Moeder Piet van Tilburg Dam** Piet van Tilburg In één nacht Uw handen gaaf en zacht OUD -VOSSEMEER 2 bij Castella Wolwas en 3 bij Castella voor Nylon Vraag uw winkelier! STAVENISSE ST. ANNALAND VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN handen HAMEA-GELEIIL±£«J ST. MAARTENSDIJK Rheumatisch? Stram van lijf en leden? SCHERPENISSE VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE TAPIJTEN POORTVLIET Voor het tere Baby-huidje ■*BABYDERMKER"lt ST. F1LIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS DAMPO VEILINGEN SPORTHOEKJE jaarden zelf enige nummers ten beste werden gegeven, die zeer in de smaak vielen Na de koffiepauze werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om met elkaar te dam men, sjoelen en domino te spelen, en was het weer 5 uur eer men er erg in had. Mevrouw v. d. Velde sloot de bijeenkomst na nog medegedeeld te hebben dat men de Kerstmiddag voor de bejaarden dit jaar op dinsdag 15 december hoopt te houden, zo dat iedereen deze datum nu reeds vrij kan houden. Nadere mededelingen volgen nog wel. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat aanvragen om kolen- toeslag voor het aanstaande winterseizoen vóór 5 november a.s. ter gemeente-secretarie moeten worden ingediend. Tholen, 29 oktober 1959 Burgemeester en wethouders voornoemd tenminste zo'n vlot brilmontuur, dat precies past bij hun jeugdige gezichtjes. Daarvoor naar Fortuinstr. 12 - Bergen op Zoom WINKELWEEK De eerste winkelweek, die Oud-Vosse- meer beleefde, behoort weer tot het ver leden. Gezegd kan worden dat de kennismaking met zo'n evenement goed is bevallen. Dag voor dag kreeg koning klant er meer trek in. Dagelijks steeg het aantal ingele verde rebussen. Wie gedacht mocht hebben dat de vrij dagen en de zaterdagen record-omzetten te zien zouden geven, omdat dan in de regel de inkopen voor de volgende week worden gedaan, kwam bedrogen uit. Integendeel, vanaf de eerste dag gingen de omzetten steeds omhoog. 's Avonds overtrof de belangstelling „ach ter het dorp" bijna de kermisdrukte. Op woensdagavond lieten de bestuurs leden zich in de stromende regen op de nieu we weegbrug wegen. Op 39 rebussen was hun gewicht, 408 kg, goed geraden, allen kregen de uitgeloofde prijzen of een troost- prijsje. Die dag kwamen er 1629 rebussen binnen. Donderdags moest men een som van 22 cijfers, corresponderend met cijfers in de etalages van de winkeliers, oplossen. Het antwoord was 9876. De daaropvolgende dag weer iets derge lijks, nu met klein geld. In totaal lag er toen 66,66 uitgestald. Het aantal rebussen be reikte toen de recordhoogte van 2927. Op de laatste dag ruimde ieder zijn achtergebleven rebussen op. Zaterdag waren er geen attracties. Toch kwamen er nog 1842 rebussen binnen. Buitengewoon veel belangstelling bestond er voor de trekking van de grote strijd om de 4 hoofdprijzen. Om 8 uur verscheen voorzitter J. L. Pollie op het bordes voor het gemeentehuis, waar een enorme drinkbak voor het vee stond opgesteld, niet gevuld met water, doch met meer dan 10.000 goed ingevulde rebussen. De voorzitter maakte het juiste aantal in zendingen bekend: 11482. Dhr. Pollie opende zijn gloedvolle toe spraak met wat de winkeliers hen 11482 maal hebben ingeprent Koopt meer en meer, bij de winkeliers van Vossemeer. Spreker beklemtoonde dit nogmaals en was zeer verheugd over het prachtige re sultaat van de aktie. Waarom zou men elders inkopen doen, die bij de eigen mid denstand tegen dezelfde prijzen te krijgen zijn. De winkeliers hebben de bevolking ge toond hoe eendracht macht maakt. Laat men dit voorbeeld volgen. Hij dankte de vol gende spreker, burgemeester Versluijs, voor zijn medewerking, vooral bij het toekennen der prijzen, en verzekerde ieder dat alles strikt rechtvaardig was verlopen. De burgemeester merkte snedig op, dat ieder in de afgelopen week zijn zin heeft gehad. Zowel degenen, die prijzen in de wacht sleepten als zij, die hun zin tot critiek en beter weten konden botvieren. De eendracht van de winkeliers was voorbeel dig, de uitkomst schitterend. Hij hoopte dat ook hun collega's, die indertijd geen heil zagen in een middenstandsver. zich nog zouden aansluiten. Onder leiding van de burgemeester en met muzikale medewerking van Oud-Vos- semeer's Muziekvereniging vond daarop de trekking van de hoofprijzen en enkele troost prijzen en enkele troostprijsjes plaats. De burgemeester wees telkens een andere jeugdige toeschouwer aan, die onder het groene laken dook, dat de vooraf goed door elkaar gezette hoeveelheid rebussen in het drinkvat bedekte. Nadat de 4e t.e.m. de 2e prijs achtereen volgens waren toegekend aan W. van En gelen, J. M. Istha en Abr. v. d. Stel, werd onder ademloze stilte het lot voor de eerste prijs getrokken. Verbouwereerdheid ging door de hagen toeschouwers toen bleek dat uitgerekend dit lot van buiten kwam, dhr. A. Geluk, Singel Tholen. Dezelfde verbouwereerdheid is ongetwij feld het deel van dhr. Geluk geweest, koper van een doosje sigaren bij dhr. M. van Vossen. Proficiat Voor de muziekver., die in deze winkel week zo dikwijls uitrukte, zit er nog wat in het vat. De winkeliers zullen hun uniform fonds goed gedenken. Ook de bevolking heeft nog wat te wach ten. Een nieuwe, geheel andere actie voor Sint-Nicolaas. Nadere bijzonderheden nog geheim. Tenslotte voor een volgende gelegenheid nog een advies voor de moeders: Kijk de rebussen, die de kinderen invulden, goed na. Ze maken veel fouten, die de rebussen voor de grote verloting ongeldig maakten. Voor de dagprijzen hinderde dit niet, mits de op lossingen op de achterzijde goed waren. cSratïs Wasknijper^ GEVONDEN Bij de Postcommandant der Rijkspolitie kan men informeren naar een gevonden dek zeil. BALLONWEDSTRIJD De ballonwedstrijd van de Ringwinkeliers Adr. Deurloo en J. L. Pollie is gewonnen door Sjenet Verhees. Haar ballon, opgelaten op 19 september jl. werd gevonden in Vicq, Frankrijk. Zij heeft er een step mee gewonnen. WANNEER DORPSHUIS OPEN? Na de gehouden raadsvergadering van deze week, waarin de tarieven voor het Dorpshuis werden vastgelegd, informeerden we nader bij de burgemeester of er al een streefdatum bestaat wat de opening van dit gebouw betreft. De burgemeester deelde ons mee, dat aanvankelijk was gedacht aan I december a.s., maar dat er niet zo heel vee! kans voor is, dat het op die datum voor elkaar zal zijn. Wel zal het dan zover zijn, dat het gebouw is opgeleverd (er is nog wat schilderwerk te doen en verder afmaken), maar er bestaat niet veel kans, dat de gehele inrichting dan ook voor elkaar is. Er wordt nl. nogal enige levertijd gevraagd voor de meubilering. En daarom durfde de burgemeester de opening niet eerder verwachten, dan tegen het jaareinde. ENIGE ONGERUSTHEID De eerste herfsstorm heeft over ons land geraasd. Een aankondiging van windkracht II mag niet worden onderschat. Achteraf is gebleken, dat het zwaartepunt van de depressie meer over het noorden dan over het zuiden lag. Toen vrijwel onmiddellijk daarop west- tot noordwesterstorm werd aangekondigd, bleek men er aan de Sint- Annalandse haven toch niet helemaal ge rust op te zijn en maar net te doen of er al een stevige zeewering ligt op het eind van de afgesloten haven. Dat was en dat is namelijk nog niet het geval. En nu mag de aannemer tot op heden wel bijzonder geboft hebben met de weersgesteldheid, het brengt toch een te groot risico tegen no vember nog te doen alsof er geen vuiltje figuurlijk, maar letterlijk dan een storm aan de lucht kan komen. Immers, die tijdelijke afsluitdam op het eind van de havengeul is noch bevlecht, nog gekramd en een stevige noordwester zou er al dusdanig aan knagen, dat er weinig van overbleef. De tweede dam, die men bezig was in de havengeul te gooien ongeveer op de plaats waar de definitieve afsluiting moet komen, was ook maar van een zodanige samenstelling (geen zandli- chaam en kleibekleding), dat men ook daar op niet de minste hoop kon stellen. En daarom werd er door het plaatselijke wa- terschapspersoneel toch een en ander ge daan. In de eerste plaats de havenbewoners waarschuwen om alles klaar te hebben voor de volgende vloed (klei, zand, afsluitplan- ken, enz.) en verder werden de vloedpalen, die achter het Tonhuis liggen met touwen gekoppeld en vastgemaakt, opdat die bij een eventuele doorbraak geen onheil aan konden richten. Dat er daarbij nog het risico overbleef, dat de oude havenbeschoei ing gedeeltelijk is weggehaald en daardoor een calamiteit meer kans van slagen had, moest men wel nemen. Het is alles weer Bosstraat - hoek Lindebaan - tel. 5467 BERGEN OP ZOOM uitstekend afgelopen tot heil van de bewo ners en tot geen nadeel van de aannemer. Maar ondertussen blijkt toch uit alles, dat de afsluiting nog laat in het jaar is aan gepakt en dat men bovendien niet altijd doordrongen blijkt van de kracht van het water, zelfs al komt dat niet tot een abnor male hoogte en al wordt het niet door een noordwesterstorm gebeukt. Want in dat geval staat het vast, dat er van de beide afsluitingen niets was overgebleven. Inmid dels heeft men het nu wel wat steviger aan gepakt, door het begin te maken van een zandlichaam voor de wegzakkende kleidam, maar daarnaast lijkt het ons toch wel ge wenst, dat nu op zeer korte termijn een zodanige voorziening wordt getroffen, dat men inderdaad kan spreken van een goede bescherming. Men mag niet op meevallers blijven rekenen bij waterwerken, wanneer de kalender november aangeeft ook al ho pen we dan, dat dit wel het geval zal zijn. K**iHAMEA-C ruw of schraal OUD-OUDERLING J. SCHERPENISSE BEGRAVEN Het stoffelijk overschot van de heer J. Scherpenisse in leven ouderling van de Her vormde kerk, is maandagmiddag op de al gemene begraafplaats ter aarde besteld. In het hervormd verenigingsgebouw werd een rouwdienst gehouden, waarna bij de groeve ouderling G. J. Breas Pzn. namens de kerke- raad en de Hervormde Gemeente het woord voerde. De heer P. Quist, voorzitter van de hervormde mannenvereniging „De Heere is mijn banier", waarvan de overledene een acief lid was, sprak eveneens. Ds. J. Hovius van Dordrecht sprak een slotwoord. DIEPVRIES Hedenavond zal een oprichtingsvergade ring worden belegd in hotel P. J. Hendrikse. Getracht zal worden te komen tot het op richten ener diepvriescentrale. ONDERLINGE DAMCOMPETITIE T. de Rijke J. Dijke 2-0 J. Vermaas J. J. Bosloper 2-0 A. J. v. Oeveren Jo. v. Oeveren 0-2 R. Oosdijk F. Keur Lz. 0-2 A. J. v. Oeveren J. Vermaas 2-0 Jo. v. Oeveren J. J. Bosloper 2-0 Jo. v. Oeveren A. Moerland 2-0 B. o. Zoom Heren- en Jongenskleding Ook in de betere klasse BEJAARDENAVOND Vrijdagavond had in de zaal van de heer M. J. Steketee de jaarlijkse ontspannings avond voor bejaarden plaats, welke werd georganiseerd door de Plattelandsvrouwen bond in samenwerking me de Vrouwenbond van het N.V.V. De avond die o.m. werd bijgewoond door wethouder C. J. Bazen, werd geopend door de beide voorzitsters, de dames Mevr. Blin- denbach en Mevr. Bos, die in dichtvorm de aanwezigen een hartelijk welkom toeriepen. Hierna volgde het optreden van het Jeugdorkest „De Plattelandsvrouw", dat een aantal leuke en vlotte liedjes ten gehore bracht, welke door de aanwezigen zeer wer den gewaardeerd. Verder werd de avond gevuld met het opvoeren van een aantal korte stukjes en schetsjes, terwijl „de drie Jacksons" van Sint-Maartensdijk tijdens de pauze populaire liedjes speelden, die door de hele zaal spontaan werden meegezongen. Ook werd een verloting gehouden, waarbij men als le en 2e prijs een haas en een fruitmand kon winnen. Om iedere bejaarde met een kleinigheid te verrassen, mocht ieder van hen een prijs uitzoeken, waarna de rest der prijzen werd verloot. Aan het slot van de avond dankte de heer Meulstee voor de gezellige en goed verzorgde avond, waarbij hij de hoop uit sprak, dat deze avonden, gezien het zeer goede programma, steeds meer in de be langstelling van de Ouden van dagen mochten komen te staan. De avond werd besloten met een dank woord, eveneens in dichtvorm, door de beide voorzitsters, waarbij allen, die aan deze mooie avond hun medewerking hadden ver leend, werden bedankt. Een mooi initiatief was verwezenlijkt. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie, ge houden op 27 Oct. 1959. P. Knuist C. Menheere 0-2 J. Quist J. W. v. Houdt 0-2 C. Menheere G. Lindhout 2-0 J. W. v. Hoüdt P. Knuist 2-0 COLLECTE In onze gemeente werd er gecollecteerd voor het Prot. Militaire tehuis. De opbrengst was de mooie som van 257,23 ct. Waarvoor alle gevers en geefsters har telijk dank. BOUW DIEPVRIESINSTALLATIE Na overwinning van talrijke moeilijkheden kan thans worden medegedeeld dat de diep vriesinstallatie te Sint-Maartensdijk aan de Molenweg zal worden gebouwd. De bouw zowel van het gebouw als van de installatie is gegund en verwacht mag worden dat binnen enkele weken de diep vriesboxen zullen kunnen worden volgepakt met de slacht, wild, groenten enz. Het gebouw zal komen op het terreih van de Heer Adr. Lindhout aan de Molen weg, centraal gelegen voor de gehele om geving. 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen, is ook voor U de remedie. U zult verbaasd zijn als U ondervindt wat Kruschen ook voor U kan doen. Begin liever vandaag dan morgen de bloedzuiverende Kruschen Kuur en al gauw - naarmate Uw bloed vrij komt van. wat nu Uw pijnen ver oorzaakt, voelt ge U een ander mens wor den: jeugdiger, vief en weer blij NUTSAVOND Woensdag 21 dezer gaf het Nut alhier de eerste avond. De Heer W. Enzinck gaf een lezing, met lichtbeelden, over Grieken land. De opkomst was matig, maar de weg blijvers hadden ongelijk. In een boeiend betoog voerde de spreker zijn gehoor door Griekenland, met zijn prachtige beelden uit verleden en heden. De avond duurde tot elf uur, maar men zou nog wel uren hebben willen luisteren en zien. De voorzitter riep dan ook de Heer Enzinck in zijn slotwoord van harte een tot weerziens toe. ONGEVAL Door de harde wind kwam Dinsdagmor gen de heer H. v. Gorsel op de Hogeweg nabij de woning van D. Klaasse met zijn fiets in de sloot terecht. Geholpen door enkele personen, die bij hem waren, stond hij spoedig weer op het droge, waarna hij door de heer I. J. Deurloo per auto naar zijn woning werd gebracht. Hoewel de dokter niets ernstigs consta teerde, zal van Gorsel wel een paar dagen rust moeten houden. HULPAKTIE DROOGTEGEBIEDEN Voor de hier gevoerde hulpactie aan de door de droogte getroffen gebieden, die in onze gemeente dezer dagen werd gehouden, werd tot op heden 1016,aan contanten ontvangen. Verder werd bij deze actie 95000 kg bietenblad, 7000 kg voeraard- appelen, 21000 kg stroo, 2000 kg voeder bieten ontvangen, zodat ook hier zeker van een geslaagde hulpactie mag worden ge sproken. Hieruit blijkt wel, dat men de hulp, bij de ramp in 1953 ondervonden, nog niet is vergeten. JAARVERGADERING NED. CHRISTENVROUWENBOND Door de plaatselijke afdeling van de NCVB werd dezer dagen de jaarvergade ring gehouden. De presidente sprak na de gebruikelijke opening een welkomstwoord, inzonderheid tot de afgevaardigden van ver schillende verenigingen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester gaven geen stof tot discussie. Hierna werd het gedicht voorgedragen „Het bloed aan de deurpost", gevolgd door koorzang „Mij is erbarming wedervaren." In de hierna volgende pauze werd gul getrakteerd. Het pl. mannenkoor, uitgeno digd aan deze jaarvergadering hun mede werking te verlenen zong enkele mooie lie deren, waarnaar vol overgave werd gelui sterd. Door de vice presidente werd de bij belinleiding gehouden, daarna bijbelse her sengymnastiek, afgewisseld met zang en declamatie. Mevrouw Lindhout sprak het slot- en dankwoord, waarna met de Avond zang een gezellige avond werd beëindigd. RAADSVERGADERING Hedenmiddag komt de gemeenteraad ter plaatse in openbare vergadering bijeen, o.m. voor behandeling van de volgende voor stellen: Uitgifte van erfpacht van gemeente grond, naamgeving nieuwe wegen, aanbie ding begroting 1960 van sociale zorg, ver betering Julianastraat, vervanging straat verlichting in Achterweg en langs Stoof- dijk, vaststelling gemeentebegroting 1960. GROENVOEDERDROGERIJ KAN TEVREDEN ZIJN De droogkampagne is de afgelopen week weer beëindigd. Naar wij van de direkteur vernemen, stemmen de voorlopige resultaten over 1959 zeer zeker tot tevredenheid. Hoewel het nagras, de stoppel- en vlas klavers door de droogte volledig wegvielen, kon toch nog een produktie aan kunstmatig gedroogd produkt gehaald worden, die wei nig lager ligt dan in 1958, toen steeds kontinu met twee drogers gewerkt moest worden. Bosstraat - hoek Lindebaan - tel. 5467 BERGEN OP ZOOM De produktie bedroeg 3.430 ton, tegen 3.503 ton in 1958. De opbrengst per ha van de luzerne was zeer boog, nl. gemid deld 13.000 kg gedroogd produkt, tegen normaal 10.000 kg. Er kwamen dit jaar zelfs opbrengsten voor van 16 tot 18.000 kg. Opnieuw is dus bewezen, dat luzerne zeer goed reageert op droog en warm weer. Het is begrijpelijk, dat het onkostencijfer aanzienlijk lager ligt dan in het natte jaar 1958. Dat de afzet van het gedroogde pro dukt geen moeilijkheden met zich mee brengt, zal voor ieder duidelijk zijn. VERKOPING Het houten woonhuis van de heer W. Slager is onderhands verkocht aan de heer J. Moerland Gzn. te Poortvliet. HOOFDWOND De heer S. uit Poortvliet kwam met zijn rijwiel tegen een trottoirband aan de Lange- weg zodanig te vallen, dat hij een hoofd wond opliep en na verbonden te zijn, per taxi naar huis werd gebracht. UITVOERING LJG-ORKEST Het orkest van de Plattelandsjongeren is voornemens om vrijdag 6 november a.s. in het Holland Huis een muziekuitvoering te geven, waarbij naast het tot tweemaal toe optreden van het LJG-orkest zelf ook een dirigenten-test wordt gehouden, enkele rij- dansen opgevoerd en een paar voordrachten, t.w. „Zeeland zingt" en „Texas bij maan licht". Men verwacht weer goede belang stellenden van de Plattelanders. DUIVENTENTOONSTELLING Op zaterdag 12 dec. 1959 zal de P.D.V. „De Reisduif" te Scherpenisse in „Het Hol land Huis" een tentoonstelling houden in verband met haar 10 jarig bestaan waaraan alle liefhebbers uit Tholen en St. Filips- land kunnen deelnemen. VOORDRACHTAVOND Vrijdag 16 oktober hield de afd. Poort vliet van de Bond van Plattelandsvrouwen een bijeenkomst op de bovenzaal van het gemeentehuis. Mevrouw Speijer opende met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzon der tot mevr. Slager-Markesteijn uit Sint- Annaland welke de avond verzorgde. Na allen een prettige avond te hebben toegewenst, gaf zij het woord aan mevr. Slager. Deze begon met een Zuid-beve- landse schets „Hoe Wullem aan een wief kwam" en vervolgens „De Zierikzeese paar denmarkt". Na de pauze vervolgde ze met „De bode bie ons op durp" en tot slot „Het kraaiennest". Al deze schetsjes veroorzaak ten nog al wat vrolijkheid. Mevr. Kugel dankte tenslotte de spreek ster voor haar goede voordracht en bood haar een kleine attentie aan. VEILIG VERKEER De afdeling ter plaatse van de Bond voor Veilig Verkeer kenmerkt zich door zomer en winteraktiviteit. Dit najaar gaat ze een Veilig Verkeers teken- en kleurwedstrijd or ganiseren, welke trouwens reeds een aan vang nam. In etalages staan onderschriften van verkeersborden, voorzien van letters. Thuis moet men dan op een stuk papier het daarbij behorende bord tekenen en kleu ren (in de officiële kleuren) 2 november a.s. moet het werk worden ingeleverd. En dan maar afwachten wie na deze leerzame ontspanning bovendien nog een prijsje krijgt. ZEEP COLLECTE De voor de nationale reclassering gehou den inzameling bedroeg 125,80. GEVONDEN Een kinderstep. Inlichtingen ter gemeen tesecretarie. op zondag 1 november THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. J. den Hoed. Herdenking Kerkhervorming. Extra collecte restauratie. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Haverkamp van Anna Jacoba polder. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. van Doorn. Ned. Prot. Bond 5 uur ds. mr. G. D. Boerlage, Ned. Herv. Pred, te Amsterdam. OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst. 6.30 uur ds. A. Breure. Herdenking Kerkhervorming. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. Extra Collecte Ziekenfonds. Geref. Gemeente 9.30, 2 en uur leesdienst. Donderdag 5 november 7 uur Ds. Hon- koop van Ierseke. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur Cand. J. van Dijk uit Pa- pendrecht. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. Woensdag 4 november 9.30, 2 en 7 uur de heer J. W. Slager - Dankdag. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. v. d. Haar. Collecte Ziekenfonds. Donderdag 4 november 7.30 uur ds. J. van der Haar. Bijbellezing. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. vrijdag 6 november 7 uur de heer J. W. Slager van Stavenisse. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Rehoboth 6.30 uur ds. Th. G. Tonnon te Am sterdam. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur Cand. J. van Dijk uit Papendrecht. Restauratiecollecte. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. A. Breure. 2.30 uur ds. J. den Hoed. Zendingscollecte. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Haverkamp van A. J. Polder. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 uur ds. Oosterhoof uit Sliedrecht. 2.30 uur nog niet bekend. SINT-FILIPSLAND Ds. Gebraad bedankte voor het beroep naar de Oud Ger. Gem. te Kapelle a.d. IJssel. eri pijn weg- w rijven met BOUW POLDERHUIS GAAT DOOR In de gistermiddag gehouden vergadering van het Waterschap Tholen werd besloten een bedrag van 250.000.te voteren voor de bouw van een nieuw Polderhuis annex woning ontvanger-griffier te St. Maartensdijk. Verslag van deze vergadering in ons volgend nummer. SINT-ANNALAND Dinsdag 27 okt. Gewone uien 23.1023.58. Driel. 21.49, picklers 16.86. Stek 10.21. Scherpenisse gelijke prijzen, aanvoer totaal 46 ton. Furore aardappelen 16.9516.97. Bintjes 16.05, bonken 23.01. Aanvoer 25 ton. GELIJKSPEL Met 4 gelijke uitslagen van. de 11 gespeel de wedstrijden blijft er toch in alle af delingen wel spanning bestaan. Bovendien waren er ditmaal bij de andere wedstrijden ook maar een gering aantal doelpunten, behalve dan bij Smerdiek 2 en WHS 1. In de eerste klasse A stelde Good Luck 2 teleur door zelfs thuis aan PTT een puntje te moeten afstaan. Het werd een matig gespeelde wedstrijd, al hield PTT dan ook tot het laatste toe vol met gunstig resultaat. De uitslag was 1-1. Een tweede onverwachte uitslag, al heb ben we er in onze prognose al iets van aan gestipt was het gelijke spel tussen HNC- Chrislandia, eveneens 1-1. Hieruit blijkt opnieuw, dat het niet eenvoudig is op het terrein van Vrijhoeve Capelle winst uit het vuur te slepen en dit was dan ook zaterdag het geval met het eerste elftal van Heinin gen. Smerdiek is hierbij in zekere zin een lachende derde, aangezien dat elftal al tij dens de eerste uitwedstrijd tegen HNC dan ook, wel met het kleinste verschil (3-4) won. Overigens was Smerdiek 1 zaterdag vrij. ONI heeft ook nu geen kans gezien haar puntental te vermeerderen en verloor met 0-3 van Seolto. B. o. Zoom Heren- en Jongenskleding Ook in de betere klasse 2e KLASSE A Eindelijk was er op het Sint-Annalandse sportveld weer eens voetbal te zien. Mogelijk lag het aan de regen, die het terrein be hoorlijk wat beter bespeelbaar heeft ge maakt, maar zeker wel aan de versterking door de snelle gebrs. Ridderhof. Technisch niet bijzonder vakkundig, brengen ze wel vaart in het spel en de techniek werd beter vanwege een door het terrein veel gemakke lijker balbehandeling. In de eerste ogen blikken ontsnapten beide doelen aan harde schoten. Sprang 2, die zaterdag te gast was, door een fel schot van Jaap Ridderhof op de paal en WHS door een kogel van de rechtsbuiten op de lat. Van beide kanten werd er het eerste half uur aardig spel geboden met een leuke jeugdige Sprang- ploeg. Toch domineerde WHS en was door de snelle linkervleugel ook gevaarlijker. De wedstrijd was een half uur oud, toen Mos selman uit een prima corner van Jaap Rid derhof inkopte: 1 - 0, ruststand. In de tweede helft werd de druk op het Sprangse doel geleidelijk zwaarder en na dat eerst door twee WHS spelers de stand tot 3-0 was opgevoerd, hielp een Sprangse back daaraan nog een handje mee door in eigen doel te trappen, terwijl tenslotte spil Frans Goedegebuure het genoegen smaakte een onhoudbaar schot af te vuren in de hoek en daarmee de stand op 5 - 0 bracht, tevens eindstand. Het was niet om de goede doel punten, maar echt om het spel weer eens plezierig te kijken, terwijl Sprang 2 beslist verdiend had, de eer te redden. Smerdiek 2 deed het heus niet minder, want het bezoekende VVN 2 was echt niet voor de poes. Alleen kon Smerdiek ditmaal zijn volledig elftal op de been brengen door een vrijaf éerste elftal, wat de zaak solide maakte en waardoor de 5 - 1 zege alleszins verdiend was. Smerdiek 2 blijft dus in deze afdeling goed meedraaien en er is voor haar geen enkel degradatiegevaar bij. Zulks te meer, omdat er ook in deze afdeling twee gelijke spelen uit de bus kwamen. HNC 2 wist Good Luck 3 een puntje af te snoepen op het kale ongelijke veld en speelde daar mee in de kaart van WHS. Het werd 1-1. Seolto 2 en Blauw Wit deelden eveneens de punten en daaruit blijkt wel, dat het met Blauw Wit toch echt niet fortuinlijk gaat. Velocitas KMA speelde in deze afdeling zijn eerste wedstrijd en liet al direct merken, dat het niet voornemens is met de rode lantaarn te gaan zwaaien, want het won van het tot de sterksten behorende The Gunners 2 met 2-0. IN DE 3e KLASSE A verraste WHS 2 vrienden en vijand door in Heiningen van Chrislandia 2 met 2 - 4 te winnen na een 1 - 0 achterstand te hebben ingelopen. Nu de gebrs. Ridderhof weer in het eerste elftal meespeelden, kon het tweede volledig uit gaan en bleek met Bram Gunter op de rechtervleugel wel een versterking. Of is het een onverwachte uitval Kogelvan gers 2 daarentegen kon zelfs Chrislandia 3 niet baas en verloor thuis met 2-4. Dinteloord 3 tenslotte verloor met het mi nimale verschil van 0-1 van zijn grotere broer Dinteloord 2. DE VERWACHTING In de eerste klasse A moet Chrislandia 1 er weer op uit voor een lastige ontmoeting, namelijk tegen ONI. Toch houden we het op de Heiningers. De tweede en laatste wedstrijd voor a.s. zaterdag in deze afde ling is de ontmoeting tussen Vrederust en HNC met voorspelde winst voor de thuis club. 2e KLASSE A Blauw Wit verwacht HNC 2 en rekent terecht op winst. Smerdiek 2 kan dat min der gemakkelijk zeggen, ook al kan het door het vrije eerste elftal mogelijk volledig op het veld komen. Velocitas KMA komt daar echter op bezoek en hoewel daarvan nog niet veel bekend is, is dat weinige (winst op The Gunners 2) toch wel voldoende om Smerdiek te waarschuwen, dat het goed voor de dag moet komen om twee doelpun ten te vermeerderen. VVN 2 lijkt ons niet in staat te winnen van The Gunners 2, terwijl SSC 2 ook nog niet zo veel heeft laten zien om in een derby van Sprang 2 winst te behalen, maar dit kan inderdaad een verrassing worden. 3e KLASSE A Kogelvangers 2 verwacht WHS 2 en met een volledig elftal van dit laatste moet het op verlies rekenen. Chrislandia 2 gaat van Dinteloord 3 winnen. En dat is alles voor a.s. zaterdag met wedstrijden, die om 4 uur beginnen, wat al laat genoeg is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2