I WEEKBLAD VOOR HET EILOND THOLEN EN ST.FILIPSLflND Daar wordt iets groots Zomervoorspelling uit onbetrouwbare bron? verricht voor een kwart eeuw werk Rundveepremiekeuringen. MT IEDER WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT ll.1 deltaplan: W eerpraatje I raadsverslag stavenisse. Kleedhokjes aan de Scheldtsedijk Wijziging uitbreidingsplan Streekvergadering toegejuicht Juni prolongeert de meidroogte. De redactie legt U deze week voor: 15e jaargang No. 30 19 juni 1959 SI Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Op 1 Februari 1953 werd een groot deel van Nederland door de zee over stroomd. Drie weken later reeds werd door de regering de Delta-commissie ingesteld om de maatregelen te bestuderen, nodig om herhaling van zulk een ramp te voorkomen. Het Deltaplan, gevolg van deze studie, is thans nog slechts in het beginstadium van uitvoering. Als alles volgens de plannen gaat zal het toch nog 1978 worden vóór het is voltooid. Toen prof. ir. Ph. J. Jansen, hoofd van de Delta-dienst, zijn inaugurele rede hield als hoogleraar in Delft noemde hij de af sluiting van de zeegaten in het Delta-ge bied een werk „aan de grens van ons kunnen." Het is dan ook alleen mogelijk een derge lijk werk uit te voeren wanneer men de be schikking heeft over de wetenschappelijke en technische vorderingen, die sinds dat andere reuzenwerk, de afsluiting van de Zuiderzee, zijn gemaakt. ALTIJD IN BEWEGING Wanneer men de kaart van ons land be kijkt, ziet men dat Zuid-West-Nederland één reusachtige Delta is, niet van één maar van drie rivieren, de Rijn, de Schelde en de Maas. Via allerlei vertakkingen spuien die hun water (en soms hun ijs) naar zee en in die Delta-wateren heerst ook weer de regelmatige bewegingen van eb en vloed, zodat ontzaglijke watermassa's hier voort durend in beweging zijn. Deze stromingen veranderen ook steeds de situatie op de bodem, nieuwe geulen uit slijpend, nieuwe zandbanken opwerpend. Het is dan ook niet zo, dat men thans reeds precies weet hoe men het tot 1978 zal gaan doen, dat het programma nu al gereed ligt. Al doende leert men. De ervaringen, die thans met de aanvangswerken, de af sluiting van Haringvliet en Veerse Gat, worden opgedaan, zullen bepalen hoe men het laatste, grootste en allermoeilijkste werk de afsluiting van de Oosterschelde, zal aan pakken. Dat neemt niet weg, dat thans reeds zo veel mogelijk wordt „uitgeprobeerd", o.a. in het waterloopkundig laboratorium in de Noordoostpolder, en dat men de meest mo derne methoden toepast om zijn vijand, het water, te leren kennen, o.a. door luchtop namen van het golfslagbeeld en door een uitgebreide meteorologische apparatuur. GIGANTENWERK Het is reeds een geweldige opgave waar voor de Delta-dienst staat. Hoewel dat deel van de werken, dat thans gereed of in uitvoering is, op zichzelf reeds indrukwekkend genoemd mag worden, is het nog maareen begin. Indrukwekkend is de stormvloedkering in de Hollandse IJssel bij Kapelle, de drempel die het water tegenhoudt, dat mogelijk de Hollandse laagvlakte zou kunnen binnen stromen, zoals het trouwens in 1953 deed. Indrukwekkend is het sluiseiland, midden in het Haringvliet gebouwd, waar thans een batterij zware heimachines bezig is dam- wandplanken te slaan voor de wanden van de sluizen. Dit sluizencomplex wordt onge veer een kilometer breed en hierdoor zal bij ieder getij 350 miljoen kubieke meter water worden gespuid. Maar toch is dit sluiseiland nog maar een bescheiden begin. Zwaar en stoer ligt daar de brede afsluit dijk door hel Veerse Gat. Maar ook die dijk vormt slechts een begin. De werkelijke problemen liggen in het werk der afsluiting en daarover doet men driemaal zo lang als over het leggen van het bestaande dijkge- deelteDe ervaringen, die men bij deze afsluitingswerkzaamheden opdoet, zullen worden benut bij volgende taken. En dat zijn er nog heel wat I HET PLAN Wat houdt eigenlijk het Delta-plan in Hier volgt het indrukwekkende lijstje van de werkzaamheden die, naar men hoopt, in het jaar 1978 voleindigd zullen zijn. 1. Waterkering Hollandse IJssel (gereed). 2. Afsluiting Veerse Gat en Zandkreek (wordt aan gewerkt) 3. Afsluiting Grevelingen. 4. Afsluiting Volkerak. 5. Afsluiting Haringvliet met sluizen complex (reeds aangevangen). 6. Dichting Brouwershavense Gat. 7. Afshürri:a Oosterschelde. En wat dat kosten gaat Enkele cijfers om een indruk te geven van dit miljoenenproject. Alleen reeds de aanleg van een werkha- ven in Hellevoetsluis Haringvliet-project) kost f 4 miljoen, de kosten van het maken van de bouwput midden in het Haringvliet 20 miljoen. De afsluiting van het Brouwershavense Gat wordt begroot op 200 miljoen, die van de Oosterschelde op 400 miljoen. De totale kosten begroot men op 20 miljard. Er is geen sprake van, dat dit werk kan worden gestopt. Niet tengevolge van be stedingsbeperking, of door welke andere oorzaak ook, want al deze werken hangen met elkaar samen en bereiken pas hun doel wanneer het laatste gat is gedicht. „Een werk aan de grens van ons kunnen." Toch wordt het aangepakt en er is eigenlijk niemand die het mogelijk acht, dat het niet zou lukken (Nadruk verboden) wijziging het gehele plan te moeten her zien, wat normaal om de tien jaar wel het geval is. Daarom wordt voorgesteld om in principe tot herziening van het plan te be sluiten, maar met de daadwerkelijke her ziening te wachten tot de tijd van alge mene herziening daar is. Het hangt nu maar van Gedeputeerde Staten af of het op deze manier mogelijk is en goedkeuring verkregen wordt. Het be sluit van verkoop grond aan de heer Mol, die met verwezenlijking van bouwplannen daarop wel enige haast heeft, behoeft dan niet te worden ingetrokken. De raadsleden kunnen zich met het voorstel verenigen. De heer C. Priem vindt het jammer, dat maar niet tegelijkertijd besloten kan worden tot verwezenlijking van 't sportveld. Daar mee was men beter dan eerst het toegangs pad en misschien nimmer het speelterrein. Bij de rondvraag informeert dhr. C. Priem dan ook of er al iets meer bekend is over eventueel gebruik van een terrein van dhr. Steendijk als speelweide. De voorzitter antwoordt dat de gebruiker heeft gezegd, dat dit bouwland zal worden. Inmiddels is er een brief geschreven aan de Ambachtsheerlijkheid of er mogelijk enig terrein beschikbaar is. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. STREEKVERGADERING Weth. Moerland zegt dat men zich als streek ook mag verheugen op het feit, dat Sint-Maartensdijk tot ontwikkelingskern is aahgewezen. In het raadsverslag van die gemeente las hij een suggestie van wethou der op den Brouw, die hem uit het hart is gegrepen en wel het houden van een streek- vergadering van de gemeenteraden, om alzo de gezamenlijke problemen en datgene wat met de kernaanwijzing verband houdt of kan houden te bespreken. Er zijn naar de mening van spreker verschillende algemene problemen, die gezamenlijk besproken en aangepakt moeten worden. Inderdaad is het zoals wethouder op den Brouw meent, dat wil de aanwijzing als kern tot resultaat voe ren, alle gemeenten zullen moeten meewer ken. Het is volgens wethouder Moerland geen zaak van Sint-Maartensdijk alleen. Zijn persoonlijke mening is dan ook, dat de gelanceerde suggestie steun verdient. Hij zou graag zien, dat het gemeentebestuur van Stavenisse het initiatief nam om tot zo'n bespreking in streekverband te komen, dan wel, dat het gemeentebestuur van Sint- Maartensdijk hierop zal doorgaan. De voorzitter zegt de zienswijze van vorige spreker te delen. Hij had graag de streek als kerngebied gezien, maar is nu toch blij, dat het centrum daarvan is aan gewezen. Men moet evenwel goed begrijpen wat een ontwikkelingskern is. Wanneer dan elders een mogelijkheid tot vestiging zou be staan, dient men die ook niet te gaan ont nemen. In dit verband vraagt dhr. Klippel of er nog suggesties zijn onderzocht door de Commissie Werkgelegenheid Tholen. Wethouder Moerland zegt, dat de moge lijkheid van een kistenfabriekje is open gelaten. Het schijnt evenwel dat het moeilijk is tegen dezelfde prijs te werken als de gespe cialiseerde industrie op dit gebied. Daarna sluiting. De gemeenteraad te Stavenisse hield vrij dag 12 juni een spoedeisende raadsvergade ring, waarbij de heer J. A. Nortier met kennisgeving afwezig was. De agenda bevatte twee voorstellen, waar van de eerste was om te komen tot het plaatsen van kleedhokjes aan de zeedijk. Tussen de dijkpalen 7 en 8 aan de zeewe ring van het vml. Waterschap Stavenisse wordt in het zomerseizoen veel gemengd gezwommen. Het aantal zwemmers neemt daar zelfs jaarlijks toe. Waar er ter plaatse geen kleedgelegenheid bestaat, hebben bur gemeester en wethouders de mogelijkheid onder ogen gezien om daarvoor een voor ziening te treffen. Vooral met het oog op de openbare orde en zedelijkheid zijn naar het oordeel van het college maatregelen nodig. Voorgesteld wordt dan ook om een vijftal kleedhokjes te plaatsen tussen genoemde dijkpalen en dan tegelijkertijd het besluit te nemen om aan personen van 12 jaar en ouder die van de kleedhokjes gebruik maken een vergoe ding te vragen van 1,per seizoen. Daartoe zal in de politieverordening een bepaling opgenomen dienen te worden, dat het alleen op de te bepalen plaats geoor loofd is om in het openbaar te zwemmen. De heer Potappel vraagt of hiertoe ver gunning, c.q. overleg nodig is met de huur der van die dijk en met het Waterschap Tholen. De voorzitter antwoordt bevestigend. Hij meent dat wel toestemming zal worden ver leend. Van de zijde van de huurder is al bekend, dat er geen bezwaar tegen bestaat. Aan het Waterschap is een brief gezonden, maar hierop is nog antwoord ontvangen. De heer Potappel vraagt of de hokjes op de onderberm geplaatst worden en zo ja, dat men bij hoog water toch wel zal moeten verplaatsen. De voorzitter meent dat dit in het zomerseizoen zelden nodig zal zijn. In de winterperiode worden ze geborgen. Het zijn kleedhokjes van 1.20 x 1 m. De heer C. Priem vraagt of er dan ook controle komt, daar het toch anders on mogelijk zal zijn de zwemmer die gulden te laten betalen en toe te zien, dat het goed verloopt. De voorzitter antwoordt dat het voorne men bestaat daar iemand als controleur tegenwoordig te doen zijn. Vanaf 12 jaar zal men dan gebruik moeten maken van die kleedhokjes. De heer C. Priem vraagt of men buiten de bepaalde plaats niet mag zwemmen. De voorzitter meent dat vrijwel ieder tussen de dijkpalen 7 en 8 aan het Scheld zwemt. Na nog enige discussie hierover wordt be sloten tot aankoop van een 5 tal kleed hokjes. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN In de vorige raadsvergadering werd be sloten tot verkoop van 256 m2 grond aan de heer M. Mol te Stavenisse, op welk terrein het gemeentelijk opslagplaatsje ligt (aan de Kerkstraat) plus het voormalige arrestantenlokaaltje. Nu blijkt evenwel dat het nog niet mogelijk is tot verkoop van die grond over te gaan, omdat een gedeelte er van toch op het uitbreidingsplan staat, nl als toegangspad naar het eventueel aan te leggen speelterrein. Behalve dit toegangspad is er echter ook nog een andere toegang geprojecteerd, die uitkomt in de Koning Haakonstraat tussen de woningen van de heren J. C. Geuze en C. Koster. Naar de mening van b en w kan ook volstaan worden met laatstgenoemd toegangspad, zodat voornoemde grond toch verkocht kan worden, mits het uitbreidings plan in dier voege wordt gewijzigd. Het laatstgenoemde pad zou dan onge veer 1J4 meter breder kunnen worden. Het zou te veel gevraagd zijn om voor die kleine van onze weerkundige medewerker) Midden vorige week kwam een van onze ochtendbladen met een zeer optimistische voorspelling ten aanzien van de komende zomer, afkomstig uit Hamburg. De West- duitse meteorologen die zich volgens dit bericht bezig houden met weervoorspellin gen op lange termijn, zouden een zomer voorzien die ongeveer een situatie als in 1947 zou te zien geven met veel warm en droog weer. De onrust op de zon, die in 1957 haar maximum beleefde, neemt af met als gevolg een toegenomen warmtestraling. De voorspellingen in dit bericht luidden Juni overwegend droog en aangenaam, alleen in het midden van de maand een paar frisse dagen en wat regen. Juli begint met grote warmte. De maand als geheel wordt zomers en levert een hitte golf. Augustus warmer en droger dan in de laatste jaren (dit kan trouwens gauw met periodiek onweersbuien die voor afkoeling zorgen. September wordt zomers en mis schien wel de mooiste vakantiemaand van het jaar. October brengt zelfs ook nog aangename dagen. Wij kunnen niet nalaten enige commen taar op deze voorspelling te leveren want wij betwijfelen het of deze voorspellingen wel van de Duitse meteorologen afkomstig is, die zich in Frankfort langs wetenschappe lijke weg bezig houden met verwachtingen op lange termijn en hiervan in hun maande lijkse uitgave „Die Grosswetterlagen Mit- teleurpas" (welke uitgave wij maandelijks ontvangen), publicatie geven. Nog nimmer hebben deze meteorologen zich laten verleiden reeds enkele maanden vooruit, gespecificeerd, een verwachting te geven. Wel is er in het voorjaar al sprake ge weest, dat, nu wij lj^ jaar na een zonne- vlekkenmaximum leven, de kans op een droge zomer groot zou zijn, maar van een voorspelling als hierboven omschreven is ons niets bekend. De mogelijkheid blijft ook open dat men hier met een soort Enkhuizer Almanakvoor spelling te doen heeft, waarin men ook al het weer voor het hele jaar krijgt opge diend en waarvan een handige correspon dent gebruik zou kunnen maken. Wij hebben daarom deze voorspelling met een korrel zout genomen en wachten liever even af wat de Duitse meteorologen te Frankfort in hun komende uitgave van de komende maand (en) menen te mogen verwachten. Dat het echter een zomer gaat worden die dicht bij of naast de zomer van, 1947 zal komen te staan lijkt ons onwaarschijnlijk, want een dergelijke zomer komt nauwelijks eens in de 100 jaren voor. Nu zijn wij de laatste jaren niet verwend met droge en mooie zomers met als gevolg dat mei en juni (tot dusver) al een diepe indruk op ons hebben gemaakt vooral wat de droogte betreft. Toch is het belangrijk ook het karakter van juli en augustus af te wachten, want in 1957 begon juni ook zo hoopvol met zeer warme dagen en zowel juli als augustus vielen beide in het water. Dat het een zomer gaat worden met veel zon, weinig regen en een flink boven nor maal aantal zomerse dagen zouden wij niet meer dan normaal kunnen noemen, nu wij al een negental opeenvolgende zomers ach ter ons hebben liggen met in De Bilt een steeds normaal aantal zomerdagen. IN VIJF WEKEN 5 mm REGEN In de nacht van maandag op dinsdag viel er, na 35 dagen, voor het eerst in het gehele land wat regen nadat er tot nu toe in de laatste vijf weken alleen maar plaatselijke buien waren gevallen. De hoeveelheden waren klein zodat in het midden van de week nog geen sprake was van een einde der droogteperiode. Vooral in het zuiden is het erg, waar nu al in zes weken minder dan vijf millimeter regen is gevallen. Het Noorden en Westen van ons land heeft nog de meeste nattigheid gehad al was het mondjesmaat. Twenthe is ook droog met b.v. 4 mm regen in zes weken te Almelo. Hoewel er de laatste week geen sterke hogedrukgebieden aanwezig zijn in onze omgeving zien de depressies toch geen kans heer en meester te spelen. In onbestendige zomers, zoals die van 1954 en 1956, zou een situatie als deze vrijwel elke dag buien tot gevolg hebben gehad. Afgezien van de droogte, hebben wij niet anders dan veel lof voor deze voorzomer, (Nadruk verboden) Er wordt iets groots verricht Stavenisse zorgt voor de eerste badhokjes Juni prolongeert de meidroogte Voetgangers-regels beproefd Premiekeuringen van rundvee Droog weer goed voor straatverbetering in Oud -Vossemeer Deelname aan prov. BB wedstrijden Zelfkennis vermindert de eigenliefde. boek, waarvoor aanwezig was de Inspecteur van het N.R.S. de Heer Booyink. Voor deze keuringen waren geldprijzen en medailles beschikbaar gesteld, door verschil lende instellingen en bedrijven. Hoewel deze keuringen nooit veel publieke belangstelling geven, was het dit jaar echter anders ge steld en zo zagen we dan ook op de keuring te Poortvliet, de Burgemeester van Doorn en wethouder van der Slikke van hun be langstelling blijk geven. Hieronder volgen dan van elke keurings plaats de uitslagen. Ie kalfskoeien la pr. Lenle lb pr. Marie 2e kalfskoeien le pr. Dora 3e kalfskoeien 2e pr. Betsy Jonge vaarzen 2e pr. Mira KEURING THOLEN 12 JUNI van P. J. Goorden, Langeweg 6, O.-Vossemeer van M. C. J. Kosten, Grote Puit, Tholen van G. A. de Hond, De Lente, Tholen van M. C. J. Kosten, Grote Puit, Tholen van P. J. Goorden, Langeweg 6, O.-Vossemeer le kalfskoeien le pr. Kaatje 2a pr. Jantje 2b pr. Betsy 4 2e pr. Margriet 2e kalfskoeien la pr. Trientje 3e kalfskoeien la pr. Lenie 4e kalfskoeien la pr. Mina 2a pr. Nelly KEURING OUD-VOSSEMEER 11 JUNI Oudere stieren le pr. Leopold 7 Jongere stieren Van deze groep was 1 stier niet 2e pr. Holte le kalfskoeien la pr. Geertjes Lucie lb pr. Trijntje le pr. Rintje 117 2e pr. Beatrix 7 2e kalfskoeien 2e pr. Janna 7 3e kalfskoeien la pr. Blom lb pr. Zwartje 4e kalfskoeien le pr. Jikke Oudere kalfskoeien la pr. Gonda lb pr. Marjetta lc pr. Deka's Geertje 11 ld pr. Maaike van J. B. Tholenaar, Hofstraat 4, Oud-V. van J. B. Tholenaar, Hofstraat 4, Oud-V. van Gebr. van Tilbeurgh, Boschhoeve, Oud-V. van K. Poppe, Welgelegen, Oud-Vossemeer van Gebr. van Tilbeurgh, Boschhoeve, Oud-V. van Gebr. van Tilbeurgh, Boschhoeve, Oud-V. van Gebr. van Tilbeurgh, Boschhoeve, Oud-V. van Gebr. van Tilbeurgh, Boschhoeve, Oud-V. KEURING ST.-ANNALAND 12 JUNI 7 van M. Anthonisse, B 28, Poortvliet prijswaardig van W. A. Boogaard, Voorstraat 25, St.A'land van M. Anthonisse, B 28, Poortvliet van J. L. Fase, B 27, Poortvliet van J. L. Fase, B 27, Poortvliet van Gebr. A. L. en I. P. Hage, Reigersburg, St.-Maartensdijk van G. Dorst, Grote Muiterij, St.-Annaland van G. Dorst, Grote Muiterij, St.-Annaland van G. Dorst, Grote Muiterij, St.-Annaland van M. Anthonisse, B 28, Poortvliet van Gebr. A. L. en I. P. Hage, Reigersburg, St.-Maartensdijk van M. Anthonisse, B 28, Poortvliet van M. Anthonisse, B 28, Poortvliet van M. Anthonisse, B 28, Poortvliet Donderdag 11 juni en vrijdag 12 juni, werden onder bijzonder gunstige weersom standigheden de jaarlijkse rundveepremie keuringen gehouden. Aangezien deze keu ringen van groot belang geacht moeten worden voor de a.s. Fokveedag (die gehou den wordt, 24 juni a.s. te Poortvliet), is het voor de fokkers van grote waarde hun fokvee zowel vrouwelijk als mannelijk, door de Provinciale jury te laten keuren. Het grote voordeel van deze keuringen kenmerkt zich vooral hierin, dat van elk dier de fou ten en tekorten worden besproken en toe gelicht. Op de keuringen werd dan ook door Ir. Harmsen de wens geuit dat er op Tholen voor deze keuringen, wat meer belangstel ling zal komen, opdat ook Tholen wat het fokvee betreft niet achter zal blijven bij andere gebieden in Zeeland. Hoewel de aanvoer op een paar gemeenten beneden de verwachting bleef, welke zijn oorzaak vond in de binnenkort te houden Fokveedag, was het aangevoerde rundvee van goede kwaliteit. Voor deze keuringen bestond de jury uit de heren Ir. Harmsen, Kleinepier, Vos en Tas, terwijl er tevens gelegenheid was om de dieren te laten inschrijven in het stam- KEURING STAVENISSE 11 JUNI Gekeurd werden 2 stieren waarvan 1 niet prijswaardig. Jongere stieren le pr. Charles van A. C. Gaakeer, Oudelandsedijk 3, Stav. le kalfskoeien la pr. Trija van A. M. Kloet, Weelhoeve, St.-M'dijk lb pr. Bertha 106 van J. M. Klippel, Pilootweg 2, Stavenisse lc pr. Lena van C. Dorst en Zn., Pilootweg 7, Stavenisse 2a pr. Klaaske 46 van A. J. Hage, Molendijk West 11, Stavenisse 2b pr. Bontje van A. J. Hage, Molendijk West 11, Stavenisse 2c pr. Betsy van A. C. Gaakeer, Oudelandsedijk 3, Stav. 2e kalfskoeien la pr. Marja van de Rondeput van J. M. Klippel, Pilootweg 2, Stavenisse lb pr. Nelly van C. Dorst en Zn., Pilootweg 7, Stavenisse la pr. Nora van M. J. Smits, Keetenweg 4, Stavenisse 2b pr. Truida van A. J. Hage, Molendijk West 11, Stavenisse 3e kalfskoeien la pr. Gerrie 22 van J. M. Klippel, Pilootweg 2, Stavenisse lb pr. Cathalijnshof Willemke van C. L. Geluk, Veldzicht, St.-Maartensdijk lc pr. Jetje van A. J. Hage, Molendijk West 11, Stavenisse 4e kalfskoeien la pr. Gretha van L. Neele, Molendijk West 1, Stavenisse 2a pr. Adelle van de Meidoorn van C. L. Geluk, Veldzicht, St.-Maartensdijk Oudere kalfskoeien la pr. Emma van A. J. Hage, Molendijk West 11, Stavenisse Oudere vaarzen la pr. Sonja van A. J. Hage, Molendijk West 11, Stavenisse lb Maartje 39 van J. M. Klippel, Pilootweg 2, Stavenisse Jongere vaarzen la pr. Emma van C. Dorst en Zn., Pilootweg 7, Stavenisse 2a pr. Jannie van C. L. Geluk, Veldzicht, St.-Maartensdijk KEURING SCHERPENISSE 12 JUNI le kalfskoeien la pr. Maartebloem 114 van C. Giljam, B 52, Poortvliet van D. C. Duynhouwer, Wilhelminastr. 72 Scherpenisse lb pr. Aagje 2e kalfskoeien le pr. Mina 2e pr. Rompke 4e kalfskoeien lc pr. Loesje Adje KEURING POORTVLIET 12 JUNI Oudere stieren le pr. Frans 18 2e pr. David Jongere stieren Van deze groep was 1 stier niet prijswaardig. 2e pr. Frederik J. M. Deurloo, A 7, Poortvliet van W. A. de Wilde, B 36, Poortvliet van W. A. de Wilde, B 36, Poortvliet van D. Vroegop, B 34, Poortvliet van A. P. Luyk, A131, Poortvliet van J. M. Deurloo, A 7, Poortvliet

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1