Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Raadsverslag Poortvliet. Plan voor nieuwe openbare lagere school wordt bestedingsklaar gemaakt - Raad spreekt zich uit voor handhaving Centrale Dienst „Noord Zeeland" - Muziekvereniging opgeheven. Dank U Sinterklaasje geschenken Onderwijstentoonstelling „Bouwen" te Scherpenisse. THOLEN OUD -VOSSEMEER 17e jaargang No. 3 2 december 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Burgemeester W. J. van Doorn kon de openbare raadsvergadering op dinsdag 29 november jl. des namiddags om 2 uur in tegenwoordigheid van alle leden met ambtsgebed openen, waarna de gelezen no tulen onveranderd werden vastgesteld. De gemeenterekening 1959 had bij de commissie van onderzoek geen aanleiding gegeven tot opmerkingen zo min als de rekening van het Armbestuur over 1959. Tot voorlopige vaststelling volgens con cept werd besloten. DE NIEUWE SCHOOL Burgemeester en wethouders attendeer den er de raadsleden op, dat het niet is uitgesloten of in 1961 komt de urgentie verklaring voor de bouw van de nieuwe openbare lagere school. Wanneer dat in derdaad het geval zal zijn, is het gewenst dat men reeds over een uitgewerkt plan beschikt. De voorbereiding daartoe yraagt geruime tijd. Indien men eerst na de urgen tie verklaring een krediet moet vragen voor het opmaken van een plan en eer het dan is goedgekeurd, ontstaat er onno dige vertraging. Een vertraging die wel van een half jaar tot een jaar kan aanlo pen. Is echter dan al een plan gemaakt, dan kan het ook na de urgentieverklaring direct naar de inspecteur. De kosten van het nieuwe schoolplan worden begroot op ongeveer 2500.welk krediet b en w aan de raad verzoeken, af te schrijven in 50 jaar. De bouwkosten van de drieklas- sige school, welke globaal op een 80.000 worden geraamd, zullen ook in 50 jaar worden afgeschreven. De voorzitter licht toe dat het dus een werken op de voorhand betreft. B en w hebben bij de bouw van de chr. school met architect Jobse prettig kunnen samenwer ken, terwijl hij beneden het geraamde cij fer is gebleven. Daarom stelt het dagelijks bestuur voor om ook het plan voor de openbare lagere school aan architect Jobse op te dragen. De heer Bijl vraagt waarom de Cen trale Dienst niet wordt ingeschakeld. Daar is de gemeente toch bij aangesloten. De voorzitter antwoordt, dat het hier om bijzondere werken gaat en daarin is de gemeente vrij op te dragen aan wie het wil. Bovendien is de Centrale Dienst over belast. Dhr. Bijl vindt toch dat de Centrale Dienst het moet doen, dat is onze gemeen schappelijke dienst. De voorzitter zegt dat hij er zich volledig bij kan neerleggen als de raad de C.D. wil nemen, maar financieel blijft het eender en omdat de C.D. al zo belast is, lijkt het hem beter een particulier bouwkundige uit te zoeken. Daarmee is ds heer Llijl het wel eens. De voorzitter onderstreept nog eens, dat het er hem niet persé om te doen is de C.D. te passeren, enkel om wat vlugger geholpen te zijn. Dhr. Geuze vindt het prettig en juist gezien van b en w om dit punt alvast op de agenda te plaatsen. Men kan beter tijdig klaar zijn dan na de urgentieverklaring nog een plan te moeten maken. Het spijt hem echter wel, dat niet tegelijkertijd een ont werp voor een ambtswoning voor het hoofd der school wordt gemaakt. De voorzitter zegt dat b en w hierover ook wel hebben gedacht, maar om het een niet door het ander te laten stremmen, lijkt het hem beter dat afzonderlijk te bekijken. Daartoe zullen b en w «eker wel genegen zijn. De heer Van Houdt is het met dhr. Bijl eens om de C.D. maar als architect te ne men. Met de aantekening van deze twee raadsleden wordt door de andere leden aangenomen om het ontwerpmaken aan architect Jobse op te dragen. Een voorstel tot vaststelling van een verordening spaarregeling gemeente perso neel geeft na de aan de raadsleden toege zonden uitvoerige toelichting geen aanlei ding tot nadere opmerkingen en wordt goedgekeurd. Evenzo met een wijziging van de controleregelen. Het jaarlijks kre diet in rekening courant voor 1961 wordt in overleg met de Bank van Ned. Ge meenten bepaald op 70.000.Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisge ving aangenomen, waaronder een dankbe tuiging van dhr. J. Jansen voor de herbe noeming als secretaris-ontvanger Armbe stuur en bericht aanneming benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim door dhr. R. Weijler. SOMBERE MUZIEKKLANKEN Een niet prettige mededeling doet de voor zitter vervolgens aan de raad, namelijk, dat de plaatselijke muziekvereniging heeft op gehouden te bestaan. Met de instrumenten zou het volgende kunnen gebeuren: a te gelde maken of b opbergen in de hoop, dat ze nog eens van onder het stof gehaald zullen moeten worden voor hernieuwde initiatieven. Het bestuur der muziekvereniging heeft vraagd of in het laatste geval de gemeente voor het onderhoud wil zorgen. Het be treft een waarde van ongeveer 3000. B en w wensen zich liever nog aan de hoop vast te klampen, dat het tot een her nieuwd initiatief komt en stellen voor om de instrumenten op te bergen en voor ge- j meenterekening te onderhouden, wat dan zou kunnen uit de post van de gebruike lijke jaarlijks subsidie. Worden ze te gel de gemaakt, dan mag men er helemaal niet meer op rekenen, dat er nog ooit een muziekvereniging in Poortvliet komt. De heer Bijl vraagt of de vereniging er dus afstand van doet, wat de voorzitter be vestigend beantwoord. Komt er hernieuwd initiatief, dan zullen ze daarvoor worden bestemd. Blijkt er in de toekomst helemaal geen kans voor, dan kunnen ze altijd nog te gelde worden gemaakt en de opbrengst voor een plaatselijk liefdadig doel bestemd, hetzij voor het groene kruis of voor een andere soortgelijke instelling. De heer Van Houdt zegt weinig ver wachting te hebben, dat de muziekver eniging in de toekomst weer aktief zal gaan worden. Het schijnt hier niet mogelijk te zijn. Wat hebben we er in feite tot nu toe aan gehad. Ik zou het best willen steu nen, maar er blijkt te weinig animo te zijn. De voorzitter zegt voorzover mogelijk altijd met het huidige bestuur te zullen overleggen wat er eventueel in de toe komst gedaan móet worden, voorlopig wordt besloten ze voor gemeenterekening op te bergen. Een volgende mededeling is, dat de PZ EM een straatverlichting gaat leggen (on dergrondse kabel) in de Rozemarijnstraat en in de Achterweg, waartoe 400.wordt gevoteerd. CENTRALE DIÉNST HANDHAVEN In bespreking komt daarna de zaak van de Centrale Dienst „Noord Zeeland", zo als die de laatste weken in vrijwel iedere raad is behandeld. Als afgevaardigde voor de gemeente zal de burgemeester donder dag een bijeenkomst van de C.D. in Brui- nisse bijwonen en voor die tijd wil hij gaarne vernemen hoe de raad denkt over bestendiging dan wel uittreden. Het gaat slechts om het principe-besluit. Naar de mening van de voorzitter gaat het hier absoluut niet om voordelen voor de direc teur zoals wel wordt gesteld en wat Poort vliet betreft heeft men het altijd goed met de C.D. kunnen vinden, men is goed gehol pen en men heeft er zeker ook geen be zwaar tegen dit te bestendigen. Wanneer echter op de vergadering duidelijk zou worden, dat het niet onmogelijk is, dat bijvoorbeeld Schouwen na de herindeling per 1 januari a.s. de C.D. zou willen ophef fen lijkt het de voorzitter verstandiger om financiële redenen daartoe reeds nu te be sluiten. Dan immers kan door een parti culiere functie voor de directeur een aan vullende uitkering financieel voordeliger zijn, dan wanneer het tot een wachtgeld regeling moet komen. Wanneer evenwel liquidatie niet te verwachten valt, dan is het standpunt Poortvliet de dienst te laten voortbestaan. Men behoeft dus voor Poort vliet de C.D. niet op te heffen, maar wordt daartoe wel besloten, dan kan Poortvliet zich daarmee wel verenigen, zo lijkt de voorzitter het standpunt van b en w te zijn. in feite te pakken voor wat de financiële consequenties betreft. Daarom nagaan wat uit de vergadering blijkt. De heer Bijl vindt dit geen positieve uit spraak. Hij is er van overtuigd dat de C.D. niet kan worden gemist en wenst zich zon der een enkel voorbehoud uit te spreken voor behoud daarvan. Hij ziet geen mogelijkheid om zelfs met het gehele eiland Tholen een zodanige organisatie te krijgen, dat men zo geoutil leerd zal zijn als de C.D. nu, met name dan voor wat de topfunctionaris betreft. Volgens zijn mening zit er aan deze ophef fing toch dat persoonlijk luchtje. Een C.D. die al 18 jaar loopt en naar de mening van Poortvliet toch zeer bevredigend werkt zou nu zonder meer aan de kant moeten. Hij blijft er voor ze vast te houden, zon der dat iemand de directeur een particu liere functie zou willen of kunnen belem meren. De heer Uijl meent toch ook, dat het nog aan voldoende cijfers ontbreekt. Niet temin heeft hij uit de vergadering in Tho len menen te kunnen concluderen, dat een eigen regeling niet duurder zo zijn. Per soonlijk prefereert hij het gemeentebelang en wanneer het goedkoopste zou zijn om uit te treden, zou hij daaraan dan ook voorkeur geven. Dezelfde gedachte is ook weth. Krijger toegedaan, welke even eens de vergadering in Tholen heeft bij gewoond. De voorzitter kan niet aannemen, even min als dhr. Bijl dat een andere regeling, die even praktisch is, goedkoper zal uit vallen. Daaromtrent zijn weliswaar rapporten verschenen, enerzijds dan voor een eigen thoolse dienst, anderzijds voor een afzon derlijk opzichter bouw- en woningtoezicht maar efficiënter of goedkoper lijkt het hem toch niet te kunnen zijn. Een zelf standig opzichter voor vier gemeenten zou voor Poortvliet ook geen vooruitgang betekenen. De heer Van Houdt wil het kort en krachtig zeggen: een goedkopere rege ling kan hij zich met dezelfde voordelen niet indenken en daarom is hij voor hand- grote markt 3 bergen op zoom De heer van Ast wijst er op, dat men de C.D. in het algemeen te duur vindt werken. Of er aan de huidige zaak een persoonlijke kwestie zit, kan spreker niet beoordelen, zoals hij ook moeilijk een be sluit kan nemen over een wel of niet op heffing, waar men feitelijk van cijfers hoe genaamd niets afweet. Bovendien vraagt de heer Van Ast zich af of er bij ophef fing ook geen andere ambtenaren zij be trokken. De voorzitter meent dat in het laatste geval wel overheveling van die ambtenaren naar een daarvoor in de plaats te stellen dienst of regeling mogelijk zal zijn. De heer Van Ast wijst er op, dat er dan geen architect meer is. B en w zijn zeer begrijpelijk niet in staat om als bouw kundige te gaan controleren. De C.D. als overkoepelende controle lijkt hem dan altijd beter. Bovendien, zou Poortvliet zich wel een eigen opzichter kunnen veroorloven. De voorzitter gelooft dat zulks alleen niet mogelijk is. Wanneer we de situatie zoals ze nu is uit financieel oogpunt be zien gaat het er om of men wil handhaven of niet. Zou men de C.D. over 1 of 2 jaar gaan liquideren dan hebben ze ons having van de C.D.. Dhr. Bijl acht het voor kleine gemeenten, zoals Poortvliet, onmogelijk dat er een goede en goed kopere regeling uit de bus kan komen. De heer Van Ast vindt het geen eenvou dige zaak, nu er onzekerheid zal blijven bestaan over al of niet opheffing. Weth. Krijger meent dat men dan de voorzitter machtiging moet geven op de komende vergadering in Bruinisse te han delen, zoals het college aanvankelijk dacht, nl. wanneer opheffing mogelijk lijkt zich daarbij aan te sluiten en anders voor hand having te stemmen. Na nog enige discussie kan de raad zich daarmee verenigen, be houdens de heren Bijl en Van Houdt, die instandhouding van de dienst zonder enig voorbehoud wensen. De voorzitter dankt voor de prettige be spreking over een zaak, die hier en daar een soms te heftige beroering brengt. Een wijziging van de begroting 1960, waardoor het tekort zo goed als kan wor den weggewerkt, ontmoet geen bezwaar. Niemand heeft behoefte nog gebruik te maken van de rondvraag, waarna sluiting volgt. Wel, de Stichting Onderwijstentoonstel lingen doet in ons land zo al het een en ander op het terrein, welke in de naam tot uitdrukking komt. Zo lopen er mo menteel een 23 tentoonstellingen van deze stichting in den lande en dat op zeer ver schillend terrein: bouwen, landbouw, scheepvaart, luchtvaart, textiel en noem maar op. Eenn daarvan loopt thans in Scherpenisse, waar het lokaal voor han denarbeid van de openbare lagere school dienstbaar werd gemaakt aan het op over zichtelijke wijze plaatsen van de tentoon stelling „Bouwen". De opening vond dinsdagmiddag plaats door burgeemeester D. C. Bouwense in tegenwoordigheid van onderwijzeressen en onderwijzers uit verschillende eiland ge meenten. Vervolgens gaf een deskundig leermeester van de Stichting aan een voor ditmaal tot leerlingen gedegradeerd on- derwijsgezelschap een heldere toelichting op de inhoud van de tentoonstelling en het beoogde doel. Zoals later ongetwijfeld ook bij de leer lingen, was voor de onderwijzers het vi suele nog het meest aantrekkelijke. Door een niet overladen expositie met een goe de gerubriceerde indeling was het inder daad de moeite waard een kijkje op deze tentoonstelling „Bouwen" te nemen. Die rubrieken waren verdeeld in historisch o- verzicht (kafferkraal en maquette van het oude Naarden), bouwprincipes (fundering, heien, grondboring, bronbemaling, enz.) voorbereiding tot de bouw in tekenkame.r uitzetting, enz. De opbouw, bestaande uit het metselen met spouwmuur, halfsteens, staand-, kruis-, ketting-vlaamsverband en zo meer, de baksteen en cementfabricage, de muren, het dak en de trappen, leidin gen en installaties, skeletbouw en de af werking. Dit alles goed in elkaar vloeiend, uitstekend aangepast en vooral zeer over zichtelijk. Dat er behalve deze toelichting voor de leerkrachten ook thuis nog een goed uurtje aan moest worden besteed, bleek wel uit het overhandigde boekje „Bouwen" van zestig pagina's. Maar daar na is men zeker wel voldoende beslagen op het „werkterrein" aangekomen om aan de leerlingen van de 5e en hogere klassen der lagere, landbouw-huishoud en techni sche scholen een bizonder interessant uur DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Zevibel bezorgd voor de toekomst Havenverlichting in St. Annaland vlot niet Poortvliet wenst handhaving Centrale Dienst Tentoonstelling Bouwen" in Scherpenisse Naast veel plaatselijk nieuws, ook nieuws rond het heerlijk avondje. En daarom maar een prettige vijfde december toegewenst. tje te bezorgen op de tentoonstelling' „Bou wen" gevestigd in de openbare lagere school te Scherpenisse. Hopenlijk kunnen en willen vele scholen van deze gelegen heid gebruik maken. Bizonder leerzaam. VESTIGINGSBESLUITEN Nu -er wederom een aantal vestigingsbe- sluiten krachtens de vestigingswet Bedrij ven 1954 is afgekondigd. De hieruitvoort- vloeiende administratieve werkzaamheden, zijn voor rekening van de Kamer van Koophandel. Daartoe zullen tussen maan dag 28 november en 16 december zitda gen worden gehouden, zoals uit een in dit nummer opgenomen advertentie blijkt. De aangewezen branches omvatten onge veer 350 ondernemingen. Indien op tijd op de aangegeven uren en plaatsen aan de uitnodigingen gevolg wordt gegeven, kan men in een minimum van tijd zijn geholpen. De opzet van de Kamer is aan de ondernemers een zo goed mogelijke ser vice te bieden. Begrijpelijk wordt daarom ook graag de medewerking van de onder nemers verwacht. PIANO-RECITAL DOOR JAN DE KROON Op vrijdag 9 dec. om 14.15 uur 's mid dags zal de bekende pianist Jan de Kroon voor de KRO een piano-recital verzorgen. Het programma dat werken bevat van Joh. S. Bach, Fr. Schubert en Fr. Chopin vormt een onderdeel van het programma „Wij stellen u voor". Zoals bekend is Jan de Kroon leraar aan de Zeeuwse mu ziekschool en bovendien als particulier mu ziekleraar op Tholen geen onbekende. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, Tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 4 tot en met 10 december zondag 4.29 4.46 maandag 5.04 5.18 dinsdag 5.35 5.53 woensdag 6.06 6.29 donderdag 6.45 7.08 vrijdag 7.21 7.50 zaterdag 8.05 8.35 zaterdag 3 december Volle Maan te 5.25 u. zondag 11 dec. Laatste Kwartier 10.39 u. THOLENSE BOYS VERGADERDE Onder voorzitterschap van dhr. M. C. Meerman hield Tholense Boys vrijdaga vond haar algemene vergadering. Door het bondsbestuur was een nieuw reglement toegestuurd, hetwelk volgens concept werd aanvaard. Herkozen werden als bestuurs leden de heren M. C. Meerman, J. de Laa- ter, A. de Bruin en Abr. van Vossen. Een nieuw gezicht in het bestuur bracht de be noeming van dhr. W. v. d. Linde. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor de akte Maat schappelijk Werk A (hoofdvak werkgele- genheidspolitiek) de heer J. P. M. van der Male, werkzaam aan het Arbeidsbu reau alhier. MET FIETS GEVALLEN Vorige week vrijdag raakte timmerman I. L. met het achterwiel van zijn fiets tussen een plankier aan de haven. Hij ver loor daarbij het evenwicht en kwam met zijn hoofd op een paal. Een gebroken kaakbeen, een gat in zijn hoofd was het gevolg, waardoor overbrenging naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom nodig was. NEDERLANDSE BLINDENBOND De bekende Nederlandsche Blindenbond is voornemens op woensdag 7 december ter plaatse een propaganda-avond te ge ven, waarbij de film „De Stoute Stouten" zal worden vertoond. Dat de propagan dist, dhr. Joh. van der Berg ook dan weer aan het woord zal komen spreekt vanzelf. Daarnaast verlenen ook leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool hun medewerking, zodat het bij elkaar een goede avond kan worden, waarvan de opbrengst in elk ge val voor een bizonder goed doel wordt bestemd. HELPT ELKANDER De plaatselijke vissersvereniging met bo vengenoemde naam hield vrijdagavond haar eerste visserij voorlichtingsavond van het seizoen. Voorzitter J. H. Bal opende met een bizonder welkomstwoord tot de heer J. Boer, Inspecteur der Visserijen, de heer Bom en de heer ir van Mameren van het T.N.O. Tenslotte ook de secretaris van Zevibel, de heer Bolsius. De heer Van Mameren wees er allereerst op wat de T.N.O. betekent, nl. Technisch Natuur wetenschappelijk Onderzoek, een instituut dat is ingesteld op het technisch onderzoek van het bedrijfsleven, o.m. dus ook voor de visverwerkende industrie. Voor deze afdeling is in IJmuiden een mooi labora torium, waar elke visserman welkom is. Spreker wees er op dat men steeds bezig is met proeven om te komen tot een lan gere houdbaarheid van verschillende vis soorten. Ook is dit jaar een Ned. Vries- trawler op zee. Vervolgens herinnerde de heer Van Mameren er aan, hoe vroeger de garnalen bewerkt werden met boorzuur Dat is thans verboden, zodat naar andere methoden moet worden gezocht voor con servering. Men kent daarbij 3 methodes, nl. koeling in ijs, koeling in lucht en in zeewater. Enkele schepen hebben dan ook reeds luchtkoelinstallaties aan boord, doch helemaal voldoen deze nog niet. Men kan nl. de garnalen^ niet dan op een 10 cm dik ke laag leggen. Maakt men dikere lagen, dan is er toch nog kans op bederf. In zee water gekoelde haring onder een teme- ratuur van 1 graad is maximaal 30% langer houdbaar dan in ijs gekoeld. Ook het bevriezen aan boord wordt reeds toe gepast. Voor het gehele visserijbedrijf zul len in de toekomst deze methoden dan het a.b.c. worden, waar men niet buiten kan. Nog steeds worden dienaangaand proeven genomen. Bovenstaande is slechts een samenvat ting van een bizonder interessante cause rie, waarvoor de heer Bal de spreker dankte en nog enige vragen werden beant woord. Na enkele films was ook aan deze eerste en weer goede visserijvoorlichtings avond een eind gekomen. VAARDIGHEIDS PROEVEN OLYMPIA Acht en dertig leden durfden het aan om de proeven af te leggen en 37 met goed gevolg. De geslaagden zijn: Adspiranten jongens: Kees Moeliker 57.3; Teun van Dijke 57; Kees Geluk 55.5; Rob bie Nelisse 53 Modieuze Geschenken WOLLEN PULLOVERS HANDSCHOENEN MOHAIR SHAWLS ZELFBINDERS KAMERJASSEN HOEDEN en PETTEN ELMIOR SHIRTS HERENMODES Bergen op Zoom Kortemeestraat 1 Afd. Meisjes: Jannie Duivendijk 40.2; Ellij Bijl 40.3; Bep Schot 41.2; Addie Quist 41.6; Ria Potter; 41.9; Adrie v. d. Linde 42.1; Arja Beukelaar 42.T; Xandra v. d. Vlies 42.2; Maartje Baay 42.3; Catolijn Verkamman 42.3; Aartje Schot 43; Jopie Deurloo 43.2; Magda v. d. Hoven 43.3; Truis de Korte 43; Ada Blaas 43.8; Celia de Korte 44.2 Adspirant meisjes B: Mieke Cornelisse 40; Lenie Tichem 41.5; Maddij Deurloo 42; Aartje Jansen 42.3; Maddie Pollie 42.3; Ria Schot 44.4 Dames 3e gr. A: Jannie Tichem 42.6; Lenie Geluk 42.7 Anneke Antons 43.5; Nel Ge luk 43; Joke Prinse 45.2 Dames 3e gr. B: mevr. J. Melse 40.9; mevr. M. Overbeeke 42.2; mevr M. Vijfvinkel 42.6; mevr. S. Jonker 42.8; mej. S. Schot 43.8; mevr. P. Schot-Schot 44.3 Een mooi resultaat van de leden en zeker ook voor de directeur J. Piesens. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Tholen brengen ter openbare kennis, dat op don derdag 8 december 1960, 's middags van 3 tot 4 uur in het wijkgebouw van het groene kruis gelegenheid bestaat tot koste loze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat ingevolge artikel 1 der inentingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaatsgehad moet een ondertekende ver klaring worden overgelegd, waaruit blijkt waarom deze inenting achterwege is ge bleven. Voorts wordt belanghebbenden verzocht het trouwboekje of het geboortebewijs me de te brengen. Zij die van de kosteloze (her)inenting gebruik willen maken, dienen onder over legging van het trouwboekje of het geboor tebewijs vooraf aangifte te doen, vóór 7 december 1960 ten huize van dokter P. J. Duinker, Hoogstraat 48, alhier. Tholen, 30 november 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 22 november 1960: Karen, dochter van Johannes Geerard Keukelaar en Johanna Geertruid van Zee. 24 november 1960: Astrid, dochter van Christiaan van Dolderen en Winny Didy Marie Uktolseja. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie gespeeld op dinsdag 29 november 1960 D. de Vos P. C. v. d. Velde 0-2 J. de Rijke C. J. de Korte 0-2 J. Priem J. Hoogerheide 2-0 J. Hoogerheide J. Priem 0-2 VERKIEZING AMBTSDRAGERS Zondagvoormiddag kozen de lidmaten der Ger. Kerk na de kerkdienst in de va cature diaken Jac. v. d. Klooster uit het door de Kerkeraad gestelde tweetal H. A. Crone, L. de Wilde Jzn., de eerstgenoemde Uit het tweetal G. van Driel B. G. Kegge koos men laatstgenoemde voor de vervulling van de vacature van ouderling P. van Driel. RATTENBESTRIJDING De langdurige regenval en de komende wintr drijven de ratten steeds meer naar de bewoonde huizen. De vermindering van het aantal voederplaatsen dwingt de rat ten er in deze slachtmaand toe te gaan emigreren en nieuwe kolonies te stichten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1