Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT RAADSVERSLAG ST. ANNALAND. Begroting 1960 vastgesteld - Doortrekking van Schoolstraat in voorbereiding - De „Kerkeblokstraat" - Benoeming concierge Dorpshuis - Wijziging uitbreidingsplan vanwege bestemming oude haven. THOLEN OUD -VOSSEMEER 16c jaargang No. 4 11 december 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen De gemeenteraad te Sint-Annaland kwam woensdag 9 december des vm. om 10 uur voltallig in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester van den Bos met dhr. J. Leune als notulist. Voor noodverlichting op de haven was een post van 1000,goedgekeurd. Afgewezen wer den de volgende subsidie-verzoeken van het Zeeuwsche „Wit-Gele Kruis", van het Nederlandse congres voor openbare gezond heidsregeling te Oegstgeest. Van de Chr. Stichting voor school- en beroepskeuze in Zeeland te Goes, van de Matigheids-Missie onder militairen, van de Federatie Nazorg b.l.o. te 's-Gravcnhage, van het Humanis tisch Thuisfront te Amsterdam, van het Verbond voor veilig verkeer te Utrecht en van de internationale tuinbouwtentoonstel ling „Floriade" te Rotterdam. Herbenoeming Bij de ingekomen stukken was ook een uittreksel uit het Koninklijk besluit d.d. 13 oktober 1959, waarbij de heer J. van den Bos met ingang van 16 november 1959 op nieuw benoemd is tot burgemeester dezer gemeente. Namens de raad feliciteerde de nestor G. Goedegebuure de voorzitter met deze her benoeming. Hij wees er op, dat God al machtig hem tot deze nieuwe ambtsperiode had gebracht en hoopte dat Hij hem zegen en kracht zou schenken ook deze weer te volbrengen. Er is zeer omvangrijk werk verricht, er is veel tot stand gebracht in deze 6 jaren, aldus wethouder Goedege buure. Bij uw installatie heb ik opgemerkt, dat de volgende wensen bestonden: realise ring uitbreidingsplan, opheffing woningte kort, bouw Dorpshuis, krotopruiming flink aanpakken, aanleg nieuwe haven, aanleg nieuwe riolering, enz. Heel veel hiervan is verwezenlijkt. Het uitbreidingsplan is ver wezenlijkt, veel woningen zijn gebouwd, verschillende krotten gesloopt, een nieuwe haven in aanleg, een Dorpshuis vrijdag in gebruik en had de bestedingsbeperking geen roet in het eten gegooid, dan waren we ook van een rioolzuivering voorzien. Voor dit alles zijn we U zeer dankbaar, aldus de wet houder, die zijn toespraak besloot met de wens dat de voorzitter ook de komende 6 jaar met zijn gezin en gezondheid mocht werken aan de bloei van zijn gemeente. De voorzitter dankte de heer Goedege buure en in hem de gehele raad voor de fe licitatie. Het is nauwelijks te geloven, dat ik hier weer al 6 jaar ben. De tijd vliegt en het is moeilijk te geloven, dat ik al 6 jaar onder U heb gewoond en gewerkt. Dat is dan met veel genoegen gebeurd. Het is prettig dat de wethouder mij mocht instal leren en op zijn hoge leeftijd mij 6 jaar later nog mag toespreken. Dat er veel ge beurd is, was niet geschied indien de wet houders en raadsleden geen vooruitstrevend beleid hadden gevoerd. Dan waren onze po gingen volkomen mislukt. In tegenstelling met wat zo dikwijls van het platteland wordt beweerd kan van Sint-Annaland niet worden gezegd, dat er een conservatieve raad zitting heeft. Trouwens, gaat men niet met de tijd mee, dan komt men achter en op losse schroeven te staan. Alle wensen worden in het leven nooit vervuld. Dat moet ook niet, al willen we het zelf graag. Wanneer ik naga, dat er in 1953 al over een Dorpshuis is gesproken en nu pas wordt geopend, kan men niet zeggen dat het vlot is gegaan. En toch lag dat noch aan b en w, noch aan de raad, maar aan velerlei om standigheden. Het is ook voor ons prettig, dat in Annaland veel bereikt is met de dorpsvernieuwing. Een zeer belangrijke zaak voor haar is de nieuwe haven. De rioolin stallatie kon tot mijn spijt nog niet worden verwezenlijkt. We waren mede gedupeerd door de bestedingsbeperking. Veel, zo niet alles wordt tegenwoordig centraal geregeld. Het zijn de economen die de richting aangeven en wanneer we zien, dat het haar te doen is om de werkloosheid te beperken, zo niet te voorkomen, dan kan men niet anders zeggen, dan dat het wel cenraal bestuurd moet worden. Dit dienen we althans te billijken. In het algemeen kan ik zeggen deze 6 jaar met genoegen in Sint-Annaland te hebben gewerkt, al is er ook wel eens wat voorgekomen dat niet prettig was. Hoe kon het anders, als men plannen wil verwezen lijken als zijn geschied. Hoe kan men ver wachten, dat dit naar ieders zin kan worden uitgewerkt. Tot scherpe botsingen is het echter nooit gekomen. Ik verheel me niet, dat ik het evenmin zonder fouten heb kun nen doen, maar in het algemeen is er wel een zodanige ontwikkeling ontstaan, dat we met dankbaarheid op deze 6 jarige arbeid in Uw midden mogen terugzien, dankbaar ook voor de prettige samenwerking en de ont vangen gezondheid. Mogen we de nieuwe periode op dezelfde weg voortgaan, aldus burgemeester van den Bos in zijn ontwoord op de felicitatie van de raad. De rekening van het groene kruis over 1958 werd vervolgens volgens ontvangen cijfers goedgekeurd met een totaal nadelig saldo van 4960,23, waarvan 4610,23 ten laste van de gemeente. Ook de begroting 1960 met uitvoerige cijfers aan de raad voorgelegd van dezelfde vereniging ontmoet geen bezwaar. De heer Ridderhof dankt de voorzitter voor zijn uitgebreide voorlichting. Er wordt hierop een nadelig slot van 4543,04 geraamd, waarbij voor de gemeen te een bedrag van 4193,04. Met de n.v. bank voor Nederlandse gemeenten wordt een krediet in rekening-courant voor 1960 aangegaan tot 150.000, Een wijziging in het ambtenarenreglement gaat onder de hamer door. Klacht van kei naraad In een aan het gemeentebestuur gericht schrijven klaagt de kerkeraad der gerefor meerde gemeente alhier over de situatie op het terrein van de heer C. P. Hage, waar gekuilde bietenbladeren 'n ondragelijke stank verspreiden en het rommelig terrein het er zich naast bevindende kerkgebouw ontsiert. Het spijt de kerkeraad, zo wordt meege deeld. zijn bezwaren naar voren te moeten brengen, maar het verwachte resultaat op een gunstige wending in deze is reeds al te lang uitgebleven. Het vraagt tenslotte het college stappen te doen om aan deze onge wenste situatie een einde te maken. B en w stellen daarop voor aan de ker keraad te berichten, dat het volgens artikel 70 van de algemene politieverordening ver boden is „secrcct-ziest", ab/al of andere on reinheden of stank verwekkende stoffen te laten lopen of te werpen in vaarten, water leidingen, sloten, goten of zinkputten of te werpen of geborgen te houden op of aan wegen, straten of openbare plaatsen. Voornoemde aangelegenheid valt onder dit artikel, waarom de kerkeraad dan ook wordt geadviseerd zich tot de politie te wenden. De heer M. Moerland is ook van mening dat het bepaald geen versiering voor het dorp is en het als een wonder moet wor den beschouwd, dat deze klacht niet reeds 2 jaar geleden is gekomen. Alle leden zijn het er over eens, dat de klacht niet onge grond is, maar kunnen zich volkomen met de suggestie van b en w verenigen. Herziening uitbreidingsplan In verband met de ontwikkeling rond de oude haven en de nieuwe haven is het noodzakellijk, dat het uitbreidingsplan wordt herzien. Daartoe wordt een besluit genomen. De heer A. Kurvink vraagt welke richt lijnen er in deze worden aangegeven. De voorzitter geeft hierop een toelichting. Het blijkt niet eenvoudig een plan als het onderhavige te projecteren. Daartoe is uit gebreide studie noodzakelijk en dan nog komt men telkens voor moeilijkheden. Noch tans zal aan de oude haven een nadere bestemming gegeven dienen te worden, waarom dan ook herziening van het uitbrei dingsplan nodig is. En daarmee gaat de raad unaniem akkoord. Het bedrag per leerling voor het open baar lager onderwijs voor 1960 wordt be paald op 39.25. Voor de bijzondere school wordt zulks in verband met onderhoud gebouw -op 29.34 per leerling gesteld. De gemeenterekening 1958 wordt voor lopig vastgesteld op voor wat de gewone dienst betreft in ontv. 501.336,48, uitg. 509.314,87, nadelig saldo 7.988, 39. Kap. dienst ontv. 1.339.959,95, uitg. 1.603.340, nadelig slot 263.380.05. Na aftrek van de bijzondere stortingen in de reserve voor uitbreidingsplan, brandweergarage, haven en kadewerken, rioolgemaal en dopshuis be draagt het werkelijk batig saldo van deze gewone dienst 1958 nog 7.416,82. Geen bezwaar is er tegen een voorstel uitkering verhoging kindertoelage, wat op een uitke ring in-eens neerkomt van 1.56 per kwar taal. Voor kennisgeving wodt aangenomen de begoting 1960 van de stichting „Ten Anker" met een onvoorziene post van 2620,93 en een sluitend geheel tot een bedrag van 94.039. Ook de rekening 1958 van het wezen armbestuur ontmoet geen be zwaar. Op de gewone dienst heeft deze in stelling nog een batig slot van 3.694,86 en op de kapitaaldienst van 16.427,11. Een hamerstuk is ook het voorstel om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling betreffende de behandeling van gemeente lijke personeelsaangelegenheden. Benoeming concierge Aan de orde is vervolgens de tijdelijke benoeming van een concierge-schoonhouder voor het dorpshuis. Er zijn hiervoor een 8 tal gegadigden. Bij gehouden stemming verkrijgt de heer J. Heijboer Wzn 4 en de heer L. A. van Poortvliet 3 stemmen, zo dat eerstgenoemde is gekozen. De heer M. Moerland vraagt of er door sollicitanten nog inlichtingen zijn gevraagd met betrekking tot de omvang van deze taak. De voorzitter antwoordt bevestigend. Enkelen waren van mening dat er ook be diening aan verbonden was. Maar zoals be kend mag worden geacht, zijn de mensen volkomen vrij, wie ze voor bediening in het Dorpshuis willen nemen. Dat mag de con cierge-schoonhouder zijn, maar evengoed een ander naar eigen wil. De heer Kurvink vraagt of de concierge de gehele avond toezicht moet houden. De voorzitter vindt dat niet nodig en wil dat zeker niet allemaal regelen van bovenaf. Dan worden er maar brokken gemaakt. La ten we zien, hoe zich dit ontwikkelt en hoe dit groeit. Later kunnen we hierop altijd nog terugkomen. Daarmee is de raad het volkomen eens. Geen bezwaar is er tegen het voorstel tot wijziging der bebouwingsvoorschriften. Aan verzoeker L. G. van Vossen wordt een per ceeltje grond van de afgebroken krotwo ning Klippelstraat 27 verhuurd voor 10,— per jaar. De heer M. Moerland vindt het spijtig dat de wethouder van openbare wer ken er niet meteen voor heeft gezorgd, dat er grond op dat terrein kwam, nu die toch beschikbaar was. Weth. Moerland ant woordt niet tevoren te weten, dat de raad dit zal verhuren. Kerkeblokstraat Een voorstel (in meerderheid) van b en w om de nieuwe dwarsstraat aan de Zuidstraat te noemen: Smalstraat kan noch bij de toe komstige (vrouwelijke) bewoners noch bij de gehele raad instemming vinden. Geop perd wordt: Zuidweststraat, Dwarsstraat, Premiestraat, Stoof- en Kerkeblokstraat. Bij nadere beschouwing meent men in de laatste de meeste historische achtergrond te ont dekken, waarna deze naam algemene goed keuring krijgt. Het lichtpunt aan de Javadijk Sedert 1956 sukkelt men al over de vraag hoe het eind Javadijk aan een behoorlijke verlichting te helpen. Inl de vorige vergade ring was besloten er één lichtpunt bij te plaatsen. Dit gaat, zo blijkt uit een raming 793,kosten. De heer Den Engelsman zegt dat het geen nut heeft, zoals is voor gesteld om deze paal voor het pand Java dijk 50 te plaatsen. Dat is maar twee hui zen verder dan het al bestaande lichtpunt. Het dient te komen voor de wed. Rijnberg op het eind van de Javadijk-dorpskom. Dan heeft ook Mosselman, de Wilde en Vroegop er wat aan. Het blijkt echter dat hiervoor kabelverlenging nodig is, waardoor het totaal op 1100,zal komen. Daar over moet de raad nog eens prakkizeren. Dat is toch wel erg veel voor één licht puntje. Stelt men hier tegenover hoe de Ju- lianastraat er bij ligt, dan vraagt men zich af of dit wel verantwoord is. De voorzitter wijst er op, dat dit wel een andere zaak en andere financiering is, maar de raad vindt het toch erg gortig voor deze verlichting. Goedgekeurd wordt de begroting 1960 van het wezen-armbestuur en een kasgeld lening van 1000.000 aangegaan met de Bank voor Nederlandse gemeenten. Een wij ziging in de regeling besmettelijke zieken barak ontmoet geen bezwaar. Het Algemeen Burger Gasthuis heeft dit van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom overgenomen. Voor „Ten Anker" wordt een geldlening gegarandeerd van in totaal 50.000,en voor deze gemeente dan 7682,—. Gemeentebegroting I960 De commissie heeft deze begroting onder zocht (waarvan we reeds eerder een begro- tingsbrief publiceerden met cijfers) en is tot weinig opmerkingen gekomen. Alleen de uit gaaf van de schooltandartsendienst vindt ze weinig nut afwerpend. De commissie zou deze post liever afgevoerd zien. B en w daarentegen willen deze in het belang van de volksgezondheid handhaven. Bovendien is men toegetreden tot de ge meenschappelijke regeling en kan men wel deze opzeggen (bij een jaar vooruit), maar niet aan de uitgaafpost tornen, zolang men is aangesloten. De heer Ridderhof blijft er bij er het nut niet van in te zien. Men moet toch betalen en wordt nog naar de tandarts verwezen. De andere leden willen zich er bij neerleggen, waarna ook dhr. Ridderhof zich niet langer verzet. De begroting wordt daar na vastgesteld voor wat de gewone dienst betreft in ontv. en uitg. op 551.261,19, de kapitaaldienst aan ontv. 1.013.759,90 en in uitgaaf op 1.547.772,93 met een nadelig slot van 534.013,03. Rondvraag De heer C. Ridderhof informeert of er watervoorziening aan de nieuwe haven is, wanneer straks de schippers thuisvaren. De voorzitter meent dat dit eenvoudig aan te leggen zal zijn. Er ligt nog een leiding in de zeedijk. Ook voor de gewenste trappen zal tegen Kerstmis worden gezorgd. De heer C. Ridderhof zou bij de uitgang Tienhoven een zodanige voorziening willen treffen, dat de trekkers, enz. niet meer te gen de oprit kunnen rijden, omdat ze kapot wordt gemaakt. Dit zal gebeuren. De heer M. Moerland zag dat de omge ving van het Dorpshuis in handwerk wordt opgeknapt en vindt het wel jammer, dat het niet met de dragline kon, toen die er stond. De voorzitter zegt dat de gemeentewerk lieden hierop hun best doen en daarvoor alle hulde verdienen. De heer J. A. den Engelsman vraagt of de oude meerpalen al zijn verkocht. Het blijkt dat ze aan een firma buiten het eiland zijn overgedragen voor 1053,Met de oude havenzerken kon nog geen bevredigende handel worden gedaan. De heer A. Kurvink vraagt of de Kerke blokstraat nu ook wordt bestraat. De voor zitter antwoordt dat er klinkers voor zijn besteld en een voorlopige bestrating zal worden gelegd. Tenslotte komt dan nog ter tafel om de Schoolstraat door te trekken naar de richting Hoenderweg tot ongeveer de loods van dhr. v. d. Repe. Daartoe zullen de nodige stappen worden gedaan, omdat weer bouwgrond nodig is. Daarna sluiting. DOKTERSDIENSTEN op ZONDAG Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R. C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. HOOGWATER in de week van 13 t.e.m. 19 december 1959. zondag vm. 2.28 nm. 14.42 uur maandag 3.10 15.20 dinsdag 3.47 15.56 woensdag 4.20 16.32 donderdag 4.53 17.06 vrijdag 5.25 17.40 zaterdag 5.55 18.24 Dinsdag 15 dec. Volle Maan te 5.49 uur. ORGELBESPELING Onder auspiciën van de stichting Orgel centrum wordt op zaterdag 19 december in de Ned. Herv. kerk alhier weer een orgel bespeling gehouden, welke geheel in het teken van het kerstgebeuren zal staan. Dit kerstconcert wordt gegeven door de bekende organist Wim van der Panne en zal om 8 uur beginnen. Bii de samenzang zal de orgelbegeleiding worden verzorgd door Mat ty Hage - van der Velde. Het programma luidt als volgt 1. Opening. 2. a. „Hoe zal ik U ontvangen" Jan Zwart b. „O Gij, mijn troost, mijn zoet ver langen". c. „Hij komt om op te richten" 3. a. Aria J. S. Bach b. Toccata et fuga (d moll) 4. a. „Heerlijk klonk het lied der Eng'len" Feike Asma b. „O hoe heerlijk, hoe begeerlijk" 5. Samenzang (collecte) 6. a. „De herdertjes lagen bij nachte" Jan Zwart b. „Daar is uit 's werelds duistre wol ken" 7. Pastorale Ch. M. Widor 8. a. „Komt allen tezamen" Jan Zwart b. „Stille nacht" c. „Halleluja, looft den Heer" 9. Sluiting. BEJAARDEN-KERSTMIDDAG Op a.s. dinsdag 15 december, s'middags om half drie wordt in „Ten Anker" de Kerstmiddag voor de bejaarden gehouden, waarbij iedereen weer hartelijk welkom is. Graag uiterlijk maandag bericht wie ge haald en thuisgebracht willen worden. ST. NICOLAAS BIJ DE KLEUTERS Vol verwachting en met kloppende hartjes zaten vrijdagmorgen 4 dec. de kleuters van de Algemene kleuterschool te wachten tot de Sint hen een bezoek zou brengen. Om streeks half tien arriveerde hij met zijn knecht aan de school waar hij met gezang begroet werd. Nadat hij een woord tot allen gericht had mochten de kleuters één voor één bij St.- Nicolaas komen waar ze na een vriendelijk woord of een vermaning bij Zwarte Piet een cadeautje en wat lekkers mochten halen. Om elf uur verliet het hoge gezelschap de kinderen om nog een bezoek te brengen aan de O.L. School waar hij ook met ge juich begroet werd, temeer omdat ook hier voor ieder een grote zak lekkers gereed stond. DAMMEN Uitslag van de onderlinge Competitie ge houden op dinsdag 8 december 1959. L. van Dijke J. Hogerheide 2-0 K. L. Priem P. Jeroense 2-0 J. Hogerheide C. Potter 0-2 M. Heezen W. Nieuwenhuyzen 0-2 P. Jeroense K. L. Priem 2-0 J. Elenbaas D. de Vos 2-0 C. Gebraad C. Potter 2-0 C. L. de Korte D. de Vos 0-2 J. Priem C. Moeliker 1-1 ST. NICOLAAS IN THOLEN Dat het St. Nicolaasfeest werkelijk een feest kan zijn, heeft de Thoolse winkeliers vereniging bewezen. Toen om 3 uur de goed heilig man met 8 van zijn zwarte knechten per stoomboot bij de brug arriveerde ston den honderden kinderen hun daar op te wachten en zongen de bekende liedjes. In optocht, voorafgegaan door Concordia en drumband, ging het naar de burgemeester. Deze riep de Sint In Tholen een hartelijk DE REDACTIE LEGT U DEZE WEEK VOOR: Gegevens uit het resultaat streekonder zoek Commissaris opent vandaag St. Annalands Dorpshuis Het uitbreidingsplan wordt daaj: gewijzigd in verband met demping oude haven Gemeente Scherpenisse verlengt weg in Pluimpot voor ijsbaan Sint bezocht de streekmaar wenste dat de competitiebal stil lag Een nieuw vervolgverhaal begint Succesvolle winkelactie in Oud-Vossemeer Stemmen van lezers Men moet de dag niet voor de avond loven. welkom toe maar verzocht, daar de jeugd afgelopen jaar nogal erg baldadig is ge weest, niet te streng op te treden. Daarna sprak de Sint de burgemeester met deze woorden toe. Na de lange reis die ik vanuit Spanje heb gemaakt en nadat ik reeds heel Nederland ben doorgetrokken kom ik dan nu ten laatste in Tholen. Het wel en wee van Tholen gaat mij zeer aan het hart waarom ik dan ook steeds hier en daar al eens gekeken heb wat hier zoal gebeurd. Zo heb ik gezien dat door de spontane medewerking van het ge meentebestuur en de Thoolse bevolking de Thoolse muziekvereniging in uniform is ge stoken en werkelijk ik vind het prachtig. Verder dat door Uw grote activiteit er mo menteel veel nieuwe woningen in aanbouw zijn en dat er ook al weer nieuwe industrie is bijgekomen. Met het succes hiervan fe liciteer ik U. Ik weet er zijn nog vele ver langens maar ik mag wel zeggen burge meester ga zo door want het is tot zegen van de hele gemeente. Hierna kregen de burgemeester en mevrouw als eersten een aardige surprise. Een rondgang door de gemeente werd gemaakt alvorens het gezelschap naar de voormalige gasfabriek ging. Hier werd het ontvangen door dhr. P. Ottevanger welke met een zaal vol kinderen zat te wachten. Flink werd hier door de jeugd gezongen voor Ottevanger de Sint welkom kon heten. Voor velen is dit een onvergetelijke middag geworden want de goochelaar was in veler ogen een tovenaar. Deze deed het dan ook voortreffelijk en wist de kinderen steeds te boeien en dan weer te doen lachen. In de pauze kregen allen een zak snoepjes waarna nog 'n poppenkast volgde. De kinderen zon gen na afloop zolang „Dag Sinterklaasje enz" dat de leider van de avond haast geen kans kreeg om 'n woordje te spreken. Hij deed 't dan ook maar kort met de wens, dat alle ouders voortaan in Tholen kopen want door eendrachtig samen te werken kan veel bereikt worden. Vrij laat in de middag moest St. Nicolaas zich haasten om op de Markt te komen waar hij de prijzen moest trekken van de winkelweek. Als de 3 eerste prijswinnaars haalde hij uit de bus 1. C. de Krom, Halsteren 2. P. Jansen, Tholen 3. A. J. v. d. Giesen, Tholen. J. v. d. Driel had de eerste prijs van de etalagewedstrijd. Dat deze actie goed geslaagd is blijkt wel uit de aanwezigheid van de vele mensen op de Markt en het mooie bedrag welke het bestuur van winkeliersvereniging dinsdag avond aan de voorzitter actiecomité over handigde. Het bedrag was 522.28. Hiermee hebben de winkeliers het gepresteerd om, met medewrking van de gehele burgerij, in 4 maanden tijds 1000,bij elkaar te brengen. SINTERKLAAS OP DE SCHOLEN Zelden was er onder de Sinterklazen zo veel concurrentie als dit jaar. Er waren Sin terklazen voor de Winkelweek, de Bejaar denmiddag, de Alg. Chr. Kleuterschool, de Openbare School en de R.K. Scholen. Ook de gymnastiekver. „Spido" organi seerde een gezellige St.-Nicolaas-avond, waarop hij in vol ornaat schitterde. Daarnaast waren er particuliere Sinter klazen en Zwarte Pieten, die er 's avonds op uit trokken. Voorzover deze klein van stuk waren en zo nu en dan het bescher mende donker moesten verlaten waren ze spoedig omringd door groepjes jongens, die bijzonder benieuwd waren wie er toch wel onder die baard zitten zou. In dergelijke situaties is het dan gelukkig dat de meeste zwarte Pieten over een roe beschikken om hun meesters tegen aanranding te beveiligen. Bijzonder vermakelijk is altijd het bezoek van de Sint aan de kleuterschool. De kleu terleidster is al weken tevoren versjes en spelletjes met de kinderen te leren. Vele moeders zijn aanwezig om te zien hoe hun kroost het er af brengt en dan is er tot slot altijd een heerlijke tractatie. BEJAARDENMIDDAG Vele ouden van dagen schijnen van mening te zijn dat de ontspanning, die hun 's win ters zo nu en dan in het verenigingsgebouw wordt geboden, wordt georganiseerd door de Bond voor ouden van dagen. Het is no dig er hier op te wijzen dat dit niet het geval is. Enkele bejaarden bezoeken nl. deze ge zellige middagen niet, omdat ze geen lid van die bond zijn en veronderstellen niet welkom te wezen. De bejaardenmiddagen worden echter ver zorgd door de plaatselijke afd. van de Vrijw. Vrouwen Hulp, die als zodanig geen enkele binding met de bejaardenbond heeft. Men kan dus stellen dat het om deze reden donderdagmiddag nog drukker had kunnen zijn dan nu het geval was. Vanzelfsprekend stond het programma in het teken van St.-Nicolaas. Mevr. Versluijs opende de bijeenkomst, waarna Mevr. Droo- gers-Jansen een stukje proza voordroeg. Spelletjes, tractaties en niet in het minst de plotselinge verschijning van de goede Sint brachten de stemming er goed in Zwarte Piet voelde zich allerminst gehinderd door zijn hoge stem en was buitengewoon goed op dreef. Kees en Jan Versluijs zorgden voor vro lijke accordeonmuziek. Tenslotte kreeg iedere bejaarde een zakje versnaperingen en fruit mee naar huis, en dankte dhr. L. C. Vroegop namens de be jaarden hartelijk voor het gebodene. ST.-NICOLAAS-AKTIE WINKELIERSVER. Terecht zei de burgemeester vrijdagavond bij de trekking der hoofdprijzen van de St- Nicolaas-aktie dat, mocht dan de vorige aktie voor 100 is geslaagd, nu geconsta teerd kan worden dat ze voor 120% slaag de. De St.-NicoIaas-aktie heeft zelfs de stoutste verwachtingen van voorzitter J. L. Pollie overtroffen. Het totaal aantal inge leverde letterpuzzles kwam immers met 8111 ver boven het geraamde. Men dient er ook rekening mee te houden dat deze koopweek bescheidener was opge zet, de duur was 2 dagen minder dan tij dens de vorige aktie. Evenals toen werd de deelname groter naarmate de trekkingsdag van de hoofdprij zen meer naderde. Op de sluitingsdag, vo rige week vrijdag, werd een record-aantal van meer dan 2300 letterpuzzles ingeleverd. Woensdag begon de belangstelling eerst goed op peil te komen: 1188 klanten raadden toen naar de gezamenlijke lengte van 22 banketstaven. Alle 39 winnaars, die het met 4.55 m goed hadden geschat kregen een prijs. Donderdag ging het de schatters beter af. Meer dan 200, dus 10 van de inzendin gen, wier aantal de 2000 overtrof, hadden het bij het rechte eind, het totale gewicht van alle tentoongestelde suikerbeestjes was 6 ons. Uiteindelijk hadden de vele winnaars nog slechts een kans van 1 7, omdat bij loting uitgemaakt moest worden welke 30 van hen voor een prijs in aanmerking kwa men. Het motto „Sinterklaas en Zwarte Piet kopen in de vreemde niet" maakten beiden vrijdagavond voor het gemeentehuis waar bij de toekenning van de meer dan 20 hoofd prijzen. Welke mooie prijzen er toen aan de geluk kige winnaars, al of niet tegen betaling van het zingen van een Sinterklaasversje voor de microfoon werden uitgereikt leert onder staand lijstje le prijs, een electrische trein - P. Thole- naar, Oud-Vossemeer. 2e prijs, een kinderauto - Iz. van Oost, hoeve Candia. 3e prijs, een poppenwagen - W. van Dienst, Berkel en Rooderijs. 4e prijs, een stoommachine - Marja van de Zande, Oud-Vossemeer. 5e prijs, een grote pop - J. E. de Wilde, Oud-Vossemeer. Zich wendend tot de Sinterklaas en de niet minder geachte Zwarte Piet zei de burgemeester dat het schijnbaar niet zo'n Lange Weg is van het Land van Franco naar Oud-Vossemeer. Hij hoopte dat die Lange Weg met daaraan gelegen boom gaard van dhr. J. van Vossen nog langer zo dichtbij zou blijven, tot heil van Oud-Vos semeer, Sinterklaas en de Middenstand. We willen ons bij deze wens aansluiten. INENTINGEN Deze week is huis aan huis een schrijven bezorgd betreffende de inenting tegen dif- therie, kinkhoest en tetanus. Het belang van deze inentingen is dui-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1