WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Solistenavond in het „Holland Huis". Onkruidbestrijding in gladiolen. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT THOLEN OUD-VOSSEMEER DE NIEUWSBRIEF ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK 16e jaargang No. 23 22 april 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 - Advertenties worden tot WOENSDAGMIDDAG 1 uur in Tholen aangenomen Het is op zichzelf al prijzenswaard, dat een aantal muzikanten van enkele muziekverenigingen op ons eiland, zodra de Stichting Gemeenschap Eiland Tholen een solistenavond uitschrijft de moeite wil doen daartoe een muzieknummer in te studeren, prijzenswaard ook dat men de moed heeft zo'n nummer uit te voeren, terwijl men te voren weet dat een deskundige niet naar het Holland Huis is gekomen om in de eerste plaats de goede dingen en kwaliteiten naar voren te brengen, maar inzonderheid te wijzen op datgene wat verbeterd kan worden. Tenslotte is het bovendien prijzenswaard, omdat men daarmee tegelijk genoemde Stichting wil steunen in haar streven het culturele muzikale leven van de streek op hoger peil te brengen. WEL JAMMER Met bovenstaande voor ogen was het wel begrijpelijk, dat de voorzitter van de Bond van Fanfare en Harmoniegezelschappen op Tholen en St. Filipsland, de heer L. A. M. Elenbaas te Scherpenisse op het eind van deze woensdag jl. gehouden solistenavond er zijn spijt over betuigde dat de aktieve medewerking van Oud-Vossemeer, Poort vliet en Scherpenisse ontbrak met boven dien van de eerste twee gemeenten hele maal en van de laatstgenoemde geringe be- f langstelling voor de deelnemers aan het concours van de vereniging uit Tholen, St. Annaland en St. Filipsland. Hij vond dit een dissonant op een mooie solistenavond en hoopte dat er bij een volgende gelegen heid weer van algemene deelname gespro ken zou kunnen worden. Hij vond het prettig, dat hij wel de oud-gedienden in de muziek, de heren C. G. Hage van Sint- Maartensdijk (oud-voorzitter van de Bond) en M. P. Lanooy van Sint-Annalad (oud dirigent van „Accelerando") had mogen be groeten, terwijl het hem voorts verheugde, dat dhr. Felius uit Sint-Filipsland, hersteld van zijn ziekte, weer aanwezig kon zijn. Spreker was erkentelijk voor de steun van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfarekorpsen, voor de prettige wijze, waar op de directeur van de Bossche Muziekver eniging te 's Hertogenbosch, de heer M. Ogier de solisten had beoordeeld en geadvi seerd en dankte met de solisten ook de Stichting Gemeenschap Eiland Tholen voor het dit jaar weer genomen initiatief om met de wens te besluiten, dat zo'n avond ook een volgend jaar weer zou kunnen doorgaan. In zijn kwaliteit van plv. voorzitter der Stichting Gemeenschap Eiland Tholen had de heer Elenbaas deze avond ook geopend. BEHOORLIJKE INDRUK Woord en daad waren vervolgens aan de solisten en de deskundige Marinus Ogier. Die beoordeling was in het algemeen niet ongunstig, al varieerde dit vanzelfsprekend voor de een of de ander. Uit alles bleek dat de heer Ogier inderdaad een deskundige luisteraar was. Hij wist de technische- en de „gevoels"gebreken van de solisten duide lijk naar voren te brengen, wees er op wan neer het enigszins te hoog was gegrepen, wanneer met te weinig elan werd gespeeld, te onrustig, te hard, te vlug, beoordeelde toon, ritme en zelfs de houding. Daarom ook was het voor de solist niet altijd even gemakkelijk de beoordeling te verwerken, maar anderzijds beantwoordde de avond ten volle aan het gestelde leer zame en muziekverheffende doel. En om ook in dit verslag aan dit doel niet voorbij te gaan, geven we geen weergave van de beoordeling door dhr. Ogier van elke met name te noemen solist, temeer waar zulks op deskundige wijze zal gebeuren door de dirigent van het Bossche Muziek gezelschap in „Musica", zodat het nog eens rustig kan worden gejezen door de deelne mers en daaruit lering wordt getrokken en volstaan wij met het nog even noemen van de deelnemers aan deze solistenavond, welke weer ten volle aan het gestelde doel heeft beantwoord voor zover daaraan, om met dhr. Elenbaas te spreken, door verenigingen uit onze streek werd deelgenomen. Die so listen waren Van Tholen: H. Aalbrechtse (piston), P. Kleppe (piston), J. C. A. Geuze (bari ton) en D. Geuze (trombone) in een kwartet. W. J. v. d. Velde (clarinet), P. Steijns (clarinet), Joh. Geuze (bariton) en J. C. Geuze (tuba) eveneens in kwartet en indi viduele soli van de Sint-AnnalandersA. D. Goedegebuure met saxofoon alt, A. J. Scherpenisse met bartion, A. J. Boogaard met contrabasse Si B, J. Lanooy met saxo foon tenor, M. Moerland met tuba, J. C. Goedegebuure met trompet, J. A. van Poort vliet met alt saxofoon en M. F. van Hal met piston. Van St. Filipsland: A. M. Everaers met tuba. te spuiten bij een bedekte lucht, een hoge luchtvochtigheid en windstil weer. Kosten. Totaal 90,tot 95, per ha. c. ChloorIP C M C P A Twee middelen met een langere nawer king. M C P A is goed werkzaam tegen kruiskruid, witte kradde en ganzevoet, zo dat met deze combinatie veel onkruiden worden bestreden. Deze combinatie of een afzonderlijke bespuiting met M C P A mag echter niet langer dan tot uiterlijk één week voor de opkomst worden gebruikt. Te gebruiken hoeveelheden 4 liter Chloor/ P C 1 kg actieve stof van M C P A per ha. Dit wil zeggen dat men van b.v. een 20% produkt 5 kg nodig heeft. Deze combinatie verspuiten in 1000 liter water per ha. Weersomstandigheden, Van Chloor/P C is reeds gezegd welke gewassen er zeer ge voelig zijn. Ook met M C P A moet men voorzichtigheid betrachten. Spuit dan ook niet in de omgeving van vruchtbomen, to maten en druivenkasen. Ook hier geldt dat men niet moet spuiten bij een hoge tempera tuur i.v.m. thermiek (opstijgende lucht), waardoor de kans op schade aan nabij ge legen gewassen groter wordt. Spuit dan ook niet bij winderig weer. Normaal groeizaam weer, windstil en een niet te hoge tempera tuur zijn de beste omstandigheden. Kosten. Totaal f 90,per ha. Middelen te gebruiken né de opkomst van het gewas. a. ChloorIP C De mogelijkheid om nó opkomst van het gewas Chloor/P C te gebruiken, is aan wezig. In vele gevallen zal echter de tempe ratuur te hoog zijn, waardoor het effect van de onkruidbestrijding grotendeels verloren gaat. Tevens zal hierdoor de kans op be schadiging aan in de nabijheid gelegen ge voelige gewassen groter worden. Is de tem peratuur echter nog aan de lage kant, dan kan een bespuiting nog goede resultaten op leveren. Te gebruiken hoeveelheid 4-6 liter per ha, verspuiten in 1000 liter water. b. D N O C In noodgevallen kan D N O C worden gebruikt. Het gewas mag echter niet te lang zijn, aangezien dan een contactbeschadiging kan ontstaan. Het ras kan hierop van in vloed zijn. Een ras met enigszins hangende bladeren zal dan een grotere beschadiging te zien geven dan een ras met stevig recht opgaand blad. Enige voorzichtigheid is dan ook geboden. Spuit alleen op een afgehard gewas. Hoeveelheden en weersomstandig heden als bij D N O C staat vermeld. Chemische onkruidbestrijding moet ge zien worden als een hulpmiddel. Voorts mag de grondbewerking, dus het open en los- houden van de grond zeker niet achterwege worden gelaten. Het afgelopen jaar heeft ons geleerd dat op gronden met een slechte structuur de opbrengst veel te wensen over laat. Wanneer dan ook chemische onkruid bestrijdingsmiddelen zijn gebruikt en na verloop van enige tijd doof bepaalde weers omstandigheden de structuur wordt bedor ven, draal dan niet maar zorg, zo dit mo gelijk is, dat de grond weer in een goede conditie wordt gebracht, ook al zou hierdoor het effect van de bespuiting grotendeels verloren gaan. Tot slot wordt geadviseerd de nodige voorzorgsmaatregelen in acht te nemen. Reeds meerdere malen zijn er ernstige on gelukken veroorzaakt door het gebruik van deze bestrijdingsmiddelen. Lees eerst de gebruiksaanwijzing en de overige opmerkingen op het etiket van de verpaking en houdt U daar ook aan. Maak na het gebruik de spuitbus goed schoon. Een kleine in de bus achtergebleven hoeveelheid kan bij een later gebruik grote schade aan richten. Wenst U verdere inlichtingen hieromtrent, wendt U dan tot de Rijkstuinbouwvoorlich- ting. A. Spruit, Ass. R.T.V.D. „Goes" De voorjaarswerkzaamheden verlopen dit jaar onder zeer gunstige omstandigheden. De grond is in een goede conditie en het weer heeft tot heden toe steeds mee gewerkt. Gladiolenpitten en -kralen zijn of worden aan de grond toevertrouwd. Het veld ligt er nu overal keurig bij. Het wachten is op een goede opkomst. Dan begint er weer een nieuwe fase in de gladiolenteelt, namelijk de onkruidbestrijding. Een ieder jaar terug kerende plaag welke voor de ondernemer de nodige zorg met zich meebrengt. De techniek is ons ook hierin behulpzaam. Niet alleen in een vervolmaking van de ma chines, maar ook met diverse chemische mid delen die we, zij het dan met de nodige voorzichtigheid, in de strijd tegen het on kruid kunnen gebruiken. Bij de chemische onkruidbestrijding in gladiolen moet onderscheid gemaakt worden tussen middelen te gebruiken vóór en na de opkomst. Vóór de opkomst van het gewas kunnen gebruikt worden a. P C P in olie Door de contactwerking werkt dit middel zeer goed tegen jonge zaadonkruiden. Van wortelonkruiden wordt slechts het boven gronds gedeelte gedood. De bestrijding van grassen kan te wensen overlaten. Te gebrui ken hoeveelheid 30-70 liter, te vernevelen of verspuiten met 200-1000 liter water per ha. Weersomstandigheden. Spuit niet tijdens regen of wanneer regen wordt verwacht. Het beste is te spuiten op een droog gewas. Kosten. Bij gebruik van 50 liter per ha 95,— tot 100,—. b. Chloor P C Dit is een middel met een langere na werking. Het is werkzaam tegen kiemende onkruidzaden. Muur, eenjarige gewassen en kleine brandnetels worden er door gedood. Tegen kruiskruid is het niet werkzaam. Te gebruiken hoeveelheid 4-6 liter per ha, verspuiten met 700-1000 liter water per ha. Weersomstandigheden. Deze zijn van in vloed op de duur van de werking. Zo zal bij een hogere temperatur de werking van kortere duur zijn. Tevens loopt men het ge vaar dat door damp schade aan nabije ge- gewassen wordt toegebracht. Vooral vlas, blauwmaanzaad, komkommer, meloen, au gurk en anemoon zijn hiervoor zeer gevoelig. Spuit dan ook niet in de nabijheid van bovenstaande gewassen. Spuit niet bij hoge temperaturen en niet bij veel wind. Het beste is te spuiten op een vochtige grond. Kosten. Bij gebruik van 5 liter per ha 90,— tot 100,—. c. D N O C Een zeer giftig onkruidbestrijdingsmiddel. Werkzaam tegen kleine tweezaadlobbige on kruiden, terwijl wortelonkruiden alleen bo vengronds worden gedood. Te gebruiken hoeveeheid 4 kg actieve stof per ha. Dit wil zeggen dat men b.v. van een 80% produkt 5 kg nodig heeft. Weersomstandigheden. Niet toepassen bij hoge temperatuur. Het beste is te spuiten op een droog gewas bij bedekte lucht en een hoge luchtvochtigheid. Regen kort na de bespuiting werkt ongunstig. Ga dit middel ook niet vernevelen maar verspuiten in 1000 liter water per ha. Be denk dat bij overwaaien schade aan nabij gelegen gewassen kan worden toegebracht. Kosten 15,tot 20,per ha. Combinatie van middelen te gebruiken vóór de opkomst van het gewas. a. P C P in olie ChloorIP C Een combinatie van een middel met een contactwerking en een middel met een lan gere nawerking. De bovengrondse onkrui den worden grotendeels gedood door de P C P, terwijl de kiemende onkruidzaden gedood worden door de Chloor/P C. Te gebruiken hoeveelheden 30 liter P C P 4 liter Chloor/P C. Te verspuiten in 1000 liter water per ha. Niet vernevelen. Weersomstandigheden. Zoals bij Chloor/ P C staat vermeld. Kosten. 30 liter P C P 55,tot 60,4 liter Chloor/ PC 75,tot 80, Totaal 130,tot 140,per ha. b. D N O C ChloorlPC. Ook dit is een combinatie van een middel met een contactwerking en één met een lan gere werkingsduur. De werking is ongeveer gelijk aan die genoemd in de vorige com binatie Te gebruiken hoeveelheid 4 kg actieve stof D N O C 4 liter Chloor/ PC, te ver spuiten in 1000 liter water per ha. Weersomstandigheden. Daar beide midde len bij overwaaien schade aan nabij gelegen gewassen kunnen veroorzaken, moet men niet gaan spuiten bij winderig weer en ook niet bij een hoge temperatuur. Het beste is DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 01662-400. Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676-415. Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdljk, Tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 24 t.e.m. 30 april 1960 zondag vm. 3.01 nm. 3.31 uur maandag 3.40 4.06 dinsdag 4.16 4.40 woensdag 4.48 5.11 donderdag 5.21 5.46 vrijdag 5.56 6.21 zaterdag 6.31 6.56 Maandag 25 april Nieuwe Maan te 10.45 u. BEKENDMAKING Voor zoveel nodig wordt er de aandacht van belanghebbenden op gevestigd, dat het badhuis op zaterdag, 30 april aanstaande gesloten zal zijn. Tholen, 19 april 1960. Burgemeester en wethouders van Tholen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat in verband met Koningin nedag het huisvuil in plaats van zaterdag, 30 april a.s. op vrijdag, 29 april, zal worden opgehaald. In verband met Bevrijdingsdag zullen de privaatputten in plaats van donderdag, 5 mei a.s., op 6 mei daaraanvolgend worden op gehaald. Tholen, 20 april 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op dinsdag 12 april 1960. Iz. Deurloo - S. de Korte 0-2 P. C. v. d. Velde C. Moeliker 1-1 S. de Korte P. Jeroense 2-0 M. Schot Iz. Deurloo 1-1 M. Heezen J. Hogerheide 2-0 J. Hogerheide M. Heezen 2-0 Uitslag van de onderlinge competitie ge speeld op dinsdag 19 april. C. J. de Korte P. C. v. d. Velde 2-0 M. Heezen J, de Rijke 0-2 D. de Vos S. de Korte 0-2 125 JAAR Hoewel niet zo overdreven als destijds Coppelstock het in Den Briel heeft gelapt, zij hier nog eens recht gezet, dat de Nuts- spaarbank geen 135, maar 125 jaar bestaat, zoals uit het eerste artikel over dit jubileum wel duidelijk naar voren kwam. In het tweede artikel is er door een ruiterlijk te bekennen „slipper of the pen" bij het na slaan van de jaargang 1935 der Thoolse Courant inplaats van 125 enkele malen 135 geschreven. Bovendien deed in het Paasnummer ook de zetter nog een foutieve duit in het zakje DE REDAKTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Als bijlage een interessante nieuwsbrief Een lesje voor gladiolentelers Een belangrijke dag voor hervormd Scherpenisse Oprichting dorpsgemeenschap in Oud-Vossemeer Eerste zeehengelconcoursen Morgen maakt de handen traag, Daarom doe je werk vandaag. door onder de „burgerlijke stand" de ge boorte van Dingenus Adriaan Jansen onder twee rubrieken te plaatsen, terwijl deze naam alleen onder „geboorte" moest voor komen. VIERING BEVRIJDINGSDAG Door het bestuur van de oranjevereniging werd besloten ditmaal de geldinzameling voor de bevrijdingsfeesten niet via een lijst- collecte te doen plaatsvinden, maar vla een envelop. In de loop van volgende week wordt het feestprogramma thuisbezorgd met daarbij een enveloppe, waarin de bijdrage kan worden gedaan. Die enveloppe wordt weer opge haald. Bovendien vindt hedenavond (vrijdag 22 april) in hotel Zeeland een bespreking plaats over de komende bevrijdingsviering, waartoe iedere inwoner wordt uitgenodigd een bijeenkomst die om 7.00 uur begint. Be sloten werd voorts om de traktatiebonnen voor de jeugd uit te reiken op vrijdag 29 april a.s. in het verenigingsgebouw aan de Brugstraat tussen 7 en 9.00 uur. Dan moet men zich ook opgeven voor de kin deren- en volkspelen, zoals op het pro gramma is vermeld. Op de Markt worden 5 mei geen deelnemers meer ingeschreven. Die mee wil doen dient zulks tevoren te weten en op te geven. In aanmerking voor de traktatiebonnen komen alleen de kinderen van de kleuter- en lagere scholen. Onder tussen kan ieder zich reeds bezighouden met de plannen voor een straatversiering. TUINBOUWDIPLOMA's Te Bergen op Zoom werden een open bare eindles gehouden door de r.k. tuin bouwschool aldaar, waarna burgemeester ir L. A H. Peters aan de geslaagden de di ploma's uitreikten. Dertig tuinders ontvingen het diploma, waaronder de heren C. M. Baaij, D. J. Deurloo, P. Quist, C. P. Jan sen en de Gebr. Roggeband alhier. VERGADERING GROENE KRUIS Woensdagavond werd in de zaal van de heer van Zanten de algemene vergadering gehouden van de afdeling Tholen van „Het Groene Kruis" onder leiding van voorzitter P. J. Duinker. Van de 817 leden waren maar enkelen opgekomen, wat de voorzitter be treurde. Er was van het gemeentebestuur ter plaatse een schrijven ingekomen, dat de subsidie voor 1960 was vastgesteld op een bedrag van 1450,Behandeld werd ver volgens de rekening 1959, waarvan de ont vangsten bedroegen 26.454,en het goed slot 214,13. Van de commissie tot nazien van de rekening was een schrijven ont vangen, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Bij akklamatie werden de perio diek aftredend? bestuursleden W. de Korte en H. Nelisse herkozen. De begroting 1960 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 12.677,88 met een onvoorzien van 98 cent. Meegedeeld werd dat per 1 september de wijkverpleegster zuster A. J. A. van Wely de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Er is al een oproep geplaatst om t.z.t. in deze komende vakature te voorzien. Uit het jaarverslag ontlenen we nog het volgende. Het ledental handhaafde zich ongeveer met 817 leden tegen vorig jaar 819. Er hadden 283 maal uitleningen plaats van de verschillende verplegingsartikelen. Het tarief voor de hoogtezonbehandeling is gesteld op 0.50 voor ziekenfondspatiënten en 0.25 voor niet ziekenfondspatiënten per uur of gedeelten van een uur. Hetzelfde tarief geldt voor gebruik van de infraphil- lamp. Verplicht verzekerden krijgen de on kosten van het ziekenfonds terug. Met de hoogtezon werden 5 patiënten 221 x be handeld, met de infraphillamp 6 patiënten 50 maal. Op het consultatiebureau voor zuigelin gen werden door de beide doktoren 40 zit tingen gehouden, 111 zuigelingen behandeld met 711 consulten. Door de wijkverpleegster werden 70 zuigelingen behandeld met 115 bezoeken. De wijkverpleegster bezocht in de wijkverpleging 52 patiënten met 1926 ver- pleegdagen met 1977 verplegingen en voor de T.B.C. bestrijding 13 patiënten met 37 bezoeken. Elke maand wordt zitdag gehouden van de Stichting Centrum Kraamzorg voor Noord- en Zuidbeveland en van de Stich ting Geestelijke Volksgezondheid voor de Provincie Zeeland te Middelburg. De Rijkssubsidie bedroeg 3517,-, die van de gemeente Tholen 1450,De Em- mabloemcollecte heeft opgebracht 109.67. De huur van het wijkgebouw bracht 1050,op en wel van de wijkzuster 375,van de heer A. L. Kampman, Dr. Snethlage, Dr. Grosfeld, A. W. Roelands, van de Dienst Geestelijke Volksgezondheid in Zeeland en van de Stichting Centrum Kraamzorg 675, Van de Polio Vaccinatie werd in 1959 ontvangen een bedrag van 81,45. Aan giften werd een bedrag van 15,ont vangen. EMMABLOEMCOLLECTE A.s. zaterdag wordt de jaarlijkse Emma- bloemcollecte gehouden voor de t.b.c. be strijding van de plaatselijke groene kruis vereniging. Het is onnodig deze collecte nog aan te bevelen. VOOR DE SIMAVI EEN MOOI BEDRAG De in deze gemeente georganiseerde ju bileumcollecte in verband met het 35 jarig bestaan van „Simavi" bracht de mooie som op van 800.Geefsters en medewerksters worden hiervoor hartelijk dank gezegd. WINKELWEEK In de periode van 25 april tot en met 30 april (Koninginnedag) wordt weer een winkelaktie ter plaatse gehouden, waaraan 37 middenstanders hun medewerking ver lenen. Voor de eindtrekking is er als eerste prijs een stofzuiger. Verder een kinderfietsje, koffiemolen met mixer, nest gaspannen, thee servies, enz. Iedere avond worden dagprijzen uitgereikt. Door middel van een etalage wedstrijd, waarbij moet worden nagegaan hoeveel „groene kruisjes" er bij de deelne mers liggen, zal ook met name de jeugd wor den geaktiveerd. En tenslotte zal de ge meenschapszin ook nu weer tot uitdrukking worden gebracht, omdat de baten van deze aktie het plaatselijk groene kruis ten goede komt. Ook om die reden is het goed in Tholen te kopen bij de plaatselijke midden stand en dan inzonderheid in voornoemde periode. COLLECTE Een inzameling voor Simavi, de bekende organisatie voor medische hulp in tropische landen, heeft het mooie bedrag van 383, opgebracht. DORPSGEMEENSCHAP Tijdens een korte vergadering, vorige week dinsdagavond onder leiding van de burgemeester in de zaal van dhr. J. C. Ampt gehouden, kwam het tot de voorlopige op richting van een Dorpsgemeenschap. Na een kort inleidend woord las de bur gemeester het model van een stichtingsakte voor, zoals die elders veelal wordt ge bezigd. Van de 11 vertegenwoordigde instellingen verklaarden 8 zich vóór oprichting, t.w. Volleybal, Wielercomité, Plattelandsvrou wen, Ger. Jeugdver., Postduivenver., Voet bal, Ruiterver. en het V.V.H. Men was unaniem tegen aansluiting bij de Eilandgemeenschap. De 3 verenigingen die zich afzijdig hielden zagen om deze reden geen heil in een dorpsgemeenschap. Op dinsdag 26 april komt men bijeen voor de vaststelling van de statuten. Pagina vijf van dit nummer bevat de inhoud van de vierde nieuwsbrief van de Streekverbeteringscommissie sinds daarbij van de Eendrachtbode gebruik werd gemaakt. En niet alleen dat de opmaak ietwat werd opgevrolijkt, maar ook de .inhoud wordt steeds rijker gevarieerd en voor menigeen ook buiten de agra rische sector interessant. Ook voor de vrouw is er weer iets bij deze keer, terwijl we inzonderheid wel de aandacht mogen vestigen op een artikel van dr. de Galan, waarvan deze nieuwsbrief een eerste afleve ring bevat. GEVONDEN Een fietsbel, een kinderbril en een schroe vendraaier. Inlichtingen bij wachtmeester Duine. MET BROMMER GEVALLEN Op Tweede Paasdag kwam de heer A. Goedegebuure Lzn met zijn brommer, waar zijn zoontje achterop zat, te vallen en liep naar later bleek, daarbij een hersenschud ding op. Het vier jarig zoontje bleef on gedeerd. ZEEHENGELWEDSTRIJD Aan de Scheldtsedijk hield de HSV „De Zeebaars op 2e paasdag een zechengel- wedstrijd, waaraan door 80 dames en heren sportvissers werd deelgenomen. Het weer was aanvankelijk goed, maar na een uurtje vissen vielen al de eerste druppels, later overgaande in een flinke regenbui en met de zon weg een dalende temperatuur. De stemming bleef echter prima, want sport vissers kunnen tegen een stootje. In totaal wist men 14J/£ kg vis te verschalken. De prijsuitreiking vond plaats door de voorzitter van „De Zeebaars" de heer P. W. Priem uit Sint-Maartensdijk in hotel Moerland. Spreker stelde vast, dat de wed strijd voor 100% was geslaagd. Hij wees er op door een andere vereniging aan de kant te zijn gezet en prees zich gelukkig dat alle leden zich achter het bestuur scharen. Wij houden vast aan een rouleersysteem door op verschillende plaatsen in de streek concoursen te organiseren, aldus de voorzit ter. Zo wordt er op 2e Pinksterdag te Sint- Annaland een concours gehouden, waarvoor al verschillende verenigingen hebben inge schreven, o.a. uit Vlaardingen, Delft, IJzen- dijke enz. Hij hoopte dat men ook dan weer van een geslaagd concours zou kunnen spreken, waarna hij de uitslag van de wed strijd bekendmaakte, t.w. 1ste prijs J. van Elsacker te Halsteren met 880 pnt. een beker. 2. W. van 't Hof van Sint-Annaland 790 pnt. 3. Fr. den En gelsman Jaczn van Sint-Annaland die met 710 punten bovendien een lauwertak kreeg als winnaar van de juniorenafdeling. 4 I. P. Goedegebuure van Sint-Annaland 665 pnt. 5. L. J. de Graaf te Scherpenisse. 6. Mevr. Geluk te Scherpenisse, welke met 565 pnt. tevens winnares werd van de voor de da mesafdeling beschikbaar gestelde beker. 7. P. W. Priem te St.-Maartensdijk. 550 pnt. 8. A. de Jong te Raamsdonkveer met 530 pnt. 9. P. D. Moerland te Stavenisse 490 pnt. 10. W. de Jager te Scherpenisse met 480 pnt. ONGELUKKIG SPEL Dinsdag kwam het zoontje van de heer M. de Ruyter bij het spelen op de trap aan de Groenedijk te vallen. Hierbij werd hij zodanig aan de arm gekwetst, dat medisch onderzoek te Bergen op Zoom noodzakelijk bleek. PROGRAMMA 5-MEI VIERING Evenals elders wordt ook in onze ge meente de bevrijdingsdag feestelijk gevierd. Het programma werd als volgt vastgesteld: 8.00 tot 8.20 uur Koraalmuziek. 8.20 tot 9.00 uur Carillonbespeling.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1