EENDRACHTBODE Dan maar zo! Zes en twintig gediplomeerden zwaaiden ar, 40 nieuwe leerlingen verwacht. PUROL Sporthoekje YVONNE „YVONNE'' KOOLS-de VISSER De ontwikkeling van landbouw en industrie gelijkgerichte belangen* EN NOG STEEDS De ECHTE KOOPJES vindt U bij: Huidgenezing Herverkaveling Tholen 15c JAARGANG No. 34 17 JULI 1959 TWEEDE BLAD DAMESJAPONNEN v.a. 7.50 Rheumatisch? Stram van lijf en leden? BEKENDMAKING. 1 20 PAUL BRICKHILL In een vraaggesprek voor de radio heb ben dezer dagen twee hoofdambtenaren van de Directie voor de Arbeidsvoorziening, Ir. A. J. de Wildt, consulent voor de arbeids voorziening in de landbouw, en Drs. W. A. van den Berg, consulent voor de arbeids voorziening in de industrie, de ontwikkeling van landbouw en industrie besproken. Een korte samenvatting van de hoofdzaken van dit gesprek treft u hieronder aan. Als gevolg van een min of meer gelijk blijvende produktie enerzijds en een nood zakelijke opvoering van de arbeidsprodukti- viteit anderzijds neemt de werkgelegenheid in de landbouw af. Een gezonde ontwikke ling van de landbouw wat de arbeidsvoor ziening betreft is slechts mogelijk indien buiten de landbouw voldoende werkgele genheid aanwezig is. Hiervoor is in de eerste plaats de in dustriële werkgelegenheid van belang. In de zesde industrialisatienota heeft de minister van Economische Zaken de nood zakelijke uitbreiding van de industrie in de periode 1957-1962 geraamd op 140.000 ar beidsplaatsen. Veel hiervan zal uiteraard worden gerea liseerd in het westen van ons land in het kader van projecten als Europoort en IJmond. Van groot belang is echter dat een vol doende aantal arbeidsplaatsen in gebieden komt waar de landbouw arbeidskrachten afstoot of waar een industriële achterstand b.v. door gebrek aan voldoende natuurlijke bestaansbronnen zoals in de noordelijke pro vincies, Zeeland, gedeelten van Noord- Brabant en noord-Limburg, bestaat. Hierdoor wordt niet alleen werkloosheid voorkomen of opgeheven, doch kan met name de jeugd in eigen omgeving tewerk worden gesteld. Bovendien heeft de landbouw bij een der gelijke industriespreiding ook belang, omdat een te grote overspanning op de arbeids markt wordt tegengegaan waardoor een te grote zuigkracht op de agrarische arbeids krachten wordt voorkomen. Tevens wordt door industriespreiding voorkomen dat in toenemende mate de beste landbouwgronden in het westen ten offer vallen aan de uit breiding van industrie. Industrie en landbouw hebben bij een der gelijke industrialisatie dus gelijkgerichte be langen. Het feit echter, dat in deze gebieden een overvloed aan arbeidskrachten aanwezig is, is op zichzelf nog niet voldoende om nieuwe industrie aan te trekken. Daarom wordt getracht de regionale in dustrialisatie te bevorderen door het aanwij zen van industrialisatiekernen en door mid del van stimulerende maatregelen gericht op industriespreiding. Deze stimulerende maatregelen zijn het ontsluiten van genoemde gebieden door aanleg van een hoofdnet van auto- en waterwegen, waardoor een goede verbinding ontstaat met de om liggende gebieden. klimaatverbeterende maatregelen, waardoor een zo gunstig mogelijk ar- beids- en woonklimaat wordt gescha pen. Dit geschiedt door aanleg van industrieterreinen, zorg voor goede huisvesting, voorzieningen op het ge bied van onderwijs, recreatie, medische verzorging, maatschappelijk werk e.d. Hiervan profiteren natuurlijk niet al leen de kernen maar ook het omlig gende platteland. Dit is b.v. voor de scholing van de jeugdigen van groot belang. Bovendien zal door deze maatregelen de ontvol king van een gebied als geheel tot stilstand worden gebracht. Directe stimulering door premietoeken ning bij industrievestiging. Deze pre mietoekenning geschiedt in de vorm van een bijdrage vanwege het mi nisterie van Economische Zaken in de bouwkosten voor nieuwe of zich uit breidende industrie in de kernen. Met name wordt hiermede beoogd de over plaatsing van industrie uit het westen welke dikwijls belangrijke kosten met zich meebrengt, te bevorderen. Voor de werknemers is 't van belang, dat er een landelijke regeling bestaat, krachtens welke een zgn. trainingstoeslag kan worden toegekend. Dit is een bijdrage, welke door het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid wordt verstrekt door tussen komst van het arbeidsbureau teneinde de opleiding binnen het bedrijf van ter plaatse in dienst genomen werknemers te bevor deren. De ontwikkeling van de industrialisatie is uiteraard in sterke mate afhankelijk van de conjunctuur en de beschikbare middelen. Voorts is hierbij van belang een goede sa menwerking tussen het Rijk (de verschillen de ministeries), de Provincies, Gemeenten en maatschappelijke organisaties bij het uitvoe ren van een goed gecoördineerd stelsel van klimaatverbeterende maatregelen. Ook de landbouw zelf zal door een po sitieve instelling t.a.v. de industrialisatie een belangrijke bijdrage kunnen leveren. Voor de ouderen, die jaarlijks nog enige maanden in de landbouw werkzaam zijn en daarnaast, mede door tewerkstelling op aan vullende werken hun weekloon verdienen zal moeten worden bedacht, dat tewerkstel ling op aanvullende werken slechts als een tijdelijke werkgelegenheid moet worden be schouwd. Blijvende werkgelegenheid in het vrije bedrijf is de normale gang van zaken. Bij de voorlichting over de zich wijzigen de situatie kunnen de gab's een belangrijke taak vervullen. Zij kunnen de volwassen enz. de weg wijzen naar de industrie. De jeugdbemiddelaars kunnen de jeugd vertrouwd maken met de nieuwe situatie en behulpzaam zijn bij het kiezen van een werkkring of voortgezette studie. Naast de beroepskeuzevoorlichting is vooral voor de jeugd de inlichting over de beroepen zelf van groot belang. L 2. 3. vindt men elke dag HONDERDEN NIEUWE KOOPJES bij: 9* Telef. 4412 Bosstraat 34 Bergen op Zoom Naast de vreugde over het succes van „zijn" jongens, was er ook de meeste spijt vanwege het vertrek der 26 gediplomeerde LTSers bij concierge de Viet, die met deze jongens drie jaar lang is opgetrokken. Opgetrokken tijdens de ongetwijfeld moeilijkste jaren die het Lager Technisch Onder wijs in St. Maartensdijk beleefde, vanwege de aanvankelijk zo sobere onderwijsruimten, van wege de verhuizingen tot het ogenblik dat de nieuwe LTS in gebruik kon worden genomen. Door dat alles was een band ontstaan, die juist wanneer men met een handdruk afscheid van elkaar neemt, afscheid ook van een driejarige periode, die juist op dat ogenblik pas recht wordt gevoeld. Maar die spijt van beide kanten mocht toch verdrongen worden door het voor dit ogenblik bereikte doel: de diploma in de zak. Jammer dat niet gelijk van alle gediplomeerden gezegd kan worden, dat er voor ieder van hen ook direct voldoende emplooi is in eigen omgeving. Een deel kan bij vader in de zaak, een ander deel kon eveneens een werkkring vinden, maar toch blijft er een deel over, waarover men zorgen heeft en waartoe zelfs het Arbeidsbureau alles in het werk stelt om ze in eigen omgeving te houden. Er waren deze middag niet alleen 26 LTSers die hun einddiploma kregen, maar daarnaast ook nog 89 jongens, die met hun overgangs rapport het bewijs meekregen, dat ze per 1 september in de volgende klas aan het werk kunnen. PRETTIGE GEEST Zes en twintig maal moest directeur Vredeveld het aanhoren: veel dank voor het genoten onderwijs en bij de 8 andere leraren werd dit dankwoord 26 maal met een hand druk onderstreept. Dit na het overhandigen van het diploma door burgemeester D. C. Bouwense van Sint-Maartensdijk, die met zijn beide wethouders en secretaris Benou de eerste diploma-uitreiking van de LTS bijwoonden. De burgemeester was daartoe ingeleid door de directeur, die hem, de wet houders en de secretaris verwelkomde in de recreatiezaal van de school. Hij hoopte dat dit resultaat van de 26 geslaagden voor de andere leerlingen een aansporing mocht zijn naar eenzelfde uitslag te streven. Burgemeester Bouwense verklaarde, dat het gemeentebestuur dankbaar is deze eerste gediplomeerden van de LTS te mogen „af leveren". Aan de andere kant is het wel spijtig juist diegenen te zien vertrekken die de moeilijkste periode van het technisch onderwijs meemaakten, toen men over de mooie school nog niet de beschikking had. Hij hoopte dat het de scheidende leerlingen goed zou mogen gaan. Het blijft een waar heid, al klinkt het wat afgezaagd, dat men er met het diploma alleen niet is. Wel kan men zó goed uitgerust de praktijk tegemoet gaan. Vanwege deze eerste uitreiking had het gemeentebestuur een kleine attentie voor die twee gediplomeerden met hei hoogste puntental. Spreker gewaagde voorts van de zeer geslaagde sportmiddag, welke vorige week was gehouden en waarbij inzonderheid de leraar Meeuwsen veel voorbereidend werk had verricht. Ook wethouder Bazen was hierover enthousiast. De burgemeester hoopte dan ook dat zo'n dag een jaarlijks terugkerende gebeurtenis zal zijn. Tenslotte dankte hij directeur, leraren, concierge en administrateur voor alles wat ze het afge lopen cursusjaar in het belang van de school hebben gedaan. In het bijzonder richtte de burgemeester zich tot de heer A. J. Kruf uit Halsteren, die wegens een benoeming aan de LTS in Bergen op Zoom gaat vertrekken. Na de diploma's te hebben uitgereikt werd de leerling met het hoogste aantal punten H. Duine uit Oud-Vossemeer nog maals voor het voetlicht geplaatst. Voor de twintig leervakken had Duine in totaal 162 punten behaald of een gemiddelde van 8.1. Voor deze prestatie kreeg hij een mooi vierkleurenpotlood uit handen van de bur gemeester namens het gemeentebestuur. Duine had metaalbewerking gevolgd. Van de afdeling houtbewerking was K. J. Hage Jaczn uit Sint-Annaland de best geklasseerde met 138,5 punt uit 18 vakken of een ge middelde van 7.7. Ook hij kreeg een vier kleurenpotlood als blijk van waardering voor deze prestatie. Hierna richtte directeur Vredeveld zich in de eerste plaats tot de gediplomeerden en wees er op, dat niemand van hen moet menen nu reeds de bovenste trap van de ladder te hebben bereikt. Misschien de bovenste trede van een kleine ladder om daarmee op een kleine zolder te zijn aange land, waar een tweede trap staat, die ook weer beklommen dient te worden: de ladder van de praktijk. Spreker hoopte dat allen wel zouden slagen ook daarvan op een goede hoogte te komen. Tegelijk maakte de directeur van de ge legenheid gebruik het gemeentebestuur voor haar medewerking dank te zeggen, de le raren voor de gegeven krachten en de concierge en zijn vrouw voor de goede dien sten. Ook hij richtte zich in het bijzonder tot de scheidende leraar Kruf, die hij een prettig collega en goed leraar noemde. Een zes tal leerlingen bood vervolgens aan de heer Kruf een mooi vierkleurenpotlood aan, zodat het deze middag al vierkleurenpotlood was wat de klok sloeg. Toch niet, want namens de collega's bood de heer P. A. Roels een plant aan de heer Kruf, die overigens reeds was thuisbezorgd. Daarmee was dan het officiële gedeelte afgelopen. Als ontspanning vertoonde burgemeester Bouwense een filmpje over de eerste LTS jaren en de heer P. A. Roels draaide enkele leuke films om daardoor de spanning wat af te reageren. Toen directeur Vredeveld tenslotte aan de leerlingen meedeelde, dat ze 1 sep tember voor het nieuwe schooljaar wer den verwacht na hun een prettige va kantie te hebben toegewenst, was het duidelijk, dat de jongelui inderdaad aan die vakantie toe waren. Laat het voor hen en de leraren een prettige vakantie mogen zijn, zodat ze per 1 september met veertig nieuwe leerlingen opnieuw de tekenhaak met vernieuwde energie zullen hanteren. En dat de 26 gediplo meerden van dit genoten onderwijs op hun verdere levensweg veel plezier mo gen ondervinden, mede tot deugd van de gehele streek. Bevorderd van de eerste naar de tweede klas zijn de volgende leerlingen Tholen L. M. Berrevoets, J. Bijl, L. M. Moerland, J. Zijlstra, C. Overbeeke, J. C. van de Velde. Oud-Vossemeer L. M. Moerland, C. A. Voshol, A. van Gorsel, J. Pipping, D. H. Vaders (voor waardelijk). Sint-Annaland D. K. Bruynzeel, J. J. Snoep, K. L. van Driel, F. J. den Engelsman, C. P. Hage, A. J. Lindhout, W. M. van Vossen. Stavenisse A. Neele, M. A. van Prooyen, A. K. Riedijk, H. de Vos, M. C. Westdorp, I. W. Wielaard, B. Goedegebuure, C. H. de Graaf, M. Moerland, C. Wesdorp. Sint-Maartensdijk E. W. Franke, H. Knuist, Ph. Lindhout, S. J. Schot, P. C. Stouten (voorwaardelijk), C. Hartog, P. Oostdijk, Jac. Polderman, W. P. van Slot. Scherpenisse van Doorn, I. C. Geuze (voorwaarde lijk), C. Larooy, A. J. Slager, L. M. v. d. Werf. Poortvliet P. W. van der Male, M. Moerland. voorwaardelijk) Niet bevorderd is 1 leerling. Van de tweede naar de derde klas me taalbewerking Tholen S. A. v. d. Male, A. Zwaan. Oud-Vossemeer D. W. Aarnoudse, G. van Dijke, J. G. C. Geuze, J. de Graaf, M. J. van der Stel. Sint-Annaland M. F. van den Boogaard, P. den Engels man, C. A. Heyboer, L. van 't Hof, C. Rijnberg. Stavenisse C. J. Gaakeer. Sint-Maartensdijk M. van den Berg, P. A. Bout, C. A. Bijl, C. Geluk, C. J. Stoutjesdijk, M. N. de Viet. Scherpenisse H. Geuze, H. M. Keur. Poortvliet D. Geuze, C. L. de Jonge, H. H. Jopse, R. de Vries. Niet bevorderd zijn 2 leerlingen. 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen, is ook voor U de remedie. U zult verbaasd zijn als U ondervindt wat Kruschen ook voor U kan doen. Begin liever vandaag dan morgen de bloedzuiverende Kruschen Kuur en al gauw - naarmate Uw bloed vrij komt van wat nu Uw pijnen ver oorzaakt, voelt ge U een ander mens wor den: jeugdiger, vief en weer blij De volgende leerlingen kwamen voor het eindgetuigschrift in aanmerking Houtbewerking Sint-Annaland K. J. Hage. Sint-Maartensdijk M. C. Kwaak, S. C. Muller. Scherpenisse G. C. van Ast, A. A. Joppe. Metaalbewerking Tholen H. J. Uyl. Oud-Vossemeer J. M. Aarnoudse, H. Duine, C. C. Schip per. Sint-Annaland P. C. de Jonge. Stavenisse P. J. Dorst, M. A. Dourlein. Sint-Maartensdijk J. op den Brouw, P. M. van Dalen, J. P. Geldhof, J. S. Menheere, J. K. Noom, Ph. Potter, E. Scherpenisse, C. Schot, A. J. van Splunter, A. M. Wielaard. Scherpenisse M. N. de Jager, P. M. Paulusse. Fortuinstraat 4-6 Tel. 3342 Bergen op Zoom Poortvliet C. M. Bolier, A. J. van Houdt, A. J. Ista, P. Jansen, G. de Jonge, A. J. M. Klip- pel, J. L. van der Male, J. de Waal, M. van 't Hof, C. Lagendijk, J. W. Nortier, M. M. de Witte. Niet bevorderd is 1 leerling. Bevorderd van de tweede qaar de derde klas (houtbewerking) zijn de volgende leer lingen Oud-Vossemeer J. C. A. Lindhout. Sint-Annaland J. Gunter, J. v. Poortvliet, J. M. Soeters, T. Walhout. Sint-Maartensdijk C. v. d. Hoek, M. C. Muller Scherpenisse A. G. Deurloo (voorwaardelijk), A. W. van der Slikke. Poortvliet H. Jansen, D. Oosdijk. 1 leerling kwam niet voor het getuigschrift in aanmerking. eind- Huidzuiverheid Huidgezondheid Voeten en oksels Iris door Purol-poeder SPORTDAG Door de Technische School uit St.-Maar tensdijk werd op vrijdag 10 juli een sport dag georganiseerd. Hiervoor waren uitge nodigd de Techn. School uit Bergen op Zoom en de Techn. School uit Hulst, Het programma bestond uit des morgens voetbalwedstrijden tussen de verschillende scholen. Het twaalfuurtje werd in de cantine van de school genuttigd waarbij door de gast heren gezorgd werd voor thee. Na de middag was er eerst een hardloop wedstrijd over twee kilometer waaraan door een groep van iedere school werd deelge nomen. Om ongeveer 2 uur begon het derde deel van 't programma nl. de handbalwedstrijden. Voor de winnaars in deze drie takken van sport waren door de organiserende school 3 medailles uitgeloofd en bovendien een beker voor de groep die in het totaal voor alle drie onderdelen het meeste punten haalde. Na deze sportdag die in een bijzonder prettige sfeer verliep kwamen de volgende resultaten uit de bus: Voetbal le prijs L.T.S. Hulst. 2e prijs L.T.S Bergen op Zoom. 3e prijs L.T.S. St.-Maartensdijk. Hardlopen le prijs L.T.S. Bergen op Zoom. 2e prijs L.T.S. Hulst. 3e prijs L.T.S. St.-Maartensdijk. Handbal le prijs L.T.S. St.-Maartensdijk. 2e prijs L.T.S. Hulst. 3e prijs L.T.S. Bergen op Zoom. zodat dus iedere school een medaille ontving voor een bepaald nummer. Bij de puntentelling voor het totaal van alle nummers tesamen werd no. 1 de L.T.S. uit Hulst. no. 2 de L.T.S. uit St.-Maartensdijk. no. 3 de L.T.S. uit Bergen op Zoom. De beker ging dus naar de Lagere Tech nische School in Hulst. Aan de weggebruikers wordt medege deeld, dat van 20 juli 1959 tot 29 augustus 1959 de provinciale weg nabij het bedrijf van de heer J. Elenbaas te St.-Annaland zal worden afgesloten in verband met de uitvoering van herverkavelingswerkzaamhe den. Tijdens de afsluiting zal het verkeer wor den omgeleid via het Kleine Dijkje, de Langeweg en de weg langs de nieuwe vei ling, naar de Javadijk. Het Bureau van Uitvoering Herverkaveling Tholen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN Smerdiek II en I deden het zaterdag jl. goed in de nederlaagwedstrijden. Trouwens Smerdiek verloor dit jaar thuis nog geen wedstrijd en moest alleen (met onvolledig elftal) in Bruinisse I zijn meerdere erkennen te Bruinisse. Zaterdag jl. won Smerdiek II met 2-1 van Dinteloord II en nog betere prestatie leverde het eerste elftal, dat met 5-2 van Dintloord I (3 invallers) won. A.s. zaterdag verwacht Smerdiek twee elftallen uit Bruinisse, eveneens voor de nederlaag om half vijf en half zeven. WHS uit Sint-Annaland trok zaterdag per boot Boomsluiter naar Bru en boekte daar een uitstekend succes. Het tweede elftal won met 7-3 met vooral een goede verdeling, wat lang niet altijd ge beurt door Bram Gunter met vooral na rust ook goed werk van keeper Gerard Boogert. Het eerste elftal van WHS wist zelfs een zodanige zege te boeken, dat de beker van deze nederlaagwedstrijden, als eerste prijs in haar bezit zal komen. Een wedstrijd, waarbij vooral Rien Boot op de backplaats schitterde en die voor WHS met de wind in de rug in de pauze nog slechts een 3-3 gelijkspel te zien gaf. Eer het eindsignaal was verklonken, was de stand op 4 - 9 ge bracht in het voordeel van de gasten. Een WHS combinatie speelde zaterdag te Smerdiek tegen de Ned. Heide Mij en won met 5-1. A.s. zaterdag verwacht Vosmeer II en I twee elftallen uit Sint-Annaland, eveneens voor de nederlaag om half vijf en half zeven. De levensgeschiedenis van Douglas Bader de Engelse piloot zonder benen Even later kwam de dokter met twee verpleegsters terug. We zullen u naar een andere kamer brengen," zei hij. „Daar bent u onder vrienden." Vrienden De verpleegsters droegen hem door de gang naar een grotere kamer, waar vijf bedden stonden en legden hem op een ervan neer. Een jonge kerel in een der bedden zei vrolijk, met een Amerikaans accent: „Hallo, overste. Welkom. Ik ben Bill Hall. Eagle Squadron. We hadden al gehoord dat u hier was." Hij had een brug over een been, waarvan de voet werd rechtge trokken door een gewicht aan een koord. Zijn knie schijf was weggeschoten. In het bed naast hem lag een Pool met brandwonden in zijn gezicht en naast deze Wilie, een jonge Londenaar, die een kogel door de mond had gekregen. Alle drie waren het Spitfire- piloten. Ze praatten met elkaar tot na het invallen van de duisternis. Willie en de Pool hadden liggen piekeren over een manier om te ontsnappen, maar de Duitsers hadden al hun klerenweggenomen en in een nachthemd ontvluchten was onbegonnen werk. Bader vroeg: „Is er geen enkele manier om hier uit te komen „Jawel", antwoordde Willie wrang. „Zodra je maar op je benen kunt staan, slepen ze je naar Duitsland." Blijkbaar konden hij en de Pool elk ogenblik op tran sport worden gesteld. „Maar als je kleren had," hield Bader aan, „hoe zou je 't dan aanleggen?" „Met een touw dat raam uit," zei Willie. „Dat hek is altijd open en er staat geen schildwacht bij." Hij knikte in de richting van de deur. „Ze hebben hun schildwachten op de gang gezet." „Maar waar haal je een touw vandaan Willie zei dat er Franse meisjes in het hospitaal werkten: misschien dat die wel een touw naar binnen wilden smokkelen. Tot hij in slaap viel lag Bader voortdurend aan die mogelijkheid te denken. Hij had een goede nachtrust en de volgende morgen was hij niet meer zo stijf en had hij minder pijn. Het dikke meisje kwam hem die morgen weer zwart brood en eikelkoffie brengen en Bill Hall stelde haar aan Bader voor als Lucille, een Frans meisje uit de omgeving van St. Omer. Bader probeerde een grapje met haar te maken, maar ze verstond zijn school-Frans niet, ofschoon ze wel een kleur kreeg en weer tegen hem glimlachte. Ze kon trouwens niets zeggen, want er stond een Duitse soldaat op de drempel. De dokter kwam naar Bader's stomp kijken, maar het gezwel was aanmerkelijk geslonken, wat een grote op luchting gaf. Op bitse toon zei Bader tegen hem dat zijn voedsel „vuiligheid" was en de Duitser werd daar nijdig om. Bader duwde hem een stuk zwart brood onder de neus en ze schreeuwden tegen elkaar tot de dokter woedend wegstapte. Lucille bracht de lunch binnen wéér een plas aardappelsoep en zwart brood. 's Middags kwam een lange, correcte officier van de Luftwaffe binnen, 't Was een man van een jaar of veertig en hij droeg de rode padjes van de luchtdoel artillerie. Hij sloeg de hakken tegen elkaar, groette Ba der en zei: „Herr ving kommander, we hebben uw been." Als een filmster, die haar „entrée" maakt, mar cheerde een gelaarsde soldaat binnen en stampte aan het vieteneinde van Bader's bed in de houding, één arm stijf naar voren. In die hand hield hij het vermiste rechterbeen, bemodderd en met een stuk van de ge broken gordel er nog aan. Dolblij zei Bader: „Van harte bedankt", maar toen zag hij dat de voet met 'nog altijd sok en schoen er aan helemaal tegen het been was gedrukt. ,,'t Is kapot „Niet zo erg als uw vliegtuig," zei de officier. „We hebben het met andere stukken in de buurt van het wrak gevonden." De soldaat deed twee passen naar voren, nam de houding weer aan en Bader pakte het been aan. Hij schoof de sok omlaag en zag dat de wreef helemaal was ingedrukt. „Wat denkt u," vroeg hij, een en al beminnelijkheid. „Zouden uw mensen op het vliegveld dit voor mij kun nen repareren De officier dacht even na. „Misschien," veronder stelde hij. „We zullen zien wat we er aan kunnen doen." Nadat ze een paar vriendelijke opmerkingen te gen elkaar hadden gemaakt, sloeg de officier de hakken weer tegen elkaar, salueerde en verdween. Na hem verscheen een ander meisjeze was blond en droeg een bril. Ze heette Télène en Bader's kamergenoten zagen met uitpuilende ogen hoe ze een dienblad met echte thee en grijs brood binnenbracht. De schreeuw party had blijkbaar resultaat gehadDe volgende mor gen was de buil op zijn dij gelukkig belangrijk geslon ken en dat was een hele opluchting. (Wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 5