Niets overtreft Ron son Ronson 1 3 30 1 Huidgenezsrig San balm OAfMfPO Woonhuis HERBERS en JENNISKENS Algemene JAARVERGADERING THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND Zuiver Uw bloed met Kruschen. Puistjes verdrogen door Purol-poeder STAVENISSE In één nacht Uw handen c gaaf en zacht handcrème ST. MAARTENSDIJK PAK EVEN UW ZAKBOEKJE VEILINGEN PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Meer dan 25 jaar in gebruik bij de KLM Autorijschool SPIERINKJES gerookte schar MARKUN MODELSPOORWEGBOUW Een leerzame hobby voor Vader en Zoon Ideaal als nuttige vrijetijdsbesteding Voor grote sortering en technische voorlichting H. VOETS en ZONEN BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat met ingang van a.s. week de verkoop van gasmunsten zal plaats heb ben aan het secretarie-loket. Dit loket zal daartoe geopend zijn op dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur. op donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Tholen, 10 februari 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald, op dins dag 16 febr. 1960 het eerste gedeelte en op vrijdag 19 febr. d.a.v. het overige gedeelte. Tegen donderdag 18 febr. a.s. bestaat ge legenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 10 februari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd. BURGERLIJKE STAND Geboren: 4 febr. Maria Cornelia, dochter van Pieter Nieuwenhuijzen en Bastiaantje Schot. BRANDWEER PARAAT Dinsdag was er een schoorsteenbrandje bij dhr. P. Jeroense aan de Molenvlietsedijk, Recht tegenover dit pand waren gemeente werklieden bezig, die direct hebben inge grepen en al was de gealarmeerde brand weer dan spoedig ter plaatse toch bleek op treden niet meer noodzakelijk. Woensdag daarop was er opnieuw een brandje ontstaan, ditmaal in het pand depot Jamin op de Hoogstraat. Bij het vlees braden sloeg de vlam in de pan, waardoor het be hang in brand geraakte. Opnieuw werd de brandweer gealarmeerd en opnieuw was men spoedig ter plaatse. Ook nu weer behoefde het parate korps niet daadwerkelijk in te grij pen, maar ondertussen had ze wel getoond op haar qui vive te zijn. JAARVERGADERING WINKELIERSVERENIGING Dinsdagavond 9 febr. kwam de winkeliers vereniging voor haar jaarvergadering bijeen in de bovenzaal van dhr. A. J. Engelvaart. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en sprak er zijn spijt over uit dat er zo weinigen aan de oproep gehoor hadden gegeven. Hier na deed de secr. zijrl jaarverslag en hieruit bleek dat de vereniging nu reeds een eigen St. Nicolaas en Zwarte Piet pak heeft. Het verslag van de penningmeester liet maar een kleine saldo zien want alles wat overgehouden was van de laatste actie is afgedragen aan Concordia. De kas werd gecontroleerd door de heren M. Schot en G. Bot. Voor het volgend jaar zijn in de kascommissie benoemd de heren G. Bot en M. C. Meerman. Over het besluit van de gemeenteraad be treffende open houden van de winkels op diverse feestdagen werd druk gediscussieerd. Maar allen waren het er over eens dat het voor de winkeliers niets is. Besloten werd dan ook een request aan de raad te zenden. Wat een volgende actie be treft deze werd vastgesteld, na verkregen toestemming, van 2 t.e.m. 7 mei en wel ten bate van het Groene Kruis. VOORLICHTINGSAVOND C.B.T.B. Het was een goede gedachte van de plaatselijke Afd. van de Chr. Boeren en Tuinders Bond om na de lezing, die dhr. G. de Jager uit Anna-Jacoba Polder vorige winter hield over het grote landbouwbedrijf, thans aandacht te geven aan het klein be drijf. De gewassen op de kleine bedrijven zijn immers vaak van andere aard, wat een geheel andere bedrijfsvoering vereist. Soms is de landbouw voor de kleinste boeren bij werk, de vakkennis gelijk daarmee minder, en voorlichting zeker nodig. Voor deze avond had men de juiste man getroffen, dhr. M. Murre te Goes, bedrijfs- deskundige van de Landbouwvoorlichtings- dienst voor de Zeeuwse Eilanden. De belangstelling voor deze avond, vrij dag in het gebouw van de Chr. School ge houden, viel niet tegen. Onder de aanwe zigen bevonden zich ook enkele leden van de Sint-Annalandse Afdeling. Voorzitter C. M. Droogers opende de vergadering met gebed. Dhr. Murre behandelde aan de hand van uitvoerig cijfermateriaal de verschillende typen klein bedrijf. De groep is zeer omvat tend, 75 van de Thoolse bedrijven valt er onder. Spreker stelde de grens tot 12, 13 a 14 ha. In het algemeen kan gezegd worden dat de arbeidsintensiviteit moet toenemen naar mate de bedrijven kleiner zijn. De loonfactor is zeer belangrijk. De kleinste bedrijven zul len vaak alleen rendabel zijn wanneer met eigen volk wordt gewerkt. Een apart type wordt gevormd door de glascultuur, hier is inwonend personeel aan bevelenswaardig. Overigens kon dhr. Murre als landbouwdeskundige moeilijk ingaan op de speciale eisen van de tuinbouwcultuur. Uitvoerig besprak hij aan de hand van begrotingen de mogelijkheden op de bedrij ven van verschillende grootte en de daar voor geëigende gewassen. De mechanisatie speelde in de beschouwingen natuurlijk een flinke rol. Na de pauze, waarin enkele dames koffie schonken, wisselde men nog geruime tijd van gedachten. Sekretaris J. M. Pipping sloot tenslotte de vergadering. FLINKE HERSENSCHUDDING Terwijl dhr. P. v. d. Houten maandag avond in zijn garage een band van zijn vrachtauto oppompte, sprong deze plotse ling uit elkaar. Dhr. v. d. Houten kreeg enkele stukken in het gedicht. Het kwam zo hard aan, dat hij een kaakverwonding, ernstige kneuzingen en een flinke hersenschudding opliep. Het slachtoffer moest in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. GEVONDEN Een paar glacé handschoenen, 1 glacé handschoen en een wollen want. Inlichtingen bij wachtmeester Duine. BESTUURSSAMENSTELLING Na het zich niet meer herkiesbaar stellen van de heer A. Gunter (secretaris) als be stuurslid van de middenstandsvereniging „Activa" en omdat dhr. M. J. v. d. Maas de voorzittershamer had neergelegd, werden tijdens de jongste bestuursvergadering van genoemde vereniging de bestuursfuncties op nieuw verdeeld. Voorzitter werd G. Heij- boer, secretaris Adr. Scherpenisse Czn, tweede voorzitter M. J. v. d. Maas, pen- ningmeeser J. de Goffau, tweede penning meester C. J. van Oost, 2e secretaris J. Ver- hoole en algemeen adjunct Iz. Vroegop. tenminste ro'n vlo» brilmontuur, dat precies past bij hun jeugdige gezichtjes. Daarvoor naar i Fortuinstr. 12 - Bergen op Zoom J Ter voorbereiding van de te houden winkel- aktie bij opening van de nieuwe haven werd een werkcomité aangewezen, bestaande uit twee bestuursleden en drie of meerdere ge wone leden buiten het bestuur. JAARVERGADERING ANAB In de zaal van dhr. N. Burggraaf werd de jaarvergadering gehouden van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond, waarbij 21 leden aanwezig waren. Voorzitter L. Heij- boer constateerde bij een ledental van ruim 100 een geringe opkomst op deze verga dering, waaraan overigens het pendelen wel niet vreemd zal zijn. Een jaar van grote beslissingen ligt er voor de landarbeiders in het verschiet. Immers, over het loon- contract wordt reeds heden ten dage een beslissing genomen. Waarom dat voor een ambtenaar 6 en voor een landarbeider maar 4% verhoging moet worden, is spreker overigens niet duidelijk. Volgens de Staats secretaris mr Roolvink houdt zulks verband met de bestaande „ruimte". Is een jaar- produktie bij een of andere bedrijfstak bij voorbeeld met 6% gestegen, dan kan er een loonsverhoging van 3% uit voortvloeien, naar het oordeel van mr Roolvink, aldus de voorzitter. En dan is het zo wonderlijk, dat de landbouw opnieuw aan de lage kant staat. Hieruit te meer blijkt organisatie nodig, opdat niet geheel met de belangen van de landarbeiders wordt gespeeld. De heer P. I. den Haan merkte in zijn jaarverslag op, dat in het nieuwe Kabinet geen vertegenwoordiger zitting heeft van de arbeiders, die de gedachtengang uitdraagt van de ANAB. Daarom betekent zulks een achteruitgang, wat naar zijn mening ook wel blijkt uit de thans gevoerde loonpolitiek. De werkgelegenheid was ter plaatse in het afgelopen jaar nog betrekkelijk gunstig, be trekkelijk dan maar omdat alleen de her verkaveling en het pendelen de catastrophe nog enigszins kon opvangen. Daarvoor kan men dankbaar zijn, al is dat niet de oplossing. Het doel moet blijven in eigen omgeving voldoende werk te kun nen vinden. Een paar weken in de W.W is voor een arbeider nog te doen, maar als het langer moet gaan duren, betekent het behoorlijk minder inkomen. Met enkele ogenblikken stilte werd het overlijden herdacht van het lid J. C. Vroeg op, terwijl het jaarverslag besloot met de 0m Uw rheumatiek te verdrijven. Want naarmate Kruschen's aansporende werking onzuiverheden uit Uw bloed ver drijft, verdwijnen Uw pijnen vanzelf. Kruschens vijf minerale zouten brengen Uw bloedzuiverende organen weer op gang, Uw bloed gaat sneller stromen en de pijnverwek- kende onzuiverheden verdwijnen langs na tuurlijke weg. wens dat 1960 een goede basis zou mogen zijn voor een verdere toekomst. Als toelichting wees voorzitter Heijboer er op, dat men tot 1962 wel kan toekomen met de huidige AOW en W en W premie, maar dat in dat jaar de premie op 7,5 zal worden gesteld, waarmee opnieuw een lastenverzwaring komt voor de arbeider. Penningmeester A. Scherpenisse deelde mee, dat er in 1959 was ontvangen een be drag van 5228.58 en uitgegeven 5210, alzo een goed slot van 18,58. Door de reserve beschikt de kas over 'n bedrag van 810,95 Het ledental bleef ongeveer gehandhaafd. Er was vertrek en overschrijving, er waren enkele nieuwe inschrijvingen, waardoor het verloop was, dat begin van 1959 er een ledental te boek stond van 112 en thans 108. Voor het t.b.c. fonds was er in totaal een bedrag van 163,51 ingezameld. Er werden 10.601 vakantiebonnen uitgereikt voor een waarde van 18.842,20. Als bestuursleden werden P. I. en Abr. den Haan herkozen. Laatgenoemde had be dankt als bode, in welke vakature werd voorzien door benoeming van de heer J. van Poortvliet. Als lid van de controlecommissie kwam in de plaats N. Boogert de heer C. Elenbaas. JAARVERGADERING „INDONESIË" Toen donimee Westland tegen twaalf uur in zijn slotwoord vaststelde, dat het een bijzonder gezellige avond was geweest, waarbij een uitstekend verzorgd programma was afgewerkt, was hij daarmee de tolk van alle genodigden, welke de jaarvergadering van de dameskrans „Indonesië" dinsdag bij woonden. Een avond, waaraan mevr. West- land op prettige, eenvoudige wijze leiding gaf, waar mevr. Leune een begrijpelijke bij belinleiding hield over spalm 8, waar een koortje enkele malen mooie liederen ten ge hore bracht, gedichten en verhalen werden gelezen, een samenspraak werd gehouden over Naomi - Orpa en Ruth en tijdens de pauzes gul werd getrakteerd. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging 37 le den telt, dat er 1233,55 was ontvangen, 1187,63 uitgegeven en er dus nog een kassaldo overbleef van 46,92. Dit niet grote bedrag werd nog dezelfde avond ver meerderd door een collecte die 90,op bracht en een verloting met als prijzen een kussen en strijkijzer, waardoor 100,in het kaslaadje kwam. Van dit laatste bedrag werd 25,gereserveerd voor aankoop van een microfoon om het gesproken woord in dit gebouw, dat ook deze avond weer tot de laatste plaats was bezet, beter te doen uitkomen. Zoals gewoonlijk voor de dames een goede bijeenkomst. FILMAVOND Voor de eerste middag en avond welke door de vip. commissie Dorpsgemeenschap zaterdag was georganiseerd bestond be hoorlijke belangstelling. Voor de aantrekke lijke jeugdfilm „het ezeltje Bim" bleken zich 138 kinderen te interesseren, terwijl er 's avonds voor de film „Wien bleibt Wien", een gezellig, maar overigens pretentieloos gegeven, met in de hoofdrol Romy Schnei der, een honderdtal personen in het Dorps huis aanwezig waren. VEILIG VERKEER VRAAGT MEER WEGWIJZERS Bij dhr. W. Rijnberg op het Havenplein werd maandagavond de 3e jaarvergadering gehouden van de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer alhier. De vereniging werd hierbij vertegenwoordigd door 16 van de 200 leden. Dat dit er niet meer waren, speet voorzitter P. Moerland, welke even eens de deelname aan de verkeerscursus voor ouderen (20) teleurstellend vond. Vanwege ziekte en later detachering van opper Wisse en omdat het wachtmeester Duine als drukke „eenmanspost" niet moge lijk was, geeft de voorzitter les op deze verkeerscursus. Hij drong er bij de leden op aan anderen op te wekken daaraan vol gend maal deel te nemen, omdat ieder er toch wel van overtuigd zal zijn, dat dit zeer nuttig is. Nuttig, niet alleen voor auto- of motorbestuurder, maar evengoed voor bromfiets- en wielrijder. Voor het verkeers onderwijs op de scholen gegeven, mag men wel bijzonder erkentelijk zijn. Tenslotte dankte de voorzitter bode A. van Iwaarden voor zijn aktieve ledenwerving. Uitvoerig was het jaarverslag van secre taris G. Hage, die de werkzaamheden en gebeurtenissen van de afdeling memoreerde, w.o. de contactavond, diploma-uitreiking, verkeerswedstrijd, orientatierit, cursus, enz. Penningmeester C. van Oost deelde mee, dat er 453,11 was ontvangen en 411,05 uitgegeven, met dus een voordelig saldo van 42,06. Als bestuurslid werd de heer G. Hage her kozen en in de plaats van het uit de ge meente vertrokken lid van de kascommissie Jb. Moerland Johszn werd de heer C. Dijke benoemd. De voorzitter deelde mee, dat er Huidzuiverheid - Huidgezondheid eind mei of begin juni in Zeeland een aktie zal worden georganiseerd door de Bond. De komende eilandorientatierit zal vanaf Oud- Vossemeer beginnen. Spreker hoopt dat er ditmaal ook van de Sint-Annalandse afde ling meer zullen deelnemen dan vorig jaar. Voorts ligt het in de bedoeling een jeugd- verkeersrit (per rijwiel) te organiseren, waarvoor als datum derde Pinksterdag wed genoemd. Aangespoord werd om door re gaan met de „emmertjes" spaaraktie, waar voor momenteel per 2 volle kaarten een handdoek wordt verstrekt. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het minimale aantal wegwijzers op het eiland, waardoor het voor vreemden bijzonder moeilijk wordt gemaakt om de juiste verbindingen tussen de dorpen onderling te vinden, behalve dan wanneer de provinciale weg wordt gevolgd. Met name is dat ook het geval na de her verkaveling in deze gemeente. De voorzitter zegde toe hier de aandacht op te zullen vesti gen bij het districtsbestuur, zodat de sug gestie hogerop komt. Daarna sluiting. JAARVERGADERING KNAPENVERENIGING Vrijdag jl. hield in het herv. verenigings gebouw de Knapenver. „Samuel" zijn jaar vergadering, waarvoor grote belangstelling bestond, ook van de zijde der ouders. Terwijl ds. Westland de bijeenkomst opende zorgde leider W. Goedegebuure voor de afwerking van het uitgebreide programma, met even wel zo veel variatie en zo weinig gerekt, dat het alles toch een vlot verloop had. Het bij bels opstel leverde Wim Goedegebuure Lzn over „De genezing van de blindgeborene". Er was voorts de medewerking van een clubje uit de „Zangvogeltjes", terwijl accor deon-, viool- en orgelspel, alles uitgevoerd door de leden van de K.V. er een prettig geheel van maakte. Daarbij ontbraken ook korte verhalen en gedichten niet. Voor een hoogtepunt werd gezorgd toen de uitreiking plaats vond van de teken- en bouwplaten- wedstrijd, waarbij de jury tot de volgende conclusie was gekomen: Een eerste prijs voor een gemaakte bouwplaat werd toegekend aan Jan Fase en voor een tekening kreeg Pe ter Dekker het hoogste aantal punten. Toen ds. Westland het slotwoord sprak en daarbij inzonderheid dank bracht aan de heer W. Goedegebuure voor de gegeven leiding en het vele werk, dat deze voor de Knapenver- eniging doet, waarbij hem een boekenbon werd overhandigd, bleek het 30 punten tel lende programma nog tijdig te zijn afgewerkt inclusief de pauzes met traktatie en de col lecte, welk ruim 76,opbracht. COLLECTE KERKGEBOUW In het gebouw van de Geref. Gemeente is de laatste jaren al heel wat verbeterd. Na aankoop orgel werden de afvallende kalk muren geheel met platen bekleed. Het pla fond werd vorige zomer opnieuw geschil derd. Een paar weken geleden bleek ook de kachel van de centrale verwarming zijn beste tijd te hebben gehad en moest worden ver nieuwd. Door dit alles is er heel wat ver beterd, maar moesten ook veel onkosten worden gemaakt. In verband daarmee zal a.s. zondag een extra collecte worden ge houden ten behoeve van de noodzakelijke dekking dezer kosten. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Stavenisse maken bekend, dat heden de aangiftebiljetten voor de hondenbelasting zijn verzonden. Ze vestigen er de aandacht op dat de bil jetten uiterlijk 29 februari 1960 behoorlijk ingevuld en ondertekend aan hen terug gezonden moeten worden. De houder van één of meer honden, die vóór of op 13 februari 1960 geen aangifte biljet heeft ontvangen, is verplicht vóór 29 februari 1960 ter gemeente-secretarie aan gifte te doen, door invulling, ondertekening en inlevering van een aldaar kosteloos ver krijgbaar aangiftebiljet. Wegens honden, welke in de loop van 1960 worden verkregen, dient op de in voor gaande alinea omschreven wijze aangifte te worden gedaan binnen 1 4dagen na het ver krijgen daarvan. Niet- of niet behoorlijke invulling van de formulieren, welke ter invulling worden aangeboden, alsmede niet- of niet behoorlijke vervulling van andere formaliteiten, welke tot richtige heffing der belasting ingevolge de verordening op de heffing van een be lasting op de honden in de gemeente Sta venisse worden gevorderd, kan worden ge straft met hechtenis van ten hoogste 14 da gen en geldboete van ten hoogste 50. Stavenisse, 8 februari 1960 Burgemeester en wethouders voornoemd. ONTSPANNINGSAVOND L.J.G. IN DORPSHUIS De opvoering van het toneelstuk „Het hing in de lucht" kon op 23 januari jl wegens ziekte van een speler niet doorgaan. In de plaats daarvan werd een bonte avond verzorgd door het L.J.G. orkest. Het toneelstuk werd nu echter op 6 febr. opgevoerd en het L.J.G. orkest zorgde voor muzikale afwisseling. VERKIEZING AMBTSDRAGERS In de gehouden vergadering van lidmaten der Ned. Herv. gemeente werden de volgen de ambtsdragers herkozen. In de vacature ouderling: M. Smits. In de vacature diaken: A. Fierens en A. J. v. d. Slikke. DEMONSTRATIE HANDGEREEDSCHAP Maandagavond organiseerde in „het Hof van Holland" de bedrijfsstudiegroep Tholen- St. Filipsland in samenwerking met de Streekverbeteringscommissie „Eiland Tho len" een demonstratie in het opbergen van handgereedschappen annex een tentoonstel ling van het juiste handgereedschap voor het gemengde landbouwbedrijf. Tevens werd de film „Handvaardigheid" vertoond. Het was een zeer interessante avond, die voor belanghebbenden zeer leerzaam was. 10 JAAR KLEUTERONDERWIJZERES Naar we uit goede bron vernemen, is het op 21 febr. a.s. tien jaar geleden, dat mej. Jac. Jasperse werd benoemd tot kleuter leidster aan de openbare kleuterschool alhier. Gezien dit 10-jarig jubileum, hebben dus praktisch alle op dit ogenblik school gaande kinderen bij haar schoolgegaan, zo dat gedurende deze periode heel wat kin deren door haar werden opgeleid. Vanaf deze plaats vast onze hartelijke gelukwensen. SLACHTVERGUNNINGEN Gedurende de maand januari zijn ter ge meente secretarie 18 vergunningen voor huisslachting afgegeven. VOOR TUINDORP-OOSTZAAN Van de gemeenten Tholen, St. Annaland en Poortvliet was de collecte voor het ge troffen gebied van Amsterdam-Noord be kend. De opbrengst was in Tholen 315.45 in St. Annaland 562.15 in Poortvliet 102.31 THOLEN 22 febr.: Voorlichtingsavond bestrijdings middelen (v. Boven). 23 febr.: Voorlichtingsavond bestrijdings middelen (Dorpshuis). STAVENISSE 16 febr.: 7 uur jaarvergadering Ora et Labora. ST. MAARTENSDIJK 12 febr.: Jeugdbal in verenigingsgebouw. POORTVLIET 26 febr.: Ouderavond chr. school. Donderdag 11 febr.: Uien maat 40/55 13.00 tot 12.80; maat 55/70 17.10 tot 17.30. Bonken 18.05; driel. 12.39—11.01; picklers 4.20. Aanvoer 65 ton. Voer aardappelen 4.60, Steekpeen 6.01. Aanvoer 4 ton. ST. ANNALAND 9 febr. Uien middel 40-70 15.0014.49, driel. 10.50, picklers 3.73, aanvoer 40 ton. Aardappelen furore, gewone 13.50, bintje gewone 15.12, aanvoer 15 ton. ST. MAARTESDIJK 9 febr. Uien 40-55 13,81—12.70 55-70 16.80, bonken 17.51, driel. 10.53, picklers 3.74, stek 4.aanvoer 63 ton. Aardappelen furore 12.79. driel 5.99, voer 4.53. Aanvoer 10 ton. Peen 32.69, idem c 23.49, Aanvoer 6 ton. SCHERPENISSE 9 Febr. Uien middel 40-70 14.41, driel. 10.41, pickelers 3.70, aanvoer 10 ton. Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind op zondag 14 februari THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. J. den Hoed. nm. Bediening H. Doop. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. M. de Wit uit Rotterdam. Ger. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. van Doorn, vm. bed. H. Avondmaal. Ned. Prot. Bond 5 uur ds. O. Elseman. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur 6.30 uur ds. A. Breure. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. Donderdag 18 februari 7 uur Ds. P. West land. Bijbellezing. Collecte Mannenver. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Collecte Kerk, Zaterdag 20 februari 7 uur de heer Huisman van Zwijndrecht. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur Cand. B. J. Wiegeraad van Montfoort. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. Woensdag 17 februari 7 uur de heer J. W. Slager. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Haar. Collecte kerkvoogdij. Woensdag 17 februari 3 uur ds. J. van der Haar. Huwelijksbevestiging van Jan Berk- heij en Cornelia Cath. Boogaard. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Rehoboth 6.30 uur ds. J. Gras te Schiedam. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. A. Breure. 2.30 uur ds. F. van Dieren. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte doofstommeninstituut „Effatha". Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur Eerw. Heer J. Hubach uit Giessendam. Geref. Kerk 10 uur leesdienst. 2.30 uur ds. M. de Wit van Rotterdam. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. F. van Dieren. 2.30 uur leesdienst. Maandelijkse collecte kerk. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur.ds. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. W. Haverkamp. SCHERPENISSE Door de kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier is een beroep uitgebracht op kandidaat P. Alblas te Utrecht. In de Geref. Gem. hoopt ds. Dorsman uit Staphorst op 19 februari een tijdrede te houden. Verkrijgbaar bij St. Maartensdijk: M. L. Pleune Haven A 162. Oud -Vossemeer A. F. Pollie en Zn. Achterstraat 17. Scherpenisse W. Pleune Weststraat 370 Tholen: J. W. M. Schot Vossemeersepoort 6 TE KOOP met bergplaats en tuin alsmede werkplaats Stoofstraat no. 1 en 3 Tholen Briefjes inleveren vóór zater dag 20 febr. 1960 's avonds 7 uur bij A. van Dijke, Polder straat 21, Tholen, waar ook nadere inlichting betreffende huur en aanvaarding te be komen zijn. ADRI HAGE vanaf 20 februari hoop ik zelfstandig een Autorijschool te beginnen en sta steeds hele dagen ter uwer beschikking. Telefonische opgaven Café C. Tichem te Scherpenisse no. 122 na autom. 01666-625 eigen nummer wordt nader bekend gemaakt. Beleefd aanbevelend AANGEBODEN een antiek kabinet, onder no. 1909 Bur. van dit blad. TE KOOP schapen met een en twee lammeren. M. A. Geu ze, „de Wouter" Oud-Vosse- meer, tel. 85. AANGEBODEN net kosthuis te Tholen. Inl. bur. v. d. blad. Het zijn weer echte TOP- Dagelijks verkrijgbaar A. J. SCHOT Vishandel THOLEN Als U een naaimachine koopt koopt dan een oud vertrouwd merk i SINGER Meer dan 100 jarig bestaan Reparaties worden aan alle merken vakkundig verricht M. C. BOLIER Veerweg D36d - tel 63 Scherpenisse VOORDELEN: 100 gr ge kookte ham en 100 gr gebr. gehakt samen 80 ct. 100 gr hamworst en 100 gr snijworst samen 82 ct. 150 gr boterham worst voor 45 ct. Topslagerij L. Meerman. STEEDS VERSE diepvries braadkuikens, 50 ct. per 100 gr Kippenpoulet, 40 ct. per 100 gr. Topmargarine: 3 pakjes voor 1 gulden. Slavinken 3 st. voor 98 cent Topslagerij L. Meerman. VERHUUR Gelegenheids kleding. Ook Bruidtoiletten compleet Bont Stola's, Bont cape's groot en klein. Gelegen- heidshoeden voor dames. Ge rard Evers, Antwerpsestr. 9a. Bergen op Zoom. tel. 3098. GELD beschikbaar voor alle doeleinden. Bureau „Revivre" Anna Jacobapolder. TE KOOP gevraagd bakfiets aanb. aan W. M. Slager, Lage Markt 202, Scherpenisse. voor het volste genot van sigaar, pijp en sigaret de vlam heeft geen invloed op de smaak weergaloos zuinig één vulling van f 2.25 is bij normaal gebruik vol doende voor een heel.jaar. Vullen en bijvullen in vijf seconden. Geen verwisse ling van kostbare tank. direct regelbare vlam, zon der gebruik van sleutel of dergelijke reeds verkrijgbaar vanaf f42.50 De Ronson Butron heeft geheel nieuwe world's greatest lighter „gezichtspunten". Verkrijgbaar bij t Juweliers-Horlogers Lievevrouwestraat 6 tel. 5514 Bergen op Zoom Eigen Ronson-Service 1 Kremerstraat 5 Bergen op Zoom De nieuwste electrazaak van West-Brabant en Tholen VERENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING op Tholen en St. Filipsland UITNODIGING tot het bijwonen van een van bovengenoemde vereniging op zaterdag 20 febr. 1960, des n.m. 3.30 uur in de zaal van de heer P. Mees te Oud-Vossemeer. HET BESTUUR.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1960 | | pagina 2