Plaatselijk Nieuws de JUISTE meubelen PIET VAN TILBURG Voor IEDERE kamer DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN OUD -VOSSEMEER Help U zelf en Uw tafelburen uit de (zuur)brand. ST. ANNALAND Voor al uw FOTOWERK het van ouds bekende adres Foto KOLBER Specialiteit BRUIDSFOTO'S en REPORTAGES Gouden echtpaar van de week* STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK a waar men steeds meer zal gaan inzien, dat men de landbouwschool te Scherpenisse moet volgen en dit trouwens nog kan tijdens de leerplichttijd. Daarom zijn deze cursussen nu nog alleen voor de ouderen, die geen kans hadden die school te doorlopen. Dhr. Stols vreest dat, wanneer men hierin toe stemt het een „doorlopende film" gaat wor den. Weth. Moerland zegt het voorstel alleen dit jaar te zullen steunen en het vol-' gend jaar eventueel opnieuw te willen bekijken. Voor stemmen dan de heren G. Goede- gebuure, Jb. Moerland, A. J. Kurvink en A. den Engelsman. Tegen M. Moerland, C. Ridderhof en F. J. Stols. In behandeling komt vervolgens het ver zoek van de afdeling Zeeland van de ver eniging van Ned. gemeenten om een passend geschenk aan te bieden bij de opening van het nieuwe provinciehuis, nl. in de vorm van muurschilderingen. Daartoe vragen ze van elke Zeeuwse gemeente 0.05 per inwoner. B. en w. stelleif' voor hiertoe te besluiten. Dhr. Stols zegt er niets voor te voelen. We hebben nergens geld voor en om dan nu weer 130.te voteren voor wat kwastwerk, dan is voor hem niets. De voor zitter denkt er anders over. Het provincie huis is van en voor alle Zeeuwse gemeenten en de heer M. Moerland vindt ook dat men tot dat provinciaal geheel behoort. Bij stem ming hierover zijn de heren A. J. Kurvink, F. J. Stols en C. Ridderhof tegen. De vier anderen stemmen voor. Door de afbraak van krotwoningen zijn verschillende perceeltjes grond vrijgekomen, die als erf- en tuingrond gebruikt kunnen worden en daarom tot wederopzegging wor den verhuurd aan Matth. den Haan, P. Pape, P. W. Scherpennisse en D. A. Luijk. Niet toegestaan werd om bij de aan de heer B. M. Keur verkochte bouwgrond de 20 m2 achtergrond voor 2.per m2 te verkopen. Dit moet ook 11.worden, waartoe wordt besloten. NIEUW HAVENREGLEMENT Tot dusver waren de bepalingen voor de haven opgenomen in de algemene politie verordening, daterend uit 1911. Nu dit alles wel erg verouderd is en de nieuwe haven bovendien andere voorschriften vraagt, stel len b en w voor een apart havenreglement vast te stellen, waarin overigens nog vele artikelen, voor zover nog van toepassing, uit de genoemde politieverordening, zijn overgenomen. Over het ontwerp is advies ingewonnen bij de postcommandant der rijkspolitie en bij de havenmeester, die zich volledig met het ontwerp kunnen verenigen. Voorgesteld wordt de onderhavige artikelen in de politieverordening in te trekken en het nieuwe havenreglement vast te stellen met inwerkingtreding per 1 augustus 1959. Het reglement ligt op de sekretarie ter inzage, terwijl aan de schippers die veelvuldig van de haven gebruik maken een exemplaar ter hand zal worden gesteld. Voor de bouw van een autoberging heeft de heer G. den Haan Czn op de Hoender- weg nog 3.75 m2 gemeentegrond nodig, wat hem tegen 10,per m2 wordt verkocht op zijn ingediend verzoek. Opnieuw dienen de premies voor de heren J. A. Fase en W. Fase te worden gewijzigd, na onder zoek door een provinciaal ambtenaar, zij het dat de ene wordt verhoogd en de an dere verlaagd. HAVENVERLICHTING De voorzitter zegt vervolgens, dat er in dertijd een havenverlichtingsplan werd in gediend bij de provincie en bij de rijks waterstaat. Dit plan was door de PZEM op gezet, maar bleek volgens genoemde instan ties veel te groot te zijn, terwijl de gemeente aan de PZEM had gevraagd het zo zuinig mogelijk in te delen. Op dat oorspronkelijke plan, wat bij uitvoering 50.000,zou gaan kosten is drastisch gesnoeid en nu uit de bus gekomen met een kostenraming van 28.403,Een bezwaar hierbij is, wat het gemeentebestuur wel graag had gezien, dat aanleg van een krachtkabel niet werd toe gestaan. Daar moet de particulier die krachtstroom nodig heeft maar voor zorgen, oordelen de hogere instanties. Dhr. Stols meent dat men die krachtkabel toch niet kan missen, waarmee de voorzitter het volkomen eens is. Het Centraal Bureau heeft direct krachtstroom nodig, evenals de suikerfabrieken. Die zouden dan zelf voor de aanleg moeten zorgen en dat zou voor sommigen wel eens een belemmering kunnen zijn om zich hier te vestigen. Alle raads leden zijn er voor, zo blijkt uit de discussie, om er nogmaals op aan te dringen dat te gelijk met aanleg van de havenverlichting ook een krachtkabelvoorziening wordt ge troffen. Dit zal, zo voegt de voorzitter er aan toe, ongeveer 12.000 meer kosten. In dit verband vraagt wethouder Goede- gebuure of het mogelijk zal zijn om de bie tencampagne, die toch met een week of 6 al begint, op de nieuwe haven uit te voeren, wat de losinstallaties betreft. De voorzitter vernam dat dit mogelijk gemaakt zal wor den. Weth. Moerland zegt dat men na het klaarmaken van de betonkop op de stalen damwand direct zal gaan straten. Terugkomend op de haven verlichting zal men nu het besnoeide plan doen uitvoeren, wat overigens nog een behoorlijke verlich ting zal betekenen. RONDVRAAG De heer M. Moerland zou het op prijs stellen, wanneer de stukjes nog niet „ont gonnen" gemeentegrond zo schoon mogelijk werden gehouden. De voorzitter zegt dat hiermee in de Kloosterstraat een begin is gemaakt. Er is echter altijd veel werk, ook voor hen die in sociale zorg werkzaam zijn. De heer Stols betreurt het dat de premies van de te bouwen woningen met herver kavelingsfinanciering zo lang uitblijven, waardoor de bouwvakkers bijkans zonder werk komen, terwijl ze anders konden door gaan met woningen te bouwen. De voorzitter geeft hierop een uitvoerige toelichting. Het komt er op neer, dat met het vooruitzicht van een verminderde premie op de wonin gen (door huurverhoging in de toekomst) het aantal aanvragen dermate groot is voor deze particuliere bouw, dat men daaraan in Den Haag niet kan voldoen. Daartoe is de begroting niet toereikend en moet het dus successievelijk gebeuren. Wat momenteel aan aanvragen binnenkomt in Zeeland gaat niet verder dan Middelburg en wordt daar vastgehouden, tot men in Den Haag weer enigszins verlicht is. Indien de aanvrage voorshands in Middelburg blijft liggen, krijgt men daarvan bericht. Spreker meent, dat de aanvragen van de firma Burgers-den Engelsman ter plaatse alle nog naar Den Haag zijn doorgezonden en men daarvan dan ook maandelijks een of meer goedkeu ringen kan verwachten. Enige invloed kan het gemeentebestuur daar beslist niet op uitoefenen. WERKGELEGENHEID IN CATASTROFALE SITUATIE De heer Stols merkt vervolgens op, dat het hem bekend is, hoe de voorzitter ook lid is van de commissie werkgelegenheid op Tholen. Hij stelt nu de vraag welke moge lijkheden men ziet met betrekking tot uit breiding der werkgelegenheid met name dan bij de industrie in de streek. Het is namelijk met die werkgelegenheid, aldus dhr. Stols, allertreurigst gesteld. Waarvoor ook hij enkele jaren geleden al waarschuwde is nu een voldongen feit. Aan de zilveruien- teelt heeft de werknemer praktisch niets meer. De onkruidbestrijding gaat machinaal en het oogsten gaat eveneens machinaal. Men kan wel stellen, dat de werkgelegen heid bij de zilveruienteelt volkomen van de kaart is. In het begin was de werkgever niet bepaald industrie-minded. Integendeel. Maar ook bij die categorie is het aan het veranderen. En niet zonder reden. Wat ziet men namelijk. Dat er steeds meer moeten gaan pendelen en dat er steeds meer krach ten gaan afvloeien. Ook van agrarische werkgeverszijde gaat men zo zachtjesaan inzien, dat het vestigen van industrie in de streek niet meer arbeiders zal onttrekken, maar dat het juist de enige mogelijkheid wordt om nog mensen hier te houden, ook voor de agrarische sector. Het moge dan nog een uitkomst zijn, dat er gependeld kan worden, dat aan de Rotterdamse havens goed verdiend wordt, maar het zal toch het begin van de afvoeliing betekenen, met alle gevolgen voor de dorpsgemeenschap pen van dien. Wat blijft er nu nog over aan landbouw-werkzaamheden, aldus vraagt klein-industrie. Maar ik verklaar, dat al- dhr. Stols zich af. Men heeft het dan over leen groot-industrie ons hier kan redden. Een fabriek waar 5 a 600 arbeiders kunnen werken, dat is de oplossing. Er moet nu reeds gesproken worden van een cata strofale situatie en dan hebben we nog in het verschiet dat volgend jaar de herver kaveling praktisch is afgelopen. Het komt Bosstraat Hoek Llndebaan Telef. 5467 Bergen op Zoom er zo niet en ik weet er ook geen oplossing voor. De voorzitter zegt dat evenmin te weten, want zelfs klein-industrie blijkt nog niet eens voor vestiging te voelen. En daarom moet hij even pessimistisch zijn, als de conclusie van de commissie werkgelegenheid eiland Tholen laatst is gesteld, ondanks de ijver, ondanks de voortvarendheid, waarmee die commissie werkt en alles poogt te doen wat mogelijk is. Ondanks ook de initiatieven die er nog in de streek zijn van eigen mensen, zoals een banketfabriek in Poort vliet of in Tholen en een konfectie atelier in St.-Maartensdijk. Een probleem dat niet alleen in Tholen, maar ook in St. Filipsland (wel in het bijzonder) en in Schouwen- Duiveland, in feite zelfs in geheel Zeeland bestaat. We kunnen ons ter plaatse zelfs nog ge lukkig prijzen, meent de voorzitter, dat er veel kleine bedrijven zijn en dat is dan ook het enige houvast, waarop men kan borduren: intensivering van die bedrijven. De heer Stols meent, dat het met die tuin bouw ook niet eens zo vlot gaat. Hij heeft meer dan eens inpoldering gesuggereerd van het grote schor. Is dat nu ondoenbaar De voorzitter en weth. Moerland ant woorden, dat dit momentel beslist onren dabel zou zijn en dat uitvoering van het Deltaplan in de toekomst daartoe eerst een redelijke mogelijkheid zal bieden. BIJ VIJF EN ZESTIG De heer Stols borduurt hierop nog even verder en zegt, dat men de leus van het leven begint bij veertig, wel kan verande ren in: 65. Wanneer men die leeftijd mag bereiken, schijnt men nooit meer werkeloos te zullen zijn. Voor die mensen is er altijd werk, omdat het goedkope werkkrachten zijn, waar men niet voor behoeft te „plak ken" en die naast hun AOW nog een flinke cent extra beuren met het werk, maar on dertussen lopen de jongens van 25 jaar werkloos. Weth. Moerland: zo zie je, dat alle ordeningen niet aan hun doel beantwoorden. De voorzitter meent, dat men er niet verder op door behoeft te gaan, omdat het een onderwerp is, waar men niet uitkomt. Dhr. Stols zag verder met genoegen, dat de papierbakken waren neergezet op de Voorstraat, maar betreurt dat er te weinig gebruik van wordt gemaakt. De rommel wordt nog overal neergegooid. Kan daar aan niet wat meer aandacht worden be steed De voorzitter: we kunnen het slechts vriendelijk vragen aan jong en oud. De heer Stols wijst er tenslotte op, dat men als bewoner van de Tienhoven voor het 3e jaar rioolbelasting betaalt, zonder dat er een riool ligt. Wethouder Moerland merkt op, dat dit niet geheel juist is. De voorzitter geeft toe, dat het inderdaad te betreuren is, dat men het daar niet verder kan opknappen, maar zo is het ook in de Julianastraat, waar de bewoners straatbe lasting betalen, maar de straat zelf er schandalig bij ligt. Het is echter een uit vloeisel van het geldgebrek, waaraan hij niets kan veranderen en die mensen ont heffing te geven, is evenmin mogelijk. Voor een gemeentebestuur is het ook niet bepaald plezierig zo te moeten werken, maar in dit geval verliest zonder geld de keizer zn recht. Daarna sluiting. Dr L. D. A. Looijsen te Tholen, tel. 49. Dr R, C. Renes te Oud-Vossemeer, tel. 19. in de week van 9 t.e.m. 15 aug. 1959 zondag vm. 6.33 nm. 18.49 uur maandag 7.12 19.30 dinsdag 8.00 20.16 woensdag 8.50 21.14 donderdag 9.55 22.27 vrijdag 11.20 23.45 zaterdag 12.45 Dinsdag 11 aug. Eerste Kwartier te 18.10 u. „TROUWE DUIF" Sittard - l-8-'59 - 130 km Oude duiven A. Wagemaker 1, 6, 9; A. de Jonge 2, 12; v. d. Linde 3; P. de Boef 4, 10; J. Praat 5, 7; G. de Kok 8; P. Schot 13; M. Moeliker 14; Zachariasse 11. Jonge duiven A. Wagemaker 1, 3, 20, 27, 29, 39, 70; J. Quist 2, 9, 10, 11, 13, 15, 44, 49, 58, 64, Zachariasse 4; Fr. Koppenhol 5, 42, 53, 72; Joh. Deurloo 6, 30, 45; R. de Groot 7, 43, 46; A. Laban 8, 31; D. Jansen 12, 62; C. Soomers 14, 49, 57; P. de Boef 16, 17, 41, 67; v. d. Linde 18, 21, 33, 40; A. de Jonge 19, 22, 23, 37, 63, 68; Moeliker 24; L. Jansen 25, 28, 50, 52, 54, 65, 71; G. de Kok 26, 66; Tazelaar 33, 35, 51; M. Laban 34; G. Soomers 36, 26; H. Cornelisse 38, 55; J. Praat 48; L. Laban 56, 69; C. Praat 59, 60, 61. BURGERLIJKE STAND 30 juli t.e.m. 5 augustus 1959 Geboren 31 juli 1959: Hendrina Adriana Huber- dina, dochter van Hermanus F. M. Derksen en Huberdina H. Franken. 4 aug. 1959: Clara Elizabeth, dochtr van: Frans Braai en Cornelia Elizabeth van der Gouwe. Overleden 30 juli 1959: Catharina Pieternella Maria Sakko, 57 jaar, ongehuwd. MEDELEVEN Na het zo plotseling overlijden van mej. C. P. M. Sakko, vond zaterdagmiddag jl. onder groot aantal blijken van meeleven, de begrafenis plaats. De overledene was sinds 1922, dus 37 jaar lang onderwijzeres aan de o.l. school te Oud-Vossemeer en was daar dan ook een zeer bekende en be minde persoonlijkheid. Slechts enkele maan den van die lange periode was ze niet in Oud-Vossemeer, namelijk in 1922, toen ze als tijdelijke leerkracht te Aardenburg was benoemd. Aan de groeve werd het woord gevoerd door burgemeester mr J. J. Versluijs van Oud-Vossemeer, door de heer N. v. d. Houten namens het schoolpersoneel, door de heer W. M. van Dijke als voorzitter van de oudercommissie en door de heren M. J. de Rijke en B. Cornet, oud school hoofden van Oud-Vossemeer. Het tegen woordige schoolhoofd, de heer J. v. d. Tak was ergens met vakantie in Duitsland en kon de begrafenis niet bijwonen. Met deze vertegenwoordigers waren aan de groeve ook veel schoolkinderen, die hun juffrouw de laatste eer wilden bewijzen. GEVONDEN VOORWERPEN 29-4-59 Rechter dameshandschoen, gevon den door: Bolier, Veerweg 36, Scherpenisse, gedeponeerd: vinder. 2-5-59 1 biljet van 50 frs. gev. door Th. v. d. Linde, Verlendesingel 7, gedep. vinder. 2-5-59 1 biljet van 20 frs. gev. door Th. Laban, Grindweg 18, gedep.: vinder. 2-5-59 1 biljet van 10 frs, gev. door Postkantoor Van Vessem gedep.: vinder. 2-5-59 Een pak verbandwatten gev. door N. van Gerven Walstr. 28, gedep.: vinder. 9-5-59 Een jongensjasje, gev. door Van Dijke, Kruittoren, gedep.: vinder. 8-5-59 Een sjaal, gev. door G. Soomers, Walstraat 18, gedep.: vinder. 25-5-59 Een regenjasje met twee wantjes, gev. door P. Sinke, Wilh.str. 38 Kappelle (Zld.gedep. vinder. 30-5-59 Een sleutel met ring, gedep. Rijks politie. 2-6-59 Een contactsleutel, gedep.: Rijks politie. 2-6-59 Een grijs jongensjasje, gev. door Zeilstra, Singel, gedep.: vinder. 13-6-59 Een wit kunstlederen portemon- naie, gev. door Geuze, Tholen." 22-6-59 Een huissleutel, gev. door Rijks politie, ged.: Rijkspolitie. 11-7-59 Een kinderportemonnaie, gev. d. Rijkspolitie, gedep.: Rijkspolitie. 12-7-59 Een portefeuille met inh. gev. door H. H. Jobse, Oranjeboomstraat 197, Rotterdam, gedep. vinder. 1-8-59 Een kachelpook, gev. door Jacob Deurloo, Minneputtestraat 3, gedep.: vinder. 5-8-59 Een ball-point, gev. door Ria Bal, Bakstraat 3, gedep. vinder. GESLAAGD Op 21 juli is te Bergen op Zoom voor het Middenstandsdiploma geslaagd dhr. I. Moerland Jr. alhier. Dhr. Moerland had een schriftelijke cursus gevolgd. DUIVENSPORT De uitslag van de zaterdagse duivensport, ditmaal over 132 km vanaf Sittard, luidt Jonge duiven I. Berkheij 1, 35, 37, 41; Adr. Lindhout 2, 23, 28, 58; C. v. Tilbeurgh 3, 4, 14, 15, 27, 51; J. Tholenaar 5, 10, 24, 38; G. Hoek 6, 8, 40; Jac. Boogaart 7, 30, 39, 60; Adr. Rijnberg 9, 22; J. v. d. Zande 11, 21, 57; J. Nuts 12, 25; M. de Graaf 13; A. v. Treijen 16, 17, 18, 19, 20, 34, 54; P. van As 26, 56; G. Havermans 29, 46, 49, 52; C. Boogaart 31; H. Quaak 32; W. Burgers 33, 36, 50, 53; A. Douw 42, 43, 45; M. de Graaf 44; W. de Leeuw 47; C. Aarden 48; A. v. Daalen 55, 59; M. v. d. Zande 61. Oude duiven C. v. Tilbeurgh 1, 2, 8, 11; J. Tholenaar 3, 4, 9, 10; J. v. d. Zande 5; I. Berkeij 6, 7; D. Lindhout 12, 13. In concours waren 181 jonge en 39 oude duiven. BURGERLIJKE STAND en Loop der Bevolking over de maand juli 1959 Geboren 1 juli te Bergen op Zoom: Johannes Ma- rinus Maria Tholenaar, zoon van Petrus Cornelis Martinus Tholenaar en van Wil- helmina Johanna Wagemakers. 12 juli te Bergen op Zoom: Cornelia Petronella Maria van der Zande; dochter van Petrus Adrianus Jacobus van der Zande en van Dimphna Suikerbuik. 13 juli te Bergen op Zoom: Jacobus Fran- ciscus Petrus Hommel, zoon van Petrus Johannes Hommel en van Johanna Maria Verhees. 19 juli Johannis van Zetten, zoon van Abraham van Zetten en van Johanna Wil- lempje van Dijke. Gehuwd 2 juli: Cornelis Bosters, oud 24 jaar, wonende te Nieuw-Vosmeer en Antonia van Loenhout, oud 23 jaar, wonende te Oud- Vossemeer. 14 juli: Jacobus Cornelis van Driel, oud 74 jaar, wonende te Oud-Vossemeer en Cornelis Elizabeth Neeltje Groenendijk, oud 56 jaar, wonende te Oud-Vossemeer. Ondertrouw Johannes Franciscus Hommel, oud 26 jr., en Anna Cornelia Havermans, oud 24 jaar, beiden wonende te Oud-Vossemeer. Jacobus Marinus Verhees, oud 26 jaar, en Anna Cornelia Elisabeth Verreijen, oud 23 jaar, beiden wonende te Oud-Vossemeer. Houd altijd Reünies bü de hand... Dan kan overtollig maagzuur U niet deren. Die één of twee tabletten doven Uw pijn bij voorbaat, als er eens iets verkeerd valt. Ge makkelijk in te nemen die Rennies - onop vallend - één voor één hygiënisch verpakt. En nog lekker van smaak bovendien Ingekomen Wilhelmus B. van Osch, gehuwd, van Loosdrecht. Marinus A. Kempeneers, ongehuwd, van Maarn. Maria P. A. Mertens, gehuwd, van Hal steren. Cornelis Jeroense met echtgenote van Tholen. Gerarda van Herk, ongeh., van Tholen. Vertrokken Antonia van Loenhout, gehuwd, naar Nieuw-Vosmeer. Everhardus J. D. en Johanna S. de Wilde, beiden ongehuwd, naar Ede. Maatje Lindhoudt, ongehuwd, naar 's Gravenhage. Jan P. van Poortvliet, met echtgen. en 3 kinderen naar Geleen. Jacoba van Driel, ongehuwd, naar Rot terdam. „ACCELERANDO" IN UNIFORM Men dient met de tijd mee te gaan. Zo denkt ook de plaatselijke muziekvereniging „Accelerando" er over, die het zo'n 77 jaar in het burgerkloffie heeft gedaan en nu op zaterdag 15 augustus met spiksplinternieuwe uniformen zijn „opwachting" in de ge meente zal maken met een muzikale rond gang, welke omstreeks 7 uur een aanvang neemt. Het heeft lang geduurd, eer men tot deze niet geringe en ook ietwat luxe uitgave heeft besloten. Het is echter inder daad zo, dat men het ook op de kleinere gemeenten steeds meer ziet, dat het plaatse lijk muziekgezelschap in de uniformen wordt gestoken of daartoe zelf het initiatief neemt. Zo is onder anderen ook bekend, dat in Tholen een uniformcomité is gevormd, nu „Concordia" daar in september haar 75 ja rig bestaan zal herdenken en dus op nog jeugdiger leeftijd dan „Accelerando" over uniformen gaat beschikken. Maar als eerste korps op het eiland zal dan 15 augustus „Accelerando" in de uniformen staan en ongetwijfeld zal daarvoor ook in de andere gemeenten belangstelling zijn. „Acceleran do" kreeg bij haar 75 jarig bestaan een flink cadeau uit de gemeente, namelijk een zeer grote bijdrage voor vernieuwing van de instrumenten. En het bestuur begreep dat het niet aanging om nu weer maar een beroep op de inwoners te gaan doen, te meer waar er dit jaar geen sprake is van een jubileum. Daarom huldigde „Accele rando" het standpunt: „doe het zelf". Door middel van een papier- en emmertjes-aktie, zelfs door het telen van een perceel „dikke uien", die na gezamenlijk onderhoud in middels zijn getrokken, werd een flink ge- Lievevrouwestraat 28 Bergen op Zoom deelte van het benodigde uniformenbedrag bij elkaar gewerkt. Het blijkt echter dat men er nog niet helemaal is uitgekomen en van daar dat „Accelerando" bij haar eerste op treden in uniform nog een grote verloting wil houden, terwijl er voorts gelegenheid is een rentegevend aandeel te nemen, dan wel een vrijwillige bijdrage te geven. Daartoe kan men zich altijd tot sekretaris Scherpe nisse wenden. Ongetwijfeld zal het een mooi gezicht zijn, nu men naast nieuwe instrumenten ook een nieuwe uniform heeft. Waaraan Sint-Annaland dan via de ver loting of op andere wijze nog wel enige steun zal willen verlenen, temeer nu het gezelschap het goede voorbeeld gaf door haar „doe het zelf-aktie". BURGERLIJKE STAND over de maand juli 1959 Geboren 10 juli: Geertruida, dt. van C. van Ouden aarde en C, T. Ridderhof, adres Hoender- weg 83. 14 juli: Annie, dt. van K. Francke en M. Coppoolse, adres Tienhoven 31. 16 juli: Adriaan, zn. van C. Goedege- buure en A. Gunter, adres Suzannaweg 4. 16 juli: David Leendert, zn. van P. C. Hage en L. H. Polderman, Breedenvlietse- dijk 1. 17 juli: Johannis, zn. van A. M. Snoep en J. van den Boogaard, Nieuwstraat 28. 22 juli: Boudewijn Johannes, zn. van J. C. Kooijman en C. J. H. Mol, Joanna Maria Polder 5. 27 juli: Dina Hendrika, dt. van A. A. Goedegebuure en M. v. d. Graaf, Nieuw straat 14. 11 juli te Dordrecht: Jacobus Cornelis, zn. van A. v. d. Boogaart en C. J. van Dijke, a.b. „Vios", adres Ring 40. Donderdag 13 augustus a.s. hoopt het echtpaar J. Scherpenisse en P. Scherpenisse-van Beveren te St. Annaland, de dag te herdenken, dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Zowel man als vrouw is 71 jaar en vooral de oud-schipper en ook oud-ouderling der Ned. Herv. Kerk mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Zonder stormen en zonder averij is ook dit levensscheepje die 50 jaar niet door gekomen, wat niet wegneemt dat er voor het gouden bruispaar met hun 9 (van de 12) in leven zijnde kinderen en hun 25 kleinkinderen nog veel reden is tot dankbaarheid en vreugde. Op 16 jarige leeftijd koos Jan Scherpenisse het schippersvak en vanaf hun trouwdag hebben beiden tot voor enkele jaren, waarvan vrijwel geregeld op een eigen scheepje, dat beroep uitgeoefend, vaak in moeilijke, soms ook in betere tijden. Sinds hij de wal koos, was de heer Scherpenisse tot zijn 70ste jaar ouderling in de Ned. Herv. kerk en ook als zodanig werd het voor iedere inwoner een goede bekende. Vorig jaar nog bezocht het echtpaar Davos in Zwitserland, waar toen kleinzoon Dirk werd verpleegd, die later naar ons land kon terugkeren. En zo zien we op de foto het gouden bruidspaar gecombineerd met een prachtig Zwitsers landschap. Vooruitlopend op 13 augustus, feliciteren we vast dit gouden echtpaar met hun familie, er van overtuigd, dat het hen donderdag a.s. niet aan belangstelling zal ontbreken. 15 juli te Bergen op Zoom: Abraham, zoon van J. Boon en H. P. Goedegebuure, adres Van den Bosstraat 8. 25 juli te Bergen op Zoom: Martinus Willem, zn. van L. C. v. d. Klooster en H. M. van Moort, Suzannaweg 28. 28 juli te Bergen op Zoom: Maria En- gelina, dt. van J. Aarnoudse en J. v. d. Klooster, adres Nieuwstraat 28b. Huwelijken 17 juli: Albertus M. Boot, oud 22 jaar, scheepswerktuigkundige en Cornelia Over- beeke, 29 jaar, kantoorbediende, beiden te Sint-Annaland. 30 juli: Abraham Geluk, 25 jaar, landbou wer te Stavenisse en Jannetje van Vossen, 19 jaar, dienstbode te Sint-Annaland. Overleden 13 juli: (te Bergen op Zoom) Cornelia van der Welle, oud 65 jaar, echtgenote van K. Slager, Tuinstraat 11. 17 juli: (te Bergen op Zoom) Annie Francke, 3 dagen, dt. van K. Francke en M. Coppoolse, Tienhoven 31. 18 juli: (te Bergen op Zoom) Martha Beeke, oud 81 jaar, weduwe van Abr. den Haan, Hoenderweg 93. Loop der bevolking Ingekomen Leendert W. Goedegebuure en echtge note van Ridderkerk naar Tienhoven 22. Piet van Gils en gezTn van Apeldoorn naar Javadijk (salonwagen). Klaas van Sluis en gezin van Rene^se naar Bierensstraat 13 (salonwagen). Vertrokken Jan Dirk Dane van Ooststraat 13 naar Nijmegen. Jacob B. Aarnoudse en gezin van Bie rensstraat 24 naar Sint-Maartensdijk. Adriaan J. Elenbaas van Hoenderweg 98 naar Rotterdam. Jannetje Geluk-van Vossen van Curee- straat 20 naar Stavenisse. Binnenverhuizingen Jacob Ridderhof en gezin van Tienho ven 21 naar Tienhoven 4. Adriaan C. Jeroense en echtgenote van Weststraat 5a naar Hoenderweg (salon wagen). Jacobus A. Jeroense en gezin van West straat 5a naar Nieuwstraat 22. Maris den Engelsman en echtgenote van Hoenderweg 40 naar Nieuwstraat 45. Albertus M. Boot van Voorstraat 8 naar Hoenderweg 102. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Stave nisse maken bekend, dat het kantoor van de gemeente-ontvanger in de week van 10 tot en met 15 augustus 1959 wegens va kantie gesloten is. Stavenisse, 28 juli 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. BURGERLIJKE STAND over de maand juli 1959 Geboren: 10 juli: Willempje, dt. van Nehemia van Haaften en Leentje de Vos. 13 juli: Maatje, dochter van Marinus van Haaften en Bertha Wesdorp. 15 juli: Abraham Johannis, zoon van Jan Jacob van Dommele en Adriana de Vos. 15 juli: Anthonie, zoon van Leendert van Haaften en Pieternella Quist. 16 juli: Gabriel Thonie, zoon van Johan nis Cornelus Nieumantsverdriet en Tannetje Johanna Beeke. 20 juli: Pieter Marinus, zoon van Pieter Marinus Priem en Maatje van Haaften. Overleden 11 juli: Soetje Hoek, 51 jaar, echtgenote van Willem Priem. 25 juli: Adriaan Dorst, 82 jaar, weduw naar van Neeltje Bastiaanse. 28 juli: Jan Wesdorp, 74 jaar, echtgenoot van Cornelia Wielaard. 29 juli: te Bergen op Zoom, Adriaan de Rijke, 33 jaar, echtgenoot van Helena den Braber. Huwelijksaangiften: 18 juli: Cornelis Hendrikus de Vree, 22 jr. landbouwer en Martina Marina Ridderhof, 22 jaar, dienstbode. 24 juli: Johannes Cornelis Knuist, 19 jaar leerling-dragline-machinist en Tannetje Pie ternella de Vos, 19 jaar, dienstbode. 25 juli Cornelis Leendert van Dijke, 24 jr. adjunct-commies A ter gemeentesekretarie en Neeltje Maatje Klippel, 24 jaar zonder beroep. Huwelijken: geen. Loop der bevolking. Vertrokken: geen. Ingekomen: 24 juli: Anna J. Dorst van Capelle aan de IJssel naar Wilhelminastraat 27. 27 juli: Jan Bouwman van Oosterland naar Buurtweg 20. 30 juli: Jannetje van Vossen echtgenote van .Abraham Geluk van St. Annaland naar Buurtweg 6. GEVONDEN Een bril, inlichtingen ter gemeente-sekre- tarie. OOGST VAN DE STRAAT Gedeponeerd ter secretarie één bril. BADHOKJES De badhokjes, die aan de Scheldedijk zijn geplaatst in verband met de openbare orde en zedelijkheid konden deze week in ge bruik worden genomen. Voor de zwemliefhebbers betekent dit een grote verbetering. BURGERLIJKE STAND over juli 1959 Geboren 22 juli 1959; Evert Cornelis, z.v. Anteunis Pieter Smit en Wilhelmina Looise. 28 juli 1959; Catharine Jannetje d.v. Jansje Priem. 31 juli 1959; Andries Pieter Jacob, z.v. Pieter Willem Geluk en Maria Jacomina van der Slikke. 10 juli 1959 te Goes; Johannes Willem, z.v. Jacobus Butijn en Elisabeth Suzanna den Herder. Huwelijksaangiften 7 juli 1959; Leendert Cornelis Groéne- wege, oud 31 jaar, landbouwer, wonende te Sint-Maartensdijk en Ariana Lena de Rijke, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende te Sint-Maartensdijk. 9 juli 1959; Johan Dingenus Bentschap Knook, oud 26 jaar, landarbeider, wonende te Sint-Maartensdijk en Pietertje Adriana van den Boogaart, oud 21 jaar, zonder be roep, wonende te Sint-Maartensdijk. 17 juli 1959; Leendert Jan Dekker, oud 27 jaar, fitter, wonende te Poortvliet en Engeltje van Ast, zonder beroep, oud 18 jaar, wonende te Sint-Maartensdijk. Gehuwd: 21 juli 1959; Leendert Cornelis Groene- wege, oud 32 jaar, landbouwer, wonende te Sint-Maartensdijk en Ariana Lena de Rijke, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende te Sint-Maartensdijk. Overleden 17 juli 1959; Adriaan Krijn Niemandts- verdriet, oud 58 jaar, landbouwer, e.v.: L. C. van den Hoek, wonende te Sint-Maar tensdijk. 25 juli 1959; Louis Scherpenisse, oud 64 jaar, landbouwer, e.v.: G. Praat, wonende te Sint-Maartensdijk. Vertrokken C. N. den Engelsman naar Tollebeek. A. D. Lindhout naar Dordrecht. Johanna E. Hartog, e.v.: P. J. van Haaf ten naar Geertruidenberg. Ingekomen Geertruida C. Knuist, van Veenendaal naar C. 142. Cornelis G. van den Hoek, van Middel burg naar Kon. Julianastraat 10. Jannie den Hartog van Hazerswoude naar D 103a. Johannes C. Schot van Tholen naar Kon. Julianastraat 4. Jacob B. Aarnoudse, echtgenote en 3 kinderen van St.-Annaland naar A 2. Cornelis P. Nooij, echtgenote en 1 kind van Bruinssse naar A 332. Izaak Moerland van Nieuw-Guinea naar D 51. E. M. Olieman, e.v.: G. Kruijt van Ha- gestein naar D 23d. VOETBAL Morgen, zaterdag 8 augustus, spelen V.V. Vosmeer I en II voor de nederlaagtournooi tegen onze plaatselijke clubs, aanvang der wedstrijden 4.30 en 6.30 uur. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor de acte Frans M.O. met bijbehorende acte Q (aantekening paedagogiek) de heer A. Walrecht, alhier. KINDERVAKANTIETOCHT Woensdag bracht de Vrouwenbond NVV afd. Sint-Maartensdijk met een vijftigtal kinderen een bezoek aan Bosbad Hoeven, een recreatieoord gelegen tussen Roosendaal

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2