Piet van Tilburg "lirhorsh Zelfs na de automatisering...., OUD -VOSSEMEER DUFFELCOAT en 6 Jubileum-rente Kremerstraat 11 Bergen op Zoom ZUIVER WOLLEN MERKDfKEN PIET VAN TILBURG ST. ANNALAND kunt u onmogelijk al uw bekenden, collega's en klanten een voorspoedig 1960 toewensen. Daarom ook rekent men er al op, dat uw NIEUWJAARSGROET in ons oudejaarsnummer is te vinden. FIRMA HAAKMAN ZONEN St. Nicolaas geschenken PAARDENFOKVEEDAG Tijdens de te Steenbergen gehouden grote paardenfokveedag voor West Brabant en Zeeland werd de eerste prijs met een fok premie toegekend aan Senateur d'Amice een bruinschimmel, afkomstig uit de stallen van de heer Timmermans uit Hoofdplaat. In de grote maat 2 jarige merriën werd Nora van J. F. Brooijmans uit Oud-Vossemeer kam pioen en van de 3 jarige Annie van Her mine van dezelfde eigenaar. Bij de 4-8 jarigen werd Caty v. d. Joanna Maria Polder van J. C. Kooijman uit Sint- Annaland 2e. Bij de fokgroep van een eige naar met minstens drie eigen gefokte dieren werd 1ste J. F. Brooijmans uit Oud-Vosse meer; 2e Gebr. Stoutjesdijk uit Tholen. Merriën met afstammelingen 1ste pr. Gebr. Stoutjesdijk te Tholen met Fretena. In de grote maat 1H jarige merriën werd een 1ste prijs toegekend aan Susanna van Middelhoeve van de gebr. van Engelen te Oud-Vossemeer. Ander half jarige heng sten grote maat Fresena van Gebr. Stoutjes dijk te Tholen en Jet van Blyendaal van J, F. Brooijmans te Oud-Vossemeer. D. de Vos C. Moeliker 0-2 C. J de Korte C. Potter 2-0 J. Hogerheide C. L. de Korte 0-2 C. Gebraad M. Schot 1-1 BRAND Een brand, die zich ogenschijnlijk niet zo ernstig liet aanzien, heeft zaterdagavond duizenden guldens schade aangericht in de woning van de landbouwersknecht, dhr. A. Houke alhier. Het is niet onmogelijk dat de brand, toen er niemand thuis was, is begonnen bij een Butagasstel. Zodra de brand ontdekt werd, heeft men tevergeefs getracht zelf te blussen. Weldra moest men zich beperken tot het redden van enig meubilair. De brandweer, telefonisch via de landbouwer Poppe gewaarschuwd, was snel ter plaatse. Hoewel het water uit de meer dan 100 m verder gelegen sloot onder aan de dijk moest worden opgepompt, kon snel water worden gegeven. Eén slang door de buitendeur en Uw kinderen kunnen er tegen met zo'n heerlijk warme 'n Ideaal St.~NicolaasgeschenkReeds vanaf 15.95 SINT OP BEZOEK Zaterdag arriveert dan de kindervriend met zijn knecht ongeveer 3 uur aan het Veer, vanwaar hij met „Concordia" aan het hoofd naar het gemeentehuis gaat, om na een ontvangst aldaar een rondrit door de stad te maken en die tocht bij de gas fabriek te eindigen. Daar immers wordt het kinderfeest gehouden, dat van omstreeks 4 tot 6 uur zal duren. De trekking van de hoofdprijzen der Sinterklaas aktie volgt dan om 7 uur. VOOR „VREDERUST" Woensdag 9 december hoopt ds. W. Ha- ge, predikant der Ger. gemeente te Middel burg een rede te houden in het kerkgebouw der geref. gemeente alhier in het belang van de stichting „Vrederust". Ieder is daar welkom. NATIONALE VOGELTENTOONSTELLING Op 27 en 28 november j.l. organiseerde de afdeling Tholen van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers ter gelegenheid van hun eerste lustrum een Nationale Tentoon stelling. De tentoonstelling werd vrijdag door 150 schoolkinderen bezocht en bij het sluiten op zaterdag waren ruim 500 bezoekers een kijkje komen nemen. Tegelijkertijd werd door de afdeling Tho len hun jaarlijkse onderlinge gespeeld, al thans een gedeelte ervan, want doordat deze tentoonstelling voor zangkanaries te vroeg was, kon de onderlinge hiervan nog niet gespeeld worden. Het ligt dan ook in de bedoeling van het bestuur dezer vereniging dit onderdeel door middel van een huis kamerkeuring omstreeks eind december uit te spelen. De uitslagen der Nationale zijn als volgt Beste vogel eigen kweek W. v. Elzakker (Halsteren) met oranjeagaat 89+. Beste kanarie eigen kweek idem. Beste kanarie open klasse J. Suijkerbuijk (B.o.Z.) met oranjerood 88pt. Ie prijs (eigen kweek) niet intensief geel- factorige C. v. d. Zande met grauwgroen 87+ pt. Ie prijs (eigen kweek) witfactorigen C. v. d. Zande met zilverisabel 88pt. Ie prijs (eigen kweek) intensief oranje- factorigen C. v. d. Zande met bronsgroen 88pt. Ie prijs (eigen kweek) intensief oranje- roodfactorigen C. v. d. Zande met oranje- roodagaat 89pt. 2e prijs (eigen kweek) intensief oranje- roodfactorigen C. v. d. Zande met oranje- roodagaat 88 pt. 3e prijs (eigen kweek) intensief oranje- roodfactorigen C. v. d. Zande met oranje- roodbrons 88 pt. Ie prijs (eigen kweek) parkieten M. Meeus met 87+ pt. Ie prijs (eigen kweek) duifjes J. Donken met diamant duifje 84pt. Ie prijs (open klasse) niet intensief geel- factorigen P. Clarijs met 89pt. Ie prijs (open klasse) intensief oranjefac- torigen J. J. den Engelsman met oranje 88pt. 2e prijs (open klasse) intensieforanjerood- factorigen C. Hermans met oranjerood 87-j pt. Ie prijs (open klasse) Harzers P. Clarijs met 89 pt. Ie prijs (open klasse) parkieten M. Meeus met 87pt. Ie prijs (open klasse) exoten P. v. d. Slikke met Japanse Nachtegaal 90 pt. 2e prijs (open klasse) exoten J. Praat met Glansspreeuw 89 pt. Ie prijs (eigen kweek) bastaarden L. K. Kramer met sijskanarie 87+ pt. Ie prijs volières en vitrines J. Duijzer met vitrine. De uitslagen der onderlinge zijn ats volgt Beste vogel eigen kweek P. Bimmel met zebra vink. Ie prijs (open klasse) kleurkanaries J. J. den Engelsman met oranje. Ie prijs (open klasse) oranjeroodfactori- gen J. Praat met oranjerood. Ie prijs (eigen kweek) parkieten P. Bim mel. Ie prijs (open klasse) parkieten P. Bim-, mei. Ie prijs (open klasse) exoten P. v. d. Slikke. 2e prijs (open klasse) exoten J. Praat. Ie prijs (eigen kweek) duifjes J. Donken. Ie prijs volières J. Duijzer. Het geheel was met behulp van diverse bloemen opgeluisterd door bloemenhandel Margriet. Terwijl in het midden een vijver was in gericht voor enkele mandarijneendjes. BURGERLIJKE STAND Geboren 2 december 1959, Rachel Dingena van Elsacker, dochter van Anthonie Johannis Jan en van Johanna van Driel. Huwelijksaangifte 27 november 1959, Machiel Cornelis Ista, 22 jaar, van beroep matroos, wonende te Den Helder, en Willempje van Dijke, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op dinsdag 1 december 1959. J. Hogerheide L. van Dijke 0-2 één door het raam, en het vuur was in enkele minuten bedwongen. De omstandigheid dat het huis goed was afgesloten, heeft er wel toe bijgedragen dat de brand niet naar buiten is geslagen. Door de hitte is de inventaris, zo niet ver brand, dan wel grotendeels waardeloos ge worden. Dhr. Houke was verzekerd. Hij heeft met zijn gezin thans de leegstaande arbeiders woning van dhr. Jasperse betrokken. ST.-NICOLAAS-ACTIE De St.-Nicolaas-actie van de Winkeliers ver., enige weken geleden aangekondigd, is thans in volle gang. Men meende geen goede aktie te kunnen voeren indien St.-Nicolaas niet zelf in de gemeente was. Dus werd hij donderdag, aan de vooravond van de aktie, feestelijk Onder de Molen afgehaald. Vooral de jeugd had daar natuurlijk grote belangstelling voor. Het was wel duidelijk dat het paard van Sinterklaas geen haver was tekort gekomen. Hij bezorgde de omstanders, (en hen niet alleen), benauwde ogenblikjes. Zonder zijn oude ledematen te breken, kwam de Sint toch heelhuids in Oud-Vosse meer aan. De volgende dagen gaf de goed- geefste grijsaard echter de voorkeur aan meer moderne vervoersmiddelen. VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Lindebaan - tel. 5467 BERGEN OP ZOOM Na vrijdagavond vanaf het bordes van het gemeentehuis de uitslag te hebben bekend gemaakt van de dagattractie, waarvan de betekenis van 22 uitgestalde verkeersborden de hoofdschotel vormde, verscheen hij za terdagmiddag in diverse winkels om aan toevallige klanten geschenken uit te delen. Zaterdagavond werd de uitslag bekend gemaakt van de letteractie van die dag. Diverse letters in de etalages van de winke liers vormden toen samen de eerste voorna men van onze Prinsessen. Het is vermakelijk de winnaars van cho colade- of banketletters dan ter beloning voor de microfoon een liedje te horen zingen. Was de verloting tijdens de winkelweek gebaseerd op een rebus, ditmaal moet men de ontbrekende letters van een slagzin in vullen. D.m.v. een geluidswagen wordt tel kens de aandacht gevestigd op de attractie voor de volgende dag. In de loop van de week worden achtereenvolgens attracties ge geven, verband houdend met automerken, voetbalelftallen, banketstaven en chocolade beestjes. Vrijdag sluit de St.-Nicolaasactie met de trekking van de hoofdprijzen, bestaande uit speelgoed. 'n heerlijke (VAN WIJK) 180 X 220 54.50 WONINGINRICHTING Bosstraat - Hoek Lindebaan Telefoon 5467 Bergen op Zoom UITVOERING MUZIEKVER. Vorige week woensdag- en vrijdagavond gaf „Öud-Vossemeer's muziekver." haar jaarlijkse winteruitvoering in hotel Mees. Bij ziekte van voorzitter G. W. J. de Graaff, opende bestuurslid J. van Vossen de bijeenkomst. In het afgelopen jaar heb ben liefst 3 muzikanten gejubileerd, nl. G. van Driel 35 jaar, A. van Driel 25 jaar en J. van Dijke W. M.zn. 10 jaar. Wel een bewijs dus dat het hen bij de muziekver. goed bevalt. Jammer dat de toeloop van jonge krachten wat te wensen overlaat. De nieuwe dirigent, dhr. Del Heez te Steenbergen, sinds september ju. opvolger van dhr. J. A. W. N. Oomes, voerde met zijn korps een 6-tal muziekstukken uit, w.o. 3 marsen, een fantasie bewerking uit de opera Tannhauser, een ouverture en een saxofoon-solo. Ongeveer half 9 was het officiële gedeelte van de avond afgelopen en luidde Sjef Brands uit Bergen op Zoom, koddig ge- costumeerd, en voorzien van de Kleinkunst- medaille, tijdens de pauze met zijn liedjes en praatjes het amusementsgedeelte in. Dusdoende zat de stemming er goed in voor de opvoering van de komische een- acter „De aardschok", van Otto Harting, door het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom onder leiding van dhr. R, Tebbens. I De clou van het verhaal, waar alle ver wikkelingen om draaiden, was of de manne- lijke leden van de familie Pichler, die nogal van een feestje hielden, al of niet in hotel „De zwarte arend" waren geweest. Na opvoering van dit vrolijke stuk werd een bal gegeven. De belangstelling was dit jaar maar matig. OPENING ZUIVELZAAK DHR. BEVELANDER Aan belangstelling heeft het dhr. A. A. Bevelander niet ontbroken toen hij vorige week woensdagmiddag zijn nieuwe winkel voor zuivelproducten aan de Voorstraat opende. Onmiskenbaar is zijn zaak hiermee voor uitgegaan. In de Patrijzenweg had hij slechts de beschikking over een ruimte, die niet geschikt was voor winkel. Vooral het ge brek aan goede etalages was lastig. Wat dit laatste betreft heeft hij nu geen klagen. De voorkamer van de woning, die het laatst bewoond werd door dhr. v. d. Klundert, is geheel verbouwd en herschapen in een grote ruime winkel met gorte etala- geramen en waarin men vanaf de straat een groot overzicht krijgt van de vele ar tikelen, die. een melkboer tegenwoordig le veren kan. 's Middags om 3 uur had de officiële ope ning plaats door de burgemeester, die met een sleutel, aangeboden door het 4-jarige dochtertje van dhr. Bevelander, de winkel deur opende. Naast een groot aantal familieleden en kennissen van dhr. Bevelander waren hierbij tegenwoordig burgemeester en wethouders, dhr. J. L. Pollie, voorzitter van de winke liersver.. dhr. Witteveen, directeur van de Coöp. Zuivelfabriek te Wouw en een ver tegenwoordiger van het Bedrijfschap voor de Zuivel. De burgemeester noemde het in deze tijd van achteruitgang van de kleine gemeenten en voortdurende bestaansonzekerheid voor vele middenstanders een stap, getuigend van initiatief en moed, om een bestaande winkel te verlaten en grote kosten te maken voor de algehele verbouwing van een pand. Hij was er dankbaar voor dat hier getoond is dat die z.g. Thoolse achterlijken toch heel wat kunnen presteren. Na felicitaties en waarderende woorden van de andere aanwezigen was men nog enige tijd tijdens een gezellige receptie bijeen. Voor het publiek had dhr. Bevelander een verrassing bestemd. Ieder mag nl. raden naar het gewicht van een aantal tentoon gestelde grote kazen. Voor de winnaar is natuurlijk een prijs uitgeloofd. INZAMELINGSLIJST MUZIEKVER. Zoals reeds enkele weken geleden ver meld, werd flink ingetekend op de lijst der muziekvereniging in het kader van de uni formactie. Het definitieve resultaat stelt zeker niet teleur, 1260,Daarmee is men nog lang niet aan het beoogde doel toe, doch er zijn reeds meerdere acties geweest, zoals tijdens de winkelweek, en de ophaaldienst voor oud papier en lompen floreert nog uitstekend. Alles gaat in de grote pot tot tenslotte bekend kan worden gemaakt dat het bedrag bijeen is. Doch zoals gezegd, zover is men nog lang niet. Misschien heeft de ver. nog meerdere acties op het oog. ZOUTSCHADE-AANGIFTEN Nog lang niet allen, die zoutschade heb ben aan hun woningen of schuren, hebben op het gemeentehuis een aangiftebiljet ge haald. Toch gaat zo langzamerhand de tijd drin gen. Na 31 december a.s. is de aanmeldings- tijd verstreken. Het gaat hier, zoals bekend, uitsluitend om schade aan muren. Daarvoor behoeven de woningen niet geheel in het water te hebben gestaan. Ieder weet dat de schade ook daar aantoonbaar is, waar het water maar juist tegen de onderkant van de vloe ren kwam. Het zout is dan in de muren opgetrokken met alle kwalijke gevolgen van dien. Enige tijd na het verzenden van de aan gifte krijgt men een bewijsje, waarop enkele cijfers staan vermeld. Men moet dit pa piertje goed bewaren. Indien later over de aangifte gecorrespondeerd moet worden, is het nodig dat de daarop voorkomende cij fers worden aangehaald. HEROPENING KAPPERSZAAK NIEMANTSVERDRIET Sinds dinsdagmiddag kan men boven het etalageraam van dhr. J. J. Niemantsverdriet in letters van een lichtreclame lezen dat aldaar een dames- en herenka'pperszaak is gevestigd. Dit feit is bij ieder natuurlijk wel bekend. Maar menigeen zal het interieur na de in wendige verbouwing en nieuwe inrichting bijna niet herkennen. Alles heeft een gedaanteverwisseling on dergaan. Wat direct opvalt is de moderne inrich ting, getuigend uit meubilair en de frisse kleurencombinaties. De vloer kreeg een nieu we kurk linoleumbedekking, die niet alleen fraai maar ook bijzonder praktisch is. De belangrijkste verbetering is de nieuwe dameskapsalon, vroeger slechts gedeeltelijk afgescheiden van de herenafdeling. Via een tweede deur komt men uit het eveneens ge heel vernieuwde portaal in de damesafde ling, waar Mevr. Niemantsverdriet-Deurloo de scepter zwaait. Zij kan daar 4 dames tegelijk bedienen in een ruimte en met een apparatuur, die ge heel aan de eisen des tijds voldoet. Voor de dames moet het een genoegen zijn in de gemakkelijke stoelen plaats te nemen en zich in deze prettige sfeer te laten behandelen. Reeds tijdens de receptie van 3 tot 5 uur kwamen velen dinsdagmiddag een kijkje nemen. Bloemen en planten w.o. een bloem stuk van de winkeliersver. gaven het geheel een feestelijk karakter. GEVONDEN Sinds enkele weken liggen bij de Post- commandant der Rijkspolitie een paar kin derwantjes voor de verliezer gereed. De eigenaar van deze bijzonder mooie wantjes kan zich dus bij de Politie melden. OPENING DORPSHUIS Het Gemeentebestuur van St. Annaland heeft het voornemen het nieuwe dorpshuis op vrijdag 11 december om half vier in gebruik te nemen. De Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot heeft zich bereid verklaard de officiële opening te verrichten. IJSCLUB De Sint-Annalandse IJsclub nam dit jaar het belangrijke besluit het terrein aan de Langeweg aan te kopen, daartoe in de ge legenheid gesteld door haar beschermvrou we, mevrouw Witzen Elias-de Casembroot Is het daarvoor nog veel te vroeg Er zijn geen dagen in het jaar die zo snel voorbijgaan als de tijd tussen 5 december en kerst. En daarom mag het niet aan ons leggen, dat Uw nieuwjaarsgroet geen plaatsje meer kan krijgen in het oudejaars nummer. Dus doen we reeds nu een beroep op U maar direct die nieuwjaarsgroet op te geven. Dat kan bij de plaatselijke bezorgers en dat kan schriftelijk aan de administratie van de Eendrachtbode te Tholen. We hopen de KERSTKRANT uit te geven op woensdag 23 december voor de postabonné's, terwijl deze donderdag 24 door onze bezorgers wordt gebracht. P. DIEMENS C. DIEMENS—VAN HAZENBOS Brinklaan 6 Tholen g.n. PRIJS 1,25 Het OUDEJAARSNUMMER moet eveneens woensdag klaar zijn en wel 30 december voor ter post bezorging en zal op donderdagmorgen 31 december door de bezorgers worden rond gebracht. En daarom zou het prettig zijn, wanneer Uw nieuwjaarsgroet uiterlijk 18 december binnen was. Daarna kunnen we geen goede plaatsing meer garanderen. Nogmaals, maak er daarom maar direct werk van. Postabonné's kunnen dit doen door de tekst op postwissel- of •girostrookje te vermelden. Enkele voorbeelden laten we hier volgen Gelukkig 1960 toegewenst door familie DE JAGER Nieuwe Zijdse - Scherpenisse PRIJS 1.25 Familie, vrienden, collega's en klanten een voorspoedig 1960 toegewenst door P. ZWARTHOUT J. ZWARTHOUT—DEN Beukstraat 3 Poortvliet PRIJS 1.50 wenst bekenden en klanten een voorspoedig 1960 STAVENISSE - Drentweg 41 PRIJS 3.— Advertenties op groter formaat tegen normale millimeterprijs In alle gevallen stapt U binnen bij duizenden gezinnen via het Oudejaarsnummer van de EENDRACHTBODE te Blaricum, een besluit dat reeds in uit voering kwam. Tevens zou nu de Her verkavelingswerkzaamheden in die omge ving aan de beurt waren, het terrein worden geëgaliseerd en de door het weiland lopende sloten worden gedempt. Voor egalisatie werd het evenwel te laat, daar men een te groot risico nam, dat straks het water op de dan losgemaakte grond niet zou blijven staan. De egalisatie werd daarom naar maart a.s. verschoven. Wel is de kade rondom het terrein nog verbeterd en werd de grootste sloot gedicht. Hoewel ook de IJsclub niet geheel zonder herverkavelings moeilijkheden komt te zitten, werd zowel van de sub-commissie als van 't bureau van uit voering een dusdanige medewerking ver kregen, dat aan de bezwaren zoveel mo gelijk werd tegemoet gekomen en het terrein toch gebruikt zal kunnen worden. In de maandag a.s. te houden algemene verga dering hoopt het bestuur de leden nader in te lichten. VERGADERING „LANDBOUWBELANG" In de zaal van dhr. Im. Rijnberg werd vrijdagavond de jaarvergadering gehouden door „Landbouwbelang" onder leiding van de heer C. J. J. Kooijman. Er waren een zestigtal leden aanwezig, toen de voorzitter zich met een bijzonder woord van welkom richtte tot de heer Döpken, welke vestiging in de Flevo polder zou toelichten, tot de heer Schoonderwoerd van de Voorlichtings dienst en de heer J. A. Heijboer, zaak voerder van „Eiland Tholen". De heer Kooijman wees er vervolgens op, hoe er in het afgelopen jaar meerdere re cords zijn gebroken door een ongekende hoeveelheid zonneschijn en ongekend weinig neerslag. Voor velen in den lande is het dank zij die zomer een zeer gunstig jaar geworden. Daarop maken dan de boeren een uitzondering. De opbrengsten bleven in het algemeen beneden normaal. Voor som mige streken werden de droogtegevolgen bijna een ramp. Grote schade werd aange richt door insecticiden, vooral de bladluis. De gevolgen daarvan waren inzonderheid merkbaar bij de opbrengst pootaardappelen en het suikergewicht. Alleen bij herhaalde bespuitingen bleef de schade beperkt. In de zandstreken werd zwaar geleden en daarom verheugde het de heer Kooijman, dat ook hier goed aan de hulpaktie is meegedaan, ondanks het feit, dat ook hier de veehouders niet ruim in hun voer zitten. Deze week nog gingen 12 militaire vrachtwagens met bietenkoppen naar de droogtegebieden, terwijl er eerder 5 wagens met hooi en stro werden opge haald. Voor organisatie, enz. was spreker in het bijzonder de secretaris Van Popering erkentelijk. Ook de Regering zal in deze de helpende hand uitsteken en maakte 90 miljoen kilo suikerbieten vrij voor veevoe der, terwijl andere hulpverlening nog in onderzoek is. Een heel ander geluid kon spreker laten horen met betrekking tot de herverkave lingswerkzaamheden, waarvoor het een bij zonder gunstig jaar was. De landbouwop- brengsten liepen dus sterk uiteen. Het graan leverde een gunstige oogst op met een prima kwaliteit, dit gold ook voor de erwten. De suikerbietenoogst was aanmerkelijk min der met evenwwel aanvankelijk een hoog tot zeer hoog gehalte. De uien lieten een lage opbrengst zien met veel kleintjes. Ook daar- SHAWLS ZELFBINDERS HANDSCHOENEN VESTEN PULLOVERS KAMERJASSEN HOEDEN Grote sortering in modeieuse tinten en modellen Bergen op Zoom Kortemeestraat 1 van was de kwaliteit prima. De prijs kan in deze heel wat goed maken. De gladiolen teelt was slecht tot matig, bonen een ge ringe opbrengst met hier en daar zelfs een misgewas, met blauwmaanzaad was het niet beter gesteld. Uiteraard is het dus geen best jaar voor de fiscus wat de landbouw betreft. Prettig is voor het opmaken van het bouw plan 1960, dat minister Marijnen de garan tieprijzen reeds bekendmaakte. Jammer dat er ook voor de consumptieaardappelen nog geen garantieprijs geldt. In de nieuwe ga rantieprijzen is de komende loonsverhoging reeds vercalculeerd. De georganiseerde land bouw verzet zich wel tegen het door de minister gelegde verband tussen garantie- en kostprijzen. De plaatselijke vereniging, zo vervolgde dhr. Kooijman, had een gunstige financiële uitkomst. Er kwamen 6 leden te overlijden, er bedankten er 2 door beëindiging van het bedrijf, waardoor het ledental nu 300 be draagt, zo besloot de heer Kooijman zijn openingswoord. Uitvoerig was het jaarverslag van secre taris Van Popering, terwijl daarna de re kening en balans werd besproken en vol gens concept goedgekeurd. Er was een winst gemaakt van 1041,05. Als bestuursleden werden herkozen de heren M. Ligtendag, L. J. Breure en A. A. van Luijk, Niet her kiesbaar was het aftredend controlelid Th. Overbeeke, in wiens plaats de heer A. C. Goedegebuure werd gekozen. Bij punt mededelingen merkte de voorzit ter op, dat er a.s. zomer geen landbouw tentoonstelling wordt gehouden, maar de le den van de ZLM in de plaats hiervan de gelegenheid krijgen de Deltawerken te be zichtigen, waartoe men zich reeds thans dient op te geven. Met betrekking tot de vergelingsziekte werden mededelingen ge daan als tijdens de Kringvergadering der ZLM (zie elders in dit nummer). Het ver heugde de heer Kooijman voorts, dat het gehele eiland wellicht als streekverbeterings- gebied wordt aangewezen. De plannen voor de nieuwbouw der bedrijfsruimte voor „Ei land Tholen" liepen tot dusver stroef, nadat meerdere plannen aan het bestuur zijn voor gelegd. Er is nu een plan, dat bestedings- klaar wordt gemaakt, niet goedkoop, maar door hulp van het Centraal Bureau toch wel te verwezenlijken. Spreker hoopte, dat spoe dig definitieve stappen op de weg tot deze nieuwbouw zouden worden gezet. Bij de rondvraag werd geinformeerd of het Waterschap niet het volledige onder houd van sloten op zich kan nemen, hetgeen de voorzitter moeilijk te verwezenlijken acht. Gevraagd werd voorts of men de sloot bij de nieuw toegewezen kavel moet schoon maken of de oude, hetgeen nader zal worden geinformeerd. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heeer Döpken een interessante causerie over de vestigingsmogelijkheden in de Flevopol- der, later nog toegelicht door vertoning van enkele films. Hierdoor was het na elven, eer de voorzitter met een woord van dank deze jaarvergadering beëindigde. AANBESTEDINGEN Dezer dagen werd het onderhoud van de provinciale wegen op Tholen aanbesteed. Ingeschreven werd door A. v. d. Werf te Sint-Maartensdijk voor 84.400,— J. Vos te Tholen voor 81.660, Johs. Moerland Zn te Sint-Annaland voor 80.600, W. van Vossen Zn te Sint-Annaland voor 79.850, Johs. van Vossen en K. J. Moerland te Sint-Annaland voor 79.480, OPSCHONING SLOTEN Door het Waterschap Tholen werd aan besteed de opschoning van de sloten in haar gebied. De laagste inschrijver hiervoor was eveneens de aannemersfirma Johs. van Vos sen- K. J. Moerland alhier voor 78.900, De aanleg van de riolering ten noord oosten van de Molenvlietsedijk te Tholen is gegund aan de gebrs. J. en M. Moerland Zn. te Sint-Annaland. GESLAAGD De heer J. van 't Hof Lzn slaagde te Den Haag voor het patroonsdiploma voor beroepsgoederenvervoer langs de weg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2