Plaatselijk Nieuws TE 33 E 0 E DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN INu naar KAA-BEE OUD -VOSSEMEER Nu naar KAA-BEE voor MEUBELEN Bosstraat 40 Bergen op Zoom EEN BRIL VAH% STANDING ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK Nu naar KAA-BEE voor MEUBELEN Bosstraat 40 Bergen op Zoom Nu naar KAA-BEE voor MEUBELEN Bosstraat 40 Bergen op Zoom SCHERPENISSE POORTVLIET NIEUWE HAVEN SINT ANNALAND GAAT OPEN PAK EVEN UW ZAKBOEKTE Dr. P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. Dr H. Menger te St. Filipsland, tel. 20. HOOGWATER in de week van 12 tot en met 18 juli zondag 7.37 19.56 maandag 8.25 20.45 dinsdag 9.17 21.40 woensdag 10.22 22.49 donderdag 11.38 23.45 vrijdag 12.56 zaterdag 1.24 14.00 maandag 13 juli eerste kwartier te 13.00 u. PROMOTIE VAN IR. BAAIJ Maandag 6 juli jl. promoveerde onze vroegere plaatsgenoot Ir. P. K. Baaij Jaczn (thans woonachtig te Utrecht) tot Doctor in de Wis- en Natuurkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht op het proefschrift Enkele aspecten van de pensdigestie bij runderen in verband met acetonemic Promotor was Prof. Dr. L. Seekles. Van de stellingen die Dr. Ir. Baaij bij zijn proefschrift heeft gevoegd, vermelden wij de laatste „De centrale plaats, die de Chr. Gereformeerde Kerken in de gereformeerde gezindte innemen, legt deze kerken een grote verantwoordelijkheid op ten aanzien van het contact met de andere kerken van ge reformeerde confessie". Op de receptie welke na afloop der pro motie in het Universiteitsgebouw werd ge houden hebben velen de jonge doctor, die ook scriba is van de kerkeraad der Chr. Gereformeerde Kerk van Utrecht-centrum, hun gelukwensen aangeboden. Het proefschrift was opgedragen aan de ouders, vrouw en kinderen van de promo vendus. EINDLES HUISHOUDSCHOOL Op hetzelfde uur als de jongens van de Lagere Technische school te Sint Maar tensdijk, wordt de eindles gehouden voor de meisjes van de Huishoudschool Tholen en wel op woensdag 15 juli om 2 uur. Behalve uitreiking van de getuigschriften aan de 2e en 3e jaars en aan de naaicursis- ten wordt een bijzondere naaldvakken-show gehouden, terwijl ook nog andere bijdragen door de leerlingen worden geleverd om het voor de moeders en andere belangstellen den tot een aantrekkelijke middag te maken. TROUWE DUIF 626 km Regensburg 3 juli 1959. G. Somers 1 8; H. Cornelisse 2; A. Wage- maker 3 4 7 12 13; A. de Jager 5 17; Joh. Deurloo 6 9; Moeliker 10 14; M. de Groot 11 16; L. Laban 15 273 km Niederlahnstein 4 juli 1959 A. Wagemaker 1 2 4 5 11; D. Jansen 3; L. Jansen 6 9 23; M. de Groot 7 16 19; F. Koppenhol 8; L. Laban 10 13 17 21; P. Laban 12; M. Tazelaar 14; Joh. Deurloo 15; H. Cornelisse 18; J. Praat 20; P. Kegge 22. BURGERLIJKE STAND Geboren: 1 juli Cornelia, dochter van Cornelis J. Kot en Pieternella J. de Hond. Getrouwd: 26 juni Henricus Johannes Maria van Tillo oud 24 jaar en Dina Cornelia Schot oud 25 jaar beiden wonende te Tholen. Jacobus Schot, oud 23 jaar en Johanna van Dijk oud 16 jaar, beiden wonende te Tholen. 3 juli Adrianus Jan van der Hoeven oud 60 jaar en Hendrika Wilhelmina Kappers oud 48 jaar. Overleden: Maatje Joppe, wed. van Karei E. van Eg- mond, oud 85 jaar, overleden op 26 juni Ingekomen: C. G. de Groot van Middelburg naar Hoogstraat 59 H. Heezen, van Doetichem naar Visstr. 3 M. A. van den Dool, van Haarlemmer meer naar Dalemsestraat 44 D. M. Verburg, van Amsterdam naar Wal 25. J. van Splunter van 's Gravenhage naar Oudelandsestraat 2 W. C. Baaij, van Dordrecht naar Vosse- meersepoort 22 S. P. de Korte, van Dordrecht naar Sin gel 74. Vertrokken: P. M. Laban, van Singel 71, naar Utrecht A. J. Verweij en gezin van Bebouwden- dam 35 naar Vlissingen. Th. C. van Vliet van Grindweg 34 naar Eindhoven. P. A. Beun, van Hoogstraat '24 naar Aardenburg. M. F. J. A. Rijsloo, van Markt 9 naar Bloemendaal C. Roggeband, van Hofstraat 21 naar Roosendaal. AANBESTEDING FABRIEKSHAL In opdracht van het gemeentebestuur al hier werd aanbesteed de bouw van een fa briekshal op het industrieterrein ten behoe ve van de firma J. C. de Waal en Zn te St. Filipsland. De uitslag hiervan luidt: firma Geleinse te Zevenbergen 36.515. firma Stok, Halsteren ƒ37235. Aannemer Vos te Tholen 35922.— firma Ligtendag, St. Filipsland 36200. firma de Raat St. Filipsland ƒ35950. Aannemer Prince te Haamstede 36475. firma van Doorn, Kattendijke 37000. firma Noordeloos e Dordt 37280. firma D. Burgers te Tholen 35830. Het werk werd aan de laatstgenoemde tevens, laagste inschrijver gegund. SCHOOLREISJES De leerlingen van de hoogste klassen der Chr. Nat. School te Tholen maakten op 25 juni jl. een zeer warme dag, een uitstapje naar Zuid Limburg. Ditmaal per speciale kindertrein. De Ned. Spoorwegen hebben hun schoolreizen prima georgani seerd. Wel was het wat ongewoon voor de kinderen, dat ze niet in een kleine groep reisden met eigen kameraadjes, maar inge deeld werden bij een andere groep, zodat er filles van een dikke tweehonderd door Valkenburgs straten trokken. Daar was het toeristenseizoen al volop in gang. De ge meentegrot vormde de eerste attractie. On der leiding van een gids werd 3 km ge lopen, diep onder de grond. Jammer, dat wegens de grootte van de groep, de achter sten weinig van zijn uitleg konden horen. Sommigen vonden het maar griezelig, doch voor allen was 't toch 'n bijzondere be levenis. Niet minder bijzonder was het tochtje per kabelbaan, zwevend over grote diepten, dat allen manmoedig hebben mee gemaakt. „Moest zo'n kabel eens breken!!" Maar hij brak niet. Het sprookjes bos, de fossielen en gesteenten in het gebouw dat „de geheimen der aarde" bevatte, het prach tige kleurengetover bij het waterorgel, het was alles even mooi. Maar ik denk, dat toch wel 't meest genoten werd tijdens de busrit door het prachtige landschap van Zd-Limburg en op de Vaalserberg, waar op Nederlands hoogste punt 323 m boven de zee, het bekende drielandenpunt, een anderhalf uur werd vertoefd. Per bus en terin gingen we weer naar huis en om tien uur konden de ouders hun vermoeide be stofte, maar zeer voldane spruiten weer in ontvangst nemen. Het bed zal wel spoedig gevolgd zijn. Ivoor MEUBELEN Bosstraat 40 Bergen op Zoom De middelklassen gingen 3 juli naar Rot terdam. Het weer liet zich eerst niet zo mooi aanzien, maar in de loop van de dag knapte het op. Eigenlijk nog wel zo pret tig als die grote warmte. Wat genieten aangaat, dat deden deze kinderen zeker niet minder dan de groten in Zd-Limburg. De gewone attracties stonden op het pro gramma: wandelen door de voetgangers tunnel onder de Maas door, rondvaart door de havens toeren door Rotterdams binnensad met zijn vele grote, moderne gebouwen en daarna de dierentuin: Blijdorp. Dat is voor kinderen altijd weer prachtig, al die beesten. In de Rivierahal met zijn prachtige planten groei en exotische vogels, waar het heerlijk warm was, viel veel schoons te bewonderen dat was, hoewel andersoortig ook het ge val toen men boven op de uitzichttoren stond. De speeltuin in Blijdorp trok hen niet zo bijzonder, althans, daar waren de kinderen al gauw mee klaar. Het: „gaan we nu nog zwemmen?" werd tot vervelens toe verno men, schijnbaar was dat voor de meesten het hoogtepunt van de dag. Dat is toen maar gebeurd in de „Warande" bij Oos terhout. In het zwembad en de mooie grote speeltuin hebben de kinderen hun hart kun nen ophalen. Ook een zeer geslaagde dag, die om halftien eindigde toen de groep heelhuids in Tholen arriveerde. BEJAARDENMIDDAG Op dinsdag 14 juli 's middags om half drie wordt een bejaardenmiddag gehouden in Huize ten Anker. Gehoopt wordt op een goede opkomst! Graag tijdig bericht, wie gehaald en" thuis gebracht willen worden bij mevrouw van de Velde, Markt 17. DUIVENSPORT De uitslag van de vlucht vanaf Nieder lahnstein, over 276 km., luidt voor de leden van „De Zwaluw", die met 74 duiven deelnamen als volgt: J. v. d. Zande 1. 7 16 24; C. van TIF beurgh 2 4 6 23; A. van Treijen JÜEiL 20; Adr. Lindhout 5 en le overduif; A. Douw 8 15; G. Havermans 9; P. van As 10 19; Anth. van Daalen 11 22 25; Joh. Nuts 13 17 en 2e overduif; J. Tholenaar 14; C. Timmers 21; I. Berkeij 3e overduif. Van de verre vlucht vanaf Regensburg over 629 km. konden slechts 2 prijswinnaars worden aangewezen, t.w. J. Tholenaar 1 2 en N. v. d. Houten 3. SCHOOLREIS OPENBARE SCHOOL Vorige week vrijdag kwamen de oudere leerlingen van de openbare school aan bod voor een schoolreis. De autobus was afgeladen, toen men 's morgens om 7 uur vertrok, want niet minder dan 5 klassen, t.w. 4 t.m.8 deden aan de reis mee. De trip had een gunstig verloop. De kin deren konden hun hart ophalen in een grote speeltuin bij Nijmegen. De reis voerde ook langs Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Verder passeerde men de plaatsen Tiel en Arnhem. Een heel mooi gedeelte vormde de Zuidkant van de Veluwe. De terugreis leidde langs 's Hertogenbosch en Tilburg, waarna het gezelschap om 9 uur weer in Oud Vossemeer arriveerde. SCHOOLREISJE CHRISTELIJKE SCHOOL Het uitstapje van de leerlingen van de openbare school viel dit maal samen met de reis van de Chr. School. Het clubje, ongeveer 40 man sterk, had een hele reis voor de boeg, men vertrok daarom tijdig. 7 uur 's morgens. Op het programma stond een bezoek aan Rotterdam en Den Haag. Ook deze schoolreis werd een succes. De jongens en meisjes, afkomsig uit de klassen 4 tot en met 8 hadden de meeste herinnering aan de bekende Speeltuin Drie- vliet, waar een groot gedeelte van de dag werd doorgebracht. VERKEERSENQUETE Als automobilist nadert U een yoorrangs- weg, waarop links een fietser aan komt rijden. Wie heeft voorrang Binnen welke afstand van een straathoek is het verboden een auto te parkeren Is op een drukke verkeersweg voorsorte ren toegestaan wanneer men aan de linker zijde van de weg b.v. een pompstation wil bereiken Deze 3 vragen werden vorige week ge steld aan een aantal automobilisten afkoms tig uit 54 Nederlandse Gemeenten. Doel van de actie is een indruk te krijgen van de kennis der Verkeersregels onder het Nederlandse volk. Eerder is een voetgangers en een wielrijders week gehouden. Nu was het snelverkeer aan de beurt. Voor de ondervraagden was aan de actie een aardige attractie verbonden. Wie de eerste vraag goed beantwoordde ontving een boekenbon van 2.50. De tweede vraag idem. Werden alle 3 de vragen goed beant woord, dan had men recht op 4 boekenbon- nen van 2.50 en ontving men een gele kaart, waarop nogmaals enkele vragen ston den aangegeven. Deze gelukkigen kunnen meedoen aan de z.g. aanmoedigingswedstrijd waarvan de uitslag op donderdag 20 au gustus tijdens een speciale N.C.R.V.-uit- zending van half 9 tot half 10 wordt be kendgemaakt. De prijzen zijn niet mis, nl. 250.—, ƒ150.— en 50.—. Een der leiders van het onderzoek, dhr Hussem van de Bond voor Veilig Verkeer had alhier vorige week samen met wacht- mr. L. J. Nelis op woensdagmiddag een stra tegische positie ingenomen op de hoek Raad huisstraat - Molenstraat, teneinde een 3-tal inwoners van Oud Vossemeer op hun ver- keerskennis te toetsen. De deelnemers wer den aangehouden in de volgorde, waarmee ze dit verkeerspunt passeerden, geheel wil lekeurig dus; daarom was de verrassing wel groot dat het eerste slachtoffer dhr.. P. A. W. Mees was, Voorzitter van de PI. Afd. van de Bond voor Veilig Verkeer. Na hem kwamen doker R. C. Renes en bakker S. Hollenberg aan de beurt. Achtereenvolgens beantwoordden zij 2, 3 en 1 vraag goed. Volgens dhr. Hussem valt de verkeers- kennis onder de automobilisten erg tegen.. Van de 21 personen, die hij in deze week had ondervraagd, was Dr. Renes de 3e wie hij de gele kaart kon uitreiken. De resul taten waren onder voetgangers en fietsers veel beter. Het is dus zeker nodig dat alle automobilisten deelnemen aan de algemene verkeerscursus, waarmee de Afd. a.s. na jaar weer begint, REIS „DE VRIENDSCHAP" Vorige week donderdag en vrijdag maak ten de leden van de Reisver. „De Vriend schap" een 2-daagse reis naar Luxemburg en de Belgische Ardennen. Het was een goed idee om voor een bezoek aan deze prachtige streek een reis van 2 dagen te or ganiseren. De Ardennen zijn zeer in trek, doch veelal ziet men er maar een klein gedeelte van, nl. het Maasdal. Inderdaad is dat erg mooi, maar voor ééndagsreizen in de regel tot Dinant, eigenlijk reeds te ver. De echte Ardennen, met haar steile be boste heuvels, soms enkele honderden nie ters hoog, dat zagén de leden van „De Vriendschap" op de prachtige weg van Namen naar Marche en vandaar naar Bastogne, een der hoogste punten. Dit plaatsje is beroemd uit de 2e Wereldoorlog. -t J i Persoonlijkheden herkent men aan hun bril. Voor naar M,„i in Fortuinstr. 12 - BergenopZoorn - Tel. 91 Hier wag het keerpunt van Von Rund- Jsf^It'lAf&fltnn^noffensïef, Kerstmis 1944. Na het passeren van de Luxemburgse grens "kwam men spoedig in het gezicht van de Radiozender der stad Luxemburg. Eind punt van de eerste dag was het plaatsje Wasserbillig, waar een goed maal en hotel bedden wachtten. Een bezoek aan het stadje Vianden vorm de de volgende dag een der hoogtepunten, De vergezichten waren hier schitterend. Tijdens het enkele uren durend verblijf in dit stadje bekeek men ook nog de ruïne van een oud kasteel, dat eertijds aan de Oranjes toebehoorde. Daarna stond de waterval van Coo nog op het programma, en aanvaardde men via Remouchamps en Luik de terug tocht. Het was spijtig dat er in St. Truden geen gelegenheid meer was om het beroemde uurwerk te bezichtigen. Men bracht de avond van de tweede dag door in Antwerpen vanwaar om 12 uur 's nacht de autobus stratte voor het laatste stuk van de terugreis. Al met al een geslaagde reis, waaraan de deelnemers vele prettige herinneringen zullen behouden. BURGERLIJKE STAND juni 1959 Geboren: 1 juni Maatje Lena dochter van Marinus D. van Daalen en Lucretia L Vroegop. Getrouwd: 9 juni Adrianus Wilhelmus Steijns, oud 36 jaar, en Francina Catharina Hommel, oud 23 jaar, beiden wonende te Oud Vossemeer 18 juni Wilhelmus Bernard van Osch, oud 29 jaar, wonende te Loosdrecht en Pieternella Dingetje Douw, oud 24 jaar wo nende te Oud Vossemeer. Ondertrouwd: Cornelis Bosters, oud 24 jaar, wonende te Nieuw Vossemeer en Antonia van Loen- hout, oud 23 jaar, wonende te Oud Vos semeer. Ingekomen: Johannis A. Verhees, gehuwd van Nieuw Vossemeer. Pieternella D. Douw, ongehuwd van Loosdrecht. Vertrokken: Marinus A. van Tilbeurgh, ongehuwd naar Venray. Johannes A. Boogaart; Adr. H. zn, naar Canada (ongehuwd) Matthijs den Engelsman en echtgenote naar Hoensbroek. Hendrik P. van den Houten, ongehuwd naar Rotterdam. OP REIS Zaterdag jl. trokken „de Zangvogeltjes" onder goede leiding er op uit voor een be zoek aan „De Efteling" bij Kaatsheuvel. Wel, over het weer behoeft deze zomer niet gesproken te worden en wanneer men dan zo'n groep meisjes op de sprookjes- tuin kan loslaten, behoeft men zich even min zorg te maken, dat ze zich niet bijzon der zouden vermaken. Men ging niet te vroeg weg en was tijdig weer thuis. Met een prettige herinnering aan een mooie dag. Dat hadden ook de leden van de Knapen- vereniging, die er woensdag jl. op uit trok ken voor een behoorlijke verre trip. Apel doorn en Harderwijk, met de grote speel tuin in het Prins Bernharddal en een pracht- zwemgelegenheid in het IJsselmeer boden voor die lange dag ruim voldoende. DUIZEND ZITPLAATSEN Aan het grote werk dat in de Ned. Herv. Kerk is geschied, is praktisch een eind ge komen. Aanstaande donderdag zal de offi ciële overdracht en ingebruikname plaats vinden, waarvoor ook in andere eilandge meenten belangstelling blijkt te bestaan Men kan wel zeggen, dat deze kerk prak tisch geheel is vernieuwd en daarbij niet onbelangrijk uitgebreid. Bovendien kwam er tegelijk een verenigingsgebouw tot stand. De totale verbouwingskosten en de kosten voor de geheel nieuwe inrichting zullen niet ver beneden de drie ton blijven. Het was niet zo, dat hiervoor ook drie ton geleend moest worden. In totaal is aan vrije bijdra gen voor deze uitbreiding een bedrag gege ven door de inwoners van 60.500. Daarnaast een lening, eveneens door de ingezetenen van 135.000.Het reste rende bedrag werd een Banklening. Terwijl door een betere indeling 60 plaatsen van de „oude" kerk werden afgenomen er waren er in de oude kerk in totaal 632 zijn er door dieuitbreiding 432 bijgekomen. In totaal beschikt de hervormde kerk nu dus over 1004 zitplaatsen. Aanstaande maandag zullen de leden bericht krijgen van de hun toegewezen plaatsen. De num mering van de banken moet nog plaats vinden, maar zal ook gebeuren voor a.s. donderdag. Vooruitlopend op de officiële opening en het daarvan door ons te maken verslag, kan reeds nu worden gezegd, dat de kerk niet alleen uiterlijk een veel impo santer indruk maakt, maar bovendien dat het interieur schitterend werd uitgevoerd. Er is heel wat op het oorspronkelijk bestek aangevuld. Zodra men aan verbetering van de verwarming begon, bleek ook de vloer vernieuwd te moeten worden. Verbreding van de 1ste bank der oude galerij bleek noodzakelijk en door het plaatsen van een nieuwe preekstoel harmonieerde het uiterlijk van het orgel helemaal niet. Ook daar dus weer een nieuw kleedje voor. Maar dit alles bij elkaar heeft het tot een geheel ge maakt, waarvan velen zich a.s. donderdag persoonlijk zullen willen overtuigen. 20 16 2 2 34 23 15 3 5 33 19 11 3 5 25 19 10 2 7 22 19 9 4 6 22 20 7 4 9 18 17 6 3 8 15 24 .15. TS* 10 14 10 <3 1 3 13 19 5 3 11 13 21 4 3 14 11 16 3 3 10 9 september stil COLLECTEN De collecte voor het P.I.T. bracht 139.05 op. Die voor het Hoogeland ƒ35.21. ONDERLINGE DAMCOMPETITIE 26 juni 1959 A. Moerland - A. Stoutjesdijk 2-0 J. J. Bosloper - J. Dijke 2-0 A. J. van Oeveren - Ko van Oeveren 1 - 1 A. Moerland - H. Priem 2-0 H. Priem - S. J. Vermaas .;LslQ~2 J. Dijke - A. Stoutjesdijk 0-2 S. J. Vermaas - J. Dijke 2-0 VOORLOPIGE EINDSTAND COMPETITIE 1959 gesp.gew.rem.verl.punt A. Stoutjesdijk S; J. Vermaas J. v. Oeveren Az. A. J. v. Oeveren Mz. 19 10 H. Priem Ko v. Oeveren M. Wesdorp A. Moerland W. Quaak G. de Rijke J. J. Bosloper J. Dijke J. Priem De competitie lig BURGERLIJKE STAND Geboren: 4 juni Helena Jacoba, dochter van Jacobus M. Moerland en Stoffelina Neele. Overleden: 15 juni Adriaan Cornelis Gebraad, oud 68 jaar, echtgenoot van Jacomina Louisa Hage. 21 juni Huberdina Adriana Smits, oud 86 jaar, weduwe van Jan Leendert van Oeveren. 27 juni Jacob Pieter Potappel, oud 47 jaar. Vertrokken: 20 juni Adriana Maria Ouwersloot van Kerkstraat 65 naar Oostvoorne 26 juni Adriënne Louise Dane van Molen dijk 32 naar Dordrecht. EEN DAGJE UIT Begunstigd door het mooie zomerweer maakten een 45-tal Sparklanten van de heer W. Priem een ritje per bus naar Rotterdam en omgeving. Om half zeven werd gestart en ging het naar Rotterdam, waar de koffie werd ge bruikt en een rondvaart werd gemaakt door Neerlands grootste zeehaven. Het weer was bijzonder helder en men was getuige van de aankomst van een Amerikaans schip 's Middags ging het naar Hoek van Holland waar het strand werd bezocht en een wandeling over de Pier werd gemaakt. Daarna door het Westland, met zijn ontel bare kassen naar Delft. De bedoeling was om de nieuwe kerk te bezichtigen, maar in verband met een trouwpartij kon dit he laas niet. Wel werd een bezoek aan het Prinsenhof gebracht. Daarna ging het weer terug naar Rotter dam, waar de gezamenlijke maalijd alle eer werd aangedaan. Na nog een ogenblik te hebben gerust in Breda, kwam men, zeer voldaan over de mooie tocht om 12 uur behouden in Stavenisse aan. TOCHT OUDEN VAN DAGEN Verleden week werd de jaarlijkse tocht voor de ouden van dagen gehouden, waar van ook nu weer druk gebruik werd ge maakt. Doel van de reis was ditmaal Oister- wijk met zijn prachtige bossen en vennen, waarvan oud en jong dan ook bijzonder genoten. Vandaar ging de reis via 's Hertogen bosch, Waalwijk, Raamsdonkveer, Breda en Roosendaal naar het welbekende Pan- nenhuis te Hoogerheide. Na deze tocht door het fraaie Brabantse land liet zich hier de warme maaltijd best smaken. Ondertussen was het weer tijd naar huis te trekken, waar men na een mooie en prettige dag om ongeveer half negen arriveerde. Zoals gewoonlijk werd de stoet inge haald door de plaatselijke drumband, waar na Burgemeester Bouwense nog een kort dankwoord richtte aan allen, die aan deze reis hun medewerking hadden verleend en de hoop uitsprak, dat het ook volgend jaar weer mogelijk zou zijn een dergelijke tocht te organiseren. UITSLAG ZANGCONCOURS Begunstigd door prachtig zomerweer had zaterdagmiddag te Zuidzande het Zeeuw se Zangconcours plaats. Het werd gehou den onder auspiciën van het district Zeeland van de Federatie van Nederlandse Zan gersbonden en georganiseerd door de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt". Aan dit eerste federatieve zangconcours in Nederland werd door 14 koren deelge nomen, als juryleden fungeerden de heer F. van Amelsvoort uit Den Bosch en H. Strategier uit Utrecht. Wat de plaatselijke koren betreft was de uitslag evenals vorige jaren zeer goed te noemen. Het Koor „V.Z.O.S." o.l.v. de heer A. L. Riedijk behaalde met 210 punten een eerste prijs in de superieure afde ling, waardoor het nummer twee van het concours werd en beslag legde op een me daille, die door de Commissaris der Koning- in, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot beschik baar was gesteld. In tegenstelling met hetgeen verleden week werd medegedeeld, zong het Koor van de heer Riedijk dus niet in de Ere-afdeling, maar in de hoogste, de superieure afdeling. In de Ere-afdeling behaalde verder onze zangvereniging „De Lofstem" met 178 pt. een tweede prijs met tevens een medaille. Het hoogste aantal punten, dat werd toe gekend, bereikte de ontvangende vereni ging, het eminente dameskoor van Zuid zande. Dit koor behaalde in de Ere-afde ling Dameskoren met niet minder dan 224 punten de eerste prijs, zij kwam als enigste deelneemster uit, op zich zelf dus reeds een zeer fraaie prestatie.. Het kwam daardoor in het bezit van de beker, die door het Zeeuwse district van de landelijke fede ratie beschikbaar was gesteld. Ook de wis selbeker van de Zeeuwse Zangersbond, die reeds eerder in 1958 voor het eerst werd ge wonnen, kwam zodoende voor het tweede achtereenvolgende jaar in het bezit van het Zuidzandse dameskoor. VERGADERING VEILINGVERENIGING Op 3 juli jl. hield de Veilingvereniging St. Maartensdijk en Omstr. haar algemene jaarvergadering in de zaal „de Gouden Leeuw" van de Heer M. J. Steketee te St. Maartensdijk. Uit de rekening en verantwoording en het jaarverslag bleek de totale omzet te zijn; 9.306.050 kg voor een bedrag van 971.997,44, waarvan de specificatie als volgT-was 3.776.071 kg aardappelen voor 379.483,07, uien 3.324.075 kg voor 500.983,46; peen 168.977 kg voor 11.264,08, diversen 35.297 kg voor 80.266,83. De exploitatierekening sloot met een netto batig saldo van 4.236,04, voor afschrij vingen werd een bedrag van ƒ23.771.05 gebruikt. Op voorstel van het bestuur werd het winstsaldo bestemd voor enkele reserve ringen. Bij de bestuursverkiezingen kwamen en- Jcele,, belangrijke mutatie's voor in verband met het niet herkiesbaar zijn van de Heren A. L. Hage als voorzitter en A. P. Geluk als vice-voorzitter. Daar het bestuur tevens voorstelde het aantal leden van het bestuur van vijf op zeven te brengen, dienden 4 nieuwe leden voor het bestuur te worden gekozen. Eveneens op voorstel van het bestuur werd hierbij verplicht gesteld een lid van de afdeling Poortvliet te benoemen. De leden van genoemde afdeling stelden met overgrote meerderheid de heer M. P. Geuze candidaat. Deze werd dan ook als zodanig benoemd. Vervolgens werden nog de volgende heren gekozen; J. L. M. Ge luk, S. C. van Gorsel en Jac. Kwaak Czn. De secretaris van de vereniging, de heer A. M. Kloet sprak hierna een dankwoord tot de heren Hage en Geluk. Beide heren hebben hun krachten gedurende 25 jaar in dienst der vereniging gesteld, waarvan de Heer A. L. Hage sinds 2 aug. 1945 als voorzitter en de Heer A. P. Geluk sinds genoemde datum als vice-voorzitter. De ver gadering besloot dan ook de heer Hage te benoemen tot ere-voorzitter en de heer Geluk tot ere-lid. Genoemde heren be dankten de heer Kloet voor zijn vriendelijke woorden en de vergadering voor hun benoe ming. Tot leden der Financiële commissie wer den hierna gekozen de heren W. A. de Wilde en A. Breure. Op voorstel van het bestuur werden de uien en peen weer het gehele jaar veil- plichtig gesteld, terwijl dit voor de aard appelen werd tot 1 oktober 1959. Het inleggeld, contributie en inslagkosten werden hierna onveranderd vastgesteld. De kisthuur werd van 4 tot 6 cent verhoogd en de provisie van 4 gebracht op 3J^%. Bij de bespreking viering 25 jarig be staan op 14 aug. 1959 werd besloten een feestavond te houden in november of de cember, Tenslotte zij nog vermeld dat naast het 25 jarig bestuursschap van de heren Hage en Geluk dan ook nog het 25 jarig veilingsmeesterschap van de heer M. A. van Gorsel en het eveneens 25 jarig dienst verband van de heer J. A. van den Hoek gevierd zal worden. Na afloop der algemene vergadering kwam het nieuwe bestuur in vergadering bijeen. Hierbij werd het als volgt samen gesteld; Voorzitter de heer J. L. M. Geluk, vice-voorziter de heer S. C. van Gorsel; secretaris de heer A. M. Kloet, leden de heren Adr. Gaakeer, G. L. Wrielaard, Jac. Kwaak Czn. en M. P. Geuze. HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 18 juli zal te Gorishoek wederom een grote hengelwedstrijd worden gehouden. Deze wordt georganiseerd door de heer A. C. Rozendaal in samenwerking met de Zeehengelsportvereniging „De Zee baars". De mogelijkheid om aan de wedstrijd deel te nemen, is voor ieder hengelliefhebber opengesteld, zodat dus ook niet-leden kun nen inschrijven. Na afloop van de wedstrijd, die duurt van 's middags 3 tot 5.30 uur, heeft de prijsuitreiking plaats in café-restaurant „De Zeester". Als extra attractie voor deze ont moeting heeft de heer Rozendaal enkele prijzen beschikbaar gesteld, w.o. twee be kers. VOETBAL Morgen zaterdag 11 juli, spelen op het sportterrein voor de nederlaagwedstrijden onze beide elftallen tegen Dinteloord 1 en 2 Het tweede elftal speelt om 4.30 uur, het eerste om 6.15 uur, scheidsrechter de heer Lauer uit Bergen op Zoom. OP REIS Donderdag jl. maakte de reisvereniging „Ons Genoegen" haar jaarlijkse reisdoel. Doel was Apeldoorn, waar vele beziens waardigheden werden bekeken en genoten van het prachtige natuurschoon. P.D.V. DE REISDUIF Wedvlucht Aschaffenburg 396 km. D. Uil Pvl. 1 8; Johs. Geuze Scherp. 2 3 7 9 10; C. v. d. Have Scherp. 4 6; Johs. v. d. Hoek St.M. 5 12; K. Lisseveld Pvl. 11; H. Jansen Pvl. 13. Wedvlucht Regensburg 635 km. Joh. v. d. Hoek St.M. 1 6; C. v. d. Have Scherp. 2; L. Priem St.M. 3; P. Noordijke Scherp. 4; H. Janse Pvl. 5. Wedvlucht Niederlahnstein 280 km. D. Uil Pvl. 1 3 4 6; Johs. Geuze Scherp. 2 5; L. Priem St.M. 7 9; K. Lisseveld Pvl. 8. JUBILEUM „KUNST NAAR KRACHT" In verband met het herdenken van het 35-jarig bestaan der muziekvereniging „Kunst naar Kracht" wordt zaterdag 11 juli een festival gehouden. Hieraan zullen deel nemen de muziekverenigingen van: Tholen, Oud Vossemeer, Sint Annaland, Scherpe- nisse, Sint Filipsland en Poortvliet.. Om 2 uur zullen de besturen der deelnemende ver enigingen in de bovenzaal van het gemeen tehuis officieel door burgemeester W. J. van Doorn worden ontvangen. Om 3 uur wordt opgesteld op de markt voor een ge zamenlijke muzikale rondgang, na 'afloop waarvan bij de muziektent de ensemblemars „De Garde" wordt uitgevoerd onder lei ding van dhr. Oomes. Beurtelings volgen daarna de concerten door de deelnemende verenigingen, waarbij telkens twee nummers worden uitgevoerd. Tenslotte geeft „Accele rando" van Sint Annaland onder leiding van dirigent Laenen een concert waarbij 10 nummers ten gehore gebracht worden. Naast geld prijzen is voor iedere deelne mer een herinneringsmedaille beschikbaar. SCHIETWEDSTRIJDEN De schietvereniging „Nederland en Oran je" hield op de schietbaan in de Klaas van Steenlandpolder een gezellige schiet wedstrijd, waarvan de uitslag als volgt luidt: Korpsprijzen: 1 Goes I 2 Domburg 3 Sint Annaland I 4 Poortvliet I 5 Scherpenisse I 6 Goes II 7 Meliskerke 8 Sint Annaland II 9 Poortvliet III 10 Poortvliet II 11 Borsele I 12 Stavenisse I 13 Borsele II 14 Tholen II Personele baan prijzen 1 C. C. Noordijke Scherpenisse 49-48 2 C. de Bree Middelburg 49-48 3 A. Wisse Jz. Domburg 49-45 4 J. J. de Jager Goes 48-49 5 M. van As Poortvliet 48-48 6 D. de Lange Poortvliet 48-48 7 J. L. Goedegebure Sint Annaland 48-47 8 D. C. Verburg Poortvliet 48-46 9 J. Bolier Poortvliet 48-46 10 H. v. d. Slikke Poortvliet 48-44 11 A. Trieier Domburg 47-49 12 M. J. de Groen Poortvliet 47-48 13 W. Brand Domburg 47-48 14 J. Maas Borsele 47-48 15 A. J. Duijzer Sint Annaland 47-47 16 P. Dekker Borsele 47-47 17 L. Potappel Stavenisse 47-47 18 H. Poot Scherpenisse 47-47 Vrije baan prijzen 1 A. Trieier Domburg 89 punten 2 J. Bolier Poortvliet 88 punten 3 J. Kurvink Sint Annaland 88 punten 4 M. C. Slager Scherpenisse 88 punten 5 D. Quaak Scherpenisse 88 punten 6 H. Uyl Dz. Poortvliet 88 punten 7 C. de Jonge Middelburg 88 punten 8 A. J. Duyzer Sint Annaland 88 punten 9 H. v. d. Slikke Poortvliet 88 punten 10 H. Poot Scherpenisse 87 punten 233 punten 232 punten 232 punten 230 punten 229 punten 226 punten 225 punten 225 punten 225 punten 224 punten 220 punten 218 punten 215 punten 214 punten zie verder plaatselijk nieuws tweede blad Voor dit nummer hadden we een uitvoerig artikel gemaakt over de werkzaamheden aan de nieuwe haven te Sint Annaland. Ver wacht kan namelijk dat de haven op 20 juli aanstaande zover is gevorderd, dat het water kan worden binnengelaten. Dat is nodig om het een hei installatie mogelijk le maken verder werkzaamheden te verrichten, onder meer de bouw van twee betonsteigers. Een zesteal weken na 20 juli zal de haven ook voor de scheep vaart zijn geopend en begint de afsluiting van de oude haven. Door plaatsgebrek moeten we het uitvoe rig artikel over deze werken tot het volgend nummer laten overstaan. POORTVLIET 13 juli NCLB avond over onderwerp uit kering Zoutschade 25 juli zomeruitvoering gym. Excelsior

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2