WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Hoe de Thoolse Nutsspaarbank zijn vleugels uitsloeg Plaatselijk Nieuws Twee bizondere jubilea. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Bij het 125-jarig bestaan: een streekbank. Een veertig jarig jubileum. Een 70-jarig huwelijk in Poortvliet en een tachtigjarige tweeling in Tholen. THOLEN OUD -VOSSEMEER 16e Jaargang No. 21 8 april 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Vijftig jaar nadat in 1784 de doopsgezinde predikant Jan van Nieuwenhuyse de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen oprichtte kreeg deze Maatschappij in Tholen een Departement. Dit ge beurde op initiatief van ds. de Visser, beginnend met een 20-tal leden. Op 13 april 1835 werd uit dit Departement een Spaarbank gestonstitueerd met als bestuur mr. Q. Wagtho, grootvader van de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A, F. C. de Casembroot, A, de Vulder van Noorden, J. L. van Stapele, C. Boom, J. de Wit en H. van Gorsel. Na het eerste jaar stonden er 44 spaarders ingeschreven met een totale inleg van 1411,7234. Nu, 125 jaar later is er bij deze bank een inleg van 328.294,89 en zijn er 2305 inleggers. Geen wonder dat na deze groei, nu de wiekslag zo breed is geworden, dat ze zich over het gehele eiland uitstrekt, geen wonder dat deze 125 jarige Nutsspaarbank dit bizondere jubileum met receptie en kindertraktatie gaat herdenken. Daartoe wordt op woensdag 13 april in hotel „Hof van Holland" gerecipieerd en daarom mogen we langs deze weg als een der eersten met onze gelukwensen komen. Men kan rustig aannemen, dat men een 125 jaar geleden heel anders dacht over een spaarbank dan tegenwoordig. Eerstens was er in het algemeen niet zo bar veel te sparen en tweedens stond men er toen en ook later nog wel bepaald wantrouwend tegenover. De „oude kous" achtte men nog altijd veiliger dan een Spaarbank, waar het zuurverdiende en moeizaam verkregen over schotje dan toch maar in vreemde handen terechtkwam. Wie garandeerde je nu, dat je dat geld terug kon krijgen, ook al waren de mensen, die het bestuur vormden boven alle wantrouwen verheven. Heus, de initiatiefnemers konden blij zijn. dat er 44 spaarders waren gevonden in dat eerste jaar en dat er bijna 1500.was ingelegd. De groei was gedurende een lange periode een bijzonder langzame groei. De eerste boekhouder C. van Lindonk had er heus geen dagtaak aan. Na een hoogste aan tal inleggers van 190 was dat in 1925 weer teruggelopen tot 112, die tezamen 48.540, hadden ingelegd. Maar sinds die tijd bleek toch dat het kleine zaadje een sterke wortel had en er alleen maar tijd voor nodig was geweest om flink uit de kluiten te wassen. Een belangrijke stoot daartoe heeft de bij zonder ijverige en punctuele ooekhouder wij len P. J. Blaas gegeven. In 20 jaar tijds was toen het aantal spaarders tot 737 ge stegen en nu zijn het er 2305, die ruim twee miljoen hebben ingelegd. In het bij het 100 jarig bestaan verschenen gedenkboekje lezen we, hoe reeds bij de oprichting agen ten werden benoemd in de andere eiland gemeenten. We zien dan, dat dit in Oud- Vossemeer R. v. d. Oudendijk en C. v. d. Handel waren, in Sint-Maartensdijk C. Was en P. Vermaat en in Poortvliet H. Menninga en M. de Man. Behalve in Poortvliet bleef het in de andere gemeenten alleen bij be noeming der agenten. Spaarders bij de Nutsspaarbank kwamen er niet uit die dor pen. NU STREEKBANK Na dat wat aarzelend begin en na de flinke uitwas in Tholen zelf dank zij de aktiviteit van wijlen Blaas kwam inzonder heid door de werklust en het organisatie talent van de huidige boekhouder de heer J. van Elsacker de brede wiekslag, die de Nutsspaarbank thans tot een Streekbank heeft gemaakt. Immers, in het laatste kwar taal overzicht, dat van het 1ste kw. 1960 lezen we, dat Tholen nu 1678 inleggers heeft, Poortvliet 280, Scherpenisse 18, St.- Maartensdijk 11, Stavenisse 26, Sint-Anna- land 79, en Oud-Vossemeer 213. Een vlucht dus over alle thoolse gemeenten. Dat een 125 jarige vereniging een grote en rijke historie heeft laat zich verstaan. Dat er in zo'n tijd ondanks soms jarenlange functievervulling een lange lijst van bestuur ders is gekomen valt eveneens te begrijpen. Het zijn er dan ook 71 met daaronder zeer bekende vroegere inwoners. Men komt er de namen in tegen van jhr S. O. de Ca sembroot van 1868-1880 bestuurslid, waar van nog enige tijd voorzitter, van jhr mr E. A. O. de Casembroot in de periode van 1889-1892 waarvan ook enige jaren als voorzitter, namen ook van J. W. Waghto, P. Laban, Jhr. J. van Vredenburgh, L. K. van Dijk, G. Amsing en anderen. Of die van de 8 boekhouders, c.q. kassiers, t.w. C. van Lindonk, J. M. Geluk, M. W. J. de Visser, G. A. Avé, A. Avé, J. Moelker, P. J. Blaas en J. van Elsacker. De huidige bestuurssamenstelling luidt P. J. Duinker, voorzitter (34 jaar zitting in bestuur en sinds 1948 voorzitter), L. D. A. Looysen, B. J. van Westen, A. F. Goede- mondt, C. A. van Splunter, M. van Halst, J. H. Bal en P. Overbeeke met de commis saris B. J. van Oeveren. J. J. v. d. Slikke, E. C. W. A. Geuze en E. C. W. A. de Graaff te Poortvliet, K. Hanse te Oud-Vos semeer, mevr. E. C. Gaakeer te Stavenisse en M. van Hals te Sint-Annaland. Er zal vanwege de komende herdenking nog wel gelegenheid zijn op een en ander nader terug te komen. Bewezen is, dat de Nutsspaarbank Tholen gedurende 125 jr. de thoolse gemeenschap tot groot nut is geweest, ja dat het zich 125 jaar na de oprichting meer dan ooit mag zien als een in het belang van de streek werkende Bank, die het in haar gestelde vertroU' wen nimmer beschaamde. NUTSSPAARBANK 125 JAAR dankbaar en gelukkig dat beiden het huis houden nog kunnen doen, de krant lezen en een breiwerkje. Ze zijn verheugd over de grote belangstelling die er was en ook met dit bijzonder gebeuren, ook deze tachtig jarige tweeling willen we graag namens de lezers feliciteren met beider verjaardag. Een zeldzame verjaardag als tweeling. Dinsdag 19 april a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer S. Stoel, thans woonachtig te Rotterdam, te Sint-Annaland zijn eerste schreden op het onderwijzerspad zette. Dit gebeurde aan de openbare lagere school aldaar tot 1 juli 1922, waarna hij vertrok naar zijn geboorteplaats Stavenisse. Daar diende dhr. Stoel het onderwijs met een korte onderbreking tot 1 nov. 1945. In deze ruim 20 jarige periode gaf de straks jubilerende onderwijzer tevens les aan de alg. landbouwwintercursus, waarvoor in die tijd grote belangstelling bestond. In 1938 leidde hij de eerste middenstanders op voor het diploma handelskennis. Daarbij was dhr. Stoel van een 4 tal plaatselijke verenigingen voorzitter en van enkele andere bestuurslid. Op het eind van de dertiger jaren werd hij gekozen tot voorzitter van de afd. Zeeland van de K.N.M.V., na de oorlog lid van het dagelijks bestuur en voorzitter van de landelijke propaganda commissie. Als sekre- taris van de thoolse commissie voor het tolvrij maken van de Thoolse brug nam hij aktief aan dit streven deel. Na de bevrij ding keerde dhr. Stoel niet terug naar Zee land, maar aanvaardde op 1 oktober 1946 een benoeming bij het openbaar onderwijs te Rotterdam, waar hij nog aan dezelfde school DE REDACTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Van een zeventig jarige bruiloft en een tachtig jarige tweeling Van een vijftig jarige Boerenleenbank en een 125 jarige Nutsspaarbank Van een komende loswal bij Gorishoek Van een beginrestauratie van het gemeentehuis St. Maartensdijk Van een tweejarige tuinbouwcursus-eindles En van het geloof dat als een stok is om op te steunen, maar niet om er anderen mee te slaan. werkzaam is. Ook daar is hij buiten het normale onderwijs aktief gebleven door zijn werk als leraar bij de vereniging van on derwijs aan zieke kinderen, hoofdleider van het grootste schoolwerktuinencomplex in Nederland, dat een oppervlakte van ruim 3 hectare omvat en waar ruim 1200 Rotter damse schoolkinderen een tuintje bearbeiden van 4 bij 5 meter. Daar werkt de heer Stoel met een staf van 15 man personeel van april tot half oktober, een vorm van vrije tijdsbesteding die door de stadsjeugd hoog wordt aangesloten. Inmiddels heeft de direktie van de al bekende „Floriade" zich ook van de deskundige medewerking van dhr. Stoel verzekerd, waar dhr. Stoel spe ciaal voor de buitenlanders demonstreert op welke wijze de autoriteiten in Rotterdam de jeugd van de straat trachten te houden. In de nabijheid van de Euromast kreeg dhr. Stoel de beschikking over een 18 tal school tuintjes, zodat a.s. zomer de Tholenaren die de Floriade bezoeken dhr. Stoel daar in deze grootse en magnifieke expositie bezig kunnen zien. Op de hoek HoogstraatStoofstraat is de Thoolse Nutsspaarbank sedert enkele jaren gevestigd, waar toen vooral aan het interieur van dit aangekochte pand veel werd verbeterd. Deze week kenmerkte zich voor wat de persoonlijke sfeer in onze streek betreft, door twee bijzondere jubilea. In de eerste plaats was er de 70 jarge huwelijksherdenking in Poortvliet, waar het echtpaar P. Llijl-Uijl maandag jl. dit bijzondere feit herdacht. De echtgenote 89 en de heer Uijl 91 jaar mag vooral laatstgenoemde zich nog in goede gezondheid verheugen. Voor mevrouw Uijl dient te grote drukte te worden vermeden, waarom er dan ook tevoren niet te veel gewag van is gemaakt. Beiden zijn te Poort vliet geboren en gedurende 50 jaar werd het landbouwbedrijf uitgeoefend. De heer Uijl kan nog meepraten over een loon van 20 cent per dag en vindt het nu toch alles wel veel beter. Het geld mocht dan vroeger meer waard zijn, maar je had het niet en dan schiet je er weinig mee op, zo stelde hij vast. Wel kan hij het niet helemaal ver werken, dat nu alles schijnt te kunnen, hoe groot de bedragen ook, die er mee zijn ge moeid. Maar het is misschien wel even hard, maar dan toch minder lang werken dan vroeger, toen om 3 uur de wekker afliep. Om te grote drukte te vermijden waren niet alle kleinkinderen bij de herdenking tegen woordig. Het zijn er 51 met bovendien 44 achterkleinkinderen en 4 bet-achterklein kinderen, maar wel waren de tien nog in leven zijnde kinderen naar de Noordweg gekomen. Burgemeester en wethouders gaven die dag ook van hun belangstelling blijk, terwijl woensdag jl. niemand minder dan de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr A. F. C. de Casembroot op doorreis naar de gemeente Stavenisse voor een bespreking, de familie Uijl kwam feliciteren en daar een uurtje een prettig gesprek met het echtpaar voerde. Dat deze mondelinge felicitatie voor de oudjes een hoogtepunt vormde, spreekt vanzelf. Bij al die gelukwensen willen we namens vele lezers ook die van ons voegen. Inderdaad een bijzondere bruiloft. Een tweede zeldzame persoonlijke gebeur tenis deed zich in Tholen voor. Daar werd mevrouw M. Goedegebuure-v. d. Male en mevrouw C. Schot-v. d. Male maandag jl. tachtig jaar. Tot zoverre is het nog niets bijzonders, omdat we in onze tijd wel heel wat tachtigjarigen kennen. Maar beide da mes zijn zusters en waar beiden tachtig jaar zijn geworden op dezelfde dag kan het niet anders of het zijn tweelingzusters. Dat is dan ook het geval en dat is juist de bijzonderheid. Men moet heel wat gemeenten in ons land doorreizen om een tweede tach tigjarige tweeling tegen te komen. Daarbij komt dat deze tweeling voor elkaar niet onder doet in vitaliteit. En zo werd het een groot feest in Tholen met de hele familie van kinderen, klein- en achterklein kinderen aanwezig. In 1880 werden de nu be jaarde dames in Nieuw-Vossemeer geboren, waarover natuurlijk door het hele dorp werd gesproken. Wonderlijk, dat beiden tachtig jaar later toch weer in dezelfde ge meente wonen, slechts enkele minuten uit elkaar en dus veel samen komen. Oud vinden ze zich helemaal nog niet, wanneer ze naar hun ouders kijken, waarvan vader 95 en moeder 87 jaar is geworden. Deze beiden zijn zelfs 65 jaar getrouwd geweest. Een van de dochters van een der tweelingen waarschuwde de Nederlandse vereniging van tweelingen, waarvandaan dan ook prompt een gelukstelegram kwam. De dames v. d. Male, die nog steeds op elkaar lijken weten nog niet of ze lid zullen wor den van de genoemde tweeling-vereniging. Ze hebben het tot dusver ook zonder dat lidmaatschap weten te stellen en zijn een beetje bang tussen te veel jongelui van rond d* zestig terecht te komen. Ze zijn DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr. P. J. Duinker, te Tholen, Tel. 01660-500 Dr. H. Menger, Sint-Filipsland, Tel. 01677-500. Dr. J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, Tel. 01666-400. HOOGWATER in de week van 10 t.e.m. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag vm. 2.58 3.34 4.08 4.45 5.21 6.02 6.53 16 april 1960. nm. 3.26 uur 3.58 4.32 5.08 5.48 6.32 7.15 Maandag 11 april Volle Maan te 9.28 uur. REGELING POSTDIENST OP GOEDE VRIJDAG 15 APRIL 1960 Op de a.s. Goede Vrijdag wordt op de postinrichtingen op het gehele eiland Tholen de tweede bestelling niet uitgevoerd, terwijl voorts kwitanties niet worden aangeboden. Gelegenheid tot kosteloos 'afhalen van correspondentie te Tholen van 1717.30 uur, op de overige kantoren van 17.308 u. De kantoren sluiten voor de postdienst om 13 uur. Telegraaf- en telefoon-openstelling: normaal; afhalen busrecht evenzo. BEJAARDENMIDDAG De j.l. dinsdag gehouden bejaardenmiddag in huize „ten Anker" verliep weer zeer ge zellig. De opkomst was goed en vóór de koffie pauze was er een afwisselend programma van zang en voordracht, terwijl ook dit keer weer door enkele bejaarden enige ge slaagde nummers ten beste werden gegeven. Het, door de directie van „ten Anker" op geestige wijze voorgelezen verhaal „een verwarde morgen" wekte bij velen van de aanwezigen vertrouwde herinneringen aan de „slacht"! Nadat men tot slot nog druk spelletjes had gedaan, waaraan weer de nodige prijsjes waren verbonden, behoorde ook deze geslaagde bejaardenmiddag tegen half zes weer tot het verleden. VIERING BEVRIJDINGSDAG In een bestuursvergadering van de Thool se Oranjever. werd besloten om i.p.v. 30 april dit jaar aan 5 mei een feestelijk karak ter te geven, zulks vanwege de herdenking van onze nationale bevrijdingsdag, waaraan in het gehele land dit jaar bijzondere aan dacht wordt geschonken. Gezien het feit dat versierde straten altijd een nog groter feeste lijk effect geven, verzoekt het bestuur van de Oranjever. de burgerij, zoveel mogelijk straatversiering aan te brengen. Als er in elke straat nu eens enkele personen zijn die hiertoe de stoot in de goede richting geven, is men al een heel eind op stap en zult U zien was samenwerking vermag. Wacht niet tot een ander het U vraagt maar maak er nu direkt werk van. Als er een aantal stra ten meedoen zal de Oranjever, ook enige prijzen beschikbaar stellen. Enkele programmapunten staan nu reeds vast. Om acht uur 's morgens zal de klok worden geluid, terwijl dan tevens de burgerij verzocht wordt massaal de vlaggen uit te steken. Op de Markt zullen ook diverse kinder- en volksspelen worden gehouden, terwijl er nog diverse andere programma punten zijn, waarvoor echter nog contact moet worden opgenomen met verscheidene personen. U hoort hier echter nog wel meer over en houdt U vast de datum van vrijdag 22 april in het oog, want indien enigszins mogelijk wordt dan de alg. vergadering van de Oranje ver. gehouden. Bezoek die verga dering, want hoe meer mensen hoe meer ideeën er naar voren komen. Ook niet leden zijn op deze vergadering hartelijk welkom. Waarschijnlijk zal in de komende weken een geldelijke bijdrage worden gevraagd voor genoemde viering. Dat het geen teleurstelling voor de Oranjevereniging moge worden. NCVB Op 30 maart hield de N.C.V.B. haar maandelijkse vergadering. De presidente opent met te laten zingen ps. 32 5-6. Na schriftlezing en gebed bespreekt mevrouw H. Clarijs-Visser uit Den Haag het boek „Christus wordt weer gekruisigd", dit is geschreven door een jonge Griek en speelt na de eerste wereldoorlog in de buurt van Smirna. Griekenland stond toen onder heer schappij van de Turken. De schrijver heeft de gevluchte Grieken die tot diep in Rus land zaten teruggebracht naar hun land. Het dorp waar ze uiteindelijk terecht komen wordt geregeerd door een Turkse Aga die Mohamedaan is. Naast het Protestantisme en de kerk van Rome staat het Griekse christendom met aan het hoofd een „Pope", of leidsman die veel te zeggen heeft. Om de 7 jaar wordt een Passiespel gehouden, waar voor de spelers aangewezen worden, die zich zo in hun rollen moeten inleven dat ze dit ook werkelijk uitbeelden. Intussen komen er een grote groep vluch telingen in het dorp, ook Grieken onder leiding van hun „Pope" die verwachten onderdak te vinden bij hun geloofgenoten. Er gebeuren allerlei vreselijke dingen waar door deze mensen die inderdaad proberen Christus na te volgen voortgejaagd worden. Er is geen plaats voor Christus zo als heden ten dage nog gebeurd, Christus wordt steeds weer gekruisigd. Met grote aandacht werd deze bespreking gevolgd. Met gezang 43 2-3 en dankzegging sloot de presidente de vergadering. RECEPTIE VOETBALVERENIGING „VOSMEER" Ter viering van de promotie van het eerste elftal van „Vosmeer" tot de 4e klas Afd. KNVB, hielden bestuur en spelers za terdagmiddag om 4 uur in de zaal van dhr. M. v. d. Zande een druk bezochte receptie. Ook de trainer, dhr. Kije uit Bergen op Zoom, aan wie dit succes niet in de laatste plaats te danken is, was daarbij aanwezig. Het was opmerkelijk dat de vreugde over deze promotie niet beperkt bleef tot de voetbalvereniging. Een groot aantal plaatse lijke verenigingen lieten zich vertegenwoor digen. Namens de gemeente deed de burge meester zijn felicitatie vergezeld gaan van een sportstandaard. Hij hoopte dat Vosmeer alle krachten zou inspannen om ook in de nieuwe afdeling geen slecht figuur te slaan. Spreker zag nog grotere mogelijkheden wan neer in de toekomst de 5-daagse werkweek wordt ingevoerd en herinnerde in dit ver band aan de bezwaren tegen zondagsspel, zoals die naar voren kwamen bij de op richting van de zaterdagafdeling. Moeder de vrouw vindt het in het algemeen niet leuk wanneer haar man op de enige vrije dag, die ze samen hebben naar het voetbalveld gaat. Sportemblemen werden aangeboden door de duivenver., n.l. een sportstandaard, een beker van dhr. J. C. Ampt, en een voetbal, door dhr. T. M. Hage, die na gesproken te hebben als consul der K.N.V.B. nog het woord voerde namens een 5-tal verenigin gen, nl. de Rederijkerskamer, gymnastiekver. „Spido", de Ruitervereniging, het Wieier- comité en de Volleybalvereniging. Een hoogtepunt was de serenade, tegen half 5 gebracht door „Oud-Vossemeer's Muziekvereniging". Haar voorzitter dhr. G. W. J. de Graaff bood een voetbal aan. In zijn dankwoord toonde dhr. M. A. van Tilbeurgh, voorzitter van de voetbal vereniging zich zeer erkentelijk voor de ondervonden belangstelling. 's Avonds werd een bal gegeven. BEJAARDENMIDDAG Vorige week donderdagmiddag verzorg den de dames van het V.V.H. weer een ont spanningsmiddag voor de bejaarden. Zoals gebruikelijk opende Mevr. Versluijs- Sijbrandij de bijeenkomst waarna de dames Bevelander en Droogers-Jansen het pro gramma inleidden met een stukje vrolijk proza. Ditmaal was er na de traktatie weinig ge legenheid voor de gezelschapsspelen, die on langs werden ingevoerd, want dhr. J. Blaas te Tholen. verzorgde een omvangrijk film programma. Naast vele kiekjes van mooie plekjes op het Eiland Tholen, vertoonde hij fraaie dia's, opgenomen tijdens reizen door Zwitserland, Oostenrijk en Italië. Aan het einde van de gezellige middag dankte dhr. L. C. Vroegop voor wat het Comité de bejaarden dit winterseizoen weer heeft geboden. Blijkbaar ging dhr. Vroegop er van uit dat met deze middag het seizoen is afgelopen,' doch, naar nader vernomen werd, staat er nog minstens één middag op het programma. AANBESTEDINGEN Naar het bouwen van de nieuwe wo ning van dhr. F. Hommel aan de Coentjes- weg werd tijdens een openbare aanbesteding als volgt ingeschreven: Fa. van Oorschot te Wouw 29600.—. T. M. Hage, Oud- Vossemeer 30065.A. A. Vos, Oud- Vossemeer 31609. Afgelopen dinsdagmiddag heeft het Ge meentebestuur de sloop van de landbouw- schuur van dhr. P. Schoep aan de Patrijzen- weg aanbesteed. Dhr. J. A. Jeroense te St.- Annaland bood 100,dhr. J. C. Berre- voets te Zierikzee 25,en de Fa. Goede- gebuure te St.-Annaland wilde 300,toe hebben. Het werk is aan dhr. Jeroense ge gund. OPRICHTING AFD. PADVINDERIJ Dank zij een goede voorbereiding door middel van briefjes aan de ouders kwam de oprichting van een Padvindersafdeling aan gekondigd in ons vorige nummer, vorige week donderdagavond in de zaal van dhr. J. C. Ampt op vlotte wijze tot stand. Vooral de jeugd, al of niet meegekomen met vader of moeder, vormde een enthou siast publiek, wat veel belooft voor de toe komst. De initiatiefneemster, Mevr. Renes-van Geer opende de bijeenkomst en gaf toen het woord aan de padvindster Mevr. Mo lendijk te Bergen op Zoom. Het doel van het geesteskind van Lord Baden Powell, de padvinderij omschreef zij als opvoeding van de jeugd door het volgens een bepaald schema uitvoeren van opdrachten en beoefe ning van sport. Daarbij staan voorop de grondslagen gezondheid, vriendschap, ka raktervorming en saamhorigheidsgevoel. Aansluitend bij deze grondslagen vertelde Mevr. Molendijk dat elke padvinder of -vindster een eigen padvindersnaam heeft. Zo draagt H. M. de Koningin, zoals bekend een voorstandster van de Padvinderij, de naam „Movedo", hetgeen Moeder Veler Dochters betekent. De beweging is inter nationaal. Naast de voor de jeugd zo aan trekkelijke uniformen, het uitgebreide cere- moniëel, en de vele onderscheidingstekenen is ook het kamperen zeer in trek. De pad vinderij eerbiedigt ieders godsdienstige over tuiging. Wanneer dan ook een zondag in de kamptijd valt, houdt de leider een wij- dingsdienst of krijgt ieder gelegenheid zijn eigen kerk te bezoeken. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1