WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Alle goede verrassingen bestaan uit drieën. E VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT I I Huldiging van Zeelands commissaris op koperen ambtsjubileum. Raadsverslag Oud-Vossemeer. Met spoed werd een winkeliersvakantieverordenlng vastgesteld Over noodzakelijk bouwterrein zal het gemeentebestuur zich nader beraden Veer- straat stiefmoederlijk bedeeld. DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Raadsverslag Stavenisse. Plaatselijke aanbesteding bouw ambtswoning burgemeester - Adhaesiebetuiging aan protest Sint-Maartensdijk ziekenhuiskwestie - School lokalen krijgen nieuwe vloerbedekking. 16e jaargang No. 38 5 augustus 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Wanneer alle goede dingen nog steeds uit drieën bestaan, was het ook daarom voor de commissaris der koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, maandag 1 augustus een goede dag, toen hij en zijn echtgenote, mevrouw S. de Casembroot- baroness Van der Feltz in het middelpunt werden geplaatst ter gelegenheid van zijn 12^ jarig jubileum als hoofd van onze provincie. De eerste verrassing was dan de onaf zienbare stroom Zeeuwen, landgenoten van buiten onze provincie en zelfs uit het buiten land, die van de geboden gelegenheid ge bruik maakten om commissaris en echtge note met dit jubileum te complimenteren. Honderden uit geheel Zeeland, van alle rang en stand, van ver, nabij en uit Vlis- singen, waar de veerboot de „Prinses Irene" een niet te verbeteren gemak betekende voor een dergelijke gelegenheid. De tweede verrassing zat in een envelop. Ze werd na een hartelijke toespraak over handigd door het huldigingscomité, gede puteerde C. Philipse. Hij had er eerst op gewezen welke een plaats de heer en me vrouw de Casembroot innemen in dit ge west, hoe altijd met de bevolking is mee geleefd. „Er zal wel geen enkele andere commissaris van een provincie zijn, die zijn provincie en haar inwoners zo door en door bij name kent als U", aldus dhr. Philipse. Na het aanbieden van een schilderij van de Veerse schilder A. J. van Dijck, voorstellend een voor de commissaris zeer bekend hoekje, kwam het geschenk van de Zeeuwse bevolking, een cheque van 12.000 naar keuze te bestemmen. In zijn dankwoord na deze tweede ver rassing had de commissaris al een gedeelte lijke bestemming voor het hem geschonken bedrag. Een bestemming, waarmee hij de Zeeuwen opnieuw aan zich weet te binden. Er zijn al vele hoogtepunten uit onze ge schiedenis op schilderijen of wandtapijten vereeuwigd, zo verklaarde de commissaris, maar het grote moment van de terugkeer in Nederland op 13 maart 1945 van Koningin Wilhelmina bij Eede is nog slechts blijven voortbestaan door een paar van het moment genomen foto's. En voor deze opdracht hoop ik een kunstenaar te vinden, wiens werk dan niet alleen een waardevol bezit voor Zeeland zal zijn, maar nationale waarde zal bezitten. Gedurende ons leven zal het een plaats vin den in onze woning, daarna kan het in het provinciehuis zijn bestemming vinden. Het spontane en langdurig applaus op deze rede bewees de insfe yning van alle aanwezigen met het idee. XXX De derde verrassing op deze dag haalde het in materiele grootte lang niet bij de vorige. Maar als verrassing was ze toch niet minder groot. Ze kwam enkele uren na het officiële gedeelte van deze dag. Ze kwam, toen de heer en mevrouw de Casem broot zich in een meer intiemer sfeer hadden teruggetrokken met de heren gedeputeerden en de fractielijstaanvoerders met hun dames in de Statenzaal van het Abdijcomplex. Ze kwam in feite vanuit de nabijgelegen tuin. Immers, tijdens het diner klonk er vanuit de tuin plotseling fanfaremuziek. Een pittige mars. Groot was de verbazing, bijzonder de verrassing voor de heer en mevrouw de Casembroot, toen ze naar de tuin gekomen, daar het muziekgezelschap „Accelerando" uit Sint-Annaland uit volle borst het eerste deel van een serenade hoorden blazen, die de Sint-Annalanders hun commissaris en ambachtsheer brachten. „Dit overrompelt me, daar kan ik geen woorden voor vinden, dit doet me buitengewoon goed." Deze woorden, de zichtbare emotie van de com missaris, de vreugde van mevrouw de Ca sembroot en de verwondering van de andere gasten maakte de verre reis voor „Accele rando" al was het maar voor deze ene seconde de moeite waard. Dat ogenblik kon niet meer overtroffen worden, hoe zeer de korte toespraak van „Accelerando's" voor zitter, de heer A. J. Boogaard en een door de jongste muzikant Bertus Heijboer aan geboden zilveren sigarettendoos met inscrip tie ook werden gewaardeerd. Een bijzonder goede gedachte van „Accelerando", deze voor de commissaris tot het laatste ogenblik stilgehouden serenade, een heel aparte van de drie verrassingen op deze voor en aan onze commissaris en zijn echtgenote zo van harte gegunde goede jubileumdag. De raad van Oud-Vossemeer kwam dins dagavond in voltallige vergadering bijeen. Mede namens de Min. van Binnenlandse Zaken deelden Ged. Staten mede geen be zwaren te hebben tegen een looncompensatie i.v.m, de huurverhoging en de besluiten tot wijziging van de Kinderbijslagverord., de Arbeidsovereenkomstenverord., het Ambte narenreglement en de Wachtgeldregeling. Kas en boeken van de havenmeester en de penningmeester van de Landarbeiders stichting werden volgens een rapport in het le halfjaar 1960 akkoord bevonden. Ged. Staten keurden verder de volgende raadsbesluiten goed a. Aankoop 10 aandelen B groot 1000, van de Bank Ned. Gemeenten. b. Verhoging van de huur van O. d. Molen 1 tot 7.50 per week. c. Idem van de 12 woningwetwoningen aan de Bou Kooijmanstraat van f 8.55 tot 10.30 m.i.v. 3 april jl. d. De kasgeldlening van 20.000 met de B.B. Tholen voor 2% aflosbaar 16 jan. 1961. e. De verkoop van woning Molenstraat 32 voor 5000,aan dhr. N. v. d. Houten. f. De kasgeldlening van 125.000 met de Bank voor Ned. Gemeenten voor 3 tot 16 oktober a.s. g. Een 7-tal begrotingswijzigingen. Een subsidieverzoek van de Matigheids- Missie onder R.K. Militairen, een vereniging die zich o.a. ten doel stelt het gebruik van alcohol te beperken, werd op voorstel van b en ws met algemene stemmen afgewezen omdat deze instelling, evenals b.v. het „P.I.T." in de gelegenheid is in de ge meente te collecteren. VAKANTIE-STEMMING De voorzitter stelt dan het onderwerp aan de orde, waarvoor het nodig was de verga dering een spoedeisend karakter te geven. Het gaat er nl. om alle winkeliers in de ge legenheid te stellen nog deze zomer een week met vakantie te gaan. De zaak is aan hangig gemaakt door de winkeliersver. bij brief van 28 juni. Burgemeester en wethou ders hebben daarna een enquete gehouden, waaruit bleek dat verreweg de meeste win keliers voor een verplichte vakantieweek waren. Een volgende stap was het oordeel van de Kamer van Koophandel te vragen over de verordening, die op grond van de winkelsluitingswet voor de vacantieregeling nodig is. De K. v. K. gaat er mee accoord. Het dagelijks bestuur stelt voor de volgende regeling aan te nemen „Het is verboden gedurende de maanden mei t.e.m. september winkels, waarin het kappers- en slagersbedrijf wordt uitge oefend, alsmede die, waarin kruidenierswa ren, groenten en fruit, huishoudelijke arti kelen en textielwaren worden verkocht, voor het publiek geopend te hebben gedurende een tijdsruimte van 6 dagen volgens een telkenjare vóór 15 april in overleg met de betrokken winkeliers door burgemeester en wethouders vast te stellen rooster." Voor 1960 geldt natuurlijk een speciale regeling, de vakantie moet nu in augustus en september worden opgenomen. Maandag avond hebben burgemeester en wethouders met de winkeliers vergaderd. In alle bran ches was toen een meerderheid te vinden. Dhr. Mees informeert of het rooster van sluiting in overleg met de winkeliersver. wordt opgesteld. Volgens de voorzitter is dat niet de bedoeling. Tijdens de vergadering van maandagavond kwam voor 1960 zo'n rooster tot stand. Natuurlijk kan het er van jaar tot jaar anders uitzien. Weth. van Driel verklaart zich voor 100 voor de regeling. Bijna alle winkeliers juichten het toe. Dhr. Mees vraagt waarom niet ,aan de voorwaarde van een groentenboer voldaan kon worden tijdens de vakantie het venten met groenten te verbieden. De voorzitter zegt dat dit onmogelijk kan. Deze mensen hebben leges betaald voor een abonnement om een jaar in de gemeente te mogen venten. Daarna kunnen achteraf geen beperkingen aan verbonden worden. Nadat de voorzitter nog heeft gezegd dat ook de winkels van de heren J. v. d. Zande, P. de Wilde, W. Gebraad en J. Gelok onder de verordening vallen, vraagt dhr. Droogers of ook de bedrijven sluiten moeten. Bij de laatsgenoemde categorie is de scheidslijn vaag. Volgens de voorzitter staat het vrij in het bedrijf te werken. Wij regelen slechts de winkelsluiting. Iets anders is het of de werkgevers volgens andere regelen niet ver plicht zijn het personeel, evenals in het bouwbedrijf, een week vrijaf te geven. Dhr. Mees vindt het maar jammer dat de caféhouders zijn overgeslagen. Het zijn echter geen winkels, wat niet wegneemt dat caféhouder Mees met zijn collega's een vrij willige regeling kan treffen. Op een vraag van dhr. Droogers ant woordt de voorzitter nog dat bijna alle winkeliers zich bij de wens der meerderheid hebben neergelegd. Omdat niemand stem ming verlangt wordt het voorstel met al gemene stemmen aangenomen. Ter consolidatie van een deel der vlot tende schuld van de gemeente gaat men met de Bank voor Ned. Gemeenten een vaste geldlening aan van 75.000,koers 98, rente 4/ per jaar, af te lossen in 25 jaar. Tegen een subsidie van 100,aan de Chr. Boeren- en Tuindersbond voor de ex ploitatie van de Middelbare Landbouwschool in Middelburg, die door 1 leerling uit deze gemeente wordt bezocht, heeft niemand be zwaar. BOUWTERREIN NODIG De voorzitter leg dan een grote tekening van het uitbreidingsplan op tafel. De Bou Kooijmanstraat raakt langzamerhand volge bouwd. Hier is nog slechts plaats voor 3 woningwet-woningen. De beschikbare grond is dan schoon op en daarom is het dringend nodig nieuwe bouwterreinen aan te kopen. De raad heeft nu keuze uit 2 onderdelen van het uitbreidingsplan a. Het maken van een straat in het ver lengde van de Kalisbuurt en uitmon dend bij schuur en mestvaalt van C. M. Droogers. Deze eigendommen van dhr. Droogers moeten dan verdwijnen. b. Aanleg van een straat, beginnend in de Schoolstraat, lopend langs het sport veld en uitmondend in de Schoolstraat. De gehele krottenverzameling, in de vloksmond bekend onder de naam „Knipdorp", en 2 woningen in de Molenstraat moeten dan onder de slo pershamer vallen. Burgemeester en wethouders geven er in het belang van de volkshuisvesting de voor keur aan plan b eerst aan te pakken. In de toekomst is een ruimere subsidie voor de krottenopruiming te verwachten. Natuurlijk is het niet mogelijk nu direct al deze huizen af te breken. Het gaat er maar om grond en gebouwen te kopen of te onteigenen, zodat de straat aangelegd en de grond bouwrijp gemaakt kan worden. Voor dhr. Istha is het verlies van een aantal huizen, nu bewoond door een stuk of 6 gezinnen onoverkomenlijk, uitvoering van onderdeel a levert slechts het verlies van een landbouwschuur op. Dhr. van Engelen noemt het verdwijnen van de slechte schuur en de vuile mestvaalt een „schone opruiming". Dhr. van Engelen meent dat landbouwbedrijven niet meer in de kom thuisbehoren en ziet in plan a een mooie ontlasting van het verkeer door de F. D. Rooseveltstraat. De voorzitter vindt het laatste argument enigszins betwistbaar. Uit de Kalisbuurt neemt het verkeer voor Tholen veelal de Coentjesweg en voor richting Sint-Annaland is de Achterweg het meest aangewezen. Ingaande op de be zwaren van dhr. Istha zegt de voorzitter verder dat het er niet om te doen is mensen hun huis te ontnemen maar om hen er een betere voor in de plaats te geven. Weth. Aarnoudse nodigt alle raadsleden uit de woningtoestanden op het Knipdorp eens in ogenschouw te gaan nemen. Het is er treurig. De ene rij huisjes krijgt nooit zon. Hier is sanering dringend noodzakelijk. Wanneer de gemeente nu begint met plan a uit te voeren zal er zeer lange tijd over heen gaan voor de opruiming van het Knip dorp aan de beurt komt. De bewoners zul len hetzelfde doen, wat dhr. Mee's zegt dat met succes op het z.g. „Heintjesdorp" is gebeurd. Opknappen en verhogen. Men dient toch te bedenken dat het voorbeeld van het Heintjesdorp hier niet opgaat. Deze huizen, slechts te bereiken door een nauw slopje, zeer klein en tegen elkaar gedron gen, deugen daar niet voor. Zonde van moeite en geld, dat er verspandeerd wordt. Wanneer de raad nu besluit plan b uit te voeren, weten de bewoners dat de huizen binnen enkele jaren moeten verdwijnen en zullen kostbare verbeteringen achterwege blijven. Wethouder van Driel sluit zich nauw bij deze redenering aan. Dhr. Mees vraagt zich af wat de bewo ners er zelf van denken. Burgemeester en wethouders hebben nog een argument: De verbindingsweg Raad- huisstraat-Kalisbuurt mag slechts aan één zijde met woningwet-woningen worden be bouwd. Ze levert daarom veel minder ruim te voor woningwet-woningen op dan de straat tussen School- en Molenstraat, die tweezijdig mag worden bebouwd en waar naar schatting 35 a 40 huizen kunnen staan. Dit brengt dhr. van Engelen aan het wan kelen. Hij vindt de beslissing moeilijk. Dhr. Istha vraagt of het niet mogelijkij is beide onderdelen tegelijk uit te voeren. HeHt „Knipdorp" kan dan tot het laatst of tot een tijdstip dat financieel het meest voor krotopruiming geschikt is worden afgebro ken. Het dagelijks bestuur vindt dat niet acceptabel. Vanwege het hoge renteverlies van het kapitaal dat er moet worden ge stoken, krijgt men het nooit goedgekeurd. Dhr. van Engelen vindt dat er aan. deze kwestie zoveel kanten zitten dat hij het on verantwoord vindt er nu direct een beslis sing op te nemen. Hij wordt daarin gesteund door dhr. Mees. Men komt dan overeen dat b en ws de zaak opnieuw rustig onder zoeken zullen, waarna in een volgende ver gadering de beslissing vallen moet. Alle leden van de Woonruimtecommissie worden met algemene stemmen herbenoemd. De commissie bestaat uit: L. Istha, J. L. van Dijke, Adr. Aarnoudse, J. Boonman en M. Moerland. De navolgende raadscommissie van onder zoek naar diverse begrotingen en rekeningen worden samengesteld volgens voorstel van b en ws: Gemeentebegroting 1961: C. P. Timmer mans, A. M. van Engelen, C. M. Droogers. Gemeenterekening 1959: L. Istha, P. A. W. Mees en C. M. Droogers. Rek. '59 en Begr. '61 Alg. Armbest.: A. M. v. Engelen, C. P. Timmermans en J. Aarnoudse. Rek. '59-'60 en Begr. '60-'61 Wezen Ar men: A. M. v. Engelen, C. P. Timmermans en C. M. Droogers. Rek. '59 Fonds Huijssen van Kattendijke: L. Istha, C. P. Timmermans en A. M. van Engelen. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag bepleit dhr. Istha verbetering van de bestrating van de Veer- straat. Het wordt nu toch zo langzamerhand Jubilerende commissaris der koningin wachtte drie bijzondere verrassingen Ziekenhuiskwestie in gunstiger ontwikkeling Ambtswoning in Stavenisse wordt plaatselijk aanbesteed Oud-Vossemeer gaat zich nader beraden over nieuw bouwterrein Spannende twaalfde Oud -Vossemeerse ronde Vosmeers gemeentebode vierde 25 jarig ambtsjubileum Er zijn mensen, dié hun roem niet weten te verdragen. wel tijd dat ook daar klinkers komen. Dhr. Droogers denkt dat dit op uitvoering van het rioleringsplan wacht. Dit blijkt inderdaad zo te zijn. De eerste fase van uitvoering betreft het leggen van grote buizen midden onder het wegdek voor de lozing op de Eendracht. Dhr. van Engelen wil niet ontkennen dat de Veerstraat wat stiefmoederlijk is bedeeld, maar het zal ieder duidelijk zijn dat moei lijk een nieuwe bestrating gelegd kan wor den wanneer straks alles weer op zijn kop gezet moet. Dhr. van Engelen informeert naar de va cature van onderwijzers aan de openbare lagere school. De voorzitter zegt dat Mevr. Visser bereid te hebben gevonden nog een poosje tijdelijk te blijven waarnemen. Ze stelt er evenwel prijs op dat de gemeente sollicitanten oproept. De laatste advertentie leverde geen enkele kracht op die aan mini male eisen voldeed. Binnenkort zal een nieu we advertentie geplaatst worden. Daarna sluiting. Te Stavenisse werd vrijdagavond 29 juli een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad met burgemeester A. Sluijmers als voorzitter en met afwezigheid van de heer N. M. Klippel. Voor de aan Z.K.H. Prins Bernhard ge zonden gelukwens op 29 juni was een dank betuiging binnengekomen. Overigens waren de ingekomen stuken voornamelijk goedge keurd en dus al eerder behandelde raadsbe sluiten. Een stukje grond van 18 m2, al enige tijd bij de gemeente in gebruik, wordt gekocht van de heer I. de Vos tegen de prijs van 1,de massa. Het gemeentebestuur ver leent sedert enige jaren een subsidie van 10,aan de Kon. Ned. Mil. Bond „Pro Rege". Het hoofdbestuur der voornoemde vereniging verzoekt de bijdrage enigermate te verhogen. B en w achten het van belang, dat ook voor protestantse militairen zoveel als mo gelijk is militaire tehuizen beschikbaar zijn en stellen voor dit werk te steunen met een verhoogde bijdrage tot 0.01 per inwoner. Afgewezen worden subsidieverzoeken van het Leger des Heils en de Militaire Matig heids Missie om dat eerstgenoemde vereni ging gelegenheid krijgt in de gemeente te collecteren en laatstgenoemde instantie haar werkzaamheden onder Rooms-Katholieke mi litairen verricht, die er uit deze gemeente niet zijn. DE AMBTSWONING Het plan voor de bouw van de ambts woning van de burgemeester is bestedings- klaar. Van een normale openbare aanbeste ding kan worden afgeweken indien zulks in het belang der gemeente is. B en w ver klaarden het begrip „openbare aanbesteding" niet geheel te onderkennen. Waar ligt de grens bij een eventuele selectie, waarbij het „openbaar" niet wordt aangetast. Nu zou den b en w er met de raad de voorkeur aan geven de bouw van de ambtswoning door plaatselijke aannemers te doen uitvoeren. Dit gaat dan een „onderhandse" aanbeste ding worden. Wanneer de raad daartoe be sluit, achten b en w het moeilijk te beoor delen of dit in het belang der gemeente is. Dat laatste kan eerst worden nagegaan na dat de inschrijvingen bekend zijn. Om echter toch aan de voorkeur vast te houden dit gebouw plaatselijk aan te besteden, wordt voorgesteld dat in eerste instantie te doen en daarbij de gunning aan de raad te hou den. Aan de hand van de inschrijving kan dat worden bepaald of het in het belang der gemeente is tot gunning over te gaan. Overigens is het besluit tot onderhandse aanbesteding onderworpen aan de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten. Uiteraard stellen b en w dus voor te besluiten tot a. de bouw van de ambtswoning voor de burgemeester en deze te doen aanbesteden onder de aannemers van Stavenisse en b. de gunning aan zich te houden. Dhr. Potappel zegt zich volkomen met het voorstel van b en w te kunnen vereni gen. De heer Nortier vraagt of er een opleveringstermijn is gesteld en hoeveel tijd er voor wordt gegeven. De voorzitter zegt dat het in de bedoeling ligt het gebouw vóór Kerstdag nog onder de kap te krijgen. Het blijkt overigens dat er van de zijde der plaatselijke aannemers niet zoveel belangstel ling is, wat ook dhr. Nortier heeft opge merkt, die het wat moeilijk vindt, wanneer er maar één inschrijver zou komen. De voorzitter wijst er op, dat reeds in het prae- advies van b en w uitkomt, dat wanneer de inschrijvingssom niet voldoet, de raad alsnog tot openbare aanbesteding kan besluiten. De heer A. J. Priem zegt er in het alge meen voor te zijn, dat plaatselijke aannemers eerst de kans krijgen, waarop dhr. Nortier laat volgen, dat dit dan de gemeente niet extra mag gaan kosten, wat ook weth. Moerland beaamt. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens het voorstel als voornoemd aange nomen. ZIEKENHUISKWESTIE De voorzitter stelt na lezing van een ver zoek van de gemeenteraad Sint-Maartensdijk en het door dat gemeentebestuur gezonden protest aan het college van Regenten van het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom voor adhaesie te betuigen. De jongste ontwikkeling in deze ziekenhuis kwestie is wel algemeen bekend. De voor zitter zegt het persoonlijk volkomen eens te zijn met datgene wat in het protest door het gemeentebestuur van Sint-Maartensdijk wordt aangevoerd. De heer Nortier zegt daarentegen niet krachtig genoeg te kunnen protesteren, maar meent dat het college van Regenten haar besluit al enigszins heeft herroepen door het aan de vereniging van artsen over te laten, hoe die daarover denkt. Nochtans kan men zijn stem wel laten horen, omdat het toch de verkeerde kant uit dreigt te gaan met het Algemeen Burger Gasthuis, een zieken huis waarop o.a. ook het eiland Tholen is aangewezen. Dhr. Nortier stelt voor om b en w te machtigen in deze ook in de toe komst namens de raad op te treden, omdat immers het dagelijks bestuur wel voldoende de gevoelens van de raad kent, wanneer het protestants belijden in het gedrang komen. Ook de andere leden vinden een adhaesie betuiging gewenst. Weth. Moerland knoopt aan zijn medewerking in deze toch wel de „maar" vast, dat het niet zo erg is, wan neer het protestantse volksdeel elkaar bij een streekbelang als het onderhavige wel kan vinden, maar dat het landelijk niet mo gelijk schijnt te zijn op dezelfde voet te werken. Dan trekken de protestantse par tijen of algemener gezegd: de niet-katholie- ken, niet gelijk op en dat geeft spreker aan deze „eensgezindheid", nu het om een streek belang gaat, een enigszins wrange bijsmaak Overigens wil hij wel met de anderen het protest laten klinken, omdat hij er van over tuigd is, dat het beslist de richting niet uit moet gaan met het Algemeen Burger Gast huis, zoals het dreigt te doen. Zonder hoof delijke stemming wordt hierna tot adhaesie betuiging besloten. SCHOOLLOKALEN Blijkens een rapport van de Schoolarts is Vrijdag 5 augustus aanstaande hoopt prinses Irene haar 21ste verjaardag te vieren. Dit is wel een zeer belangrijke dag voor hare koninklijke hoogheid, want over het alge meen wordt deze leeftijd als de overgang naar de volwassenheid beschouwd. Zij is onze tweede prinses die nu vol wassen is. Ouderen onder ons zullen zich ongetwijfeld nog haar geboorte herinneren, die eenentwintig jaar geleden plaats vond onder nogal dreigende omstandigheden. He laas hielden wij onze kleine prinses slechts kort in ons midden en toen zij na de oorlog weer in ons land terugkeerde, was ze in middels bijna zes jaar geworden. Wij hopen echter, dat zoiets zich niet meer zal herhalen en dat onze prinses nog vele jaren in gezondheid en voorspoed be schoren mogen zijn. de toestand der vloeren zodanig dat maat regelen genomen dienen te worden, omdat de reten in de vloeren verzamelplaatsen zijn van stof en ziektekiemen verwekkende on hygiënische nesten vormen. Een linoleumbe- dekking zou de gewenste verbetering bren gen. In verband hiermee stellen b en w voor om elk jaar een paar lokalen te ver beteren. De heer Nortier vraagt of de vloe ren nog wel voldoende goed zijn om daarop een afsluitende vloerbedekking aan te bren gen. Daarop mag wel terdege worden toe gezien, alvorens de linoleum aan te brengen. De voorzitter verzekert vorige spreker dat dit ook wel zal gebeuren. De heer A. J. Priem hoort op zijn vraag dat eerst de be nedenlokalen een beurt krijgen, waarna de raad zich met het voorstel van b en w kan verenigen om de lokalen met linoleum te bedekken, nadat eerst met een paar lokalen is „proefgedraaid". RONDVRAAG Dhr. Potappel informeert of er dit najaar toch nog van het havenplateau als bieten opslagplaats gebruik kan worden gemaakt en of ook voor de toekomst in deze maat regelen genomen zullen worden. Immers, of de bieten nu per schip of per as vervoerd moeten, er zal, inzonderheid voor kleinere telers, steeds ergens in de gemeente een op slagplaats moeten zijn. De voorzitter antwoordt, dat dit najaar in elk geval nog van het havenplateau kan worden geprofiteerd en dat men voor de toekomst zeker ook voor een mogelijkheid zal zorg dragen. Dhr. Nortier maakt bezwaar tegen een te „burgerlijk" gebruik van het gemeentehuis zoals voor oliebollenbakkerij (ten behoeve van de reis voor bejaarden) en voor uit betaling vakantiebonnen. De voorzitter wil deze opmerking maar naast zich neerleggen, omdat hij deze ten bate van de gemeenschap gedane werkzaamheden toch wel kan waar deren en daaraan ook wel wil meewerken. Dhr. Nortier blijft het gemeentehuis daar voor niet geschikt vinden. Verder vraagt dit raadslid inzage van de politieverordening ter bestudering en ter be zinning op de in ontwerp zijnde nieuwe ver ordening. De voorzitter geeft daartoe graag de gelegenheid en wijst er op, dat b en w eerstdaags met een nieuw ontwerp zullen komen, wat overigens wel wat tijd zal vergen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1