Spit, Spierpijn! Isl-J STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK Voor-hel here Baby-huidje ^TOABYDERM ouee-rZzEaEP SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER Overbeeke, H. J. van Dijke, M. Ligtendag, Johs. Overbeeke, J. H. van Dijke en E. M. Snoep. Ook hier voerde de heer Schrauwen het woord, er op wijzend, dat deze cursus van in totaal 360 uur door het rijk wordt ge subsidieerd, terwijl burgemeester van den Bos sprekend namens het gemeentebestuur blij was, dat de belangstelling in Sint-Anna- Iand, mede blijkens deelname aan deze cur sussen, voor de tuinbouw behoorlijk toe neemt. Er wordt over gebrek aan werkge legenheid geklaagd. Moge de intensiever teelten meewerken om dit vraagstuk ge deeltelijk op te lossen. Spreker hoopte dat de tuinbouw op Tholen meer en meer terrein zou winnen. Namens de commissie van toezicht voerde de heer J. R. van Dijke het woord, namens de veiling de heer J. J. Mosselman. De heer den Hollander sprak namens het hoofdbe stuur van de chr. landarbeidersbond de heer Jb. Moerland als kleinbedrijf-deskundige en de voorzitter van de CBTB voegde met de leider der cursus en de heer Dormaar zijn gelukwensen bij die der vorige sprekers. De heer Johs. Overbeeke voerde het woord als geslaagd cursist en voorzitter der pl. CBTB- afdeling, terwijl de oudste geslaagde de heer S. W. Quist uit Poortvliet namens de leer lingen dankte en ook hier kwamen weer cadeaux op tafel voor de docenten. Het was tenslotte de heer J. J. de Putter die op verzoek deze eindles met dankgebed sloot. Aan de vele gelukwensen, die de geslaagden ten deel viel willen we langs deze weg ook de onze verbinden in de hoop dat er inderdaad vrucht van zal worden ge vonden in de toekomst in het belang van arbeidend Sint-Annaland. OVERPLAATSING Opperwachtmeester der rijkspolitie Chr. Wisse is na enige tijd in Zierikzee te zijn gedetacheerd overgeplaatst naar de parket- dienst te 's-Gravenhage. Opnieuw zit dus Sint-Annaland met een vakature en het is net als in school, gemakkelijk is die niet te vervullen. VIJFTIGSTE JAARVERGADERING ERE VOORZITTER VAN IJSSELDIJK De coöp. boerenleenbank van Stavenisse hield haar jaarvergadering in hotel Moer land, waarbij het 50 jarig bestaan der Bank werd herdacht. In zijn openingswoord deelde de voor zitter de heer A. G. van IJsseldijk mede, dat over 1959 negen leden door de dood ontvielen #en hun nagedachtenis zal met eerbied in de archieven der Bank blijven vermeld. Op materieel gebied was het een druk jaar en er werden geen geldelijke verliezen geleden.. Uit de stijging van het aantal posten tot 18252 blijkt dat de service der Bank op prijs wordt gesteld. Het werk groeide boven de krachten van de kassier en een hulp werd dan ook aangesteld, n.l. de heer W. Istha van Poortvliet. De spaar gelden vermeerderden met 340.500,92. Over 1959 werd een winst gemaakt van f 7886,60. Hij wenste in zaken en gezinnen allen het beste en Gods zegen. Uit het jaarverslag van de kassier bleek dat 1959 meer werkzaamheden had gebracht. De spaargelden waren gestegen. Het aantal rekeninghouders bedroeg 183 en het aantal spaarboekjes 1056. Hij bracht dank aan de voorzitter voor het vele werk voor de Bank gedaan. De rekening over 1959 gaf aan inkomsten en uitgaven 7.071.588,42. De balans per 31-12-59 was 3.440.157,10. Tot bestuurslid en lid Raad van Toezicht werden herkozen respectievelijk de heren J. C. de Rooy en D. Gaakeer. Daarna was de tijd aangebroken dat de voorzitter de heer A. G. van IJsseldijk af scheid nam om het voorzitterschap over te dragen aan de heer J. van Beveren. Een periode van 26 jaar, waarin veel is gebeurd wordt nu afgesloten. Ik dank u allen dat u me destijds hebt verdragen en bijgestaan. Ik breng dank aan allen, aan het Bestuur, Raad van Toezicht, Kassier, stemopnemers en aan U vergadering voor de grote vriendschap. Het is de gewoonte van de voorzitter, om de hamer aan de nieuwe voorzitter te over handigen. Nu is deze hamer echter mijn eigendom, maar wil deze aan de Bank overdragen. Hierop is een zilveren plaatje aangebracht en daarin gegraveerd ,,Aan Coöp. Boerenleenbank van A. G. v. IJssel dijk 1960." Ze blijft eigendom der Bank en ik hoop dat de nieuwe voorzitter dit wil accepteren. Dat nuttige besluiten mogen vallen tot groei onzer Boerenleenbank tot in lengte van da gen, aldus de scheidende voorzitter. De nieuwe voorzitter de heer J. van Be- veren zei volkomen verrast te zijn met dit cadeau. Elke klop met deze hamer, zal voor ons een herinnering zijn, een herinnering aan onze voorzitter, die als een goed kapitein met groot vakmanschap de Bank heeft be stuurd. Dank voor de prettige samenwer king. Moge het LI gegeven zijn, tot in lengte van dagen getuige te zijn van de groei onzer Bank. Daarna richtte de nieuwe voorzitter zich tot de vergadering. Er waren bij mij veel bezwaren dit voorzitterschap op me te ne men en het is nu schier onmogelijk om de voetstappen van onze voorzitter te drukken. Ik hoop echter, dat u mij kunt vedragen en verontschuldig mij bij voorbaat. Ik hoop in het belang der Bank werkzaam te zijn en met u allen hartelijk te mogen samenwerken. Het eerste voorstel der nieuwe voorzitter was om de heer A. G. van IJsseldijk bij acclamatie te benoemen tot ere-voorzitter hetgeen de vergadering met een hartelijk applaus goedkeurde. De oud-voorzitter viel het afscheid zwaar, maar zo zei dhr. van IJsseldijk: u had mij geen mooier cadeau kunnen geven dan dit ere-voorzitterschap. Verder werd de scheidende voorzitter nog toegesproken door de heren C. J. Gaakeer, die namens de Raad van Toezicht sprak, door de heer M. van Zuiën als oud-secre taris, door de heer J. C. de Rooy als be stuurslid en de heer M. Hout namens „Schuttevaer". Allen dankten voor de prettige samenwer king en noemden hem de stuwkracht die hij voor de Bank was geweest. De oud voorzitter dankte allen voor de hartelijke woorden. Ieder heeft gaven gekregen en wordt men geroepen in een functie, dan deze niet uit buiten ten eigen bate maar voor onze mede mensen. De heer J. C. de Rooy richtte zich ook nog tot de nieuwe voorzitter en zei, dat hij er trots op moest zijn een voorzitter als de heer van IJsseldijk te mogen opvolgen. Niets meer aan de orde zijnde werd deze 50ste jaarvergadering door de voorzitter ge sloten. GESLAAGD Onze dorpsgenoot Maris Dourlein be haalde het „Bemetel" diploma meetcursus. Hij genoot zijn opleiding bij Aviolanda te Woensdrecht. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met V ij DAMAVOND Dinsdagavond had in het Verenigings gebouw de damontmoeting plaats tussen de Thoolse damclub en onze plaatselijke ver eniging. De wedstrijd werd wederom door de Thoolse dammers met grote cijfers ge wonnen. JAARVERGADERING OUDEN VAN DAGEN Op donderdagavond 24 maart hield de plaatselijke afdeling van de Bond van ouden van dagen in de zaal van de heer J. A. Hage een algemene ledenvergadering. Hier bij was eveneens aanwezig de heer K. Ver- hage te Willemstad, hoofdbestuurder van de Bond. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter de heer D. M. de Fouw, dat zo weinigen van hun belangstelling blijk gaven. Na vaststelling notulen en controle kas sprak de heer Verhage over de verkiezing van een definitief bestuur, dat als volgt werd samengesteld Johs. v. d. Rhee, Jzn., voor zitter, J. v. d. Rhee, Dzn., secretaris, Abr. Hage penningmeester, N. Nelisse vice-voor- zitter, A. J. op den Brouw bestuurslid. Nogmaals werd door de heer Verhage op het grote belang voor de ouden van dagen gewezen, als lid van de bond toe te treden, waarvoor reeds op 55 jarige leeftijd de mogelijkheid bestaat. Verder wees deze op het streven van de Bond in de naaste toe komst de minst draagkrachtigen onder de ouden van dagen vrij te stellen van het betalen van enkele belastingen, zoals reini gingsrechten en radio-distributie. Nadat nog dank .was gebracht aan de Spar-winkeliers uit deze gemeente voor het gratis vervoer van enkele ouden van dagen buiten de ge meente werd de vergadering gesloten. OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL Donderdagavond 31 maart werd in de openbare kleuterschool de jaarlijkse ouder avond gehouden. Hierbij waren aanwezig het college van b en w, de oudercommissie, alsmede het personeel van de Chr. school. De bijeenkomst werd geopend door het hoofd der school mej. M. Klippel, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Mej. J. Jasperse, kleuterleidster, droeg hierna op geestige en vlotte wijze een aardig ge dicht voor, waarin zij over haar werk ver telde, dat zij zo vol vreugde reeds tien jaar had gedaan. Van deze gelegenheid maakte zij tevens gebruik allen te bedanken voor de vele felicitaties en mooie cadeaux, die zij onlangs bij haar 10-jarig jubileum mocht ontvangen o.a. een haardbankje en een wandschemerlampje. Mej. de Bruine, kleu terleidster, hield vervolgens een lezing over „Feest met de kinderen". Daarna ging men over tot de benoeming van een lid der oudercommissie. Daar Mevr. Scherpenisse aftredend was, werd in haar plaats benoemd Mevr. Westerweel, die de benoeming aan nam. Na een kleine pauze, waarin koffie werd geserveerd, was er voor de ouders gelegenheid het werk van hun kleuters te bezichtigen, o.a. prik- en plakwerk en het boetseren van verschillende figuren, (dieren, fruit, enz). Hierna draaide burgemeester Bouwense een drie-tal films, welke zeer in de smaak vielen. Tenslotte werd de bijeen komst besloten met een dankwoord van mej. Klippel aan de ouders voor hun goede opkomst en aan allen, die tot het welslagen van deze avond hadden medegewerkt. ACTIE 4 x Z. N. De afd. Ned. Christenvrouwenbond heeft hier ter plaatse een actie gevoerd voor de 4 x Z. N. nl. een oliebollenactie. Een aantal leden heeft hier haar volle medewerking aangegeven. De opbrengst was netto 770,20 wat we dus wel geslaagd kunnen noemen. Allen die hieraan hebben medegewerkt onverschil lig op welke wijze, onze hartelijke dank JAARVERGADERING Op 30 maart hield de Coöp. Boerenleen bank St. Maartensdijk haar algemene ver gadering. Aanwezig waren 67 leden. De voorzitter de heer G. J. de Wilde kon tot zijn genoegen mededelen dat het af gelopen jaar gunstig geweest was voor onze bank. Verder wees hij op het zojuist verschenen rapport van de commissie landbouwcrediet hetgeen voor onze landbouwers in de toe komst van groot belang is. Nadat de rekening en balans behandeld en goedgekeurd zijn bleek dat het rekening totaal met 3 miljoen was gestegen en het spaartegoed met ruim 400.000.evenals het balanstotaal. Vervolgens werd overgegaan tot het be noemen van een bestuurslid daar de heer J. M. Muller niet herkiesbaar is. Als bestuurslid wordt benoemd de heer G. D. Kloet, als lid van de Raad van Toezicht de heer G. L. Wielaard en als plaatsvervangend lid de heer P. Potter. Na de pauze vond het afscheid plaats van het bestuurslid J. M. Muller. De voorzitter dankt hem voor de 31 jaar welke hij in dienst van de Bank heeft gewerkt en is er van overtuigd dat er weer iemand heengaat die de belangen van de bank heeft behartigd zoals 't behoort, waar na hem een cadeau werd aangeboden. Verder werd het woord gevoerd door de kassier en de dames Murre en Dekker brachten in dichtvorm tot uiting wat de heer Muller voor onze Bank heeft gedaan. Tot slot dankte de heer Muller de leden, het Bestuur, Raad van Toezicht en personeel voor het in hem gestelde vertrouwen al deze jaren en sprak de wens uit dat het de Bank in de toekomst goéd mag gaan. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en dankte de leden voor hun opkomst. VERGADERING MUZIEKVERENIGING Tijdens de dezer dagen gehouden verga dering door de muziekvereniging „Een dracht" werd besloten om op 16 april en tweede Paasdag een bazar te houden in het „Holland Huis". Er zal een geheel nieuwe inrichting van stands en attrakties komen. Mede ter versteviging der kaspositie zullen een veertig aren gladiolen worden geteeld. ZEEHENGELPROGRAMMA De hengelsportvereniging „De Zeebaars" stelde het programma voor het seizoen 1960 vast. Op 2e paasdag wordt aan de Scher penisse dijk het seizoen geopend, waartoe „De Zeester" bij Gorishoek als „commando post" is aangewezen. Er zal van 11 tot 3 uur worden gevist. Dit is dan een wedstrijd die uitgaat van de Strijenvissers. „De Zeebaars" organiseert die dag een wedstrijd in Sta venisse, verder 30 april te Sint-Annaland, 11 juni te Gorishoek, 30 juni en 24 septem ber te Oud-Vossemeer. Waarom tweede paasdag twee wedstrijden worden gehouden, nl. één te Scherpenisse en één te Stavenisse is ons, ook al wordt het door twee ver schillende verenigingen georganiseerd niet erg duidelijk. STRAATVERLICHTING KLAAR De verbetering van de straatverlichting in deze gemeente is klaar. Inmiddels werd ook de straatverlichting voor de Wilhel- minastraat door gedeputeerde staten goedge keurd. Er is heel wat opgeknapt aan de Poortvlietse straten in de laatste jaren en voor wat de Wilhelminastraat betreft is verbetering aangevraagd. Door de uitbrei ding der straatverlichting is een nieuwe zorg van het gemeentebestuur afgewenteld en hebben de inwoners een goede verlich ting gekregen. BURGERLIJKE STAND over de maand maart 1960 Geboren Cornelis J. zoon van: I. M. Kleppe en van J. Geldhof. Hendrika H„ dochter van M. A. Poot en van M. C. van Haaften. Marinus, zoon van: J. Heijboer en van J. Gunter. Helena, dochter van: M. de Groen en van: J. H. Oudesluijs. Jan A„ zoon van: D. J. v. Poortvliet en van D. C. Scherpenisse. Overleden Marinus van Driel, echtgenoot van K. Hage, oud 86 jaar. Ingekomen personen P. M. v. Bemden van Bergen op Zoom. Vertrokken personen W. Reijnierse en gezin naar Warmen- huizen. J. Uijl naar Apeldoorn. G. Elenbaas en echtg. naar Scherpenisse. GEMEENTEWERKMAN NAM AFSCHEID Dinsdag 28 maart bereikte de heer P. Felius de 65 jarige en daarmee de pen sioengerechtigde leeftijd. Dhr. Felius was gedurende enkele jaren werkzaam in G.S.W. verband en daarmee in gemeentelijke dienst. Deze gemeentewerkman maakte zich in deze jaren zeer verdienstelijk, waarover ieder in woner het wel eens zal zijn, behalve dan misschien hij of zij, die door zijn correcte aktiviteit eens een bekeuring heeft opge lopen, omdat het huis- en tuinvuil niet op de bestemde plaats werd gebracht. Hierop had nl. dhr. Felius mede het toezicht, zoals ook op de beplanting en verschillende an dere werkzaamheden. Het afscheid ging niet onopgemerkt voorbij. Tijdens een bijeen komst met familie, burgemeester en wethou ders en de andere aan de gemeente ver bonden ambtenaren en werklieden, zijn vroe gere patroon en wat andere genodigden werd het een gezellig samenzijn. De burge meester schetste de verdiensten van dhr. Felius, er op wijzende dat de gemeente er mede door zijn toedoen steeds schoon bijlag. Hij dankt hem voor die toewijding en wenst hem nog vele gezonde jaren in ruste toe. Namens alle gemeentelijke functionarissen werd dhr. Felius een envelop en kist sigaren aangeboden. Daarna was men nog in ge zellig samenzijn bijeen. De gelukwensen en dankwoorden van de burgemeester mogen we hier zeker namens vele inwoners onder strepen. MUZIEKUITVOERING In „Ons Dorpshuis" gaven de muziekver enigingen „Ombona" en „Con Amore" een gecombineerde uitvoering met medewerking van de toneelgroep „Irene" uit Steenbergen. Voor de pauze werden door „Ombona" zowel als „Con Amore" een aantal popu laire muzieknummers naar voren gebracht. Na de pauze werd door de toneelgroep „Irene" het blijspel in drie bedrijven getiteld „De Bungalow" opgevoerd. Dit stuk viel bijzonder goed in de smaak. Tussen de be drijven door zorgden enkele dames van „Con Amore" voor een goed verzorgd zangnum mertje met akkordeonbegeleiding. De belangstelling voor deze avond was bevredigend. N.C.V.B. Onder leiding van haar presidente mej. van Strien kwam de afdeling Anna Jacoba- polder van de N.C.V.B. in vergadering bij een in „Ons Dorpshuis". De heer J. v. d. Velde uit Middelburg sprak over zijn reis naar de Oostenrijkse bergen en vertoonde daarvan tevens kleu rendia's. Op de volgende vergadering zal mevr, van Dammen-le Feber uit Breda, tehuis leidster militair tehuis, spreken over haar werk onder de jongens in het tehuis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 8