Dan maar zo YVONNE Juli dit jaar echt zomers Uniek viool-concert in Tholen. Bescherming bevolking.... thuis. GESLAAGDDUS GEFELICITEERD 121 PAUL BRICKHILL Tandarts Mes NIEUWS 348,- DAMES GESLOTEN van 15 aug. tot 26 aug. BESPREEK TIJDIG Maison GOVAARTS OPRUIMING M. J. den Engelsman Bioscoop „DE GOUDEN LEEUW" RIVALEN DER MANEGE B ALLE DAGEN NIEUWE AANVOER B van Damesjaponnen o SPOTKOOPJES Bosstraat 34 - Bergen op Zoom U Kampeerder, OPGELET GEBR. VOETS BH's en Corsetten Drog. W. Tange Bij Inschrijving TE KOOP vraagt een Keulcenjuffrouw Vakaotieaaobieding Banketbakkerskoekjes Van OOST vml oostcommandant Van Engeldorp-Gas- teTaar opper Wisse, wachtmeester Dmne en onderwijzend personeel) Beesel of Utin- qeradeel wèl. Ook bleek hierbij, dat de jeugd met dit soort zaken beter op de hoogte is dan de gemiddelde weggebruiker, wat stellig aan het verkeersonderwijs mag worden toegeschreven. De laatste 9 jaar was het niet daverend. (van onze weerkundige medewerker) Juli had dit jaar geen beste start. Nadat op vrijdagmiddag 26 juni een onweersfront ons land was binnengedrongen, waarmee een einde aan de droogteperiode kwam, kreeg het weer een onbestendig karakter met nu en dan wat regen. Dit duurde pre cies een week, want vrijdagmiddag d.a.v. tekende zich een verbetering af. Was de weersverwachting die- vrijdagmiddag nog allerminst daverend... het weekend werd tropisch warm. Dat was een zeer aange name verrassing. Zelfs langs de Noordzee kust steeg het kwik tot 30° C, in Brabant tot 32° C, kortom, het werd in een groot deel van Nederland de warmste dag. Al thans tot het midden van vorige week want... nadat vorige week maandagmorgen weer koele lucht was binnengedrongen (plaatselijk met onweer) arriveerde dinsdag al weer een hogedrukgebied met zonnig en warm weer. De temperatuur ging opnieuw stijgen, het kwik steeg in de tweede helft van de vorige week plaatselijk nog zelfs tot 35° C. Het wil blijkbaar deze zomer zomer'' zijn. Dat hebben we de laatste jaren gemist en daardoor weten we niet wat ons overkomt wanneer na een korte inzinking het weer soms 36 uren later al weer volop zomers is. JULI IN MINEUR Vooral de julimaand heeft ons de laatste jaren niet verwend. Zo bleef de gemiddelde maximum temperatuur, die voor juli in De Bilt 22.6° C bedraagt, nu al negen jaren achtereen beneden normaal. Er liepen wel eens een paar warme zomerdagen tussendoor en ook verleden jaar heeft de bouwvak (12-22 juli) het met de hakken over de sloot nog best getroffen, maar van een warme en zomerse juli is na 1949 geen sprake meer geweest. Zeer warm was juli verder in 1933, 1941, en 1947. Nu de tendenz van deze zomer al van Hemelvaartsdag (6 mei) af bijzonder gunstig is geweest, hebben wij een stille hoop dat dit jaar eens met een ouderwets zomertje uit de slof zal schieten. In het midden van vorige week had De Bilt al 13 officiële zomerse dagen warmer dan 25° C), te pakken, terwijl er in een jaar normaal 23 dienen voor te komen. Eveneens van 1949 af is dit cijfer onder normaal gebleven. Wil de zomer van 1959 een goed figuur slaan, dan dient De Bilt zeker meer dan 30 zomerse dagen te krij gen zoals in de laatste vijftig jaren negen maal is voorgekomen waarvan slechts twee maal in de laatste vijfentwintig jaren, n.l. in 1947 en 1959. nadruk verboden) Er was geen ontkomen aan voor de be kende concertmeester van de Berliner Rund funk Fritz Altmann uit Oost Berlijn, toen hij vrijdagavond in het stadhuis van Tholen een vioalconcert gaf of er moest een extra nummertje aan zijn programma worden toe gevoegd. Eerder had het ongeveer honderd tal enthousiaste luisteraars het applaus niet opgegeven. En Fritz Altmann kwam terug met zijn begeleider op de piano, de direc teur van de Zeeuwse muziekschool Henk Stam, om aan de vurige wens van het publiek te voldoen en nogmaals van zijn virtuositeit blijk te geven. Wanneer zelfs een leek op het gebied van de muziekkennis in vervoering kan geraken bij het horen van zo'n meesterschap als waarvan Fritz Altmann op dat kleinsnarig instrument, de viool, blijk gaf, dan is het voor de mu ziekkenner en met name voor degene die van een vioolconcert houdt, een avond ge worden, die men niet licht zal vergeten. Temeer, nu ook de begeleiding van Henk Stam op de piano weinig meer te wensen overliet. En dat weinige moet dan alleen nog worden toegeschreven aan het feit, dat er slechts een paar repetitie-uren aan het concert waren voorafgegaan. Fritz Altmann had immers woensdagavond nog in Oost Berlijn gemusiceerd en was slechts enkele uren voor zijn optreden in Tholen aanwe zig. Daar begon dan voor deze grote nog jeugdige violist de vakantie van vijf weken... met een vioolconcert. De gespeelde werken van G. Fr. Handel (Sonate in A), L. van Beethoven (Romanze opus 40,) van Anth. Dvorak (Sonatine opus 100 in G), werken van Frits Kreisler, Sarasate en d'Ambrosio werden met een zodanige beheersing van muziek en instrument uitgevoerd, dat het aller bewondering afdwong. Na afloop kre gen de musici, mevrouw Altmann en me vrouw van der Hoeven, die met de burge meester van Tholen het concert bijwoonde, een bloemetje aangeboden. VLUCHTELINGEN KOMEN NAAR HEDENESSE Velen van ons eiland kennen het vor mingscentrum „Hedenesse" bij Cadzand van naam of door een persoonlijk bezoek. De leiding berust bij Wika Wasterval, die, met zijn staf, alle krachten inzet om deelnemers aan kampen of vakantieweken innerlijk sterker en rijker en lichamelijk frisser naar huis te zien gaan. Door verschillende instanties en personen werd allerlei gedaan voor vluchtelingenhulp, b.v. zorg voor kleding en maatschappelijk hulpbetoon. Nu heeft Hedenesse contakt gezocht en gevonden met de Protestanse kerk in Duits land en speciaal hulp aangeboden voor vrouwen die naar 't Westen zijn gevlucht, omdat hun leven in de Oostzone in gevaar was en die nu, met hun gezinnen, in de kampen uitzien naar de eigen woning, die hun is toegezegd. Tweeërlei doel staat „Hedenesse" voor ogen met betrekking tot deze vrouwen. Ie hun de rust te bieden waaraan ze zoveel behoefte hebben; 2e hen weer te leiden naar de normale samenleving, waarin het leven als een chris telijke gemeenschap mogelijk is. Na jaren van vreselijke angst en kamp leven vinden deze vrouwen bij hun terug keer, in West-Duitsland een eigen woning, die ze zelf nooit hadden kunnen betalen om dat hun oostgeld in het westen geen enkele waarde heeft. In Hedenesse nu hopen zij in september een paar overgangsweken te beleven, waarin zij worden voorbereid op de nieuwe taak die hun wacht Het feit dat deze vrouwen met hun ge zinnen achter het ijzeren gordijn terecht kwamen en wij ervóór, betekent voor ons dat wij van onze vrijheid en ons vermo gen, om als christenen onze geloofsgenoten te helpen, gebruik mógen maken en, ook kunnen maken. Van Uw gave, lezers, hangt het af hoe- vele vrouwen „Hedenesse" zal kunnen hel pen in hun „geestelijke" en lichamelijke nood. De N.C.V.B. van ons eiland zal op haar gemeenschappelijke avond in St.-Maartens- dijk geld inzamelen voor dit doel. In de hoop dat vele anderen, die dit le zen, ook zullen willen helpen noemen wij U giro: 573503 t.n.v. directeur „Hedenesse" te Cadzand. Wie spoedig helpt, helpt dubbel IV Tussen het ogenblik, waarop een ramp u treft en dat, waarop de BB-organisatie u te hulp komt, bent u op u zelf aange wezen. Wat kunt u thuis doen, om die periode zo goed mogelijk door te komen U kunt enkele maatregelen nemen, die overigens altijd (ook wanneer er geen wolkje aan de lucht is) van pas komen. Brandgevaar dreigt altijd, zo in oorlogs als in vredestijd. Zorg dat het vuur geen voedsel vindt op rommelzolders en in rom melhoeken. U kunt beter een bak zand (voor het onschadelijk maken van eventuele brandbommen) neerzetten op de plaats, waar u thans wellicht rolletjes behang van diverse jaargangen bewaart „voor als het nog eens nodig is." Dat u de eerste beginselen kent van eerste hulp thuis... dat u een (goed ge vulde) verbandtrommel thuis hebt, dat is niet alleen nodig in oorlogstijd. Iedere dag kunt u daar gemak van hebben. Maar in dagen van spanning zult u er blij mee zijn. En als u in tijd van nood op u zelf bent aangewezen, tot er hulp van buiten komt, moet u zichzelf en anderen kunnen helpen. We denken ook bijzonder aan de moge lijkheid dat door fall-out (radioactieve neer slag, gevolg van een A-bomexplosie) de bevolking misschien meerdere dagen in huis zal moeten blijven. En dan dringt zich meteen het vraagstuk van voedsel en drinkwater (besmettingsvrij) op. Zorg dat u een voorraadje in huis hebt van geconserveerde etenswaren en dranken. Door het geregeld in het huishouden te doen rouleren, houdt u uw voorraad vers. Hebt u daar in normale tijden geen gemak van En als u nu onverwacht „eters" krijgt? Het zijn maar enkele simpele voorzorgs maatregelen, maar ze kunnen vrij gemakke lijk genomen worden. En wanneer de nood aan de man komt, kunnen leven en welzijn van u en uw gezin ervan afhangen. De BB-organisatie heeft een machtig apparaat gereed om te helpen en te redden bij rampen in oorlogs- en vredes tijd. Maar de „eerste hulp" wij noemen dat: individuele zelfbescherming) daar voor dient u zélf te zorgen De volledige hoofdakte werd behaald door de heer R. Weijler te Sint-Annaland, onderwijzer aan de chr. school te Sint-Maartensdijk. Hiervoor slaagde verder de heer N. Mons te Sint-Maartensdijk en mej. H. M. Sonke, eveneens af komstig van Sint-Maartensdijk en thans werkzaam als onderwijzeres te Amster dam, terwijl ze inmiddels een benoeming kreeg als hoofd aan een lagere school te Wageningen. AMBACHTSSCHOOL VOOR BERGEN OP ZOOM EN OMSTREKEN EXAMENS GEZEL-TIMMEREN Voor het examen gezel-timmeren van de Vereniging ter Veredeling van het Ambacht, gehouden van 13 tot en met 17 juli te Rotterdam, slaagden van de cursus in Bergen op Zoom. L. van Dijke, Tholen; W. van Vossen, Tholen; P. van Driel, Tholen; C. Koch, Steenbergen; P. C. Bosters, Nieuw-Vossemeer. MIDDENSTANDSDIPLOMA Te Bergen op Zoom slaagden voor het middenstandsdiploma Dhr. J. Schot, Joh. Schot, H. Baay, J. Dekker en de dames A. de Graaf en C. Vercouteren allen te Tholen. OVERGANGEN MOLLER LYCEUM Van Klasse Onderbouw Ib M. Bijl, Poortvliet Van Klasse Gymnasium IIIJ. Westdorp, Tholen. Van Klasse Gymnasium IV A. Timmermans, Oud-Vossemeer, (met lof). Van Klasse Gymnasium V alpha M. Boonman, Oud-Vossemeer, A. van de Peijl, Tholen. Van Klasse Gymnasium V beta S. Brekelmans en M. van de Velde, beiden te Tholen. Van Klasse H.B.S. Ha W. van Hoeve, Anna Jacoba Polder. Van Klasse H.B.S. lib W. van Doorn, Poortvliet. Van Klasse H.B.S. lid: M. van Treijen en T. VersluijS, beiden te Oud-Vossemeer. Van Klasse H.B.S. Ilia J. Nieuwenhuijzen, Poortvliet, J. van de Peijl, Tholen B. Renes, Oud-Vossemeer, J. Dorst, Tholen. Van Klasse H.B.S. HieA. Verhage, Poortvliet. Van Klasse H.B.S. IV-AJ. van de Peijl, Tholen, W. Timmermans, Oud- Vossemeer. Voor dragline machinist slaagden te Amsterdam de gebroeders M. en B. van 't Hof van Sint-Annaland. GESLAAGDEN TECHNISCHE SCHOOL BERGEN OP ZOOM Aan de lagere technische school te Bergen op Zoom slaagden de volgende Zeeuwse leerlingen Klasse B 3a metaalbewerken J. Gaakeer uit Sint-Annaland; Klasse B 3b metaalbewerken: A. Quist, Oud-Vossemeer; P. Quist, Tholen; Klasse E 3belectrotechniekG. Corremans, Rilland Bath; C. Griep, Tholen; Klasse S 3 schilderen L. Boogaart, Oud-Vossemeer, A. Tange, Tholen Klasse T 3a timmeren: B. Bakker, St. Filipsland, J. Mijnheere, Oud- Vossemeer; Klasse T 3b timmeren L. de Jonge, Tholen; Klasse M 4 autoherstellen M. v. Dijke, Tholen, W. Nieuwenhuijzen, idem, C. Noom, idem. Voor de afdeling Gasturbineherstellen slaagden M. Goerree uit Kruiningen, C. Gunter, St. Annaland, M. Kolle, Rilland Bath, J. v. Oeveren, Stavenisse, H. Verstraeten, Goes, G. de Witte, idem. Voor de afdeling schilderen slaagde I. Moerland, Oud-Vossemeer eveneens voor het examen schilderen leerlingenstelsel schildersbedrijf. Voor het examen afdeling timmeren slaagden J. Bijl, Stavenisse, I. van Iwaarden, idem en M. Westdorp, idem. De levensgeschiedenis van Douglas Bader de Engelse piloot zonder benen Later op de dag marcheerde de officier met de rode padjes weer binnen, salueerde en zei: ,,Herr ving kom- mander, we hebben uw been weer meegebracht." Met een maakte de gelaarsde soldaa weer zijn dramatische entrée, kwam in de houding en stak zonder ook maar met zijn ogen te knipperen het been naar voren een totaal getransformeerd been, schoongemaakt en opge poetst, de voet naar voren stekend zoals het behoort. Bader pakte het been aan en zag dat ze een keurig stukje werk hadden verricht. De gordel was gerepa reerd met een nieuw, sierlijk bewerkt stuk leer en alle sluitingen zaten er aan. De deuken in het been en in de knie waren er zorgvuldig uit gehamerd en zelfs waren de rubberblokjes netjes in het enkelgewricht geplaatst, zodat de voet weer wat meegaf. Behalve dat op een plaats de verf verdwenen was, zag het been er nor maal uit. „Is het O.K.?" vroeg de officier vol spanning. Geïmponeerd en een tikje ontroerd, antwoordde Ba der: „Dat is een prachtig stuk werk Het is erg vriende lijk van u dat u dit hebt gedaan. Wilt u zo goed zijn namens mij de mannen te bedanken die dit hebben ge daan Hij bond beide prothesen onder, liet zich van het bed glijden en liep eerst nog wat onzeker de kamer op en neereen fantastische gestalte, zo met de geschoeide metalen benen onder zijn nachthemd uit. Zonder de stompsok (die hij was kwijtgeraakt toen hij uit zijn toestel was gesprongen) voelde het rechterbeen vreemd aan, en het piepte en kraakte wanneer hij het naar voren schopte. De anderen sloegen hem geboeid gade. De Duitsers glommen van voldoening toen ze de kamer verlieten. Bader zwaaide naar het raam en keek aandachtig naar de grond, drie verdiepingen zo'n twaalf meter beneden hem. Links van het met gras begroeide plein zag hij het open staande hek, dat niet bewaakt werd. Ze hoorden motorgeronk dat aanzwol, verflauwde en opnieuw aanzwol. De Pool en Willie keken ook naar buiten en hoog boven hen zagen ze de dunne conden- satie-strepen tegen de blauwe hemel afsteken kennelijk vochten een Britse sweep en een aantal 109's het boven St. Omer uit. Gespannen tuurden ze omhoog, maar de toestellen zaten te hoog om ze met het blote oog te kunnen zien. Even later kwam een parachute omlaag zakken. Een Duitser, hoopte Bader. Ook hoopte hij dat er méér naar beneden zouden komen zonder para chute Hij keek naar de condensatiestrepen, naar de parachute en toen naar het pleintje en het hek; allerlei gedachten bestormden hem. Een Feldwebel van de Luftwaffe kwam binnen en zei tegen Willie en de Pool dat ze zich gereed moesten houden om na het middageten naar Duitsland te ver trekken. Later zou hij hun kleren brengen. Toen de man verdwenen was, zei Willie verslagen: „Als ze je eenmaal achter prikkeldraad hebben, zijn je kansen verkeken." Bezorgd dacht Bader dat hij na hen aan de beurt zou zijn. Hij moest zo lang mogelijk in Frankrijk zien te blijven. Lucile kwam soep en brood brengen. De bewaker keek verveeld de kamer in en liep toen weg. Meteen fluisterde Bader tegen de Pool: „Vraag haar of ze me kan helpen ontvluchten, of me in contact brengen met vrienden buiten het hospitaal." In vloeiend Frans begon de Pool zachtjes tegen Lucille te praten. Ze wierp een vluchtige blik op Dou glas en fluisterde toen wat tegen de Pool. Ze praatten verder, gejaagd fluisterend, telkens naar de deur kij kend. Bader spitste de oren, maar kon het gesprek niet volgen. Ze hoorden de bewaker op de gang met een zenuwachtig glimlachje tegen Douglas verliet Lucille de kamer. De Pool kwam op Bader toe en ging op zijn bed ziten. „Ze zegt dat u „bien connu" bent en ze heeft enorm veel respect voor u. Ze zal doen wat ze kan, maar een touw is uitgesloten want de Duitsers zouden meteen snappen hoe u er aan was gekomen. Ze weet niet of ze u aan kleren kan helpen, maar zondag heeft ze vrij en dan gaat ze naar een dorp in de buurt Aire of zoiets. Ze zegt dat daar „agent Anglais" zijn. Britse spionnen Het was te mooi om waar te zijn Maar ze zou het in elk geval proberen en opeens was hij weer vol hoop. Zondag Vandaag was het pas woensdag. Hij moest er voor zorgen dat ze hem voor lopig niet op transport zouden zetten. Opeens voelde hij zich weer erg onzeker. Hij moest maar net doen of hij zich nog erg slap voelde. Die middag haalden ze Wïllie en de Pool weg en van dat ogenblik af was hij volkomen op zijn school-Frans aangewezen. De volgende morgen kwam Lucille hem als gewoon lijk zijn brood en eikelkoffie brengen. De schildwacht hing in de deuropening. Bader zei vriendelijk Bon jour" tegen het meisje en bijna verstarde zijn glimlach toen hij voelde dat ze hem een briefje in de vingers drukte. Hij verfrommelde het in zijn hand en trok die onder de dekens, 't Ging alles heel vlug in zijn werk. Ze zei niets, maar glimlachte flauwtjes toen ze de kamer verliet. De schildwacht trok de deur achter haar dicht. (Wordt vervolgd) Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Boudewijn Johannes J. C. Kooyman C. J. H. Kooyman-Mol Kees en Rien BOU St. Annaland, 22 juli 1959 Joanna Mariapolder 5 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje Pieternella Cornelia J. P. Hage J. H. Hage-Jasperse ELLIE Poortvliet, 22 juli 1959 Molenstraat A 3 Op zondag 26 juli a.s. hopen onze geliefde ouders A, Gunter en D, Gunter-Heyboer hun 25 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Johannes Gabriël Maria Adriaan Marines Janna Adrie Dien Izaak Sint Annaland Tienhoven 38 zaterdag 25 juli '59 GEEN SPREEKUUR in Tholen Heden behaagde het de Heere geheel onverwachts van onze zijde weg te ne men, mijn lieve man en onze lieve zorgzame vader, behuwd- en grootvader Martinus Marinus Krijger in de leeftijd van 58 jaar, Zeer zwaar valt ons dit verlies. D. M. Krijger-Pleune J. K. Krijger H. T. Krijger-Vrij J. Krijger J. G. Krijger-Ottevanger Martin en Ineke Renesse, 20 juli 1959 Hoogeboomlaan 20 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 23 juli jl. Op 17 juli overleed na een langdurig geduldig ge dragen lijden onze geliefde zwager en oom Adriaan Krijn Niemantsverdriet op de leeftijd van 58 jaar. Sint Maartensdijk: M. J. v. d. Hoek J. v. d. Hoek-v. d. Hoek Jan Halfweg: E. J. Smeenk-v. d. Hoek H. Smeenk Lonneke en Dik St. Maartensdijk 22 juli '59 Oudestraat A 274 Heden overleed te Zierik- zee onze geliefde broeder en zwager Cornelis Suurland in de leeftijd van 84 jaar en 10 maanden. Stavenisse: H. Leune-Suurland J. Suurland F. Suurland-Moerland C. C. de Graaf-Suurland Sint Maartensdijk: J. Suurland-Geluk J. Geluk Stavenisse: K. Suurland Zierikzee: J. Wielaard-Suurland M. Wielaard Stavenisse, 21 juli 1959. Dankbetu iging Voor de overgrote belang stelling ondervonden bij de herdenking van onze 25 jarige echtvereniging betuigen wij ook namens onze kinderen en vrienden en kennissen onze hartelijke dank. A. D. Zwagemaker S. J. Zwagemaker-Hage Sint Maartensdijk voor SLECHTHORENDEN Philips brengt een transistor hoorapparaat met een ge heel nieuw en bijzonder fraai uiterlijk. Een stijlvol modern model met uitzon derlijk veel aanpassings mogelijkheden. Vraagt gratis proef en demonstratie bij C. ANDRIESSEN ZN. Gr. Markt 22 Bergen op Zoom tel. 01640-4464 Noteert u even dat onze salon is wegens vacantie Zuivelstraat 9 - Tel. 5661 - Bergen op Zoom tot en met 1 augustus Japonnen 10-50% korting Zwarte mantelpakjes 15% korting Zwarte en gekleurde zomermantels 25% korting Meisjes toppers en pakjes 25 - 50% korting Costuums gekleurd 15% Costuums zwart 10% Gabardine jassen en mantels 10% Verder op alle Woningtextiel en verdere confectie en het courante Manufacturenvak 10% korting Koopt nu een K.V.T. of Desso karpet b.v. Kroon, enz. Weststraat 12 tel. 77 St. Annaland ST. MAARTENSDIJK - TEL. 1 presenteert zaterdag 7.30 uur De GROTE CIRCUSFILM Sensatie in een circus in prachtige kleuren KAPSALON VERMAAT MAAKT EEN KAPSEL WAT STAAT DAMES en HERENKAPPER Grote Markt 31 tel. 4324 BERGEN OP ZOOM IEDERE WOENSDAG onze speciale gehakt dag soep- complet 1.85 en 1.18 2 pakjes keurmargarine en 1 blikje soepballen voor 1.20 Keurslagerij M. van der Eijk Tholen O 8.90 9.75 -J2.75 - 14.75 Ij Ook in grotere maten. maison Wij verhuren kampeer- toestellen en comloren met of zonder gas. VULLEN van alle soorfen Hesjes mogelijk. SHELL Buta- en Propagascentrale tijdelijk Gr. Markt 5 Tel. 5679 Bergen op Zoom Depots in iedere gemeente als mede alle andere bandage artikelen Vrouwelijke bediening tijdelijk Hoogstraat 36 THOLEN Een woonhuis, geschikt voor winkelpand, te Tholen, Kerk straat 12. Na verkregen toestemming van bevoegde instanties, direct te aanvaarden. Briefjes inleveren tot uiterlijk 8 augustus 1959, bij K. E. S. van Egmond Singel 49 Tholen HERSTELLINGSOORD „DENNENHEUVEL" in Ossendrecht (een kookster), goede salaris- en pensioenregeling. Aanmelden persoonl, of schrift bij de Directrice. Vanaf 25 juli t. e. m, 15 aug. Van 80 ct voor 65 cent per 250 gram Van ouds bekende kwaliteit Botermarkt Visstraat THOLEN TE KOOP GEVRAAGD: Erwtenstro en gerstestro J. Vermaas Nieuwstraat 6 tel. 76 Sint Annaland. ZILVERUIEN te koop ge vraagd J. R. van Dijke, tel. 54 Sint Annaland RADIO te koop. Prijs 40. in prima staat. Hofstraat 41j Tholen (na 6 uur) Last van vliegen en muggen Dr Dralle Insectspray verdelgt ze in enkele minuten en heeft een aangename geur. Verkrijgbaar in handige spuitbussen H. DUINE Molenstr. 49 - St. Maartensdijk SPIERINKJES UW VAKANTIE smaakt dubbelfijn als uw voeten goed verzorgd zijn. Laat ze volledig behandelen bij L. Quist-Boot Brugstraat 21 Tholen, tel. 188 Steunzolen en elastieke kousen naar maat. DEZE WEEK 100 gr. ham en 100 gr. boterhamworst 90 ct 100 gr. gebrade gehakt en 100 gr. snij worst samen 85 ct. 200 gr. gekookte worst 58 ct. Keurslagerij M. van der Eijk Tholen. WIJ HEBBEN vacantie van maandag 27 juli t.e.m. zaterdag 1 augustus Topslagerij L Meerman Tholen TE KOOP een oliekachel, een stel stoelen, tafel, gangloper en een gootsteen, te bevragen Ou delandsepoort 1 Tholen. ZIJ DIE WENSEN deel te nemen aan de Voetbalpool, gelieven zich op te geven bij A. van Vossen, Dalemsestraat 61 Tholen tot dinsdagavond 28 juli. TE KOOP mooie jonge zw. b. Foxhond, afkomstig prima rattenvangers. M. J. de Witte Stoofstraat A 124 Poortvliet. TE KOOP 2de hands dames rijwiel B. van Iwaarden Oude- landsestraat 1 Tholen. U BENT werkelijk weer vlug ger klaar wanneer u uw Per manent of Watergolf tijdig be spreekt bij Kapsalon J. J. Nie- mantsverdriet-Deurloo, Raad huisstraat 24 Oud Vossemeer Tel. 153. UIT VOORRAAD leverbaar vloeibare kamerplantenmest bij. Joh. Andriesse Molenweg 392a Scherpenisse v.h, A. Hobbel Vlijmen. ZOMERSE voordelen van uw Topslager 100 gram ontbijt spek 100 gram lunchworst sa men 75 cent 100 gram procu- reurspek 100 gram boterham worst samen 95 cent 150 gram rollade voor 90 cent Topsla gerij L. Meerman, Tholen TE KOOP aangeboden z.g.a. n. kinderwagen (modern) Ju- lianastraat 8 Tholen WIJ RUIMEN OP: enkele solide Electr. fornuizen tegen zeer lage prijzen. Fa. F. Heu- keshoven, Kremerstr. 4, Ber gen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 3