WEEKBLAD VOOR HET EILHHÖ THOLEN EN ST.FILIPSLÖNQ Piet van Tilburg I Thoolse waterleidingpionier tachtig jaar Fabricage van koelmeubelen in Tholen. Plaatselijk nieuws NT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT 1880 11 november 1960 U hoeft geen angst te hebben voor Brandend maagzuur Als U maar Rennies bij de hand hebt. EEN BOETE. Regeling postdienst op woensdag 16 november a.s (Dankdag). THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND 16e jaargang No. 52 11 november 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEITBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het geweer losjes onder de arm. Een praatje met een jachtvriend. Schijnbaar afwezig van het doel der aanwezigheid. Maar dan plotseling het jachtroer omhoog, schier gelijktijdig de trekker over en negen van de tien keren was een haasje het haasje. Zo kennen velen Jhr J. van Vredenburgh uit de tijd toen iedereen op het platteland nog tijd had om de jaarlijkse drijfjacht bij te wonen. En vol bewondering zag de Poortvlietse, Sint- Maartens- dijkse en Sint-Annalandse jeugd op tegen deze rijzige schier onfeilbaar jager. De romantiek van de jacht en de romantiek van de jager scheen voor die jeugd met jonker Vredenburgh vereenzelvigd. Maar Tholen kent hem ook, als de pionier van de thoolse water leiding, als de trotseerder van een ingewortelde weerstand voor al wat nieuw was, als de doorzetter wanneer het voor hem zeker was, dat er iets goed uit kon geboren. En tenslotte kennen vele kennissen hem bovendien als de mens met een vriendelijke tegemoetkomendheid, met een humoristische blijheid en als een hulpvaardig en wijs adviseur. Daarom ook jonker Van Vredenburgh: vandaag namens heel vele thoolse streekbewoners onze hartelijke gelukwensen. Toen jhr J. van Vredenburgh op 11 no vember 1880 in Den Haag werd geboren, kon Tholen niet weten, dat deze nieuwe wereldburger nog eenmaal een grote rol zou spelen in de geschiedenis van de thoolse waterleiding. Dat hij een rol zou spelen, bleek echter 21 jaar later wel, toen de heer Van Vredenburgh zoals toenmaals gebruikerlijk -bij kandidaatsstelling in de thoolse raad werd benoemd. Hij was er bij, toen in 1906 het thoolse land en met name Oud-Vossemeer door een watersnood werd geteisterd, toen koningin Wiihelmina een bezoek aan het zo zwaar getroffen Oud- Vossemeer bracht, toen later in datzelfde jaar een groot feest in Tholen werd ge vierd en ieder ingezetene op het receptie- boek tekende. En jonker Van Vredenburgh was er zeker bij, toen er sprake was van het brengen van waterleiding op Tholen. Hij was een der oprichters van deze stich ting, hij was een van de krachtigste pioniers op dat gebied, die heel wat overredings kracht nodig heeft gehad, die heel wat ver gaderingen voorzat, die heel wat particulie ren moest overtuigen, eer het water uit de „luizen put" de eerste plaats moest afstaan voor het water uit een leidingbuis en kraan. Wel, dit verhaal is voor ons eigenlijk niet nieuw meer. We zijn daar bij het laatste jubileum van de thoolse waterleiding maat schappij nogal diep ingedoken. En boven dien is het dat niet alleen geweest, wat de jonker voor Tholen heeft gedaan. Naast de zorg voor zijn 60 ha. grote boerderij „Buitenzorg" in Tholen, was hij waarne mend kantonrechter, voorzitter van de ge zondheidscommissie, voorzitter van de Zeeuwse Maatschappij voor Landbouw, lid van de gemeenteraad, directeur van de heer van Sint-Maartensdijk en vooral van Poortvliet, waaraan hij bijzondere prettige herinneringen heeft. De meest prettige herin neringen heeft jhr Van Vredenburgh trou wens aan de jaren voor 1918, want daarna kwam de politiek om het hoekje kijken, niet alleen in de gemeenteraden, maar ook in het dagelijks leven en dat lag en ligt de jonker niet. Vanaf 1920 was hij landbouwattaché bij het Ned. Gezantschap in Brussel, maar ook toen hij zich in Kapellen bij Antwerpen op het prachtige buitengoed met de schone tuin „Beukenhof" vestigde, vergat hij Tholen niet. Integendeel zelfs met zijn 80 jaren toont hij nog altijd grote belangstelling voor het wel en wee van Tholen. Hij zag via de Herverkaveling de romantiek van de streek verdwijnen, maar nochtans lijkt het hem voor de ontwikkeling van de streek een noodzakelijkheid. En bovendien, wanneer de jonker ziet, welke mooie aanplant er tot stand is gekomen in de Noord-Oostpolder, waarom moeten dan de thoolse binnendijken kaal blijven Waarom zou er niet wat meer zorg worden besteed aan de tuin rond om de boerderij, waarom niet de charme van de mooie bomen en de weelde van de bloemen. Tholen ligt goed voor recreatie, meent de 80 jarige oud-streek bewoner. Want Tholen heeft zijn buitendijken met zijn vergezichten land- en zeewaarts. Zo denkt jonker Vredenburgh over Tho len en hoe Tholen over jonker Vredenburgh denkt zou men het beste kunnen vragen aan zijn leeftijdsgenoot en oud-jachtopzichter Scheurcommissie in de 1ste wereldoorlog plus nog verschillende functies in plaatse lijke culturele verenigingen. In 1914 werd hij voorzitter en is thans erevoorzitter van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse Trekp.aard", bestuurslid van de KNAC hij kwam met de eerste auto op het eiland Tholen vond daar- I naast nog tijd voor zijn liefhebberij in de tuin en op de jacht. Zo was hij jaren jacht- Speijer van Poortvliet, die waarschijnlijk vandaag samen met vele anderen een bezoek zal brengen aan „Beukenhof" bij Kapellen om daar een hoogbejaarde, maar een nog steeds vriendelijke en blijmoedige oud-streek- bewoner de hand te drukken op zijn 80ste geboortedag. En die handeling willen we de heer Speijer zij het dan langs deze weg, dus in meer symbolische zin graag na doen. Bedrijfsruimte is er voor de heer J. Beu kelaar te Tholen nu nog niet voldoende, maar emplooi schijnt er wel te zitten in zijn fabricage van alle mogelijke koelmeubelen. En dit laatste is eigenlijk niet zo'n wonder. Immers, wat moet in deze tijd niet vers (en fris, ook in letterlijke zin) op tafel komen Er staan koelinstallaties bij de slagers (na tuurlijk), maar er zijn er tegenwoordig evengoed bij de kruidenier. Ze zijn er bij een coöperatieve vereniging (diepvries- kluis), maar ze zijn er ook bij particulieren: de koelkasten. Dus vraag genoeg in den lande. Dat is ook de heer J. Beukelaar uit Tholen gebleken. Hij heeft misschien ge dacht, wanneer er in Poortvliet particuliere, initiatieven zijn tot industriële uitbreiding, wanneer dat ook in Sint-Maartensdijk en in Sint-Annaland het geval is, waarom zou er dat particulier initiatief niet zijn in Tholen. Alleen, wat lijkt en wat ligt me het beste. Het werden koelmeubelen. Een schuchter be gin eerst, voorzichtig aan. Een, twee, drie, vier... nu 8 werknemers. Wel was al heel spoedig duidelijk, dat de afzetmogelijkheid niet het grootste probleem was. Veel eerder de nodige machines en wat nog meer sprak, de nodige bedrijfsruimte. Aanvankelijk ging het nog. Met een paar werknemers kon men het aan de Eendrachtsweg even uithouden. Met een paar man meer was dat later weer een tijdje mogelijk door aankoop van een woning in de Bebouwdendam. Maar nu is het overal even bekrompen geworden, nu belemmert een te geringe bedrijfsruimte niet alleen een verdere uitbouw, maar ook een goede werkverdeling. En daarom zijn er voortshands voor deze initiatiefnemer nog zorgen genoeg, zoals dat bij ieder ander, die een soortgelijk industrieel begin maakte, het geval is geweest. Wanneer echter de moed wordt opge bracht om die moeilijkheden te overwinnen, wanneer het daarbij aan de toch wel ge wenste medewerking /niet zal optbreken, wanneer het een serieuze doorzet wordt, zo als het nu reeds een serieuze opzet lijkt, dan zou het best kunnen zijn, dat een nieuw par ticulier initiatief zijn weg vindt, uitbouw plannen worden verwezenlijkt en daarmee weer een steentje bijgedragen tot vermeerde ring van werkgelegenheid door particulier initiatief. Voor wat de opdrachten betreft, zit die mogelijkheid er reeds in. Dan dooft U 't vuur in 'n oogwenk, stilt U de snerpende pijn nog vóór ze goed kan doorzetten. Steek daarom al tijd 'n paar Rennies bij U. Ze zijn een voor een hygiënisch verpakt en U kunt ze innemen zonder dat iemand er weet van heeft. Geen glaasje water, geen vieze smaak. Integendeel, doodgewoon laten smel ten op Uw tong. En als Uw speeksel met de wondere Rennies-oplossing Uw maag bereikt, is de brand op slag gedoofd. De kantonrechter te Bergen op Zoom ver oordeelde A. W. uit Sint-Maartensdijk tot een geldboete van 5,of 1 dag, nadat de eis 10,luidde en de al eerder thuis gekregen schikking ook een geldboete van 5,inhield. Verdachte was naar de zit ting gekomen, omdat hij meende niet schul dig te zijn. Er stond geen bord, dat daar een rijwielpad was vertelde hij, nadat hij was verbaliseerd omdat hij met zijn brom fiets op de rijbaan van de Halsterseweg ge reden had, terwijl daarnaast een rijwielpad ligt. Voor de kantonrechter vertelde W, dat hij op de rijbaan was gaan rijden, omdat er een aantal wielrijders voor hem uitreed, die hij wilde passeren, maar die niet opzij gingen. De kantonrechter toonde aan, dat W. ondanks dit fout was geweest en hield het maar bij het schikkingsbedrag. Het kantoor wordt voor de post dienst om 12 uur gesloten. Telegraaf en telefoon (cel- gesprekken) normaal; afhalen busrecht even zo. De tweede bestelling wordt niet uitge voerd, terwijl kwitanties niet worden aan geboden. Kosteloos afhalen van correspondentie van 17-17.30 uur. Eenzelfde regeling geldt voor de hulp kantoren St. Annaland, St.-Maartensdijk, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse met dien verstande, dat op deze kantoren het afhalen van correspondentie is gesteld op 17.3078 uur. Te Stavenisse wordt niet beperkt omdat aldaar de dankdag door de verschillende kerken niet gelijktijdig wordt gevierd. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. L. D. A. Looljsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663-400, HOOGWATER in de week van 13 t.e.m. 19 november 1960 zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag Vrijdag 11 nov. Laatste Kwartier te 2.48 u. Zaterdag 19 nov. Nieuwe Maan te 0.47 u. vm. 10.50 nm. 11.46 uur 0.15 1.00 1.21 1.52 2.04 2.10 2.31 2.45 3.10 3.22 3.45 4.00 BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, "dat met ingang van 15 no vember a.s. het huisvuil, (met uitzondering van scherven) in plaats van op woensdag en zaterdag, op dinsdag en vrijdag zal worden opgehaald. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat ingaande genoemde datum dit huisvuil alleen uit de van gemeentewege verstrekte huisvuilemmers zal worden mee genomen. Tholen, 10 november 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, BEJAARDENMIDDAG Op dinsdag 15 november, 's middags om half drie zal weer een bejaardenmiddag worden gehouden, dit keer in het vereni gingsgebouw in de Brugstraat. De heer J. Sloff uit Bergen op Zoom komt aan de hand van talrijke kleurenplaatjes vertellen over „de zoute Schelde met zijn platen en slikken, zijn schorren en zijn opwassefl", zo dat er ook uit onze eigen omgeving veel moois zal zijn te zien. De heer Sloff is voor de bejaarden geen onbekende, velen zullen zich ongetwijfeld de lezing nog herinneren die hij 2 jaar ge leden heeft gehouden onder de titel „van varen en vissen in de Schelde", waarbij men verscheidene Thoolse vissers bezig zag tijdens de vangst op ansjovis, bliek, bot en kreeft Alle bejaarden zijn weer hartelijk welkom en het comité rekent dan ook op een grote belangstelling. Daar er in het Verenigings gebouw geen servies beschikbaar is wordt ieder vriendelijk verzocht zelf een kop en schotel mee te brengen. Graag weer tijdig bericht wie gehaald en thuis gebracht wil worden bij mevr. v. d. Velde, Markt 17. VERGADERING VARKENSVERENIGING Woensdagavond hield de varkensvereni ging „Helpt Elkander" onder leiding van de heer M. van Oeffelen een algemene ver gadering. De opkomst was gering. Evenals vorig jaar werd de premie vastgesteld op voor een gemerkte big 50,—, tot 25 kg gewicht. Een ongemerkte big 25,Var kens boven 25 kg 80 van de dagprijs. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op. Daarna sluiting. KLEUTER-GYMUITVOERING Vrijdag 18 november zullen de kleuters van de gym Olympia hun lang beloofde uit voering geven. Daarbij zullen de verdiende lintjes (bij de vaardigheidsproeven) worden uitgereikt en een paar komische films wor den vertoond als sluitstuk van deze uit voering. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld op dinsdag 8 nov 1960. C. Moeliker P. v. d. Velde 0-2 D. de Vos M. Schot 2-0 L. van Dijke - C. L. de Korte 2-0 C. L. de Korte J. Hogerheide 2-0 J. Hogerheide C. L. de Korte 0-2 RAADSVERGADERING Tegen dinsdag 15 november is een open bare raadsvergadering uitgeschreven, waar bij de agenda onder meer vermeldt een voor stel tot benoeming van een hoofd voor de openbare lagere school, een voorstel tot naamgeving van nieuwe wegen, tot aankoop van een tuin, de plaatsbepaling van de open bare lagere school en een voorstel tot ver dere elektrificatie van de straatverlichting. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in oktober 1960 Ingekomen Antoinette C. ten Haar van Deventer naar Grindweg 34. Jacob van der Jagt, echtgenote en 2 kin deren van Poortvliet naar Dalemseweg 17. Rocus W. Swerus van Oud-Vossemeer naar Dalemseweg 15. Drika W. Swerus-v. d. Haar van Maarn naar Dalemseweg 15. Adriana Jansen-de Pagter van Goes naar Kerkstraat 11 Johannes P. Capello, echtgenote en 4 kin deren van Zierikzee naar Singel 57a. Jacob J. Schot en echtgenote van Zierik zee naar Dalemseweg 21. Marinis van Ast, echtgenote en 4 kinde ren van Poortvliet naar Schakerloopolder 5. Pieter Oosdijk van Poortvliet naar Scha kerloopolder 5. Cornelis van Luijk, echtgenote en 2 kin deren van Zoelen naar Stoofstraat 19. Marinus van den Boogaard van Sint- Annaland naar Ten Ankerweg 2. Nicolaas M. E. C. Houps van 's Graven- hage naar Dalemseweg 23. Jannetje Brekelmans- de Jong en kind van Breda naar Oudel. poort 17. Jan Fondse van Kerkwerve naar Grind weg 66. Vertrokken Leendert W. v. d. Male van Bebouwden dam 13 naar Staveren. Jannetje A. Langeveld-Kurvink van Ju- lianastraat 3 naar Goes. Pieternella Geuze-Kaat van Verbrande- straat 10 naar Yerseke. Elizabeth van Vliet-Schipper en kind van Grindweg 34 naar Veldhoven. Gerard J. Jansen van Singel 19 naar Rhoon. Reinier M. Verburg van Grindweg 36 naar Rotterdam. Maria A. Groenendijk-Bal van Dalemse- straat 29 naar Rilland-Bath. DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Oud-V os semee r treedt uit gemeenschappelijke dienst „Noord Zeeland" De thoolse waterleiding-pionier tachtig jaar Fabricage van koelmeubelen in Tholen Een geslaagde winkelaktie in Oud-Vossemeer Een vogelshow in St. Annaland Een teleurstelling voor Poortvliets zangkoor Bij de dankdagIn voorspoed dankbaar en in tegenspoed geduldig 1 GESLAAGDE WINKELWEEK-ACTIE De zeer velen, die zaterdagavond naar het plein voor het gemeentehuis waren ge komen, om daar de slotakte van de winkel week mee te maken, werden verrast door zo hevige regen- en onweersbuien, dat ge meentehuis, winkelportieken, e.d. nauwelijks in staat bleken alle vluchtelingen te bergen. Tevoren hadden de mannen van Oud- Vossemeer's Muziekver. niettemin nog kans gezien de muzikale noot te brengen. Voorzitter J. L. Pollie moest het achter de microfoon kort maken. En het kon ook kort en krachtig. En wel in dubbele bete kenis. De winkeliersver. kan nl. terugzien op een record-omzet. Er werden nl. nog 515 bonnen méér ingeleverd dan tijdens de eerste actie, waarmee de ver, een jaar ge leden zo succesvol startte. „Oud-Vosse- meer's Winkeliersver." heeft hiermee be wezen dat de stelling, dat elke actie aan be langstelling inboet wanneer het nieuwtje er eenmaal af is, beslist niet altijd opgaat. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Lindebaan - tel. 5467 Tijdens deze winkelweek zijn in totaal ingeleverd: 11997 bonnen. Voor de zeer' velen, die deelnamen aan de dagattracties, bestaande uit het raden naar de per dag ingeleverde bonnen, nog eens de juiste aan tallen vrijdag 28 okt.: 337; zaterdag 949; maandag 887; dinsdag 1106; woensdag 1123; donderdag 1531; vrijdag 3159 en zaterdag 2905. Het laatste gedeelte van de avond moest zich i.v.m. het slechte weer afspelen in de raadszaal, waar de burgemeester de winke liersver. feliciteerde met deze geslaagde win kelweek. De hoofdprijzen gingen naar: B. de Graaf centrifuge; M. van Engelen - sportfiets; C. M. Havermans-Geuze - petroleumkachel; C. P. Roggeband - strijkijzer; V. J. van Poortvliet Jzn. - step; dhr. Pilaat te Hoofd dorp - electrische koffiemolen. Verder waren er nog 10 troostprijzen. Voor de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis, te wier bate de actie mede is gehouden, zit nog iets in het vat, dat zeker niet verzuren zal. ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDEN De eerste Bejaardenmiddag van dit sei zoen, vorige week donderdagmiddag in het verenigingsgebouw gehouden, is weer prima verlopen. Ondanks het slechte weer was de belangstelling vrij behoorlijk, wat zeker te danken is aan het mooie werk van de op haaldienst. Enkele schoolfilms, gedraaid door dhr. v. d. Tak, vielen zeer in de smaak. Vooral toen men de film „van koren tot brood" de Halsterse molen in vol bedrijf op het witte doek zag verschijnen, waren de bejaarden natuurlijk een en al aandacht. De goede toelichting van dhr. v. d. Tak deed de rest om de aandacht gevangen te houden. Ook de gezelschapsspelen, zoals sjoelen en dammen deden het goed. Mevr. Versluijs sprak een hartelijk afscheidswoord tot Mevr. van Daalen-Steetsel, die voor een tijdelijk familiebezoek naar Zuid-Afrika gaat. Tenslotte wekte Mevr. Versluijs allen op de kring van de bezoekers der bejaarden middagen wat uit te breiden. Het is veelal hetzelfde groepje, wat enerzijds wel bewijst hoezeer het werk van het V.V.H. wordt gewaardeerd maar wat toch anderzijds be tekent dat zeer velen uit onbekendheid een mooie gezellige middag ontberen. FILMAVOND Door de zorg van de paters, verbonden aan het Ned. Comité „Pro Maria" wordt jaarlijks in de zaal van dhr. Mees een filmavond gegeven, die doorgaans goed be zocht wordt. Ook vorige week donderdag avond was het aantal belangstellenden met ca. 110 weer aan de goede kant. De ge hechtheid van kinderen aan huisdieren, in dit geval aan de hond, was het thema van de hoofdfilm, die overigens spanning te over bood. In de pauze organiseerde men een verlo ting, die evenals de netto-opbrengst van de avond ten goede komt aan een organisatie, die een gratis bedevaart naar Beauraing mo gelijk maakt. VERKIEZING NOTABELEN Vorige week woensdagavond kozen de lidmaten der Ned, Herv. Kerk een aantal notabelen. Herkozen werden de heren M. C. Geuze, G. van Dienst en M. P. Istha. In de plaats van dhr. J. J. Bevelander, die ouderling-kerkvoogd is geworden, kwam dhr. P. W. C. van Westen. WINKELWEEK VOOR HAVENOPENING Nu het gemeentebestuur besloot er naar te streven om in de maand december de nieuwe haven officieel te doen openen, kwam de plaatselijke middenstandsvereniging tot uit voering van het besluit op de laatste alge mene vergadering om rond de tijd van havenopening een winkelweek te houden. Terwijl de voornaamste attraktie van dit laatste zal worden bewaard tot de officiële openingsdag, t.w. het oplaten door alle kin deren van een luchtballon met opschrift „De haven open" plus datum, wordt de feitelijke winkelweek gehouden tussen 23 en 30 no vember a.s. Dit om de luchtballonattraktie financieel mogelijk te maken. In de winkel week periode zullen er niet alleen aantrek kelijke prijzen zijn te winnen, terwijl men uiteindelijk nog meedingt bij de eindtrekking die eveneens wordt gehouden op de haven openingsdag, maar daarbij komen verschil lende attrakties, zoals het nagaan hoeveel geld er in de etalage ligt, de vraag wie de laatste eigenaar is van een schip op een tentoon gesteld schilderij en de datum van afsluiting der oude haven. Waar de winkel week in een periode valt, dat men aan zijn sinterklaasinkopen toe is, kan wel op een goede belangstelling worden gerekend. EEN VOGEL- EN BLOEMENSHOW Na enkele malen in Tholen en in Sint- Maartensdijk, heeft nu ook Sint-Annaland zijn vogeltentoonstelling en bloemenshow. Het bestuur van de afdeling Tholen der Ned. Bond van Vogelliefhebbers, welke af deling de toepasselijke naam van „Vogel vreugd" draagt organiseerde afgelopen jaren in Tholen tot driemaal toe een vogelshow of tentoonstelling. Waar echter de 32 leden over verschillende gemeenten zijn verspreid: 12 in Tholen, 3 in Oud-Vossemeer, 1 in Poortvliet, 2 in Sint-Maartensdijk en 14 in Sint-Annaland meende het bestuur, dat nu de Sint-Annalandse leden eens dicht bij huis moesten blijven. En daarom is men woens dagavond in het Dorpshuis gezamenlijk druk doende geweest om deze tentoonstelling - de eerste in Sint-Annaland in te richten. Een heel karwei, maar de vele handen maak ten het omvangrijke werk licht. Bovendien was er 't gemak over 200 vierkante meters ruimte de beschikking te hebben wat voor zoiets een leuke indeling mogelijk maakt. En zo staan er van 42 inschrijvingen (waar van de verste uit Den Ham in Overijssel) ongeveer 300 vogels in het Dorpshuis op gesteld. Daarbij nog als een aparte attraktie de collectie opgezette zeevogels, voor dit doel afgestaan door mevrouw Bierens-van Poortvliet, de mooie verzameling van wij len notaris Bierens. Met de 5 vitrines en 2 volieres is het een fraai geheel geworden. Bovendien was ook hier de Smalstadse Bloe menhandel weer aanwezig, om naast de vo geltentoonstelling een even aantrekkelijke bloemenshow in te richten. De keuring vond gisterenavond plaats door de heren W. Hiemstra en A. Fung Kim voor kleur kanaries en door de heer H. G. van Oorschot voor de andere vogels. Het lijkt ons toe, dat de afdelingsvoorzitter, de heer P. Bimmel ui Sint-Maartensdijk met recht de motor van deze afdeling over de opzet tevreden mag zijn. Naast de nationale wedstrijd is er ook nog een on derlinge meting aan verbonden. Vandaag wordt er een kijkje genomen door de leer lingen van de lagere scholen in klasse ver band. De tentoonstelling is tot zaterdag avond geopend en vele inwoners zullen deze vogelvreugd en plantenweelde persoon lijk willen zien, waartoe ieder gelegenheid wordt geboden. VOOR DE ZENDING Ten bate van de Ger. Zendingsbond hield de hervormde dameskrans alhier een ver koping in het verenigingsgebouw, waar dank zij aantrekkelijke artikelen en bijkomende attrakties een opbrengst werd gehaald van 812,25. DE DERTIENDE Van de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trekpaard" kreeg smid M. J. van Beek dezer dagen zijn 13e medaille thuisgestuurd voor hoefbeslag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1