WEEKBLAD VOOR HET EILQHD THOLEN EN ST.FILIPSLOND Thoolse landbouw- en fokveedag. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT U kunt nog best mee! I 12 juni 1959 RAADSVERGADERING SINT MAARTENSDIJK. Riolering oostzijde en demping watergang wordt aanbesteed - Onderhandse aanbesteding van 11 woningwetwoningen - Suiker bieten in 1959 nog naar de Kleine Kaai - Krediet voor bouw christelijke school - Een streek-raadsvergadering gewenst. De redactie legt U deze week voor? Op 24 juni te Poortvliet: THOLEN 15e jaargang No. 29. Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Sedert enkele jaren is de slogan „het le ven begint bi] veertig" een staande uitdruk king geworden. Maar even bekend is, dat het voor mensen boven de veertig jaar niet meevalt nieuw en vast emplooi te vinden, wanneer ze hun betrekking hebben verloren. Zelfs niét al beschikken ze over prima ge tuigschriften. Bij vele ondernemers schijnt de vrees te bestaan, dat na genoemd jaartal de prestatie belangrijk gaat verminderen. Er wordt dan wel toegegeven, dat de oudere arbeiders en beambten dikwijls degelijker werk leveren en meer plichtsbetrachting hebben dan jongeren, maar men weegt deze beide af tegen het tempo... en men prefe reert de jongeren. Is het inderdaad een algemene regel, dat men na de vier kruisjes aan prestatie inboet? Staat het wel vast dat de prestatie van ouderen steeds geringer wordt Hoewel we de laatste tijd in ons land ook niet van achter komen met statistieken, was het nu ook weer in de Verenigde Staten, waar men deze vraag niet zonder meer naast zich heeft neergelegd. Het Bureau voor Arbeidsstatistiek aldaar stelde onlangs een onderzoek in naar de prestatie van een aantal geschoolde werkkrachten in twee en twintig met zorg uitgekozen fabrieken. En wat bleek uit dit onderzoek In de schoen fabrieken leveren vrouwen in de leeftijd van 55 tot 64 jaar een hogere prestatie dan vrouwen in de leeftijdsgroep van 35 tot 44 jaar. In de meubelfabrieken bleek dat 34 procent van de mannen in de leeftijd van 55 tot 64 jaar meer presteerden dan bijvoor beeld de 35 jarigen. In het algemeen werd geconstateerd dat na de jaren der zogenaamde topprestatie, zijnde van 25 tot 34 jaar, de vermindering in tempo tot de leeftijd van 64 jaar slechts zelden meer bedroeg dan 8 procent. En dit geldt zowel voor mannen als voor vrouwen. Natuurlijk mag men niet tè veel uit deze cijfers concluderen. Er is en blijft verschil tussen de individuen: de een werkt lang zamer en dan meestal iets degelijker dan de ander. Bovendien wordt heden ten dage het tempo meestal bepaald door de machine. Echter, bij het lezen van deze Amerikaanse cijfers mag men toch wel con cluderen, dat de wijdverbreide opvatting die tot ongunstige beoordeling van de ouderen leidt, zeer aanvechtbaar is. Het zou trouwens wel heel bedenkelijk zijn, zowel economisch als sociaal, wanneer velen op middelbare leeftijd tot werkloosheid of tot telkens terugkerende werkloosheids perioden zouden worden gedwongen. Sociaal vooral omdat juist op die leeftijd de vol tooiing van de opvoeding der kinderen zware eisen stelt. En we zouden bovendien op die manier gaan toekomen aan een AOW op zo'n 50 jarige leeftijd. Dit zou bepaald de vitaliteit van de mensheid niet bevorderen. En daarom mag een werkgever met het bovenstaande voor ogen en om sociale overwegingen wel rekening houden bij het aannemen van ouderen, dat het aan een behoorlijke prestatie heus niet behoeft te mankeren. Tenslotte kan het degenen, die de 40 gepasseerd zijn een troost zijn te weten, dat de cijfers duidelijk aantonen, dat ze nog best mee kunnen. Voor de openbare raadsvergadering te Sint-Maartensdijk op dinsdag 9 juni jl. was de heer A. P. Geluk verhinderd tegenwoor dig te zijn. Er was machtiging van gedeputeerde sta ten ontvangen om voor het oranjefeest 600 te subsidiëren, terwijl ook de garantielening ten behoeve van dhr. P. W. Priem is goed gekeurd. Verder was er een verzoek van de stich ting dienst voor de geestelijke volksgezond heid in Zeeland om 0.10 per inwoner subsidie. In meerderheid waren burgemeester en wethouders van mening, dat reeds zoveel subsidies worden gevraagd, dat hiermee de nodige voarzichtigheid betracht moet wor den, waarom wordt voorgesteld het verzoek af te wijzen. Een minderheid van het college stelt voor 0.05 per inwoner te subsidiëren. De voorzitter wijst er op, dat ook de meerderheid wel van het nut dezer stichting overtuigd is, maar dat de gemeentelijke financiën haar noopt deze afwijzing voor te stellen. Weth. Bazen verklaart van mening te zijn, dat de financiële situatie der gemeente voor het geven van een subsidie als deze geen beletsel mag vormen. Gezien het nut van deze instelling zou hij graag de gevraagde 10 cent geven, maar vanwege de gemeente lijke financiën wil hij nu beginnen met 5 cent per inwoner. Wanneer spreker na gaat hoe sommige gemeenten hieraan zelfs 50 cent per inwoner subsidiëren is deze 5 cent hier toch bepaald niet overdadig. Dhr. Koopman heeft in de stukken gezien, dat allerlei groeperingen gesteund worden en kan zich daarom dan ook wel met het voorstel van weth. Bazen verenigen. Dhr. Kampman heeft nagegaan, dat in deze gemeente ook al twee gevallen zijn geholpen en is eveneens voor subsidiëring. Het meerderheidsvoorstel van b en w krijgt dan ook geen instemming, waarna met al gemene stemmen het voorstel van wethou der Bazen tot het verstrekken van 5 cent per inwoner aan voornoemde stichting wordt aangenomen. Aangegaan wordt een kasgeldlening van 650.000,met de Bank voor Ned. Ge meenten tegen 2% per jaar. Het bestuur van de chr. lagere school verwacht vermeerdering van het aantal leer lingen per 1 september a.s. en vraagt gelden voor het aanschaffen van de daartoe be nodigde schoolmeubelen. De uitvoering van dit besluit behoort aan b en w, die het advies vragen van de inspecteur. Laatstge noemde wenst evenwel geen advies te ge ven, alvorens de raad rich tot medewerking heeft uitgesproken. Voorgesteld wordt in principe tot die medewerking te besluiten. Dhr. Kampman vindt het vreemd dat de inspecteur zulks vraagt. Overigens zijn alle leden er voor deze aanvrage in te willigen, behoudens een gunstig advies van de in specteur en dan tot het gevraagde maximum van 651, OPENBARE AANBESTEDING RIOLERING e.d. „Tot onze grote voldoening kunnen we Uw raad mededelen, dat een beschikking is ontvangen, waaruit blijkt, dat door het Co- ordinatie-college voor openbare werken een aantal werken is opgenomen om in DACW- verband te worden uitgevoerd," zo staat er in het prae-advies van burgemeester en wethouders in verband met de mogelijkheid tot het uitvoeen van rioleringenswerken, demping watergang en aanleg van een toe voerriool naar de te bouwen zuiveringsin stallatie. De totale kosten daarvan worden op ruim 410.000 geraamd. „Dit besluit is voor de gemeente van zeer groot finan cieel belang zo staat het dan verder in het prae-advies. Immers, een zeer belang rijk percentage vermoedelijk 90 of 95 in deze werken wordt door het Rijk ge subsidieerd. Vanzelfsprekend wordt de uit voering van deze werken hiermee in hoge mate bespoedigd, daar er zonder deze sub sidiëring voor de gemeente vooralsnog geen sprake van kon zijn dit te kunnen finan cieren. Voorgesteld wordt aan de raad om met spoed tot openbare aanbesteding over te gaan, welke aanbesteding dan in samen werking geschiedt met de D.A.C.W.. Na die aanbesteding en definitieve vaststelling van de Rijkssubsidie kan de raad worden meegedeeld, welk bedrag van deze werken netto ten laste van de gemeente blijft. Er is reeds eerder op gewezen, dat de raad op zich moet nemen ter dekking van deze werken een rioleringsbelasting in te voeren, waaromtrent dan ook nadere voor stellen zullen volgen. Dhr. Koopman adviseert zo vlug mogelijk een dragline bij de watergang zien te krij gen en de heer Polderman feliciteert de ge meente met deze meevaller. De voorzitter vindt het wel een felicitatie waard, te meer omdat er nu ook wijdere perspectieven komen voor de zuiveringsin stallatie. Aanvankelijk was dit op 340.000 geraamd, maar dat vinden gedeputeerde sta ten toch wel te kostbaar. Mogelijk kan het nog op andere minder kostbare wijze, wat niet meer dan een 85.000 zou vergen. Men moet evenwel nog afwachten of een dusdanige installatie voldoet. Uiteraard zijn alle leden voor een spoedige openbare aan besteding van voornoemde werken. ELF WONINGWETWONINGEN Voor realisering van het bouwvolume van 11 woningen is prijs gevraagd aan de aan nemer A. Muller-Franke ter plaatse, die per woning 10.200,vraagt. Deze prijs komt b en w redelijk voor, gezien het feit, dat deze aannemer destijds voor 30 wonin- wetwoningen heeft ingeschreven tegen 10.500 per woning. Het was toen niet mogelijk die 30 woningen te bouwen, omdat de gemeente daarvoor geen volume kreeg toegewezen. Voorgesteld wordt nu tot on derhandse aanbesteding van deze woning aan genoemde aannemer te besluiten en te vens de nodige rijksvoorschotten en bijdra gen aan te vragen. Dhr. Koopman vraagt of men weer verder gaat onderhandelen met de firma Muller- Franke wanneer bijvoorbeeld gedeputeerde staten de aannemingssom niet goed zou keu ren. De voorzitter antwoordt bevestigend. Dan wordt een vergelijking getrokken met het door ged. st. genoemde bedrag. De heer Koopman vraagt voorts of bouw nog dit jaar mogelijk zal zijn, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Alle leden stemmen voor deze onderhandse aanbesteding. Op zijn verzoek wordt aan de heer J. Priem per 1 september a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, zij het dan met veel spijt. De heer Priem kreeg een benoeming als praktijkleraar bij het landbouwonderwijs in Zeeland. De duurtetoeslagregeling 1959 wordt voor het lager gemeentepersoneel van toepassing verklaard. Alle leden stemmen ook voor het afsluiten van een W.A.-verzekering. VERKOOP GROND INDUSTRIETERREIN De heer Priem verzoekt 3000 m2 grond van het industrieterrein te mogen aankopen. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Het ver- koopbeslult moet echter nog een pricipe- besluit blijven, omdat de grond nog geen eigendom van de gemeente is door een lang durige procedure van grondoverdracht van het Kroondomein en voorts omdat de grond prijs van 3,per m2 nog goedkeuring van het ministerie van Economische zaken behoeft. Wel krijgt dhr. Priem rechtstreeks van het Kroondomein een recht van opstal om het gebouw te stichten. Dhrj Koopman betreurt het dat het ter rein nog steeds geen definitief gemeente eigendom is. Overigens kan ieder zich met voornoemd voorstel verenigen. GROND EN KREDIET VOOR CHRISTELIJKE SCHOOL Het bouwplan voor een nieuwe christelijke school is goedgekeurd. Het nieuwe object is begroot op 92.000,Er is ongeveer 2500 m2 bouwgrond nodig. De exploitatie- prijs van de grond is 10,per m2. In het belang van het schoolbestuur die een waarborgsom van 15 van de kosten moet storten, wordt voorgesteld een fictieve koop som voor de grond te vragen van 1, en massa. De voorzitter zegt persoonlijk voorstander te zijn om die grond voor ƒ1,te geven. Alle leden kunnen zich daarmee ook ver enigen. Tevens zal bij het ministerie van onderwijs een geldlening worden gevraagd voor financiering van de bouwkosten. De school komt in het nieuwe gedeelte achter het Bos. SUIKERBIETENOPSLAG Burgemeester en wethouders hebben nog geen andere oplossing kunnen vinden voor de opslag van suikerbieten en stellen daarom voor om hiertoe in het komend seizoen de Kleine Kaai weer beschikbaar te stellen, waarbij de huurprijs aan de raad wordt overgelaten. Voor het vervolg zal een an dere opslagplaats gezocht worden, zo mo gelijk in overleg met de herverkaveling, hoewel niemand nog weet waar dit zal moe ten gebeuren. Dhr. Koopman vraagt of de fabriek soms al een huurprijs heeft gesteld. De voorzitter anwoordt ontkennend. Vorig jaar is 20 cent per ton betaald. Wel heeft de fabriek op een door b en w gevraagde prijs beknib beld. Later is wel overeenstemming gevon den. De raad wil het op 20 cent per ton stellen, zoals vorig jaar. Daartoe wordt besloten. De heer A. Knuist, Oostvest verzoekt de stal in de schuur vh. wed. de Wilde, die nu de gemeente toebehoort en tot dusver aan de Kolenbond was verhuurd welke tot opzegging besloot, te mogen huren, waar tegen niemand bezwaar heeft. Hierna volgt de slotwljziging der begro ting 1958. Als compensatie wordt aan dhr. Klaas- sens een stukje gemeentegrond verhuurd. De heer Polderman zegt het in dit ver band jammer te vinden, dat het zo loopt en men niet allen die een stukje grond zijn kwijt geraakt kan compenseren. Hij vindt dit echt zielig. De heer Koopman wijst er op, dat er zgn. onderpachters waren die geen contract hadden en nu geen compensatiegrond krijgen. Hij hoopt dat deze gedupeerden straks voor rang zullen hebben, wanneer er gemeente grond vrij komt. De voorzitter zegt dat hier toe reeds is besloten. Weth. Bazen zegt het met dhr. Koopman eens te zijn, maar hij vreest dat het meer een belofte dan een daad zal worden, omdat het via de komende wetgeving moeilijk uit te voeren zal zijn. Men kan nu wel allerlei schone beloften doen over compensatie, maar spreker vreest dat het op niets zal uitlopen. Wel heeft hij nog de opmerking, dat betrokkenen maar 9 maanden pacht terug hebben ontvangen en voor een paar betaalden. Wat ze drie maanden met die grond hebben moeten doen is spreker een raadsel. Daarom vindt weth. Bazen, dat ze de volle twaalf maanden (vooruitbetaalde) pacht terug moeten hebben. Hij betreurt het dat het nog nodig is hierover te moeten spreken. De eigenares had dit so wel kunnen teruggeven. De voorzitter zegt dat de oor zaak ligt bij een te late overdracht. De heer Koopman vindt ook, dat de eigenaresse de pachters of onderpachters voor die drie maanden schadeloos moet stellen. De heer op den Brouw acht het door een samenloop van omstandigheden ge komen. Wanneer men tijdig de hier nodige riolering en bestrating had kunnen finan cieren, waren de tuintjes al eerder opge zegd. Nu zitten we ook nog met de var- dwijnen. kenshokken, die misschien moeten ver- Weth. Bazen vindt dat er toch manke menten in zitten. Nu immers blijkt ook plotseling, dat in 1918 door de gemeente verkochte grond nog niet is betaald. Men heeft deze riolering enz. 3 jaar kunnen voorbereiden, dus is er tijd genoeg geweest om alles in kannen en kruiken te hebben: Nu staat de dragline er en komt men voor de moeilijkheden. De heer van Zetten meent dat de districts opzichter wel zal weten, hoe straat en riole ring precies moet komen, wat secretaris Benou evenwel ontkent. De heer van Zetten vraag of het college een plaats weet waarheen de varkenshokken, die in de weg staan, overgeplaatst kunnen. De voorzitter antwoordt ontkennend, zo als men ook geen raad weet met de gem. mestvaalt en de afvalplaats voor de destructor. Weth. Bazen heeft gedacht aan een plaatsje bij de centrale. De voorzitter zegt dat dit niet is toegestaan. De heer Kooman dringt er op aan om transacties vlugger te doen verlopen en met name dat door de notaris met over drachtsakten meer spoed wordt betracht. De andere leden zijn het daarmee eens en verzoeken namens het gemeentebestuur daar. over een brief aan de notaris te richten. Weth. op den Brouw zegt tenslotte dat er veel grond nodig is voor gemeenelijke doeleinden en dat compensatie voor gebrui kers wel heel moeilijk zal zijn. De voorzitter deelt mede, dat op 24 juni 'n excursie naar het pompstation van de water leiding maatschappij „Tholen" wordt ge organiseerd, waartoe alle leden worden uit genodigd. RONDVRAAG De heer Koopman vraagt of er overeen komst is bereikt over de beweiding van het industrieterrein, waarop bevestigend wordt geantwoord. Hetzelfde lid vraagt hoe afrastering plaats vindt van onteigende grond, waarop de voorzitter antwoordt dat zulks volgens bestek zal geschieden. STREEKBIJEENKOMST Wethouder op den Brouw wijst er op, dat er in het eiland veel dingen voorkomen, waarbij het gewenst zou zijn, dat de ge meenten elkaar onderling polsen. Sint-Maar tensdijk is nu als kerngemeente aangewezen, maar spreker ziet de gehele streek als kerngebied en wil daarover dan ook met andere gemeenteraden spreken, zoals ook over andere streekaangelegenheden. Met na me zijn dat centrale ophaaldiensten, bus vervoer, enz. Daarom zou weth. op den Brouw het wel op prijs stellen, wanneer men zo nu en dan tot een streekvergadering zou kunnen komen van b en w's plus raadsleden van de eiland gemeenten. Er is wel een vereniging van b. s. en o„ maar daar hoort men toch zelden iets van. De voorzitter antwoordt, dat laatstge noemde vereniging toch reeds aandacht heeft geschonken aan een centrale ophaal dienst. Het bleek evenwel te duur te zijn. Ook de busdiensten werden besproken en daarop werd zelfs de aandacht van Middel burg gevestigd. Overigens wil hij aan de suggestie van weth. op den Brouw wel aandacht schen ken. Weth. Bazen meent dat men hard zal moeten werken om de nodige grond te krij gen, die straks nodig is voor demping van de watergang, enz. o.a. ook de grond in eigendom bij dhr. Heijboer en de fam. Potter. GRENSWIJZIGING? Wanneer het sportcomplex in de Pluim- pot een feit zal worden, aldus dezelfde wet houder zal het zo zijn, dat hiervan een gedeelte op grond van de gemeente Scher- penisse ligt. Het zou dus zo kunnen zijn, dat Scherpenisse 'n vermakelijkheidsbelasting kan heffen op 't Smerdiekse sportveld. Ver der zijn daar ook enkele woningen gepro jecteerd. Wanneer die daar gebouwd worden is het zo, dat moeder in de keuken zich op Scherpenisse grond bevindt en vader in de voorkamer ressorteert onder Sint-Maartens dijk. Is het daarom reeds nu geen tijd zich daar op te bezinnen en onderling tot grens wijziging te komen, alvorens dat plan wordt uitgevoerd De voorzitter wijst er in de eerste plaats op, dat de gemeente Scherpenisse geen ver- makelijkheidsheffing kent en dat hij ten tweede bang is voor grenswijzigingen waar van men niet weet, waar ze ophouden als men er eenmaal aan begonnen is. Raadslid van Zetten attendeert op het strandje aan Gorishoek. Het zou aanbeveling verdienen daar enkele rietmatten als afschei ding te plaatsen, waarachter men zich dan in badpak kan steken. De voorzitter acht dit het overwegen wel waard, maar vreest dat dergelijke matten Nog niet te oud St. Maartensdijk gaat spoedig grote werken aanbesteden Een thoolse dag" in Poortvliet Elf woningwetwoningen in St. Maartensdijk Spoedige bouw van medisch centrum in Scherpenisse Bejaarden gaan weer op reis Streek raadsvergaderinggewenst De eerste nieuwe geveild Een goed humeur is een bezit voor het leven. m ■,-J zonder toezicht zo verdwenen zijn, waarop de heer van Zetten interumpeert dat het elders toch ook mogelijk is. Verder is dhr. Van Zetten dezelfde me ning toegedaan als weth. op den Brouw omtrent een sctreekbijeenkomst van raads leden, omdat o.a. het gehele eiland toch bij deze industriekern betrokken is, ja spreker zelfs vreest dat het zonder de medewerking van de gehele streek moeilijk zal gaan. De heer Polderman zou het op prijs stel len, wanneer er afvalbakken op de markt werden geplaatst, opdat het zondags minder rommelig zal zijn. De voorzitter zegt dat er juist voor dat doel twee papierbakken zijn besteld. Hij hoopt dat daarin de zakjes gedeponeerd worden en dat de tenthouders daartoe ten slotte ook nog het hunne zullen doen om de markt opgeruimd te houden. Dhr. Polder man vraagt ook een lichtpunt voor de be woners aan de Veerweg. De voorzitter zegt dat zulks reeds is besproken in overleg met Scherpenisse om het dan ieder voor de helft van de kosten te laten doen. Er is prijsopgaaf gevraagd. Tenslotte zou dhr. Polderman het op prijs stellen, wanneer in de middag- of avonduren vergaderd zou kunnen worden. Daarna slui ting. Op 24 juni a.s. wordt voor de derde maal in Poortvliet een fokveedag gehouden voor de gehele streek. Het is evenwel nu al niet meer zo, dat alleen maar van „fokveedag" gesproken moet worden. Het gaat er naar uitzien, dat de organisatoren er een „thoolse dag" van willen maken, met niet alleen de gebruikelijke premiekeuringen van rundvee, maar tevens gecombineerd met een demon stratie van trek- en tuigpaarden. Door dit laatste mag ook de kring van te verwachten bezoekers wijder worden getrokken en zal men inderdaad kunnen gaan spreken van een „thoolse dag". Een dag, zoals vroeger misschien de paardenmarkten op ons eiland zijn geweest, een dag waarop agrarisch Tholen en St. Filipsland zich naar het aan gewezen punt spoedt, om te tonen wat door een vestandig beleid en met de moderne mid delen op het gebied van melk- en fokvee- verbetering is bereikt en anderzijds om te gaan zien, wat een vooruitgang op Tholen en St. Filipsland is te bespeuren op het ge bied van het fokvee, maar ook om vast te stellen, dat gelukkig het paarden-areaal in onze streek nog niet is uitgestorven, om getuige te zijn van de demonstraties door de „Éendrachtsruiters", die zich in een toe nemend ledental mogen verheugen. Immers, ook voor de ruitersport is een plaatsje op deze thoolse dag ingeruimd. Het „neusje van rund en paard" zal daar worden ge presenteerd. Op het programma van die dag komen we nog nader terug. De „nieuws brief" van de streekverbeteringscommissie, waarvan volgende week het vierde nummer gaat verschijnen, is vrijwel geheel aan het komende evenement te Poortvliet, gewijd. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in de week van 14 t.e.m. 20 juni 1959. zondag vm. 8.46 nm. 21.08 uur maandag 9.48 22.12 dinsdag 10.57 23.28 woensdag 12.15 donderdag 0.44 13.22 vrijdag 1.46 14.23 zaterdag 2.45 15.20 zondag 14 juni Eerste Kwartier te 6.22 uur. zaterdag 20 juni Volle Maan te 21.00 uur. BEJAARDENMIDDAG Dinsdagmiddag werd er in „Ten Anker" weer een bejaardenmiddag gehouden. Zoals altijd was het rond half drie weer een hele drukte voordat Mevr. v d. Velde-Herrebout deze middag opende en een welkomstwoord sprak. Begonnen werd met het drinken van een kopje thee, waarna juffr. E. Jansen het levensverhaal van een der oudjes voorlas, wat erg in de smaak viel. Voor de eerste maal werd er toen een hersengymnastiekwedstrijd gehouden tussen 5 dames en 5 heren, welke door de dames gewonnen werd. Daarna las mej. J. Engelvaart een Zeeuws verhaal voor, wat vooral ook door het goede voordragen erg leuk was. Na de pauze met koffie was er weer gelegenheid om spelletjes te doen, waarvan dan ook druk gebruik gemaakt werd. Sjoelen, dammen en dominospel deden de tijd voorbijvliegen. Het was dan ook spoedig 5 uur waarna de middag werd be sloten met de hoop, dat volgende maal een nog groter aantal oudjes aanwezig kan zijn. SCHIETWEDSTRIJD Zaterdagmiddag was er op de weide van de heer M. C. Friderichs een schiet wedstrijd op kleiduiven en lopend haas, ge organiseerd door de Thoolse jagersvereni ging. De wedstrijdleider W. A. Gaakeer riep de jagers een woord van welkom toe en hoopte op een prettige, sportieve strijd. De uitslag voor de korpsen was 1. Zevenbergse hoek 520 punten 2. Tholen 520 punten 3. Steenbergen met 485 punten Van de wedstrijdprijzen behaalde de heer B. W. Hendrikse uit Yerseke de 1ste prijs. 2. J. C. Koopman: 3. J. Bouwman; 4. Th. Jacobs; 5. W. Gaakeer; 6. A. C. Maas; 7. M. Krabbex. Vrije baan 1ste prijs met medaille H. Poot. 2. A. Maas; 3. J. Bouwman; 4. A. Hul- bregts; 5. M. Koenraad; 6. J. Kooyman 7. R. W. Hendrikse. De voorzitter der vereniging de heer M. Buys reikte de diverse prijzen uit van deze zeer sportief gespeelde wedstrijd en sprak de hoop uit volgend jaar allen weer op Tholen terug te zien. WEDVLUCHT op 7-6-'59 van de „Trouwe Duif" vanaf Troisdorf. Afstand 220 km. G. Soomers 1, 8, 25; L. Laban 2, 9, 19, 32; M. de Groot 4, 10; Fr. Koppenhol 3, 34; A. de Jonge 5, 20; A. Burgers 6; A. Wage- maker 7, 11, 15, 16, 21, 23, 29, 31, 36; P. de Boeff 12; J. Praat 13; Joh. Deurloo 14; D. Jansen 17, 26, 28; M. Tazelaar 22; M. Moeliker 18, 35; v. d. Linde 24, 38; L. Jansen 27, 30, 33; B. Kegge 37. BURGERLIJKE STAND van 3 t.e.m. 10 juni 1959 Huwelijksaangiften 4 juni 1959: Henricus Johannes Maria van Tillo, 24 jaar, havenarbeider, wonende te Tholen en Dina Cornelia Schot, 25 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. 4 juni 1959; Jacobus Schot, 23 jaar, ha venarbeider, wonende te Tholen en Johanna van Dijk, 16 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. 9 juni 1959; Adrianus Jan van der Hoe ven, 60 jaar, burgemeester, wonende te Tholen en Hendrika Wilhelmina Kappers, 48 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. Overleden 6 juni 1959; Apolonia Anna van Pagee, 81 jaar, zonder beroep, w.v. J. Geluk, wonende te Tholen. H sü

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1