WEEKBLAD VOOR HET EILDKD THOLEN EN ST.FILIPSLQND Plaatselijk Nieuws Piet van Tilburg WAARIN OPGENOMEN OE THOOLSE COURANT Meer variatie op thoolse fokveedag 1960 RAADSVERSLAG STAVENISSE. Subsidie voor groene kruis verhoogd - Verbouw gemeentebergplaats - Ook hier de slotwijziging begroting 1959. RAADSVERSLAG SCHERPENISSE. De loswal komt er - Verbetering van het gevaarlijk traject provinciale weg Poortvliet-Scherpenisse acht de raad dringend gewenst - De Langeweg voortaan in eigen beheer. JAN ELICH THOLEN OUD -VOSSEMEER 16e jaargang No. 33 1 juli 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Vandaag over een week mag in Poortvliet flinke drukte worden verwacht. Op vrijdag 8 juli wordt immers de jaarlijkse fokveedag gehouden. En toch is het ditmaal anders dan anders. Door een reorganisatie van de organiserende commissie en door een her indeling plus aanvulling van het programma zal er dit jaar meer variatie zijn, niet alleen omdat er meer onderdelen aan het normale keuringsprogramma zijn toegevoegd, maar ook door een aantrekke lijker verdeling van het geheel. Wanneer het dit jaar naar wens mag verlopen, zien we de fokveedag op Tholen nog uitgroeien tot een jaarlijks terugkerende agrarische manifestatie. MEER SPREIDING Het was helemaal niet zo, dat vorige ja ren de organisatie in gebreke is gebleven of het niet aan het gestelde doel heeft beant woord. Integendeel, de animo voor deze fok veedag bleek aanleiding te zijn dat bijkans over de kop te groeien. Een goed teken dus, maar tegelijk een aanwijzing, dat men zich aan die belangstelling moest aanpassen, dat men bovendien wat variatie moest brengen om het geheel aantrekkelijker te maken. En zo is het eerste streven van rundveeverbe tering door middel van een „fokveedagje" uitgegroeid tot een waarlijk generale vee tentoonstelling. Tot dusver werd de fokvee dag georganiseerd door de commissie ter bevordering van een rationele veehouderij op Tholen en men mag tot op de huidige dag deze commissie dankbaar zijn voor het ge nomen initiatief. Deze commissie heeft trou wens vorig jaar reeds begrepen, dat er uit breiding aan deze fokveedag moest worden gegeven en maakte de keuring 1959 aantrek kelijker door medewerking van de Bond van Paardenfokkers en de landelijke rijvereniging Met inschakeling van deze bleek echter, dat de organisatie meer vergde en de tegenge komen moeilijkheden hebben voor de com missie voorts uigewezen, dat in die organi satie feitelijk alle „partijen" zitting moes ten hebben om tot een beter geheel te komen. Het doel voor ogen houdend besloot dan ook de eerstgenoemde commissie tot reorganisatie en zo werd deze winter een aparte fokdag- commissie gevormd met 2 leden uit elke deel nemende vereniging plus een als het ware „overkoepelend" voorzitter. Deze commissie dan bestaat uit de volgende heren: M. C. J. Kosten uit Tholen, voorzitter M. A. de Hond e Tholen secr. penningm. A. C. van Heusdën en A. Rinses van Scher- penisse voor de afd. rundvee; A. L. C. Brooijmans en A. Stoutjesdijk te Tholen voor afd. paarden; M. A. Geuze te Oud Vossemeer en G. M. Geluk te Sint Maartensdijk, afd. schapen; I. C. Hage te Oud Vossemeer en L. J. Ver maas te Sint Maartensdijk voor de lande lijke rijvereniging. Een uitvoerig programma kan de bezoe ker vrijdag 8 juli worden aangeboden. Het terrein van de heer Joh. Deurloo ligt aan het Schapenwegje te Poortvliet met tegenover een parkeergelegenheid. De inschrijvingen van rundvee, paarden en schapen is goed te noemen. Deze winter is een kalveropfokwedstrijd gehouden en deze kalveren zullen op de thoolse dag worden voorgeleid, terwijl voorts een wed strijd in het handmelken wordt gehouden, waaraan zullen deelnemen Adr. Duijnhouwer te Scherpenisse, C. van Gorsel te Sint Maar tensdijk, N. Knuist te Stavenisse en W. v. d. Male te Poortvliet. Samengevat ziet het pro gramma voor de fokveedag er aldus uit: 9.00 uur opening door burgemeester W. J. van Doorn. 9.05 uur keuringen rundvee en handmei- kerswedstrijd 10.00 uur keuringen schapen 11.30 uur keuringen paarden (Bond van Paardenfokkers) 12.30 uur keuring paarden (premiekeuring van de Kon. ver. „Het Ned. T rekpaardstamboek. 14.00 uur défilé bekroonde dieren 14.20 uur kampioen en res. kampioenen rundvee 14.40 uur carousselnummer „Eendracht- ruiters" 15.00 uur kampioenen en res. kampioenen paarden 15.10 uur kampioenen en res. kampioenen schapen bekendmaking prijzen kalve- renfokwedstrijd 15.30 uur 1ste prijswinnaars rundvee 15.45 uur 1ste prijswinnaars paarden 16.00 uur attraktienummer Eendrachtruiters 16.10 uur vierspannen paarden 16.25 uur barrièrespringen Eendrachtruiters Dat het ook wat de inwendige mens be treft op het keuringsterrein aan niets behoeft te ontbreken, zal wel zijn verwacht. Graag willen we de organiserende com missie en alle belangstellenden een goede „thoolse fokveedag 1960" toewensen. Voor de openbare raadsvergadering van woensdagavond 29 juni waren wethouder Hage en dhr. Potappel wegens uitstedigheid verhinderd. Na opening met ambtsgebed stelt burgemeester A. Sluijmers voor om aan Z.K.H. Prins Bernhard een telegram te zen den in verband met zijn 49ste verjaardag, hem van harte een verder herstel toewensend een voorstel waarbij de raad zich unaniem kan aansluiten. Een 16 tal ingekomen stukken geven geen aanleiding tot opmerkingen, waaronder ook een Jaarverslag van de Lagere landbouw school der ZLM te Scherpenisse. Hierbij wordt door wethouder Moerland aan de opmaker van het verslag lof toege zwaaid vanwege de prettige leesbaarheid van dit verslag en de goede en duidelijke samenvatting, wat bij vele jaarverslagen zo vaak te wensen overlaat. Alle leden, die hiervan kennis namen kunnen zich met dit pluimpje volkomen akkoord verklaren. Ook de aankoop grond voor de bouw van een ambtswoning is door gedeputeerde staten in orde bevonden, terwijl dit provin ciaal college het nu wel met de gemeente eens kan zijn om geen baatbelasting te hef fen. Met betrekking tot de slotwijziging van de begroting 1959 vraagt de heer Nortier nog enige inlichtingen omtrent achterstallige pos ten. Hij weet namelijk niet precies in hoe verre die zijn afgerond vanwege niet meer invordering en in hoeverre er nog te verha len posten op staan. Na een toelichting van de voorzitter zeg de heer Nortier bepaalde stukken hiervan niet te hebben gezien, waar op de voorzitter antwoordt dat deze toch wel ter inzage hebben gelegen. Tegen de begrotingswijziging als zodanig heeft echter niemand enig bezwaar. Een wijziging van de Arbeidsovereen komstenverordening, van de IZAL regeling en van een nieuwe salarisverordening voor de gemeente ambtenaren ontmoetten, soms na enige toelichting geen bezwaren. VOOR TOERISTEN CAFE'S LANGER GEOPEND. Burgemeester en wethouders wijzen er op, hoe het toeristenbezoek ook aan deze ge meente de laatste jaren aanmerkelijk is toe genomen. Vooral door Duitse en Belgische toeristen wordt aan deze gemeente een be zoek gebracht. Een en ander levert voor de middenstand, met name voor de horeca een bron van inkomsten op. In dit verband lijkt het b en w gewenst om de café's in de zo mermaanden tot 23.00 uur inplaats van tot 22.00 uur te doen open zijn. Voorgesteld wordt dan ook om de algemene politiever ordening in dien zin te wijzigen, dat houders van volledige vergunningen en van verloven A en B gedurende de maanden juni, juli, au gustus en september elk jaar tot 23.00 uur geopend mogen zijn van maandag tot en met vrijdag. De leden hebben hiertegen geen be zwaar. VOOR HET GROENE KRUIS. Bij schrijven van 28 mei jl. verzoekt „het groene kruis" alhier de baar toegekende subsidie voor het jaar 1960 ad ƒ750.te willen verhogen. Uit de overgelegde begro ting blijkt, dat het tekort op 708.-wordt geraamd. Dit tekort wordt slechts ten dele door contributieverhoging gedekt, nl. onge veer 450.nadat de contributie op 8.50 per lid per jaar is gebracht. Een 250.is dus nog ongedekt, waarvoor de verhoogde subsidie wordt gevraagd. B en w, er van overtuigd dat de contributiegrens wel is be reikt, menen aan dit verzoek te moeten vol doen. Dhr. Nortier zegt het prettig te vin den, dat een begroting werd voorgelegd, zodat men als raadslid een volledig beeld kon krijgen van de financiële toestand. Hij kan volledig met b en w instemmen voor wat deze subsidieverhoging betreft. De an dere leden sluiten hierbij aan. Waar reparatie duur is en toch telkens weerkomt, wordt besloten voor verwarming van het gemeentehuis een nieuwe kachel aan te kopen. VERBOUWING BERGPLAATS. De bergplaats voor gemeentewerken aan de Julianastraat is te klein om alles te kun nen opslaan. Vooral in de winter levert zulks veel moeilijkheden op. Wanneer de gemeentewerklieden door weersomstandighe den niet buiten kunnen werken, is er in de bergplaats ook geen ruimte aanwezig. De goedkoopste oplossing wordt geraamd op een 3450.Wanneer een gehele dakver- vernieuwing moet plaats vinden kost het een 5800. De heer Nortier meent, dat vergroting van deze bergplaats de omgeving er niet aantrekkelijker op zal maken. De voorzitter zegt dat er toch boompjes en struikgewas voor komen te staan. Na bespreking wordt het voorstel van b en w geaccepteerd. Aan gebracht wordt een wijziging van de sta ten van de woningstichting „Stavenisse" voorzover het de verzekering van de gelden betreft. Een wijziging van de begroting 1960 le vert geen commentaar. RONDVRAAG. De heer C. Priem vraagt of het ook in deze gemeente niet tot een bevolkingsonder zoek kan komen met het oog op de t.b.c.- bestrijding. De voorzitter antwoordt dat zulks reeds is aangevraagd en waarschijnlijk in september zal kunnen plaats vinden. De heer A. J. Priem wijst op de moeilijke waterafvoer en overlast onder aan de Mo lendijk, waartoe de opzichter een onderzoek zal instellen. De heer Klippel vraagt hoever het staat met de Stoofdijkverbetering. De voorzitter antwoordt dat er hiervoor al een bedrag op de begroting 1960 is geplaatst en dit werk waarschijnlijk in 1961 kan worden uitge voerd. Daarna sluiting met dankgebed. Voor de openbare raadsvergadering van woensdag jl. waren alle leden in de Scher penisse raadszaal aanwezig. Burgemeester D. C. Bouwense wees er in zijn openingswoord op, hoe het heden de verjaardag is van Z.K.H. Prins Bernhard, die hij en het ge hele Koninklijk gezin namens de raad harte lijk wil feliciteren, zich erover verheugend dat hij na ziekte herstellende is en er op wij zend wat de Prins reeds voor ons land heeft gedaan, ook in economisch opzicht. Een verheugende mededeling voor de raad is voorts dat aanleg van de loswal bij Go- rishoek doorgang kan vinden, hetgeen hij hier graag wil mededelen, waar alle leden destijds zo spontaan besloten deze loswal aan meente om bijdragen is gevraagd, zoals dat wel gebeurt. Daarom ook zou hij kunnen voorstellen om in te gaan op het verzoek van het provinciaal bestuur en de Lange weg dus in eigen beheer te nemen. Ook de wethouders kunnen zich hiermee wel ver enigen, maar het college zou toch aan het provinciaal bestuur willen vragen, wat men nog voor achterstallig onderhoud wil geven. De heer Hage wijst er op, dat de Langeweg er inderdaad maar slecht bij ligt. Na bespre king blijkt de gehele raad het daarover eens te zijn, zodat men nog zal vragen of men in het achterstallige onderhoud tegemoet wil komen, waarbij men overigens geen bezwaar heeft tegen overname. Moderne heren- en jongenskleding ook in de betere klasse te vragen. De voorzitter heeft zich onmid dellijk na het onvangen bericht in verbin ding gesteld met het ingenieursbureau Wit- teveen Bos om het plan zo spoedig moge lijk besteksklaar te maken en de raad kan er van overtuigd zijn, dat men dienaangaan de op spoed zal blijven aandringen. Tenslot te wijst de voorzitter er op, dat de stukken voor de bouw van de 2 woningwetwoningen klaar zijn en naar Middelburg en Den Haag verzonden. Bij de ingekomen stukken is het goedge keurde raadsbesluit tot votering van een be drag van ruim 3000.voor aansluiting op de herverkavelingswegen. Met betrek king tot verbetering van Achterweg en door treking Laban Deurloostraat, waarvoor ƒ61.000.— is geraamd willen gedeputeerde staten zich nog nader beraden. Er was geen bezwaar bij het provinciaal college om de brandweerpost (voor het nemen van een betere trekker) van 22.000 op 26.000 te brengen. Inmiddels was die trekker reeds besteld, maar werd van de be trokken firma bericht ontvangen, dat weer een nieuwer model chassis op de markt is gekomen, waarvan de levering eind augus tus zal kunnen geschieden. B en w menen hierop te moeten wachten, waarmee de raad zich kan verenigen. Weth. Kleppe vraagt in dit verband of de nieuwe brandblusputten al worden aan gelegd, zoals door de Herverkaveling is beloofd. De voorzitter meent dat zulks nog niet is geschied. Een verzoek van het Leger des Heils, afd. reclassering om subsidie wordt afge wezen, omdat door middel van een collecte in de gemeente toch steun aan dit werk wordt verleend. OVERNAME LANGEWEG. In verband met toedeling door de Herver kaveling lijkt het het provinciaal bestuur de geschikte tijd om aan de gemeente te vragen het gedeelte provinciale weg in Scherpenisse, nader aangeduid als Langeweg in haar ge heel over te nemen van de provincie. Nu de rondweg er ligt, behoeft ze als zodanig voor de provincie geen dienst meer te doen. De voorzitter wijst er op, dat de nieuwe rondweg geheel voor rekening van de pro vincie werd aangelegd, zonder dat bij de ge- In dit verband wijst de voorzitter op het gevaarlijk provinciale weggedeelte Poortvliet Scherpenisse, gevaarlijk vanwege de vele bochten met slecht uitzicht door de ka, die langs de dijk ligt en door begroeiing daarvan Alle leden zijn het ook daarover eens en menen dat als raad de provincie wel eens mag suggereren tot een spoedige verbetering van dit traject. Aldus wordt besloten. Vanwege de nieuwe situatie is ook over name nodig van gedeelten Molenweg, Platte- weg en Rijksstraatweg, zlks van de Herver kaveling. De laatste is wel bereid daarop een slijtlaag, maar geen sluitlaag aan te bren gen. B en w menen dat men als gemeente toch met deze overname akkoord moet gaan, waartoe wordt besloten. Gewijzigd wordt de gemeenschappelijke regeling Instituut Ziektekostenvoorziening ambtenaren in Zee land. Ook de slotwijziging van de gemeentebe groting 1959 levert geen tegenwerpingen op. Hetzelfde is het geval met een wijziging van de begroting gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg 1959, waarbij de subsi die van de gemeente kan worden verlaagd met 750.en daardoor teruggebracht op 15.250.—. RONDVRAAG. De heer IJzerman vraagt of er al iets meer bekend is over het nieuwe riolerings systeem. De voorzitter meent dat dit nog wel even zal aanlopen. Dhr. IJzerman vraagt of betrokkenen ook schadevergoeding krij gen van de gemeente voor te late delving van sloten. De voorzitter anwoordt, dat hiertoe geen enkel verzoek is binnengekomen zodat men dit ook niet kan voorstellen, laat staan een besluit nemen. Dhr. Polderman wijst er op, dat de Dorps weg er momenteel ook niet al te best bijligt, waartoe de nodige voorzieningen getroffen zullen worden. Dhr. Polderman las ergens, dat er van herverkavelingszijde bezwaar is gemaakt te gen de oppervlakte van de ijsbaan. De voorzitter heeft hierop een toelichting, zoals dat enige tijd geleden ook in de raad van Sint Maartensdijk werd besproken. Daar na werd deze vrij korte raadsvergadering gesloten. DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr. P. J. Duinker, te Tholen, Tel. 01660-500 Dr. H. Menger, Sint-Filipsland, Tel. 01677-500. Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, Tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 3 tot en met 9 juli 1960. Zondag 10.24 10.46 maandag 11.30 12.00 dinsdag 0.39 1.08 woensdag 1.37 2.00 donderdag 2.05 2.30 vrijdag 3.00 3.22 zaterdag 3.50 4.10 zaterdag 2 juli eerste kwartier te 4.49 uur vrijdag 8 juli volle maan te 8.37 uur. ORGEL EN SOPRAAN Was het niet of het alles zo bij elkaar hoorde? Vormde het niet een harmonische eenheid op zaterdagavond jl. in de grote Kerk van Tholen, toen het laatste zonlicht het prachtige dakgewelf als in een purperen hemel omtoverde, toen zachte muziek via de handen van Stoffel van Vliegen uit het orgel het gebouw invloeide en de prachtige beschaafde zuivere, maar toch ook volume volle en heldere sopraan van Dé van Oenen het „Sei nur still" van Joh. D. Frank zong. Het leek alles tot één geheel samen te vloe ien met de aandachtig luisterende stille schare in dit grootse kerkgebouw. Vol aandacht neergezeten luisteraars uit Tholen zelf, maar ook uit de andere eilandgemeen ten en zelfs uit Halsteren en Bergen op Zoom. Er valt niet veel meer aan toe te voegen. DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Mogelijken moeilijkheden onder het oog gezien door provinciale commissie van bijstand. Provinciaal weggedeelte Poortvliet-Scherpenisse gevaarlijk Stavenisse verhoogde subsidie voor groene kruis Overtreding van de vestigingswet Nieuwe (industrie) vestiging te St. Annaland Krijgt ook Poortvliet een diepvriesinstallatie Thoolse Boerenleenbank overschreed drie miljoen spaargeld Gevarieerd programma op komende thoolse fokveedag „Tholense Boys" weer opgericht Grofheid wijst op geestelijke onbeholpenheid. sturka kolberts century kostuums shelter regenjassen Bergen op Zoom - Fortuinstraat 25 De aanwezigen hebben genoten van het pro gramma, dat werd afgewerkt zoals in ons vorig nummer aangekondigd, genoten van het mooie orgelspel, genoten vooral ditmaal van het samengaan tussen organist en so praan, genoten van het zuivere samengaan tussen mens en instrument, een mooie avond die werd geleid door ds. J. den Hoed met een kort openingswoord en sluiting met dank zegging. BOERENLEENBANK OVERSCHREED DRIE MILJOEN SPAARGELD Dezer dagen werd bij de coöperatieve Boerenleenbank te Tholen de drie miljoen gulden aan ingelegde spaargelden overschre den. In het kantoor der bank werd dit feit even in het middelpunt geplaatst in aanwe zigheid van het bestuur, de commissie van toezicht en de familie W. Geluk, die er on bewust aan had meegewerkt door een depo- satie deze drie miljoen te overschrijden. Het kantoor was zelfs in een feestelijke tooi ge stoken om ook uiterlijk te laten zien, dat zich tot wel een gedenkwaardig feit had voorge daan. De voorzitter de heer B. G. Friderichs richtte zich in zijn welkomstwoorden dan ook in het bijzonder tot de familie Geluk, er op wijzend hoe op 13 juni jl. door een storting van dhr. W. Geluk op de spaarbank voor noemd bedrag werd gepasseerd. In 1950 kwam men boven de 1 miljoen, in 1957 was men toe aan de 2 miljoen en nog geen drie jaar later is men tot boven de drie miljoen gulden spaargeld gekomen. Men ziet hierin niet alleen een maar gestadige groei, maar het bereiken van spaargeldmijlpalen in een versneld tempo. Het is namelijk geen klei nigheid, dat een bedrag van 3 miljoen gulden door de verschilende spaarders direct op vraagbaar is. Met dhr. Geluk betrok de voorzitter al de spaarders aan deze bank in zijn welgemeend dankwoord. Dat het be stuur, raad van toezicht, kassier Melse en het ander personeel met dit gebeuren zeer verheugd is laat zich verstaan. Daarom ook is besloten om aan beide kinderen van de familie Geluk een spaarbankboekje uit te reiken met een gratis inlage van 50.op hun naam. Moge het een klein begin zijn aldus dhr. Friderichs, op de weg van twee flinke spaarders van de Boerenleenbank Tholen. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat hoek Lindebaan - tel. 5467 BERGEN OP ZOOM Na overhandiging van de boekjes aan beide kinderen dankte de heer Geluk voor dit sympathieke gebaar, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen was. THOOLSE REISVERENIGING OP STAP Donderdag 23 dezer maakte de thoolse reisvereniging haar jaarlijkse trip. Ditmaal naar Maastricht als eerste hoofdstopplaats. Van daaruit ging het per boot over de Maas naar Luik, weer eens wat anders. De schut sluizen in werking trokken bizondere aan dacht. In Lik werd de warme maaltijd ge bruikt en vandaar ging het door het prach tige dal van de Ourthe naar Tilff waar het ene mooie panorama het andere volgt. Na een uur „bewegingsvrijheid" reed de bus naar Brussel en na een flinke pauze in deze mooie stad werd de terugreis onder nomen. Half een was het gezelschap de brug weer over na een goed georganiseerde en gezellige reis. VERDRONKEN SCHIPPER GEVONDEN Woensdag 29 juni werd het stoffelijk overschot van de vorige week woensdag verdronken bijna 64 jarige schipper C. M. Kegge alhier gevonden bij paal 30 op de schorren van de Oosterschelde ter hoogte van de gemeente Krabbendijke. Het werd overgebracht naar het lijkenhuisje te Krab bendijke. Hedenmiddag vrijdag 1 juli vindt in Tholen de teraardebestelling plaats. HEROPRICHTING „THOLENSE BOYS" Vrijdagavond werd in de zaal van de heer J. van Boven onder leiding van de heer M. C. Meerman een vergadering gehouden om te komen tot heroprichting van de voet balvereniging „Tholense Boys". Er waren een 40 tal personen aanwezig, toen dhr. Meerman een bekende op Tholen in de voetbalwereld en voorheen reeds secretaris en voorzitter van het vml. Tholense Boys uiteenzette hoe het moment dan toch na dert, dat ook Tholen weer over een sport veld zal kunnen beschikken, nu van gemeen tewege aangelegd. Dit moment zal nog wel enige maanden aanlopen, daar het nieuwe terrein niet voor begin 1961 zal worden o- pengesteld. Het is echter goed, dat ruim voor die tijd maatregelen worden getrof fen om de voetbalvereniging „Tholense Boys" weer nieuw leven in te blazen, zulks met het oog op de organisatie, beschikbare geldmiddelen en zo mogelijk deelneming aan de komende competitie. Daartoe zal getracht worden voor enkele maanden in het komende najjaajr en winter een weiland te huren. Wanneer dat lukt en er is een voldoende ledental, dan zal met twee elf tallen in de zgn. „thoolse competitie" dus de zaterdagmiddagcompetitie worden gestart. Nadat nog op verschillende punten middels vragenstellen nader was ingegaan, bleek dat erzich van de 40 aanwezigen al direct 33 personen als lid of donatur op gaven, zodat tot definitieve oprichting kon worden besloten. In het bestuur werden ge kozen de heren M. C. Meerman, voorzitter, J. de Laater secretaris, J. Beukelaar penning meester, commissarissen Abr. van Vossen en A. de Bruin. Het vaststellen der contributie en donatie werd tot een volgende bijeenkomst aange houden, mede ook in verband met opgave van jeugdleden. Een aantal juniores kwamen zich reeds aanmelden, zodat de vereniging kan starten met ongeveer 60 leden. Na een terreinloze periode van een zes tal jaren, terwijl ook voordien „Tholense Boys" al in de zorg verkeerde voor wat het terrein betreft, zal het prettig zijn, wan neer Tholen weer over een eigen nu gemeentelijk sportveld zal kunnen be schikken en men in dit opzicht veel meer zekerheid heeft de voetbal- en wellicht korf balsport te kunnen beoefenen dan tevoren. Daarover zullen zich ook zeker de andere eilandverenigingen in de zaterdagvoetbal verheugen, zicb de destijds soms stevige, maar altijd prettige ontmoetingen herinne rend die voor deze terreinloze periode jaren achtereen in Tholen werden gespeeld, met name dan door de elftallen uit Oud Vosse meer, Sint Annaland, Sint Maartensdijk en Vrederust. Bovendien zal het een dicht in de buurt zijnde aanwinst kunnen zijn van de in competitieverband spelende elftallen uit de omgeving. UITVOERING SPIDO De rondgang door de gemeente van de gymnastiekvereniging „Spido" dit jaar voor het eerst door het geüniformeerde muziek korps voorafgegaan, trok zaterdagmiddag jl. veel bekijks. Het gunstige weer droeg er tevens toe bij dat er 's avonds veel belangstelling was voor het turnprogramma, dat om 6.00 uur aanving. Er werden een kleine 300 kaarten verkocht, een aantal dat vergelijkingen met vorige jaren goed kan doorstaan. „Spido" toonde bij deze demonstratie weer de kwaliteit van haar uitvoeringen op be hoorlijk peil te kunnen houden. Het is jammer dat ze kampt met een gerin ge bezetting voor de oudere-afdelingen. BENOEMD Met ingang van 1 oktober jl werd dhr. A. van Dalen thans onderwijzer aan de Chr. school benoemd tot leraar aan het Chr. lyceum te Stadskanaal. COLLECTE Een collecte voor de stichting Arbeid voor Onvolwaardigen heeft alhier 151.85 opge bracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1