WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Strijd tegen de ouderdom Koninklijke onderscheidingen. Plaatselijk Nieuws VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG I I I WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Geen visserslatijn, maar de oprechte waatheid. Gouden, zilveren en 2 bronzen medailles. Dodelijk ongeval brengt verslagenheid in Scherpenisse. 17-jarig meisje van motor geslingerd. THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND 16e jaargang No. 25 6 mei 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen „DE OUDJES DOEN HET NOG BEST" maar sterker geest in zwakker lichaam. De ontwikkeling van de moderne maatschappij schijnt het onont koombaar te maken, dat zij, die de middelbare leeftijd gepasseerd zijn, worden uitgeschakeld. De praktijk leert echter, dat juist in deze groep de meest opvallende prestaties worden geleverd maar dat niet altijd het lichaam gehandhaafd wordt op het peil, waarop de geest werkt. In Amerika heeft men het eerst oog voor dit probleem gehad het aangepakt. en Men behoeft niet ver in de geschiedenis terug te duiken om te constateren dat „de oudjes het nog best doen". Duitslands hoog bejaarde premier Adenauer blijkt te beschik ken over een ongebroken strijdlust, de Ame rikaanse generaal Marshall kreeg op zijn 70ste jaar zijn belangrijkste taak. Ben Goe- rion was de „pensioengerechtigde leeftijd" reeds gepasseerd toen hij de loden last van de leiding van een nieuwe, door vijanden omringde staat aanvaardde en Churchill ver keerde in dezelfde positie toen hij in 1940 premier van Engeland werd. Levert de geest dan nog grote, zelfs maximale prestaties, de lichaamsgesteldheid houdt daarmee geen gelijke tred. Men merkt dan, dat men „een dagje ouder wordt". Het is niet slechts de gevreesde „managersziekte" die roofbouw op het lichaam wreekt. Het zijn ook de, vaak onvermijdelijke geachte, ouderdomskwalen die de oorzaak zijn dat het lichaam niet immer mee kan, waar de geest het zo graag zou willen hebben! ONZICHTBARE ONDERVOEDING Een der oorzaken van dit verval is echter, dat het lichaam constant tekort komt. Niet alleen hee[t men minder behoefte aan eten, maar het menu-van-de-dag wordt ook niet met zorg en overleg samengesteld. Strikt genomen is. een verhongeringsproces aan de gang, waarvan zich de gevolgen in aftake ling der lichamelijke vermogens doen gelden. Naarmate men ouder wordt en een belang rijker plaats in het leven inneemt, wordt die plaats steeds meer een zitplaats... vooral in deze tijd met talloze conferenties en ver gaderingen, waarin men het wandelen ver leert door alles per auto te doen. Gaat men met zijn klachten naar de dok ter, dan zal die ook vaak een voedingstekort constateren en een diëet voorschrijven. Het nadeel van een diëet is, dat de omstandig heden het houden ervan moeilijk, soms on mogelijk maken. En wanneer de klachten nog niet van die aard zijn dat men voor iedere afwijking van het diëet terstond de rekening in de vorm van pijn of ziekte, thuis gestuurd krijgt, neemt men het al spoedig niet meer zo nauw... zoals de man die zei: „als ik mijn diëet op heb, begin ik aan mijn eigenlijke eten!" Het is dan ook volkomen logisch, dat men reeds lang op zoek is naar middelen en we gen om deze tekorten aan te vullen met een minimum aan last en moeite voor hen bij wie ze worden geconstateerd..., de ouder wor dende generatie. Het zijn de Amerikanen, die zich hiervoor het meest hebben geïnteresseerd en hun ge weldige pharmaceutische industrie aan het werk hebben gezet om door een diepgaande research de „steen der wijzen" te vinden. Immers ook in de Verenigde Staten kan het soms lang duren voor men een leidende positie bekleedt en zijn de mensen dank zij uitstekende hygiënische toestanden en een hoog welvaartspeil nog lang niet aan het eind van hun krachten en wensen wanneer ze de middelbare leeftijd voorbij zijn. Maar de „ouderdomskwalen" zijn ook daar niet immer zelfs niet door een intensieve beoe fening van het golfspel (dat beweging in de open lucht noodzakelijk maakt als tegenwicht voor het zitten werk) te verdrijven. VOEDSEL VOOR OUDEREN. Zo is b.v. de American Cyanamid Cy. in haar Lederle Laboratoria gekomen tot de vervaardiging van een speciaal „voedsel voor ouderen". Deze laboratoria zijn centra speciaal van st onderzoek op het gebied van vitaminen en de productie daarvan. Vitaminen en mineralen vindt men gecom bineerd in het Gevral-preparaat; een ander product, Gevral-Proteïn, bevat daarnevens weefsel-bouwende stoffen, en Gevrine bevat, behalve vitaminen en mineralen, ook manne lijke en vrouwelijke hormonen ter versterking o.a. van het beenderweefsel. Het meest opmerkelijke van dit weten schappelijk werk is, dat het een symbool is van ommekeer in de maatschappelijke verhoudingen. Vele jaren is alle aan dacht gewijd aan de juiste voeding van het kind. Ongetwijfeld is een der resul taten daarvan, dat thans een geslacht ontstaat met zodanig gunstige levens kansen, dat het vraagstuk van de voeding van de ouder wordende mens thans aan zijn oplossing toe is 1 Het was wel geen lintjesregen, die op onze streek tijdens Lintjesdag 1960 neer daalde, maar toch vielen er nog een gouden, een zilveren en twee bronzen „druppels" op streekgenoten, die zich op enigerlei wijze verdienstelijk in de samen leving hadden gemaakt. De eremedaille in goud, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau kreeg oud-wethouder J. W. van der Slikke te Stavenisse. De zilveren medaille was voor de oud kantoorhouder der PTT G. van der Dus- sen uit St. Filipsland en de gebroeders A. M. Verhage en P. Verhage te Anna Jacobapolder kregen de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau voor 40 jarige trouwe dienst bij landbouwer A. Wisse. Deze streekgenoten onze gelukwensen na mens alle lezers met deze Koninklijke on derscheiding. Oud-wethouder J. W. van der Slikke te Stavenisse kreeg de gouden medaille op de borst gespeld door burgemeester A. J. Sluij- mers, vrijdag 29 april des voormiddags 11 uur, mede in tegenwoordigheid van de beide wethouders J. Hage en C. J. Moerland en de familie van dhr. van der Slikke. De on derscheidene was ruim 20 jaar lid van de gemeenteraad, waarvan 8 jaar wethouder, een zittingsperiode die hij in 1953 beëin digde. Bij het 40 jarig bestaan van het Groene Kruis werd hem de provinciale leg penning uitgereikt als 40 jarig bestuurslid. Voor de aan het ondergrondswerk deel genomen streekgenoten tijdens de jaren 1940 1945 was dhr. van der Slikke als contact punt van Stavenisse voor spreiding van „Trouw", e.d. een goede bekende. Boven dien werd van hem zeer veel gevraagd tij dens de rampdagen van 1953. De oud-kantoorhouder G. v. d. Dussen te St. Filipsland nam enige tijd geleden af scheid van de PTT en uit de vele hem bij dat afscheid toegezwaaide lof bleek wel, welk een geziene persoonlijkheid deze amb tenaar voor de inwoners was. Plichtsgetrouw en bijzonder hulpvaardig kenmerkten zijn jarenlange dienstbetrekking. In dit verband is aan hem de zilveren medaille toegekend, welke in tegenwoordigheid van burgemeester L. J. de Jonge, de directeur van het post kantoor te Steenbergen, de heer Schoone- kamp en andere officiële personen en familie door eerst genoemde werd uitgereikt. Na de felicitatie van de burgemeester, bood de di recteur van het kantoor Steenbergen de heer van der Dussen namens de directeur-generaal en het personeel der PTT een draagmedaille aan als geschenk van het PTT bedrijf. Ten huize van de landbouwer J. A. Wisse te Anna Jacoba Polder werden vrijdagavond twee bronzen medailles uitgereikt voor 40 jarige trouwe dienst aan de gebroeders A. M. Verhage en P. Verhage. Ook van deze plechtigheid kweet zich burgemeester L. J. de Jonge in tegenwoordig heid van wethouder P. Mol. Bijzonder is wel, dat ook verleden jaar aan een der personeelsleden een bronzen medaille is uitgereikt, zodat bij personeel van dhr. Wisse thans drie medailledragers zijn, wat als een zeldzaamheid kan worden be schouwd. In feite buiten onze streek, maar als oud- streekbewoner wel te noemen is tenslotte de heer C. Quist, die de gouden eremedaille kreeg, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau voor 40 jarige dienst bij de Rijks belastingen. De heer C. Quist van geboorte Tholenaar kreeg jarenlang Sint-Maartensdijk als standplaats, zodat velen hem in onze streek zullen kennen. Hij is thans werkzaam in Dordrecht, nog steeds bij de Rijksbe- lastingendienst, waar hij dit jaar met pen sioen hoopt te gaan. Ook deze oud Thole naar onze gelukwensen met de verkregen onderscheiding. Zondagmiddag reed de heer P. uit Zeist opzichter bij de Ned. Heide Mij en werkzaam op Tholen op zijn motor in de richting Tholen met zijn a.s. verloofde mej. M. A. uit Scherpenisse als duo- zitster. Ter hoogte van de Oudelandse- dijk onder Tholen liep een hond de rij baan op. De berijder die dacht dat de hond de weg zou oversteken remde krachtig om het dier te sparen. De ge volgen hiervan waren noodlottig voor het 17 jarig meisje uit Scherpenisse. Zij werd van de motor geslingerd en kwam met haar hoofd op de weg terecht. Ge neeskundige hulp van beide doktoren uit Tholen was spoedig aanwezig, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom werd overgebracht. In de loop van de avond, omstreeks 10 uur, is zij aan de bekomen verwondingen, een schedelbasisfractuur, overleden. De be stuurder van de motor liep slechts een gebroken pols en enkele verwondingen op. De verslagenheid, inzonderheid in Scherpenisse, was zeer groot. Het slacht offer, de jongste uit het gezin van de heer C. Andriesse zou juist maandag haar 17e verjaardag vieren. De begrafenis vond plaats op don derdag 5 mei, waarbij leden van de mu ziekvereniging hun jeugdig medelid grafwaarts droegen. Door dit zo in- droevig ongeval kon het in Scherpenisse geen vreugdevolle 5 mei viering worden en werden de openbare feestelijkheden afgelast. Er was groot meeleven met de in deze kleine gemeenschap zo be kende jeugdige inwoonster en haar fa milie. Wanneer één van de leden van de hen gelsportvereniging „De Zeebaars" of een der andere deelnemers aan het vrije zee- hengelconcours op Koninginnedag te Sint- Annaland gehouden, U zou toefluisteren, dat door niet minder dan 93 van de 97 op gekomen vissers behoorlijk vis werd ge vangen, zou U waarschijnlijk glimlachend knikken tegen die fluisteraar en hem die pret van dat echte vissersverhaal van harte gunnen. Maar U zou dan wellicht de ge dachten verborgen houden, dat het niet meer dan een echt vissersverhaal was. Larie dus Met de hand op ons hart kunnen we ver klaren, dat zulks niet het geval is. Dat dit visserslatijn nu eens misschien bij uit zondering pure waarheid is. Een zeld zaam en voor de deelnemers pracht resul taat. Na weging van die 93 vangers bleek er 50 pond vis te zijn. Met dit mooie resul taat voor ogen wordt aan de Sint-Anna- landse zeedijk op 2e Pinksterdag door „De Zeebaars" een groot internationaal zeehen- gelconcours georganiseerd, waarvoor zich reeds vele sportvissers hebben aangemeld. Geen wonder ook na zo'n goed resultaat. Het schijnt een prima seizoen te worden voor de sportvisser. Want de vis bijt goed. De uitslag van dit op Koninginnedag gehouden hengelconcours luidt voor wat de eerste tien winnaars betreft als volgt 1. J. Scheepers te Halsteren met 1025 pnt. 2. Fr. den Engelsman Jzn te St.-Annaland 1010 pnt. opnieuw winnaar van een junior beker. 3. L. J. de Graaf te Scherpenisse 940 pnt. 4. W. M. Geluk te Scherpenisse 920 pnt. 5. C. J. J. Kooijman te St. Annaland met 910 pnt. 6. D. Tichem te Scherpenisse 745 pnt. 7. M. van Bodegem te Vlaardingen 735 p. 8. M. Bogers te Halsteren 640 pnt. 9. E. L. Bentschap Knook te St. Maar tensdijk 635 pnt. 10. C. H. van Roerada te Vlaardingen 610 pnt. De best geklasseerde dame was mevrouw Pruissen van Stavenisse met 590 punten, waarvoor zij een fraaie beker kreeg. Uit bovenstaande feiten blijkt wel heel duidelijk dat de Mosselkreek te Sint-Anna- land tot de visrijkste wateren van het eiland behoort. Men kan zich voor het komende Pinksterconcours opgeven bij W. M. Ge luk, Kleine Loo 362 te Scherpenisse. DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr. L. D. A. Looijsen te Tholen, Tel. 01660-542 Dr. R. C. Renes te Oud-Vossemeer Tel. 01667-400 Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, Tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 8 t.e.m. 14 mei 1960 zondag vm. 2.08 nm. 2.10 uur maandag 2.25 2.50 dinsdag 3.04 3.29 woensdag 3.43 4.09 donderdag 4.22 4.49 vrijdag 5.04 5.32 zaterdag 5.50 6.19 woensdag 11 mei Volle Maan te 6.43 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op dins dag, 10 mei a.s., het eerste gedeelte en op vrijdag, 13 mei d.a.v. het overige gedeelte. Tegen donderdag, 12 mei a.s. bestaat ge legenheid tot aangifte voor ruiming van pri- vaatputten. Tholen, 3 mei 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, BURGERLIJKE STAND Geboren 22 april 1960 Cornelia Jansen, dochter van Pieter en van Cornelia Pieternella Quist. Huwelijksaangiften 21 april 1960 Marinus Pieter van der Stel, oud 32 jaar, elektricien, wonende te Oud- Vossemeer en Elizabeth Adriana Schot, oud 26 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. Overlijden 20 april 1960 Willemijna Plantsoen, oud 89 jaar, weduwe van M. J. Quist. Loop der bevolking over april 1960: Ingekomen Johannes van Dalen van Dordrecht naar 1500 gem. polder 10. Frans Kooijmans, echtgenote en 6 kinde ren van Dubbeldam naar 1500 gem. pol der 22. Jacomijntje Cornelisse-Grinwis van Oud dorp naar Kerkstraat 28. Vertrokken Hermanus F. M. Derksen van Bosstraat (salonwagen) naar Broekhuizen. Gerrit J. Vasse van Molenvlietsestraat (salonwagen) naar Havelte. Abraham P. van Elsacker van Juliana- straat 20 naar Bergen op Zoom. Hermann K. Laban van Singel 71 naar Kleve (Duitsland). Jacobus J. de Kam van Hofstraat (salon wagen) naar Harderwijk. Catholijntje Laban- Hoogkamer van Sin gel 71 naar Waalwijk. Lieven van de Ketterij van Hoogstraat 30 naar Arnemuiden. Krina van Driel-Hage van Ten Anker- weg 2 naar Poortvliet. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld op dinsdag 26 april. Iz. Deurloo C. J. de Korte 0-2 P. C. v. d. Velde J. Elenbaas 1-1 M. Heezen S. de Korte 0-2 C. Gebraad D. de Vos 1 - 1 J. Elenbaas P. C. v. d. Velde 0-2 OPPERWACHTMEESTER Met ingang van 1 april jl. is de wacht meester 1ste klas der Rijkspolitie de heer A. M. Westdorp bevorderd tot opperwacht meester. KONINGINNEDAG In verband met de 5 mei viering werd het op 30 april geen groot feest, maar ging de verjaardag van H. M. de Koningin ander zijds toch niet onopgemerkt voorbij. Er was zelfs nog een bijzondere gebeurtenis op deze dag, toen Concordia" omstreeks half vier vanuit haar repetitielokaal naar de zaal van „Hof van Holland" trok om daar een onderdeel van de muziekvereniging af te halen, namelijk de drumband, die nu ook voor het eerst in de nieuwe uniformen in het openbaar optraden. Inmiddels was daar ook de gymnastiekvereniging „Olympia" ge arriveerd en met de nieuw geüniformeerde drumband voorop werd het nog een hele optocht door de gemeente. Eerst ging het naar de burgemeester, waar het Wilhelmus werd gespeeld en de burgemeester een toe spraak hield, besloten met een driewerf „hoera" op de Koningin. Verder kreeg dhr. J. Blaas nog de medaille voor het 25 jarig lidmaatschap van „Con cordia". Na dit officiële gedeelte werd een DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR De Oudjes doen het nog best Koninklijke onderscheidingen St. Filipslands raad kan zich met nieuwe plaats voor industrieterrein verenigen Poortvliet kreeg goedkeuring aankoop Hoge Dorp Zeventienjarig meisje dodelijk verongelukt Nieuwe aanschaf bij Vossemeers Groene Kruis Nog belangrijke competitiewedstrijden Jan Overeenkam en moederdag Visrijkwater aan St. Annalandse zeedijk Menigeen is door zijn vijanden beroemd geworden. mars door Tholen gemaakt en hoorde men van alle kanten voldane uitroepen over de fleurige stoet die passeerde. „El èl, je wordt er een beetje koud van, zukke mooie pakjes", zei een oude dame. Op de markt nam de gym afscheid en ging het daar een demonstratie geven, ter wijl de muziek verder trok. Onder leiding van directeur J. Piesens gaf de gym daar blijk van goede vorderingen met enkele aan trekkelijke oefeningen. Jammer dat nog een brug met ongelijke leggers ontbreekt, waar om steeds een rekstok moet worden opge bouwd. Misschien komt dat spoedig, want ook Olympia is niet ver meer van het zestig jarig bestaan. Aannemende dat de vlag het goede jaartal aangeeft zal het in april 1961 zijn. 's Avonds trok „Concordia" opnieuw door de stad met als eindpunt de markt, waar de voorzitter van het werkcomité de kiosk opklom om de burgerij dank te zeggen voor de geldelijke bijdragen, die het mede mogelijk maakten de drumband in uniform te steken. Het fonds wordt niet afgesloten, zo bleek verder uit de speech, zodat nog steeds iedere bijdrage voor onderhoud en aanvulling van de uniformen welkom is. Als besluit van Koninginnedag werd de eindtrekking van de winkelweek gehouden waarom er dan ook tot het laatste toe op deze Koninginnedag 1960 grote belangstel ling bestond. „TROUWE DUIF" Vertlo 136 km A. Wagemaker 1 4 5 6 9 24 30 31 53; L. Jansen 2 28 37 46 55; J. Praat 7 10 14 18; L. Laban 8 17 19 29; N. Moeliker 11 12 43 46 49 54; P. Kegge 13 40; V. Laban 15 16; G. Soomers 20 38 56; J. Kegge 21 27 48; P. de Boef 22 23 33; A. de Jonge 25 26; H. Cornelisse 32 44 50 52; M. Laban 35; D. Jansen 36; C. Soomers 39; A. Laban 41 57; F. Koppenhol 42; M. Taze- laar 47; A. Burgers 51. Ie 1-41-58. laatste 1-53-19. BURGERLIJKE STAND en loop der bevolking over april 1960 Geboren 30 april Maatje Sara Istha, d.v. Leendert en van Kommertje C. Niemantsverdriet. Overleden 23 april Bastianus Johannis de Min, oud 69 jaar, ongehuwd. Gehuwd 7 april Abraham Cornelis de Hond, 23 jr. en Teuntje Saarloos, oud 18 jaar, beiden wonende te Oud-Vossemeer. Ondertrouw Machiel Adriaan Houke, 20 jaar, wonende te Oud-Vossemeer en Jacoba Maatje Suur- land, 19 jaar, wonende te Poortvliet. Bartel Izaak den Hollander, 26 jaar en Helena Adriana Saarloos, oud 19 jaar, bei den wonende te Oud-Vossemeer. Ingekomen Johannes Hol en echtgenote uit Gorin- chem. Vertrokken: Cornelius J. Boogaart, gehuwd, naar- Nieuw-V osmeer. Reijskie van Driel, ongehuwd, naar Rot terdam. INGEBRUIKNEMING NIEUWE R.K. KLEUTERSCHOOL Maandag voormiddag kon men in de kom van het dorp een vrolijke optocht ontmoeten. Een grote groep kleuters, glunderend onder papieren feestmutsen, trok onder leiding van de onderwijzeres Mej. Uijtdewilligen naar hun nieuwe bestemming, de prachtige mo derne R. K. kleuterschool aan de Dorpsweg. De vreugde was begrijpelijk. Welk een verschil immers tussen het oude gebouw, slechts tijdelijk enigszins geschikt gemaakt om voor schoolruimte te dienen en deze splinternieuwe school, die aan alle eisen des tijds voldoet. De „blijde incomste" ging vergezeld van vele bloemstukken, waarmee de school met een versierd kon worden. Na de plechtige eerste steenlegging enige maanden geleden, was er geen aanleiding tot een officiële ingebruikname en bleef het bij een feest voor de kinderen. PRACHTIG CADEAU De uitrusting van het Groene Kruis is uit gebreid met een aantal stralingslampen, een geschenk van het Wielercomité, dat reeds zoveel voor het Groene Kruis heeft gedaan. Bij de officiële overdracht, vorige week donderdagavond in het Wijkgebouw, werd de nauwe band tussen Groene Kruis en Wielercomité wel treffend geillustreerd in de persoon van dokter R. C. Renes, van beide voorzitter. Feitelijk rustte op hem de eigenaardige plicht zichzelf een hoogtezon- installatie aan te bieden. Uit deze netelige positie wist hij zich te redden door inschakeling van de 2e voor zitter van het comité, dhr. T. M. Hage. Na een kort openingswoord van de dokter was het dus dhr. Hage, die de lampen aanbood. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van het bestuur van het Groene Kruis, het volledige Wielercomité, burgemeester en wethouders en de leden van de gemeente raad. Dokter Renes schetste uitvoerig het grote medische belang van deze 8, prijzige lampen van 100,per stuk. Vooral in de winter tijd komt men veel zonlicht te kort. Vele ziekten zijn tot een gebrek aan zonnestralen terug te leiden. In de gevallen, waarbij dit noodzakelijk is kunnen patiënten nu gemakkelijk worden be handeld. De buizen zijn op het oog niet van T.L. te onderscheiden en ook op dezelfde manier tegen het plafond aangebracht. Vooral de behandeling van kinderen kan bijzonder praktisch gebeuren. Terwijl de jeugd gezamenlijk op de vloer speelt wordt hen een zonnebad toegediend. Bij gebruik voor volwassenen behoeft niet de gehele ruimte te worden verlicht. Men kan de lampen ook afzonderlijk inschakelen en 2 zijn dan voldoende. WINKELWEEK Niet minder dan 31 winkeliers, aange sloten bij de winkeliersver. „Oud-Vosse meer" geven hun medewerking aan een nieuwe winkelweek, die op 6 mei start en duurt t.e.m. zaterdag 14 mei. Op deze laatste dag wordt 's avonds weer de uitslag bekend gemaakt van een de gehele week lopende actie onder de slagzin „Uw geld besteedt U maar ene keer koopt daarom steeds in Vossemeer". Daarnast zijn er nog diverse dag-attrac ties, uitvoerig omschreven in de „Winkel week-krant", die het bestuur vorige week deed verspreiden. Kwam de opbrengst de vorige maal ten goede aan de muziekver. voor het aan schaffen van uniformen, ditmaal gaat de opbrengst naar een andere nuttige instel ling, het Groene Kruis. WEDVLUCHT VANAF VENLO De uitslag van de zaterdag gehouden vlucht met 188 duiven vanaf Venlo over 138 km luidt voor de plaatselijke Duiven sportver. „De Zwaluw" als volgt H. Quaak 1 10 23 59; A. v. Treijen 2 8 13 14 16 27 63; C. van Tilbeurgh 3 20 30 36 42; A. Douw 4 28 32 53; L. M. de Heer 5 11 12 26 44; W. de Leeuw 6 15; Jac. Boogaart 7 48; G. Havermans 9 37 49 61; C. A. Boogaart 17 46 60; J. Tholenaar 18 25 33; P. van As 19 29; F. Nuts 21 22 56; M. de Graaf 24 54; W. Burgers 31; I. Berkeij 34; G. Hoek 35; D. Lindhout 38 43 57; A. Lindhout 39 40 50 55 58 62; J. v. d. Zande 41 45; A. Hommel 47; A. Rijnberg 51; C. Aarden 52. BURGERLIJKE STAND over de maand april 1960 Geboren 20 april te Bergen op Zoom: Johanna Mathea Maria, dochter van Cornelis Rijn berg en Cornelia Sara Slootmaker. Huwelijken 21 april Willem Marinus Scherpenisse, oud 22 jaar, chauffeur, en Thona Mathéa Moerland, oud 21 jaar, typiste ter secretarie, beiden wonende te Sint-Annaland. Overlijden 12 april Jannetje Kaashoek, oud 85 jaar, weduwe van Willem Scherpenisse. Adres: Julianastraat 29. 17 april; Jannetje Willemina Scherpenisse, oud 50 jaar, echtgenote van Johannis Lieven Snoep. Adres: Bierensstraat 57. Vertrokken Jacobus Koppejan en gezin van Bierens straat 59b naar Vlissingen. Kornelis Francke en echtgenote van Tien hoven 31 naar Koudekerke Z. Frangois M. Boogaard en echtgenote van Bierensstraat 23 naar Bergen op Zoom. GEVONDEN VOORWERPEN Een wollen kindervestje, een duimstok, een contactsleutel van auto (Union), een huissleutel. Inlichtingen bij wachtmeester Duine. (zie verder plaatselijk nieuws derde blad)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1