkig nieuwjaar toegewenst door J. FERMIE v. NIEUWENHUIJZE en H. v. NIEUWENHUIJZE Huize Ten Anker J. VAN OOST EN ZN. Bakkerij g.n. Wed. N. VAN ZUIEN wenst familie, vrienden en bekenden te Stavenisse een gelukkig nieuwjaar toe „Ten Anker" L. W. DE RIJKE C. C. DE RIJKE v. IJSSELDIJK wensen familie en vrienden een gelukkig nieuwjaar Hoeve „Nattebek" ABR. C. GELUK J. GELUK v. d. WERFF „Akkerlust" g.n Gelukkig nieuwjaar Wed. A. J. GELUK RIJSTENBIL Molenvlietsestraat 26 H. MOERDIJK Molenvlietsestraat 16 g.n. W. v. d. LINDE J. v. d. LINDE v. d. ENDE Julianastraat 9 g.n.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 6