EENDRACHTBODE de zinnige Uitgebreide collectie Z0MERJAP0NNEN Dan maar zo! RAN G de msnapeunfr van demste Wig. Sporthoekje dit is 15c JAARGANG No. 28 5 JUNI 1959 TWEEDE BLAD RAADSVERSLAG STAVENISSE. Grondverkoop voor bedrijfsuitbreiding. Premie voor fokveedag - Niet eens met advies van g.s. omtrent havenafsluiting. Nooit meer angst voor brandend maagzuur *- Deze week speciale aanbieding grote maten Diverse dessins maten 38 t/m 52 Voor de balie Boekbespreking Na opening van de te Stavenisse op vrij dagavond 29 mei jl. gehouden voltallige openbare raadsvergadering complimenteerde de voorzitter notulist M. K. de V/ilde voor zijn uitvoerige weergave van de vorige raadszitting. Bij de ingekomen sukken was een besluit van de Minister wan Maatschap- lijk Werk, waarin een subsidietoekenning vervat voor de thoolse Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzorging tot een bedrag van 1600, Aan het daarvoor in aanmerking komende gemeente-personeel wordt voor het jaa!r 1959 een duurtetoeslag verstrekt overeen komstig de rijksregeling. Gedeputeerde Staten van Zeeland schrij ven geen bezwaren te hebben tegen de auto toelage voor de gemeente-ontvanger voor ten hoogste 2500 kilometer tegen 11 Yi cent per kilometer wat neerkomt op 287,50. De raad heeft in vorige zitting besloten 250,te vergoeden en ziet geen aanlei ding dit te veranderen. De heer Klippel vraagt of die 2500 kilometer voor de twee gemeenten geldt. De voorzitter antwoordt dat Sint-Annaland is afgevallen, omdat daar geen goedkeuring op werd verkregen, maar alleen vergoed mag worden door de ge meente, waarin de ontvanger niet woon achtig is. Allen kunnen zich met het stand punt van b en w verenigen om het bij de reeds eerder toegezegde 250,te laten. VERHOGING VOOR DE WETHOUDERS Gedeputeerde staten vragen de mening van de raad omtrent een voorgestelde ver hoging van het honorarium voor de wet houders. B en w zijn van oordeel dat het in ver band met de ontwikkeling van t bezoldi- gingspeil in de afgelopen jaren en omdat de taak van de wethouders zeer in omvang is toegenomen, de voorgestelde herziening ge wenst is. Voor Stavenisse stappen de wet houders van een jaarwedde van 590 naar 840 (beneden de 2000 inwoners). De heer Nortier verklaart er in principe niet tegen te zijn, maar informeert wan neer deze jaarwedde laatstelijk werd ver hoogd. Geantwoord wordt dat zulks in 1954 het geval is geweest. De heer Nortier vindt dan een verhoging van 65% niet gering, integendeel, dat per centage is nogal aan de hoge kant. De voorzitter meent dat deze vergoedin gen al eerder herzien hadden moeten wor den, c.q. dat de basis in 1954 te laag bleef. Alle leden kunnen zich hierna met de voor gestelde verhoging verenigen, waarbij de heer C. Priem opmerkt het niet eens aan de hoge kant te vinden en weth. Moerland acht het nog gelukkig, dat de voorzitter vaak bereid is om 's avond verschillende werkzaamheden af te doen. De voorzitter gelooft dat er naar wordt gestreefd een landelijke uniformiteit in dit opzicht te krijgen. VOOR DE FOKVEEDAG Van de Centrale Commissie Fokveedag Eiland Tholen is een verzoek binnengeko men om voor de te houden fokveedag op 24 juni a.s. een subsidie te mogen ontvangen. B en w zijn van oordeel, dat hiermee een streekbelang wordt gediend en stellen daar om voor een subsidie van 25,te ver lenen. De heer Nortier zegt het niet goed te kunnen beoordelen of dit nu echt zo be langrijk is. Men moet z.i. wel voorzichtig zijn met allerlei subsidie-toezeggingen. Weth. Moerland ziet het als een streek belang. De streek is gediend met goed fok- vee en zo'n fokveedag is mede een stimu lans om goed fokvee te krijgen. Wij zijn er ook mee gediend een goede kleermaker in onze gemeente te hebben, zo poogt weth. Moerland zijn standpunt nader te illustreren. De heer Klippel geeft daarop nog een des kundige toelichting op doel en streven van de Fokveedagen en de wenselijkheid van verbetering der melk- en fokveestapel, waar. bij dhr. C. Priem interumpeert het betreu renswaardig te vinden, dat toch de goede melk eerst naar de fabriek moet en daar voor mindere kwaliteit terugkomt voor de consumptie. Alle leden kunnen zich noch tans met de voorgestelde bijdrage verenigen. Daarentegen wordt het verzoek van de Stichting geestelijke volksgezondheid om een subsidie, afgewezen. Gewijzigd wordt het algemeen ambtena ren reglement dezer gemeente in verband met toetreding tot de I.Z.A. regeling Zee land. GRONDVERKOOP VOOR BEDRIJFSUITBREIDING Door garage Mol is een verzoek inge diend de grond in de Kerkweg, waarop het gemeentelijk opslagplaatsje is ondergebracht te kopen voor uitbreiding van zijn bedrijf. De heer Mol wil daar namelijk een bedrijfs ruimte vestigen voor tractoren, combines en andere landbouwmachines, waar deze thans voor reparatie veelal op de openbare weg geparkeerd moeten blijven. Het betreft 256 m2 grond waarvoor dhr. Mol bereid is 2.50 per m2 te betalen. Op die grond staat nog een gebouwtje van de gemeente dat momenteel voor 60,per jaar wordt verhuurd. Dit zal gesloopt moeten worden. Door b en w is aan de districtsopzichter, dhr. Jasperse gevraagd dat gebouwtje te taxeren. Deze ambtenaar meent dat een vraagprijs aan dhr. Mol van 600,billijk is, waarmee laatstgenoemde dan ook ak koord gaat. B en w stellen voor om be doelde grond voor genoemde prijs te ver kopen en voor het gebouwtje 600,te vragen. De heer C. Priem wijst er op, dat in een vorige vergadering voor grond achter 't Bos nog 3.50 per m2 is gevraagd. Weth. Moerland wijst er op, dat die grond bouwterrein betrof, vallend in het uitbreidingsplan. De grond die dhr. Mol wil kopen staat in het uitbreidingsplan niet als bouwgrond aangegeven. Bovendien kocht men na de ramp van dhr. Mol 1400 m2 grond tegen 2.50. En tenslotte is dhr. Mol ook verplicht het gebouwtje dat zich daar nog op bevindt te kopen, wat voor hem niet meer dan sloopwaarde heeft. De heer C. Priem vraagt wat het ge bouwtje nog oplevert, waarop wordt ge antwoord dat men er 60,per jaar van heeft. De huidige huurder zal door dhr. Mol elders worden gecompenseerd. De heer Nortier vindt de prijs voor dat stevig gebouwtje niet zwaar. Het zal voor dhr. Mol, die het moet slopen ongetwijfeld meer dan genoeg zijn, maar voor de ge meente is die prijs aan de lage kant, evenals een grondprijs van 2.50 per m2, mede gezien de prijs die soms voor bouwgrond betaald moet worden en dhr. Mol maakt hier toch in de praktijk gebruik van als of het officiële bouwgrond was. Weth. Moerland vindt dat men die grond niet als bouwgrond mag classificeren, want er mogen geen woningen op gebouwd wor den. De heer C. Priem zegt er zich alleen mee te kunnen verenigen omdat het hier bedrijfs uitbreiding betreft en mogelijk verruiming van de werkgelegenheid. Weth. Moerland vindt ook, dat men bedrijfsuitbreiding in de hand moet werken en niemand van de leden wil hem in dit opzicht tegen spreken. Dhr. Potappel vraagt of er een bepaalde rooilijn aan verbonden is, waarop de voor zitter bevesigend antwoordt. Er zal zelfs een speciale vergunning voor moeten wor den verstrekt. Dhr. Nortier kan er niet zo maar over heen stappen. Men moet toch ook billijk blijven met de grondprijs tegenover anderen. Wanneer het bij het publiek bekend was geweest, dat dit terrein te koop was, waren er wellicht meer gegadigden voor. Weth. Moerland zegt dat het helemaal niet te koop was, maar dat men nu dit zich voor doet wel bereid is tot deze verkoop. De voorzitter waarschuwt dat men niet te hal- starrig moet zijn in dit opzicht, anders zou zo'n bedrijf wel naar een andere gemeente kunnen verhuizen. Weth. Hage acht het gevaar van ver plaatsing naar elders helemaal niet zo denk beeldig, wanneer de aanvrager hier niet voldoende «medewerking kan krijgen. Hij zou het een grote handicap vinden, wan neer een dergelijk bedrijf hier zou verdwij nen, inzonderheid voor de agrariërs. Bovendien blijft ook het geld in de ge meente. Dhr. Nortier zegtstel dat we industrie terrein hadden in de gemeente, zouden we dan ook tegen die prijs kunnen verkopen. De voorzitter dat zou aanmerkelijk duur der zijn, maar we zouden het goedkoper moeten stellen om de vis aan de haak te kunnen slaan. Hij zou graag zien, dat er zo'n gegadigde eens kwam opdagen. Men zou dan zeker alls mogelijke faciliteiten moeten verlenen. De heren C. Priem en Nortier blijven de grondprijs te laag vinden, al wil eerstgenoemde niet tegen stemmen omdat het hier om bedrijfsuitbreiding gaat. Bij stemming is dan ook alleen de heer Nortier tegen de voorgestelde verkoop. De andere leden stemmen voor. Hierna deelt de voorzitter mede dat her haaldelijk oproepen zijn geplaatst voor een grafdelver, maar dat niemand is komen op dagen. Nu wordt het door de gemeentebode Smits verzorgd. Voorgesteld wordt hem daarvoor een tegemoetkoming in kleding- geld te verstrekken. De heer Nortier vraagt of hiervoor een post op de begroting staat, wat de voorzitter bevestigend beantwoord. Er word 7,50 per geval uitbetaald. De raad kan zich met de toekenning van het kledinggeld verenigen. machines dan nog nodig zijn, dan is er wel een uitweg te vinden. Op een vraag of al formulieren verkrijg baar zijn voor de zout-naschadevergoedin- gen van woningen, enz. wordt geantwoord dat zulks per 1 juli het geval zal zijn. De heer Nortier heeft gelezen dat een financieel ambtenaar is benoemd voor de gemeenten Poortvliet, Scherpenisse en Sta venisse. Hij vraagt of het nog gelukt is voor de destijds besproken bezoldiging, (Advertentie Ingez. Med.) RANG RONDVRAAG De heer A. J. Priem zegt b en w erkente lijk te zijn voor het aanbrengen van de trap aan de Molendijk. De heer J. L. Potappel wijst er op, dat het havenplateau voor een deel in beslag wordt genomen door machines t.b.v. de aannemersfirma Snepvangers. Hij vraagt of dat ook nog het geval zal zijn, wanneer a.s. najaar suikerbieten zullen worden aan gevoerd. Dan zouden er wellicht moeilijk heden ontstaan. De voorzitter antwoordt dat toestemming is verleend aan de firma Snepvangers tot 1 oktober. Mochten die waarop de voorzitter bevestigend antwoord. Verder zegt de heer Nortier het advies van gedeputeerde staten met betrekking tot de afdamming van de haven te hebben ge lezen. Denken b en w daaraan nog iets te doen. De voorzitter merkt op, dat het advies dus is om de haven af te dammen. Hij zal hieromtrent en over hetgeen b en w nog willen doen in een besloten zitting nadere mededelingen doen. De heer Nortier wil alvast stellen, dat het advies hem bepaald niet voor honderd procent bevredigd en die stelling blijkt door b en w te worden gedeeld. Daarna sluiting. Brabants elftal verloor van Zeeuwen Zaterdag jl. werd te Rilland de wedstrijd gespeeld tussen een geselecteerd Brabants en Zeeuws elftal uit de zaterdagmiddag afdelingen. Waar Tholen in de competitie nog altijd bij West Brabant is ondergebracht deed zich het merkwaardig geval voor, dat in het Brabants elftal vier Zeeuwen mee speelden, allen leden van de voetbalvereni ging „Smerdiek". Het waren keeper Verjaal, spil Zwagemaker, linksbinnen Kees van de Hoek en linksbuiten Van de Rhee. De Smerdiekenaars stonden in deze prettig ver lopen partij zeker niet van achter bij hun collega's. Inzonderheid Bert Zwagemaker behoorde tot de besten van het veld, maar ook Verjaal en Van de Rhee konden uit stekend mee, terwijl Kees van den Hoek ditmaal niet in zijn beste vorm stak. Tot doelpunten van deze Zeeuwen in het als D maar Rennies bij de hand hebt. - 'n Wonder, wat Rennies voor U doen. En dadelijkDe snerpenste pijnen worden onmiddellijk gedoofd, hoe hardnekkig Uw kwaal ook is. Een zegen, dat er zo'n. af doend middel bestaat. Als beproefd erkend en geroemd door duizenden zuurbrand-lijders. Zeeuwse doel geschoten, is het niet geko men, al werd de basis van 't eerste doelpunt wel door Van de Rhee gelegd door zijn af gemeten voorzet. Na negentig minuten was de stand 2 - 2 na een 1 - 1 gelijke ruststand. Er moest worden verlengd; toen Zeeland sterk in het offensief en na enkele minuten werd het winnende doelpunt gescoord en daarmee deze sportieve ontmoeting, waarbij ónze Zeeuwen het best deden, beëindigd. DE COMPETITIE Tegen een zeer onvolledig staande afde lingsleider Good Luck 2 wist WHS het toch niet tot winst of gelijkspel te brengen. Het werd na een aanhoudende druk van WHS op het Raamsdonkse doel, waarbij echter opnieuw de gevaarlijke schutter onbrak een 1-0 zege voor de thuisclub. Nummer twee op de ranglijst SSC 2 bracht het er tegen BWR beter af door weliswaar met klein verschil te winnen, maar dan toch door de 3 - 2 zege de punten thuis te houden. The Gunners 2 en Seolto 2 die zich beiden in de middenmoot op de ranglijst bevinden hebben de punten maar broederlijk gedeeld 2-2. In de 3e klasse A werd alleen WHS 2 Zwaluwse Boys 2 gespeeld met een dikke zege (3 - 6) voor de gasten, waarmee de Zwaluwen de degradatie definitief hebben overgelaten aan Kogelvangers 2, al valt er in die afdeling praktisch niet meer te de graderen. DE VERWACHTING In de 2e klasse A speelt SSC tegen WHS en mag op winst rekenen. BWR kan thuis Sprang 2 ook wel kloppen. In de 3e klasse gaat WHS 2 nu op zijn beurt naar Lage Zwaluwe en moet daar op verlies rekenen, hoe gering het verschil in het veld ook mag zijn. Voor de Politierechter te Middelburg stond vorige week terecht P. W. M. vee handelaar te Scherpenisse voor een ruzie met de landbouwer C. M. K. eveneens aldaar. M. zou K. hebben mishandeld na een ruzie tussen twee zoons van K en één zoon van M. De ruzie was in een café begonnen, deelde getuige W. mee. Hij had tenminste „moord" horen roepen en was snel naar buiten gegaan, waar K. met een hand aan zijn schouder stond te wrijven. „Zijn klompen stonden wat verder af en die heb ik bij hem gebracht", verklaarde de getuige verder. „Toen zei K. mij, dat hij in de rug gestoken was, maar ik kon ner gens bloed ontdekken." Hij zag verdachte M. op de fiets wegrijden. M. verklaarde dat noch hij noch zijn zoon een vinger naar K. hadden uitgestoken. „Wie heeft er dan wel geslagen vroeg de politierechter. „M. of zijn zoon, dat weet ik niet precies", was het antwoord van K. Verdachte M. merkte op, dat de twee zoons van K. onophoudelijk probeerden zijn zoon op de kop te geven. „Wanneer een eerlijk mens als K. niet weet wie hem geslagen heeft, weet ik het ook niet", zei de officier en verzocht vrij spraak, waarmee de politierechter instemde, die K. op het hart bond zijn zoons wat te kalmeren, opdat het ruziemaken afgelopen zou zijn. In de aanvaringszaak tussen de m.s. „Rijn- schelde" en het m.s. „Henri", welke een en andermaal voor het Kantongerecht in Tholen werd behandeld, werd door de kan tonrechter mr W. E. van Vloten in een buitengewone zitting te Zierikzee uitspraak gedaan en daarbij de schipper van de Rijn- schelde, de heer F. de R. vrijgesproken. Hem was tenlaste gelegd niet de juiste wal te hebben gehouden en daardoor de aanvaring met de „Henri" te hebben veroorzaakt. De Officier van Justitie, mr Schenkenberg van Mierop had tijdens de laatste zitting te Tho len reeds op ontslag van rechtsvervolging aangedrongen. DOORBRAAK IN DE DELTA Onder deze titel verschijnt binnenkort een roman over het eiland Flakkee en de Zuid hollandse Delta, door K. Norel. Door de uitvoering van het Deltaplan beleeft de be volking van Flakkee revolutionaire veran deringen. Nu de mensen niet langer een streng afgesloten gemeenschap vormen, maar het eiland na voltooiing van het Deltaplan en door de onstuimige ontwikkeling van Rotterdam straks een deel wordt van Euro poort, raken oude en hechte tradities los en wordt een nieuwe geest vaardig. Norel, die bijna vijf en twintig jaar ge leden debuteerde met een Zuiderzeeroman, 't Getij verloopt, heeft nu dit onderwerp aangegrepen om uit te beelden welke ge volgen deze revolutionaire omwenteling zal hebben voor de bevolking van een eeuwen lang zeer afgezonderd eiland als Flakkee, die een sterk eigen stempel draagt. Hij geeft hier de geschiedenis van het gezin Vroegindewey, die tegelijk de ge schiedenis van Flakkee is, van de ramp in '53 af totdat de dammen en de wegen klaar zijn en de verstedelijking in volle gang is. Uiteraard grijpt hij hierbij op de feiten vooruit. De wetenswaardigheden omtrent het Del taplan en de blik in de toekomst die de auteur geeft, maken dit jongste boek van Norel wel bijzonder actueel. DAGBOEK VAN EEN SPASTISCH MEISJE Naar wij vernemen is er onder de titel „Ook ik wil graag leven" een dagboek van een spastisch meisje verschenen. Een 21- jarig Noors meisje, Rikke Steenbuch, be schrijft hierin haar levensgeschiedenis. Zij is volkomen verlamd en kan spreken noch schrijven. Haar boek heeft zij gedicteerd, doordat zij met haar linkerhand, die zij een klein beetje kan bewegen, letter voor letter heeft aangewezen op een groot alfabet, dat voor haar op tafel ligt. Ze spreekt in haar dagboek uit naam van alle zieken tot ons. Haar leven is een voor beeld, hoe de geest over de stof kan triom feren. Het boek is in alle Scandinavische landen verschenen en verschijnt nu ook in ons land. Ekele foto's van de schrijfster verduidelijken de tekst. Dr. E. Pereira-d'Oliveira, arts te Bussum, schreef een introductie voor de Nederlandse uitgave. 114 PAUL BRICKHILL De levensgeschiedenis van Douglas Bader de Engelse piloot zonder benen Enkele seconden later schoot hij op een derde, die met zwarte rookstreep en een straat glycol achter zich aan omlaag dook. Daarna joeg hij achter een vierde vijnad aan, dwars door een wolk heen, en hij schoot pas toen hij er vlak achter zat. Een oranjekleurige steekvlam sprong uit de cockpit en als een fakkel stortte het toestel omlaag. Dat was: één vernietigd en drie beschadigd. Toch zette hij maar één sterretje in zijn logboek, de aangeschoten vijanden telden niet meer mee. Toen hij een paar dagen later met Dundas en Johnson van een raid terugkeerde, schoot hij omlaag naar een eenzame 109. De Duitser zag hem komen, dook weg en klom toen weer steil omhoog. Toen Bader hem de pas wilde afsnijden, trok hij z'n toestel zo abrupt op, dat hij een „black out" kreeg en, als een oud mannetje in zijn cockpit hangend, enkele ogenblikken niets meer kon zien tot hij de stuurknuppel naar voren bewoog en de grijze waar voor zijn ogen wegtrok. Toen zag hij nog niets, want de Duitser was weg. Maar na de landing op Tangmere kwamen Dundas en Johnson op hem afgerend. „Goeie genade, overste!" zei Dundas opgewonden. „Dat was verrékt goed schieten!" „Waar heb je 't over?" gromde Bader, die geen notie had wat Dundas bedoelde en argwanend dacht dat ze hem op de hak wilden nemen. „Die 109 natuurlijk!" riep Dundas. „U was zeker vierhonderd meter van hem vandaan toen die mof eruif sprong." „Wat Hij riep de ander ongelovig aan. „Man, ik heb niet eens geschoten." Geen van de anderen had geschoten, want de pleisters zaten nog altijd voor de vuurmonden. En toch was die Duitser eruit gesprongen! Bader schreef toen in zijn rapport over het gevecht: „Een Me. 109 vernietigd. Door hem aan het schrikken te maken. Bevestigd!! Twee vlie gers waren getuigen." Groep bewaarde een akelig stilzwijgen, dat wel een scherp contrast vormde met de pret, die ze op Tangmere over het geval hadden. De wing werd nu uitgerust met Spitfire Vb's inplaats van de II's. De Vb was sneller, kon hoger stijgen en had een 20 mm kanon in de punt van elke vleugel. Iedereen was er enthousiast over, behalve Bader die er plotseling een dogmatische afkeer voor ontwikkelde. Hij was van mening dat de kanonnen niet deugden omdat ze de vliegers er toe zouden brengen van grote afstand te vuren in plaats dat ze trachtten dicht bij de vijand te komen. Dit keer had hij het bij het verkeerde eind, maar toegeven... ho maar! Hij was als een knorrige, ouwe kolonel en foeterde eigenwijs tegen Holden, Tur ner, Douglas en tegen ieder ander, die kanonnen boven machinegeweren prefereerde. In de conferenties van de Groep kwam hij telkens bij Sailor Malan, Leigh-Mallory en zelfs bij de Chef Staf, Sholto Douglas, met z'n af wijkende zienswijze aandragen, maar het hield hem niets: de wing moest met Vb's vliegen.* Toen de nieuwe toestellen arriveerden, telkens een of twee tegelijk, gaf hij ze eerst aan Turner's squadron, dat altijd boven in de formatie zat, en derhalve de snellere Vb het hardst nodig had. Toen kreeg Holden's squadron ze en tenslotte 616 Squadron, waarmee hij al tijd de wing leidde. Koppig vertikte hij er zelf mee te vliegen. Zijn manier van toewijzen was volkomen juist, want een formatie-leider behoort het langzaamste toe stel te vliegen omdat hij het tempo bepaalt en de an deren in staat moeten zijn hem bij te houden zonder te veel brandstof te gebruiken doordat ze het hoogste toe rental moeten draaien. Niet alle leiders gingen op die manier te werk, al zou Bader precies zo hebben gedaan als hij het kanon wél had willen aanvaarden. Tenslotte kreeg hij een Va... met machinegeweren. Het weer werd slechter en de vliegers kregen weer 's tijd om in de naburige plaatsen wat vertier te zoeken. Bader ging altijd met een groep op stap en eiste dan van Holden, Turner, Dundas, Johnson, Crowley-Milling dat ze met hem meegingen, ook al hadden ze er geen zin in. Hij vond het verschrikkelijk alleen te zijn en was graag het centrum van een kleine hofhouding, zonder zich er voor te interesseren wat anderen daarvan dach ten. Gewoonlijk waren ze graag in zijn gezelschap: ze konden zich moeilijk aan zijn sympathieke persoonlijk heid onttrekken. Toen het weer beter werd en de sweeps hervat konden worden, bleek dat de Messerschmitts een nieuwe tactiek hadden uitgewerkt. Ze attaqueerden de Bijenzwerm nu bij voorkeur wanneer deze op de terugweg was en dus nog maar weinig brandstof in de tanks had. Bij wijze van tegenmaatregel werd besloten de terugkerenden een verse wing tegemoet te zenden en zo gebeurde het dat op 19 Juli de Tangmere wing als een troep wilde wol- op een niets vermoedende zwerm 109's omlaag schoot. Baders eerste vuurstoot deed een 109 vlammend om laag storten; zijn tweede „straal" deed stukken van een andere Duitser spatten en toen de Messerschmitts ont steld uit elkaar stoven, zag hij zijn kogels de romp van een derde vijand treffen. In slechts, enkele seconden was de strijd gestreden, stortten een stuk of zes Messer- schmittsomlaag en vluchten de overigen naar Frankrijk terug. (Wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 5