Chantage— Sporthoekje Over Euromarkt en het trekker-service-reglement. VOOR DE BALIE. Dat verkeer van rechts voorgaat weet een kind Geparkeerd op eigen grond Overtreding leerplichtwet. Kruschen salts - de kleine dagelijkse dosis, De 25e boekenweek (26 maart2 april 1960) Onrustige Zenuwen? JAARVERGADERING BOERENLEENBANK TE ST. ANNALAND. Ook al waren er maar 4 zaken af te wer ken, nochtans was er op de 3e vrijdag in maart de gebruikelijke zitting van het Kan tongerecht in het stadhuis te Tholen. B. A. G., elektricien te Stavenisse kwam als eerste voor de groene tafel omdat hij op 20 februari jl. als bestuurder van een personenwagen geen doorgang had vrijge laten voor een van rechts komende auto. Dit gebeurde te Stavenisse op het kruispunt Stoofdijk-Veefweg. De heer G. verklaarde ter zitting dat hij de auto van Van IJ niet tijdig had zien aankomen. Het is ter plaatse een onoverzichtelijke situatie. Overigens erkende verdachte hetgeen hem ten laste was gelegd. Getuige^ Van IJ te Sint-Maartensdijk bleek de situatie daar ook goed te kennen en was zachtjes komen aan rijden. In zijn requisitoir tipte de Officier van justitie, mr Ph. M. Schenkenberg van Mierop aan, hoe het uitzicht daar inderdaad niet te best is, maar dat is een reden te meer om er goed uit te kijken en langzaam te rijden. Wanneer men bovendien ter plaat se woonachtig is, is men volkomen van de situatie op de hoogte. Hij eiste een boete tegen G van 25,of 5 d.h. De Kanton rechter mr W. E. van Vloten wilde er wel rekening mee houden, dat het uitzicht ter plaatse slecht is, maar stelde anderzijds vast, dat tegenwoordig een klein kind al weet, dat het verkeer van rechts voorgaat. Daar om vonniste hij 30.boete of 5 dagen. De opgelopen schade wordt via de verze kering vergoed. TEGEN MILITAIRE LESWAGEN Een vorig maal aangehouden zaak tegen de chauffeur P. C. V. uit Halsteren werd opnieuw behandeld, nu ook de korporaal- rijinstructeur A. J. V. uit Bergen op Zoom als getuige was verschenen. De niet ter zit ting verschenen verdachte had op 12 no vember 1959 op het kruispunt aan de thoolse weg een aanrijding veroorzaakt met een mi litaire leswagen, toen hij geen voorrang ver leende, althans het verkeer van rechts niet voldoende ruimte liet. Bij de eerste behan deling had verdachte verklaard, dat de aan rijding was veroorzaakt omdat de militaire wagen op het kruispunt een eindje achteruit was gelopen. Getuige V bestreed die be wering en vertelde dat de leswagen na enig bijremmen tot stilstand was gekomen op "genoemd kruispunt om op zijn beurt voor rang te verlenen aan een van rechts nade rende bus. Plotseling had hij achter zich een klap gehoord en was de auto van verdachte tegen de leswagen aangereden. De wacht meester der rijkspolitie A. de B. uit Tholen hield zich aan zijn procesverbaal en meende, dat verdachte onvoldoende naar rechts was uitgeweken, hetgeen uit de remsporen dui delijk was geworden. De officier wees er op, dat verdachte in zijn verklaring tegenover de politie hele maal niet gesproken heeft van het achteruit rijden van de leswagen, maar daar pas tij dens de vorige zitting mee ter tafel kwam. Hij achtte dan ook bewezen, dat verdachte geen rekening heeft gehouden met het an dere verkeer en te haastig is opgetrokken, waarom hij een boete van 25,of 5 dagen eiste. Bij vestek vonniste de rechter conform deze eis. AANRIJDING I. K. B. te Oud-Vossemeer, chauffeur bij Van Houten had bij het achteruitrijden een botsing veroorzaakt met een stilstaande auto van koopman J. M. D„ eveneens te Oud- Vossemeer. De werkgever van verdachte was ter zitting aanwezig en voerde aan, dat dit op „eigen grond" gebeurde. De officier wees er in zijn requisitoir op, dat het bedoelde terrein voor het openbaar verkeer is opengesteld en achtte een over treding van artikel 33 der wegenverkeerswet bewezen, waarom hij 25,of 5 d.h. eiste met toewijzing van de civiele vordering van 50,ontstane schade. Bij verstek von niste de kantonrechter conform de eis. LEERPLICHTWET De landarbeider A. S. te Sint-Annaland stond terecht voor overtreding van de leer plichtwet. Drie maanden achtereen had hij een nog leerplichtig dochtertje thuisgehou den. Verdachte wees er op, dat ziekte van zijn echtgenote en andere moeilijke omstan digheden hiervan de oorzaak was. De rech ter merkte op, dat verdachte in deze omstan digheden zijn oudere dochter thuis had moe- kan ook voor wonderen doen. Duizenden werden verlost van hun rheumatische pijnen. Waarom zoudt U dan nog langer lijden. Néém Kruschen - hoe eerder hoe beter. De gunstige werking ou Uw bloedzuiverende organen blijkt al gauw. Pijnen verdwijnen, naarmate Kruschen Uw bloed vrij maakt van de onzuiverheden, die nu Uw pijnen verwekken. Als U vandaag met Kruschen begint - iedere dag de kleine dosis - onder vindt U die weldadige verlossing al gauw. ten houden en wanneer zulks financieel on mogelijk was hij zich dan tot gemeente of sociale zorg moet wenden, maar in elk geval niet de leerplichtwet gaan overtreden. Dat is en blijft strafbaar. De officier erkende de akelige omstandigheden, waarin het gezin verkeert, maar daarom kan men zijn kind maar niet thuishouden. Het gaat om de toe komst van dat kind en bovendien laat de wet zulks niet toe. Hij wilde bij zijn eis ter dege rekening houden met die moeilijke om standigheden en daarom een belangrijk ge deelte van de eis voorwaardelijk stellen. Het werd een eis van 100,boete of 20 da gen, waarvan 90,of 18 d. voorwaarde lijk met 'n proeftijd van 1 jaar. De rechter verzocht verdachte te beloven, dat hij zijn dochtertje binnen een week naar school zou sturen, na welke belofte hij 'n boete oplegde van 75,of 15 dg, waarvan 70,voor waardelijk of 14 dagen met een proeftijd van 2 jaar. Alleen vanwege die precaire om standigheden en vanwege de belofte werd het voor S. niet meer dan 5,boete. Tijdens de jongstleden zaterdag te St. Maartensdijk gehouden kringvergadering der ZLM Tholen en St. Filipsland voerden twee sprekers het woord over geheel verschillende onderwerpen. Enerzijds hield dr J. J. B. P. van Lierde, permanent medewerker van de EEG commissie te Brussel een interessant betoog over de te verwachten gevolgen voor de landbouw in Zeeland van de Europese Economische Gemeenschap, terwijl de heer W. M. J. Trienekens uit Wageningen sprak over het trekker-service reglement. De belangstelling was niet groot voor deze bijeenkomst, wat door Kringvoorzitter A. J. Groenewege onder meer werd toegeschreven aan de drukte van de vroege inzaai die dit voorjaar met zonnig weer kenmerkt. SNEL VERANDERDE MAATSCHAPPIJ In zijn openingswoord wees de voorzitter er na een welkom tot de sprekers op, hoe de vraag rijst op welke manier de boeren zich aan de snel veranderende maatschappij moe ten aanpassen en hoe ze met de snelle ont wikkeling zijn meegegroeid. Immers nog geen honderd jaar geleden was de grootste snelheid die van een galopperend paard, terwijl nu de snelheid van het geluid zelfs wordt overtroffen. De overgang van dorsvlegel naar de mo derne combine is niet langzamerhand ge komen, maar ontstond na een zeer snelle ontwikkeling. Wil men zich op de landbouw bedrijven handhaven, dan zal men bijzondere aandacht moeten besteden aan de nieuwe arbeidsmethodes, aan rationalisatie, terwijl vooral met het oog op de EEG een zo goed koop mogelijk kwaliteitsprodukt zal moe ten worden geproduceerd. Kan men een zo grote verscheidenheid van gewassen wel per bedrijf handhaven Daarvoor zijn immers ook vele machines nodig en dus grotere in vestering. Voorts zal een gezamenlijke aanschaf van grotere werktuigen nodig blij ken of bij inschakeling van loonbedrijven zullen deze met nog meer all-round werk tuigen moeten werken. Ook in de andere omringende landen wordt sterk naar geza menlijke exploitatie gezocht, al gaat het wel tegen het gemoed in, omdat het vaak ten koste gaat van persoonlijke zelfstandigheid, maar wil men met de kostprijs mee kunnen, dan kan zulks wel een noodgedwongen richting worden. Zoals de industrie zullen ook wel tot meer gespecialiseerde teelten per bedrijf moeten komen. Hierna wees de heer Groenewege op het pas verschenen rapport van de Commissie Landbouwcrediet, welke commissie tot een financieringsbehoefte voor de eerste 10 jaar is gekomen van rond 590 miljoen gulden per jaar. De conclusie der commissie was, dat de nederlandse land- en tuinbouw het meest gediend is met een Boerenleenbank wezen, zoals thans is georganiseerd, met dan op bepaalde punten verbetering, o.a. van credletverruimlng. Altijd gaaf huidje POEDER -ZALF-OLIE-ZEEP RICHTPRIJZEN Dr. van Lierde begon zijn causerie met een uiteenzetting van wat de Europese Eco nomische Gemeenschap nu eigenlijk is en van welke basis wordt uitgegaan. Het gaat dan in de eerste plaats om een vrij goe derenverkeer tussen de zes aangesloten lan den onderling en de heffing van een geza menlijk buitentarief. Daarom moet er een eind komen aan de handelsbelemmerende maatregelen van elk der landen afzonderlijk, zoals invoerrechten en beperking van import. Op 28 maart zal een en ander in de Euro pese Commissie worden besproken, waarbij het voorlopig om een tiental produkten gaat, t.w. tarwe, voedergranen, suiker, rund- en varkensvlees, zuivelprodukten, eieren, pluim vee, groenten, fruit en wijn. Daarvoor zul len dan richtprijzen worden vastgesteld, ge baseerd op de naar die produkten in het grootste consumptiegebied, het tekortgebied. De verder van het tekortgebied gelegen af nemers zullen de richtprijzen betalen ver minderd met de kosten van het transport naar het consumptiegebied. Bij groenten en fruit zal vooral de kwaliteit meespreken en is er dan ook meer nuancering. Daarbij wil men het verbouwen stimuleren van pro dukten, waaraan een tekort is. Zo moet nog wel harde tarwe worden ingevoerd, terwijl er wel voldoende zacht tarwe is. Het eerste gaat men dus stimuleren. Na vast stelling en goedkeuring dezer plannen zullen de maatregelen worden genomen vanuit Eu ropese bureaux, waartoe dan voor vrijwel elk produkt zo'n bureau wordt gevormd. Waarvan ruim voldoende is, gaat men niet aanmoedigen. Zo bijvoorbeeld de melkpro- duktie, de evenals de suikerbietenteelt in de hand zal worden gehouden. Verwacht en gehoopt wordt, dat de EEG binnen acht jaar tot stand zal zijn gekomen. Dit alles is volgens de mening van spreker voor de Zeeuwse landbouw niet ongunstig, hoewel de concurrentie binnen de aangeslo ten zes EEG landen groter zal worden. Een concurrentie, die alleen doorstaan kan wor den door de efficient producerende boer. Het zal ook met de EEG nodig blijven een goede kijk op de markt te hebben. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. De tweede spreker maakte het wat korter. Het was de heer Trienekens die er op wees van hoe groot belang goede servicebedrijven zijn waarom het dan ook zaak is bij de aankoop van een trekker te zorgen dat de bepalingen van het trekker-service reglement in acht worden genomen. Tijdens deze vergadering werden als be stuursleden herkozen, de heren B. G. Fride- richs te Tholen, J. J. Hage te Poortvliet en C. J. J. Kooijman te Sint-Annaland. De heer W. G. van Nieuwenhuijzen te St. Filips land werd als hoofdbestuurslid benoemd. Dèt is de betekenis van het boek en zo i ontelbaar veel boeken zijn er in een oneindig grote verscheidenheid, dat er altijd een bij is dat U boeit. Om aan deze eenvoudige waarheden ruchtbaarheid te geven, begon men in het jaar 1932 boekenweken te houden; tijdens de bezetting moesten ze worden overgeslagen, vier jaar lang, zodat de Boekenweek 1960 de 25e is geworden. Deze 25e Boekenweek, van 26 maart tot 2 april, staat dus nu voor de deur. De 25e Boekenweek zal op de ge bruikelijke manier worden geopend met een gala-avond, ditmaal in het Amsterdamse Concertgebouw, op vrijdag 25 maart. Tij dens die week worden overal in den lande avonden gehouden, lezingen gegeven in za len en op scholen van allerlei aard, meestal met medewerking van de boekhandel geor ganiseerd. Iedereen zal in zijn eigen woon plaats daarvan wellicht iets bemerken. Ook ontvangt ieder (jie in die week voor f 5,boeken koopt het traditionele Boe kenweekgeschenk, ditmaal een fijn en span nend verhaal „De Zalenman". Wie „De Za lenman" geschreven heeft, weet nog nie mand; men mag ernaar raden uit een lijst schrijversnamen achter in het boekje opge nomen, en men kan daarmee een prijs ver dienen. Bovendien bevat elk exemplaar van Het Geschenk een bon die recht geeft op aan koop (voor ƒ2,50) van een schitterend uit gevoerd platenboek getiteld „In 26 letters". Dit boek geeft overwegend illustratief maar ook in bondige tekst een kundig overzicht van de betekenis van het geschreven woord voor het menselijk leven; het demonstreert o.a. de invloed die de vrijheid van drukpers heeft gehad, voorts wat het boek heeft uit gewerkt op de samenleving, de godsdienst, de gezondheidsleer, wat het bijdroeg tot de uitvindingen, de ontdekkingsreizen, de so ciale verbeteringen, de wetenschap. En na tuurlijk niet in de laatste plaats komt hier aan de orde het genot, het amusement dat het boek de eeuwen door geschonken heeft, en. hoe innig het verbonden is met de liefde, met het leven van elk mens individueel, van zijn kindsheid tot zijn grijze ouderdom, heel zijn ontwikkeling door. Een boek, kortom, „In 26 letters", dat men grijpen moet eer het te laat is, want de op lage, tegen deze belachelijk lage prijs, is na tuurlijk beperkt. Tenslotte is er de gebruikelijke verzen bundel voor de jeugd speciaal, een bloem lezing ditmaal van overwegend feestgedich- ten van onze Nederlandse dichters, vanzelf sprekend getiteld „De Muze viert Feest". Dit fraaie, vrolijke en hups versierde boekje kost maar negentig cent. De Muze viert Feest, wel een goede ka rakteristiek van deze 25e Boekenweek. Maar als de Muze feestviert, dan moeten de lezers de feestgangers zijn. En de werkelijke leuze van deze zilveren Boekenweek moge luiden: DE LEZER VIERT FEEST Laat het dan deze keer vooral een boeiend, meeslepend feest worden ook voor hendie anders nooit tijd hebben. C. J. Kelk Het boek is in 's mensen leven 'n teer punt. Dit blijkt al hieruit, dat een boekenliefhebber zich smartelijk gewond voelt, wanneer hij een ander hoort zeggen: „ik lees nooit een boek, daar heb ik geen tijd voor; het is al mooi als ik de krant inkijk". Een boekenlief hebber is altijd een soort propagandist en eigenlijk zou hij hietk liever willen dan die ander maar meteen bekeren. Voor de lief hebber immers is zijn lektuur in zekere zin even noodzakelijk als z'n dagelijks brood. Gelukkig de mens die weet, dat hij bij brood alleen niet leven kan; hij bezit de gave zich boven zijn stoffelijke noden te ver heffen. In deze tijd van een hoog opgevoerd Mijnhardt's Zenuwtabletten levenstempo, uitgedrukt in het snelverkeer, het straatlawaai en de reclameschreeuw, is het boek het enige middel dat de mens uit zijn aktiviteit in de kostbare stilte voert, waar hij tot rust komt en tot zelfinkeer. Vergeet even alles wat van buiten op U aankomt en zet U stil neer met een boek. Verdiep U in uw lektuur en laat U er door meeslepen. Ze schenkt U nieuwe gedachten, beelden, inzichten. Want in een boek is een ander mens aan het woord en deze dwingt LI te luisteren. En luisteren is een grote kunst. SMERDIEK NAAR HET KAMPIOENSCHAP Ons eilandelftal uit de Smalstad heeft het door ons reeds bij de aanvang der competitie uitgesproken vertrouwen in haar kunnen tot op heden niet beschaamd. En met dit „he den" is de competitie al dusdanig gevorderd, dat de sportliefhebbers het nu ook wel als zeer waarschijnlijk mogen achten, dat Smer- diek kampioen wordt. Sinds ons laatste sporthoekje is het overigens ternauwernood aan een depressie ontkomen, al moet van haar mededingers worden gezegd, dat die zelfs niet ontkomen zijn. We moeten nu zo'n week of drie teruggaan en die zaterdag had Smerdiek vrouwe Fortuna buitengewoon aan haar zijde, toen een pittig spelend ONI met groot overwicht niet verder kwam dan een 4-4 einduitslag op het Smerdiekse veld. De week daarop ontsnapte Smerdiek op nieuw aan een nederlaag, zo niet aan een gelijkspel, toen het zwak spelend van PTT met 1-2 won, waarbij de Bredanaars protest aantekenden voor een toegekende strafschop. Maar zelfs bij inwilliging van dit protest betekent het voor Smerdiek dan toch nog maar één verliespunt. De uitwedstrijd van zaterdag jl. tegen Good Luck 2 werd vol gens onze niet gepubliceerde verwachting opnieuw tot een goed eind gebracht door een 1-4 eindstand in het voordeel van Smer diek. Hoewel Chrislandia praktisch nog één punt voor staat is Smerdiek theoretisch nu al ver de meerdere en zal dit a.s. zaterdag bekrachtigen door de leiding over te nemen en zich dit leiderschap niet meer laten af snoepen. Een betere kans heeft Smerdiek althans niet eerder gekregen. Een ook zon der chauvinisme zie de standenlijst maar door kan men stellen, dat Smerdiek dit resultaat verdient, ook al stak het dan bij meerdere wedstrijden diet hemelhoog boven de tegenstander uit, zoals bijv, tegen ONI, 2 maal, HNC en nu PTT. Chrislandia heeft het in deze competitie heus niet slecht gedaan, maar is de laatste maanden na de rustperiode toch wel afgezakt. Zeven gelijke spelen zullen zelden in een competitie met zo weinig elftallen enige reële kans op het kampioenschap ge ven. Zo liet Chrislandia zich bijvoorbeeld op 4 maart door een sterk opkomend Kogel vangers, dat de rode lantaarn inmiddels heeft overgedragen, kloppen met 4-3, ver volgens won Chrislandia met 6-2 van Seolto en zaterdag met 3-1 van HNC, waarmee het de meeste thuiswedstrijden er op heeft zitten en nu meer uit dan thuis gaat spelen voor de nog resterende 3 wedstrijden. Theoretisch halen ze daaruit dan nog 6 punten, is totaal 27, terwijl Smerdiek tot 32 punten kan ko men en dus in feite nog 4 punten kan prijs geven en toch nog kampioen worden. Vrederust heeft de laatste weken zijn laatste kans om mededinger te blijven ver speeld. Het klopte weliswaar 4 maart Good Luck 2 met 6-1, maar verloor de week daar op van HNC met 3 - 1 en moest zaterdag in Kogelvangers weer haar meerdere er kennen door een 4-2 nederlaag. Hoger dan 25 punten kan Vrederust nu al niet meer komen en daarmee is een titelbereik afge daan. Om nu maar gelijk bij Kogelvangers te blijven kan worden opgemerkt, dat deze lange tijd laagst geplaatste ploeg zich danig heeft opgewerkt. Zie vorengenoemde uit slagen, terwijl het bovendien op 11 maart tegen Good Luck 2 gelijk speelde 1-1 en toen reeds de lantaarn aan laatstgenoemde overdroeg. Dit betekent echter niet, dat Seolto en PTT al geheel uit de gevarenzone zijn. Met het ene puntje verschil op Good Luck 2, die bovendien nog 2 wedstrijden minder speelde dan PTT is het nog lang niet uitgemaakt, wie definitief hekkensluiter wordt. Dit kan nog per week wisselen. Spanning vooral dus onderaan de ranglijst. Uitstekend werk deed ONI na de rust pauze, die herhaaldelijk won of gelijk speel de, o.m. tegen Smerdiek en zaterdag met 6-0 won van PTT. En om dit alles nu nog eens rustig te overzien geven we hier de stand in deze afdeling Chrislandia Smerdiek Vrederust ONI HNC Kogelvangers Seolto PTT Good Luck 2 gsp. 15 12 14 14 13 15 13 15 13 gw. gl. vrl. pt. vr. 7 4 3 5 6 2 4 4 5 21 20 17 13 12 12 10 10 9 35 45 44 31 36 39 30 28 19 Totaal 124 wedstrijden met 124 punten. WHS ZAKTE AF In de tweede klasse A heeft zc het dit deed WHS te vroeg gejuicht. Het won achtereenvolgens 9 wedstrijden, maar toen kwam het keerpunt, zij dat het doel- puntenverschil ook telkens zeer klein was. Nadat het met 2-1 van SSC 2 had verloren, sloeg het de week daarop tegen Good Luck 3 goed terug door een 9-2 zege, maar de twee daaropvolgende uitwedstrijden werden 4 ver- liespunten. Eerstens op 11 maart tegen Seol to 2, toen WHS 80 minuten op de Zeven- bergse helft speelde, maar de gastheer met 1 doelpunt overwinnaar bleef; 1-0 en zater dag jl. toen in een overigens wel snelle wedstrijd in Sprang tegen het tweede elftal daar opnieuw werd verloren met 4-3. Het zat WHS, dat al twee weken met 4 invallers weg ging, bepaald niet mee, toen het eerste doelpunt van Jaap Ridderhof uit een mooie aanval voor buitenspel werd afgekeurd, maar het was een feit. Even later ging er toch één wel geldige goal op dezelfde wijze in, na een gloeiend hard schot van dezelfde speler. Het blijven staan van de WHS ver dediging kostte de gelijkmaker en een se conde voor rust maakte Sprang er 2-1 van. Een strafschop bracht WHS de gelijkmaker en opnieuw werd het een felle en snelle strijd met vooral voor de gasten een paar open kansen. Het was echter opnieuw Sprang dat de leiding nam uit een ver schot, waarop Jan Quist, die voor rust een zeker doelpunt door een bijzondere reaktie had gekeerd, niet ageerde. Het was een van de weinige ogenblikken, dat de gevaarlijke mid- voor, goed bewaakt door Rien Boot vrij spel kreeg. Bram Rijnberg zorgde na goed voorbereidend werk van Bram Gunter en en Bert Keur voor de derde goal en op nieuw stonden de partijen gelijk. Allen reeds tevreden met deze uitslag en nu met een stevig aanvallend WHS kwam er één mi nuut voor het eindsignaal nog wijziging in de stand, toen het ditmaal wel uit elkaar ge speelde WHS achterhoede niet kon be letten, dat de Sprangse linksbinnen het leer in het net joeg :4-3 en onmiddellijk daarna het eindsignaal. En hiermee is dan Sprang 2, die slecht begon, maar alle 7 laatste wedstrijden won aan de leiding gekomen, met een gespeelde wedstrijd meer dan de leider tot dusver WHS. De derde mededinger Velocitas KMA liet zaterdag jl. weer 'n steekje vallen door met niet minder dan 7-2 te verliezen van Seolto 2. VVN 2 moest in SSC 2 zijn meerdere erkennen: 1-3 en zaterdag jl. won SSC 2 opnieuw, nu van Blauw Wit met 2-0. Good Luck 3 verloor 11 maart van BWR met 1-2 en zaterdag van Smerdiek 2 met een gelijke uitslag: 1-2. Sprang 2 had 11 maart HNC met 0-7 geklopt, zodat wel uit alles blijkt, dat dit elftal in de running is. Voor wat de degradatiekandidaat betreft lijkt het wel niet anders meer te kunnen lo pen of HNC 2 blijft hekkensluiter. Boven aan is echter nog van alles mogelijk en heb ben Sprang 2, WHS en Velocitas KMA nog evenveel kansen, waarbij dan eerstgenoemde de leiding overnam, zoals uit de stand blijkt gsp. gw. gl. vrl. pt. vr. tg. Sprang 2 14 10 1 3 21 50 26 WHS 13 9 1 3 19 51 24 The Gunners 2 16 6 5 4 17 36 27 Velocitas KMA 12 7 2 3 16 36 26 Good Luck 3 14 5 4 5 14 43 33 SSC 2 15 7 0 8 14 41 40 BWR 15 5 3 7 13 29 39 Smerdiek 2 13 4 4 5 12 33 32 Seolto 2 14 4 4 6 12 23 42 VVN 2 12 4 2 6 10 32 43 HNC 2 14 0 4 10 4 13 44 Totaal 152 wedstrijden met 152 punten. DINTELOORD 2 AAN DE KOP In de 3e klasse is de strijd eveneens open gebleven. Dinteloord 2 heeft de leiding, maar Chrislandia 2 volgt op de voet. In deze af deling kroop WHS 2 wat naar boven en heeft Vosmeer 3 hekkensluiter Kogelvan gers 2 behoorlijk achter zich weten te laten. Het klopte trouwens 11 maart Kogelvan gers 2 ook met 1-5, maar verloor zaterdag van Chrislandia 2 met 0-9. De derby tussen Dinteloord 2 en Chrislandia 2 werd in het voordeel van eerstgenoemde beslist door een 2-1 overwinning, terwijl WHS 2 een stevige zege op Dinteloord 3 behaalde: 7-1, zaterdag jl. won WHS 2 opnieuw, nu van Kogel vangers 2 met 4-1. De stand in deze afde ling luidt gsp. gw gl- vrl. pt. vr. tg- Dinteloord 2 12 9 2 1 20 35 12 Chrislandia 2 12 8 2 2 18 41 18 Chrislandia 3 10 4 3 3 11 37 24 WHS 2 11 5 1 5 11 29 26 Vrederust 2 11 4 1 6 9 39 25 Vosmeer 3 13 4 1 8 9 23 68 Dinteloord 3 10 3 2 5 8 21 36 Kogelvangers 2 11 2 0 9 4 17 37 Totaal 90 wedstrijden met 90 punten. DE VERWACHTING HNC gaat het opnemen tegen PTT en mag op winst rekenen.Voor Seolto zal dat minder gemakkelijk gaan, nu ONI daar op bezoek komt. We rekenen op winst voor de gasten. Smerdiek zal thuis geen moeite heb ben met Good Luck 2 en daarom te meer is de ontmoeting Vrederust-Chrislandia, die ook zaterdag wordt gespeeld, wel erg be langrijk. Het lijkt ons zeer wel mogelijk, dat het de thuisclub is die winnaar blijft, waarom we ook reeds bij de aanhef hebben ge suggereerd, dat na zaterdag Smerdiek de leiding zal overnemen. Chrislandia heeft bij verlies hoegenaamd geen kans meer op de titel, 2e KLASSE Voor VVN 2 zal het ook niet mogelijk zijn de opmars van Sprang 2 te stuiten. Smerdiek 2 gaat opnieuw winnen van Good Luck 3, nu dan op eigen veld. The Gun ners 2 verwacht WHS, zijnde nummer 2 en 3 op de ranglijst. Voor WHS zit er niet anders op, dan nu te winnen om nog aan de kop te blijven meedoen. En eenvoudig zal dit niet zijn, ook al zakte The Gunners 2 de laatste tijd wel wat af. HNC 2 ziet geen kans om Velocitas KMA iets in de weg te leggen, al komt laatstgenoemd elftal vaak met verschillende spelers uit vanwege het militaire karakter van dit team. BWR ten slotte zal met een gelijkspel tegen Seolto 2 al tevreden kunnen zijn. IN DE 3e KLASSE verwacht Chrislandia 2 ditmaal Vrede rust 2 en mag op winst rekenen. Vosmeer kon overigens best weer in staat zijn Chris landia 3 een nederlaag te bezorgen en zich daarmee nog steviger in de afdeling te handhaven. Kogelvangers 2 maakt tegen Dinteloord 2 geen kans. Het droge en voor de landbouw finan cieel niet gunstige jaar liet noch op de om zet, noch op de spaarinleg reeds zijn in vloed gelden, voor wat de Sint-Annalandse Boerenleenbank betreft. Met nog ongeveer 4 ton meer ingelegd spaargeld, kwam de Bank aan een totaal van 4.366.209,25. En een vrijwel evenredige groei liet het ander financieel aspect van deze Bank zien, zoals een toename van de lopende rekening, jeugd- spaarwet, schoolsparen, tot en met het Boek- houdbureau toe. Daarom was 1959 voor deze Bank een in financieel opzicht uit stekend jaar. Daarvan getuigde ook voorzitter C. J. J. Kooijman in zijn openingswoord tijdens de dinsdagavond jl. in het Dorpshuis, gehouden jaarvergadering, waarbij ook verschillende dames tegenwoordig waren. Het aantal aan wezige stemgerechtigden bedroeg 57. (Het verleden van HANNEKE SCHONEVELD) 15 door JOKE DE VALK Nabij het Marktplein dronken ze koffie. Tegen de middag waren ze weer terug in Lunteren, waar de tafel al gedekt was. Grobbe had een nieuwe rit over de Veluwe voorge steld, maar Hanneke dankt vriendelijk, maar beslist. ,,Ik ga vanmiddag een poosje zwemmen en verder zal ik wel zien, wat ik doe." Ze zag duidelijk de teleurstelling op zijn gezicht, maar ze hield voet bij stuk. Ze vond hem een geschikte vent, maar ze wilde hem beslist niet aanmoedigen. Stel je voor Ook deze dag was het gloeiend heet weer en Hanneke slaakte een zucht van verlichting, toen ze zich in het water liet glijden. Ze zwom de baan een paar keer rond, waarna ze uit het water kwam en een plekje in de schaduw zocht om wat uit te blazen. Met haar bad handdoek half over de schouders zat ze te kijken naar de drukte in het bad. Ze had er zodoende geen erg in, dat er iemand naar haar toe kwam en vlak bij haar bleef staan. Op een gegeven ogenblik keek ze wat rond en toen blikte ze in de ogen van haar baas. „Gunst, u doet me schrikken," zei ze, de badhand doek dichter om zich heen trekkend. „Heerlijk is het hier, vindt u niet?" „Ik heb je een paar keer gezien bij een man in een auto," zei hij met gefronste wenkbrauwen. Ze keek hem eerst verwonderd aan, maar schoot daarna in een lach. „Nou, en wat zou dat?" „Ga je met hem trouwen vroeg hij bruusk. De lach op haar gezicht bestierf en ervoor in de plaats kwamen diepe rimpels in haar voorhoofd. „Pardon Het kwam er scherp uit. „Ik vroeg, of je soms met hem gaat trouwen." Ze haalde haar schouders op. „Op dergelijke onzin zal ik maar geen antwoord geven." „Wie is die kerel?" Op dit moment dacht Hanneke aan haar voor gangster. Josien had gedurende de eerste proefmaand verschillende malen gezegd: „Je zult wel eens een grof heid van hem moeten slikken, doch dan denk je maar: Vent, je bent niet wijzer. Dat doe ik ook altijd." Tijdens de vijftien maanden, dat ze nu bij hem werkte, was het met die grofheden nogal meegevallen. Er was een keer onenigheid geweest over het vaasje bloemen. „Op mijn bureaus geen Lisse en Hillegom", had hij gezegd. Maar diezelfde avond was hij al bijgedraaid. Doch nu liet Jan Dubois zich dus van zijn andere zijde zien. Langzaam kwam ze overeind en hield haar hand doek dicht om zich heen. Ze keek hem met een vlam mende blik aan en antwoordde op afgemeten toon: „Meneer Dubois, tijdens het werk ben ik uw onder geschikte en zal ik uw vragen beantwoorden, voor zo ver ze op het werk betrekking hebben. Maar nu heb ik vakantie en ik ben niet van plan om u hierop van repliek te dienen. Goede middag." Ze keerde hem haar rug toe en wilde weglopen, maar de advokaat greep haar bij de schouder en hield haar tegen. „Ik wil niet, dat je met mannen omga," zei hij. Ze draaide zich om en rukte zich los. „En ik wil niet, dat u zich met mijn privé-zaken bemoeit, begrepen Al bent u honderdmaal mijn baas. Buiten mijn arbeids uren en in mijn vakantie kan ik doen en laten wat ik zelf wil en ik behoef gelukkig aan niemand daarvan verantwoording af te leggen." „Juffrouw Schoneveld, luister nu eens Opnieuw greep hij haar bij de schouder. „Als u me nog één keer aanraakt, ga ik gillen dreigde ze. „Ja, maar luister dan. Ik wil u niet verliezen. Begrijpt u dat dan niet?" Ze keek hem verwonderd aan en haar trekken ont spanden zich. Eigenlijk was hij nog precies een kind, al was hij een advokaat, die beroemd ging worden. „Wie zegt, dat u mij verliest Als de vakantie voorbij is, kom ik gewoon weer terug. Tenminste, als u me verder met rust laat." „Dus er is niets bizonders tussen u en die man „Ach welnee. Hij is mijn tafelgenoot in het pension en ik ben een dag met hem wezen toeren over de Veluwe, terwijl we vanmorgen naar de barneveldse markt zijn geweest. Dat is alles." Hij keek haar geruime tijd aan en boog toen zijn hoofd. „Sorry, juffrouw Schoneveld. Ik ben natuurlijk een dwaas. Maar ik heb een hekel aan nieuw personeel. U bent nog maar zo komt bij me en..." Ze legde haar hand op zijn erm en zei, nu op veel rustiger toon: „Maakt u zich toch geen zorgen, Ik heb beslist geen trouwplannen. Maar ik wil me op m'n eigen manier amuseren tijdens m'n vakantie. En wilt u me nu excuseren Ik ga me kleden." Opnieuw draaide ze zich om en liep naar haar hokje. Terwijl ze zich kleedde, rilde ze nog van veront waardiging. Stel je voor, dat haar baas ook al zeggen schap zou hebben over haar vakantiebezigheden. Waar om was hij niet ergens anders heengegaan Waarom juist naar Lunteren Goeie, wat een wonderlijke man was hij toch. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 6