vloeibaar van J^4CC tijdelijk voor cent NECCHI NU bij aankoop van Uw grote bus Vim Wij worden langer Vreemd maar waar Over een schipbreuk op het Keeten in 1658. Het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis. REPARATIES KUNSTGEBITTEN DROGISTERIJ M. P. QUIST Sneller, beter engoedkoper Hoogstraat 2 THOLEN Lux Vloeibaar - het beste middel voor een moderne afwas Algemene Ledenvergadering A. KLOET breimachines naaimachines Fa. J. Melse Coöp. Boerenleenbank rofanmeubelen enz SPIERINKJES Algemene Vergadering UURWERKEN BRILLEN VERLOVINGSRINGEN W. v. d. Watering-Kipmulder GROTE VOORRAAD COUPONSTOFFEN M. J. den Engelsman Bioscoop „DE GOUDEN LEEUW" Tarzan en de verloren Safari Staande hadden de leden vooraf enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter na gedachtenis aan de op 30 sept. 1959 te Sommelsdijk overleden ere-voorzitter A. Bergers. Dhr. Kooyman wees er op, hoe wijlen de heer Bergens sinds 1918 in het bestuur zitting had, waarvan sinds 1923 als voorzitter. Toen hij zich in 1955 om ge zondheidsredenen moest terugtrekken liet hij, een tot groot formaat uitgegroeide en kern gezonde bank achter, waartoe zijn enthou siasme voor dit werk niet in het minst had bijgedragen. Na dit herdenken vervolgde dhr. Koolj- man zijn openingswoord met er op te wij zen, dat normaal de opkomst voor een jaarvergadering als die van de Bank ge ring en dat zeer begrijpelijk omdat de aard van het behandelde nu eenmaal niet aan trekkelijk is. Gezien echter de gehouden feestvergadering vorig jaar, meende men deze jaarlijkse bijeenkomst opnieuw wat aan trekkelijker te maken, dan enkel behandeling van de rekening en balans. Vandaar ook dat de dames mee uitgenodigd zijn. De voorzitter blikte daarna nog even terug op droog 1959. Gemiddeld waren de ver diensten niet groot en de plattelander is dan vlug geneigd tot bezuiniging, een op zichzelf prijzenswaardige eigenschap, mits de be drijfsvoering er niet onder lijdt door een te weinig kunstmest, minderwaardig zaai- en pootgoed, enz. Zonodig is het dan ver antwoord een krediet bij de boerenleenbank aan te vragen, waarop de heer Kooijman nog een nadere toelichting gaf. Hij wees op het dezer dagen verschenen lijvig rapport, waar het vraagstuk van de kredietverstrek king op knappe wijze onder de loupe is genomen. Zonder een strakke conclusie te trekken werd verwacht, dat door toenemende mechanisatie, omschakeling op tuinbouw en klein fruit de investeringen zullen toenemen. Hoertoe bieden de boerenleenbanken vele mogelijkheden, zoals cessie van veilinggel- den, op granen, zaden en peulvruchten, aard appelen, inspan, veestapel, enz. Met betrek king tot de geheimhouding behoeft ter plaat se geen vertrouwen meer te worden ge kweekt. Die is er. In bepaalde gevallen kan zelfs blanco krediet worden verleend, terwijl het Waarborgfonds van de Centrale Bank ruime mogelijkheden biedt, evenals het Borg stellingsfonds. Daarmee wijkt men niet af van het principe, dat de toevertrouwde spaargelden veilig blijven. De voorzitter ging nog even in op de hulpverlening na de droogte en wees er op, dat niet alleen de industrie, maar ook de Centrale Bank op een gunstig jaar kan terugzien, waar de totale reserve nu 96.8 miljoen gulden bedraagt en de toevertrouw de middelen stegen met 272.4 miljoen tot 2310 miljoen gulden. Voor wat de eigen bank betreft, kan men dit uit de behandeling der rekening opmaken, aldus besloot dhr. Kooijman zijn openingswoord. Die rekening en balans werd punt voor punt behandeld met als eindconclusie een ontv. en uitgaaf totaal van 23.289.477,57 (vorig jaar 21.098.000). De ontvangsten in lopende rekening 12.581.723,13, uit gaven 12.272.876.08. Aan rente is niet minder dan 128.000,uitgegeven, waar mee wel in het bijzonder de omvang der bank wordt gedemonstreerd. De balans gaf met een totaal van 5.296.619,91 een winstsaldo aan van 11.023,80, waarvan het merendeel naar de gewone reserve werd overgeboekt. Uit ver dere gegevens, door de voorzitter meege deeld, bleek dat er niet minder dan 42.786 dagboekposten werden gedaan of per week 820 of per dag 150. Ook het jeugdsparen nam toe. Tien leden zijn overleden, 16 nieu we ingeschreven, waardoor het ledental tot 624 steeg. 208 kinderen deden mee aan schoolsparen met een totaal bedrag van 2930,Deze toenemende groei, aldus de voorzitter, is niet in het minst te danken aan het goede beheer door kassier en per soneel. Ook het boekhoudbureau is steeds groeiende, dit jaar dan met 38 personen, waarvoor de gehele boekhouding wordt ver zorgd, 7 de loonadministratie en bovendien nog 93 aangiften, wat in totaal 138 is of 26 meer dan vorig jaar. Ook voor dit werk werd directeur en personeel dank gebracht. Als bestuursleden werden herkozen de heer C. J. C. Boot en als lid van de Raad van Toezicht de heer J. P. Kloet. In zijn slotwoord wees de heer Kooijman nog eens op de mogelijkheden van krediet verleningen, maar verder ook op de andere werkzaamheden die de Bank verzorgt, zoals abonnementsoverschrijvingen, enz. Na het officieel gedeelte werden enkele plaatjes vertoond door de heer J. C. Kooij man, toegelicht door de voorzitter van een reis naar Zwitserland, waarbij tegelijkertijd de goede werking van de vorig jaar ont vangen projector werd gedemonstreerd. Ver volgens was er de film „Circus Beer", die met bijzondere opnamen het leven van vooral de insectenwereld naar voren bracht in kleuren. DEN HAAG Wat oorspronkelijk het onderwerp van vele grapjes is geweest is het middelpunt van een aantal ernstig be doelde wetenschappelijk studies geworden. Wordt de mens langer Worden onze kin deren gemiddeld groter dan wij en zijn wij op onze beurt gemiddeld groter dan onze ouders Het antwoord moet even vreemd als waar bevestigend zijn. Dr. Stanley M. Garn, werkzaam bij het Fels Research Institute for the Study of Human Development of in goed Neder lands: Het Instituut voor de Bestudering van de Menselijke Ontwikkeling heeft be weerd, dat de mensheid iedere tien jaar 1 cm langer wordt. Een staving van deze bewering kan men vinden in verscheidene musea. De getoonde middeleeuwse harnassen laten weinig illu sies bestaan over de lichaamslengte van de legendarische ridders. Onze 20ste-eeuwse scholieren kunnen er nauwelijks in Deze gestage groei van de mens is iets merkwaardigs. Een afdoende verklaring voor het verschijnsel is nog nooit gegeven. Mis schien ligt het aan de betere voedingsme thoden, die dank zij de wetenschappelijke vooruitgang ontwikkeld zijn. Misschien ligt het aan atmosferische omstandigheden. Het blijft „misschien". Zekerheid heeft men niet. Voor velen is dat trouwens minder belang rijk dan het bestaan van het blote feit. Want welke bijzondere consequenties houdt de ge middelde groei van de mens in BREDERE ZITPLAATSEN Hoe graag zal men niet in het jaar 2060 eens hier op aarde een kijkje willen nemen Naar de berekeningen van Dr. Stanley M. Garn, moet de gemiddelde lengte van de mens dan maar liefst 10 cm langer zijn dan op het ogenblik. En dat niet alleen. De mens wordt niet alleen langer, maar ook andere maten nemen toe. Zo heeft een Amerikaanse schoenfabrikant naar aanleiding van zijn productie berekend, dat de menselijke voet iedere 20 jaar bijna een cm langer wordt. In de toekomst kan men naar onze begrip pen dus werkelijk bij schoenen gaan spre ken over „zolderschuiten", gesteld dat de gesignaleerde ontwikkeling zich voortzet. Overigens heeft men in de Verenigde Staten nog meer merkwaardige ontdekkingen ge daan. Zo kwam een meubelfabrikant tot de conclusie, dat ook de heupmaten zich wijzi gen. Vijfentwintig jaren geleden rekende men bij de aanmaak van stoelen op een gemid delde maat van 55 centimeter. Op het ogen blik meet men 60 centimeter. Dit levert veel moeilijkheden op. In oudere operagebouwen bijvoorbeeld bieden de zit plaatsen te weinig ruimte. Men heeft bredere stoelen moeten plaatsen. STOERE MANNEN De groei van de gemiddelde menselijke maten geeft de mannen geen reden tot kla gen. Zij worden er namelijk nog mannelijker door. Mode voor mannen is namelijk een smal middel en een brede, stoere borst. De ontwikkeling schijnt hen te helpen. Terwijl de maten van het middel hetzelfde zijn ge bleven, stegen de afmetingen van de borstkas en wel iedere vijfentwintig jaar met 3,2 cm. Voor de fabrikanten van overhemden is het dus opletten I SNELLER BEREIKT Dank zij de schoolkeuringen in de Ver enigde Staten heeft men ook een inzicht gekregen in de veranderingen, welke zich voordoen bij de ontwikkeling van het mense lijk lichaam. Zo is gebleken, dat in 1954 jongens onder de negen jaar gemiddeld 1,2 centimeter langer waren dan hun leeftijds genoten in 1937. De jongens boven de negen jaar bleken 2,5 centimeter langer te zijn. De groei zet op latere leeftijd nog sterker (en sneller) door. In Amerika worden de jongens gemiddeld Td/ centimeter langer dan hun vader. De meisjes groeien nog sneller. Zij worden gemiddeld 2,9 centimeter langer dan hun moeder. Als dat niet op een vrou wenoverheersing uitloopt Bovendien is gebleken, dat de maximum lengte van het lichaam eerder wordt be reikt. In Duitsland is bij onderzoekingen naar voren gekomen, dat de grootste lengte op het ogenblik veelal op 20-jarige leeftijd is behaald, wat vroeger een grote zeldzaam heid was. In Engeland ligt deze grens op 21 jaar. In 1880 was dit daar op 26 1 (Nadruk verboden) Van tijd tot tijd lezen we in dit blad een berichtje over omhooggevaren schepen in de Witte Tonnevlij. Dit is een vaargeul die de verbinding vormt tussen Keeten en Ooster- schelde en een der drukst bevaren binnen- vaartroutes van ons land. Ter weerszijden van deze geul liggen uitgestrekte zandban ken, waaronder een, die in vroeger tijden „de Onbekende" genoemd werd. Een stukje historie over een stranding op deze laatste willen we onze lezers hieronder meedelen. OP DE ZEE Op de middag van den 7e October 1658 verliet schipper Willim Cornelisz. van Haer- lem met een stijve bries de Middelburgse haven. Hij was in een beste stemming en eenmaal in het Sloe gekomen, riep hij zijn knecht toe, dat die alvast maar een poosje ter kooi moest gaan. Vannacht moest er zo mogelijk doorgevaren worden, om morgen vroegtijdig in Rotterdam te zijn. De knecht liet het zich geen tweemaal zeggen. Vlug dook hij in het vooronder; hij zag nog juist hoe z'n schipper met halftoegeknepen ogen in de verte tuurde „Zeker z'n winst aan het berekenen", dacht hij, „nou mij goed, al licht geeft dat voor mij een meevallertje." Zo was het inderdaad, schipper Cornelisz. had van de Walcherse boeren voor een zacht prijsje een lading appels gekocht, die hij met goede winst in Rotterdam van de hand wilde doen. Met matige vaart doorkliefde zijn schuit de golven en eer het donker werd, had hij bijna de Oosterschelde bereikt. Hier ging het min der vlug, daar hij met tegenwind te kampen kreeg. Er moest nu gelaveerd worden, en hierbij kon hij de hulp van z'n knecht niet missen. Deze verscheen met een slaperig gezicht aan dek, nadat de schipper een paar keer hard op het dek gestampt had. Het ene uur na het andere verstreek, ter wijl de schipper met vaste hand het roer omklemd hield en de knecht de schootslijn bediende. Toch vorderde het scheepje maar langzaam, bovendien kwam het nu in ge vaarlijk water. Op de scheiding van Ooster schelde en Keeten, lagen verschillende uit gestrekte zandplaten. Vertrouwend op zijn kennis van het vaarwater; want het was niet de eerste maal dat hij deze banken pas seerde; zou hij er zijn schuit wel tussendoor loodsen. Nog even en hij moest het roer weer wenden, hij hoorde de branding ruisen, een teken dat hij een zandbank naderde. Maar het is al te laat, want onverwachts bonkt het scheepje op een harde zandrug, zodat beiden tegen het dek gesmakt worden. Nog een paar maal wordt het schuitje op geheven waardoor het nog hoger op de plaat komt en wordt dan door een grote golf opzij geworpen. Een rauwe gil weerklinkt in de donkere nacht... en eer zij 't beseffen spartelen beide mannen in het water. Hoe lang weten zij zelf niet, maar in het vale morgenlicht vinden zij elkander aan de zee dijk van Stavenisse. EN OP HET LAND We kunnen licht begrijpen, dat schipper Cornelisz. «n zijn knecht blij waren, dit avontuur overleefd te hebben. Maar inplaats van winst leverde deze reis hem „groot ongelucke ende droefheijt" op, want „sijn ganse lading was uljtgedreven, de luijeken en ander scheepsgereedschap weggespoeld." Veel hiervan was aan de Scheldsedijk ko men aandrijven, waar het zoveel mogelijk door de Baljuw Leendert Adriaensz. Troost, tevens strandmeester, bijeenverzameld was. Enige dagen later wordt dit alles weer „aen den schipper bestelt, tegen betaling van 1 Pond 16 sch. Vis. aan bergloon". Toch was de zaak hiermee niet ten einde. Want wat was het geval Er rezen vermoedens tegen de bewoners van de hoeven op het Scheld, dat die aan het „strandjutten" ge- wees waren. Dat zou nog even uitgezocht worden. Het resultaat zullen we zoveel mo gelijk origineel weergeven. Óp een dag in het laatst van October begeven de Baljuw en Schout van Sta venisse met schipper Cornelisz. zich „naer de hoeve van Cornells Moerland, alwaar ge vonden wert aen appelen, omtrent eene sack, die de huijsvrou' van voors. Moerland, ver- claerde becomen te hebben ter oorsaeck, dat haer man huyden appelen met sijn wagen hadde weggebragt om Reedene de schipper de appele aldaer heeft gelaeten." Blijkbaar had Moerland dus een vrucht aangespoelde appels naar het dorp gebracht en misschien waren er een beetje op de wagen blijven liggen. Vandaar ging het gezelschap naar de hoe ve van Jacob Priem d'Oude „vanwaer de schipper 5 sack appelen medenam, in kennis- se van Baljuw en Schout, doch 1 sack ge laeten, door het qualick aenspreecken van de kinderen aldaer." Hier liet de toch al zwaar gedupeerde schipper zich wel van z'n beste zijde zien. De kinderen, die ge dacht hadden eens volop appels te kunnen eten, zagen zich onverwachts van hun ge luk beroofd. Daar waren het dan ook kinde ren voor. Om hun teleurstelling niet al te groot te doen zijn, liet hij ze nog een zak. Hiervandaan komt men op de hoeve van Cornelis Hoek „waer de schipper ses sacken appelen beleefdelljck werden gepresenteert, doch hierom en oock daer hij eenig scheeps gereedschap geborgen en op eene behoor- lijcke plaetse gebragt hadde, alles beleefde lijk gerestitueert heeft." Hier trof de schip per mensen aan, die hem behulpzaam wa ren in zijn ongeluk, als dank voor hun wellevendheid, schenkt hij hun de appels. Als laatste krijgt Joos Toevensz. bezoek „hier wert gevonden 1 sack, slechts uit geschoten goet, dat de schipper daer heeft laeten liggen, oordelende dat sij het beste er uijtgehaeld hadden."Het bleef dus bij verdenking, overigens werd de zaak blauw blauw gelaten, 't welk wij dan ook maar zullen doen. Moge dan het bezoek aan de hoeven op het Scsheld voor de schipper niet veel op geleverd hebben, wij kunnen zoveel eeuwen later, kennis nemen van de verschillende mentaliteit der bewoners. A J. S. Het geven van inlichtingen over gewon den, zieken, gesneuvelden of vermiste mili tairen en over krijgsgevangenen is in oor logstijd een zeer belangrijke taak. Reeds tijdens de eerste en tweede wereldoorlog heeft het Nederlandsche Roode Kruis zich in opdracht van de Regering met deze taak belast. Velen zullen zich nog de Rode Kruisformulieren herinneren, die in de laatste oorlog de enige mogelijkheid vormden om in contact te komen met familieleden in den vreemde. In 1949 zijn vier nieuwe „Verdragen van Genève" tot stand gekomen, en daarin wordt het werk van het Informatiebureau, als een verplichting van de Regeringen, nauwkeurig geregeld. De Nederlandse Regering heeft in 1954 deze verdagen geratificeerd en daar mee dus deze verplichting op zich genomen, nul. om in tijd van oorlog (waarmee gelijk te stellen een burgeroorlog) als Nederland daarbij betrokken is, een informatiebureau in werking te hebben. De Nederlandse Re gering heeft contact gezocht met het Ne derlandsche Roode Kruis, en daaruit is het verzoek van de Regering aan het Rode Kruis voortgevloeid zich met de voorberei ding van dit nieuwe (op de Verdragen van 1949 gebaseerde) Informatiebureau in oor logstijd te belasten. Het Rode Kruis heeft aan dit verzoek ge volg gegeven. Het ziet dit ook als erken ning van de waarde van het werk van het vroegere Informatiebureau, dat langzamer hand geliquideerd wordt en in het algemeen als een op prijs gestelde opdracht van de Regering voor het' Rode Kruis in zoverre het dan zelfstandig een taak van de Rege ring zal uitvoeren. Ter voorbereiding van het Informatiebureau in oorlogstijd (waar van we allen hopen, dat het nooit in werking zal behoeven te treden) heeft het Hoofdbe stuur van 't Nederlandsche Roode Kruis aan alle plaatselijke afdelingen gevraagd één of meer zgn. plaatselijke informanten aan te wijzen, die zo nodig bepaalde inlichtingen aan het Infromatiebureau in Den Haag moeten kunnen geven. Voor de afdeling Tholen is als zodanig aangewezen Chr. J. C. Boot te St.-Annaland. Deze informanten zullen zich dus nu vertrouwd moeten maken met de bepalingen uit de verdragen betrekking hebbende op het Informatiebureau. Het zijn slechts een klein aantal artikelen, waarin de activiteit van het bureau beperkt wordt tot de volgende categorieën van per sonen gewonden en zieken van het leger en de marine, krijgsgevangenen en burger geïnterneerden. Over deze personen moeten de Regeringen de gegevens uitwisselen, via het Informatiebureau en het Centraal uB- reau van het Internationale Rode Kruis te Genève. Momenteel hebben alle belangrijke landen ter wereld de Verdragen van Genève gerati ficeerd, zodat de verplichting tot het in wer king hebben van een Informatiebureau in oorlogstijd bijna in elk land bestaat. Op 24 maart a.s. hoopt onze lieve opoe Wed. A Geense-Deurloo haar 95ste geboortedag te herdenken. Haar kleinkinderen Marien Jacob Toos en Geertje Geense St. Filipsland, Karreveld 9 Heden overleed in het Alg. Burgergasthuis te Bergen op Zoom, na een langdurig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze gelief de moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, Maria van Prooijen weduwe van Johannis Hendrik Vaders in de ouderdom van bijna 77 jaar. Fam. Vaders St. Filipsland, 19 maart '60 De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 23 mrt. Heden overleed in „Huize Ten Anker", na een lang durig, geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde man, vader, be huwd- en grootvader de heer Marlnus Zwagemaker echtgenoot van A. W. Klippel in de ouderdom van ruim 78 jaar. Tholen: A. W. Zwagemaker- Klippel Rotterdam: J. M. Zwagemaker M. J. Zwagemaker- Zwagemaker M. Zwagemaker M. Kuijper-Zwagemaker M. J. Kuijper St. Filipsland: M. J. Zwagemaker G. J. Zwagemaker, van Elsacker en kleinkinderen Tholen, 21 maart 1960 De teraardebestelling heeft donderdagmiddag 24 maart 1960 plaats gehad, op de alg. begraafplaats te Oud- Vossemeer. 89 Profiteer nu dubbel van dubbel krachtige Vim. Van de grote bus, die U töch nodig heeft in deze schoonmaaktijd voor snel en plezierig schoonmaak werk! Want nu koopt U bij zo'n grote bus Vim een fles Lux Vloeibaar van f 1.10 voor 89 cent! LUX VLOEIBAAR - het moderne afwasmiddel van sterk verbeterde samenstelling. Nu nog meer aangepast aan de wensen van duizen den enthousiaste ge- brui ksters! v CZMSO./JO.JZ» <(C van de Coöp Boerenleenbank „Scherpenisse", te houden op dinsdag 12 april 1960 des av. 7 uur in Hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse. De agenda met de rekening en balans over 1959 zal aan de leden worden toegezonden. De agenda omvat o.a. wijzi ging huish. reglement. (Het ontwerp gewijzigd huishoudel. reglement en de overige te be handelen stukken liggen ten kantore der Bank voor de leden ter inzage, tot na afloop der vergadering). Het bestuur De SCHOONMAAKTIJD is er weer Laat nu uw stoelen OPNIEUW BEKLEDEN Wij hebben de nieuwste STOFFEN in alle Kleuren en prijzen Stoffeerderij Poortvliet TeL 414 Markt 26 - THOLEN Tel. 01660 - 480 TE KOOP 1 kg UIENZAAD bij D. RIJNBERG Bierensstraat 49 St. Annaland Poortvliet Algemene vergadering te houden op vrijdag 1 april 1960 des av. 7.30 uur in de zaal van de heer W. J. Gunter. De agenda, rekening en balans werd reeds de leden toegezon den. Het bestuur. „HET ROTANHUIS" De Speciaalzaak brengt alles op gebied van Tevens reparatiewerk Steenbergsestraat 25 BERGEN OP ZOOM TeL 5465 SPORTRIJWIELEN (volle garantie), recht van fabriek 145.geheel compl., Toer- rijwielen 125.idem. Frans Schenkenberg's rijwielstalling. Bergen op Zoom, Tel. 01640- 5226. VERHUUR Gelegenheids kleding. Ook Bruidtoiletten compleet Bont Stola's, Bont cape's groot en klein. Gelegen- heidshoeden voor dames. Ge rard Evers, Antwerpsestr. 9a. Bergen op Zoom, tel 3098. DOE HET FLUX met Supra- lux. Verlang Supraluxlak want na 1 maal proberen, zult U constateren: Supralux is be ter en kost minder. Supralux kost slechts 3.80 per grote bus voldoende voor ruim 10 m2 schilderwerk. A. G. Engelvaart en Zn., Stoofstr. 9-11 Tholen. MUURVERF. Alpha plastic muurverf, veegvast voor pla fonds en muren 95 ct per kg. Riomat en Vinyllatex de beste muurverven voor keukens, bad- cellen enz. kan met borstel en zeep gereinigd worden. A G. Engelvaart en Zn. Stoofstraat 9-11, Tholen. TE KOOP aangeboden tegen een zeer billijke prijs een heren, jas en een donkerblauw kam- garen costuum maat 50, een paar hoge schoenen maat 41 en tevens een lichte kinder wagen. Nieuwstraat 3, Sint Maartensdijk. MODERN BEHANG in prima kwaliteit en grote sortering tegen concurrerende prijzen uit voorraad leverbaar. Wij ran den het behang machinaal voor U af a 10 cent per rol. A. G. Engelvaart en Zn. Stoofstraat 9-11, Tholen. van de afd. Tholen van het Ned. Roode Kruis op woensdag 30 maart a.s. dej nam. om 4.30 uur in de zaal van de heer P. Mees te Oud-Vossemeer. Agenda: 1. Rekening en Balans 1959 2. Benoeming lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van burgemeester Versluijs 3. Statutenwijziging 4. Benoeming afgevaardigden Alg. Vergadering. De voorzitter, D. C. BOUWENSE VOOR UW Steenbergsestraat 18-20 Bergen op Zoom Leverancier voor alle ziekenfondsen VOOR weinig geld een goede gebruikte naaimachine, ook zig zag; alle merken met garantie. Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. Kortemeestr. 17, Bergen op Zoom. VOOR DIRECTE levering beschikbaar vrijwel alle soor ten pootaardappelen, tevens prima Rijnsburger uienzaad. J. K. Poot, Scherpenisse, tel. 01666-666. Patroon gratis terwijl COSTUUMS - COMBIN ATIE's MANTELCOSTUUMS - MANTELS JAPONNEN - MEISJESTOPPERS DAMESBLOUSEN - ROKKEN - enz. enz. ALTIJD GROTE KEUZE Weststraat 12 - St. Annaland Tel. 01665-490 St Maartensdijk - Tel 01666-601 Presenteert ZATERDAG 7.30 uur De nieuwste Tarzanfilm Een nieuw Jungleavontuur vol spanning en sensatie I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 7