Snede Damesjasjes Jan Elich Slichting Zeeuwse Muziekschool DUINKERKEN ft. 97.50 tot fl. 197.50 Modehuis SPORTIEF LAND- EN TUINBOUW Onzichtbare dreiging Radioactieve straling. Persberichten. Mijn dagelijkse weg. verkrijgen Fa. i. Melse CORSET of B.H. 1 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Uienrooimachioe enig huisraad LOEMPIA'S Verlovingsringen HORREN Bioscoop „DE GOUDEN LEEUW" BIETEN NETTEN DE EENDRACHTBODE verse Pepermunt 2 rollen Hele Siam-rijst, Snijworst-iartaar SPIERINKTES Sim S P H TELEGRAM I SlmPISCHE flMAT^9~?Tflq'fjp- Hllen öpde ÉiJIIeen blijven-j Roomkaas 100 gr 30 Slagroom blik, 170 gr 85 Belegen Edammer per kwart 109 Nlortadella, worstspecialiteit, 100 gr 39 Gebraden gehakt 4 ballen per blik 89 Planten margarine s.d.w. per pak 39 Pindakaas, die hele lekkere, per pot 79 Franse landwijn rood of wit, per fles 185 Reeruggetjes fijn banketbakkerskoekje met amandelsmaak, pak 200 gram 59 Doperwtjes, zeer fijn, literblik 129 Witte boontjes zak, 500 gram 49 Tomatenpuree 2 blikjes 35 Schuurpoeder grote bus 35 EEN VERSTANDIG ADVIES De oogst is grotendeels binnengehaald en de akkers liggen weer klaar om de nood zakelijke stoppelbewerkingen (ploegen, eg gen, cultivateren) te ondergaan. Aan de bemesting van de grond wordt hierbij echter nog veel te weinig aandacht geschonken. Hieraan denkt men vaak pas als de winter voorbij is. Er zijn echter verschillende redenen aan te voeren die pleiten voor een herfstbe- mesting. Wat reeds in de herfst aan be mesting kan en moet worden gedaan, dient ook werkelijk te worden uitgevoerd. Een tijdig toegepaste bemesting geeft uiteinde lijk het beste financiële eindresultaat. In de eerste plaats dient de aanwezige stalmest te' worden uitgereden en op doel matige wijze' bp de akkers verdeeld en on dergebracht. Stalmest bevordert de struktuur en stimuleert het bacteriënleven van de grond. Vervolgens vraagt een slakkenmeelbe- mesting thans reed's sterk de aandacht en daarnhast in vele gevallen de bemesting met kalizèüten, die met het slakkenmeel kunnen worden gemengd en in één gang uitgestrooid (werkt" arbeidsbesparend Men heeft nu veelal meer gelegenheid om de basisbemesting met fosforzuur en kali toe te passen dan in de reeds zo druk bezette voorjaarsmaanden. Bovendien is deze be mesting nu economischer, daar de prijzen van de meststoffen nu lager liggen dan in 't voorjaar. Toen onlangs in de Sahara de „Atoom bom van De Gaulle" tot ontploffing kwam, werd enige tijd later via de radio omge roepen, dat de radioactieve straling in ons land het normale niet overschreden had. Dat betekende dat het internationale net van meetposten, dat ook thans, in volle vredestijd, functionneert, bijzonder had op gelet of tengevolge van deze explosie de radioactiviteit zou toenemen. Nu is het niet zo, dat de rechtstreekse straling (gammastralen) gevolg van een kernwapenexplosie, zó ver kan doordringen dat wij in ons land last hebben van een explosie in de Sahara. Die straling is wel hoogst intensief, en (voor wie er onbe schermd aan is blootgesteld) meestal dodelijk maar duurt ten eerste maar zeer kort en heeft ook een zeer beperkte actieradius, met een straal van wellicht enkele kilometers. Neen, de radioactieve straling die men vreesde, zou het gevolg geweest moeten zijn van de zgn. radioactieve „fall-out". Wat is fall-out Jbro Fall-out Öntstaat als indirect gevolg van een kernexplosie hetzij in oorlogs- of vredes tijd. Er werden dan ook ernstige gevaren voor dë Wolkesgezondheid gevreesd van de proefexplosies, zoals die hebben plaats ge had in" Siberië, Nevada en in de Stille Oceaan en onlangs weer in de Sahara. Tot noJg toe schijnen er nog geen aanwijs bare nadelige gevolgen te zijn, maar dat men 'iiéh bezorgd maakt, blijkt uit het zoe ken ripthr een „schone" bom (zonder fall-out) en prdeden jn verlaten mijngangen e.d. Waffheer de grondexplosie plaatsvindt, wordt éen ontzaglijke kolom stof en puin kilometers ver omhoog gezogen. De zwaar ste stukken vallen dichtbij neer, maar de lichtere stofdeeltjes drijven op de wind en hoe fijrïer ze zijn, hoe moeilijker waarneem baar dus, hoe verder ze komen, soms vele honderden kilometers ver. Wanneer dit stof neerdaalt op rivieren en wegen, op huizen en akkers, dorpen en steden, zal slechts met speciale meetappa raten de radioactieve straling kunnen wor den vastgesteld. En als gezegd: een inter nationaal net van meetposten functionneert reeds thans. Er zal dan ook meestal een mogelijkheid tot alarmering zijn, zodat men korter of langer van voorbereiding heeft. Maar uiter aard is het beter, wanneer men die voor bereidingen reeds getroffen heeft. Blijf binnenshuis Allereerst: we zorgen dat er zoveel moge lijk afscherming is tussen onszelf en de straling (muren, zandzakken) en zoeken ons in huis de plek, het verst verwijderd van de buitenmuren en het dak. De besmetting ontstaat alleen door de aanraking met het radioactieve stof. Men moet er tegen waken, het in te ademen, ver ontreinigd water te drinken of voedsel te gebruiken, en er voor zorgen dat het de woning (en op het platteland: de stal) niet binnendringt. Wij in het westen hebben dit voordeel, dat onze woningen makkelijk afsluitbaar zijn en dat onze hygiëne op hoog peil staat, terwijl ons nat en winderig klimaat nog een handje helpt. We begeven ons, wanneer de waar schuwing is gegeven, niet buitenshuis. Ver toeven we nog buiten, dan waken we ertegen het stof in te ademen, binden een zakdoek voor de mond, roken, eten en drinken niet. We trekken zodra we ons weer binnen begeven zo gauw mogelijk de besmette kleren uit en bergen die veilig op, wassen ons terdege, vooral haren, oren, ogen, huidplooien enz. zodat we het be smettende stof volledig kwijt zijn. Wpi qaoeten rekening houden met veront reinigd drinkwater en zullen dus bij voor keur geconserveerd voedsel en drank ge bruiken. Niemand de deur uit -baai We dienen er rekening mee te houden dat het, parool „binnenblijven" voor ieder een geldt: o^k voor de dokter, de verpleeg ster, de bakker en de melkboer. Vraag. We zullen dus bij verwondingen zelf eerste hulp moeten verlenen, onze zieken zelf verplegen, en zorgen dat we voldoende te eten hebben, zelfs wanneer gas of stroom uitvallen. Aangezien we zeker niet altijd kans zullen hebben om alsnog een voorraad in te slaan, is het nuttig daarmee reeds te voren te be ginnen. Men kan die voorraad op behoor lijk peil houden door de oudste blikjes er van af te nemen en in de huishouding te gebruiken, en met nieuwe aan. te vullen. Speciaal dient gewaakt te worden tegen brand, want ook de brandweer komt er niet door In zeer ernstige gevallen kan het wel een dag of zes duren, voor het veilig is althans enkele uren de straat op te gaan. Maar het kan ook een kwestie van een of twee dagen zijn, dat hangt af van de omvang van de explosie en de afstand waarop ze plaats heeft gehad. Blijf binnenshuis tot het „alles veilig" sig naal gegeven wordt. Zo ver mogelijk van buitenmuren en ramen. Zorg dat het stof niet op enigerlei wijze kan doordringen. Dat is de vrij simpele raad (al zal de uit voering nog wel problemen met zich mee brengen) die gegeven kan worden, wanneer de onzichtbare vijand: de radioactieve fall out, ons bedreigt. (Stichting Bevordering Bescherming Bevolking) VOOR DE VOEDING LEKKER EN GAUW KLAAR Koele schotels voor warme dagen Al hebben we dit jaar wel niet zoveel droog, warm weer als de vorige zomer, er zullen toch zeker nog wat dagen over schieten, waarop we van zon en warmte kunnen profiteren en een voorraadje vita mine' D kunnen opdoen. Dagen, dat we het klaarmaken en eten van een geheel warme maaltijd echt te veel vinden, en het alleen- maar-brood-eten echt te weinig. Wat vindt u van een paar koude schotels die niet veel werk vergen en er toch niet uitzien als of we ons al te gemakkelijk van het koken afgemaakt hebben Denkt u vooral om wat fleurige garneringen en goede kleurcombinaties. Voor een koude, hartige schotel kunt u gebruik maken van door-en- door gebraden vlees, vleeswaren, gebakken of gekookte vis met mayonaise of vis- conserven (vis uit het zuur, vis uit blik), hard gekookte eieren, al of niet in combi natie met vlees en vis. Een schotel van koud vlees kan bestaan uit één of uit verschillende vleessoorten. Wordt een gemengde vleeswarenschotel ge kozen, dan staat het aardig om variatie te maken in kleur, vorm en smaak van het vlees: neem dus roze en meer rood- en bruin- gekleurde vleeswaren, gekookte en meer of minder gerookte soorten. Leg de plakjes niet zó uit het zakje op de schaal, maar maak ze alle los van elkaar, vouw er een paar dubbel, maak een paar rolletjes en leg ze in een patroon dat mooi past bij de vorm van de schaal. Wat frisse slabladeren en plakjes tomaat of hardgekookt ei, een paar kleine takjes peterselie kunnen het geheel opvro lijken. Bij een koude visschotel van gekookte of gebakken vis is een mayonaise of slasaus met veel gehakt groen er door zeer smake lijk. Voor de groene slasaus kunt u rijkelijk peterselie en wat minder kervel en/of dragon en augurkjes zeer fijn hakken. Een klein beetje bieslook geeft u er een zacht vleugje uiensmaak aan en een garnering van een weinig paprikapoeder staat bijzonder fleurig. Hebt u kleine tomaatjes bij de hand, hol die dan uit en gebruik ze als bakje voor de slasaus. Vis uit blik vraagt als regel niet om extra slasaus, aangezien de meeste soorten vet zijn. Kies ook daarvoor van alles wat: ha ring in tomatensaus, makreel, sardines, zalm. Gerookte filets van bokking, schar of pa ling kunt u eveneens een plaats op de schotel geven en een garnering van kom kommer, tomaat of gekookte, even aange maakte dorperwtjes zal zeker niet misstaan. Wilt u een koud groentegerecht geven, denk dan ook eens aan een sla van rauwe en gekookte groente of van alleen gekookte groente. Lekkere combinaties zijn b.v. kropsla met blokjes gekookte wortel (ook voor hen, die niet van warme worteltjes-bij-de-vis hou den), tomaat met gekookte sperziebonen, doperwten of bloemkool, komkommer met gekookte biet; deze laatste bij voorkeur niet dóór, maar naast elkaar en dan apart aan gemaakt. Voor een sla van gekookte groente kunt u het best stevige groente uit blik nemen (doperwten, sperziebonen, worteltjes, schor seneren of asperges) of wanneer u hem koel bewaard hebt een rest gekookte groente. U kunt er zelf wat mee experimen teren, en vergeet de tuinkruiden niet. Wan neer u van een apart smaakje houdt is zeer fijn gesneden rauwe paprika of gehakte (zoet)zure augurk door de sla erg lekker. Als slasaus kunt u gebruiken een mengsel van olie en azijn met wat kruiden of een gebonden slasaus. Hebt u een flinke schaal of veel kleine schaaltjes of schoteltjes, dan kunt u diverse hapjes naast elkaar opdienen, als een „hors d'oeuvre", die in dit geval niet als voorge recht maar als hoofdbestanddeel van de maaltijd dienst doet. Desgewenst voorafge gaan door soep, begeleid door brood of toast of aardappelsla en gevolgd door een stevig toetje. Vindt u dit gemakkelijk dan kunt u de diverse koude hapjes direct op de bor den uitstallen. Neem voor deze koude maaltijd bijvoor beeld: gehalveerde gekookte eieren, al of niet met mayonaise; vis uit blik, naar keuze; niet te dun gesneden schijfjes worst of kleine knakworstjes uit een blikje; plakken tomaat en plakken komkommer; een schaaltje au gurkjes of uitjes uit het zuur; even op gekookte ringen paprika; schijfjes banaan en appel met. een sausje van citroensap en suiker of met slasaus. Ten overvloede willen wij nog erop wij zen, dat de koude schotels niet lang te voren klaargemaakt kunnen worden. De kans op bederf is daarvoor in de warmte te groot. VLEUGELLOZE KIPPEN Uitgaande van de gedachte dat een pro- duktiekip niet vliegt, hebben de Japanners onderzoekingen gedaan naar de voor- en nadelen van vleugels bij kippen. „Der Tier- züchter" meldde hierover onlangs opmerke lijke resultaten. Zo zouden kippen, waarvan de vleugels in de jeugd langs operatieve weg of met elektrische apparatuur verwijderd zijn, aan zienlijk meer vlees produceren dan met vlerken uitgeruste hoenders, vleugelloze kippen bleken in Japan tot 14.7% méér vlees te hebben, aldus „de Plattelandspost". PLASTIC VERDRINGT TURFMOLM Ter vervanging van turfmolm wordt in de Amerikaanse landbouw steeds meer plastic gebruikt om planten en vruchten te beschermen. In de praktijk blijkt dit pro- dukt veel beter te voldoen, terwijl het bo vendien goedkoper is. Men constateert dat de opbrengsten groter zijn. De plastic, die in stroken rond de plan ten wordt aangebracht, zorgt ervoor dat de bodem ook na zonsondergang, de warmte veel langer vasthoudt. Bovendien kan het water in de grond niet verdampen, waar door de bodem constant vochtig blijft. Het plastic belemmert voorts de groei van het onkruid, zodat alle groeistoffen aan de plan ten ten goede komen. Tenslotte beschermt het de wortels tegen wegspoeling van de grond bij hevige regenval. GRONDONDERZOEK OP VEEBEDRIJVEN Uit de inzendstatistieken van het Bedrijfs laboratorium voor Grond- en Gewasónder- zoek met laboratoria te Oosterbeek, Gro ningen, Geldrop en Goes blijkt dat het grondonderzoek opbouwland meer is in gevoerd dan op grasland. Uit de resultaten van het onderzoek bij de Bodem-Plant-Dier-projecten te Wouden berg, Hoogland en Borculo is echter naar voren gekomen dat het grondonderzoek op grasland uiterst belangrijk is. De bemestings toestand van de percelen heeft grote invloed op de gezondheidstoestand en daarmede ook op de productiviteit van de dieren. Grondonderzoek heeft dus een grote waar de op grasland. Inlichtingen worden u gaar ne vrijblijvend verstrekt door de monster nemers. BLADONDERZOEK IN DE FRUITTEELT De tijd voor het nemen van bladmonsters is weer aangebroken. In enkele tuinbouw- consulentschappen geeft men adviezen op dit bladonderzoek ten aanzien van bewaring van de vruchten en de bemesting van de bomen. Uit de resultaten van het bladonderzoek kan namelijk reeds een indruk worden ver kregen omtrent de houdbaarheid van de vruchten, dus of deze voor bewaring in koelhuizen of gascellen in aanmerking ko men. Inlichtingen zullen u gaarne door de as sistenten van de rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst worden gegeven. Het onderzoek wordt verricht door het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Ooster beek. TELMACHINE VOOR BANKBILJETTEN De Duitse „Totometer" is een nieuw, ver beterd machientje, dat volgens de fabrikant absoluut foutloos tot 1000 bankbiljetten per minuut kan tellen. De „Totometer" heeft twee telwerken waarvan de tweede totaliseert; verder een stopinrichting voor van te voren te bepa len aantallen, bijvoorbeeld 50 of 100 briefjes. De biljetten worden met de hand aan gelegd; al het overige geschiedt automatisch- mechanisch. De cijfers van de tellers zijn zeer duidelijk, waardoor verkeerd aflezen voorkomen wordt. GANZEN EN RATTEN Ratten schijnen een hekel te hebben aan het geluid van ganzen. Wellicht gaat het gegak van de ganzen op hun zenuwen werken. Wanneer er bijvoorbeeld ratten aanwezig zijn in het isolatiemateriaal van het kippen hok, bijvoorbeeld het riet, stro of de plan ken, doe dan enkele ganzen in een ren achter het kippenhok en de ratten zullen ver dwijnen. IN UW HANDEN HET LEVEN VAN AND'REN Het is een zinvol beeld dat de gedachte „In uw handen het leven van and'ren" bij ons oproept. Maar het stelt de zaken ook bijzonder scherp. Het stelt ons namelijk direct verantwoordelijk voor het leven van onze medemensen. Daarbij gaat het niet om indrukwekkende vertoningen: om rally's of snelheidsraces, waar dikwijls het uiterste wordt gevergd van een autobestuurder en waar het gevaar dat er brokken gemaakt worden vanzelf sprekend groter is dan in het geval van de man, die op z'n fiets van huis naar kantoor en vice versa rijdt. Neen, het gaat om het leven-van-alledag. Om de man op zijn fiets, om de kinderen die van en naar school gaan, om de vertegenwoordiger die zijn vaste klanten bezoekt, om de huisvrouw die boodschappen doet. In hun handen dragen zij hun eigen leven mee; onverschil ligheid, roekeloosheid, onvoorzichtigheid kunnen voor henzelf vreselijke, onherroepe lijke gevolgen hebben. Politiemannen, doktoren, verslaggevers staan elke dag ergens in ons land op een plaats waar een winkelende huisvrouw on voorzichtig overstak, waar een zakenman op een onbeveiligde overweg éven niet op lette, waar een schoolkind ineens met zijn fiets te ver naar links uitweek. De roerloze gestalte, op hej wegdek of naast de spoor rails uitgestrekt onder een wil laken of een grauwe deken is de stille getuige van het afschuwelijke moment, waarop de dood vol komen onverwacht toesloeg. Maar het is niet alleen ons eigen leven, ons eigen bestaan dat in het geding is. Wij hebben mét het stuur van onze auto, scooter of fiets ook de existentie van anderen in onze hand. Het gaat er maar om hoe we dat stuur draaien, in hoeverre we ons er van bewust zijn dat we bij elke wen ding, ondoordacht of onverschillig verricht, iemand onherstelbaar kunnen treffen. Het beeld dat we hierboven opriepen is tragisch: de stille gestalte op wegdek of spoorwegovergang, terwijl politie en medi sche dienst druk bezig zijn met het ver antwoordelijke werk, dat elk ernstig ongeval met zich brengt. Het kan nóg anders, nóg erger zijn: U staat er ook bij; de roerloze gestalte is uw slachtoffer, het ongeval is te wijten aan uw gebrek aan verantwoorde lijkheidsbesef. Een schoolkind keert niet terug, een vader ziet zijn gezin niet meer, een huisvrouw zal niet meer voor haar man en kinderen kunnen zorgen. En het was uw schuld: u hield het leven van anderen in uw handen, maar u hebt u dat niet of te laat ge realiseerd. Moge het u nooit overkomen, dit moment dat u uw leven lang als een schrikbeeld zal blijven achtervolgen. U hebt het in uw eigen handen: het leven van and'ren Publicatie van het Verbond voor Veilig Verkeer Markt 26 - THOLEN Tel. 01660-480 Behoefte aan een nieuw Dan eerst bij Tange de grote sortering doorkijken. Aparte paskamer. Vrouwelijk bediening le klas pasvorm van de beste fabrieken tegen scherpe prijzen bij W. TANGE t.o. 't Stadhuis van Tholen DROGISTERIJ M, P, QUIST Sneller, beter en goedkoper Hoogstraat 2 THOLEN De demonstratie met de „Van Rumpt" uienrooimachine op 8 september is verplaatst naar zaterdag 10 september om 11.00 op het bedrijf van de heer A. v. d. Slikke, Zuid- moerseweg, Stavenisse. Wegens overcompleet te koop o.a.: ledikanten, tafels, stoelen, divan, bureau, spiegels, was tafel, nachtkastjes, naaimachine haard, crapauds, pendule klok- kenstel, spiraal, veren bed, rol- veger, mangel, te bevragen Hoogstraat 4, Tholen HALITRAN CAPSULES SANASTOL levertraan met sinaasappelsmaak, helpen uw kinderen zonder ziektes en met een goede eetlust de winter door, doch geef het hun nu, het is de tijd. Ruim voorradig bij W. TANGE gedipl. drigst t.o. 't Stadhuis van Tholen Heeft U onze al geprobeerd altijd vers en vanaf heden elke maandag PATATTES FRITES Speciaal adres voor heerlijke croquetten enz. Beleefd aanbevelend, J. B. VAN OLFFEN Kerkstraat 17 - Tholen verkrijgbaar bij M. JANSE Horlogcr - Tholen T V'/W' Wij brengen U hierin een grote nieuwe collectie in kort en 7A modelletjes. Deze jasjes zijn van de allerbeste kwaliteiten in de nieuwe najaarstinten DE BESTE MERKEN Inca - Lamofix - Constaliton en Corwa vanaf Liepevrouwestraat 9 Bergen op Zoom V-; V- Aanmelding van leerlingen voor het nieuwe cursusjaar uitsluitend in de maand september. Algemeen voorbereidend muziekonderwijs, alle gebruike lijke instrumenten, solozang, muziektheorie. Speciale opleiding tegen lage tarieven van leden van harmonie- en fanfarekorpsen en zangkoren (stemvormings- cursus). Inlichtingen bi) de plaatselijke afdelingen en bij de admini stratie: Singelstraat 13 te Middelburg, tel. 01180-2108 BESTELT vroegtijdig prima uienzaad. Ook Grobol. Verder kleinfruit en bomen. Aservo kiemremmiddel voor aard appelen. Bel. aanb. Johs. Over- beeke, Schoolstraat 10, tel. 01665-316, St. Annaland. VERLOREN overjas, grijs ge blokt, met in elke zak een glacé. j.l. zaterdag tussen Scherpenisse en St. Maartens dijk. Tegen beloning terug te bezorgen Julianastr. 15,Tholen TE KOOP i.p.s.z. Bromfiets Kaptein Mobilette. Te bevra gen Hoogstraat 6, Tholen. APARTE kinder- en wandel wagens, stoelen, boxen, Koe voetstraat 51, Bergen op Zoom AANGEBODEN zeer geschikt voor het maken van uienbewaarplaatsen Te bevragen A. L. RIEDIJK - St. Maartensdijk - tel. 681 M. A. GEUZE - Oud-Vossemeer - tel. 425 P. J. DE RUIJTER - St. Filipsland - tel. 543 A. P. DE RUYTER - St. Filipsland - tel. 436 St Maartensdijk Tel 0*666-601 uit voorraad leverbaar tegen de laagste prijzen A. DEURLOO Oud-V ossemeer tel, 01667-301 Het blad met de grootste oplage op Tholen en St. Filipsland. Presenteert zaterdag 7,30 uur De grote GOLDWYN MAIJERFILM t Een machtig epos uit de laatste wereldoorlog Een film die U beslist niet mag missen 1 Een pak vei ac -x» roomboter exportkwaliteit van 79 voor Mm jgf Ja bij ieder pak S.d.W. koffie of busje poederkoffie W van 30 voor de beste, pak 500 gram voor 150 gram voor TE KOOP 8 loopvarkens bij P. v. d. Hout, tel. 382, Oud- Vossemeer. TE KOOP gevraagd i.g.st.z. tweeling kinderwagen, tevens aangeboden z.g.a.n. kinder wagen. L. M. Geluk, Juliana str 28, Tholen tel. 01660-507. TE KOOP 2 kookkachels in goeden staat C. de Goffau, smederij, Scherpenisse. TE KOOP i.pr.st.z. kinder wagen, zeer billijke prijs, bij P. Bijl, Haven 20, St, M'dijk. PRISMA woordenboeken en schoolartikelen, vulpennen, bal pennen enz. fa. C. Dieleman, Tholen en St. Filipsland. GERO ZILMETApannen. voor gas en electrisch koken, hygiënisch, duurzaam, doel matig. Verkrijgbaar bij M. Janse, Tholen. GEBRUIKTE zigzag-naai machine op salonkast. In prima staat. Koopje, met garantie. Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V., Kortemeestr. 17, Bergen op Zoom. MERKHORLOGES waar borgen een lange levensduur. Wij kunnen U leveren Prisma- Avia-Junghaus, enz. Zienzle Jongenshorloges v.a. 19.25. M. Janse, Horloger, Tholen. ANTIEKE MEUBELEN te koop gevraagd o.a. kabinet ten mahonie of noten, gebogen bureaux, kisten, tafels, e.d. Kan ook ingeruild worden voor nieuwe meubelen. A. J. v. d. Sanden, Wouwsestr. 12, Bergen op Zoom, tel. 4561. OUDE POLS en zakhorloge's kunt U inruilen. Wij leveren het gesteende vol anker Zwit serse polshorloge met volledige garantie. M. Wesdorp, Molen dijk w 10, Stavenisse. SPORTRIJWIELEN (volle garantie), recht van fabriek 145.geheel compl., Toer- rijwielen 125.idem. Frans Schenkenberg's rijwielstalling. Bergen op Zoom, tel. 01640- 5226. VERHUUR Gelegenheids kleding. Ook Bruidtoiletten compleet Bont Stola's, Bont cape's groot en klein. Gelegen heidshoeden voor dames. Ge rard Evers, Antwerpsestr. 9a. Bergen op Zoom. tel. 3098. H.H. LANDBOUWERS Transportbedrijven, te koop uit voorraad bietennetten 225 x 325 37.50; 3 m bij 4 m. 50.00. Tevens Motto punt- draad. P. v. d. Hout, tel. 382 Oud-V ossemeer. 1 k y-VU 6 t iMli/llik'T io iVi r i i .7.... Zet deze week op uw voordeel-lijstje: Al deze extra lage prijzen zijn slechts gel dig toten met woensdag 14 september.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 3