WEEKBLAD VOOR HET EILRND THOLEN EH ST.FIUPSLRND Waterschap Tholen komt zachtjesaan op dreef. WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Fokveedag bevestigde goede vooruitgang van Thools Y00, Fleurige noot door ruiterconcours Opdracht ontwerpplan voor Polderhuis in St. Maartensdijk. Ongerustheid over zwakke plaats haven Stavenisse. Wat is het meest praktisch» doeltreffend en billijk onderhoud waterlopen bij gebruikers of bij Waterschap Dc redactie legt U deze week voort Werken in uitvoering bij Waterschap Tholen RAADSVERSLAG THOLEN, Niet alles op de visfabriek schuiven. Een nieuwe riolering zou de oplossing geven. 15e jaargang No. 32 3 juli 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Na de concentratie en installatie van het Waterschap Tholen werd maandag 29 juni 1959 in het „Holland Huis" de eerste grote werkvergadering gehouden van Bestuur met Hoofd- ingelanden. Daarbij werd duidelijk dat na de toch wel bij zonder moeilijke overgangsperiode het geconcentreerde Water schap langzaam maar zeker op toeren komt. Met name de technische dienst is dank zij het feit, dat de „plaatselijke waterbouwkundigen" konden aanblijven al behoorlijk op de goede weg. Voor de administratieve kant was de overgang nog veel moeilijker. De omschakeling daarvan heeft nog verstrekkender gevolgen. Daarbij komt zo enorm veel kijken, dat de overgangs periode nog wel wat meer tijd vraagt. Geconstateerd mag evenwel worden, dat de goede basis reeds is gelegd, waarop men ondanks nog vaak tegenkomende moeilijkheden verder kan bouwen tot ook deze bepaald niet eenvoudige machine gesmeerd zal lopen. Het „bedieningspersoneel" voor deze „machine" is deskundig genoeg. Waarom ook in dat opzicht de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien mag worden. Het zal niet tegelijk inhouden dat de lasten voor de ingelanden verminderen. Voor 1959 is het gemiddeld dijkgeschot voor het ongebouwde begroot op 40.71 per ha. Men weet dus zo ongeveer waar men aan toe is. dat het die richting zal moeten uitgaan, ook al is dat niet zonder bezwaren. Het moet z.i. echter alleen dan gebeuren, wan neer er zekerheid bestaat, dat dit onderhoud in de pacht kan worden verdisconteerd. Het schijnt dat bij de Grondkamer tot die mogelijkheid zal gaan komen. Spreker wijst er op, dat er aan het huidige onderhoud toch ook veel bezwaren kleven. En deze worden naar zijn mening nog groter wanneer men straks overal de definiiteve toedeling heeft. Dan kan het voorkomen, dat de ene grondgebruiker helemaal geen waterlopen heeft te onderhouden en een ander, met misschien maar één kavel, een lange sloot voor zijn rekening zal moeten nemen. Dit zou toch wel enigermate onbil lijk zijn, tmeer daar bij de toedeling dit onderhoud nog hoegenaamd (in taxatie) geen rol heeft gespeeld. Baron van Tuijl van Serooskerke daar entegen is van mening, dat dit wel terdege een rol speelde. De heer J. J. van Gorsel van Tholen geeft de voorkeur aan eigen onderhoud. Men dient toch ook wel rekening te hou den, dat de lasten zo langzamerhand de top gaan bereiken. Verdisconteerd in de pacht mag dit onderhoud dan omgesla gen over alle percelen niet zo veel be tekenen, op den duur holt ook een enkele druppel de steen uit. Bovendien lijkt het hem technisch ook niet gemakkelijk uitvoerbaar dat onderhoud tijdig klaar te hebben. In de daarvoor in aanmerking komende periode zal men niet graag zien, dat men met machines op z'n akker komt en in het vroege voorjaar of late najaar heeft het minder zin, tenzij zoals het nu op vele bedrijven tweemaal per jaar wordt gedaan. Ir. Geuze verklaart hierna dit niet te wil len forceren, maar het slechts in overweging wil geven. Ongetwijfeld zal de techniek ook op dit gebied (machinaal onderhoud van bermen en sloten) steeds verder voortschrij den en dan ook vlugger, beter en goedkoper gaan. Het zou naar zijn mening te betreu ren zijn, wanneer het goede net van wegen en waterlopen, dat Tholen straks rijk is, onverantwoord zal worden onderhouden. Besloten wordt het voorlopig nog op de zelfde voet te doen, namelijk in eigen onder houd, maar dan tweemaal per jaar schou wing. Verder werd er nog op gewezen, dat het waterpeil op sommige plaatsen te hoog staat. He bestuur zal hierop attenderen. Aangedrongen werd om zo spoedig moge lijk een woning voor de machinist van het thoolse gemaal te krijgen. Deze moet mo menteel en dus ook met de winter steeds van Oud Vossemeer naar Tholen, terwijl het toch zeer gewenst is, dat de machinist dicht bij het gemaal woont. De voorzitter zegt dat hiertoe reeds een beroep op het gemeentebestuur van Tholen is gedaan, maar eenvoudig is het ook daar niet een woning te krijgen. Daarna sluiting. In Scherpenisse is de financiële positie moeilijk Zondagssluiting cafes kwam daar in discussie Tholen heeft een nieuwe riolering dringend nodig Onderhoud waterlopen in Waterschapsvergade ring een veel besproken punt Veeverbetering werd duidelijk op Fokveedag Opper W onder gem nam afscheid Dagtochten op volle toeren Geslaagd dus gefeliciteerd Innerlijks het zijn niet alleen mooie veren, die mooie vogels maken. Afwikkeling Dat men ook deze 29ste juni weer een stapje dichter is gekomen bij een afron ding van het oude kwam voor de vóór vergaderingen, die door verschillende vml. calamiteuze polders of vml. waterschappen werden gehouden, waarbij men tot defini tieve vaststelling kwam der rekeningen 1958, enz. Om even over half vier opende dijkgraaf H. van Gorsel de algemene vergadering van het Waterschap Tholen met alle ge zworenen en vrijwel alle hoofdingelanden aanwezig. Uit het verslag van de administratieve dienst bleek, dat men nog niet tot een be groting van inkomsten en uitgaven voor 1959 is kunnen komen. Bij de ingekomen stukken waren verschillende goedgekeurde besluiten met betrekking tot ontslag en be noeming van administratief en technisch personeel. Besloten werd het visrecht op dezelfde wijze te verpachten als voorheen. Op ver zoek werden enkele percelen watergang aan de gemeente Sint Maartensdijk verkocht, terwijl de onderhoud van de Bierensstraat te Sint Annaland aan die gemeente werd overgedragen. Aangekocht werd een per ceeltje sloot te Oud Vossemeer van de Stichting Beheer Landbouwgronden en en kele in erfpacht uitgegeven perceeltjes grond aan de heer L. Mol te Poortvliet verkocht. Het presentiegeld voor de hoofdingelan den werd op f 15.gesteld. Nieuw Polderhuis Het bestuur vraagt de hoofdingelanden machtiging tot het treffen van voorberei dende werkzaamheden in verband met stich ting van een polderhuis. De bedoeling is dat dit ergens in Sint Maartensdijk zo mogelijk bij de rondweg wordt gebouwd. Van de medewerking van de burgerlijke- overheid ter plaatse is 't bestuur verzekerd. Baron van Tuijl van Serooskerke verzocht hieromtrent nadere inlichtingen. Is het de bedoeling dat de Hoofdingelanden mach tiging verlenen tot het laten maken van een plan en tot aankoop van de grond. Spreker vernam, dat er in Sint Maartensdijk ook plannen zijn tot restauratie van het gemeen tehuis. Is het niet mogelijk het Polderhuls en het Gemeentehuis in één te bouwen. Dit zou bouw- en exploitatie kosten drukken Ir. Geuze daarentegen dacht hier anders over. Hij wilde liever geheel zelfstandig bouwen en blijven. Wel stelde hij de vraag of het wel nodig is daarbij een vergader zaal te nemen voor de „grote bijeenkomst". Vanzelfsprekend wel ruimte voor bestuurs vergadering, maar voor de 3 of 4 maal per jaar, dat er een algemene vergadering ge houden zal worden, lijkt hem de investering groot. Mogelijk zouden die bijeenkomsten in de Smerdiekse raadszaal gehouden kunnen worden. Het blijkt dat het bestuur hierover een andere gedachte heeft. Zij meent, dat het erbij opnemen van een vergaderzaal de bouwkosten niet zo enorm veel groter doen worden en in feite hoort dat er toch bij. Overigens wil men dit nog wel eens ter dege bekijken. Ir. Geuze is voorts van mening, dat het voor het Waterschap het meest voordelig zou zijn, wanneer men voor een Architect gebruik maakt van het Bouwbureau voor de Landbouw. Waar hiertoe nog niemand is aangezocht, blijkt daarvoor bij de vergade- ring geen bezwaar te zijn en wordt alzo besloten. Het bouwbureau zal gevraagd worden twee ontwerpen te maken, nl. met en zonder grote vergaderzaal. Hamerstukken waren hierna de vast stelling verplaatsingskosten verordening, verordening van verlof-, vergoeding, reis- en verblijfkosten en het aanwijzen van het Verificatiebureau van Nederl. gemeenten als controlerend orgaan. Met de Boerenleenbank Stavenisse werd een vaste lening aangegaan van f 100.000. en met die van Sint Maartensdijk tot een bedrag van 85.000.tegen 4J4% en een looptijd van 30 jaar. De heffing van het voorlopig dijkgeschot op het ongebouwd over 1959 werd vastge steld volgens concept. Dit beloopt een ge middelde van 40.71 per ha. waarbij het dijkgeschot 1958 als basis is genomen. Van ongerustheid blijk geven Bij de behandeling van de begroting voor gewone en buitengewone werken 1959 (zie hiervoor ook het verslag van de tech nische dienst elders in dit nummer) waarbij bleek, dat van havenafsluiting te Stavenisse dit jaar nog wel niets zal komen, stelde Ir. Geuze voor hireover toch nog eens aan de minister te schrijven, waarin men dan van zijn ongerustheid blijk geeft, dat de Stavenisse haven reeds in 1953 als zwakke plaats in de thoolse zeewering werd aange merkt en men er zes jaar na die tijd nog mee zit, ja er opnieuw een winter mee zal ingaan. Gevraagd dient te worden om in deze zo spoedig mogelijk een beslissing te nemen. De huidige situatie levert gevaar op, aldus Ir. Geuze en daarom doen we er goed aan van onze ongerustheid blijk te geven. Bij een eventuele calamiteit zou men ons anders weer maar rustig in de schoenen schuiven, dat we het er bij hebben laten zitten. De vergadering kon zich hiermee unaniem verenigen. Ir. Geuze dringt er verder op aan te pogen de toch wel zeer belangrijke weg Poortvliet-Sint Annaland overgeheveld te krijgen naar het secundaire wegenplan, zo dat dit een provinciale weg wordt. Succes sievelijk zou het dezelfde kant moeten op gaan met de overige A-wegen op het ei land. Men mag toch wel stellen wat de provincie hier kan doen en wat het water schap kan en moet doen. De voorzitter verklaarde dat bij het bestuur dienaangaande dezelfde gedachte leefde. Wie moet waterlopen onderhouden Met een toewijzing van de wegen en waterlopen door de Herverkaveling aan het Waterschap kan de vergadering zich verenigen. Dit zal dan pas gebeuren, wan neer de wegen geheel zijn afgewerkt en ook de kavelsloten tot voldoening van het waterschap opgeleverd kunnen worden. Zo- ver deze klaar zijn (Scherpenisse, Tholen gedeeltelijk Oud-Vossemeer en Poortvliet Zuid) zou dat reeds kunnen geschieden na opname door de Technische Dienst in sa menwerking met de Herverkaveling. Met betrekking tot het onderhoud der waterlopen ontstond een levendige discus sie, waaraan door verschillende hoofdinge landen werd deelgenomen. Het meest ingrij pende was daarbij het voorstel van Ir. Geu- ze, die het bestuur in overweging gaf te bezien welke kanten er zitten aan het zelf (door het Waterschap) onderhouden van de waterlopen. Spreker is van mening Blijkens het verslag van de Technische Dienst van het Waterschap Tholen tijdens de algemene vergadering te Scherpenisse op maandag jl. zijn de volgende gewone of buitengewone werken in uitvoering. In DISTRICT I (Stavenisse) werd ge werkt aan het gewoon onderhoud van de zeedijken der polders Nieuw Annex, Sta- I venisse en Margretha. Daar is veel werk vanwege de lage buitenbermen. Verder zijn daar waterleidingen schoongemaakt en moet een bergplaats worden gebouwd, welke met de stormvloed 1953 verloren is gegaan. In verband met de bouwvoorschriften der ge meente kon dit werk tot heden nog niet worden uitgevoerd. Omdat het plan tot havenafsluiting nog niet is goedgekeurd kan ook hieraan nog niets gedaan worden. Het plan oververdedi- ging voor de Margrethapolder is gezien het advies van de Rijksstudiedienst nog niet aan uitvoering toe. In DISTRICT II (Sint Annaland) werd hoofdzakelijk gewerkt aan de tertiaire weg St. Annaland-Stavenisse (herstrating) We gens uit te voeren herverkavelingswerken is hier minder te doen aan het schoonmaken der leidingen. Wel is gewerkt aan herstel ling van het waterbelöop van de zeedijk aan de Joanna Mariapolder. Hopenlijk zal de afsluiting van de oude haven zeer belangrijk als herstel zwakke plaats voor het a.s. winterseizoen gereed komen. In DISTRICT III (Sint Maartsendijk) is gewerkt aan het onderhoud buitenbermen van Oudeland en Noordpolder en het her zetten van steenglooiingen aan de Oude- landpolder. Verbetering zeedijk Noordpol der is in uitvoering. DISTRICT IV (Scherpeniisse). Gewerkt is hier aan het onderhoud buitenberm Muye- W.C.'s in de Vest uitmonden, zolang zullen de klachten blijven. Een betere afvoer in de Vest en een goede riolering is wat het meest nodig is. De heer Quist meent dat ook het warme weer van de laatste maanden hierbij een grote rol speelt. De heer Boender waardeert hetgeen door de fabriek is gedaan, waarmee dan veel overlast is opgelost. Toch lijkt het hem gewenst een bepaling op te nemen in het huurcontract, dat wanneer er kennelijk over last van de fabriek wordt ondervonden, de huur per 3 maanden kan worden opgezegd. Laat dit dan maar een preventieve machts bepaling zijn, maar burgemeester en wet houders kunnen dan toch altijd ingrijpen. De voorzitter acht dit niet nodig, want in de hinderwetsvergunning staat reeds een be paling en wanneer deze wordt ingetrokken, ligt het bedrijf toch stil. Spreker is er niet voor om aan deze voorwaarden te gaan tornen, die uitsluitend betrekking op de huur hebben. Nadat over deze zaak door voor zitter en dhr. Boender nog even van ge dachten is gewisseld, zegt de heer Boender tenslotte dat hij het dan maar bij deze op merking zal laten. De voorzitter wijst er op, dat intrekking van de hinderwetvergunning reeds een machtsmiddel is. Alle leden kunnen zich met de voorgestelde verhuur verenigen. Daarna sluiting. polder en het schoonmaken van waterlei dingen. In DISTRICT V (Poortvliet) is hoofd zakelijk gewerkt aan herstel van onbegroei de buitenbermgedeelten. Het gedeelte polder dijk (scheidingsdijk tussen Klaas van Steen- land en Poortvlietsepolder) is door middel van een laag asfaltbeton verhoogd tot on geveer 20 cm beneden de kruin van het aan grenzende vak. Het gemaal aan de zee dijk kreeg een grondige schoonmaakbeurt. DISTRICT VI (Oud Vossemeer). Daar kwam herzetten van de steenglooiing aan de Van Haaftenpolder tot stand en bezoding van onbegroeide plaatsen op de buitenberm van de Hollarepolder, hersteld werd de puin- glooiing aan de Hikkepolder en waterlei dingen schoongemaakt. Oe door het vml. bestuur van de Van Haaftenpolder inge diende plannen tot verbetering van de zee dijk, kunnen nog niet worden uitgevoerd, omdat het prov. bestuur nog geen goedkeu ring hieraan verleende. Gedacht is aan een kruinsverhoging over een lengte van 1700 m DISTRICT VII (Tholen). Twee lage plaatsen in de kruin van de Slabbekoornse zeedijk zijn opgehaald, verder was er ón- derhoud. aan de glooiingen bij Schakerloo en 1500 gem. polder. Aan de Deurloopolder is de buitenberm verhoogd en is verbetering van de steenglooiing aan de 1500 gem. pol der nog aan de gang. Besteksklaar moet gemaakt herstel van een zwakke plaats in de hoogwaterkering van de stad Tholen, Goedkeuring hierop is reeds verkregen. BEMALING. Met uitzondering van onge veer 400 ha. wordt het gehele waterschap bemalen. Door de langdurige droogteperiode heeft men hierbij een meevallertje, aange zien er weinig te malen viel. In totaal werd er het eerste halfjaar 1959 voor ƒ80.200. verwerkt. Zo iemand nog twijfelde aan het nut van de een paar jaar geleden gevormde Commissie ter Bevordering van een Rationele Veehouderij op Tholen, die zal er na een bezoek aan de Fokveedag te Poortvliet op woensdag 24 juni jl. anders over denken. Die zal ook het nut erkennen van de Melkcontroleverenigingen, van de K.I. en van een goede paardenfokkerij. Natuurlijk werd op deze dag het beste Thoolse vee ge presenteerd, maar ook dan nog viel er volgens de des kundigen een grote verbetering te constateren. De vele honderden streekbewoners, die het terrein aan de Schapenweg bevolkten en lang niet allen tot de categorie „belanghebbenden" behoorden, betuigden door hun aan wezigheid hun instemming en meeleven met het streven der Commissie, met name dan ook met de organisatie van een Fokveedag. Bij die verbreiding van de kennis en waardering voor het Thoolse vee, welke volgens ir W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent te Middelburg, een gezonde ontplooiing van de handel in fokvee zal sitmuleren, was er ditmaal ook de fleurige noot door het optreden van de landelijke rij- vereniging „De Eendrachtruiters" van Oud-Vossemeer. Bij elkaar werd het op deze zonnige dag dan ook een boeiend schouwspel, welke de goede vooruitgang van het thoolse vee dik onderstreepte. (van een medewerker) Dinsdag 30 juni kwam de thoolse raad in een korte openbare vergadering bijeen, waarbij de heer J. H. Bal met kennisgeving afwezig was. Goedgekeurd was het raads besluit tot aankoop van het woonhuis, schuur en erf van dhr. A. Kot, terwijl ook het be sluit van 23 juni met betrekking tot ge wijzigde voorwaarden inzake stichting van een fabriekshal ten behoeve van de firma C. de Waal en Zonen reeds was goed gekeurd door gedeputeerde staten. Subsidieverzoeken van de stichting Ver pleeg- en rusthuizen Midden Zeeland en van Pro Juventute worden naar de be grotingsbehandeling 1960 verwezen. Een laatste stuk voor de begroting 1958 is het verzoek van de Geref. Stichting voor Kerkelijk Sociale Arbeid voor Noord- en Zuid-Beveland om een bijdrage over 1958 van 361,69. Van inwilliging van dit ver zoek wordt afgezien. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van het bestuur der chr. kleuterschool om gelden voor betegelen van de speelplaats, terwijl men eenzelfde standpunt inneemt tegenover het verzoek van de alg. kleuter school, die gelden vragen voor aanschaffen van zonwering. Evenzo wordt gunstig beschikt op een verzoek van de Ver. van Ned. Gemeenten, afdeling Zeeland om een bijdrage van 5 cent per inwoner voor het aanbrengen van 2 muurschilderijen in het Provinciehuis. De begrotingswijzigingen (slotwijziging 1958) worden volgens concept geaccepteerd. Geen bezwaar is er tegen toekenning duurtetoeslag voor 1959 aan het gemeente- personeel, terwijl een wijziging van de be zoldigingsverordening eveneens onder de hamer doorgaat, nadat de gascommissie hieraan ook haar goedkeuring hechtte. VERHUUR FABRIEKSHAL VISFABRIEK Burgemeester en wethouders stellen voor aan de N.V. Pearl Essence de fabriekshal voor maximaal 5 jaar te verhuren. De heer van der Sande vindt dit een moeilijk besluit, gezien de klachten die er meerdere malen worden gehoord. De voorzitter zegt dat alle begin moeilijk is, maar er zijn al heel wat verbeteringen aangebracht. De laatste maanden waren er weer klachten, maar dat kwam omdat de riolering naar de haven lek was en dit aan vankelijk onbekend was. Zodra men het wist, werd de leiding hersteld en de zaak was daarmee verholpen. De heer van der Sande erkent, dat de onaangename geuren meer veroorzaakt worden door de riolering, dan als gevolg van het draaien der visfabriek. Hij vindt het gewenst dat dit bekend wordt, omdat alles maar op de visfabriek wordt geschoven. De voorzitter is het daarmee eens. Ge noemde maatschappij maakt een directe af- voerleiding naar de Eendracht en daarmee zal alles wel verholpen zijn. De stank komt inderdaad van de riolering. Vandaar ook dat een goede toiletgelegenheid in de wonin gen van groot belang is. Zolang er nog Paarden Het was voor de juryleden A. J. E. Tem merman uit Hoofdplaat en R. J. Scheele uit Wissekerke bepaald niet eenvoudig de juiste waardering te geven bij de merriekeuringen, waar er dikwijls zo heel weinig verschillen, inzonderheid wat het uitstekende jonge ma teriaal betreft, waren te constateren. Bij de 2 jarige merries, kleine en grote maat, was het de bekende stal Brooijmans uit Oud- Vossemeer, die met twee paarden als enige fokker een 1ste prijs wist te behalen. Het waren Oda van Bleijendaal en Mirza van Veldzicht. Verder kreeg Olma van Bleijen daal een 2e prijs. Irma van de Peukepolder van de gebr. Stoutjesdijk te Tholen en Leny van de Eendracht van M. C. J. Kos ten te Tholen kregen ieder een derde prijs. Margriet van de gebr. C. en J. A. van Engelen te Oud Vossemeer, Lena van de Boschhoeve van C. Bierens te Tholen, Nora van L. J. Kosten te Tholen en Jacque line van de Dam van H. van Gorsel te Oud Vossemeer werden met vierde prijzen beloond. 3 jarige merries kleine maat Carla van de Wouter van M. A. Geuze te Oud-Vossemeer: 2e prijs. Grote maat: Annie van Hermine van J. F. Brooijmans te Oud-Vossemeer 1ste prijs, Nellie van Buitenzorg van H. van Gorsel: 2e prijs. 4 jarige merries grote maat: Blondine van M. C. J. Kosten, 1ste prijs; Brunette van Zeedijk van C. H. de Wit te Oud-Vossemeer, 2e prijs; Tony van M. A. Geuze te Oud-Vossemeer, 3e prijs; Guidie van Buitenzorg van J. P. van Gorsel te Tholen, 4e prijs. Merries 5-10 jaar, kleine maat: lste prijs: Caty van Joanna Mariapolder van J. C. Kooijman te Sint-Annaland; 2e prijs: Carla van de Panhoeve van Jac Ooms te Tholen; 3e prijs: Fannie van Buitenzorg van J. P. van Gorsel te Tholen; 3e prijs: Annie van de Hol van J, Th. M. Akkermans te Sint Annaland. Grote maat: lste prijs: Karen van Blijendaal en Jet van Blijendaal van J. F. Brooijmans te Oud-Vossemeer; 2e prijs: Toos van het Zwarte Water van J. F. Brooijmans; 2e prijs: Annie 11 van Duizend Morgen van C. Bierens te Tholen; 2e prijs: Fresena van Gebr. Stoutjesdijk te Tholen; 3e prijs: Annie van M. J. Buijs te Poortvliet; 4e prijs: Metha van de Karnemelkspot van A. A. Geluk te Oud-Vossemeer; 4e prijs: Dora van de Eendracht. Merries boven de 10 jaar: 2e prijs: Dwaina van A. A. Geluk te Oud-Vossemeer. Rundvee-kampioenen Er waren 120 stuks fokvee, verdeeld over 13 rubrieken. Kampioen bij de stieren werd Frans 18 van de heer A. P. van Luijk te Poortvliet. Kampioen bij de kalfvaarzen werd K. Ton- ny van Gebr. I. P. en A. L. Hage te Sint- Maartensdijk. Reservekampioen: Lotje van M. Antho- nisse te Poortvliet. Kampioen bij de koeien: Driesum van C. Giljam te Poortvliet. Re serve-kampioen: Dora van G. A. de Hond jr te Tholen. Verdere uitslagen Stieren van 2-3 jaar: le prijs A. P. Luik; 2e prijs: Neeltjes Leopold van M. Antho- nisse, Poortvliet; stierkalveren: 1 Sonja van J. L. Fase te Poortvliet; pinken: 1 Adèle van Veldzicht, C. L. Geluk, St. Maartens dijk; 2 Jannie, idem; 3 Julia 8, gebr. Noom, St. Maartensdijk. Vaarzen: 1 a. Coba 2 van C. Dorst, Sta venisse; 1 b. Loes 4 van P. J. Goorden, Oud Vossemeer; 1 c. Willy van C. Dorst; Stavenisse; 2 a. Corry van J. L. Fase, Poortvliet; 2 b. Nellie van J. Goorden, O. Vossemeer:2 c. Starre van P. M. Planton, O. Vosemeer; 2 d. Aafje 16 van J. J. v. d. Zande, Tholen; 2 e. Trijntje 8 van M. H. v. Oorschot, Tholen; 3 a. Maddie van G. A. de Hond, Tholen; 3 b. Nellie van A. C. Ga- keer, stavenisse; 3 c. Dora 58 van gebr. Noom; 3 d. Jetje 1 van C. Dorst en Zn. Kalfvaarzen: la. K. Tonny van gebrs. Hage, Reygerburgh, St. Maartensdijk; 1 b.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1