Chantage Sporthockje YVONNE Japonnen 8.90 - 9.75 - 11.75 POORTVLIET (Het verleden van HANNEKE SCHONEVELD) ST. FILIPSLAND penisse aangevoerd op 7 juni 1960, de aard appelen waren van het ras Doré en werden via de veiling verhandeld voor de prijs van 45,en 35,per 100 kg. De eerste aanvoerder dezer aardappelen was de teler P. I. Jagt, te Scherpenisse. BURGERLIJKE STAND Mei 1960 Geboorten Cornelis, zoon van Willem C. van Haaf- ten en van Pieternella Tichem. Elizabeth Christina, dochter van Ding- man J. Anemaet en van Lena Keur. Neeltje Elizabeth, dochter van: Adriaan Beeke en van Anthonia J. van Bezooijen. Cornelis, zoon van Dirk Bolier en van Johanna S. de Bruijn. Overlijden te Bergen op Zoom: Marcelia Andriesse, 16 jaar, dochter van C. L. M. Andriesse en van J. P. A. Nelisse. Willem Pleune, 68 jaar, echtgenoot van Adriana D. Hage. Loop der bevolking over mei 1960 Ingekomen Maria Suurland-Sier en 2 kinderen van 's-Gravenhage naar Weststraat 271. Jacomina Hendrikse van St. Annaland naar Rijksstraatweg 424. Vertrokken Berbel M. Verkerke van Hoge Markt 56 naar Rotterdam. WEDVLUCHT Pt. St. MERENCE „De Reisduif" te Scherpenisse. Afst. 271 km lste duif 14-56-27, laatste 16-38-23. C. v. d. Have, Scherp. 1 5 10 15; D. Llil Pvl. 2 17 18 20; J. Geuze, Scherp. 3 7 14 21; J. v. d. Hoek St. M. 4 8 9; G. Larooij, Scherp. 6 11 16; K. Lisseveld, Pvl 12; B. Suurland, Scherp. 13; M. Goud zwaard, Pvl. 19. GESLAAGD Dezer dagen slaagde bij het gehouden examen voor Carosserie Staalbouw te Rot terdam de heer C. M. Gebraad Pz. 27 door JOKE DE VALK SCHOOLREISJE De kinderen der openbare lagere school bezochten dit jaar op hun schoolreis Utrecht en dan natuurlijk de Dom. Het museum ^van de Spoorwegen bleek ook wel in de smaak te vallen. Verder werd er nog een gezellige dag van gemaakt en bij aankomst in de gemeente werden ze door „Concordia" fee stelijk ingehaald. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking over mei 1960. Geboorten Johanna Christina, d.v. S. Mol en K. E. Reijngoudt. Willem Johannes, zv. P. J. Verhage en M. Geuze. Lijntje Cornelia, d.v. P. C. v. d. Reest en J. C. Goudzwaard. Eric Oscar, z.v. H. Menger en A. Tolsma. Huwelijken W. Meijer, oud 26 jaar, en J. Verwijs, oud 23 jaar. A. Kot, oud 20 jaar, en P. P. de Bruine, oud 18 jaar. Overlijden J. T. v. d. Est, oud 78 jaar, echtqen. van M. J. Kik. Vertrokken personen J. de Visser, vertr. naar Ritthem. W. C. Meijer en gezin, vertr. naar IJerseke. V 'J DRUK BEZOCHTE WEDSTRIJDEN Tot tweemaal toe was het druk op het Sint-Annalandse voetbalterrein, waarbij de tweede keer nog door de eerste maal werd overtroffen. Die eerste maal was zaterdag jl. toen daar om half vijf naast de driekleur ook de Engelse vlag aan de ingang wap perde, toen een stralende zon de uniformen Eén keer was ze naar de rechtbank geweest, omdat Dubois een map met stukken op kantoor had laten lig gen. Het was noodzakelijk geweest en ze was binnen gekomen, toen hij midden in een pleidooi was. Op de gereserveerde tribune had ze plaats mogen nemen, in afwachting van zijn redevoering. En ze had met eigen ogen gezien, dat de president en de bijzittende rechters met grote belangstelling hadden geluisterd naar de vloedstroom van woorden, die uit de mond van haar baas kwam. En hoe vaak had ze niet in de kranten de verslagen gelezen van rechtszaken, waarin grote aan dacht werd gewijd aan het pelidooi van de verdediger, mr. J. Dubois Als zijn vrouw zou ze op de duur een vrouw van de wereld worden en iedereen zou zeggen: zie je daar die lange, slanke vrouw gaan Dat is de vrouw van die beroemde meester Dubois. Het geluk komt onverwacht, had ze eens gelezen in een boek. En als het komt, aanvaardt het dan dankbaar als een gift van de hemel. Weinig mensen valt het geluk ten deel, maar wat is geluk Is dat geld Roem Een zorgeloos bestaan Een liefhebbende man Er zijn zo verbazend veel definities van geluk. Wat voor de één geluk is, betekent voor de ander weinig of niets. Josien Derks vond haar geluk in de armen van een monteur bij de gemeentetram. En daarom nam Josien haar ontslag bij advokaat Dubois. Was het toeval, dat zij, uitgerekend zij: Hanneke Schoneveld haar opvolgster werd Of had het lot dit zo beschikt in haar leven Of was het voorbestemd in beider leven, dat Grobbe en zij beiden in hetzelfde Lunterse pension zouden komen aan dezelfde tafel Het lot is immers grillig Er geschiedt niets bij toeval in het leven; er bestaat geen toeval. Ze ging naar de kerk en wist daarom dat men het leven vanuit een hoger plan moet bezien. Dat alles voorbeschikt is. Vanaf de geboorte tot het stervensuur. En daarom zal het zo moeten zijn, dat er nu plotseling twee mannen in haar leven komen. Man nen, die beiden haar als vrouw begeren. Maar ze kan maar aan één toebehoren. En wie zal dat zijn Of is het geen van beiden Hanneke Schoneveld stond op en keek in de spiegel boven de wastafel. Op haar wangen brandden twee vurige plekken en heur haren hingen verward om het gezicht. ,,Nu sta je voor een belangrijke beslissing in je leven, Hanneke Schoneveld," zei ze tegen haar spiegelbeeld. „Nu zul je een besluit moeten nemen. En je hebt keuze uit drie mogelijkheden. Je kunt Grobbe, de rustige, aardige grossier uit Delft kiezen en dan zul je zijn tweede vrouw worden, want in zijn armen heeft eens een andere vrouw gelegen; een vrouw, die hij ongetwij feld hartelijk heeft liefgehad. Doch dat is geen bezwaar. Die vrouw is er niet meer en voor haar sterven heeft ze zelf tot haar man gezegd dat hij niet alleen moest blijven. Er is geen enkel bezwaar tegen, da je „ja" te gen hem zegt en je hand en je hart aan hem geeft. Je hart? Behoort je hart aan hem? En houd je zoveel van hem, dat je het aandurft om met hem te trouwen Want dan zul je dagelijks in zijn gezelschap zijn, niet alleen overdag in een gezellige huiskamer, maar ook 's nachts, in een intiem slaapvertrek. Dan zul je zijn lippen voelen op de jouwe, Hanneke Schoneveld, en zijn handen zullen je beroeren Je rilt, als je er aan denkt? Maar dan houd je ook niet van hem. Natuurlijk, hij is een heer, en hij zal je aanbidden en verwennen en je geven, wat in zijn ver mogen ligt. Maar dat is niet alles. Je zult van hem zijn en hij zal zekere rechten op je hebben Of zal het Dubois zijn De baas, die dikwijls zo verstrooid is? Ook hem mag je wel, ondanks zijn ge breken. Ondanks het feit, dat hij zich in Elten aanstelde als een idioot. Maar dat deed de liefde, Hanneke Scho neveld, en in oorlog en liefde is immers alles geoorloofd In de oertijd zouden beide mannen waarschijnlijk om haar gevochten hebben en de sterkste zou haar in triomph hebben weggedragen. Doch nu leven we in een beschaafde samenleving, waarin niet gestreden wordt om een wijfje. Nu vraagt men de vrouw op vormelijke wijze ten huwelijk en aan haar is de uiteindelijke be slissing. Ze is een vrij mens in een demokratisch land en niemand kan haar dwingen. Ze kan „neen" zeg gen en hem desnoods geheel in de steek laten. Niemand zal haar daarom één haar krenken. En zelfs zonder ge tuigschrift van Jan Dubois zal ze weer een andere baan krijgen, want als ze tijdens haar sollicitatie laat door schemeren, dat haar patroon meer van haar wilde dan sekretaresse te zijn, dan zou dat voldoende zijn om het te doen begrijpen. Natuurlijk zou ze het bij Dubois ook goed hebben. Maar... dan is er onvermijdelijk ook weer dat andere, de konsekwenties, die er aan een huwelijk vastzitten. En dan is er geen terugkeer meer mogelijk, want een huwelijk is een band voor het leven En de derde mogelijkheid is alles te laten zoals het Dubois. Dit laatste zou natuurlijk betekenen, dat ze haar ontslag zou moeten nemen, want de verhoudingen waren immers geheel veranderd tussen haar en haar patroon (wordt vervolgd) van het aangetreden „Accelerando" belichtte en tegelijkertijd ook de in linie opgestelde twee en twintig voetballers, zijnde de elf van Hitchin Town uit Engeland en WHS met de gastspelers Kees van den Hoek van „Smerdiek" en Jac Hommel uit „Vosmeer". Het deed plechtig en vooral internationaal aan toen onmiddellijk daarop het Engelse en Nederlandse volkslied klonk en weldadig, toen over en weer handjes en vaantjes wer den gewisseld. De wedstrijd zelf was noch spannend noch bijzonder aantrekkelijk. In de eerste plaats omdat Hitchin toch altijd een paar klassen sterker bleek te zijn en voorts omdat bij WHS inzonderheid de middenlinie nerveus en techniekloos speelde. Alleen het volhouden en de tegen het einde nog geschapen kansen, waarbij Kees van den Hoek tenslotte nog een bal juist over de lat kopte, waren een tegenpunt waard geweest. Ook al bleek voor hen evengoed de tegenstander te sterk, waren in de voor hoede de gastspelers technisch toch wel de besten, terwijl keeper Jan Quist en back Rien Boot het er in de verdediging uit stekend hebben afgebracht. De 0-4 zege voor Hitchin was na de stevige, maar spor tieve ontmoeting volkomen verdiend. Er waren rond de 500 bezoekers. Na afloop werden de Engelse gasten en het elftal van WHS vanwege het kampioenschap met de gastspelers nog een serenade gebracht en door het bestuur een koffietafel aangebo den. „Hitchin" verklaarde aan dit bezoek een zeer prettige herinnering te zullen be waren en nodigde WHS voor een return match uit naar Hitchin Town te komen, hetgeen overigens nog wel even in de pen zal blijven. Een nog drukker bezoek viel de wedstrijd WHS-Nordhorn (Duitsland) op Pinkster maandag ten deel. Ruim 700 liefhebbers stonden toen langs de lijn deze wedstrijd te volgen. Met een door een 5 tal invallers toch wel bijzonder verzwakt Nordhorn in vergelijking met de uitwedstrijd voor WHS was er weinig krachtsverschil waar ENORME COLLECTIE NIEUWSTE MODELLEN Pracht dessins en kwaliteiten MAISON Bosstraat 34 Bergen op Zoom te nemen. Vooral de WHS verdediging kon het ditmaal, met een nimme aarzelende Bert Keur wel af tegen de te weinig opengelegde aanvallen der Duitsers. Toch moest doel man Quist nog enkele malen zijn snel reage ren tonen om het scorebord aan één kant op nul te houden. Anderzijds bleek in de WHS-voorhoede de produktiviteit toch ook te gering, om die andere nul te veranderen. Tot behoorlijke schoten kwam het niet. Met een steeds meer uitoefenende druk door WHS was het merendeel der supporters toch al met een blanco-eindstand verzoend, toen Rien Keur eveneens zeer ijverig in deze ontmoeting zich keurig wist vrij te spelen om daarna de bal aan de naar binnen ge zwenkte en vrij staande Bram Gunter te geven, die toen niet veel moeite meer had om de keeper van Nordhorn te passeren. Zo werd het dus nog een 1-0 WHS over winning, waarna de wedstrijd, waarbij de thuisclub zich tot het eind goed had ge weerd, eindigde met een corner op het doel van WHS. NEDERLAAG Smerdiek begon Pinkstermaandag aan zijn lste nederlaagwedstrijden. Het werden te gelijkertijd flinke overwinningen. Heerle 2 speelde tegen Smerdiek 2 en verloor met 7-3, terwijl Smerdiek 1 eveneens tot een goede zege wist te komen door HSC 1 met 5-1 te kloppen. A.s. zaterdag gaat Smer diek met 2 elftallen naar Dinteloord. Voor WHS begint zaterdag de nederlaag met wedstrijden (om 4 en 6 uur) tegen Vrederust II en I. Verder worden komende weken in Sint-Annaland voor dit nederlaag- tournooi verdacht Kwadendammer, Kon Ma- rechausse te Bergen op Zoom, Duiveland II en I uit Oosterland, Kruinnigen II en I, Brunisse II en I, Cluzona II en I, Rimboe II en I en Vosmeer II en I. Geslaagddus gefeliciteerd. Op het 21 mei te Bergen op Zoom ge houden examen slaagden voor het Praktijk diploma Machineschrijven Van Sint-Maartensdijk de dames G. T. Muller, C. Bentschap Knook, W. E. Dane, D. F. Lindhout, C. J. Pot, J. Boogert, M. Koopman, P. Lind- houd-Kampman, T. M. de Wilde, de heren J. A. van Akkeren, F. Bout, M. Kauffmann, G. Lindhout, C. v. d. Hoek, M. C. Muller, J. Pot, M. N. de Viet. Van Oud-Vossemeer mej. H. L. Klippel, de heren A. Aarnoudse, A. C. Lindhout, M. Wessels. Van Poortvliet de heren P. M. Kleppe en W. A. Ista. Van Scherpenisse de heren S. J. Noordijke, H. Keur, G. M. v. d. Werf. Van Stavenisse mej. J. Moerland, de heren D. C. Knuist, F. W. Keur, C. Lemson, M. Moerland, C. H. de Graaf, L. Wielaard. Van Tholen de dames A. Kievit en M. Jansen, de heren J. M. Moerland, J. J. Schot, H. W. Zachariasse. Allen werden opgeleid door dhr. K. Koets- dijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 6