I I I I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND (O OOK THOLEN PRESENTEERDE Plaatselijk Nieuws Piet van Tilburg WAT MET WELK ONDERWIJS? VERSCHIJ MT IEDER E VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT wormen gezocht. Randgemeenten mede garant bij gemeen schappelijke regeling nieuw ziekenhuis? Waterschap Tholen maakte Inspectietocht THOLEN Zo'n Zuurbrand wordt sneller geblust dan ze gesticht is. OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK 16e jaargang No. 44 16 september 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen DE WEG OMHOOG Het moment waarop de ouders zich gaan afvragen, welke loopbaan de kinderen moe ten of zullen volgen, komt in ieder gezin. Wanneer is moeilijk te zeggen; dat hangt van zo veel, bij ieder geval weer andere, omstandigheden af, dat het noemen van een datum altijd een gissing en nooit meer dan een theorie is. Vooral in onze jaren van een zich sterk structureel veranderende samenleving tre den vele factoren op, die het ene ogenblik van groot belang en even later totaal on belangrijk zijn. Zelfs knappe sociologen, ge leerden die zich bezig houden met ons doen en laten in die maatschappij, zitten met de handen in het haar. Enkelen van hen, waarmee wij voor het samenstellen van deze serie artikelen hebben gesproken drukten het zo uit: „Alle normen zijn ver loren gegaan." Wat in gewoon en minder v/etenschappelijk Nederlands wil zeggen, dat men nergens meer gemiddelden voor kan opmaken omdat zij, mocht men in hun sa menstelling slagen, te wetenschappelijk en te onpractisch zijn. OVERHEID Eén voorwaarde is in ieder geval duide lijk waarneembaar. De rijke ontwikkeling en variatie in onze maatschappij stellen eiren aan de jongen of het meisje die de intieme samenleving van het gezin gaat ver wisselen voor de grote en onbekende van de wereld. De belangrijkste eis is kennis. Niet meer alleen de zaken, die men van vader en moeder leert, maar ook een ge specialiseerde vakkennis van de rol die men op het toneel van de maatschappij wil gaan spelen. Het is de taak van het onderwijs die bij te brengen. Daarom ook past de aard van het onder wijs zich nauw aan bij die van de samen leving. Het is de intensieve binding die moet bestaan, wil men er voor blijven zor gen dat die samenleving goed blijft functio neren en groeien. Het is reden waarom de overheid en later zullen we zien ook andere organen zoveel zorg moet hebben voor dat onderwijs. OOK WIJ Inzicht in dat onderwijs en daarmee, zij h.t zijdelings, ook in de aard van onze samenleving, is geen alleenrecht van de r verheidsorganen. Mag dat tenminste nooit zijn. Om op de juiste wijze onze kinderen te helpen of te leiden bij het bepalen van hun loopbaan moeten ook wij in ieder geval met het belangrijkste op de hoogte zijn. „Och", zult U zeggen, „wanneer wij er niet meer uitkomen kunnen wij nog altijd onze toevlucht nemen tot de als padde stoelen uit de grond schietende beroepskeu ze bureaux". Maar tenslotte kunnen die niet meer doen dan het wetenschappelijk bepa len van de capaciteiten van de kinderen en het geven van een daarop aansluitend ad vies. De beslissing ligt bij ons, de ouders. En al klinkt het verouderd, nog altijd geldt de leus dat de ouders de enigen zijn die hun kinderen door en door kennen. MET DE PLAK Willen wij iets meer afweten van ons huidige onderwijs dan moeten wij, zoals overal elders, eerst wegduiken in de historie en kijken hoe het er aan toe ging toen onze (verre) voorouders nog rondliepen in kuit broeken, pruiken en kanten kragen en onver schrokken uitvoeren op notedopjes naar verre landen als Indië en Amerika. Het onderwijs had toentertijd nog een bij zonder primitief karakter. Iedere vergelijking met nu is dan ook niet meer dan het aan- g ven van een verhouding tussen een bouw vallig en verweerd schuurtje en een machtig in vele kleuren geschilderd, betonnen flat gebouw. In onze roemrijke Gouden Eeuw, het tijdperk van Rembrandt, Vondel en rijke koopmansfamilies, werd de kern van het onderwijs gevormd, door de volksscho len, die niet veel meer onderwezen dan rekenen en schrijven. De meester met de plak was de veel bewonderde en evenzeer gevreesde figuur, die, niet ten onrechte, gold als de belichaming van het stads- of streek- i.itellect. Slechts een kleine elitegroep, uitverkoren niet om capaciteiten maar om afkomst en rijkdom, bezocht de volgende en laatste vorm van onderwijs: de universiteit. Met als voertaal latijn ontving men daar vrijwel universeel overzicht van de wetenschappe lijke stand van zaken. Of men het ook ont hield, was een tweede. Er bestond een der gelijke hoeveelheid meningsverschillen, dat het voor een student niet gemakkelijk was de waarheid of althans de gulden midden weg te kiezen. Vooral niet wanneer hij in Leuven de ene, in Aken de volgende en later in Delft of Leiden de derde, Hollandse, versie hoorde. Toch leverde dat onderwijs genieën op als Hugo de Groot en Huygens en later in Duitsland een Goethe. TRADITIE Een vorm van onderwijs, aangepast aan de eisen van de samenleving, bestond niet. Om die in het leven te roepen was aller eerst vereist een onderscheiden van de af zonderlijke pilaren, die samen het huis van de maatschappij schraagden. En daarvoor was de toenmalige kennis te ontoereikend, of beter, te onrijp. Men kende een auto matisch systeem van praktijkscholing. Als jongen kwam men in het bedrijf dat ook vader, grootvader en verdere voorvaderen hadden uitgeoefend. Vader of de gilde- meester leerde het broekje wat hij moest kennen om niet te allen tijde krullendraaier te blijven. De traditie nam een voorname plaats in. Men deed wat vader had gedaan en daarmee was de kous af. Nog wel vindt men op het ogenblik in sommige dorpen families, die al van oudsher de functie van bakker, slager of kleermaker vervullen. Maar dat is tegen woordig niet meer dan een interessant, folkloristisch verschijnsel. (wordt vervolgd) (Nadruk verboden) In een achttal vervolgartikelen zal een speciale medewerker vele en velerlei facetten van het onderwijs belichten. Ongetwijfeld zal hiervoor^ van verschil lende zijden belangstelling zijn. Achter eenvolgens wordt behandeld I Normen gezocht. Nut en geschiedenis van het onderwijs. II Ontwikkeling betekende voortuit gang. Verschuiving van de mogelijkheden, zo wel regionaal als landelijk gezien. De aanpassing van het onderwijs aan de vorm van de maatschappij. III. De plicht om te leren. Noodzaak om te leren en zorg van de overheid. Na deze algemene schetsen de vormen van onderwijs IV Van kleuter en kind. Kleuteronderwijs en lagere school plus v.g.l.o. V Voor kantoor en bedrijf. U.l.o. en Handelsdag- en avondschool VI Voor fabriek en land. Technisch en land- en tuinbouwonder- wijs. VII De laatste trappen. Middelbaar en hoger onderwijs. VIII Nooit te oud. Karaktervormend en bijzonder onderwijs. Dat niet alleen Yerseke en Bruinisse mossel- en oestercultures hebben, maar dat hierbij ook zeker Tholen hoort, was wel aan ieder bekend. De Thoolse oester is niet minder dan in de andere plf tsen en de „thoolse mossel" is beroemd. De opening van het mossel- en oesterseizoen werd dit jaar ook in Tholen een festiviteit. Het was dan misschien wat minder uit gebreid en minder groots, dan het de laatste jaren in Yerseke wordt gedaan, het was in elk geval goed en sfeervol. Het begon met en versieren van de visserschepen en met het lossen van post duiven door de vereniging „De Trouwe Duif". Daarmee was het seizoen officieel geopend. De mosselcontroleur de heer M. Verkammen belichtte met een korte toe spraak het programma van de dag, waar over hij buitengewoon te spreken was. Wel betreurde dhr. Verkamman, dat er nog niet unaniem aan de versiering van de schepen door de vissers werd deelgenomen. In een daarna door de heer J. H. Bal, bestuurslid van „Zevibel" gehouden speech werd een welkom toegeroepen tot burgemeester A. J. van der Hoeven en de directeur van de mosselcentrale te Bergen op Zoom, de heer J. Splunter. Nadat beiden een vaatje oesters in ontvangst genomen hadden, liet de mu ziekvereniging „Concordia" het Zeeuwse volkslied horen en maakte een muzikale rondgang door de gemeente. Deelname hier aan door de gymnastiekvereniging „Olym- pia" maakte er mede een fleurige optocht van. Op de haven, waar vanzelfsprekend, het grootste gedeelte van het programma afspeelde, gaf de gym een demonstratie, terwijl tegelijkertijd vanaf hotel „Zeeland" het startschot klonk van de oester- en mos- selorientatierit, wat voor de deelnemers, dank zij een goede organisatie een zeer ple zierige wedstrijd werd. Verrassingen ontbra ken er niet, want iedere deelnemer kreeg een zakje mosselen. De eerste prijs voor auto's en motoren ging naar A. de Rijke. Bij de brommers werd J. Tichem nummer één. Het ging als aan de lopende band, want toen de gymdemonstratie klaar was, stond er alweer een dameskoor onder leiding van pastoor Rijsloo en de mandolineclub „Tre- melando" onder leiding van de heer C. Burgers klaar. Beiden zetten hun beste beentje voor. Bij een van de geestige liedjes van het dameskoor (met eigen tekst) moest ook de visfabriek het weer eens ontgelden. Tot besluit van het middagprogramma gaf „Concordia" nog een concert. 's Avonds was er een enorme belangstel ling voor het waterskieën, wat een bijzon dere attraktie bleek te zijn in het programma van deze dag, evenals de daarop gevolgde gondelvaart. Dank zij ook het prachtige weer werd het als in een sprookje: de mooie versierde schepen, verlicht door talrijke lampions, die zo in fantastische illuminatie over het water van de Eendracht gleden. Helemaal geruisloos ging het niet, want op één van de schepen gaf „Concordia" op nieuw een vrolijke noot weg. Tenslotte kwam het gezelschap van Bru aan de beurt voor opvoering van het spel „Mosselop- roer". Daarbij werd men in de verwachting wel enigszins teleurgesteld. Na afloop dank te de heer Bal alle deelnemende verenigingen voor hun medewerking. Het comité kan op een geslaagd programma terugzien. De pri meur mocht er zijn. Deze openingsdag heeft menigeen de oester- en mosselsmaak te pakken gekregen. Moge dat ook bij vele anderen in het komende seizoen het geval zijn, opdat het voor teler en handelaar een even goed seizoen gaat worden, als het wel slagen van de opening daarvan. Het PvdA-raadslid Chr. van Doorn te Bergen op Zoom wendde zich in een uit voerige nota tot de raad van die gemeente inzake de ziekenhuiskwestie er daarbij o.m. op wijzend, dat de voorbereiding van de raad tot dusver onvoldoende is geweest, voorzover het de consequenties betreft van de aan de St. Elizabeth stichting verleende garantie voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Voorts wijst dhr. van Doorn er op, hoe de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid aan de bouw van het nieuwe r.k. ziekenhuis de uitdrukkelijke voorwaarde stelde, dat voorafgaand overleg met andere belanghebbenden wordt gepleegd over de mogelijkheid van het tot stand brengen van één groter gemeenschappelijk ziekenhuis. Het ligt voor de hand, aldus genoemd raadslid, dat de minister van volkhuisvesting op wie tenslotte de plicht rust zich reken schap te geven van de economische aspecten van een aanvraag om bouwvolume, zich bij het vormen van zijn besluit zal laten leiden door het antwoord op de vraag of aan ge noemde voorwaarden, door zijn ambtgenoot gesteld, is voldaan. Daarom dient de raad als zijn mening uit te spreken, dat dit overleg met alle ten dienste staande middelen moet worden be vorderd. De heer Van Doorn wil dat het verlenen van de goedkeuring aan de gevraagde ga rantie afhankelijk wordt gesteld van de re sultaten van het overleg en de afdoening van de aanvraag wordt uitgesteld tot resul taten bekend zullen zijn. In verband met bovenstaande acht de heer Van Doorn het wel reeds wenselijk dat de raad zich uitspreekt om ter zijner tijd mede te werken aan het verlenen van een hogere garantie bij het stichten op voor allen aan vaardbare wijze van een gezamenlijk zie kenhuis van 400 bedden. Dan ook zou het niet juist zijn, zo meent dit raadslid, wanneer al de verplichtingen alleen op de gemeente Bergen op Zoom zouden drukken, maar zou men ten dien aanzien, eveneens in overleg, met de rand gemeenten tot een gemeenschappelijke re geling moeten komen. Om tot een nauwer contact tussen be stuur en hoofdingelanden te komen, óók om een persoonlijk inzicht te krijgen van de situatie der zeeweringen en de daarbij uitgevoerde of nog uit te voeren werkzaamheden, maakten bestuur en hoofdingelanden van het Thoolse Wa terschap een tocht langs de zeeweringen op ons eiland. Men begon in Tholen met bezichtiging van het elektrische gemaal „De Eendracht" en de werken aan de zeedijk van de „Vijf tienhonderd Gemetenpolder". Vervolgens ging het naar Gorishoek, waar verbeteringen worden en zijn aangebracht door het vroe gere calamiteuze waterschap Scherpenisse, waarbij tegelijkertijd de afsluiting van de Pluimpot en de huidige werkzaamheden daar van nabij bekeken konden worden. Een beurt kregen ook het gemaal „De Noord" en de werken aan de zeedijk in die omgeving. Dat bij Stavenisse inzonderheid de ko mende werken rond de afsluiting van de haven, zoals deze in de laatste vergadering van het Waterschap zijn belicht, bijzondere aandacht kregen, laat zich verstaan. Bij komende en daaruitvoortvloeiende werken zijn immers voor het Waterschap. Via de Sint-Annalandse nieuwe haven ging het naar het gemaal in de Van Haaftenpolder, dat zaterdag in gebruik werd gesteld. Terug in Tholen werd in „Hof van Hol land" gezamenlijk een koffiemaaltijd gebruikt DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Het onderwijs belicht Tholen presenteerde Bij gemeenschappelijk ziekenhuis ook randgemeenten garant Waterschap maakte inspectietocht Een verhaaltje over vluchtbergen Een volle competitieronde Al bezorgt het U wat pijn, doe wat water in de wijn. en een korte nabespreking van de tocht ge houden. Het bleek dat de hoofdingelanden het door deze excursie en toelichting verkregen nadere inzicht in de werkzaamheden van bestuur, alsmede van de technische- en ad ministratieve diensten, zeer waardeerden. Na deze eerste inspectietocht, sinds de con centratie van de waterschappen op Tholen per 1 januari 1958 een feit is geworden, zal men deze rondrit jaarlijks organiseren, opdat ook de Hoofdingelanden zoveel mo gelijk op de hoogte zullen blijven. DOKTERSDIENSTEN Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 01662-400. Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, Tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 18 t.e.m. 24 september 1960. zondag vm. 2.23 nm. 2.40 uur maandag 3.06 3.14 dinsdag 3.38 3.43 woensdag 4.09 4.15 donderdag 4.40 4.50 vrijdag 5.17 5.28 zaterdag 5.52 6.03 Woensdag 21 sept. Nieuwe Maan te 0.13 u. BURGERLIJKE STAND Geboren 1 sept. 1960: Wilhelmlna, dochter van Gilles de Kok en van Cornelia Jacoba Potter. 2 sept. 1960: Adriaan, zoon van Leendert Marinus Geluk en van Adriana Kot. 2 sept. 1960: Johannes, zoon van Leendert Marinus Geluk en van Adriana Kot. Gehuwd 2 sept. 1960: Johannes Baptist Jozef Bo- gaarts, oud 25 jaar, verkoper, wonende te Bergen op Zoom en Irmgard Kramer, oud 27 jaar, administratief ambtenares, won. te Tholen. 6 sept. 1960: Jan Luten, oud 25 jaar, kok, wonende te Zaandam en Elizabeth Pieter- nella Jansen, oud 25 jaar, kraamverzorgster, wonende te Tholen. STADSGEMEENSCHAP OPGERICHT Het schijnt naar we van terzijde heb ben vernomen dat er vorige week vrij dagavond in het gemeentehuis alhier onder leiding van burgemeester mr A. J. van der Hoeven, een oprichtingsvergadering gehou den is van de stadsgemeenschap Tholen, zoals daarover ook enige maanden geleden reeds werd gesproken. Daartoe waren de plaatselijke verenigings bestuurders uitgenodigd, waarvan een ge deelte aanwezig bleek te zijn. Het kwam tot definitieve oprichting met de volgende bestuurssamenstelling: mr A. J. van der Hoeven, voorzitter; J. van Elsacker, secre- aris; J. van Heuseveldt, penningmeester en leden mevr. Vermaas en de heer M. C. J. Kosten. Het ligt in de bedoeling om in overleg met de besturen van verschillende verenigingen jaarvergaderingen en uitvoe ringen voor het komend winterseizoen on derling te regelen. Er zou ook een afvaar diging zijn benoemd naar de Stichting Ge meenschap Eiland Tholen, nl. mevr. Ver maas en de heren M. C. J. Kosten en J. H. Bal. Het aanstellen van een vormings leider moest komen te vervallen omdat, naar schijnt te zijn meegedeeld, geen medewerking werd verkregen van Sint-Annaland, Scher penisse en Stavenisse. WEDVLUCHT SITTARD 128 km - „Trouwe Duif" - 10-9-'60 Eerste 1-37-29; laatste 1-50-40. P. de Boef 1 22; J. Praat 2 9; L. Laban 3; Frans Koppenhol 4 6 7 8 10 12 13 16 17; Jo Kegge 5; C. v. Luijk 11 15; Tazelaar 14 21; M. v. d. Linde 18 19; D. Jansen 20. OLYMPIA Voor de wandeltocht bij de M.D.I. voor K.N.G.V. op zaterdag 17 sept. hebben zich 52 deelnemers aangemeld. Op drie afstanden zal worden deelgenomen namelijk 25, 15 en 10 km. Dinsdag 13 sept. zijn de dames en meisjes afd. begonnen zich voor te bereiden op de vaardigheidsproeven. VERBOUWING POSTKANTOOR Vanwege de modernisering van het post kantoor ter plaatse is de toegang voor het publiek gedurende enige weken aan de achterkant van kantoor Hoogstraat 19. KINDERZORG Door het vertrek van mevrouw A. W. den Hoed zullen de belangen (administratie en busjes, enz), van „Kinderzorg" voortaan worden behartigd door mevr. W. B. Bijl in de Dalemsestraat 53. VERKOPING De Ned. Herv. Dameskrans organiseert weer haar jaarlijkse verkoping en hoopt die te houden op vrijdag 7 en zaterdag 8 ok tober. Degenen, die een bijdrage willen ge ven, hetzij in geld of natura, kunnen dat bij de bestuursleden bezorgen, waarvoor men zeer erkentelijk zal zijn. Met een of twee Rennies speelt 't klaar. En op prettige wijze. Deze smakelijke tabletjes gewoon maar laten smelten op Uw tong en alle leed is geleden. Prompt. Want niet zodra komt de Rennies-oplossing met Uw speeksel in de maag of alle overtollig maagzuur wordt geneutraliseerd en kan U geen kwaad meer doen. Koop een pakje Rennies en steek er 'n paar bij U. Dan bent U altijd veilig en Uw maaltijd wordt nooit ver stoord. Onder 't eten niet, ook niet erna. Alleen maar bij de eerste aanwijzing Rennies nemen, onopvallend, zonder water of wat ook... BURGERLIJKE STAND en Loop der bevolking augustus 1960 Geboren 3 aug.: Wilhelmina Lindhout; dr. van Marinus Abraham Lindhout en Neeltje Ma rina Klippel. 3 aug.: Helena Adriana van Poortvliet, dr. van Pieter Abraham van Poortvliet en Marina de Graaf. 8 aug.: Adriana Jannetje Punt, dr. van Meeuwes Marinus Punt en Adriana Jan netje Hanse. 12 aug.: Anna Cornelia Johanna Maria van Treijen, dr. van Franciscus Petrus van Treijen en Petronella Veraart. 14 aug.: Wilhelmina Maatje Vroegop, dr. van Leendert Cornelis Vroegop en Pieter- nella Anna den Hollander. 18 aug.: Maatje Cornelia Maljerina Hol, dr. van Johannes Hol en Cornelia Jaljerina Vaders. 30 aug.: Francien Maria de Koning, dr. van Anthonius Petrus de Koning en Maria Cornelia de Leeuw. 30 aug. te Bergen op Zoom: Maria Jo- sepha Ferdinanda van de Klundert, dr van Adrianus Cornelus van de Klundert en Jo hanna Cornelia Maria de Weert. Overleden 27 aug.: Jan van Poortvliet, oud 85 jaar, weduwnaar van Pieternella van Bemben. Gehuwd: 12 aug.: Cornelis Adriaan van Dorst, 43 jaar, en Johanna van Tilburg, 48 jaar, weduwe, beiden wonende te Oud-Vosse- meer. Vertrokken Jacob van Dijke, gehuwd, naar Tholen. Matheus A. den Engelsman, gehuwd, naar Tholen. ds. A. Breure, met echtgenote en 3 kin deren naar Alphen a.d. Rijn. Jacobus C. P, M. Plompen, ongehuwd, naar Tilburg. Ingekomen Johannes A. Hommel, ongehuwd, uit Oudenbosch. GEVONDEN Bij de postcommandant der Rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over een ge vonden portemonnaie met inhoud. WIELRIJDER AANGEREDEN Nabij de Kalisbuurt werd maandagmiddag de 73-jarige wielrijder B. de G. op de Hiksedijk door de achter hem komende personenauto van dhr. C. H. D. M. uit A'dam aangereden. De bejaarde wielrijder klaagde over in wendige pijn en had verder een hoofdwonde opgelopen, doch behoefde niet direct in het ziekenhuis te worden opgenomen. Auto en fiets waren licht beschadigd. De Rijkspolitie maakte proces-verbaal op. AUTOBOTSING Op het moment dat een autobus de gepar keerde personenauto van dhr. A. v. D. pas seerde, wilde tegelijk de landbouwer I. C. H. alhier dit punt voorbijrijden, wat een aan rijding van autobus en personenauto van dhr. H. tengevolge had. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Het op dit punt, Molenstraat, en op deze tijd, zaterdagmiddag, drukke verkeer ver oorzaakte snel een opstopping. De knoop kon worden ontward nadat wachtmeester Nelis der Rijkspolitie de situatie had op genomen. DUIVENSPORT Het duivensportseizoen loopt op een ein de. Voor de vlucht van zaterdag vanaf Sit- tard over 132 km waren slechts 16 duiven ingeschreven. Daarvan arriveerde de eerste om 13.48.58 uur na te 11.30 uur te zijn gelost. Gemiddel de snelheid dus 955.09 meter per minuut. Voor de laatste prijswinnende duif waren deze cijfers: 13.58.29 uur en 906.26 meter per minuut. De uitslag luidt A. van Daalen 1; D. Lindhout 2 4 6; M. de Graaff 3 5; J. B. Tholenaar le en 2e overduif: G. Hoek 3e overduif. VOOR IEDERE-KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Lindebaan - tel. 5467 GESLAAGD Te Breda slaagden voor het praktijkdi ploma machineschrijven de heren P. Moer land te Stavenisse en P. M. Mosselman alhier, die door dhr. Koetsdijk werden op geleid. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de postcommandant der Rijkspolitie, opperwachtmeester Kluiter zijn inlichtingen verkrijgbaar omtrent een gevonden kinder jasje, een fietspompje en een halsketting. ZANGAVOND In het Dorpshuis wordt zaterdag a.s. een streekzangavond gehouden, waaraan mede werking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor te Oud-Vossemeer, door het nieu we zangkoor „Crescendo" van Poortvliet en door „V.Z.O.S." van Sint-Annaland. VROUWENBOND N.V.V. De Vrouwenbond N.V.V. begon dinsdag 13 september met het winterprogramma. Spreekster op deze avond was mevr. M. Dijk uit Biervliet. Zij sprak over de oplei ding van blindegeleidehonden en gaf daarbij films, terwijl er eveneens nog een film over Suriname werd vertoond. De opkomst was goed.. De vereniging telt nu 58 leden. EERSTE BIETEN Dinsdag werden weer de eerste bieten van het seizoen aangevoerd, welke van goede kwaliteit waren. Ze werden geleverd door Anth. L. Hage en bestemd voor suiker fabriek Puttershoek,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1