WELKOM Jan Overeenkam Piet van Tilburg „MARGRIET" MODESHOW STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK mof 1 3 M I 1 Gi ST. FILIPSLAND niet alles goud* exclusieve bruidstoiletten 1 Kies NU uw Zomermantel of Mantelcostuum SCHERPENISSE POORTVLIET PREDIKBEURTEN MODERNE voor Vader en Zoon COSTUUMS VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE TAPIJTEN aangebracht, maar dit werd van overheids wege voor een 2 klassige school niet toe gestaan. Op verzoek sloot de erevoorzitter ds. P. Westland de bijeenkomst met dank zegging. GEVONDEN Een rijksdaalder en wit kinderwantje. In lichtingen bij wachtmeester Duine. VOOR DE JEUGD Behalve een attraktie tijdens de leden vergadering, gaf de pl. Boerenleenbank ook dit jaar weer een aparte jeugdmiddag, waar behalve het aanbieden van versnaperingen enkele filmpjes werden vertoond, o.m. ook de in het verslag van de Boerenleenbank vergadering in het kort weergegeven film „Circus Beer." AANBESTEDING EN GUNNING Namens de Herverkavelingscommissie werd door de Nederlandse Heidemaatschap pij aanbesteed het aanleggen, verbeteren en verharden van dammen en opritten met bij behorende werken in de blokken B.C.E. en L. Hoogste inschrijver was W. Bastiaanse te Halsteren voor 525.777. De laagste inschrijvers, aan wie het werk is gegund waren de gebroeders J. M. Moerland Zonen te Sint-Annaland voor 468,90. Met dank aan allen, voor de getoonde belangstelling, sloot de voorzitter daarna de vergadering. N.C.V.B. Dinsdagavond kwam de N.C.V.B. in ver gadering bijeen. Mevr. Lindhout, de presi dente, opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 105 3 en ging daarna voor in gebed. Er werd een Schriftgedeelte voor gelezen, waarop de meditatie volgde. Spreker voor deze avond was, de heer Laarman met als onderwerp: „De heiligheid van Gods naam en de lectuur van deze tijd." Spreker eindigde deze avond met dank gebed. DE BOERENLEENBANK IN HET GOUD Donderdag 31 maart, zal het voor de Boerenleenbank alhier een bijzondere dag zijn. Dan wordt nl. het 50 jarig bestaan der Bank gevierd met een receptie van 3 tot 5 uur in het dorpshuis en met een buiten gewone vergadering in de avonduren, waar voor wel zeer grote belangstelling zal be staan. Op dit gouden bestaan zal in het volgend nummer nog teruggekomen worden. Mogen we nu reeds onze gelukwensen voe gen bij de vele, die bestuur en raad van toezicht en in haar alle leden ten deel zal vallen. Dat ook in Stavenisse een Boeren leenbank in een behoefte voorziet en dat niet alleen maar uitsluitend voor wat het agrarisch deel der bevolking betreft, maar in feite als „dorpsbank" toont dit gouden jubileum en hopen we later met gegevens te bevestigen. DAMCOMPETITIE A. Stoutjesdijk H. Priem 0-2 H. Priem A. Stoutjesdijk 0-2 Jo. v. Oeveren A. v. Haaf ten 2-0 W. Vermaas A. J. v. Oeveren 0-2 M. de Rijke A. v. Haaften 2-0 Jo. v. Oeveren W. Vermaas 2-0 J. J. Bosloper A. Stoutjesdijk 1-1 A. Stoutjesdijk A. v. Haaften 2-0 A. v. Haaften A. Stoutjesdijk 0-2 VERGADERING SCHIETVERENIGING De schietvereniging „Prinses Beatrix" hield haar jaarvergadering in hotel A. Hen- drikse. De voorzitter de heer P. Steendijk heette allen hartelijk welkom. Getracht zal worden om samen met de ijsclub een bazar te houden. Het gehele bestuur, het welk aftredend was, werd herkozen. De militairen die lid zijn van de vereniging behoeven gedurende hun diensttijd geen contributie te betalen. De penningmeester had aan uitgaven 204,60 en aan inkomsten 384,50. In de pauze had een verloting plaats. VERGADERING IJSCLUB De IJsclub „Eendracht bindt" hield in hotel Moerland haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. C. Moerland. In zijn openingswoord riep deze allen een hartelijk welkomstwoord toe. Hij deelde mede, dat men was overgegaan tot aankoop van een pomp met electro motor om de baan onder water te zetten. De kosten bedroegen 1100,De helft kon uit de kas worden betaald, terwijl de andere helft door verkoop van loten kon worden aangevuld. Hoewel alle loten niet waren verkocht, zou toch gezorgd worden, dat de pomp dit jaar zou worden betaald. Hoewel er nog was geprofiteerd van het ijs, was de baan niet best, daar ze afliep. Uit het jaarverslag van de sekretaris bleek het aantal leden 225 te bedragen. We kun nen a.s. winter een goede baan tegemoet zien, aldus de sekretaris. De penningmeester had nog een bedrag van 195,89 in kas. De aftredende bestuursleden de heren C. J. Moerland en L. Moerland werden bij ac clamatie herkozen. De heer J. de Graaf, die geheel belange loos de contributie had opgehaald werd een doos sigaren overhandigd, terwijl zijn vrouw een doos bonbons kreeg. Na afloop der ver gadering had de trekking der loten plaats. Hoofdprijs centrifuge C. Hage Lzn., kin derfiets Joh. den Braber, laarzen met schaat sen A. Pruissen, kinderstep Mina Potappel. OUDERAVOND O. L. SCHOOL Woensdagavond 16 maart werd in de o.l.s. een druk bezochte ouderavond ge houden, waarbij tegenwoordig waren burge meester en wethouders en enkele gemeente raadsleden. Vooraf was er gelegenheid het werk der kinderen te bezichtigen, waarbij de ouders konden informeren bij het schoolpersoneel naar de prestaties van hun kinderen, waar van een intensief gebruik werd gemaakt. Na opening door de voorzitter der ouder commissie, de heer P. J. Koopman en vast stelling notulen hield het hoofd der school, de heer J. Bruin een inleiding over de schooltest. Spreker betoogde, dat deze in telligentietest slechts een momentopname is en de resultaten hiervan niet altijd even be trouwbaar zijn. Om te onderzoeken, of b.v. 'n leerling al of niet geschikt is voor een H.B.S. achtte hij de uitkomsten van een dergelijke test lang niet altijd voldoende en gebeurt het vaak, dat een in werkelijkheid minder geschikte leerling opgeofferd wordt aan de eerzucht van de ouders, door deze toch naar bedoelde school te sturen. Daar het hier een zeer actueel onderwerp betrof, was voor deze uiteenzetting veel aandacht. Daarna werd door de heer Walrecht de filmstrook „De wildtuin van Paul Krüger" in Zuid-Afrika vertoond. Om de ouders te laten zien, wat de bedoeling is van de film strook, waarvan tegenwoordig veel gebruik wordt gemaakt, werd het bekende verhaal van „Bambi, het hertenjong" als voorbeeld gebruikt. Uit de toelichting bleek, dat bij deze stroken allerlei vakken kunnen worden betrokken, zoals rekenen, taal, aardrijks kunde, tot zelfs de hygiëne, waarbij het grote voordeel is, dat het geleerde nu een meer praktische waarde heeft. EEN BRIL STAAT IEDER.W tenminste zo'n vlo» brilmontuur, dat precies past bij hun jeugdige gezichtjes. Daarvoor naar Fortuinstr. 12 - Bergen op Zoom f AKTIE 4 x Z. N In het kader van de hulpaktie 4 x Z... N heeft de plaatselijke afdeling van de NCVB besloten ook hieraan hun medewerking te verlenen. Het ligt in de bedoeling, door ver koop van oliebollen a.s. week een bedrag voor deze aktie bijeen te brengen. CONTACTAVOND GEMEENTEPERSONEEL Donderdagavond had in de zaal van de kleuterschool een contactavond plaats van het gemeentepersoneel. Burgemeester Bouwense vertoonde film opnamen van de Oranjefeesten te Sint- Maartensdijk en Scherpenisse van vorig jaar, terwijl men nog enkele flitsen te zien kreeg van de ambtenarenreis naar de „Expo" te Brussel. Verder waren er nog enkele documen taires, o.m. over de Papoea's in Nieuw- Guinea en de skisport in de Zwitserse ber gen. Na deze films bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Gezien de animo, die er voor deze avond bestond en de prettige sfeer, waarin een en ander verliep, blijkt wel duidelijk dat deze avonden er toe bijdragen het onderling con tact te versterken, waarom men het plan heeft in de toekomst meerdere van deze bij eenkomsten te organiseren. BESTUUR CHU-AFDELING De samenstelling van het bestuur der on langs ter plaatse opgerichte CHU-afdeling is als volgtD. Kleppe, voorzitter, H. Rijsten- bil, secretaris, P. A. Kievit, penningmeester, L. C. van Doorn en I. van Dalen, leden. SCHRIFTELIJK VERKEERSEXAMEN Op het gehouden schriftelijk verkeersexa- men werden door elf leerlingen van de o.l. school maar 25 fouten gemaakt of gemiddeld 2s/n per leerling, waardoor dus allen in aanmerking komen om straks het praktisch gedeelte af te werken. STICHTING DORPSGEMEENSCHAP 22 Maart werd onder leiding van burge meester D. C. Bouwense een bijeenkomst gehouden om te komen tot oprichting van een pl. dorpsgemeenschap. Van vrijwel alle plaatselijke verenigingen was een afvaar diging aanwezig. De heer Bouwense wees er op, ook enkele jaren geleden al getracht te hebben tot een Dorpsgemeenschap te ko men, welke pogingen faalden. Ook nadien is dit nog wel eens geprobeerd. Nu de streek kans heeft een vormingsleider te krijgen zal het zeker gewenst zijn dat er een nauw contact komt tussen de plaatselijke vereni ging onderling. Het zal vooral voor de jeugd van belang blijken te zijn. Na onderling overleg waren de aanwezigen het er over eens, dat een Dorpsgemeenschap gewenst is. De burgemeester stelde hierna voor een commissie samen te stellen, waarin voorlopig zitting kregen mevr. van Doorn-Hage, mevr. Joppe-v. d. Werf, de heren L. A. M. Elen- baas, P. Jagt en M. Hage Mzn. Hiervan zal de heer Elenbaas de leiding op zich ne men. Bij een volgende vergadering zal op nieuw aan alle verenigingen een uitnodiging worden gezonden. De afgevaardigden kun nen met hun andere bestuursleden overleg gen, hoe ze de Dorpsgemeenschap willen ontwikkelen. „GELD" In de ruimste zin was dit de titel van het onderwerp, dat dinsdagavond jl. in het „Hol land Huis" werd behandeld in het kader van de jongeren cyclus lezingen. Het was nl. mr H. Schroder uit Utrecht die het onderwerp behandelde de „functie van geld en crediet". Geld moet gezien worden als ruilmiddel rekeneenheid en waarde eenheid. Wanneer geld alleen maar gebruikt kan worden om te ruilen is er iets mis. Men moet immers ook trachten iets over te houden. Belicht werd hoe het vroeger ging zonder geld door de goederenruilhandel. Maar goederen- ruil is niet altijd mogelijk in deze tijd. Zo ruilt men nog wel eens op internationaal niveau wat men liever niet heeft, bijvoor beeld Nederland goederen aan Italië, waar voor sinaasappellen terugkomen, terwijl men eigenlijk machines nodin heeft. Door middel van het geld kan dit worden voorkomen. Spreker behandelde voorts het chartale geld of de munten en geldbiljetten en het girale geld, het saldo bij de potcheque- en giro dienst en de banken. Uitvoerig stond mr Schroder stil bij het economisch beleid, zo wel van overheid als particulier. Over 14 dagen wordt de laatste jongerenavond ge- DE OUDSTE INWOONSTER Woensdag 23 maart herdacht mevr. M. I. Beurkens-Mol haar 97ste geboortedag. Onze oudste inwoonster is nog zeer vitaal en kan haar huishoudentje nog aardig bijhouden, al laat ze het zwaarste werk dan maar liever en terecht aan een ander over. Voor alle vragen van de dag heeft ze nog belangstel ling. Veel gelukwensen mocht zij ontvangen en langs deze weg willen we daar ook die van alle lezers bijvoegen. C.P.B. VERGADERDE In hotel „De Druiventros" hield de afde ling St. Filipsland van de Christ. Platte landsvrouwenbond haar vergadering onder leiding van haar presidente mevr. Vogelaar- Hanse, die deze bijeenkomst met gebed en een korte meditatie opende. Uit het financieel verslag bleek dat de afdeling het boekjaar kon afsluiten met een batig saldo van 17.50. Na een periode van 5 jaar de presidentele zetel bezet te hebben trad de presidente af. De volgende vergadering, die op 10 mei zal gehouden worden wordt dan gepresideerd door de vice-presidente, mej. M. Neele. Als bestuurslid werd gekozen mevr. A. de Jager- Boudeling. Daarna begon de verkoop van 3/4 en lang model BETERE CONFECTIE VOOR VERRASSEN E PRIJZEN Kremerstraat 11 Bergen op Zoom COLLECTE N.V.V. T.B.C.-FONDS Voor bovenstaande collecte werd ditmaal niet minder dan 193,44 bijeengebracht. Een zeer mooi bedrag, waarvoor de gevers harte lijk dank wordt gebracht. COLLECTE De collecte voor „het Hogeland", die een dezer dagen in onze gemeente werd gehou den bracht 53.90 op. NAAR PERZIE Hiertoe door de Ned. Heide Mij in de gelegenheid gesteld, vertrok verleden week vrijdag onze dorpsgenoot de heer C. Kaas hoek voor een periode van 8 maanden naar Perzië. Vanaf Schiphol ging de reis per vliegtuig naar Teheran en vandaar naar Sa- bol, in welke omgeving hij meetwerkzaam- heden zal verrichten bij het aanleggen van wegen in dienst van de firma Brederoo te Lltrecht. JAARVERGADERING VARA-AFDELING Op 14 maart werd in de zaal van de heer Lindhout de jaarvergadering gehouden van de VARA-afdeling ter plaatse. Voor zitter H. P. van Zetten betuigde in zijn openingswoord zijn spijt over de geringe opkomst der leden. Er kwamen in 1959 tien nieuwe leden bij, waardoor het totaal op 184 is gebracht. De penningmeester sprak over een batig slot van 39,97. Als af gevaardigden naar de districtsvergadering in Goes op 26 maart werden gekozen J. Bazen en L. A. Kampman, terwijl deze heren tevens als bestuurslid werden herkozen. ONTSPANNINGSAVOND BRANDWEERVERENIGING Op donderdagavond 17 maart j.l. hield de Brandweervereniging „Sint-Maartensdijk en Scherpenisse" haar jaarlijkse ontspan ningsavond in het „Holland Huis" te Scher penisse. Voor deze avond waren eveneens uitgenodigd de gemeentebesturen van beide gemeenten met hun secretarie-personeel en het Hoofd van de Zelfbescherming Burger bevolking te Scherpenisse. De voorzitter, de heer Stoutjesdijk van St. Maartensdijk opende met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, in zonderheid tot wethouder Kleppe en diens echtgenote. De opkomst was niet zo groot, daar ver scheidene genodigden waren verhinderd w.o. de burgemeesters van beide gemeenten. Des te meer verheugde het de voorzitter de heer Kleppe onder de aanwezigen op te merken. Door de toneelgroep „Ons Genoegen" van Scherpenisse werd die avond het prach tige toneelstuk opgevoerd „Zij, die ge stuurd was". De opvoering van dit toneel stuk was subliem. Na de opvoering was er nog een gezellig samenzijn met opluistering van muziek van het muziektrio „The Rythm Boys". INRICHTING PASTORIE Een door de Hervormde kerkvoogdij ter plaatse gehouden inzameling met blanco envelop voor inrichting van de pastorie le verde het mooie bedrag op van 1817, houden, die door henzelf zal worden ver zorgd. G. V. EXCELSIOR Op de jaarvergadering van genoemde vereniging werd na voorlezing en goedkeu ring van het jaarverslag en het financieel verslag besloten tot het aanschaffen van nieuw materiaal o.a. een rekstok voor de jongensgroepen. Bij de bestuursverkiezing werden de heer P. Visser en mej. A. Beeke herkozen; de kascommissie benoemd uit de leden C. de Jonge, J. de Groen en A. van Nieuwen- huyze. Met algemene stemmen werd besloten tot het invoeren van spaarkaarten, waartoe ieder lid inmiddels een spaarkaart heeft ontvangen. Het ligt in de bedoeling dat de leden met dubbeltjes en kwartjes zelf leren sparen voor de aanschaffing van b.v. sport- kleding. Voor dit geld ontvangen zij spaar- zegels overeenkomstig de waard van het meegebrachte geld. Mejuffrouw C. Sloot- maker verklaarde zich bereid de zorg van dit zegelfonds op zich te nemen. AAN KOMEN LOPEN Er is een zwarte hond (reu) komen aan lopen. De eigenaar kan bij wachtmeester de Lange inlichtingen krijgen. hetgeen ieder lid spontaan voor dit doel had gegeven met verloting en grabbelton. Dat arbeid beloond wordt mocht ook de pen- ningmeesteresse van deze afdeling op deze avond ondervinden. Want al de drukte van verkoop, verloting en grabbelton brachten het mooie bedrag op van 135,welk bedrag voor de kas bestemd is. Tot slot sprak de presidente nog een af scheidswoord, waarna de vice-presidente haarhartelijk dankte voor de liefde en tijd die ze in deze 5 jaar aan de afdeling had ge geven. Als herinnering werd haar een boek werk overhandigd. op zondag 27 maart 1960 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur Cand. J. Broekhuis uit Barneveld. 7 uur ds. J. den Hoed. Donderdag 31 maart 3 uur ds. J. den Hoed. Huwelijksbevestiging van Jacob van de Zande en Janna Potter. Geref. Kerk 10 uur bevestiging cand. J. van Egmond door ds. L. v. d. Linde van Rijnsburg. 5 uur Intrede ds. J. van Egmond. Het zag er bij Kees deze week niet roos kleurig uit, ook al scheen er een voorjaars zonnetje in zijn kamer. Kees zélf zag er niet rooskleurig uit. Ondanks dat er vele lam metjes in de wei huppelen. Maar Kees had deze week weinig lente verwachting. Hem was een ongeluk over komen. Een ongeluk zoals er gelukkig nog veel zijn: met betrekkelijk goede afloop. Be trekkelijk zeg ik U. Kees berijdt sinds een jaar teken van welstand een brommer. Een goede brommer, die wel een 40 kilo meter kan maken. Toen hij begin deze week 's avonds van zijn werk terugkeerde en lustig op moeder- de-vrouw-aan-bromde, sprong er onverhoeds een poes tussen zijn zo'n dertig kilometer draaiende hulpmotor. Beter gezegd, tussen zijn voorwiel. Ik neem aan dat de lezers leden van de dierenbescherming op dit ogenblik al meewarig zuchten: och, wat zonde van dat stomme dier. Die mag ik dan de verzekering geven dat Kees niet dezelfde zucht heeft geslaakt. Integendeel. Zijn min der rooskleurige stemming uitte zich in een wredaardige wens: „was er maar zo'n beest minder geweest op dit ondermaanse, in elk geval die zwarte." Want natuurlijk was dit een zwarte. Een zwarte kat, die in dat bromfietswiel van Kees sprong. En oorzaak was, dat Kees in een bermdijk werd ge slingerd met zijn hoofd in de helling, z'n pet er diep ingedrukt. En met een dikke knie moest worden opgenomen. Zodat Kees nu in minder rooskleurige stemming aan huis is gebonden. Op zichzelf misschien het ergste nog niet, maar die zwarte kat hoe bestaat het was al lang springlevend verdwenen, terwijl Kees z'n pet nog in die berm gedrukt zat. Kees had liever gezien, dat de kat nu met een dikke knie achter de kachel lag. Zo'n egoist is de mens-Kees nu eenmaal. Tot nu toe heeft hij niet veel geluk met zijn brommer. In een jaar tijds al het vierde ongelukje. Zoals de gun-men in de Wild West z'n kerven op zijn pistool zet, zo tekent Kees op zijn brommer-benzine tank zijn ongelukken op. Vier streepjes staan er al op. En het zal hem straks als zijn knie weer beter is, herinneren heel voorzichtig te rijden en zelfs met een kat terdege rekening te houden. Kees was ondertussen enigszins dwars. Hij wilde aan dat ongeluk nog een paedagogische stelling vastknopen. „Geen alcohol op de weg, wordt er beweerd," bromde Kees, maar voor die zwarte kat in m'n wiel sprong, was ik juist een cafeetje gepasseerd. Had ik daar eerst maar een biertje gedronken en die kat laten passeren. Dan was ik er met alcohol op de weg waar schijnlijk heelhuids afgekomen." Zie je hoe onredelijk Kees was na zijn te genslag. Het is een slag in het gezicht van Veilig Verkeer, waarvan natuurlijk ook Kees lid is. En Kee was het helemaal niet eens met de redenering van haar echtge noot. „Als jij naar dat cafeetje was gegaan, had je misschien tien zwarte katten voor je ogen zien springen en was je misschien helemaal niet thuis gekomen," aldus Kee. Kees bleef onredelijk. Ook de gehele loon politiek vond hij onredelijk. Waarom de ambtenaar zes en de landarbeider maar 4 verhoging. Waarom een lawaai over prijs verlaging gemaakt door grote heren als Philips en Unilever en dan een gloeilamp en een stukje zeep met één cent gaan verlagen. Of je daar beter van zult worden, als je melk weer een dubbeltje duurder is. Het hielp me niets of ik Kees ook al voorhield,, dat m'n, pondje worst deze week ook al twee dubbeltjes minder kostte, hij was nu een maal niet te overtuigen. En wilde het laatste woord hebben. Hij had er namelijk geen kaas van gegeten, dat, waar er een alge mene tendenz bestaat naar minder werkuren per week (vrije zaterdag en zo) er op de lagere school nog een kwartier bij moest. Zoiets vindt hij ongerijmd. Zodat hij het uiteindelijk toch wel met mij eens was al leef ik dan reeds in lenteverwachting dat het heus niet alles goud is, wat er op dit ondermaanse blinkt. Een zeker iemand voegt daar dan altijd achter: waarvan akte. Onder andere mijn notaris. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. den Hoed. Bediening H. Avondmaal. 2.30 uur ds. J. van der Haar. Dankzegging H. Avondmaal. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Kerk 10 uur leesdienst. 2.00 uur intrede ds. J. Egmond. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren, vm. Bed. H. Av„ nm. Dankz. H. Av. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp, bed. en dankz. Heilig Avondmaal. Kremerstraat 11 Bergen op Zoom Bosstraat - hoek Lindebaan - tel. 5467 BERGEN OP ZOOM VEILIG VERKEER In de bovenzaal van het gemeentehuis werd de jaarvergadering gehouden door de Bond voor Veilig Verkeer, afd. Poortvliet. In zijn openingswoord wees voorzitter J. van Dijke er op, hoe iedere winter een verkeers- cursus wordt georganiseerd onder leiding van wachtmeester de Lange. Zo ook afge lopen winter. Aanvankelijk bleek er weinig animo, tenslotte waren er toch voldoende om de cursus doorgang te doen vinden. Spreker kon niet begrijpen, dat niet meer deren uit de gemeente van deze gelegenheid gebruik maken om de zo noodzakelijke ver- keerskennis te vermeerderen. Bovendien is het nog gratis ook. Na de verslagen werden de aftredende bestuursleden J. M. v. d. Maas en A. C. de Keijzer herkozen, terwijl als nieuw lid in de controlecommissie werd be noemd de heer C. M. de Groen. Bij de rondvraag werd geinformeerd of er een orientatierit voor tractoren kan worden ge organiseerd. Na de agenda te hebben afge werkt werd onderling nog aan verkeers- hersengymnastiek gedaan. De voorzitter deelde mee, dat het in de bedoeling ligt volgend maal weer met een verkeersfilm te komen. Ger. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. van Doorn. Ned. Prot. Bond 5 uur ds. L. S. Blom van Aardenburg. OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur 6.30 uur ds. A. Breure. Collecte Verenigingsgebouw. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. Van Doorn van Tholen. Geref. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Woensdag 30 maart 's avonds 7 uur ds. Zijderveld van Capelle a.d. IJssel. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. Collecte Ziekenfonds. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst. 2.30 uur ds. P. Westland. Doopbediening. Voorbereiding H. Avondmaal. Voorjaars Zendingscollecte. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. J. van der Haar. 2 uur ds. J. den Hoed. Collecte kerkverwarming. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Woensdag 30 maart 7 uur ds. Gebraad van St.-Filipsland. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Rehoboth 6.30 uur ds. H. Hoekema te Arnhem. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. A. Breure. 2.30 uur Cand. J. Broekhuis uit Barneveld. In beide diensten collecte voor de ver warming. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. DERDE NIEUWSBRIEF In dit nummer vindt U op de eerste pa gina van het tweede blad de derde Nieuws brief, welke als Eendrachtbode-pagina wordt afgedrukt. Hierin wordt voor de eerste maal aandacht geschonken aan het agrarische so ciale aspect, welke de streekverbeterings- commissie zich tot taak stelt. Het artikel van de hand van de voorzitter der agra rische sociale voorlichting, burgemeester W. J. van Doorn te Poortvliet is bedoeld als inleiding. Interessant is voorts een wat meer spontane uiting van de voorzitster der werk groep huishoudelijke voorlichting mevr. J. van Gorsel-van Westen te Oud-Vossemeer die met dit praatje van hoofd tot hoofd meer aandacht zal krijgen dan een officieel OP ONZE De MANNEQUINS staan weer klaar om U de nieuwe creaties van de Margriet Voorjaarsmodeshow 1960 te tonen Zoals steeds zullen weer stampvolle zalen genieten van al dat moois waarin U dit voorjaar, déze zomer gekleed zult willen gaan. WIJ KOMEN IN BERGEN OP ZOOM Korenbeurs, Potterstraat 50, dinsdag 29 maart om 2.30 en 8.00 uur. Kaartverkoop a. d. zaal: maandag 28 maart van 103 uur en voor de aanvang van iedere show voor zover de voorraad strekt. Bewoners van het eiland Tholen kunnen voor de show van 8.00 uur ook kaarten verkrijgen bij mevrouw M. v. d. Jagt,, Kerk straat 107, Scherpenisse. Indien hiervoor voldoende belangstelling bestaat, zal de B.B.A. een speciale busdienst inleggen. (Adv. Ingez. Med.) schreef vervolgens ook een stukje over vo'ör- jaarsbewerkingen. wat vorig maal moest blij ven overstaan en vanwege de vroege inzaai nu misschien wat minder effectvol is', maar waar men dan ook voor de toekomst nog uit kan leveren. Met tenslotte een artikel van assistent M. A. de Hond krijgt ook de veeteelthouder zijn deel in deze nieuws brief, die daarmee de gewenste variatie welke in de eerste twee minder goed tot zijn recht, heeft verkregen. Doe de moeite om ook van deze derde nieuwsbrief kennis te nemen. Er is altijd wat interessants bij voor agrarisch Tholen. VAN DE RIJKSVEETEELT- EN ZUIVELVOORLICHTINGSDIENST VOOR ZEELAND Uit het jaarverslag 1959 van bovenge noemde dienst lichtten we ITlkéle WJMUüèr- heden, betrekking hebbend op onze streek. Op Tholen werd met voldoende deelname van landbouwjongeren een kalveropfokclub, in het kader van de Streekverbetering, op-ir gezet, waarvan de eindbeoordeling zal sa menvallen met de Thoolse fokveedag in 1960. De technische voorlichting vah de dienst kwam het afgelopen jaar in sterkere mate in het teken te staan van coördinatie met andere diensten. De rundveehouderij namen in 1959 in be tekenis toe. De totale Zeeuwse rundvee bezetting steeg zelfs met een gemiddelde van 7 en met 97.336 stuks was dé rund veebezetting in december jl. groter dan ooit tevoren. Op Tholen en St. Filipsland wa ren er tijdens de decembertelling op een totaal van 468 bedrijven 6438 stuks rundvee, gemiddeld in Zeeland per bedrijf 15.5 stuks tegen 14.6 in 1958. Toegenomen is ook 3e melkveestapel. Van het Zeeuwse, totaal heeft ons district er 10%. Het totaal aantal var kens op 559 bedrijven in ons district bedroeg 1432 in mei en in december waren deze cijfers respectievelijk 513 bedrijven met .1456 stuks. De paardenstapel nam in 't algemeen af. Op Tholen en St. Filipsland waren er op 324 bedrijven nog 646 paarden. Er waren 1416 schapen op 55 bedrijven. Door 35 deelnemers werd meegedaan aan de veevoederkern. 79 veehouders namen deel aan de melkproduktiecontrole met in totaal 445 koeien. Voor 1823 melkkoeien staan er in ons district 9 melkmachines. knipsel kan bereiken. Ook terwijl het voor dit seizoen voorgekiemde pootgoed al voor een deel in de grond zit en voor een ander deel, dank zij het bijzonder gunstige voor jaarsweer dezer dagen in de grond gaat, is het toch nuttig nog iets over de voorkiem- en pootmethode te lezen. De op ons eiland bekende heer Schoonderwoerd van de voor lichtingsdienst kweet zich van deze taak. En JAARVERGADERING van de onderafdeling Tholen en Stt Filipsland van de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren te St. Maartensdijk De voorzitter kon in zijn openingswoord, waarbij hij nog al vrij uitvoerig stilstond bij de nieuwe salarismaatregelen, de spaarre geling en de status van de ambtenaar in het bijzonder, enkele nieuwe leden een welkom toeroepen. Na notulen vorige vergadering, jaarver-' slag 1959 en rekening 1959 stond de verga dering in het teken van verkiezingen. 0 Als afgevaardigde naar de vergadering van de afdeling Zeeland werd benoemd dhr. A. L. G. van Doorn. Als plaatsver vanger werd aangewezen dhr. W. C. Klip- pel. Tot lid van het bestuur van de afdeling Zeeland werd gekozen dhr. V. Laban. Tot voorzitter van de onderafdeling werd, wegens het bedanken van dhr. J. van den Bos, benoemd dhr. W. J. van Doorn, burge meester-secretaris van Poortvliet. Tengevolge van het bedanken als be stuurslid door J. F. Kaashoek moest nog in een vacature worden voorzien. Benoemd werd dhr. Th. C. Benou. De verdeling van de bestuursfuncties zal in de eerstvolgende bestuursvergadering plaats hebben. Na diverse stemmingen, die een vlot ver loop hadden, werd het maken van een ge zamenlijk reisje besproken. Geacht werd aan het maken van een boottocht. De volgende vergadering zal te Poortvliet worden ge houden. Het voorstel tot het aantrekken van een spreker voor deze vergadering zal nader worden uitgewerkt. Hiertoe zal contact wor den opgenomen met het bondsbueau. Na af loop van de vergadering werd de lagere technische school te Sint-Maartensdijk be zocht. De directeur, dhr. Vredeveld, was zo vriendelijk het gezelschap te ontvangen en

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 2