WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Vergadering Waterschap Tholen. Behalve bouw Polderhuis worden enkele andere kapitaalswerken in 1960 uitgevoerd. RAADSVERSLAG ST. FILIPSLAND. Rijksgoedkeuring op bouw van en lening voor het nieuwe gemeentehuis - Drie bejaardenwoningen - Schetsplan voor industrieterrein verkreeg goed keuring raad. OUD -VOSSEMEER THOLEN 16e jaargang No. 18 18 maart 1960 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 01665-375 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 01660-589 b.g.g. 531 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen De vrij grote agenda voor de algemene vergadering van het C. Kooijman te Sint-Annaland, G. D. Kloet Waterschap Tholen, „oensdag jl. in het „Holland Hnis» te Scherpenisse onder leiding van dijkgraaf H. van Gorsel gehouden, en J. van Nieuwenhuijze te Poortvliet, J. werd behoorlijk vlot afgewerkt. Zeker, wanneer men in aan- vwSLTlSl'vïn gST"en*J.°^n merking neemt, dat hierbij de begroting van de dienst 1959 werd Dalen te Tholen. vastgesteld, evenals de rekeningen 1957 en 1958 en reeds een 1 aanbieding volgde van de begroting der werken op de dienst 1960. leend aan de aanbieding van een geschenk Steeds rechter komt de administratie lijn te liggen, steeds meer ™°re^t bydr^e^an^fcent ha'Tf is men de overgangsmoeilijkheden te boven en het gaat er op 213,64 te voteren. Bovendien wordt een lijken, dat men nu binnen het jaar administratief vierkant staat en de begroting dan tijdig kan worden ingediend.. In zijn openingswoord dankte de heer van Gorsel alle medewerkers, die er toe hebben bijgedragen, dat de toch niet eenvoudige concentratie als het ware geruisloos is ver lopen Dat voornoemde rekeningen en de begroting 1959 nu ter vaststelling kunnen worden voorgelegd is vanzelfsprekend in hoofdzaak te danken aan het werk van de ontvanger-griffier, de heer Kievit en zijn staf. Spreker hoopt dat rond de maand juni nog de begroting voor 1960 klaar zou zijn en aan de Ingelanden kunnen worden aan geboden. Voorts is de lijst van stemge rechtigden gereed, waarom dan ook spoedig tot het beleggen van districtsvergaderingen zal worden overgegaan. De afgelopen winter is wat stormschade betreft zeer gunstig ver lopen. Die schade is de f 6000. niet te boven gegaan. Verder deelt dhr. van Gorsel mee dat het Polderhuis is aanbesteed en voor 146.180 aan de laagste inschrijver werd gegund. Er zijn nog een 2000,— achterstallige posten te innen. De verhoging en verzwaring van een gedeelte dijk in de Noordpolder is klaar. Tenslotte hoopt de dijkgraaf dat het een minder droge zomer zal worden met een betere uitkomst voor de landbouw. Verschillende goedgekeurde besluiten wor den ter kennisneming voorgelezen. Onder meer blijkt uit een ontvangen brief, dat over name van de A-wegen Poortvliet-Oud-Vos- semeer cn Poortvlict-Sint^A-nnalund voor wat het onderhoud betreft, bij het provin ciaal bestuur nog geen punt van overweging uitmaakte. De voorzitter wijst er op, dat getracht zal worden het onderhoud hiervan toch bij provincie of gemeenten te krijgen, omdat dit toch wel echt een algemene ver keersweg is. Aan de heer J. L. W. Geuze te Scherpenisse werd vergunning verleend een gedeelte waterleiding aan de Platteweg te dempen voor woningbouw. Een geldlening van maximaal 250.000 wordt afgesloten met de Waterschapsbank voor bouw van het Polderhuis, verbetering zeedijk Anna-Vosdijk te Sint-Annaland, Muijepolder te Scherpe nisse, Sluispolder te Oud-Vossemeer, terwijl lopende kasgeldleningen worden verlengd. Het besluit tot huur van de openbare kleuterschool te Sint-Maartensdijk tegen een jaarhuurprijs van 600,indertijd al in principe aanvaard, wordt thans bekrachtigd. Evenmin is er' bezwaar tegen een gratifi catieregeling bij ambtsjubilea. Zonder hoof delijke stemming volgt vaststelling van de rekening 1958 en 1957 der voormalige polders en waterschappen. BEGROTING 1959 Een keurig verzorgde en uitvoerig toe gelichte begroting van het dienstjaar 1959 is de leden toegezonden, waarom vaststelling dan ook ter vergadering in vlot tempo kan geschieden. In een aparte toelichting wordt nog gewezen op de onbillijkheid in de op brengst van het geschot voor de gebouwde eigendommen ten opzichte van de verschil lende gemeenten onderling. Het bestuur zal nogmaals trachten via de Zeeuwse Polder en Waterschapsbond de onredelijkheid van deze heffing bij Gedeputeerde Staten aan te tonen en met klem verzoeken daarin wijzi ging te brengen. De gewone dienst van deze begroting heeft een onvoorziene post 92.755,47 met aan beide zijden een totaal bedrag van 524.167,47. De kapitaaldienst een bedrag van 1.170.787,54. UIT TE VOEREN KAP1 TA ALS WERKEN Voor de in 1960 uit te voeren gewone werken is een bedrag geraamd van 198.000 tegenover 176.000 in 1959. Met inbegrip van de kapitaalswerken is het totaal ge raamde 711.351,07. Die kapitaalswerken zullen bestaan uit de bouw van het polder huis met ambtswoning voor de Griffier, de verbetering van de steenglooiing aan de Annavosdijk te Sint-Annaland tussen de dijkpalen 12 en 13, de verbetering van de zeedijk aan de Sluispolder, welke over 250 meter wordt verzwaard, de verbreding van de steenstrook in de Muijepolder te Scher penisse over een oppervlakte van 800 m2, het bouwen van een woning voor de ma chinist in Tholen. Verder voor de afsluiting van de haven Stavenisse de aanleg van de afsluitdam, terwijl in het kader der zwakke plaatsen in de hoogwaterkerende zeedijk vanaf de thoolse brug tot en met de coupure bij de Zoutkeet over een lengte van 70 m. de dijk zal worden verhoogd. Ook dient voor afsluiting van de haven Sint-Annaland, welk werk door de gemeente wordt uitge voerd, een bijdrage te worden verleend vol- eikenhouten wapenbord aangeboden, waar toe ongeveer 400,wordt uitgetrokken. Voorts werd besloten enkele woningen van voormalig personeel alsmede wat oude in stallaties te verkopen en een aantal gras bermen te verhuren. Bij de rondvraag werden nog verschillen- gens raming 8000,En om nog een de informaties ingewonnen omtrent afhei- indruk te geven van het werk van het Wa- ning, verharding, schoonmaken,terwijl de terschap zij opgemerkt, dat er 236 kilometer vergadering concludeerde, dat het niet alleen wegen dienen te worden onderhouden, 164 de door de rijkswaterstaat aangewezen (en kilometer waterleidingen, 42 kilometer zee- bijna alle verbeterde) zwakke plaatsen zijn, dijk, 5 gemalen, 5 suatiesluizen, 8 afgesloten die de zeewering rond Tholen nog tot min- sluizen, duikers, bruggen, dienstwoningen en opslagplaatsen. Het blijkt nodig te zijn dat een financiële der zekere beveiliging maken, aangezien Rijkswaterstaat niet uitging van de vloed hoogte per 1 februari 1953, maar voor commissie wordt benoemd, waartoe worden gaande hoge waterstanden als basis koos. voorgesteld, waartoe uit elk district één Dijkgraaf Van Gorsel meende evenwel, dat hoofdingelande en een plaatsvervangend lid wordt benoemd, nl. de heren C. B. Groene- wege te Sint-Maartensdijk en C. M. A. Steendijk te Stavenisse, N. M. Hage en J. mede met het oog op het Deltaplan hieraan weinig zal zijn te veranderen en er alzo, ook menselijkerwijs gesproken, nog een niet gering risico blijft bestaan. Op 10 maart nm. om 3 uur kwam de ge meenteraad te St. Filipsland in spoedeisende zitting bijeen. De heer Quist was hierbij met kennisgeving afwezig. Na opening met ambtsgebed zegt de voorzitter, dat een spoedeisende raadsvergadering nodig was vanwege de ontvangen Rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Daarbij was ook aangevraagd een lening van 170.000 bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten. Dit aanbod is tot 27 maart geldig. Een tevoren genomen raadsbesluit is dus nodig. De looptijd wordt 30 jaar tegen 4H%, °P te nemen per 1 april a.s. 85.000 en de andere 85.000 per 1 juli a.s. Hoewel b en w het eens zijn met de heren Verwijs en Beurkens, dat op genoemde data al dat geld voor deze nieuwbouw nog niet direct nodig zal zijn, kan men dit toch niet laten gaan. Met algemene stemmen wordt dit aanbod dan ook aanvaard. DRIE BEJAARDENWONINGEN Er is een toewijzing van de provincie ontvangen voor de bouw van 2 woningwet woningen. B en w hebben evenwel al uit gedokterd, dat men hiervoor ook 3 bejaar denwoningen zou kunnen bouwen, hetgeen door het college wordt voorgesteld, omdat die het meest nodig zijn. De diakonie der Oud Ger. Gem. had ook voor één bejaarden woning premie aangevraagd, doch dit stuit thans op moeilijkheden, zodat deze aan vrage wordt ingetrokken. De heer Beurkens vraagt wat de woningen ongeveer gaan kosten en hoe hoog de huur zal zijn. Spreker heeft onlangs wethouder Mol horen zeggen, dat wanneer de vorig jaar aanbestede be jaardenwoningen tot stand waren gekomen, de huur ong. 10.min 2,reduktie, dus 8,per week zou hebben be dragen, wat hij voor de categorie, waarvoor ze bestemd zijn, onbetaalbaar noemt. De voorzitter selt vast dat hoe lager de aan nemingssom zal zijn hoe lager ook de huur. Een blokje van drie is wellicht voordeliger en bovendien worden alle huren hoger. Er is nu al enige jaren naar gestreefd om be jaardenwoningen te krijgen. Laten we nu blij zijn er 3 te kunnen bouwen. Daartoe wordt dan ook met algemene stemmen besloten. Aangeboden wordt voorts de gemeente rekening 1958, welke door de heren Verwijs en Guiljam is nagezien en door wie tot goedkeuring wordt geadviseerd. Inkomsten gew. d. 407.967,47, uitg. 407.844,34, batig slot 123,14. Kap. dienst ontv. 797.595,47, uitg. 1.053.683,47, na delig slot 256.087,67. In verband met de bouw van het nieuwe gemeentehuis wordt de begroting der kapi taaldienst 1959 gewijzigd. De voorzitter deelt mee, dat het Prov. bestuur niet ak koord gaat met de grondaankoop van dhr. M. Noordhoek. De prijs van 2.— per m2 ligt te hoog. Dhr. Beurkens begrijpt het niet. Hij kent een gemeente waar de prijs hoger lag en waar toch goedkeuring is verkregen. Weth. Mol acht zulks mogelijk, bijvoorbeeld in een gemeente met lintbebouwing, mag de aankoop hoger liggen. Dhr. Beurkens zegt evenwel, dat het ge wone kavelgrond betrof. Weth. Reijngoudt meent dat de commissie van Nooten toch wel zal weten, welke prijs ze moet stellen. Daarna wordt nog besproken de voor lopige schets van het ingenieursbureau Rot huizen en 't Hoofd omtrent het uitbreidings plan en industrieterrein. Het ontwerp kon de goedkeuring van de Raad wegdragen. gen stellen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Hierbij kwamen ook diverse aktuele problemen aan bod. o.a. industrialisatie, af sluiting Lauwerszee en diverse land- en tuin bouw- en veeteeltvragen. Het was alleen jammer dat deze vergadering zeer matig werd bezocht. De wegblijvers hebben n.l. heel wat gemist. VOOR HET T.B.C. FONDS Voor het t.b.c. fonds „Draagt Elkanders Lasten" werd 241,15 ingezameld. UITVOERING „OLYMPIA" 10 en 11 maart stond Olympia weer in de Thoolse belangstelling. Donderdag was de avond voor de adspiranten en leerlingen. Het was een lust de kleuters te zien werken, hoe vertrouwd ze al met de toestellen zijn. Ze kregen dan ook na elk nummer een ver diend applaus. De leidsters kregen na afloop uit handen van de voorzitter een cadeautje, terwijl de kleuters als tegenprestatie voor hun mooie oefeningen twee leuke films te zien kregen. Vrijdagavond werd een uitvoering voor de ouderen gegeven. Met deze afdeling kwem de directeur de heer J. Piesens ook weer goed voor de dag. Al de meisjes en de dames waren in een nieuw blauw pakje ge stoken wat naast het mooie werk prachtig uitkwam. Jammer was het, dat de grotere jongens tot een minder bevredigend resultaat kwamen. Het was goed te zien, dat ze niet serieus oefenden. Op beide avonden werkten een groep kleine jongens mee met een humo ristisch nummertje, wat bij het publiek in de smaak viel. Ook was er op beide avonden een verloting ter bestrijding van de onkosten. Door het gulle geven van de winkeliers konden veel mensen met een prijsje naar huis gaan. De voorzitter de heer M. C. Meeuwsen sloot de avond met een aanbeveling voor deze sporten en dankte directeur Piesens voor zijn vele en goede werk. Verder bood hij leidster mej. Bep Dijk een mooi boek aan nu deze de vereniging gaat verlaten en wenste allen een gezellig bal toe. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op dinsdag 15 maart. K. L. Priem Iz. Deurloo 0-2 C. Potter P. C. v. d. Velde 0-2 Iz. Deurloo C. Moeliker 0-2 L. van Dijke M. Schot 0-2 J. de Rijke P. C. v. d. Velde 2-0 C. Moeliker -C. J. de Korte 0-2 Woensdag 9 maart speelde de Thoolse Damclub een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Damclub van Philips uit Roosen daal, die door Tholen werd gewonnen met 16-6. Er werd aan 11 borden gespeeld. Hieronder volgen de persoonlijke uitslagen C. Gebraad M. v. d. Meeberg 0-2 C. J. de Korte A. Knook 2-0 J. Priem E. Jansens 2-0 D. de Vos P. Maas 2-0 M. Schot J. Broos 0-2 J. de Rijke J. Zwagemaker 2-0 C. Moeliker J. de Laat 2-0 J. Elenbaas M. Vissenberg 1 - 1 M. Heezen M. Knook 1-1 L. van Dijke J. Vermeer 2-0 C. Potter J. Dirksen 2-0 DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr. P. J. Duinker, te Tholen, Tel. 01660-500 Dr. H. Menger, Sint-Filipsland, Tel. 01677-500. St. Maartensiijk-Stavenisse Dr. H. Zoeteman, Stavenisse, Tel. 01663-400 HOOGWATER in de week van 20 t.e.m. 26 maart 1960 zondag vm. 8.43 nm. 9.18 uur maandag 9.57 10.38 dinsdag 11.29 woensdag 0.59 1.35 donderdag 2.00 2.05 vrijdag 2.35 3.05 zaterdag 3.19 3.50 Zondag 20 maart Laatste Kwartier te 2.16 u. Zondag 27 maart Nieuwe Maan te 7.41 u. AKTIE 4 x Z... N De op woensdag jl. gehouden oliebollen- aktie ten bate van 4 x Z... N heeft het mooie bedrag van ruim 700,opgebracht. Aan al degenen, die belangeloos hun mede werking hieraan hebben gegeven, wordt hartelijk dank gezed. C.H.U. VERGADERING Op vrijdag 11 maar werd door de C.H.U. kiesvereniging een praatavond gehouden. Als spreker was uitgenodigd Ir. M. A. Geuze. Na opening door de sekretaris (bij afwezigheid van de voorzitter door ziekte) werd direkt het woord gegeven aan Ir. Geuze. Deze hield voor de pauze een praatje over diverse onderwerpen. Door de zeer goede uitleg van verschillende punten, kwa men de aanwezigen veel te weten hoe een en ander nu eigenlijk precies in elkaar zit, wat betreft de politiek zowel binnen- als buiten lands. In de pauze werd een consumptie aange boden. Na de pauze was er gelegenheid tot vra- OUDERAVOND OPENBARE LAG. SCHOOL Evenals vorig jaar had de oudercommis sie het ruime gymnastieklokaal boven een wel wat klein leslokaal gekozen voor het houden van de ouderavond. Van half 7 tot kwart over 8 was er in het schoolgebouw gelegenheid het werk der leerlingen te be zichtigen. Het programma in het gymnastieklokaal begon vorige week vrijdag om half 8 met een openingstoespraak van dhr. W. M. van Dijke, voorzitter der oudercommissie. Spre ker herinnerde aan de ziekte van dhr. v. d. Houten, de moeilijkheden met de personeels bezetting en sprak de hoop uit dat Mevr. Visser ook in 1960 nog zal willen helpen, indien het gemeentebestuur er niet in mocht slagen een opvolgster voor haar te vinden. Het jaar 1959 was een bewogen jaar door het zo plotseling overlijden van de onder wijzeres Mej. C. P. M. Sakko. Te harer gedachtenis nam men 1 minuut stilte in acht. Na de waarheidsgetrouwe notulen van sekretaris M. van Dienst, hield het hoofd, dhr. J. v. d. Tak zijn schoolpraatje, waarin hij de ouders opwekte om de kinderen na het 6e leerjaar het onderwijs aan een Tech nische school, MULO of na gebleken ge schiktheid aan een H.B.S. te doen volgen. Hulp door de ouders bij het leren der aard rijkskundeles kan worden toegejuicht. „Maar leer hen dan niet alleen rijtjes namen, maar ook de plaatsen van ligging" zo waar schuwde het Hoofd. De schoolmelkvoorzie- ning loopt aan de openbare school uitste kend met een deelnemerspercentage van 90. Bij acclamatie herkoos men dhr, H. van Gorsel tot lid der oudercommissie. Het kringhoofd der B.B., dhr. van Voorn- velt gaf aan de hand van lantaarnplaatjes een uiteenzetting over de gevolgen van een explosie van kernwapens. Weliswaar wordt binnen een bepaalde straal alls verwoest, doch daarbuiten zijn stellig maatregelen te treffen voor lijfsbehoud. De plaats, die de beste bescherming biedt tegen de vrijkomen de hitte, straling en luchtdruk, is altijd de kelder. DE REDACTIE LEGT U IN DIT NUMMER VOOR Nieuwe wethouder in Oud-Vossemeer en verhoogde bijdrage aan muziek Drie bejaardenwoningen in St. Filipsland en nieuw gemeentehuis Kapitaalswerken in 1960 door het Waterschap Tholen Arjos bespreekt het Europese Parlement Een foto, waaruit echte lenteverwachting spreekt Een zwaluw is dan toch het begin van de lente. Het programma werd verder afgewisseld met het optreden van de leerlingen van de 6e klas met gedichten, een stukje dialect over juffrouw Jansen, en vrolijke toneelstukjes, handelend over het roddelen bij buurpraatjes, „De betoverde graaf" en „Jan Klaassen en Katrijn". Na de korte pauze, waarin een verloting werd gehouden, vertoonde^dhr. Cornelisse te Tholen de alhier opgenomen film tijdens het jubileumfeest van Kon. Wilhelmina in 1938, gevolgd door een lachfilm, waarin 2 schoor steenvegers optraden. Ondanks de niet zo beste kwaliteit van de weergave bewees de reactie in de zaal dat de laatste film bij zonder in de smaak viel. Het was reeds ver na middernacht toen er 'n einde kwam aan het uitgebreide program ma en dhr. W. M. van Dijke de bijeenkomst sloot. COLLECTE Een alhier gehouden collecte voor de Vereniging „Het hoge land" heeft 146.82 opgebracht. OUDERAVOND „SCHOOL m. d. BIJBEL" Voor de ouderavond van de chr. school, eveneens vorige week vrijdagavond gehou den bestond veel belangstelling. Door de houten afscheidingswand tussen 2 lokalen weg te nemen kreeg men een behoorlijke ruimte, die evenwel toch nauwelijks gelegen heid bood om alle belangstellenden te bergen. Na gebed, zingen en Schriftlezing opende de voorzitter van het schoolbestuur, dhr. P. van Driel met een welkomstwoord tot alle aanwezigen. Aan de hand van de tekst „Leert de kinderen de eerste beginselen huns wegs en wanneer zij oud zullen geworden zijn, zullen zij daarvan niet afwijken", sprak de Ned. Herv. predikant ds A. Breure over het nut van de chr. school. In zijn schoolpraatje stipte het Hoofd, dhr. B. G. Kegge verschillende gebeurtenis sen aan uit het afgelopen schooljaar. De school telt thans 88 leerlingen. Personeels- mutaties kwamen gelukkig niet voor. Wel was het nodig voor tijdelijk een nieuwe vak lerares voor nuttige handwerken aan te stellen, het werd Mej. Bierens te Tholen. Ter afwisseling voerden de leerlingen van de hoogste klassen het zangstukje „6 kleine taxi's" uit. De pauze, waarin ieder een tractatie ont ving, vergde met de bezichtiging van het werk der leerlingen, tentoongesteld in het achterste lokaal, nogal enige tijd. Met enkele voordrachten, o.a. „De verlote vader" van bestuurslid L. de Wilde, een luimig stukje van mevr. Kegge en orgelmu ziek met blokfluitbegeleiding zorgde men dat ook het karakter van ontspanning tot haar recht kwam. Onderwijzer B. Rutten verzorgde een wed strijd hersengymnastiek en tenslotte werden nog enkele films vertoond. Het hoofd dhr. B. G. Kegge sloot de avond met dankgebed. STREEKVERGADERING VROUWENVERENIGING Vorige week donderdagavond kwamen de dames van de Thoolse Ned. H. Vrouwen verenigingen op Gereformeerde Grondslag in het verenigingsgebouw in streekvergade- ring bijeen. De belangstelling was zo groot dat het gebouw nauwelijks plaats bood aan de on geveer 100 aanwezigen. Er waren leden uit St.-Annaland, Scherpenisse, Sint-Maartens dijk en Oud-Vossemeer. Ook kon de presidente, Mevr. Weijler- v. d. Jagt uit Sint-Annaland na zingen, Schriftlezing en gebed, nog een speciaal welkomstwoord richten tot 17 leden van de vereniging uit Arnemuiden, die er de lange reis voor over hadden gehad deze avond bij te wonen. Organisatorisch behoort de vereniging uit Arnemuiden tot de streek Tholen. Na de jaarverslagen van de streeksekreta- resse, Mevr. Droogers-van Poortvliet te Oud-Vossemeer en van de penningm.esse, Mevr. Vroegop-Scheermeijer uit Sint-Anna land, hield Mej. J. Pollie, alhier, een inlei ding over „Abraham's offer", waarop een goede bespreking volgde. Met grote aandacht volgde men het ge dicht „Simson", voorgedragen door Mevr. Westland uit Sint-Annaland. Dit gold even eens van de diverse zangstukjes, die de Oud- Vossemeerse leden, speciaal voor deze ge legenheid, 2 stemmig hadden ingestudeerd. Na de pauze, waarin met medewerking van enkele leden van de meisjesvereniging, koffie werd geserveerd, sprak de plaatse lijke predikant, ds. A. Breure, over „Wat is bevinding", een onderwerp waaromtrent, volgens spreker veel misverstand bestaat, doch dat van groot belang is voor een ge zond geestelijk leven. Om des tijds wille moest de hieropvol- gende bespreking wat worden bekort en ein digde ds. A. Breure de avond met dank gebed. BURGERLIJKE STAND over de maand februari 1960 Geboren 6 febr.: Jan Jacobus Mathijssen, zoon van Hendrik Johannis en Neeltje Catharina van Gorsel. 27 febr.: Marinus Petrus Schoep, zoon van Petrus Marinus en van Helena Cornelia Verhees. Overleden 2 febr.: Cornelia Baak, oud 61 jaar, echtg. van Arend Aarnoudse. 18 febr.: Jannetje Pieternella de Graaff, oud 83 jaar, wed. van Jacob van Dijke. Ondertrouw 29 febr.: Johannis Marinus Duine, wonen de te Oud-Vossemeer en Aaltje Heuving, wonende te Haarlem. Gehuwd 4 febr.: Arie Koning, 64 en Cornelia Bou wer, 59 jaar, beiden wonende te Oud-Vos- semeer. 4 febr. Marinus Cornelis van Driel, oud 24 jaar, en Maatje Marina Potappel, oud 21 jaar, beiden wonende te Oud-Vossemeer. 16 febr. Jacobus Felix Gerardus van Oor schot, oud 30 jaar, wonende te Tholen en Maria Jeanette Francina de Wit, oud 27 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. 23 febr. Servatius Marinus Elisabeth Ma ria Koopman, oud 29 jaar, wonende te Steenbergen en Elizabeth Catharina Enge- lina Maria Rombouts, oud 25 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. 25 febr. Marinus Suykerbuyk, 29 jaar, wonende te Steenbergen en Maria Cornelia Boogaart, 25 jaar, wonende te Oud-Vosse meer. Ingekomen Cornelia M. G. Rijkenberg, echtgen. van van Moerlo, uit Woerden. Als öe lente in het lAnö is. Een toekomstige Eendrachtbode-lezeres en lezer vol lente-verwachting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 1