WEEKBLQD VOOR HET EILQHD THOLEN EN ST.FIIIPSIÜND Landbouw blijft van grote betekenis Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Twintig jaar na verwoesting. h.m. de Koningin opent Stichting Centrum voor Kraamzorg. Premiekeuringen fokvee. THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND dinsdag 17 mei het nieuwe gebouw van de Provinciale Griffie te Middelburg. 16c jaargang No. 26 13 mei 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen „Ondanks het feit, dat in de laatste honderd jaren in ons land een sterke accent verplaatsing heeft plaats gevonden van landbouw naar industrie, blijft de agrarische bedrijfstak toch van zeer groot belang", aldus schreef de directie der Amsterdamsche Bank in haar overzicht van 1959. Volgens een recente raming vindt nog altijd 13.9 procent van de totale beroepsbevolking in de landbouw emplooi en het aandeel van het landbouwinkomen in het nationaal inkomen ligt nog altijd op ongeveer 10 procent. „De zeer belangrijke bijdrage", zo staat er voorts in genoemd verslag, „die de landbouw le vert in het totale export-pakket, wijst op de uitermate grote betekenis voor onze beta lingsbalans. De waarde van de landbouw- produkten, die deels na industriële verwer king uitgevoerd worden, maakte in 1958 nog altijd 32.4 procent uit van de waarde van de gehele Nederlandse export." Zeker, er waren jaren, waarin dit percentage zelfs op 40 procent lag, maar al is er dan enige teruggang, het aandeel van de landbouw in de Nederlandse uitvoer is nog steeds zeer belangrijk. De voortgaande industriële ontwikkeling van Nederland is een verheugend feit. Vooral wanneer men het in verband ziet met de groei der bevolking en de noodzakelijke afvloeiing van personen uit het agrarisch millieu. Maar dan moet men daaruit toch niet concluderen, dat de landbouw niet meer van grote betekenis is voor onze volkswel vaart. En dan bedoelen we daarmee de landbouw in de ruimste zin van het woord, dus ook de tuinbouw en veeteelt. Die Nederlandse landbouw staat op een relatief hoog peil. Het is hoger dan in verreweg de meeste andere landen, al zal men niet mogen ophouden met te streven de arbeidsproduktiviteit, de opbrengst per man, op te voeren. Het is ook in onze streek in de afgelopen winter meerdere ma len naar voren gebracht op welke manier zulks mogelijk is: toepassing van de ver schillende technische vindingen, goed onder wijs, goede voorlichting, rationalisatie, kost prijs drukken, enz. Dit alles betekent ook we hoorden het eveneens meerdere malen in het vergader seizoen dat het aantal werknemers in de landbouw vermindert, wordt uitgestoten. Er zijn overgangen noodzakelijk naar industrie, scheepvaart en handel of emigratie. Het is daarom wel gebiedend noodzakelijk, dat ge poogd wordt om de industrie zoveel moge lijk te spreiden. En bovendien dient de so ciale positie van de landarbeiders geen grote verschillen te vertonen met de positie der arbeiders in andere bedrijfstakken. Daarbij komt, dat dit bovendien een eis van sociale rechtvaardigheid is. De toenemende pro- duktiviteit per arbeider schept mede de mo gelijkheid voor verbetering van lonen en andere arbeidsvoorwaarden, ook van betere bewoning. Met bovenstaande voor ogen, stelde dezer dagen onder meer de Nieuwe Haogse Cou rant de vraag of men wel in voldoende mate als beleidslijn kiest, dat boer en arbeider een redelijke beloning voor hun werk moeten ontvangen. „Er is in het verleden wel eens een wanverhouding geweest tussen stad en platteland", zo lezen we verder in genoemd artikel. „Na de oorlog is er, wat dit betreft, ongetwijfeld reeds veel verbeterd. Maar er mogen geen nieuwe verschillen ontstaan. Wij worden bij dit pleidooi, dat zich ook op de toekomst richt, niet alléén geleid door sociaal-economische overwegingen. Een ont volking van het platteland, een concentratie van de bevolking vooral in de steden, zou ook geestelijke schade betekenen", aldus ge noemd blad. Ons dunkt, dat we dit als agrarische streek, ten volle kunnen onderstrepen. En daarom is het van belang, dat ook een niet de eerste de beste, zoals een directeur van de Amsterdamsche Bank, nog eens op de betekenis van de landbouw voor ons land wijst. Omdat in feite de waarde van die landbouw véél groter is, dan alleen maar die 32.4 procent van de totale export. Méér waarde, die moeilijk in cijfers is uit te drukken. Tijdens de te Goes gehouden vergadering van het algemeen bestuur der Stichting Cen trum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord- Beveland en Tholen bleek uit het jaarverslag dat het aantal verzorgingen in 1959 had be dragen 803 tegen 760 in 1958. Het aantal verzorgingsdagen was 7901 tegenover 7888 in 1958. Dank werd gebracht aan de leidster docente zuster Aarens en aan de assistente zuster Bierens voor de goede leiding, die zij aan het soms drukke werk gaven en voor de prettige sfeer. Er waren op 1 januari jl. 33 gediplomeerde kraamverzorgsters en 4 leerlingen werkzaam. In 1960 wordt weer begonnen met een cursus voor 4 leerlingen, die eerst een op leiding van 2 maanden in het internaat van het Groene Kruis te Doorn zullen volgen. De vergoeding voor de leerlingen werd be langrijk verhoogd, waardoor de opleiding financieel aantrekkelijker werd gemaakt. De tarieven voor kraamhulp bleven voor de lagere inkomens ongewijzigd, maar wer den voor de hogere inkomens wat ver hoogd. De voorzitter, doker A. J. Vos wees op de noodzakelijkheid van een behoorlijk loon voor de kraamverzorgsters. De exploitatierekening, balans en begro ting, werden vastgesteld, zoals zij door de administrateur, de heer C. Corstanje, waren ingediend. Terwijl de voorzitter werd herkozen, werd als penningmeester benoemd dokter H. J. Entink te Kloetinge. Tenslotte werd over gegaan tot het aanbrengen van enkele wijzi gingen in de Statuten. Deze wijzigingen zullen nog moeten worden goedgekeurd door de algemene vergaderingen van de aange sloten plaatselijke Groene Kruisverenigingen. De provinciale commissie ter bevordering van Rijkswege der Veefokkerij in Zeeland, houdt op vrijdag 20 mei a.s. premiekeurin gen voor stieren en vrouwelijk fokvee, nl. om 8.30 uur te Tholen, om 10 uur te Poortvliet, om half twee te Sint-Annaland en om 3 uur te Stavenisse. Veehouders worden opgewekt om deze keuringen met hun koeien en ander fokvee te verschijnen. Laat men zich geen zorgen maken of die koeien dan wel toonbaar zijn. Er wordt juist een „kijk" op de dieren gegeven, ze worden besproken en de te korten in hun lichaamsbouw worden aange wezen, waardoor een bepaalde plaats wordt toegewezen in de „ranglijst". Daarmee kan men z'n voordeel doen in de toekomst, 't Moet toch de eerste keer zijn, dat men hiermee komt. Deze keuringen zijn zeer leer zaam en verruimen in sterke mate de kijk op de eigen dieren. Nogmaals, doe er aan mee. Keuringsplaatsen met te weinig aanvoer worden niet gehandhaafd. Dat zou jammer zijn. De keuringen hebben op een fokveedag nog voor, dat hier alle fokvee kan komen. Het behoeft niet geregistreerd te zijn, wel is er aanbieding voor het stamboek mogelijk. DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 01662-400. Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, Tel. 01663-400. HOOGWATER in de week van 15 t.e.m. 21 mei 1960 zondag vm. maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag Dinsdag 17 mei Laatste Kwartier te 8.55 u. „DUCANA" VESTIGT VERKOOPKANTOOR IN THOLEN 6.40 nm. 7.06 uur 7.37 8.00 8.35 8.58 9.43 10.12 11.08 11.36 0.26 12.47 1.29 1.46 Sinds Wöhler in 1827 voor het eerst tot -en aluminiumbereiding kwam is de toepas sing van dit uit bauxiet gewonnen licht metaal met sprongen vooruit gegaan", zo stelde burgemeester mr A. J. van der Hoe ven maandagmiddag jl. vast, bij de officiële opening van de showroom „Ducana Zee land", Bebouwdendam 25 in Tholen. Wan neer men daarbij weet, dat deel van onze aardkorst uit aluminium bestaat, dan mag men tevens aannemen, dat de mogelijkheden van toepassing van dit metaal zeer groot zijn. De burgemeester verklaarde voorts, dat het voor een gemeentebestuur prettig is, wanneer er een nieuw bedrijf wordt ge vestigd en dat zeer zeker, wanneer het daarbij gaat om een produkt dat zich over de gehele wereld heeft uitgebreid. Sinds de Amerikaanse industrie „Ducana" vorig jaar in Blaricum tot een vestiging kwam, heeft het zich thans reeds ontplooid tot in iedere provincie een verkoopkantoor. Het ziet er naar uit, dat de mogelijkheden van aluminiumverwerking zich tot vrijwel de gehele woningbouw gaan uitbreiden. Voor Zeeland is het wel van zeer grote betekenis, dat dit produkt niet roest en zoutbestendig is. De burgemeester hoopte dat dit nieuwe bedrijf in Tholen tot grote bloei zou ko men, zo zelfs, dat het niet alleen bij een verkoopkantoor zou blijven, maar dat er in de toekomst tot de bouw van een fabriek voor het verwerken van dit materiaal in Tholen kon worden besloten. Voortshands wenste hij de directeur en de gebroeders C. J. en J. Kot veel succes toe. Laatsge- noemde dankte de burgemeester voor de verrichte opening en de goede wensen. Op zijn beurt hoopte hij, dat dit nieuwe bedrijf zou bijdragen tot de bloei van Tholen en van geheel Zeeland. Voor de verleende medewerking werd aan mevrouw van der Hoeven een bouquet aangeboden, terwijl de burgemeester de toezegging kreeg van een deur van het nieuwe voor deze om geving nog onbekende produkt voor zijn woning. Van het Ducana aluminium worden deu ren en ramen gemaakt voor nieuwbouw en inbouw. De 25 jarige ervaring van deze firma in Amerika, waar reeds meer dan 25 miljoen ramen en deuren van dit produkt werden geïnstalleerd, doet deze firma thans rustig een 20 jarige garantie geven op haar fabrikaat. Behalve deze dubbele deuren en ramen levert Ducana ook de aluminium zonneschermen, die zomer en winter buiten kunnen blijven hangen zonder onderhoud en in 16 verschillende kleuren of kleurcombina ties zijn te leveren. Voordelen van de Du cana ramen zijn bovendien het niet beslaan van de ruiten, omdat deze dubbele ruit een zgn. luchtkussen heeft, dat bovendien de warmte vasthoudt. Een zeer belangrijk voor deel na de inderdaad niet weinig kostbare aanschaf van deze materialen. Waar ooit dan geldt hier dat men met dit produkt in elk geval duurzaam materiaal aanschaft. Voordelen van een Ducana deur zijn naast de warmtevasthouding de perfecte sluiting, het niet tochten, niet klemmen en nooit verven. Van dit alles, ook van de aluminium zon neschermen waren „monsters" te zien in de Showkamer en voor ditmaal ook in het thoolse verenigingsgebouw. Die het mate riaal ziet, zal niet aan de afzet ervan twij felen, al mogen de gedachten daarbij dan niet in de eerste plaats uitgaan naar op nemen hiervan in een bestek voor een tegen curveprijs te bouwen woningwetwoning. Voor openbare gebouwen, bedrijfspanden, enz. zal het uiteraard zeker zijn geld op brengen. En wie het geld er voor heeft liggen, zou bij aanschaf ervaren, dat een Ducana aluminium zonnescherm bij jaren lang gebruik steeds meer voordelen biedt. Dit alles brengt Ducana naar voren. De af zet in Amerika en inmiddels ook reeds in ons land in Blaricum wordt reeds een tweede fabriek gebouwd maakt die be wering toch wel zo aannemelijk, dat er ge gronde hoop kan bestaan, dat ook „Du cana Zeeland" zich behoorlijk zal ontplooien en er dus voor de gebroeders Kot, die van uit het verkoopkantoor in de Bebouwden dam, de afzet voor Zeeland bewerken, in derdaad perspectief zit. Wat we met de burgemeester graag helpen wensen. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld op Dinsdag 3 mei 1960. D. de Vos K. L. Priem 2-0 M. Heeze K. L. Priem 2-0 J. Elenbaas Iz. Deurloo 2-0 K. L. Priem C. Moeliker 0-2 D. de Vos C. J. de Korte 2-0 Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld op dinsdag 10 mei 1960. K. L. Priem P. C. v. d. Velde 0-2 C. J. de Korte Iz. Deurloo 2-0 S. de Korte K. L. Priem 2-0 M. Schot P. C. v. d. Velde 0-2 OPENBARE LES LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Woensdag 18 mei a.s. wordt in de Land- bouwhuishoudschool alhier de jaarlijkse openbare les gehouden. Daartoe is ieder belangstellende welkom tussen 2 en 5 uur. Men kan dan de school „in bedrijf" zien. De leerlingen dus aan het werk in de keuken, bezig met huishoudelijk werk, in het handenarbeidlokaal of in de naai- en theorielokalen. Verder is er een kleine ten toonstellingsruimte van naaiwerk ingericht en kunnen bij alle leraressen en leraren in formaties worden ingewonnen alsmede nieu we leerlingen aangemeld. Ook degene die inlichtingen wil hebben over de mogelijkheid van een studie-toelage kan zich bij de di rectrice vervoegen. Zelf zou men verdwa len in de doolhof van verspreid liggende lo kalen, waarom a.s. woensdagmiddag dan ook een aantal „gidsen" de belangstellenden de weg zullen wijzen. Die middag is de school ook open voor meisjes van de klassen 6 en 7 der lagere school. Overigens dient men onder geleide van ouderen te komen. HERZIENING 1959 VAN HET PLAN VAN UITBREIDING MET BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Tholen maakt bekend, dat het raadsbesluit d.d. 18 december 1959, tot vaststelling van een herziening van het plan van uitbreiding in onderdelen der gemeente Tholen, met daarbij behorende bebouwingsvoorschriften, door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit d.d. 12 april 1960, nr. 1124/247, is goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de raad hebben ingediend, kunnen, binnen een maand na heden, tegen de ver leende goedkeuring beroep instellen bij de Kroon. Tholen, 13 mei 1960. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd Mr. A. J. van der Hoeven. BEJAARDENMIDDAG Op dinsdag 17 mei, 's middags om half drie wordt in „ten Anker" weer een middag voor de bejaarden gehouden. Graag tijdig bericht bij mevrouw v. d. Velde, Markt 17, wie gehaald en thuisgebracht willen worden. UITKOMST WINKELAKTIE Woensdagavond overhandigde de voor zitter van de winkeliersvereniging de heer Heuseveld namens die vereniging aan het bestuur van de Groene Kruisafdeling in handen van dokter P. J. Duinker de netto-opbrengst van de gehouden winkel- aktie, zijnde niet minder dan 327,60, wat door de groene kruisafdeling dankbaar werd geaccepteerd. Dokter Duinker was de tolk van het groene kruis, toen hij de winkeliers vereniging voor deze medewerking dank bracht en hoopte dat ook de nog te organi seren winkelakties weer succesvol zouden verlopen. EMMABLOEM De gehouden Emmabloemcollecte, waar van de opbrengst bestemd is voor de plaatselijke groene kruisvereniging bedroeg 139,76, zodat het voor het Groene Kruis bij elkaar een goede week werd. „TROUWE DUIF" 7-5-'60 - Sittard 130 km. A. Wagemaker 1 2 5 32 38 46 53; J. Praat 3 8 16 24 55; G. de Kok 4: J. Kwist 6 9 27; D. Jansen 7 25 49;Fr. Koppenhol 10 14 20 35 41; J. Deurloo 11 54 57; J. Kegge 12; P. de Boef 13 28 52; C. Soo- mers 15; M. Moeliker 17 31 45 56; L. Jan sen 18 30; M. Tazelaar 19 21 51; A. Vos 22 33; G. Soomers 23 42; P. Kegge 26 36 47; G. Deurloo 29; K. Praat 34 40; A. de Jonge 37 48 50; M. Laban 39; V. Laban 43; P. Schot 44. Los 12 uur. Ie duif 1-32-35. Laatste 1-44-30. SCHIETVERENIGING Aangemoedigd door het mooie weer heeft de schietvereniging „Eendracht" besloten om vanaf zaterdagmiddag 14 mei weer bui ten te gaan oefenen. Waar dit op de schietbaan aan de Schenkeldijk zal plaats vinden, wordt de burgerij verzocht er zater dags rekening mee te houden en daar niet te gaan wandelen. VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULPVERLENING Vrijdagavond kwamen de afgevaardigden van de verschillende vrouwenverenigingen in Tholen ten huize van mevrouw van der Hoeven bijeen. Besproken werd de uitzending van ver moeide huisvrouwen, welke dit jaar in Hede- nesse bij Cadzand een rustige week kunnen doorbrengen, o.m. van 16 tot 21 mei. Dan zullen er ook uit Tholen huismoeders zijn, die van een ongestoorde rust in dit vakantie oord kunnen genieten. RAADSVERGADERING Vanmiddag wordt ten gemeentehuize een openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden met o.m. een voorstel tot aankoop van woonhuis met erf en schuur met erf, een wijziging van de algemene politieverordening een credietverzoek tot doortrekking van de Simon Lindhoutstraat en bouw van woning wetwoningen plus verschillende formele agenda punten. UNIFORMEN MUZIEKVERENIGING Het is zo ver. „Oud-Vossemeer's Muziek vereniging" gaat zich aanstaande zaterdag in gloednieuwe uniformen aan de gemeente presenteren. Wat elders kon, kan ook hier. Het vele werk, dat men zich troostte, wordt nu beloond. Ieder zal hen kunnen zien, want na de officiële overdracht om 2 uur in de zaal DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Landbouw blijft van grote waarde Hoe de streek bevrijdingsdag vierde Volgende week wordt het provinciehuis geopend Vossemeers muziekkorps in uniform Huishoudschool houdt openbare les WHS mag op kampioenschap rekenen Vondel t 't Is een goede medicyn In de gramschap stil te zyn. van dhr. Mees, maakt de vereniging na tuurlijk een grote rondgang door de ge meente. MEISJE AANGEREDEN Dinsdagvoormiddag overkwam het 11- jarige dochtertje van de landbouwer C. M. v. T. een ongeluk, dat nog goed is afge lopen. Waarschijnlijk doordat zij zich in de snelheid van een bestelauto van de Fa Z., handel in bakkerijgrondstoffen uit Z. ver giste en nog snel voorlangs wilde fietsen kwam zij op de hoek van de Patrijzenweg met de Mareweg, waarover de verkeers weg Tholen-St.-Annaland leidt, tegen de wagen terecht. Het liep gelukkig nog met een gekneusde enkel af. GEVONDEN 1 damesportemonnaie, 2 kinderportemon- naies, 1 zakmes en 1 ballpoint. De wacht meester der rijkspolitie heeft bovendien reeds enige tijd de beschikking over 1 gevonden wollen sjaal en 1 glacé handschoen; OFFICIËLE OPENING CAFE RIJSTENBIL Vorige week vrijdag opende dhr. J. L. Rijstenbil zijn verbouwd café aan de Veer- straat. Het geheel heeft een grote veran dering ten goede ondregaan. Opvallend is direct de grotere ruimte, verkregen door uitbouw naar de zijde van het Quartier. Dhr. Rijstenbil heeft deze gelegenheid aan gegrepen om aan die zijde nieuwe ramen te palatsen, waardoor van 3 zijden volop licht binnenvalt. Ook inwendig is er flink verbouwd. Er kwam een nieuwe telefooncel, een WC en een modern buffet. Het meubilair is vernieuwd. De kleur van de tafeltjes en stoelen werd aangepast aan de moderne vloerbedekking. Vele kennissen en relaties hadden bloem stukken aangeboden, die het geheel een feestelijke aanblik gaven. BROMFIETS TEGEN AUTO In de Molenweg ramde zondag de aldaar wonende 16-jarige L. P. de geparkeerd staande auto van de landbouwer M. P. Aan biede voertuigen was enige schade. De bromfietser moet de auto te laat hebben opgemerkt. De rijkspolitie maakte proces verbaal op. UITSLAG ETALAGE-WEDSTRIJD Slechts 21 inzendingen kwamen binnen van de op bevrijdingsdag gehouden etalage wedstrijd tussen de 42 deelnemende winke liers. Dit behoeft geen geringe aandacht voor de etalages te betekenen. De meeste etalages bleven immers deze week onver anderd in verband met de winkelweek. Op bevrijdingsdag met een vol feestprogramma stelde het publiek het bekijken van de win kels eenvoudig uit. De termijn van in zending was echter reeds vrijdagmiddag om 12 uur gesloten. Een onbevooroordeelde jury van elders wees als de mooiste etalage achtereenvol gens aan: J. L. Pollie, Adr. Deurloo en C. Nelisse. Naast de prijzen voor deze winkeliers waren er verrassingen voor degenen uit het publiek, die in hun beoordeling de mening van de jury het dichtst hadden benaderd. Zo ging de eerste prijs naar Mevr. Ha- vermans-de Leeuw, die 2 etalages gelijk had beoordeeld. De 2e prijs was voor dhr. S. C. Wessels en Jantje van Poortvliet. WINKELWEEK De belangstelling voor de winkelweek begint langzaam maar zeker op gang te komen. Bij de bekendmakingen van de uit slag 's avonds voor het gemeentehuis blijkt de deelname aan de dagattracties telkens groter te worden. Het was een juist besluit de omslachtige ruilmethode van letters voor het bijbrengen van één volledige slagzin te staken. De meeste huismoeders hebben daar geen tijd voor. Dinsdagavond steeg het aantal ingele verde slagzinnen daardoor van enkele hon derden in de vorige dagen tot 900. WEDVLUCHT DUIVENSPORTVER. De plaatselijke duivensportver. „De Zwal- luw" organiseerde zaterdag jl. een wedvlucht vanaf Sittard over 132 km. De uitslag luidt A. Douw 1 18 le overduif; D. Lindhout 2 6 25 42 3e overduif; J. Tholenaar 3 9 17 19 27 52; H. Quaak 4 47; A. van Treijen 5 11 21 22 34; M. de Graaf 7 12 26 51; A. Lindhout 8 10 14 16 37 44 49; C. A. Boogaart 13 48; F. Nuts 15 23 31 32; G. Hoek 20 30 33 46; G. Havermans 24; C. van Tilbeurgh 28; A. Rijnberg 29 45; M. Hommel 35 57; J. v. d. Zande 36 54; C. Timmermans 38 39; I. Berkeij 40; P. van As 41 50 53 55 59; Jac. Vaders 48; C. Aarden 58 60; Jac. Boogaart le overduif. HET SMIDSKLOKJE Hoewel het werk aan de poppen nog niet voltooid is, kunnen de inwoners reeds nu zien, hoe het uitwendige van het smids klokje er na de restauratie ongeveer gaat uitzien. Vanwege het schildersbedrijf D. J. Lindhout alhier is men nl. deze week reeds begonnen de achtergrond, waartegen de figuren straks hun wonderlijk spel gaan spelen, te schilderen. Hopenlijk zal de ingebruikneming van het gerestaureerde klokje nu binnen 1 of 2 we ken zijn beslag krijgen. „WEES GETROUW" NAAR KEUKENHOF EN FLORIADE Al vroeg in het seizoen, maar daarom niet door minder mooi weer begunstigd, maakte de hervormde meisjesvereniging „Wees Ge trouw" dinsdag jl. haar jaarlijkse reis. En vanwege het doel daarvan moest het ook al vroeg in het seizoen zijn, want het werd dit jaar Keukenhof en de Floriade. Voor wat Keukenhof betreft kan men niet meer over een paar maanden aankomen. Nu was het op z'n mooist. Om 6 uur werd vertrokken en na een kort oponthoud onder Breda ging het in één ruk door naar Wassenaar, waar de boterham werd genuttigd. Vandaar ging het op Keukenhof aan, waar rustig de tijd Een zwarte dag in Middelburgs geschiedenis: 17 mei 1940 betaalde de stad met het eiland de wel uiterst hoge tol voor het doorvechten van Zeeland na de capitulatie van Hol land. Twintig jaar later zal er feest zijn. Nu immers zal H.M. Koningin Juli ana naar Middelburg gaan om daar de opening te verrichten van het nieu we gebouw van de Provinciale Griffie, een onderdeel van het destijds zo ge teisterde Abdij-complex, dat vrijwel geheel is hersteld. Het nieuwe ge bouw van de Griffie mag worden be schouwd als een sierlijke streep onder vrijwel de gehele herbouw van de verwoeste binnenstad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1