Plaatselijk nieuws lekker en gezond Gemalen vier en twintig uur draaiend. Een te lage gemeente lijke vergoeding voor het onderwijs? Nieuwe Gerei. Kerk te Anna Jacoba Polder in gebruik. Technische waterschapsdienst op volle toeren Voor de balie. Sint Philipsland wint opnieuw erevaan van Rode Kruis. Stemmen van Lezers THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND 16e jaargang No. 48 14 oktober 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HE1JBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal frank.o p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Ook in vrijwel al onze gemeenten van de streek wordt deze weken de begroting voor 1961 ter onderzoek aangeboden, dan wel na onderzoek voorlopig vastgesteld. Een tradi tioneel uitvloeisel daarvan is de vaststel ling van het bedrag per leerling voor het onderwijs. Voor het merendeel der gemeen ten betreft zulks alleen het lager onderwijs, waarbij het bijzonder onderwijs een even redig bedrag wordt toegekend als het open baar lager onderwijs minus het bedrag voor het onderhoud der „bruikleenscholen". Een aandachtige lezer van de raadsverslagen is daarvan op de hoogte en zal geen nadere uitleg behoeven. In deze periode is het echter wel interessant tot vergelijkingen te komen. Dat wordt ons gemakkelijk gemaakt door een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Een instelling die inder daad serieus met cijfermateriaal werkt, maar waarmee velen nog niet zonder meer in zee durven gaan. Zonder te willen beweren, dat dit cijfermateriaal een honderd procent zui ver beeld geeft in het generale", durven we toch beweren, dat men zich aan deze cijfers mag spiegelen. En voorzover het dan betreft het per leerling beschikbaar gestelde bedrag voor het onderwijs beperken we ons maar tot het gewoon lager onderwijs dan zitten we in onze streek bepaald niet aan de hoge kant. Integendeel zelfs. Men kan dit per soonlijk nagaan in de raadsverslagen, voor zover de gemeentebegrotingen worden be handeld en het bedrag per leerling 1961 wordt vastgesteld. Laten wij daarom maar volstaan met door te geven tot welke conclusie genoemd Cen traal Bureau voor de Statistiek is gekomen. En dan ligt dat cijfer in Zeeland belangrijk lager dan in de meeste overige provincies. Voor Zeeland komt men namelijk aan een gemiddelde van 47,69 per leerling. Het is goed dit bedrag vast te houden om het met onze gemeentelijke bedragen te verge lijken. In de andere provincies ligt dit be drag tussen de 49,en 68,75. Voor niet-insiders moge nog opgemerkt, dat dit jaarlijks terugkerend (niet altijd zelfde be drag) dient voor de_ instandhouding van de schoolgebouwen, aanschaf en onderhoud, verlichting, verwarming, schoolbibliotheek, administratiekosten en verdere exploitatie uitgaven. Eerlijkheidshalve moet opgemerkt dat onze gemeenten (van andere weten we het niet) soepel zijn, wanneer aanvullende bedragen worden aangevraagd voor leer middelen op grond van andere artikelen in de L.O. wet. Ondanks dit menen we dat onze streek, ook de vergelijking met het ,,lage" Zeeland nog niet kan doorstaan, een enkele gemeente uitgezonderd. Door boze tongen kan dan wel worden beweerd, dat het een „sluitpost' 'is op de gemeentebegroting. Dat nemen we niet aan. De goede wil zal heus niet ontbreken. Moeten we het niet meer in traditie zoeken, in een misschien minder progressiviteit van de oudere onderwijsgarde, omdat er bij de vaststelling van dit bedrag nu eenmaal een samenspel is tussen schoolhoofd en gemeen tebestuur. En zeker willen we dan vooropstellen, dat beiden hebben getracht het goede te zoeken, maar daarbij de zuinigheidsoverwe gingen welk een goede deugd in deze laat-maar-rollen-tijd misschien soms wel eens té veel de boventoon hebben laten voeren. Zijn overal de bakens wel tijdig verzet Temeer, omdat het aantrekken van onderwijzend personeel zelfs niet van hoofden der scholen naar onze kant zo bijster gemakkelijk is om nog vele andere factoren. Tijdig de bakens verzet Een vraag, alleen maar bedoeld in een opbouwende kritische zin, gedachtig ook aan de uit- spraak van een lid van gedeputeerde staten in Zeeland, dat men voor het onderwijs nooit genoeg kan uitgeven. Overdracht door Nationaal Rampenfonds. In een bizondere dienst in de nieuwe Geref. Kerk te Anna Jacoba Polder werd Vbrige week donderdagavond het gebouw overgedragen door het Nationaal Ram penfonds aan de plaatselijke Geref. Kerk. „Een geschenk van God, waarvoor we ook mensen dankbaar mogen zijn", noemde de plaatselijke predikant ds. W. Haverkamp het bij deze in gebruikname. De door vele inwoners bijgewoonde dienst begon met het zingen van psalm 103 1 en 6, waarna de voorzitter der commissie van be heer, de heer C. van Strien een welkomst woord sprak. Spreker ging daarbij terug tot 1848, toen de polder werd ingedijkt, maar de inwoners geestelijk aan hun lot werden overgelaten, In 1880 werd een eigen kerk gebouw in gebruik genomen met in de per soon van ds. Verhave de eerste herder en leraar. Een nieuwe kerk werd in 1895 ge bouwd, waarin achtereenvolgens 10 predi kanten hun ambt hebben vervuld. Na veel wikken en wegen is er nu weer een nieuwe kerk tot stand gekomen, dank zij vooral ook de medewerking van de heer W. J. A. H. van Berkel, adviseur bij het Nationaal Rampenfonds. Spreker dankte vervolgens de aannemers en onderaannemers voor het goe de werk, dat geleverd is. Het oude kerk gebouw is thans afgedankt, moge Gods zegen ook op het nieuwe rusten, aldus dhr. van Strien. De officiële overdracht vond plaats door voornoemde adviseur van het rampenfonds, de heer van Berkel, die er op wees hoe hiermee aan een 5]/J jarige periode van sa menwerking een eind is gekomen. Men weet het niet overal, dat het Nationaal Rampen fonds ook kerken steunde in die gemeenten waar men door de watersnood werd ge troffen. Spreker hoopte dat het licht van dit kruis nog lang over deze polder zal mogen uitstralen en dit gebouw werkelijk een huize Gods zal zijn. Onder aanbieding van een avondmaalsstel verklaarde de heer Berkel het gebouw aan de Geref. Kerk in Anna Jacoba Polder te hebben overgedra gen. BIJBEL OP KANSEL Dit gebouw is een geschenk van God, zo begon ds. Haverkamp zijn woorden van dank, maar in ons leeft het besef dat we velen dank verschuldigd zijn. We moeten ons wel afvragen of we dit alles waard zijn, maar zeker geeft het de verplichting Hem te dienen met heel ons hart. Moge Gods gunst tot in lengte van jaren rusten op de kerk van Anna Jacoba Polder. Na het zingen van psalm 82 2 en 5 plaatste het oudste lid van de kerkeraad, de heer P. Boudeling de bijbel op de kansel, wat voor de aanwezigen een ontroerend ogen blik betekende. Ds. Haverkamp, die de kerkdienst leidde sprak over Jesaja 40 6-8 en wees er daar bij op, dat het niet centraal moet zijn, wat de mensen te zeggen hebben, maar datgene wat God voorhoudt. Want alle vlees is als gras. Dat is de realiteit van de bijbel. Ondanks de grootheid en het vernuft van de mens blijft er toch de angst. De angst straks afscheid te moeten nemen van deze aarde. Weet dan, dat het Woord Gods blijft, stand houdt tot in eeuwigheid en geen duimbreed zal wijken. Geen vrede voor het hart in deze wereld, maar alleen in Jezus Christus. FELICITATIES Na de prediking hield burgemeester L. J. de Jonge van St. Filipsland een korte toe spraak, daarbij de gemeente met dit nieuwe Gods huis feliciterend, evenals ds van der Klauw namens de classis, ds. F. van Dieren namens de plaatselijke kerken en de heer G. Tuinhof namens de aannemers, terwijl ook de voormalige predikant ds. Kr. Smit zijn vorige gemeente van harte feliciteerde. Na een dankwoord door ds. W. Haverkamp werd het avondlied gezongen en in „Ons Dorpshuis" een consumptie aangeboden. Een reeds doorweekt land, een ongekende regenval, een blijvend hoog tij, het zijn de drie factoren van deze week, welke niet alléén, maar toch ook in onze streek wateroverlast hebben veroorzaakt. Een in twee jaar tijd ongekend beeld: overlopende watergangen en sloten. De grootste tegenstelling met 1959: hectaren aard appelen rotten in blank staande akkers, moeilijkheden bij de bloembollencampagne, stilstand en vertraging bij suikerbieten aflevering. Nog meer bizonderheden De merkwaardigheid, dat het meest geëgaliseerde gebied met voor de herverkaveling de grootste wateroverlast er nu het meest „droog" bijligt: de WEIHOEK. Zoals sinds mensenheugenis vorig jaar het meest droge seizoen was, zo moet men thans ver in de herinnering teruggaan om tot een dergelijke regenval te komen als zich deze week heeft voorgedaan. En terwijl het najaar reeds vertraging in de land- bouwwerkzaamheden heeft meegebracht door het vaak zo wisselvallige weer, moet er thans wel gesproken worden van grote schade, met name dan voor de groot-land- bouwers, die nog vele en omvangrijke per celen aardappelen in de grond hebben zitten. Daarbij komt voor verschillende andere landbouwers de ernstige moeilijkheid bij het gladiolen rooien en uiteraard is daar ook nog het bietenareaal, dat er na deze stort regens bepaald niet op is vooruitgegaan, maar zeker een flinke vertraging in afleve ring en verwerking zal ondervinden. Is het wonder dat bij en na dit alles grote belang stelling uitgaat naar de waterlozing. Men zal daarbij opnieuw moeten toegeven, dat het grote technische vernuft toch telkens weer overbluft wordt door de natuurelementen, die, bestuurd door de hand Gods, machti ger blijken dan de schier onbegrensde men selijke techniek. Immers, hadden we het met z'n allen met graag het leeuwenaandeel voor de des kundigen niet zo uitgekiend, dat dank zij de nieuwe gemalen, dank zij de in het al gemeen uitstekende riolering, dank zij de sterk ontwikkelde „waterbeschaving" nau welijks meer van wateroverlast in ons her- verkaveld gebied sprake zou kunnen zijn Willen we met bovenstaande alleen maar een domper zetten op dat menselijk kun nen Integendeel. Slechts een bescheiden inkeer. Maar daarbij niet vergeten, wat een vooruitgang er is geboekt. Neem maar eens aan, dat een dergelijke regenval met alle andere omstandigheden daarbij vóór de egalisatie en nieuwe waterlozing bijvoor beeld de Weihoek in Poortvliet had getei sterd. Dan was er in weken geen sprake geweest van „begaanbaarheid". Nu zal drie dagen droogte voldoende zijn om het over tollige water weg te werken. De waterlozing, zoals die na de herver kaveling tot stand kwam, is berekend op een gemiddelde dagelijkse regenval van 10 mm. Meen nu niet dat dit een kleinigheid is, maar merk daarbij het abnormale van deze week op, toen er alleen maandag en dinsdag 59 mm regen viel en over de drie eerste dagen van de week zo'n 25 mm per dag. Zo min als men de waterlozing overbodig kan vinden, omdat het in 1959 zo droog was, zo min kan men in oktober 1960 ver gen, dat er voor dergelijke abnormale om standigheden lozing is gemaakt. Gelukkig mag men het weer van deze week toch als een bijzondere uitzondering beschouwen. De gemalen „De Noord" en de „Eendracht" werken bijna 24 uur per dag en moeten al- leen even worden uitgeschakeld bij hoog water. Per minuut wordt er via het gemaal j Noord 300 kub water geloosd, via het Een- drachtgemaal 280 kub, het gemaal in de -Van Haaftenpolder loost 30 kub en de boe zemlozing bij Scherpenisse en Poortvliet 90 kub of in totaal 700 kub water per minuut. Nu is het wel zo, dat alleen de twee grote gemallen bijne een etmaal kunnen draaien, want noch bij de boezemgemalen, noch in de Van Haaftenpolder en zeker niet via de Sta- venisse (zee)sluis is dat deze week mogelijk, vanwege het geringe wegtrekken van het zeewater na vloed. Bij het gemaal Noord j werkt een pomp voor de polders van Sta- venisse, een pomp voor de polders Sint- Annaland en een pomp voor Sint-Maar tensdijk. De technische dienst van het waterschap Tholen is schier dag en nacht paraat. En wanneer een hogedruk gebied weer tot West-Europa zal kunnen doordringen, zal men kunnen zien, dat er niet meer dan 3 etmalen nodig zijn om de over tolligheid af te voeren. Daarop is de hoop gevestigd, niet alleen voor onze streek, maar voor bijkans het gehele land en andere delen van Europa, waar de grote regenval reeds een niet te her stellen schade heeft berokkend. DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Bedrag per leerling voor onderwijs in onze streek laag Alle hens aan dek door wateroverlast Poortvliet in voorzorg bij mogelijke bouwaktiviteit St. Filipsland verlicht torenuurwerk Dit Rode Kruisdorp is weer zeker van de erewimpel In Oud'Vossemeer jubileert onderwijzeres Een nieuwe Geref. Kerk in A.j.Polder Een lezer vraagt uurdienstregeling Vosmeer en Tholen veroverden een competitiepunt Zelfkennis: Een mens wordt zelden beter, als hij geen ander voorbeeld dan zichzelf kent. S. H. uit Oud-Vossemeer kreeg van de i Kantonrechter te Bergen op Zoom een boete van 10,of 2 dagen hechtenis omdat hij op 6 september met zijn auto had I gereden zonder kentekenbewijs. Verdachte j vond het niet helemaal juist, want hij had het bewijs wel en toonde dit dan ook de Kantonrechter. Maar op het moment van het proces verbaal kon hij het vereiste stuk niet tonen, wat de heer H. toegaf. Deze vergeetachtigheid kostte hem dus een tientje. Met de formidabele som van 2743,is de afdeling St. Filipsland van het Neder- landsche Roode Kruis voor de zevende achtereenvolgende maal nummer één ge worden bij de jaarlijkse inzameling. Deze som betekent 508 procent van het streef bedrag. Daarbij komt dat deze afdeling op 1 juli bovendien 228 flessen bloed van donors leverde. Met enige trots kunnen we dus vermelden, dat Sint Filipsland dit jaar opnieuw met ere in het Rode Kruis jaar verslag zal worden genoemd. (buiten verantw. van de redaktie) M. de R. In het raadsverslag van Sint-Maartens dijk van 23 september jl. las ik dat bij het ter sprake komen van de busdienstregeling door wethouder Bazen een uurdienstregeling werd bepleit. De voorzitter zou hierop heb ben geanwoord, dat dit volgens de buson dernemers niet rendabel Was. Toch ziet iedereen, dat er voor bijna elke dienst, die gereden wordt, twee bussen nodig zijn. Is het slecht weer of is het marktdag, dan zien we er vier per dienst rijden. En hoe dikwijls zien wij, dat er twee bussen rijden, waarvan de tweede in onze gemeente (Poortvliet) leeg omkeert naar zijn basis, omdat er maar passagiers voor één bus zijn. Is dit dan wel een rendabele rit Wanneer een uurdienst wordt gereden, zullen de men sen zich niet behoeven te verdringen, om dat ze ieder uur weg kunnen. Dan zou men dus telkens met één bus kunnen vol staan. De dienst die 's morgens 8 uur rijdt moet in verband met de scholieren altijd wel met twee bussen gereden worden, maar om 9 uur ziet men weer twee bussen ver schijnen, soms om 11 uur ook en dan komt het menigmaal voor, dat de tweede bus geen enkele passagier heeft en daarom van Scher penisse of Poortvliet leeg terugrijdt. Zo be zien lijkt me een uurdienst niet onvoorde liger, terwijl het publiek er mee gediend zou zijn. Hopenlijk zullen onze autobuson dernemers het nog eens tot deze wijziging brengen. Met dank voor de plaatsing. C. Geuze Poortvliet DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. P. J. Duinker, te Tholen, Tel. 01660-500 Dr. H. Menger, Sint-Filipsland, Tel. 01677-500. Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, Tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 16 t.e.m. 22 oktober 1960. zondag vm nm. 12.47 uur maandag 1.15 1.52 dinsdag 2.06 2.10 woensdag 2.34 2.43 donderdag 3.10 3.16 vrijdag 3.42 4.00 zaterdag 4.13 4.22 Woensdag 20 okt. Nieuwe Maan te 1.03 uur NOG TE GOED Door de weersomstandigheden is het er bij de gymnastiekvereniging „Olympia" niet meer van gekomen om een zomeruitvoering te geven met de kleuters. Het bestuur heeft nu besloten om deze winter 2 uitvoeringen Beide verenigingen zijn armlastig. De eerstgenoemde vereniging bestaat bijna 60 jaar en de voetbalvereniging is sinds kort heropgericht. Beide zijn zo goed als „plat zak". Als prijzen voor deze winkelweek worden genoemd een centrifuge, een radio, enz., terwijl er ook dagprijzen worden ge trokken. Behalve een jeugdverkeers-etalage- wedstrijd zal er waarschijnlijk ook een kin derfilm worden gedraaid met daarbij sin terklaas aanwezig. Bekendmaking zal dit maal niet plaats vinden middels de gebrui kelijke advertentie-nieuws-krant, maar via een mededelingenfolder. Bij de rondvraag werd het bestuur ge vraagd om te komen tot een vakantierege ling. De voorzitter antwoordde dat deze kwestie op de jaarvergadering aan de orde zal komen. Daarna sluiting. OROGELBESPELING Voor de zaterdag jl. in de Ned. Herv. Kerk gehouden orgelbespeling door Jan Bonefaas was jammer genoeg weinig be langstelling. Erg jammer, want het was toch wel een zeer mooie avond, die door ouderling J. van de Velde werd geopend en met dankzegging gesloten. AUTO-BOTSING Vorige week donderdag kwamen drie auto's op het kruispunt bij café „De vier winden" te Bergen op Zoom met elkaar in botsing. Eerst was daar een auto, bestuurd door L. O. uit Middelburg en de vracht wagen, bestuurd door J. A. uit Tholen, be nevens een vracht- en aanhangwagen, be stuurd door J. S., die over de Antwerpse straat reden. De aanrijding ontstand doordat J. S. niet voldoende afstand zou hebben gehouden op de voor hem rijdende vracht auto van A. Op het moment dat deze de Van Dedemstraat wilde inrijden en daartoe afremde, botste S. op de vrachtauto van A. en toen schoven alle drie wagens op el kaar. Er werd na onderzoek door de rijks politie proces verbaal opgemaakt tegen J. S. alhier. WINKELAKTIE Tijdens een dinsdagavond gehouden bij eenkomst van de plaatselijke winkeliers ver eniging werd besloten om in de periode van met de kinderen te geven, waar van één in 28 oktober tot 4 november a.s. weer een november en één in februari. Op de eerste uitvoering zullen de lintjes, verdiend bij de vaardigheidsproeven, aan de kinderen wor den uitgereikt. Voorts zullen een paar mooie films worden gedraaid. Voor de oudere le den volgt de normale winteruitvoering. VERGADERING WINKELIERSVERENIGING Het gebruikelijke „aanvangskwartiertje" was ook in de zaal van dhr. J. van Boven gepasseerd, eer op 11 oktober voorzitter Heuseveldt de bijeenkomst van de plaatse lijke winkeliersvereniging opende met de hoop op een prettige bespreking, o.a. van de in het winterseizoen te houden aktie. Twee nieuwe leden kunnen worden inge schreven. Vervolgens kwam een eventueel te houden sinterklaasaktie in bespreking. Vooraf werd er nog op gewezen, dat men voortaan verwacht, dat men kennis krijgt van de namen van nieuw gevestigde inwo ners. Het bestuur erkent hiermee tot dusver in gebreke te zijn gebleven. Een uitvoerige discussie ontstaat over de te houden sinter klaasaktie, waarvan de baten dit jaar de gymnastiekvereniging „Olympia" en de weer aktief werkende voetbalvereniging „Tholen- se boys" ten goede zal komen. winkelaktie te organiseren. Op de uitwer king hiervan zal het bestuur zich nader be zinnen. KUNST- EN FILMAVOND NED. BLINDENBOND In de zaal van dhr. P. A. W. Mees werd vorige week woensdag een goed bezochte propagangda-avond van de Ned Blinden- bond gegeven. In zijn openingswoord herinnerde de bur gemeester er aan dat de bond in februari 1955 ter gelegenheid van het 60-jarige bondsjubileum in de zaal van dhr. Mees een gelijke avond organiseerde. Het komt er volgens de burgemeester op aan, dat we de blinden niet uit medelijden dóór het leven helpen, maar hen in het leven de helpende hand toesteken, opdat zij in de maatschappij een volwaardige plaats innemen. De grijze bondspropagandist, dhr Joh. v. d. Berg, zelf blind, die de bijeenkomst op de hem eigen wijze zo aardig leidde, sloot zich bij deze woorden van de burgemeester aan, en zette het werk van de bond uiteen in haar streven de blinde tot zelfontplooiing te brengen. De blindeninstituten leiden op voor een bepaald vak. De blindenbond is ook betrokken bij de verbreiding van het brailleschrift en de opleiding van blinde- geleidehonden. Het programma werd afgewisseld met een kleurenfilm onder de titel „Van bol tot bloem", declamatie door dhr. van den Berg van gedichten van Annie Schmidt en op treden van het Ned. Herv. Zangkoor onder leiding van dhr. A. H. Ridderhof. Heel aardig was ook de braille-demon- stratie. Aan de hand van een sleutel moest het publiek een regeltje blindenschrift „ver talen". Aan enkele goede oplossers werden prijsjes uitgereikt. Dhr. v. d. Berg kende de inhoud van de film „De stoute schoenen" uit het hoofd. Enkele gefluisterde woorden van dhr. Mees waren hem voldoende om een accurate en goede toelichting te geven op wat er op het witte doek te zien viel. Ds. A. Koning, Ger. predikant, sprak een slotwoord. Dhr. v. d. Berg dankte allen, die tot het welslagen van deze gezellige avond hadden bijgedragen, inzonderheid de burgemeester voor de organisatie van de avond en de fam. Mees voor hun vriende lijk en gastvrij onthaal. Aan de uitgang werd een collecte ten bate van de lectuurvoorziening in Braille-schrift voor de blinden gehouden. EEN JUBILEUM Ouders en bestuur der R.K. Par. Lagere School alhier hebben besloten de 25ste ok tober a.s., de dag waarop Mej. M. Hommel 40 jaar als onderwijskracht aan de school verbonden zal zijn, niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Het bestuur gaat haar 's morgens van 10 tot 11 uur in de zaal van dhr. Mees hul digen en 's avonds krijgen de ouders van 6.30 tot 8.00 uur gelegenheid haar in de zelfde zaal te feliciteren. Ook voor de schoolkinderen is er in de voormiddag een feestje georganiseerd. CONCERT IN HET DORPSHUIS Een volledig bezet fanfarekorps moet met de akkoustiek, die het Dorpshuis heeft, voor zichtig zijn om niet te hard „van stapel te lopen". Dat bleek tijdens het zaterdagavond aldaar gehouden concert door „Acceleran do", waarvoor goede belangstelling was en dat onder leiding stond van dirigent Laenen. Maar prettig luisteren was het er overigens wel, want men zat er warm en wat dezer dagen vooral meetelt: droog. En daarom was het toch maar goed, dat het laatste „openluchtconcert" van dit seizoen binnens huis werd uitgevoerd. RIOLERING HAVENPLEIN Door burgemeester en wethouders alhier is aanleg riolering van een gedeelte van het havenplein voorzover het achter het Tonhuis betreft, opgedragen aan de gebroe ders J. en M. Moerland Zonen alhier, welke firma in deze omgeving ook doende is met de aanleg persleiding en bouw riool gemaal. De riolering van achter het Ton huis zal onder de coupure doorgaan en aan sluiten op de riolering in de Ooststraat. Daarmee zal dan de moeilijkheid op dit gedeelte van het havenplein zijn opgelost. BURGERLIJKE TAAK HERVAT Na vervulling van de militaire dienst plicht en daarmee een absentie van bijna 2 jaar, heeft de secretarie-ambtenaar de heer J. Bolier uit Scherpenisse zijn werk zaamheden ter plaatse sinds 10 oktober jl. hervat. Hierdoor is er nu weer een volledige bezetting. ZEEUWSE COLLECTE Hiervoor werd een bedrag ingezameld van 238,—. SLOOP WEEGBRUG De slopersfirma Goedegebuure-Bruijnzeel was hoogste inschrijver bij de aanbestede sloop van het weegbruggebouwtje der ver. „De Concurrent". Na de bollendrukken zal deze firma het gebouwtje laten verdwijnen. SCHOOLTANDVERZORGING Door de dienst schooltandverzorging Tho len en St. Filipsland werd via de nieuw be noemde schooltandarts allereerst de open bare school te Stavenisse gecontroleerd en eventueel behandeld, vervolgens de leerlin-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1