Plaatselijk Nieuws 0PRUIMINGS Op naar Hollywood Tërhorst Srnms] !fb° THOLEN OUD -VOSSEMEER wielerrondI: xxx STAVENISSE Profiteer nu van onze aanbiedingen DAMES MANTELS vanaf 29.50 I MEISJES MANTELS vanaf HEREN COSTUUMS reeds vanaf PANTALONS vanaf 11.50 49.50 13.75 ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK tsaDyaerm-zesp SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN tholen oud-vossemeer Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur Cand. J. C. de Bie te Sprang, st. annaland stavenisse Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst. st. maartensdijk Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds. J. van der Haar. nm. Bediening H. Doop. st. filipsland Ned. Herv. Gemeente anna jacobapolder Geref. Kerk KERKNIEUWS Bouw van 42 woningen in Tholen kan doorgang vinden. advertenties Bioscoop „DE GOUDEN LEEUW" BEJAARDENMIDDAG Dinsdagmiddag werd er in „Ten Anker" weer een gezellige middag met de Thoolse bejaarden gehouden. Om half drie werd er begonnen en sprak mevr. v. d. Velde een welkomstwoord, waarna voordracht en zang elkaar afwis selden. Na de koffiepauze werd er gesjoeld, gedamd en andere spelletjes gedaan. Voor men er erg in had wees de klok vijf uur en was het weer tijd om te eindigen. Zoals altijd was het er weer erg gezellig. In september hoopt men de volgende middag te organiseren. REIS OUDEN VAN DAGEN Naar wij vernemen zal ook dit jaar weer een reis gemaakt worden met de bejaarden hier ter plaatse. Opgaaf voor deelname kan geschieden a.s. zaterdagavond 18 juli in het Groene kruis gebouw van 7 uur tot half acht. IN BLIJDORP Op vrijdag 10 juli maakten de leerlingen van de laagste drie klassen van de OLS hun jaarlijks schoolreisje. De reis werd be gunstigd door mooi zomerweer, gelukkig niet te warm. Het doel van de tocht was de diergaarde Bijdorp te Rotterdam. Om half 9 uit Tholen vertrokken, werd de Moerdijkbrug om 10 uur bereikt. Hier werden de bussen verlaten en wandelden de kinderen over de brug. Natuurlijk was er veel te kijken: spoorbrug, trein en dan de schepen op het Hollands diep. Aan de overzijde van de brug werden de bussen weer opgezocht en ging het in een ruk door naar Rotterdam. Hier werd door de voornaamste en mooiste gedeelten van de binnenstad gereden. Om et 11 uur stopten de bussen voor Blijdorp. Toen de kinderen het hek binnenstapten ging er al een gejuich op toen ze nog maar de eerste papagaai zagen. Binnen werd hun eerst een consumptie verstrekt, waarna de lange wandeling door de tuin begon. O, wat was er veel te zien: apen, kamelen, olifanten, leuwen, tijgers, te veel om op te noemen. Met veel belangstelling werden alle dieren bekeken. Na het beëindigen van de rondgang werd eerst de inwendige mens versterkt, waarna de kinderen naar hartelust in de speeltuin mochten spelen. Om half vier ging men in Blijdorp opbreken, om de terugtocht te beginnen, want men wilde in de speeltuin „Rozen- oord" bij Bergen op Zoom ook nog een poosje vertoeven. Ook hier genoten de kinderen nog naar hartelust. En het was met een gevoel van voldaanheid, dat kinderen en geleiders om 7 uur weer in Tholen arri veerden. Het is een mooie reis geweest, die zonder incidenten is verlopen. BURGERLIJKE STAND Geboren 13 juli: Abroham, zn. van Huibrecht Bout en Pieternella van den Boogaart. 13 juli: Gerarda Jacoba, dochter van Cor nells van den Berge, en Jacoba Trijntje de Groot. WEDVLUCHT DUIVEN Zaterdag jl. waren 320 duiven van ,,De Zwaluw" in touw, verdeeld over 2 vluchten vanaf Tilburg over 63 km en 1 vanaf Achaffenburg over 390 km. Uitslag le vlucht met 243 duiven vanaf Tilburg G. Havermans 1, 5, 14, 18, 40, 44, 80; A v. Treijen 2, 6, 19, 32, 66; W. de Leeuw 3, 25; G. Hoek 4, 17, 21, 63, 82; M. de Graaff 7, 26, 72; I. Berkeij 8, 30, 48, 55, 75; M. v. d. Zande 9, 20, 46; A. Lindhout 10, 13, 16, 22, 71; J. Tholenaar 11, 24, 27, 38, 39, 50, 54, 58, 59, 61, 64, 65, 69, 84; W. Burgers 12, 15, 43 en 2e overduif; C. v. Tilbeurgh 23, 60, 62, 73, 78; A. v. Daalen 28, 42, 76; D. Lindhout 29, 49, 52; N. v. d. Houten 31, 74, 77, 79 en 3e overduif; Jac. Boogaart 33, 35, 70, 81; Adr. Rijnberg 34, 36, 67, 83; J. v.d. Zande 37; J. Nuts 41, 68 en le overduif; C. Boogaart 45, 53; A. Douw 47,56; H. Quaak 51, 57. 2e vlucht vanaf Tilburg, 39 duiven W. de Leeuw 1, 2, 3, 5; N. v. d. Houten 4, 7 en le overduif; A. v. Daalen 6, 11, 12, 13; H. Quaak 8; D. Lindhout 9; Adr. Lindhout 10; P. van As 2e overduif; J. Tholenaar 3e overduif. Vlucht vanaf Archaffenburg over 390 km, 38 duiven. A. Douw 1; A. v. Daalen 2, 8; C. v. Tilbeurgh 3, 4; P. v. As 5, 9, 13; A. v. Trijen 6, 7; J. Tholenaar 10; M. v. d. Zande 11; Joh. Nuts 12. HULPVAARDIG IN PLAATS VAN BALDADIG Menigeen heeft zich wellicht de ogen uitgewreven toen hij groepen kinderen bezig zag het plantsoentje achter het gemeente huis, de beplantingen langs Bonenblokstraat, Bou Kooijman- en Schoolstraat en het sport veld netjes te maken. Gazons werden ge maaid, onkruid en dode takjes verwijderd enz. Vanwaar die radikale ommekeer Mevr. Renes-van Geer weet er alles van. Uitgaande van de stelling dat de jeugd hart heeft voor de dingen, die ze zelf verzorgen en een gezonde vrije tijdsbeste ding nodig is richtte zij de Plantsoenendienst op. In een dik en zeer officieel uitziend dienst boek, gewijd aan de plantsoenendienst, staat als doel van de P.D. aangegeven 1. Onderhoud van de plantsoenen in Oud-Vossemeer. 2. Weren van vernielzuchtige individuen. Mevrouw Renes heeft natuurlijk ook de Schoolhoofden ingeschakeld. Met de ge meente opzichter vormen zij de Raad van Toezicht. De officiële oprichting vond op 26 juni jl. onder grote belangstelling van de zijde der jeugd plaats in het Groene Kruisgebouw. Het kader wordt gevormd door 6 briga diers, die Dick Vaders tot hun aanvoerder of commandant kozen. Elke brigadier neemt met zijn ploeg van 6 mannen of vrouwen, agenten geheten, gedurende een bepaal de tijd een apart blok voor zijn rekening. De jeugd vanaf klas 4 kiest van elke school 2 brigadiers. In de Chr. School ging het er officiëel toe, met stembus en al. Zo kwamen de volgende brigadiers uit de bus: Leo Havermans, Dini Istha, Anne- marie van Meer, Jaap Pipping, Nolly Ver- sluijs en Leo Vos. De officieren hebben met hun ploegen al heel wat gepresteerd. Tijdens de droogte zorgden ze dat de bloemen geen water te kort kwamen en in de bloemperken bij het Groene Kruisgebouw plantten ze er 150 Afrikanen bij. Na afloop van iedere arbeidsdag levert de commandant zijn werkrapport in, dat op de centrale post, Raadhuisstraat 26 keu rig wordt bijgeschreven in een register. Ook reden van absenties worden vermeld, zoals b.v. „vroeg naar bed omdat moeder naar de gymnastiek moest" en „voor thuis „re- bessels" trekken". Het is te hopen dat dit mooie initiatief niet alleen een succes is maar ook blijft. Hier ligt een prachtig werk voor onder wijzend personeel en ouders. De mogelijk heden die hier liggen, dienen tenvolle te worden benut. Binnenkort zullen de leden van de P.D. hun kameraden, die er niets voor voelen met trots een insigne kunnen tonen. De plantsoenen zullen weldra worden voorzien met bordjes, waarop klinkende slagzinnen voorkomen. Welke precies, is nog geheim. Een ander geheim mag wel worden ver teld. De Burgemeester heeft in het club- boek schriftelijk verklaard dat de jeugd een speelweide krijgt als ze erg hun best blijven doen. Dus, jongens en meisjes, de beste beentjes voor. SLOT BURGEMEESTERSFEEST Vrijdag 10 juli 's avonds te 20 uur had in hotel „Hof van Holland" een vergade ring plaats van het comité voor de viering van het jubileum van burgemeester J. J. Versluijs. Door de kascommissie werd verslag uit gebracht van de ingestelde financiële con trole. Op grond hiervan werd de penning meester, de heer Aarnoudse, decharge ver leend onder dankbetuiging voor het vele werk, door hem verricht. Besloten werd dat het batig saldo, in overeenstemming met een op een vorige vergadering getroffen rege ling, aan de burgemeester zal worden aan geboden. De voorzitter, dokter R. C. Renes, bracht nog dank aan allen, personen zowel als verenigingen en openbare lichamen, die bij droegen tot het welslagen van het jubileum feest, waarbij hij in het bijzonder de ge meentebesturen van Bergen op Zoom en Halsteren, alsmede de Muziekverenigingen „Eendracht Maakt Macht" te Bergen op Zoom en „Oud-Vossemeers Muziekver." noemde. BRANDJE IN DE KIEM GESMOORD Een windvlaag deed in de keuken van Mevr. Guiljam in de Raadhuisstraat de gor dijnen boven het brandende petroleumstel wapperen met het gevolg dat de gordijnen, en even later ook het plafond in vlam raakten. Een welgemikte emmer water maakte een eind aan het brandje? Het Comité „Ronde van Oud-Vossemeer" heeft een nieuwe voorzitter gekregen in de persoon van dokter R. C. Renes. Dhr. T. M. Hage blijft echter technisch leider. Het Comité heeft de datum van de ronde dit jaar bepaald op zaterdag 29 augustus. GEVONDEN De Postcommandant der Rijkspolitie heeft de volgende gevonden voorwerpen in be waring 1 motorhelm, 1 horloge, 1 regenjas, en 1 pak, gevuld met platen men de ogen wel eens even uit over een zo prachtige omgeving als dit Eiffel-begin laat zien. De reis verliep uitstekend. XXX De bejaarden bleven niet van achter, al kwamen ze dan niet helemaal tot in Duits land, ver daarvanaf bleven ze toch ook niet. Het einddoel was Nijmegen en de 33 deel nemers hebben van deze tocht reuze ge noten, al hadden ze dan tevoren wel enig bezwaar gehad, dat men zo ver weg ging. Het is alles reuze meegevallen, mede tot genoegen van de organisatoren. Ook dit jaar werd het lunchpakket weer gratis ver strekt door de middenstandsvereniging. De dameskrans „Indonisië" hadden als einddoel van hun jaarreisje vorige week donderdag Dinant in België gekozen. Het was weer eens wat anders en men trof het in vergelijking met de buien in Neder land daar heus niet slecht. Rond 12 uur was het gezelschap weer thuis. CAISSON VAN ZIJPE NAAR VEERSEGAT Dinsdag waren we getuigen van het voor bijvaren van het door zes sleepboten ge trokken caisson op weg naar het Veersegat. Dit was een reuze karwei gezien het ge wicht n.l. achtduizend tón. Het is 62 m lang, 20 m breed en 20 m hoog en heeft een diepgang van maar liefst 6.80 meter. Er was veel stuurmanskunst voor nodig om dit werk te volbrengen, maar naar wij vernemen is het veilig aangekomen. In Engeland gebouwd diende het oor een spoorbrug van circa 100 m hoog over de rivier de Wupper. Ook werd hier het Slotburg, een oud kasteel, dat thans als museum dienst doet, bezocht. Vandaar ging het via Radevormwald en Lüdenscheid door het aan natuurschoon zo rijke Sauerland, dat als toeristen centrum steeds meer in trek komt. In Altena aan de Lenne, een uitgangspunt voor wandelingen en tochten in dit gebied, werd overnacht. De tweede dag werd begonnen met een bezoek aan de Sorpe Talsperre, een van de vele stuwmeren, die hier kunstmatig zijn aangebracht. Via Attendorf, Bergneustadt en Engelskirchen ging het daarna naar Keulen, waar natuurlijk o.m. ook de beroem de Dom een van de vele bezienswaardig heden, die deze stad telt, werd bezichtigd. Bij Aken bereikte men de Hollandse grens, die men evenwel bij Maasstricht direkt weer verliet voor de zeer mooie tocht door de Belgische Kempen. Langs Hasselt, Diest en Lier kwam men in Antwerpen, waarna men even na middernacht weer in St.-Maar- tensdijk arriveerde. Zowel het uitzonderlijk mooi zomerweer als het vele natuurschoon, waarvan men ditmaal zo ruimschoats kon genieten, maak ten deze tweedaagse trip tot een bijzonder genoegen en zal voor alle deelnemers nog lang een mooie herinnering zijn. NAAR BELGISCH VLAANDEREN Ook de reisvereniging „Nooit Gedacht" had verleden week haar jaarlijkse reis ge organiseerd, ditmaal naar Vlaanderen in België. Eerst werd evenwel nog een bezoek gebracht aan Vere op Walcheren, waar vooral het welbekende stadhuis, de grote kerk met toren en de haven de belangstel ling trokken. WWvmatmiiMiiii Bergen op Zoom iiniiiMimmvnuJ IJSCLUB Een vergadering van de IJsclub medio zomer kwam nooit voor, behalve dan maan dag jl. toen met algemene stemmen werd besloten rechtspersoonlijkheid aan te vra gen, zulks mede in verband met de terrein aankoop. Tevoren waren hiertoe aangevulde statuten en huishoudelijk reglement goed gekeurd. De voorzitter deelde onder dank aan ge vers en inzamelaars mede, dat de gehouden aktie voor de terreinaankoop een bedrag aan vrijwillige bijdragen, renteloze- en rentege- vende voorschotten had opgeleverd 2000 en recommandeerde eventuele verdere bij dragen aan. Overigens zal voor het restant van het benodigde bedrag een geldlening worden aangeggaan. Het inleggeld, zo blijkt uit het reglement, bedraagt 1.50 per lid. De contributie 1,per jaar. Pas als men voor 1 december 14 jaar wordt, is dat lidmaatschap nodig, wil men tegen de jaarlijkse contributie van de ijsbaan gebruik kunnen maken. De voorzitter dankte ook in het bijzonder mevrouw W. C. Witsen Elias-de Casembroot, de eigenaresse van het terrein voor haar medewerknig. Met ge noegen kon hij meedelen, dat deze mevrouw genegen bleek als Beschermvrouwe der ver- eniging op te treden. Bij de rondvraag werd nog van gedachten gewisseld omtrent con sumptieverkoop op het terrein. Op de nor male jaarvergadering zal dienaangaande een voorstel van het bestuur worden voorge legd. EVEN OMRIJDEN Na al de wegverbeteringen, -omleggingen en -veranderingen die er de laatste weken rond deze gemeente gaande zijn en waarbij lang niet altijd gesproken kan worden van een perfecte aanduiding van omlegging en aanwijzing hoe men andere gemeenten kan bereiken, krijgt nu de provinciale weg nog een beurt. Ter hoogte van de boerderij van de heer J. Elenbaas aan de zgn. Oude Zeedijk moet namelijk nog een duiker wor den gelegd voor afvoer van het water in de Joanna Maria Polder. Binnenkort zal dit provinciale weggedeelte dan ook zijn afgesloten, maar dan is de weg over de zgn. „Akkermansdijkje" weer zover klaar dat daarover kan worden gereden om dan langs de veilingweg weer op de Javadijk terug te kunnen komen. Voorlopig geeft een rode vlag en een bord „langzaam rijden" nog aan, dat men er nog wel over kan. BENOEMING Na zijn behaalde ULO diploma werd de heer L. C. van Dijke met ingang van 16 juli benoemd tot leerling-ambtenaar ter gemeentesecretarie te Tholen. OP REIS Een prachtige tocht maakte de zangver eniging „V.Z.Ö.S." jl. vrijdag met een tou ringcar van de firma v. d. Klundert naar Monchau in Duitsland. Vrijwel niemand had daar eerder een kijkje genomen en dan wrijft spronkeliik als havenhoofd voor de gealli eerde schepen bij de landing in Normandië. OP SCHIPHOL -Be-leerlingen van de O.L.S. maakten hun jaarlijkse schoolreisje. Ze \varen' allen al vroeg present want half zes werd gestart. Het weer was prima en het beloofde een gezellige dag te worden. Eerst werd een bezoek gebracht aan Aalsmeer, waar de bloemen werden bekeken en de veiling werd bezocht. Daarna ging het naar Schiphol, waar men niet uitgekeken raakte, want vliegtui gen vlogen af en aan. Van Schiphol naar Avi-Fauna in Alfen aan de Rijn. Ook dit was naar hun zin. De ioliijche, vogels, die deze tuin {ijk et bekijken zeker waard. Daarna naar Scheveningen via Den Haag. Onnodig tevertellen, dat de nodige ijsjes en limonades een dankbaar onthaal vonden. Ook de diverse speeltuinen mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Het was al met al een prachtdag, en allen keerden voldaan huiswaarts, hadden veel te vertellen, en brachten een bloemetje mee uit Aalsmeer. EINDUITSLAG DAMMEN JUNIOREN gsp. gw. rem. verl. pnt. F. Keur Azn. 16 12 1 3 25 A. v. Haaften 16 12 1 3 25 I. Potappel 16 11 2 3 24 C. Gaakeer 16 9 2 5 20 W. Vermaas 16 9 0 7 18 A. Riedijk 16 3 3 10 9 P. Quist 16 3 3 10 9 R. Moerland 16 2 3 11 7 F. Keur Lzn. 16 2 2 12 6 BURGERLIJKE STAND Geboren: i 6 juni Neeltje Cornelia, dochter van Jo hannes Vroepgop en Neeltje J. Kloet. 8 juni Andreas Pieter, zoon van Marti- nus van Damme en Neeltje Bout. Getrouwd: 18 puni Johannes Cornelis Schot, 32 jaar, visser, wonende te Tholen en Cornelia Lu- cretia Pot, 25 jaar zonder beroep, wonende te Sint Maartensdijk. Overleden: 26 juni Jannetje de Wilde, 85 jaar, zon der beroep, w.v. Adriaan Boogert, wonen de te Sint Maartensdijk. Vertrokken: Jan P. Hage en echtgenote naar Poort vliet. Albert Wiltink, echtgenote en 2 kinderen naar Hattem. Ingekomen: Derk Kiers van Dalen naar A 37 Gerrit Kruijt van Zegveld naar D 23a Wilhelmus J. Porton en echtgenote van Zundert naar D 103a Christiaan Geuze, echtgenote en 2 kin deren van Scherpenisse naar D 40a. NAAR SAUERLAND Verleden week maakte de reisvereniging „Onder Ons" een tweedaagse tocht naar Sauerland. Reeds 's morgens 5 uur vertrok men en ging de reis via Eindhoven eerst naar Roermond, waar werd gepauzeerd voor de koffie. Na de grens bij Maalbroek te zijn gepas seerd reed men via München-Gladbach naar Dussejdorf, waar een bezoek werd ge bracht aan de bekende Königallee. Bij So lingen met zijn vele staalfabrieken nam men een kijkje bij de Miinstener Brücke, In Vlissingen vertoefde men nog even op de boulevard met zijn prachtig uitzicht op de Schelde, waarna men op de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" oyetstak naar Breskens. Na hier het ontbijt—tehebben- gebruikt ging de reis via i£jj«Ès naatyKnokk» en Blankenburghe, op welke beide plaatsen even werd onderbroken voor een bezoek aan het strand. Vandaar ging het naar Ostende, de mo derne badplaats, met zijn prachtige boule vard en lange wandelpier. Ook de stad zelf werd bezichtigd waarbij gelegenheid werd gegeven te winkelen, waarvan gezien de vele souvenirs, die hier werden gekocht, druk gebruik werd gemaakt. Het vervolg van de reis bracht de deelnemers daarna in Brugge, waar een rondrit \yerd gemaakt en men kennis kon nemen^ad de, vele histo rische gebouwen, die dezb 'SmR stad telt. In Gent werd de grote St.-Bavokerk be zocht. Men genoot van de pracht en praal die in dit gebouw is bijeengebracht en had ogen te kort om alles in zich op te nemen. Ook werd hier een rondvaart gemaakt door de grachten van de stad, na afloop waarvan men het middagmaal gebruikte. Als laatste van de belgische steden was Antwerpen aan de beurt, waar een rit langs de Schelde bij avond een fantastische aan blik bood. Ook de vele pleinen en vooral de Markt, waar juist volksspelen werden opgevoerd maakten door hun prachtige ver lichting een fraaie indruk. Ter afsluiting van het programma was men in „De blauwe Donau" nog een uurtje gezellig bijeen, waarna het weer op huis af ging, waar men 's avonds laat na een dag vol ontspan ning en genot aan kwam. SCHOOLREISJE Donderdag 9 juli maakten de laagste klassen der openbare school alhier onder leiding van de heer de Bruijn hun jaarlijkse schoolreisje. Het was een buitengewoon warme dag. Ongeveer 9 uur vertrok men en reed eerst naar de speeltuin in Roosendaal, waar 'n uur werd vertoefd. Daarna bezocht men het restaurant „Maple farm" tussen Roosendaal en Breda, waar een verfrissing werd ge nomen. Men reed vervolgens naar Kaats heuvel, waar in de uitspanning „Bos en duin" de lunch werd gebruikt. De kinderen vermaakten zich enige tijd in de speeltuin en de bossen, waarna men om ongeveer drie uur koers zette naar Tilburg. Men bracht daar een bezoek aan „Burgers Dierenpark" waar de kinderen ondanks de grote hitte in dit fraai aange legde park toch erg hebben genoten. Van hier uit aanvaardde men weer de terugreis door het mooie Brabantse landschap en na in Bergen op Zoom nog een verfrissing te hebben genomen kwamen allen in opge wekte stemming en zeer voldaan weer thuis. COLLECTE De Stichting Chr. Blindenhulp „De Fak kels bijeen" hield verleden week een collecte die 125.18 opbracht. DOOR EEN GLAZEN DEUR GEVALLEN. Verleden week had de heer Iz. Priem alhier, als schrijver werkzaam op de vlieg basis Woensdrecht het ongeluk door een glazen deur te vallen en daarbij een vrij ernstige verwonding aan zijn pols op te lopen. Hij moest voor behandeling in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. BOTSING Maandagmorgen kwam mej. M. J. Klippel hoofdleidster van de kleuterschool op de rondweg nabij de Technische School in botsing met mej. J. Drooger uit Tholen. Beide dames waren op de fiets. Mej. Klippel liep een lichte hersenschudding op en ook mej. Drooger moest enige dagen rust hou den. Dokter Smit verleende eerste hulp, waarna mej. Klippel per Rode Kruisauto werd thuisgebracht. COLLECTE Een voor de blindenbond gehouden col lecte bracht 27,op. GEZELLIG UIT 8 juli jl. maakte de reisvereniging „Ge zellig uit" haar jaarlijkse tocht, waartoe reeds om 5 uur 's morgens werd vertrokken. Tegen ontbijttijd was het gezelschap reeds in Waterloo, waar ook het panorama van de bekende veldslag uit het even bekende ronde jaartal werd bekeken. Dinant was de volgende stopplaats en daarover behoeft niet veel meer te worden verteld. Hoe mooi het daar is, mag als bekend geacht worden. Via Leuven, Mechelen en Antwerpen ging het weer huistoe. Over de mooie reis zal nog wel eens nagekaart worden. XXX Georganiseerd door de firma Scherpe- nisse-Poortvliet werd ook een reis gemaakt naar de Aalsmeerse bloemenkassen. Verder werd op die dag een rondvaart gemaakt door de Amsterdamse grachten en via Utrecht - Den Bosch weer op huis aan gereden. Ook deze deelnemers hadden geen spijt er een dagje afgenomen te hebben. TERUG NAAR HET VADERLAND Na een verblijf van 29 jaar op Willem- stad-Curagao komt de familie de Later-van Doezelaar weer naar het vaderland en onze gemeente terug. De heer de Later was gedurende die periode bij de politie te Willemstad. 20 juli arriveert de familie per m.s. „Prins der Nederlanden" in het va derland. ONGEVAL De heer J.R. had het ongeluk tijdens het vangen van paarden in het weiland zijn schouder zodanig te bezeren, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en zelfs naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. MET TREKKER IN HUIS Een vreemde gewaarwording, wanneer je rustig zit te eten en je ziet opeens een trekker, dwars door de muur heen, je kamer binnenkomen. Dat gebeurde deze week de heer M.D. op het moment dat de zoon van landbouwer J.V. met een tractor de stoof- dijk afreed en tegen de gevel botste van genoemde woning. Het laatste duwtje dat de trekker gaf was tegen de tafel, waaraan M.D. zat te eten. Daarna stond de trekker stil en was er enkel maar verbouwereerdheid en schade aan woning en voertuig. De be stuurder was die dag nog niet bevoegd tot het besturen van een trekker. De andere dag werd hij 16 jaar. De politie maakte proces verbaal op. FESTIVAL Ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan van „Kunst naar Kracht" werd zaterdag jl. onder gunstige weersomstandigheden een festival gehouden, waaronder door de vorige weekgenoemde muziekverenigingen werd 'eelganornen. Burgemeester Van Doorn ont- ■ing de"besturen op het gemeentehuis met een vriendelijk welkomstwoord en met het aanbieden van een verversing. De gemeen schappelijke muzikale rondgang met als be sluit de ensemblemars „De Garde" trok grote belangstelling van de inwoners. Om beurten speelden de verenigingen hierna een tweetal muzieknummers, terwijl „Accele rando" van Sint-Annaland 's avonds een mooi concert ten gehore bracht, waarvoor eveneens goede belangstelling was. Alles Bij elkaar werd het een gezellige feestdag. WEDVLUCHT Uitslag van de gehouden wedvlucht Re gensburg van 3 juli van de P.V. „De Reis duif" te St. Filipsland. In concours waren 18 duiven. De snelheid van de eerste duif was 890.77 m/m en van de laatste 574.91 m/m. 1 en 6 W. Neele; 2, 3, 4 en 7 G. van Nieuwenhuyzen; 5 A. Faasse. Uitslag van de gehouden wedvlucht Nie- derlahnstein van 4 juli van de P.V. „De Reisduif" te St. Filipsland. In concours waren 46 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1149.56 m/m en van de laatste 1020.07 m/m. 1, 2 en 3 C. Verwijs; 4, 7, 8, 10, 13, 14 en 15 G. van Nieuwenhuyzen; 5 G. Hoog lander; 6 en 11 Joh. Reijngoudt; 9 J. C. Verwijs; 12 J. den Braber; 16 Gebr. Fon- teijne. zondag 19 juli 1959 Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur ds. C. Treure uit Rotterdam- Hillegersberg. Extra collecte Kerkvoogdij. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. de Groot uit Oostka- pelle (Bed. H.A.). Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. van Doorn. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. O. Elseman uit Bergen op Zoom. Gollecte Kinderzorg. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland Extra collecte kerk. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente - 9.45, 2,15 en 6.15 uur leesdienst. 6 uur ds. J. van der Haar. Coll. Noodl. Kerken en Personen. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer j. W. Slager. Collecte Kas Chr. Belangen. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst R e h o b o t h 6.30 uur Ds. H. W. Slik uit Wemeldinge. scherpenisse Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur ds. N. Kooreman uit Rhenen. Extra collecte bijzondere onkosten Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst poortvliet Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur Cand. j. Cazander uit Gameren. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 5 uur ds. de Groot uit Oostkapelle. 9.30 en 2.30 uur ds. F. van Dieren. Geref. Gemeente 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. 10 en 2.30 uur ds. J. v. d. Klauw te Krabbendijke. THOLEN Kandidaat J. Wisse alhier heeft het be roep naar de Geref. Gem. te H.I. Ambacht aangenomen. Tholen, 16 juli 1959 In de gisteren gehouden openbare raads vergadering te Tholen, waarbij verhinderd waren tegenwoordig te zijn de raadsleden J. H. Bal en M. v. d. Sande kon de voor zitter tot zijn genoegen meedelen, dat de bouw van de 42 woningen in Tholen door het Bedrijfspensioenfonds van de Land bouw doorgang kan vinden. Door de Minister van Oorlog werd namelijk ook het fiat gegeven op het aantal van 26 wonin gen, zodat de goedkeuring nu geheel rond zit. Voor die 42 woningen dient de grond nu ter beschikking te zijn en daartoe werd dan ook deze vergadering belegd, omdat het nodig is nog een stukje grond in de Jan van Bloisstraat ter beschikking te krijgen. Dat is in eigendom bij de familie Van Kerkwijk, welke genegen is het tegen andere grond in te ruilen. De raad kan zich met het voorstel van b. en w. tot deze grondruiling unaniem verenigigen en machtigt verder b. en w. de beschikbare bouwgrond te ver kopen. Van de genoemde 42 woningen zul len er 26 in de Jan van Bloisstraat worden gebouwd, 12 in de Dalemseweg en 4 aan de Ten Ankerweg. Het behoeft geen nader betoog, dat deze uitbreiding voor de ge meente Tholen van groot belang is. Een tiental minuten na de opening kon deze openbare raadsvergadering alweer worden gesloten, daar het uitsluitend om voor noemde grondruiling ging. Heden behaagde het de Heere in het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden van onze zijde weg te nemen onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Henderina Pieternella Praat, wed. van Johannis Bazen, in de gezegende ouderdom van bijna 90 jaar. Dordrecht. M. Zegelaar-Bazen J. Zegelaar Tholen: J. C. Bazen J. Bazen-v. d. Rhee Overschie: C. J. Bazen J. Bazen-Hess St. Annaland: B. M. Bazen Vlaardingen: J. J. Bazen M. Bazen-Lindhout klein- en achterklein kinderen Tholen, 16 juli 1959 Condoleantieadres: Verbrandestr. 31, Tholen De begrafenis zal D.V. plaats hebben op maandag 20 juli a.s. des nm. 2 uur. ST. MAARTENSDIJK - TEL. 1 Presenteert zaterdag 7.30 uur Een vrolijke film voor jong en oud

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2