Plaatselijk Nieuws Ëtnu GEVAT 9 ITALIAN o de lekkere THOLEN 19 cent per rol. OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet, Nieuw Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in da week van 21 tot en met 27 februari '60 zondag 10.10 10.58 maandag 11.36 1. dinsdag 1.05 1.40 woensdag 2.15 2.10 donderdag 2.40 3.08 vrijdag 3.25 3.50 zaterdag 4.08 4.40 zaterdag 20 febr. laatste kwartier te 0.48 u. vrijdag 26 febr. nieuwe maan te 7.24 uur. DE SIRENE De burgemeester maakt bekend, dat op dinsdag 23 februari om 2.00 uur de sirene 2 maal zal worden geprobeerd. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL Doelweg Op 12 februari j.l. hield bovengenoemde school met bestuur, personeel en ouders de jaarlijkse bijeenkomst. Van 6 tot 7 uur was het werk der leerlingen uitgestald en te be zichtigen voor de belangstellende ouders. Dit werk bestond niet alleen uit tekeningen en schrijfvoorbeelden, maar ook uit stukjes en stukken, die de meisjes op de handwerk les hadden gemaakt. Dit alles maakte een kleurige en fleu rige, maar ook een keurige indruk. Leuk waren vooral ook de meer expressionistische tekeningen (vrije tekeningen) uit de lagere klassen. Er werd dan ook een druk gebruik van gemaakt, deze tentoonstelling te bezichtigen. 't Was ruim 7 uur, dat de voorzitter der vereniging, ouderling H. Schot de eigen lijke Ouderavond opende. Gezongen werd Ps. 25:7, gelezen Exodus 2, waarna gebed. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom in 't bizonder Ds. van Doorn, predi kant der Chr. Geref. Kerk, alhier. Daarna sprak hij over het kind Mozes en ook, hoe deze op latere leeftijd de goede keuze heeft leren doen om liever met het Volk des Heeren kwalijk behandeld te worden, dan al de schatten van Egypte. Gezongen werd Ps. 122:2 3, waarna het hoofd van de school, dhr. J. L. Geluk, het woord kreeg. Deze had als uitgangspunt genomen de woorden uit Ps. 128:3b: „Uwe kinderen als olijfplanten rondom uw tafel". Spreker ontvouwde hier verschillende ge zichtspunten, die vooral betrekking hebben op de opvoeding der kinderen. Dat „rond om uw tafel" ziet op de huiselijkheid, de ge zelligheid thuis. Voorts noemde hij van de olijfboom verschillende eigenschappen en paste deze toe, op het karakter en de opvoe ding van het kind. Zo zien b.v. de altijd groene bladeren van deze boom op de onsterfelijke zielen, de buigzame takken op het leiden van het kind. Dhr. Geluk sprak ook over het harde hout, de diepgaande wortels, het onooglijk aanzien, de bloesem die niet altijd vrucht wordt en over de vrucht. Spreker wenste wel, dat de vruch ten van het onderwijs aan zijn school gege ven, gezien mochten worden in de eeuwige heerlijkheid. Hierna werd gepauzeerd. Er werd een kopje koffie geschonken en een heerlijk koekje gepresenteerd. Van deze pauze werd ook door enkele ouders en belangstellenden gebruik gemaakt om het werk te bezichti gen. Na de pauze verkreeg onderwijzer C. Boender het woord, die zijn gehoor bepaalde bij de persoon van Calvijn, waarvan verle den jaar het 450ste geboortejaar herdacht werd. Geboren te Noyon in Nrd. Frankrijk 1509, werd Johannes Calvijn op 24-jarige leeftijd de ogen geopend voor eigen toe stand, maar ook voor een gezicht op de Borg en Middelaar Jezus Christus. Hij pre dikt daarna vooral Christocentrisch, d.w.z. Jezus Christus als middelpunt. Vervolging werd zijn deel, zodat hij zwervend en dolen de op de aarde werd. Op zijn zwerftochten komt hij in Genève, waar hij door Ds. W. Farel gevraagd, doch ook geroepen werd, in Genève te blijven. Hij doet dit. Genève wordt nu een soort Kerkstaat, met Calvijn als organisator. Van te voren was het een bandeloze bende daar in Genève. Hij schrijft dan zijn wereldberoemde „Institutie". Cathe- chismus, Geloofsbelijdenis. Later vinden we Calvijn in Straatsburg, want hij is door de libertijnen uit Genève verbannen. Drie jaar later wordt hij weer teruggeroepen, omdat het zonder Calvijn eenvoudig niet gaat. In 1959 wordt dan „zijn" universiteit geo pend. Voorwaar, welk een man en in wat voor tijd! Tenslotte laat dhr. Boender nog zien, waarin het Rooms-katholieke geloof bestaat. Hij spreekt over de zgn. „Maria- cultus", de bedevaartplaats Lourdes in Zd. Frankrijk. Tenslotte spreekt ds. van Doorn nog een ernstig en vermanend woord, aansluitende op het openingswoord van de voorzitter, namelijk een laatste vermaning van Mozes, om toch de Heere te dienen en te vrezen. Het was al een poosje 10 uur geweest, dat deze gezellige, maar ook leerrijke Ouder avond met gebed en Psalmgezang werd be sloten. JAARVERGADERING DAMESKRANS In het verenigingsgebouw hield de her vormde dameskrans haar jaarvergadering De vice-presidente mevrouw Zachariasse opende op de gebruikelijke wijze en hield een bijbelse inleiding over „Simson en De- lila". Vervolgens werd door een zestal dames onder leiding van mevr. Bal een pro- pagandastukje opgevoerd, terwijl andere leden door zang, verhalen en gedichten het tot een gezellig geheel maakten. Ds. J. den Hoed sprak in een slotwoord nog woorden van waardering voor het werk dat de dameskrans ook in materieel opzicht voor de kerk doet en eindigde met dankzeg- Qing. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie gehouden op dinsdag 16 februari 1960. P. v. d. Velde Iz. Deurloo 2-0 Iz. Deurloo - L. van Dijke 2-0 P. v. d. Velde J. Hogerheide 1-1 J. Hogerheide P. v. d. Velde 2-0 BEJAARDENMIDDAG De eerstvolgende bejaardenmiddag wordt gehouden a.s. dinsdag 23 februari, 's mid dags om half drie in „Ten Anker". Graag weer tijdig bericht wie gehaald en thuisge bracht willen worden bij mevrouw v. d. Vel de, Markt 17. BURGERLIJKE STAND Geboren: 10 februari 1960, Frans, zoon van Gerhard Bodt en Wilhelmina Petronella Timmerman. 13 februari 1960 Marinus Cornelis, zoon van Martinus Schipper en Adriana Jannetje Ze- gers. 14 februari 1960 Dingetje Isabella, dochter van Abel Potappel en Leena Josina Baaij Overleden: 14 februari 1960 Willem Kot, oud 70 jaar, landbouwer e.v. Johanna Ber gers. CHR. OVERHEIDSPERSONEEL BIJEEN 12 Februari j.l. hield de afdeling Tholen e.o. van de Ned. Chr. Bond van Overh. Pers. haar jaarvergadering in Hotel Zee land te Tholen. Toen voorz. Heezen om 8 uur de vergade ring opende, was de bovenzaal voor een groot deel gevuld met leden en hun vrou wen. Na lezing van een schriftgedeelte en zin gen van Ps. 89:1, ging hij voor in gebed. Hij sprak daarna het openingswoord, en riep de aanwezigen het gebruikelijke welkom toe en zeide verheugd te zijn dat de op komst goed was. Vervolgens werd de agenda afgehan deld met het lezen der notulen, bespreking van enkele ingekomen stukken, jaarverslagen van sekr. en penm., om vervolgens te luis teren naar een uiteenzetting van de loon vorming zoals die thans plaats heeft en het overleg met de regering over de salarissen van de ambtenaren, door een lid van het hoofdbestuur, dhr. De Jong. Steenbergen en Elizabeth Catharina En- gelina Maria Rombouts, oud 25 jaar, wo nende te Oud-Vossemeer. Ingekomen Dimphena H. M. van Oorschot, echtgen. van Goorden, uit Tholen. Cornelia Bouwer, ongehuwd, uit Barne- veld. Bernardus H. T. van Mierloo, ongehuwd, uit Zwijndrecht. Vertrokken Antonia M. T. de Wit, echtgen. van Bruijs, naar Helmond. Maatje Suurlant, ongehuwd naar Breda Adriana M. T. Ooms, echtgen. van van Damme, naar Hellevoetsluis. BEJAARDENMIDDAG Dinsdag 23 februari zal door de bekende dames alhier weer een bejaardenmiddag worden georganiseerd in het verenigingsge bouw, welke om half drie begint. Indien men afgehaald wenst te worden, gelieve men dat op te geven bij een van de dames. Alle be jaarden zijn hartelijk welkom. KOOKCURSUS De Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande wil trachten alhier een kook cursus te organiseren, bestaande uit 6 les sen van iy2 uur. De kosten bedragen in totaal slechts 4. Om eerst met de dames kennis te kunnen maken geeft de lerares mej. J. Keijser uit Goes op maandag a.s. om half acht een gratis tot niets verplichtende demonstratie, in de zaal van dhr. Mees. De dames worden daar blijkbaar alleen tot eten en drinken verplicht, want ze worden verzocht mes, vork en lepel mede te bren gen. Voor de cursus kan men zich tijdens deze avond en bij mevr. Droogers-Jansen, Raadhuisstraat 40 opgeven. EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK Hierna pauzeerde men, waarin voor rek. v. d. afd. kas consumpties werden verstrekt en intussen verloting plaats had van een taart e.a. Ook de bestuursverkiezing, wegens periodieke aftr. van A. v. Dijke, had intus sen plaats. Hij werd bij accl. herkozen. Na de pauze kregen de leden gelegen heid om vragen aan het hoofdbest of afd. best. te stellen waarvan door enkele gebruik werdgemaakt. Na afwerking van de agenda, werden door dhr. Cornelisse een paar films vertoond, o.a. de bedrijfsfilm van de luchtvaart Mij Sabena en dan in hoofdzaak haar heli kopterdiensten -en de houtexploitatie in de regenwouden van Afrika. Zeer leerzame en mooie films, waarvoor Cornelisse de dank van de voorzitter mocht ontvangen, namens de leden. Het was inmiddels half twaalf geworden, toen de vergadering, na dankgebed van dhr. de Jong werd beëindigd. De afd. Tholen e.o. kan op een zeer geslaagde avond terug zien. JAARVERGADERING C.H.U. Vrijdag hield onder voorzitterschap van de heer J. v, d. Velde de afdeling van de christelijk historische unie haar jaarvergade ring. Geopend werd met het lezen van Gala ten 6 en gebed. Na een welkomstwoord bleek uit het jaarverslag dat het ledental gelijk is gebleven dertig en dat er een batig saldo bestond van 22.Wegens gevorderde leeftijd stelde de heer B. J. van Westen zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer J. van Elsacker benoemd terwijl de heer J. Quist werd herbenoemd. De voorzitter bracht dank aan de heer van Westen voor al dat gene wat hij voor de afdeling deed._ Als afgevaardigden naar de Statenkring werden voorzitter en secretaris aangewezen. Getracht zal worden de afdeling tot nieuwe bloei te krijgen. Daarna sluitingen. BURGERLIJKE STAND over januari 1960 Geboren 2 jan.: Albert van Driel; zoon van An- thonie Jacobus van Driel en van Lutje Veldstra. 5 jan. Johanna Petronella Maria Haver- mans, dochter van Dingenus Marinus Ha- vermans en van Maria Cornelia Veraart. 4 jan. te Tholen: Adriana Maatje van Poortvliet, dochter van Adrie Willem van Poortvliet en van Stoffelina Schot. Gehuwd 15 jan.: Johannes Hol, oud 19 jaar, wo nende te Gorinchem en Cornelia Maljerina Vaders, oud 19 jaar, wonende te Oud-Vos semeer. 30 jan.: Petrus Augustinus van Damme, oud 28 jaar, wonende te Hellevoetsluis en Adriana Maria Theresia Ooms, onderwij zeres, oud 26 jaar, wonende te Oud-Vosse meer. Ondertrouw 13 jan.: Arie Koning, oud 64 jaar, wonen de te Oud-Vossemeer en Cornelia Bouwer, oud 59 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. 21 jan.: Marinus Cornelis van Driel, oud 24 jaar en Maatje Maria Potappel, beiden wonende te Oud-Vossemeer. 23 jan.: Jacobus Felix Gerardus van Oor schot, oud 30 jaar, wonende te Tholen en Maria Jeanette Francina de Wit, oud 27 jr., wonende te Oud-Vossemeer. 28 jan.: Servatius Marinus Elisabeth Maria Koopmans, oud 29 jaar, wonende te JAARVERGADERING KOLENBOND In tegenwoordigheid van 21 leden hield de coöperatieve Kolenvereniging „Ons Belang" onder leiding van dhr. J. J. Mosselman in café „Molendijk" zijn 52ste jaarvergadering. In zijn openingswoord richtte de voorzitter zich inzonderheid tot weth. G. Goedegebuure tot de erevoorzitter W. A. Boogaard en het erelid N. Overbeeke. Hij deelde tot zijn spijt mee, dat bestuurslid Abr. Scherpenisse door ziekte verhinderd was, terwijl dhr. A. A. Goedegebuure Azn. zich om dezelfde reden niet meer als bestuurslid herkiesbaar stelde. Dhr. Mosselman wenste beiden spoedige be terschap toe. Het afgelopen verenigingsjaar is gunstig geweest, zo stelde spreker ver volgens vast, met zoals uit het jaaroverzicht zal blijken een groter omzet. De geleverde brandstoffen hebben aan de verwachtingen voldaan en klachten waren dan ook miniem. Door de aankoop van onroerende goede ren (romneyloods) was de financiële ver antwoording in andere vorm opgemaakt dan tot dusver de gewoonte was, nu met exploi tatierekening en balans. Daaruit bleek, dat er in 1959 in totaal 352.517 kg brandstof fen waren aangekocht voor 39.607,82, dat er 331.542 kg brandstof was verkocht voor 44.520,53. Rekening houdend met begin- en eindvoorraad bleek er een brutowinst te zijn van 8785,21. Op de aangekochte loods was een bedrag van 1702,33 afge schreven. De rekening sloot met een ver lies van 39,34 vanwege die flinke af schrijving. Uit wat boekhouder P. I. den Haan nog meer naar voren bracht bleek dat er 30 ton brandstoffen meer waren omgezet dan het jaar daarvoor. Door het overlijden van 11 leden, het vertrek van 4 en het be danken van 1 lid met daartegenover een 5 tal nieuwe leden daalde dit getal van 560 op 549. Het jaarverslag werd besloten met dank te brengen aan al de afnemers leden, aan wie tot volle tevredenheid brandstof afgeleverd kon worden. In de plaats van het niet herkiesbare af tredende bestuurslid A. A. Goedegebuure Azn. werd de tot dusver als plaatsvervan gend bestuurslid optredende heer M. v. d. Boogaart definitief in het bestuur gekozen. Het nieuwe plaatsvervangende bestuurslid werd de heer Johs. Rijnberg. De voorzitter dankte het vml. bestuurslid A. A. Goedegebuure voor de krachtige steun, die hij steeds aan de vereniging gaf en hoopte dat zijn opvolger v. d. Boogaart het uitstekende voorbeeld van zijn voorgan ger zou mogen volgen. De vergadering steunde unaniem het voorstel van het be stuur om dhr. A. A. Goedegebuure als ere lid te benoemen. Als lid van de Raad van Toezicht ver kreeg dhr. Jacs. Kaashoek een herbenoe ming. Het salaris van de boekhouder bleef gehandhaafd op 600,per jaar plus 10 cent per mud van uit het pakhuis geleverde kolen. Voor het vele werk kreeg de boek houder bovendien een gratificatie van 100. Bij punt mededelingen wees de heer Mos selman er op, dat de Bond vrijwel elke soort brandstof in voorraad heeft. Voortaan zal dat ook het geval zijn voor wat de Anthra- ciet 4 betreft. Hij wees er vervolgens op, dat afgelopen jaar de vereniging was gedag vaard voor de Ec. rechter te Middelburg, omdat de boekhouder niet de vereiste papie ren zou hebben. Er kwam een minimale boete van 1,uit de togamouw, terwijl inmiddels reeds alle vereiste bescheiden wa ren verkregen. In dit verband schetste dhr. Mosselman de medewerking van het mi nisterie van Economische Zaken, tegenover de mening van de Kamer van Koophandel in Zeeland, die aanstuurde op het oprollen van alle coöperaties, aldus de voorzitter. De rondvraag leverde weinig meer op, dan een informatie omtrent Wales anthra- ciet, waarbij werd medegedeeld, dat men hiermee de laatste tijd geen beste ervaring heeft en daarom ook geen voorraad aan houdt. Daarna sluiting. BEDRIJFSGEBOUW „EILAND THOLEN" AANBESTEED In opdracht van de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging „Eiland Tholen g.a. gevestigd te Sint Annaland werd door de Bouwkundige dienst van het Centraal Bu reau te Rotterdam op vrijdag 12 februari in hotel „Havenzicht" aanbesteed, de bouw van een bedrijfsruimte (kantoor, opslagplaats granen, drogerij en silo) op de nieuwe haven te Sint Annaland, waarbij als volgt werd ingeschreven. 1 fa.P. de Raadt te Sint Filipsland voor 516.555. 2. fa. Korteweg te Breda voor 524.200.— 3. fa. Speé te Rotterdam voor 527.700.— 4 fa. Liqtendag te Sint Filipsland voor 530.000.— 5 n.v. A.B.M. te Amersfoort voor 549.000 6 fa v d. Putte te Sommelsdijk voor 565.000.— De gunning werd aangehouden. EEN DIAMANTEN BRUILOFT Op 22 februari a.s. hoopt het echtpaar J. Hoek-Feijtel haar diamanten bruiloft te vieren. Een zestig jarige echtverbintenis is ook langs deze weg een gelukwens waard. Dhr. Hoek is 83 jaar en zijn vrouw 82. Beiden mogen zich nog in een goede gezond heid verheugen, waarvan dan inzonderheid de echtgenote, die nog alle werk alleen met de schoonmaak wat hulp kan ver richten. Tot zijn 72ste jaar was dhr. Hoek, wat men nu noemt kantonnier bij het Wa terschap Sint Annaland. Daarvoor werkte hij op het land. Met hun kinderen zal het hen op die heuglijke dag niet aan belangstelling ontbreken. BEJAARDENMIDDAG Door de afd. van de Bond van Platte landsvrouwen alhier wordt per woensdag 9 maart a.s. weer een bejaardenmiddag ge organiseerd, des namiddags om half drie in het Dorpshuis. Men kan zich hiervoor opgeven bij mevr. Slager-van Markesteijn aan de Ring. Iedere bejaarde (65 en ouder) is welkom. BESTUURSSAMENSTELLING Na de reorganisatie en verkiezing van een plaatselijk bestuur door de Bond van Plattelandsvrouwen alhier vond de bestuurs samenstelling als volgt plaats: mevr. Slager van Markesteijn, voorzitster; mevr. M. Boo- gaard-Bolier, vice-voorzitster; mevr. M. Mol- Geluk, secretaresse; mevr. M. de Wilde- Meijll, penningmeesteresse en mevr. M. Scherpenisse-den Engelsman, algemeen ad junct. JEUGDORKEST Na het optreden van het jeugdorkest bij de BB avond, bleek dat ook hiervoor een bestuur was gevormd en de jonge vereni ging een naam had gekregen. Het bestuur bestaat uit de heren A. Scherpenisse, voorz. A. Langejan te St. Maartensdijk secr., C. Rijnberg Johzn., penningmeester, leden J. de Goffau en P. van Amerongen. Onder „Vive la Musica" zal dit jeugdor kest voortaan optreden. JAARVERGADERING ZAADTELERSVERENIGING Onder voorzitterschap van dhr. D. Dor- maar hield de zaadtelersvereniging „West Friesland" zijn algemene jaarvergadering. De aftredende bestuursleden M. Ligtendag en H. Overbeeke werden herkozen. Na af werking van jaar- en financiële verslagen gaf de heer Bakker een uiteenzetting over de tuinbouwprodukten, waarbij hij een grote concurrentie uit het buitenland op de Neder landse markt waarnam. Men zal verder moe ten borduren op een prima produkt om ook aan de buitenlandse markt te blijven. JAARVERGADERING MANNENVERENIGING In het hervormd verenigingsgebouw hield de mannenvereniging zijn jaarvergadering onder leiding van de heer P. Quist. De heer A. J. Kurvink hield daarbij een inleiding over „Is de bijbel Gods Woord, ja of neen" terwijl de heer Adr. Vroegop het tweede deel verzorgde over Genesis 19. Beide re feraten werden uitvoerig besproken. Ds. Westland sprak het slotwoord. De M.V. telt thans 20 leden. OUDERAVOND O.L.S. Ook om de ouderavond van de o.l.school te houden was de tijd weer aangebroken en ditmaal knelde de ruimte moeilijkheid niet meer. Voor de eerste maal kwam men namelijk in het Dorpshuis bijeen, dat er ook wat dit betreft nog tijdig is gekomen, gezien de jaarlijks toenemende belangstelling voor de ouderavond. Eén schoollokaal kon vorig jaar de aanwezigen al nauwelijks bevatten en dat was nu met nog méér aanwezigen zeker onmogelijk geweest. Daarentegen was er in het Dorpshuis nog plaats te over, ook al stonden daar de tafels met het werk der leerlingen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer A. J. Scherpenisse richtte zich in zijn welkomstwoord inzonderheid tot de oud burgemeester F. M. Boogaard, tot de oud commissieleden, de aanwezige leden van de gemeenteraad, tot dhr. Bouwense jr. uit St. Maartensdijk die het filmprogramma zou verzorgen en kon later ook burgemeester van den Bos verwelkomen. Spreker dankte het gemeentebestuur, niet alleen voor het be schikbaar stellen van het Dorpshuis, maar ook voor de vele moeite in het afgelopen jaar gedaan, ter vervulling van de vakature mevrouw de Kuijer. Met de komst van de heer Den Hollander was men weer onge veer gesteld in een tijd, dat vakatures, in het bizonder op het platteland, wel heel moeilijk worden aangevuld. Door benoeming van een onderwijzer had men gelijk een vak- onderwijzeres (handwerken) nodig, waartoe mevr. v. d. Jagt uit Scherpenisse bereid bleek te zijn. Verder gaf de voorzitter een overzicht van het programma op deze ouderavond. De heer Boot herinnerde in zijn school- praatje eveneens aan de personeelsmutatie en was het gemeentebestuur erkentelijk voor de verleende medewerking. Dat men nu in het Dorpshuis bijeen kon zijn, zou naar zijn mening de belangstelling voor de ouder avonden alleen maar doen toenemen, ge zien de verbeterde akkomodatie. Voor de reeks geschonken prijzen ten be hoeve van de te houden verloting was hij de gevers dankbaar. Opnieuw kwam in her innering de gemaakte schoolreis, toen secretaris L. P. Goedegebuure zijn gedoku- menteerd jaarverslag las en verantwoording deed van de financiële positie der ouder commissie. Daaruit bleek dat voor de schooL reis 959.94 was ontvangen (met bijdrage oudercommissie) en eenzelfde bedrag was uitgegeven. De rekening van de commissie zelf liet een winstsaldo zien van 24.76 bij een totale inkomst van 704.45. De kas- positie is hierdoor gestegen tot 258.62 Het niet herkiesbare oudercommissielid Abr. Gunter werd dank gebracht voor de uitste kende en enthousiaste medewerking ge- durende zijn zittingsperiode, in het bizonder ook voor de dikwijls aardige ideeën, die hij naar voren bracht. Zijn zetel wordt inge nomen door verkiezing van de heer Abr. J Soeters Jaczn. Met een stijgend aantal aan wezigen stijgt jaarlijk ook het aantal prijzen dat voor de verloting beschikbaar is. Op het podium waren ze fraai uitgesteld en menig (honderden) lotje wend verkocht. In de pauze was er tegelijk gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen en zich via de onderwijzer nader op de hoogte te stellen van de vorderingen der leerlingen. Vooraf was reeds een filmpje gedraaid van het bezoek van H.M. de Koningin aan deze gemeente en de schoolreisfilm in kleuren, vertoond door oud-burgemeester F. M. Boo gaard. Het overige filmvoorprogramma be stond in hoofdzaak uit humoristische strips. De hoofdfilm bracht Romy Schneider op het doek in „Sissi, keizerin en moeder", een wat opnamen betreft nog imposanter en qua in houd sterker gegeven dan de vorig jaar ver toonde „Sissie, de jonge keizerin". De schit terende natuuropnamen in Beieren, Oosten rijk en Hongarije overtroffen haast de prachtige vertolking van Sissi in haar strijd tussen de plichten en verplichtingen van een keizerin en de liefde en zorg van een moeder. Met grote aandacht werd de lange kleuren film gevolgd. Zo zat men ongemerkt in de kleine uurtjes, toen dhr. Scherpenisse met een kort dankwoord de ouderavond voor gesloten verklaarde. AFSCHEID VAN DE V.C.S. Zaterdag 13 februari j.l. ontving de heer C. de Vos alhier bezoek van de voorzitter der Ver. Coop. Suikerfabrieken, ir. M. A. Geuze en van de chef van de buitendienst van genoemde coöperatie, de heer A. J. A. Bolijn. Dit bezoek vanwege het feit, dat dhr. de Vos ontslag had gevraagd als controleur en dit op de meest eervolle wijze had verkregen. Van 1925- 1959 was dhr. de Vos bij de VCS in dienst, zij het dan de eerste jaren nog bij de Coop. Suikerfabriek Dinteloord. De laatste elf jaar vervulde onze dorpsgenoot de functie van controleur in Limburg en als zodanig verrichtte hij daar pioniersarbeid. De scheidende controleur genoot in het Limburgse een groot vertrou wen en algemene waardering, getuigde ook de blijken van herinnering, welke hem in Roermond werden aangeboden. Ir. Geuze bracht dhr. de Vos en zijn familie de dank over van het bestuur en directie der VCS en deed dit vergezeld gaan van een gouden horloge met inscriptie. Tevens sprak hij de wens uit, dat men in noodgevallen nog een beroep op de kennis en ervaring van dhr. de Vos zou mogen doen. Voor dit bizonder blijk van waarde ring was de heer de Vos vanzelfsprekend zeer erkentelijk. VEILING VERGADERDE De veiling van Stavenisse mag zich, dank zij de voortvarendheid van het bestuur en de medewerking der leden verheugen in een goede vooruitgang. Hoewel deze vergadering niet een jaar vergadering was, deelde de voorzitter de heer J. de Rooij toch het een en ander mede, waaruit de goede gang van zaken bleek. Deze vergadering in hotel P. J. Hendrikse was belegd i.v.m. wijziging der statuten, het welk door alle leden werd goedgekeurd. In zijn openingswoord heette de voorzitter alle leden hartelijk welkom en achtte de tijd rijp om te beginnen met een ledenle ning. Doen we dit niet, dan vallen we in de vennooschapsbelasting, die 42J/J be draagt. De rentevergoeding bedraagt 3 Het tegoed op de ledenrekening wordt uitbetaald 3 maanden na beëindiging boek jaar. a. Bij verhuizing naar elders en b. als men ophoudt met de uitoefening van het bedrijf. Het wordt direct uitbetaald ingeval van overlijden. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat was aangekocht een telmachine alsook een zakkenheffer. Met het huidige veilinggebouw moeten we ons behelpen. Als het mogelijk is, moeten we zelf durven bouwen. Bij de rondvraag kwamen nog enkele vragen naar voren waarna de voorzitter onder dankzegging voor de goede opkoms en medewerking de vergadering sloot. DAMWEDSTRIJD STAVENISSE - SINT MAARTENSDIJK In de geheel vernieuwde bovenzaal van het oude gemeentehuis bonden „De Den kers" van Stavenisse de strijd aan met de leden van de St. Maartensdijkse damclub. De voorzitter de heer J. J. Bosloper heette allen hartelijk welkom, inzonderheid burgemeester A. Sluijmers. Hij wenste allen een prettige wedstrijd toe en klokslag acht werd gestart. Het was een spannende wedstrijd en en kele partijen duurden tot bijna elf uur. De uitslag was als volgt: J. W. v. Houdt Jo. v. Oeveren 2-0 J. P. v. d. Reest J. v. Oeveren 1 - 1 G. Lindhout A. J. v. Oeveren 2-0 J. Quist G. de Rijke 0-2 H. Duine Jo Vermaas 0-2 L. Heijboer H. Priem 0-2 P. Knuist J. J. Bosloper 0-2 A. Polderman A. Moerland 0-2 C. Poot A. v. Haatten 2-0 A. v. Akkeren J. Dijke 0-2 L. Bos W. Vermaas 2-0 J. v. Akkeren H. Vermaas 2-0 De stand voor Stavenisse 13, en voor Sint Maartensdijk 11 punten. EERSTE PRIJS Op de Inernationale Slagersvakwedstrijd te Antwerpen behaalde slager Gunst van Stavenisse de eerste prijs met een sierstuk, voorstellende een harp gemaakt van vlees en gehakt. DAMMEN A. v. Haaften J. Dijke 2-0 Jo. Vermaas W. Vermaas 2-0 J. v. Oeveren A. Moerland 2-0 A. Stoutjesdijk A. J. v. Oeveren 2-0 G. de Rijke A. Moerland 2-0 J. v. Oeveren J. J. Bosloper 2-0 W. Vermaas Jo Vermaas 0-2 J. v. Oeveren G. de Rijke 1 - 1 Onderlinge competitie van 13 februari. H. Priem Jo. v. Oeveren 0-2 Jo. Vermaas A. v. Haaften 2-0 M. de Rijke A. Moerland 2-0 J. Dijke W. Vermaas 1 - 1 M. de Rijke H. Priem 2-0 J. J. Bosloper A. v. Haaften 2-0 Jo. Vermaas Jo. v. Oeveren 0-2 A. J. v. Oeveren J. J. Bosloper 2-0 Jo. v. Oeveren M. de Rijke 2-0 G. de Rijke J. Dijke 2-0 BURGERLIJKE STAND over de maand januari 1960 Geboren: 2 jan.: Adriana Cornelia, dt. van Leendert Jan van Haaften en Cornelia Catharina van Oeveren. 10 jan.: Michiel, zn. van Abraham de Visser en Jannetje Geertruida van de Scheur 22 jan.: Willem Bertus, zn. van Marinus Potappel en Philippina Hoek. Overleden 10 jan.: Adriana Marina van Beveren, 67 jaar, echtgenote van Marinus Moerland. 18 jan.: Jacob Geluk, 87 jaar, weduwnaar van Maria van Oudenaarde. Huwelijksaangifte: 16 jan.: David de Rijke, 24 jr. tekenaar, wkonende te Wateringen en Laurina Wes- dorp, 21 jaar, zonder beroep, wonende te Stavenisse. Loop der bevolking. Vertrokken: 8 jan.: Johanna Maria Dane, van Molen dijk 32 naar Dordrecht. 27 jan.: Dingena Dane, van Molendijk 32 naar Amsterdam. RIOLERING EN BESTRATING O-ZIJDE WATERGANG Naast het dempen van de watergang, welke werkzaamheden thans door de fa. Gebr. Moerland te St. Annaland in uit voering zijn, is men ondertussen begonnen met nog een ander groot project, t.w. rio lering en straataanleg O.-zijde watergang. Het werk, dat wordt uitgevoerd door de fa. A. en D. v. d. Werf alhier, omvat de volgende straten: de gehele O.-singel, uit gezonderd het stuk tussen Nieuwstraat en brug, dat reeds eerder gereed kwam, de Zuidsingel tot aan de nieuwbouw, de Wil- helminastraat en het straatgedeelte tussen deze laatste straat en de watergang. Door 't verdwijnen van een gedeelte van de tuintjes zal vooral op de twee eerst genoemde plaat sen een geheel ander beeld ontstaan. Ver der komt de oprit tegen de Molendijk nabij de Wilhelminastraat te vervallen en zal worden vervangen door een oprit, die begint aan het einde van de Zunidsingel en op de Molendijk uitkomt nabij het voormalig poldergemaal. Met het werk, dat in D.A.C. W. verband wordt uitgevoerd, denkt men in een half jaar gereed te zijn. DAMCOMPETITIE De uitslagen van de dinsdagavond ge speelde partijen vn de onderlinge dam- competitie zijn J. v. d. Reest L. Heijboer 2-0 G. Lindhout A. Polderman 2-0 J. v. d. Reest C. Menhere afgebr. Ook deze week gaven zich weer tkee nieuwe leden op, zodat thans de vereniging veertien leden telt. Nadere aanmeldingen voor het lidmaatschap worden door het be stuur gaarne ingewacht. BURGERLIJKE STAND over de maand januari 1960 Geboren: 10 jan.: Ronald Johannes, zn. van Jacobus Marinus Jan Pleune en Maria Cornelia Wesdorp. Huwelijksaangiften: 28 jan.: Jan Berkheij, 24 jaar, fabrieks arbeider, wonende te Oud-oVssemeer en Cornelia Catharina Boogaard, 24 jaar, zon der beroep, wonende te St. Maartensdijk. Gehuwd: 5 jan.: Neleward op den Brouw, 21 jaar havenarbeider, wonende te St. Maartens dijk en Jozina Maria Koopman, 20 jaar, zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk. Overleden: 3 jan.: Pieter Franke, 61 jaar, zonder be roep, echtgen. v. Catharina Jacoba Tichem. 23 jan.: Tona de Graaf, 65 jaar, zonder beroep, w.v. Cornelis van Driel. 27 jan.: Franz Wilhelm Unterbein, 75 jr. w. v. Jeanette Falkenthin. Overleden te Bergen op Zoom: 1 jan.: Abraham Gaakeer, 51 jaar, land bouwer, wonende te St. Maartensdijk, e. v.: Willemina Hendrika van Hunen. 27 jan.: Jacoba Johanna van Oost, 78 jaar zonder beroep, wonende te St. Maartensdijk w. v.: Adiiaan de Graaf. Loop der volking: Vertrokken: Heinrich D. Wessel, echtgenote en 3 kin deren naar Oosterbeek. Willem U. I. op den Brouw, echtgenote, en 2 kinderen naar Woensdrecht. Urbanus J. op den Brouw naar Rotterdam. Marinus J. Kloet naar Scheveningen (gem. 's Gravenhage) Ingekomen: Cornelis Petersen van Zwolle naar A 261. Gerritje van den Dool, echtgenote van H. de Wit van Woerden naar Niewstr. 17. Lena C. Breure van Rotterdam naar A 221 Theodorus J. M. Pompen van Berllcum naar A 120. COLLECTE TLIINDOORP - OOSTZAAN De collecte ten bate van Tuindorp-Oost- zaan, die dezer dagen door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis in onze gemeen te werd gehouden, bracht het zeer mooie bedrag van ƒ971.06 op, waaruit wel blijkt, dat onze gemeente de ramp van '53 en de hulp, die toen werd geboden, nog niet is vergeten. POLIO - INENTINGEN Donderdagmiddag had in het Groene Kruisgebouw de inenting plaats tegen polio, waarbij de kinderen geboren in de jaren 1945 tot en met 1949 en 1958 een injectie ontvingen. In totaal werden hierbij 180 kin deren ingeënt. VOORLICHTINGSAVOND Dinsdagavond werd in het verenigingsge bouw voor de Vrouwenbond van 't N.V.V.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 2