WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Daar wordt iets groots verricht! 11 WAARIN OPGENOMEN DE TH00LSE COURANT Record droogteperiode bracht ook record- verbruik van Thoolse waterleiding. HET DELTAPLAN.... EN ZIJN GROTE GEVOLGEN. De redactie legt U deze week voort RAADSVERSLAG OUD-VOSSEMEER» Een stuiver geven om 'n dubbeltje te krijgen, of het verhaal van een muurschilderij en een smidsklokje - Opnieuw verbetering door dem ping sloten - Geen vestigingsvergunning en toch „water en vuur nering"? - Botshoofd hoort bij de gemeente - Een nieuw gezicht op de oude haven. Uitreiking diploma's en sportdag» 15e jaargang No. 33 10 juli 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 4- inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Toen op 21 februari 1953 de Delta-com missie in het leven werd geroepen, kreeg zij tot taak „te bestuderen, welke water staatkundige voorzieningen dienden te worden getroffen om herhaling van een stormvloedramp te voorkomen. Terstond was echter duidelijk, dat de gevolgen van deze studie veel verder zouden reiken dan alleen een voorko- mifig van een herhaling. Zeer diep ingrijpend zullen de veran deringen zijn voor heel ons land, maar in het bijzonder voor de bevolking der eilanden. Bijna 180 km. dijken en dammen be schermen Nederland tegen zijn oer-vijand, .het water. Inkorting van deze lijn is na tuurlijk een groot Voordeel. Vele honderden kilometers worden gewonnen als de afdam ming een feit is en alleen nog maar Nieuwe Waterweg en de Westerschelde als vaar wegen open blijven. Deze nieuwe dijken verbinden straks de eilanden, die eeuwenlang vrijwel geïsoleerd waren en nu nog aangewezen op een soms gebrekkige bootverbinding met de vaste wal. Vrachtrijders, zakenlieden, toeristen kunnen nu zonder veel moeite en in korte tijd vanuit de Randstad Holland naar het Deltagebied komen. Dat betekent dat het streek-eigene groten deels verloren zal gaan en in het beste ge val als toeristische attractie zal worden be houden. De sociale, economische, culturele en religieuze consequenties daarvan kan men bevroeden, maar nog niet overzien. Het zijn heus niet alleen de vissers, die hun broodwinning bedreigd zien, die een sombere blik werpen naar de baggermolens en de zandzuigers NIEUW LAND Het is niet zoals bij de Zuiderzeewerken, dat landaanwinning het doel van deze on- dernemnig is, maar wel zal het land achter deze gigantische waterkering een „nieuw land" worden. Grote zoetwaterbekkens zullen de plaats innemen van zilte watervlakten en van grote invloed zijn op de waterhuishouding in Westelijk-Nederland, waar het gevaar van verzilting al ernstig onder ogen wordt ge zien. Die zoetwaterbekkens zullen tevens grote recreatiegebieden vormen en de Zeeuwse stranden zullen de toeristen bij tienduizenden trekken. Een droomstadje als Veere kan hiervan een nieuwe opbloei beleven, indien deze tenminste binnen de goede banen wordt geleid. Zoals gezegd, niet alle Zeeuwen zien deze verandering met welgevallen. Maar een man als Commissaris De Casembroot, die in zijn eigen statenzaal staat als een kapitein uit de gouden eeuw op zijn Oost-Indië- vaarder, ziet geweldige mogelijkheden voor zijn Zeeland, dat tot nu toe altijd wat achteraf moest blijven. Het drie-eilandenplan, aangevangen met de dichtmaking van het Veerse Gat, dat Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland tot een eenheid maakt, schept voor dit gebied nieuwe mogelijkheden. INDUSTRIE EN SCHEEPSBOUW De afdamming van het Sloe schept de mogelijkheid tot aanleg van grootse haven en industrieterreinen. Men denkt aan een haven waar ook de super-tankers, met een diepgang van meer dan veertien meter, te recht kunnen. Dat is allemaal niet zo een voudig, want de Schelde kan nu maximaal schepen van 45.000 ton doorlaten. De 100.000 tonners, die men straks mag ver wachten, kunnen er niet passeren. Maar ook de Belgen hebben, voor hun haven Ant werpen, hier een stem in het kapitel. Te verwachten is, dat de grootindustrieën, die ook al rondom Rotterdam met plaats gebrek te kampen hebben, naar Zeeland zullen gaan afzakken wanneer de toegangs wegen te water en te land zo veel verbe terd zijn. Ook Terneuzen en Sas van Gent hopen van de nieuwe ontwikkeling te profiteren, en niet te vergeten de Vlissingse scheeps bouw. En al moge dan de landaanwinning niet het doel zijn van dit project, het Drie-eilan denplan betekent ook een aanwinst van on geveer 1600 hectaren land. Dat is dus, mede in aanmerking genomen dat men een veel kortere zeewering te onderhouden krijgt, een aanmerkelijk voordeel. DE VERLIEZERS Er zijn natuurlijk ook mensen die bij dit alles de rol van verliezer moeten spelen. De mosselteelt is er niet het ergst aan toe, die heeft zich toch al grotendeels verplaatst naar de Wadden als gevolg van het op treden van een parasiet. Maar voor de oesterteelt ziet het er somber uit. En dan zal het eigen karakter van de vele gemeenschappen en gemeenschapjes op de eilanden ongetwijfeld ernstig worden aan getast. Reeds thans worden vele van die kleine Zeeuwse gemeenten, met soms maar een paar honderd inwoners, samengevoegd. De jeugd zal gaan trekken naar de industrie in de plaats van naar het land, met alle gevolgen daarvan. Moderne woondorpen verrijzen om de werkers te huisvesten. Toe risten veranderen het karakter van de stille zondag, die hier nog inderdaad consequent als rustdag werd gehouden. Een grote taak ligt hier, niet alleen voor de ingenieurs, de aannemers, de industriëlen, de plannenmakers, maar ook voor allen die belast zijn met de zorg voor de geestelijke volksgezondheid in de breedste zin des woords. Regeren is vooruitzien. Het Deltaplan geeft daarvan een prach tige illustratie. Maar men zal ook vooruit moeten zien en handelen ten aanzien van dié gevolgen, die niet via blauwdruk en rekenmachine te benaderen zijn. (Nadruk verboden). Zelfs in die langdurige droogteperiode van de afgelopen weken heeft men er waarschijnlijk nauwelijks bij nagedacht, voordat men de kraan opendraaide, dat er wel eens geen water zou kunnen zijn. Aan gemak raakt men nu eenmaal vlug gewend. En vergeten is dan de tijd dat men meermalen zonder water zat, dat ergens in het eiland opnieuw een breuk was ontstaan in de hoofdleiding of zoals dat in enkele gemeenten vaak ge beurde, dat men na tien uur 's morgens tevergeefs trachtte nog een druppel uit de kraan te tappen. Wat een vooruitgang, zelfs in vergelijking met enkele jaren geleden. En dat ondanks een enorm gestegen verbruik. Het zegt toch wel iets dat men tegen het eind van de laatste droogteperiode aan een dagproduktie kwam van 3850 kubieke meter water, dat is per dag 3.850.000 liter water, terwijl men enkele jaren terug een dagproduktie van 1800 kubieke meter water een record noemde. Maar zelfs die geweldige droogteperiode kon de thoolse waterleiding baas, dank zij de enkele jaren geleden aangeboorde nieuwe bronnen, dank zij de moderne snelfilter, welke 160 kub per uur zuivert, dank zij de moderne pomp- en persmotoren, dank zij vernieuwing van de hoofdleidingen. Raadsleden op excursie Dit alles hebben de raadsleden van de thoolse gemeenten op twee excursie dagen kunnen vernemen van de directeur de heer J. F. J. van der Peijl of bij het pompstation op Halsterens gemeentegrond met eigen ogen kunnen zien. Vorige week woensdag waren daar de college s van Sint Maartensdijk, Scherpe- nisse en Stavenisse en de daarop volgende vrijdag, die van Tholen, Oud-Vossemeer, St. Annaland en Poortvliet. Immers, slechts één van elke gemeenteraad weet iets meer van het bedrijf door zijn afvaardiging in de raad van aandeelhouders. En daarom was het nuttig, dat alle leden een keer het be drijf zelf bekeken. Bovendien was het, na een droge tijd als mei en juni brachten, bij zonder aktueel. En vragen, die bij deze bezichtiging opwelden, behoefde men niet op het hart te smoren. Zowel de voorzitter van de raad van beheer der n.v., mr. A. J. van der Hoeven burgemeester van Tholen als directeur J. F. J. van der Peijl waren als gastheer en deskundige tot elke inlichting bereid. Een en andermaal hebben we onze lezers reeds voorgelicht over de waterwinning der thoolse n.v., zodat het wel overbodig is opnieuw de weg lags te lopen van „bron tot kraan". Maar het is wel goed er op te wijzen, dat de jaarproduktie 1924 van de thoolse waterleiding 250.000 m3 bedroeg en er in 1958 niet minder dan 780.000 m3 naar de kranen werd geperst, terwijl het op deze voortgang in 1959 minstens 900.000 m3 gaat worden. Het zijn getallen die niet meer zijn uit te spreken, wanneer men ze tot liters water wil herleiden. Goed, de oorzaak ligt niet alleen bij het meerdere waterverbruik per hoofd, al ver klaarde.de heer van der Peijl aan het ge zelschap dat ook dit van 60 liter per dag in 1944 tot 90 liter per dag per hoofd in 1958 is gestegen. Bij dit gemiddelde is ook het industrieverbruik gerekend. De oorzaak ligt ook wel bij de meerdere aansluitingen, die van 4200 in 1945 tot 6500 aansluitingen in 1958 is gestegen. Daarbij is niet alleen het eiland Tholen betrokken, maar ook de ge meente Halsteren is sedert enkele jaren af nemer van de thoolse n.v. Een voor het bedrijf voordelige afnemer, welke dicht bij de bron ligt en waarvoor weinig hoofd leiding nodig was. Geen files tankwagens Een vraag of de via de Herverkaveling toegenomen aansluitingen van grote invloed op de extra afname was, beantwoordde directeur van der Peijl ontkennend. En dat laat zich na zijn explicatie op deze ontken ning verstaan. Immers, bij een droogte periode als achter ons ligt, was er bij de buitenbewoners voorheen ook gen druppel water meer te vinden (in put of regenbak). En het gevolg was dan dat hele files wagens met de watertank naar de gemeente kwamen om die te vullen. Op die wijze waren in een droge periode ook de niet aangeslotenen toch afnemers van de Maatschappij. Natuur lijk is er door die meerdere aansluitingen wel een regelmatige groter afname, maar het toenemend verbruik moet toch vooral worden gezocht in een groter waterbescha ving. Steeds meer closets, steeds meer douches, steeds meer water nodig ook voor de zuivelinrichtingen, (winkels) en am bachtelijke bedrijven. De droge periode gaf vanzelfsprekend een extra afname, wat vooral na zes uur merkbaar werd. Gewoon lijk loopt dan het verbruik sterk terug en kan de maatschappij al weer beginnen met de reserves te winnen voor de volgende dag. Nu begon men evenwel na zes uur vaak met het besproeien van de tuintjes, zodat er voor de reservewinning maar enkele uren overbleven. Voorraad Van zeer grote betekenis is in de droogte periode het extra reservoir geweest bij de watertoren Scherpenisse. Daar is een paar jaar geleden namelijk een kelder gebouwd, waarin 450 kubieke meter water kan worden gepompt. Dit betekende dagelijks een grote voorsprong. In de nachtelijke uren kon èn kelder èn watertoren weer worden gevuld, zodat met alle reservevulling de nieuwe grote waterafname van de volgende dag en dat begon al vroeg in de morgen tegemoet gezien kon worden. Slechts eenmaal hebt U in die twee droge maanden misschien tevergeefs de kraan opengezet. Het was de laatste dag van die droge periode: donderdag 25 juni. U zult daarbij onmiddellijk hebben gedacht, dat het nu dan toch zover was, dat het water „op' was, dat de capaciteit niet meer toereikend was, U zult zich op dat ogenblik pas gere aliseerd hebben, dat U twee droge maanden achtereen nooit tevergeefs een beroep op de kraan deed. En zelfs toen was het niet zo, dat het water „op" was. Slechts een spoedig verholpen storing (kortsluiting) was die dag oorzaak van een tijdelijke stop zetting der aanvoer en niet omdat de bron nen geen voldoende water meer zouden heb ben. Nog steeds gaat de verbetering bij het waterleidingbedrijf Tholen verder en daar mee aan een verdere opvoering der capa citeit. Momenteel wordt het hoofdbuizen stelsel vanaf het pompstation naar de wa teroren vernieuwd door vervanging der ijze ren buizen met eterniet buizen. De ijzeren buizen zijn met een doorsnee van 200 mm, terwijl de eterniet buizen 300 mm in door snee zijn. Reeds is men daarmee tot op Thools gebied gevorderd, zodat ook deze verbetering eind van dit jaar ver klaar zal zijn. Niet misbruiken De grote capaciteit, waartoe gelukkig de Thoolse waterleiding maatschappij thans in staat is houdt niet in, dat men dus wel raak kan doen. Misbruik getuigt niet alleen van een water-onbeschaving, inplaats van beschaving, maar elke liter gewonnen en verbruikt water kost de maatschappij uit eindelijk geld. En de exploitatie zal uit de lengte of uit de breedte moeten komen. Het is maar al te zeer bekend, dat de maatschap pij met een vrij groot schuldbedrag in de maag zit. Misbruik moge hier dan niet met terdaad bestraft worden, indirect zullen de gevolgen niet uitblijven. En dan moeten goe den met kwaden het bekopen. In dit ver band moet ons weer van het hart, dat we het plaatsen van watermeters zo hier en daar nimmer als het sterkste punt van de maatschappij beschouwd hebben. Al staan die merendeels bij groot verbruikers (indu- striën, garages, enz.) ze zijn ook geplaatst bij partikulieren. En dan moge het zo zijn, dat men bij normaal gebruik niet veel hoger komt, dan degenen, die zonder meter uitsluitend de opgelegde tarieven betalen, enige onbillijkheid blijft er altijd inzitten. En wanneer het is als bij een weersgesteld heid als mei en juni bracht, dan is het toch zo, dat de niet meter-beziters hun tuintje gratis sproeien, terwijl de meterhouders dat extra verbruik dik betalen. Daarvan afgezien hebben we met onze Thoolse waterleiding maatschappij de laat ste jaren een zodanige verbetering geboekt wat de voorziening betreft, dat we bestuur en directie hiervoor alleen maar dankbaar kunnen zijn, een verbetering die vorige week onze vroede vaderen met eigen ogen hebben vastgesteld en waardoor we met veel meer zekerheid dan voorheen onze kraan open draaienwanneer zulks nódig is. Niet alléén veiligheid bij uitvoering Deltaplan St, Filipsland gaat Stationsstraat verbeteren In Oud-Vossemeer was sprake van een onwettig gevestigde water- en vuurnering Ook Poortvliets raad kwam voor de slotwijziging begroting 1958 bijeen De waterleiding Tholen houdt zich best Kalkoeq" als BB-oefening Een reeks geslaagden en overgang Mutaties bij Smerdiekse veiling Gulden regels in Oud-Vossemeer beproefd St. Annalandse haven over veertien dagen open Pessimisme doet ons dé wapenen uit handen vallen. Vorige week vrijdagvoormiddag verga derde de gemeenteraad van Oud Vosse neer. Allen aanwezig. Na het welkom en de notulen, gelezen door de gemeentesecretaris, doet de voor zitter mededeling van de ingekomen stuk ken, die voor kennisgeving worden aange nomen waaronder goedkeuring door ged. Staten van: het besluit van B. en Ws de verhuur van gronden aan de Bou Kooijmanstraat te wij zigen i.v.m. grond verkoop aan W. G. Gebraad en M. Guiljam; de gewijzigde huur overeenkomst van de tuintjes van C. Heij- boer en P. D. van Meel en uitgifte in huur van de volkstuin van wijlen J. Witte aan Jac. Geuze: de raadsbesluiten tot aankoop grond van J. L. Pollie en verkoop van 322 m2 grond aan de Bou Kooijmanstraat aan D. M. den Engelsman: de geldlening van 49235.bij de Bank voor Ned. Gem., voornl. strekkend tot betaling van de bouw der R. K. Kleuterschool: verandering van het huurbedrag van het oude brandspuiten huisje in gebruik bij J. J. Niemantsverdriet in 2.30 per week m.i.v. 1 apr. Op voorstel van B. en Ws worden een 3-tal subsidieverzoeken afgewezen, nl. van de Ned. Mil. Bond Pro Rege, de Stichting Dienst Geestelijke Volksgezondheid in Zee land en het Zeeuws Consultatiebur. voor Alcoholisme. CADEAU VOOR HET PROVINCIEHUIS Iets anders staat het met wat de voor zitter noemt „Ons aller moeder", de Pro vincie Zeeland. Op voorstel van de Zeeuw se Afd. van de Ver. v. Ned. Gemeenten wil men een bijdrage geven in het geschenk van de gemeenten bij de opening van het nieuwe griffiegebouw, nl. enkele muurschil deringen. Gevraagd wordt 5 cent per in woner; voor Oud Vossemeer met zijn 2279 inwoners dus 113.95. Dhr. Mees denkt, dat weigeren wel niet zal gaan en dhr. Istha komt er eerlijk voor uit: „Men zal ons in Middelburg nu een beetje te vriend moeten komen". Dhr. van Engelen kan zo'n politieke zet waarderen. Zo scharen allen zich optimistisch achter het voorstel van B. en Ws. Men wil t.z.t. de muurschilderingen dan ook wel eens gaan bekijken. HET SMIDSKLOKJE Het optimisme krijgt een komische noot wanneer de voorziter mededeelt dat de raad zelf dij de Provincie om subsidie moet gaan vragen en wel voor de restauratie van het Smidsklokje. De begrote herstellingskosten bedragen 6000.wat dhr. Istha nogal veel vindt. Het Prins Bernhardfonds heeft als eerste 1000,en Monumentenzorg 2000.toegezegd De resterende 3000. i moeten gedragen worden door Provincie, Anjerfonds en Gemeente. B. en Ws vragen de raad nu een krediet van ƒ2500.daar bij is een ruime marge nenomen van 500. voor de gezamenlijke bijdrage van Prov. en Anjerfonds. Verwacht mag worden dat hun subsidie groter is. Dhr. Mees wijst op de grote waarde van het klokje met het oog op het Vreemdelin genverkeer. Weth. van Driel spreekt desgevraagd uit, dat het oude uurwerkmechanisme in stand moet blijven, alleen de opwinding gaat dan waarschijnlijk electrisch. Men gaat met het krediet akkoord maar dringt er wel op aan dat waarborgen ge steld worden om te voorkomen dat het klokje bij vertrek of overlijden van de eige naar, dhr. W. C. Gebraad, zou verdwij nen. De voorzitter antwoordt, dat dhr. Ge braad nu reeds het recht mist het Smids klokje te verwijderen, en wel omdat het voorkomt op de voorlopige lijst van Ne derlandse Monumenten. Overigens zijn de onderhandelingen met de eigenaar nog lang niet afgelopen. Aan de bezwaren wordt tegemoet gekomen door de bepaling in een ontwerp-overeenkomst dat het klokje in dergelijke omstandigheden aan de gemeente wordt verkocht tegen een door deskundigen te schatten waarde. Tenslotte deelt de voorzitter mede, dat de restaurateur, dhr. Voets te Tholen, nog geen opdracht heeft. Allereerst moet ge tracht worden geld bij elkaar te krijgen. SLOTEN DICHT B. en Ws stellen voor om de riolering van de sloten langs de Patrijzen- en Dorps weg onderhands aan te besteden. De Gebrs. Moerland te Sint Annaland kunnen het werk in combinatie met de verbetering van Coentjes- en Patrijzenweg en dus goedko per uitvoeren. Het voordeel dat nu Herver- kavelingsgrond beschikbaar is, kan in geld worden geraamd op 2000.Nadat de voorzitter nog heeft toegelicht dat alleen een gedeelte van de sloten langs de Dorps weg er bij betrokken zijn, wordt het werk onderhands gegund aan de Gebr. Moer land voor 14189.10. Tegen een krediet van 150. als bij drage aan de PZEM voor de vervanging van het electrisch net door een ondergrond se kabel van 100 m lengte in de Veerstraat heeft niemand bezwaar. WATER EN VUURNERING Dhr. A. Rinses rapporteerde als hoofd van de Vleeskeuringsdienst over het abat toir. Het binnen- en buitenschilderwerk moet vernieuwd worden, de stal dient te worden opgeknapt en voorzien van een 2-tal sprui ten om het vee aan vast te zetten. Verder wordt geconstateerd dat de warmwater- boyier 's ochends leeg is en het abattoir derhalve door deugdelijk slotwerk beschermd moet worden tegen klanten van een gratis „Water en vuur nering". Tenslotte vraagt dhr. Rinses stappen te nemen tegen het on voldoende rein houden van de slachtplaat sen. Dhr. Blaas gemeente opzichter is vol gens zijn rapport van mening dat binnen- schilderwerk, vooral de ijzergedeelten, ver betering van de stal, het maken van sloten en een goede onderhoudsbeurt van de nood- slachtplaats, die dikwijls voor normale slach tingen gebruikt wordt, nodig zijn. Het leeg- zijn van de boyier wijt hij aan onvoldoende afsluiting van de kraan in de avond. Voor het buitenschilderwerk kan met een goede schoonmaakbeurt volstaan worden. Met de inhoud van het laatste rapport, dat een uitgaaf van 250.zal vergen, kem de raad akkoord gaan. Op schoonhou den van de slachtlokaliteiten zal nauw lettend worden toegezien. Na behandeling van een aantal begro tingswijzigingen, die gesteld worden zoals ze voor de raadsleden ter inzage lagen, stelt men over 1959 ingevolge art. 101 bis der Lager Onderwijswet een bedrag beschik baar van 582.08 voor het geven van hand werklessen aan de School m.d. Bijbel door mevr. Mathljssen-van Gorsel. Onder intrek king van de eerder genoemde cijfers schrijft het schoolbestuur in haar subsidieaanvraag akkoord te gaan met vergoeding volgens de Rijksregeling. Tegen 16 juli ging men vervolgens met de Bank voor Ned. Gemeenten een 3 maands kasgeldlening aan van 125.000.tegen de onlangs gestegen rentevoet van 2s/s%. Onder overlegging van begroting 1959 met toelichting en een jaarverslag 1958 vraagt de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurig zieken een subsidie over 1960. Tegen de grote bescheidenheid van de Federatie, die met Vio cent per inwoner of zegge en schrijve een rijksdaalder, te vreden is, hebben B. en Ws niet op gekund. Hun voorstel dit subsidie te geven, ontmoet geen bezwaar. De voorzitter licht nog toe dat de Federatie niet zelfstandig zieken ver pleegt, maar toezicht houdt op het werk der inrichtingen. VERBETERINGEN BOTSHOOFD GEWENST Tijdens de rondvraag vraagt dhr. Mees de bowoners van het Botshoofd bij de op haaldienst van huisvuil te betrekken. Nu de Herverkaveling aldaar is uitgevoerd, is er geen plaats meer om het afval te deponeren. Wellicht kan de gemeente een tijdelijke stortplaats aanleggen, die regelmatig wordt geleegd. Nu overal electriciteitsleidingen zijn aangelegd, verdient het z.i. aanbeveling ook op het Botshoofd een straatverlichtings- punt aan te leggen. De voorzitter zegt toe de mogelijkheden van een en ander te zullen onderzoeken. GEZICHT OP DE HAVEN Niemand, behalve de voorzitter, heeft nog iets voor de rondvraag. De Burgemeester toont dan een waterverfschilderij van de schilder Leen Molendijk, een gezicht op de haven, genomen vanaf de veerdam bij Nieuw Vossemeer. Alle raadsleden vinden het een mooi stuk. Dhr. Mees waagt zich aan een kunstcritiek, wanneer hij dit aquarel vergelijkt met het vertoonde op de onlangs gehouden expositie in het Thoolse stadhuis. In plaats van een gevoel van schoonheid onderging spreker niets dan de aanblik van grote klodders verf en strepen. Naar verluidt, voegt een ander hier aan toe, stond men bij het ophangen voor de grote moeilijkheid uit te maken wat nu eigenlijk de onderkant en wat de boven kant van de stukken was. Op een tactische wijze vraagt de voor- zittter de raadsleden wat het stuk hen waard zou zijn. Dhr. Mees: „Beneden de 200.zullen we het wel niet hebben". De voorzitter: „Akkoord daar gaan we het dus voor kopen, afdingen zal niet gaan". Waarna sluiting. De finale van het leerjaar 1958^1959 wordt op de Lagere Technische School te Sint Maartensdijk op woensdag 15 juli be reikt. Die dag zullen des namiddags om 2 uur de diploma's en de rapporten worden uitgereikt, waarmee dan tegelijkertijd het resultaat van het eindexamen en de over gang bekend zijn. Om deze voor de leerlingen spannende dag wat ontspannen tegemoet te doen tre den, wordt er vandaag een schoolsportdag gehouden, waaraan wordt deelgenomen door leerlingen van de lagere technische scholen te Bergen op Zoom, Hulst en Sint Maar tensdijk. Volgens het programma worden 3 voetbalwedstrijden gespeeld, wordt er een hindernisloop van 2 km gehouden en zijn er verder nog handbal wedstrijden tussen scholieren van genoemde instituten. De bes te ploeg krijgt een beker, terwijl er voor individuele prestaties medailles worden uit geloofd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1