Eendrachtbode Plaatselijk Nieuws Burgemeester de Jonge van St. Philipsland jubileert. prijzen 15e jaargang No* 36 TWEEDE BLAD 31 juli 1959 ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK Dames Swaggers Heren Costuums HET GING WEER GOED VEILING iiiiiiiiuiinun nwvWNVVWWVW^ Morgen, zaterdag 1 augustus, herdenkt de heer L. J. de Jonge, burgemeester van St. Filipsland het feit, dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst is getreden. Ter gelegenheid hiervan wordt zaterdagmiddag om half drie een buitengewone zitting ge houden van de gemeenteraad, terwijl de jubilaris van half vijf tot half zeven recipi- eert in het jeugdgebouw ter plaatse. Dan ook zal het bestuur van de Oranjevereniging namens de burgerij (daartoe circuleerde een lijst) een cadeau aanbieden en datzelfde bestuur hoopt ook, dat de burgerij zaterdag door het uithangen van de vlag een uiterlijk blijk van meeleven met haar burgervader zal willen geven. Burgemeester de Jonge kwam op 1 augus tus 1919 als eerste ambtenaar op de ge meentesecretarie van Bruinisse. Op 1 sep tember 1939 werd hij benoemd tot gemeente secretaris aldaar en heeft enige jaren later de moeilijke evacuatie periode in die ver antwoordelijke functie meegemaakt. Per 1 september 1946 werd hij benoemd tot bur gemeester van St. Filipsland. Gelukkig zijn I nu de omstandigheden heel anders dan toen de heer de Jonge zijn 25 jarige ambtsperiode herdacht. Dat was namelijk op 1 augustus 1944, toen de jubilaris van nu was geëvacueerd te 's Gravenpolder, maar nog vaak zijn ge- evacueerde gemeente bezocht. Dat deed hij ook op die 1ste augustus 1944, toen het een hele toer was om op 1 dag heen en terug te komen van 's Gravenpolder naar Bruinisse. In zijn gemeente had hij lies laarzen nodig om de sekretarie te kunnen bezoeken. Er was toen geen sprake van uiterlijk gedenken. En hoewel burgemeester de Jonge uitbundige festiviteiten bepaald niet op prijs zou stellen, prijst hij zich toch bijzonder gelukkig, dat de tijden in eigen land heel wat vreedzamer zijn dan in 1944. Daarom ook zal hij het niet euvel duiden, wanneer morgen de St. Filipslandse burgerij van spontaan meeleven blijk zal geven, terwijl we graag beginnen met zijn edelacht bare vanaf deze plaats nog vele gezonde jaren toe te wensen. BURGEMEESTER L. J. DE JONGE VAN ST. PHILIPSLAND. In tijden van zorg In tijden van blijdschap Mesdag bekeken en een behoorlijke tijd door gebracht in het dierenpark Wassenaar. Enige vertraging er. een toch al bezet programma maakte het niet meer mogelijk ook nog een kijkje in Madurodam te nemen, wat aanvankelijk wel de bedoeling was. Het was toch wel mooi genoeg met ten slotte nog een feestelijke terugkeer, dank zij „Accelerando' op het schoolplein, waar 's morgens ongeveer half zes de jeugd door vele moeders uitgeleid waren. De hoogste klassen van de chr. school reden vrijdag a.a.v. eveneens per touring cars Van de Klundert naar Rotterdam en Delft. Men begon in feite in laatstgenoemde stad met bezichtiging van de Nieuwe Kerk. Vervolgens kreeg Blijdorp in Rotterdam de Sint-Annalandse jeugd binnen haar poorten en een dierentuin doet het nu eenmaal altijd. Daar werd gegeten en van de aanwezige speeltuin gebruik gemaakt. Het echte ver maak van de dag vonden de jongens en meisjes evenwel in de Waranda bij Ooster hout, waar naar hartelust werd gespeeld en gevaren. Om 10 uur waren allen moe, maar „heelhuids" terug in de gemeente, nadat en dat bij de andere school eender ge noeg consumpties waren verwerkt. Daar is het dan ook maar eenmaal op een jaar schoolreis voor. AFSCHEID Er werd dit jaar nogal werk gemaakt van het afscheid door de leerlingen van de chr. school die daar hun laatste rapport hadden ontvangen. Die leerlingen kwamen vorige week woensdagavond in de school bijeen met het hoofd en overig personeel. Er werd een gezellige avond van gemaakt met voor de heer Kalle een zilveren zakhorloge en voor de handwerkonderwijzeres mej. Boen der een fraaie schemerlamp. Daarbij be dankte Sina Ridderhof namens de scheidende leerlingen voor het genoten onderwijs, ter wijl allen van de heer Kalle een glaasje limonade kregen aangeboden. Er werden ook wat verkeersstrips vertoond. HET EERSTE SCHIP Vorige week vrijdag stoomde het eerste schip de nieuwe haven binnen om daar materialen (grint) te lossen voor de te ma ken betonkoppen op de stalen damwand. Inmiddels ligt ook het jacht van dhr. Kooij- man in de nieuwe haven terwijl dezer da gen de hei-installatie werd binnen geloodst om het restant damwand te slaan. Bij hoog water werd deze week ruim 4 meter in de nieuwe haven gemeten. Bij vloed komt pas goed uit, dat de nieuwe haven belangrijk groter is dan de oude. De laatste krijgt overigens als finale nog heel wat te ver werken. van de heer R.. De botsing was niet hevig, beide voertuigen werden licht beschadigd. Geen der bestuurders kreeg persoonlijk letsel. GEVONDEN Een linnentas met kledingstukken, waar over inlichtingen zijn te krijgen bij de Post- commandant der Rijkspolitie, alhier. HENGELEN Op de verleden week gehouden vergade ring van hengelsportvereniging „De Zee baars" werd vastgesteld, dat nog 2 con coursen in dit seizoen zullen plaatsvinden en wel op 5 september en 17 oktober a.s. Het eerste van deze twee houdt men te Stavenisse, waarop zullen worden uitge nodigd alle sportverenigingen van West- Brabant, het laatste wordt meer een interne aangelegenheid en is enkel voor de leden bestemd. Verder is er zaterdag 15 augustus te Terneuzen een groot zeehengelconcours, waaraan blijkens een in dit blad opgenomen advertentie ook „De Zeebaars" deelneemt. In verband met de vakantieweek van de bouwvakken wordt een grote deelname aan deze internationale wedstrijd verwacht, welke wordt georganiseerd door de hengelvereni- ging „Ontspanning na Inspanning" te Ter- neuzen met medewerking van de plaatselijke V.V.V. en Winkeliersvereniging. REIS CHR. SCHOOL Donderdagmiddag mochten de kinderen, die per 1 sept. a.s. naar de „grote" school moeten, een middagje met de school en de juffrouw kennis komen maken. De juffrouw vertelde een Bijbels verhaal en daarna moch ten ze kleuren en verschillende andere din gen doen. Ook een kleine versnapering mochten ze in ontvangst nemen, en zo was de korte middag vlug voorbij, waarop ze zeer hebben genoten. Des avonds werd in tegenwoordigheid van het bestuur en de ouders, afscheid ge nomen van de leerlingen die de school verlaten. In een hartelijke toespraak wees het hoofd der school hen op de 12-jarige Jezus, zowel in de Tempel als thuis. Het personeel zong nog enkele liederen, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef onder het genot van een kopje thee. Vrijdag maakten de leerlingen der hoogste klassen een uitstapje, met als doel: Den Haag. Hier werden bezocht: het Bijbels Diorama, het Vredespaleis en Madurodam. De schoolreizen, welke vorige week don derdag (door de openbare) en vrijdag jl. (door de christelijke school) werden ge houden zijn weer uitstekend verlopen. „Al was het dat we niet verder gekomen waren dan de speeltuin Drievliet", zouden de kin deren van de openbare school II verteld hebben, wanneer ze een persoonlijk verslag zouden geven. Het vormt altijd een bijzon der attractief punt voor een schoolreis. Maar heel prettig was toch dit keer ook dat be zoek aan de Westlandse druivenkassen. De jeugd iiet zich dit bijzonder lekker fruit goed smaken en kreeg ruim het volle pond voor hun geld. Verder werd een rit over de Scheveningse boulevard gemaakt, Panorama Voortaan zal vier maal per week worden geveild en wel op dinsdag, woensdag, donderdag eri vrijdag. DIJKBRANDJE Over een lengte van 250 m is de oostzijde van de Koetsedijk zwartgeblakerd. Oorzaak Dijkbrand. De brandweer was het vuur spoedig meester. VERKEERSONGEVAL Vorige week donderdagavond om onge veer 9 uur kwam bij het oude gemeentehuis te Stavenisse de auto, bestuurd door de heer L. H. in botsing met een motor met zijspan nu reeds vanaf 29.50 nog een klein aantal vanaf 57.50 Verder nog enige jongens costuums, meisjes blazers en 'n klein partijtje heren pantalons Kremerstraat 11 Bergen op Zoom

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 5