HISTOR de meest complete HISTOR Moeder *3*5;- doe-het-zelf schilders-uitrusting Fa. G. J. van Popering Exorneti doen Huidgenezing met actieve,beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten STAVENISSE OUD -VOSSEMEER Puistjes verdrogen door Purol-poedet ST. ANNALAND PREDIKBEURTEN Jaag die ondragelijke Rheumatiek uit Uw leden. Voor iedere kamer de juiste meubelen PIET VAN TILBURG Tel. 5467 - Bergen op Zoom Weerpraatje KERKNIEUWS 4 Mei in jaren niet zo droog BABYDERM ADVERTENTIES werk HISTOR KWASTPLAMUUR In bussen. chauffeurs „Japora" Drog. W, Tange Histor hoogglans, Histormat muurverf, Histor zijdeglans, maakt 't mooier! SCHILDERSBEDRIJF Weststraat 274 - Scherpenisse nog een keer in de bossen gerust, om de meegekregen lunchpakketten te verorberen. Nu ging het op de Hollandse grens aan na eerst nog verschillende grote stuwdam men in de Maas gezien te hebben. En een schoolreis zou geen reis zijn als er geen speeltuin bezocht werd. Die werd al wat dichter bij huis, nl. in Oosterhout op gezocht. Na hier nog een uurtje te hebben doorgebracht ging het om 7 uur voor de laatste étappe huiswaarts, waar men om ongeveer 8 uur arriveerde. Moe maar zeer voldaan over de prachtige reis. Nog een welgemeend hoera klonk uit alle kelen op de markt voor de beide chauffeurs van fa. v. d. Klundert voor hun prima vakmanschap op de wegen. De orga nisatoren kunnen op een uitstekend geslaag de reis terugzien. OP REIS De Ned. Herv. Meisjesvereniging „Soli Deo Gloria" maakte vorige week woensdag onder leiding van ds. J. den Hoed, mevr. A. van Berkel en mej. N. v. d. Jagt haar jaarlijks uitstapje naar Rotterdam, waar in de Prinsenkerk de bondsdag van Herv. Geref. Meisjesverenigingen in Nederland werd gehouden. De meisjes leverden zelf ook een aandeel in het porgramma, door in de kerk o.a. enige liederen in koorzang ten gehore te brengen. Na afloop van de meisjesdag werd er 's middags een boottocht gemaakt door de Nieuwe Waterweg naar Hoek van Holland, waar gelegenheid was om zich te vermaken aan het strand. Na nog een paar uur genoten te hebben in de uitspanning „Drievliet" te Rijswijk, werd de terugtocht naar Zeeland weer aanvaard. Om ruim 10 uur arriveerden de meisjes weer behouden in Tholen, terugziende op een heerlijke dag. UITVOERING „CONCORDIA" EN „TREMOLANDO" Zaterdagavond organiseerde het comité „Openluchtspel" een avond in het bosje bij de molen, verzorgd door de muziekver eniging „Concordia" en de mandolineclub „Tremolando". Begunstigd door het mooie weer waren een groot aantal luisteraars naar buiten gelokt, temeer daar de toehoorders er rustig bij konden zitten op de daarvoor bestemde banken. Eerst gaf „Concordia" een concert o.l.v. dhr. Verswijveren en daarna „Tremolando o.l.v. dhr. D. Burgers afgewisseld met en kele zangnummers. Een en ander viel bij de toehoorders zeer in de smaak, gehoord het applaus wat telkens opklonk. Jammer was vooral in het begin dat de jeugd zo rumoerig was. Na afloop sprak dhr. A. v. Elsacker nog een slotwoord, waarbij hij de hoop uitsprak dat er a.s. zaterdagavond op de rolschaatsen show zeker zoveel bezoekers zouden zijn, THOOLSE ORANJEVERENIGING In 'n bestuursvergadering van de Oranje vereniging welke op donderdag 21 mei werd gehouden, werd besloten de uitgestelde pro grammapunten van Koninginnedag af te werken op zaterdag 27 juni a.s. Verkeersspel voor personen van 16 jaar en ouder des avonds om 7.00 uur. Melden om kwart voor zeven onderaan de Stoof- straat, wie na kwart voor zeven zich aan meldt, kan helaas niet meer meedoen. Het verkeersspel wordt gehouden voor de categorie a) bromfietsen en b) rijwielen zowel dames als heren. De lampionoptocht wordt gehouden om 9.00 uur, lampions zijn die avond nog verkrijgbaar op de markt a 0,25 per stuk. Om half negen zal de trekking van de verloting plaats vinden. Deze gaat nu onherroepelijk door, ook al zou het weer slecht zijn. Door het slechte weer op Koninginnedag zijn nog niet alle loten uitverkocht. Op zaterdag 20 en 27 juni zullen U nog rollen worden aangeboden a 0,25 waarbij O dan weer een lot cadeau krijgt. Stel het bestuur niet teleur en help het nog even van de laatste loten af. De op brengst is bestemd voor de Oranjever. Tevens zegt hierbij het Oranjebestuur alle medewerkers hartelijk dank voor hun me dewerking op 30 april, daar alles ondanks het slechte weer toch voortreffelijk was ge regeld en werd afgewerkt. WEDVLUCHT VAN TROISDORF „Trouwe Duif" 220 km. 16 mei 1959 G. Soomers 1, 2, 5, 10; A. Wagemaker 3, 4, 6, 12, 15, 21, 32, 38; P. den Boef 7, 37, 41; L. Laban 8, 9, 11, 26, 28; V. Laban 13, 31; L. Jansen 14, 23, 24, 42, 43; H. Cornelisse 16; A. de Jonge 17, 34, 39; J. Praat 18, 49; D. Jansen 20, 22, 30; J. Deur- loo 25, 35; A. Burgers 27, 29; R. de Groot 33; Koppenhol 36; P. Kegge 40, 44, 46; Zachariasse 45. opgeschrikt door hulpgeroep. Ze spoedde zich naar de oude weduwe toe en trof haar zittend op de grond rondom in de vlammen. Ze ondekte tevens het petroleumstel, dat omgevallen naast de hoogbejaarde vrouw lag. Samen met dokter Duinker, die juist in de straat was, werden de vlammen ge doofd, de weduwe was er erg aan toe. Ze moest met vrij ernstige brandwonden per auto naar het ziekenhuis worden vervoerd. NCVB Op 20 mei hield de NCVB haar maande lijkse vergadering met als spreker dokter H. ter Haar van Kapelle-Biezellnge. Zijn onderwerp was „Geloof en ziekte". De laatste jaren wordt steeds meer verband gezocht tussen de geestelijke en lichamelijke gesteldheid. Alles veranderd in het leven, ook de mensen. Gezondheid is gedefinieerd een geestelijk en lichamelijk evenwicht, ziek zijn daarentegen het gestoorde daarvan, wat meestal veel dieper ligt dan men denkt. Men moet en mag niet in doffe berusting die tegenslag aanvaarden, maar alles aan grijpen wat in de natuur door God ge schapen is en die ook de kennis schenkt om tot genezing te gebruiken. Na de pauze werden verschillende vra gen gesteld over inenting. Wanneer men de voordelen van de veranderde hygiënische levensomstandigheden benut, neem bijv. de waterleiding, dan is men moreel verplicht tegenover zijn medemens ook gevolg te geven aan de inentingen nodig door de veranderde omstandigheden. Na het zingen van ps. 891 en 8 eindigde dokter ter Haar met dankgebed. OP WEG NAAR HET WERK Toen de heer Abr. van Elsacker zich donderdagmorgen per scooter naar zijn werk begaf, kwam hij door het springen van een band zodanig te vallen, dat hij enkele kneu zingen en ontvellingen opliep, waardoor doktersbehandeling noodzakelijk was. Intern heeft het kerkgebouw dus eveneens een hele verandering ondergaan en geeft een veel monumentaler indruk dan tevoren. Uiterlijk is het weer een kruiskerk geworden, zoals het gebouw aanvankelijk is geweest en vormt het met het nieuwe verenigings gebouw een veel fraaier geheel dan ooit verwacht is door de inwoners. Menigmaal werd er gemompeld: wat moet daar van te recht komen. Het lijkt ons dat architect Kooij met zijn ontwerp zeer geslaagd is en dat de uitvoering tot tevredenheid is ver lopen. Wanneer het kerkplein opgeknapt is, zal de indruk van het dorpscentrum grootser zijn. Maar dan zal het zwarte ijzeren hek, hier en daar verbogen, elders wat verroest, dienen plaats te maken voor een heel wat aantrekkelijker en lagere afscheiding. Alles bij elkaar staat het nu reeds vast, dat deze overigens veel geld vergende ver- en uit bouw der Ned. Herv. Kerk zeer geslaagd genoemd kan worden. DUIVENSPORT De uitslagen van de wedvlucht vanaf Koblenz luidt voor „De Zwaluw" als volgt: A. Rijnberg 1, 19; Anth. van Daalen 2, 3, 7, 14, 22; Adr. Lindhout 4, 9, 27, 29, 48, 50; A. v. Treijen 5, 17, 25, 36, 44; J. Nuts 6, 24; C. Timmermans 8, 34; W. Burgers 10, 18, 26; A. Douw 11, 38, 46; N. v. d. Houten 12, 42; J. Tholenaar 13, 16, 20, 31; 40, 43; C. A. Boogaart 15, 28, 39, 49; G. Hoek 21; G. Havermans 23, 35; M. v. d. Zande 30, 47; W. de Leeuw 37; P. van As 41; I. Berkey 45. TOCH EEN BELONING In een der vorige nummers werd een bericht opgenomen over het vinden van een enveloppe met meer dan f 100,die door de vindster prompt werd terugbezorgd aan het in de enveloppe vermeld adres. Nader vernemen we dat dit geld was ver loren door een chauffeur van de melkfabriek, waarvan Leentje en Catrientje Rijstenbil Cd inmiddels een beloning ontvingen. Huidzuiverheid - Huidgezondheid BURGERLIJKE STAND van 20 t.e.m. 27 mei 1959 Geboren 23 mei 1959 Huberdina Jacoba, d.v. Jacob Moerland en Lena Cornelia den Boer. 26 mei 1959 Elisabeth Helena Maria, d.v. Joannis Jacobus Marinus Goorden en Helena Maria Anna Hermus. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat de op grond van het bepaalde in artikel 78b der Algemene Po litieverordening d.d. 13 september 1929, zo als die nader is gewijzigd, verleende ont heffingen van het verbod tot het houden van varkens binnen de bebouwde kom der gemeente en binnen een afstand van 300 m. daarbuiten, door hen op heden zijn inge trokken. Aanvragen om het houden van varkens als bedoeld hiervoor te mogen voortzetten, dienen aan hun college te worden ingezon den vóór 15 juli a.s. Tholen, 23 mei 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. OUD-PAPIERAKTIE „CONCORDIA" Poor „Concordia" zal maandag a.s. oud papier worden opgehaald in de volgende straten Bosstraat, Speelterrein woningen aan de zeedijk en salonwagens), Verl. Hoofstr woning dhr Bal, Hoofstraat, Stoofstraat, Botermarkt (via Markt en Kerkstraat), Bak- straat, Eendrachtsweg, Bebouwdendam, Vossemeerspoort (via Dalemsestraat), Wal, Kaay Kaaybosje, Visstraat, Hoofstraat t.m. fa. Pot, Bebouwdendam rest( via Bo termarkt en Eendrachtsweg, Kaay (rest), Brugstraat. Deze route wordt dus om de drie weken opgehaald. BRANDEND PETROLEUMSTEL Maandag werd de buurvrouw van de 90 jarige wed. Bazen in de Julianastraat BEGIN GEMAAKT Terwijl goedkeuring werd verkregen op de aannemingssom van de kleuterschool en dit werk dus nu aan de laagste inschrijver, de firma W. A. Bijl Zn uit Tholen gegund werd, is inmiddels door aannemer Ligtendag uit St. Filipsland een begin ge maakt met de bouw van het dorpshuis, al beperkte zich dit nog tot het uitzetten van het bouwwerk en het graven van de fun deringssleuven. Ook met de bouw van de nieuwe kleuterschool zal nu spoedig een aanvang worden gemaakt. EINDE IN 'T ZICHT De uitbouw van de Ned. Herv. Kerk is nu in een stadium gekomen, dat het einde in het zicht komt. Als streefdatum van op levering en officiële ingebruikname wordt 1 juli a.s. genoemd. Voor die tijd moeten dan nog de nieuwe banken in het midden gedeelte en aan weerszijden van de kansel worden geplaatst, al de banken nog twee maal gevernist, „afheining" langs de galerij trappen aangebracht evenals de lambrize- ring, waaraan men reeds doende is. Ook is een begin gemaakt met opruiming van het kerkplein, waaraan zowel een en ander te verbeteren valt na zo'n karwei. Bovendien worden de tegelpaden aangelegd, namelijk een uitgang van de zijbeuk westzijde Ring (schoolplein) en een uitgang naar de Ring VERGADERING N.C.V.B. De afdeling Stavenisse van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering. De spreekster voor deze avond was mevr. Jongejan-de Groot, die een lezing hield over haar eigen werk. GESLAAGD De heer Adri de Graaf behaalde te Rotterdam 't diploma leerling-horlogemaker. EEN DAGJE UIT De leerlingen van klasse zeven en acht van de O.L.S. alhier maakten een fiets tochtje door Schouwen en Duiveland onder leiding van het hoofd der school de heer van Veenendaal. Ook meester Scherpenisse en mevr. Ga- keer-Sakko waren van de partij. Via het veer Stavenisse-Óuwerkerk nam de reis een aanvang. Het caisson te Ouwerkerk werd bezocht en ook het stadje Zierikzee werd niet ver geten. De vuurtoren Haamstede werd beklom men, hetgeen een hele opgave was, nl. 226 treden. Ook werd het standbeeld van vader Cats te Brouwershaven met een bezoek vereerd. Voldaan over de mooie tocht keerden allen behouden huiswaarts. DRUKTE OP DE HAVEN Op de haven van Stavenisse is het een hele drukte van belang. Op het havenplateau is een grote meng- installatie opgesteld, die de materialen ce ment, zand en grind mengt voor de nieuwe herverkavelingswegen, die door de fa. Snep vangers worden aangelegd. De materialen worden per schip aange voerd en met behulp van een dragline in de menginstallatie gebracht. DAMCOMPETITIE Junioren W. Vermaas A. Riedijk 2-0 A. v. Haaften R. Moerland 2-0 C. Gaakeer -q A.'tftf^ijk 1 - 1 I. Potappel F. Keur Az. 0-2 F. Keur Lz. R. Moerland 0-2 I. Potappel A. v. Haaften 1 - 1 C. Gaakeer F. Keur Az. 2-0 R. Moerland F. Keur Lz. 1 - 1 Senioren Ko v. Oeveren A. Stoutjesdijk 0-2 H. Priem A. J. v. Oeveren 2 -' 0 Jo v. Oeveren M. Wesdorp 2-0 J. J. Bosloper W. Quaak 0-2 A. Moerland J. Dijke 0-2 S. J. Vermaas G. de Rijke 2-0 A.lSfoujfcsdijk H. Quaak 0 - 2 Jo. vTOevefen Ko v. Oeveren 1 - 1 A. Moerland H. Priem 0-2 RAADSVERGADERING Heden, vrijdagavond komt de gemeente raad in openbare vergadering bijeen. Be langrijke punten komen er op deze agenda niet voor. Behandeld zal worden een sub sidieverzoek van de centrale commissie Fqk- veedag Eiland Tholen en nog enkele andere subsidieverzoeken, alsmede een door gede puteerde staten gevraagde mening van de raad omtrent verhoging van wethouders vergoedingen. op zondag 31 mei 1959 Begin vandaag nog 'n Kruschenkuur. Iedere dag die kleine dosis Kruschen en U voelt zich al gauw weer een ander mens. Dat komt omdat Kruschen Uw bloedzui- rende organen nieuwe kracht bijzet, ze als 't ware versterkt. Onzuiverheden in het bloed krijgen dan geen kans meer zich vast te zetten. Ze worden afgevoerd langs na tuurlijke weg. En zo is daar nu de oorzaak weggenomen van het lijden en de pijn, die nu Uw leven vergallen. Oostzijde tegenover de winkel van G. Heij- boer. Reeds nu kan gebruik worden gemaakt van de nieuwe plaatsen in de zijbeuken, zodat er over plaatsgebrek al niet meer valt te klagen. De bedoeling is voor 1 juli tot de feitelijke verhuur te komen. De oude kerkbanken worden bij inschrijving verkocht blijkens een advertentie in dit nummer. De oude preekstoel is ook reeds verkocht en het onderstuk daarvan, zijnde een wijwater bak uit de oudheid kreeg en plaatsje in de pastorietuin als blijvende herinnering. De nieuwe kansel wordt aan het overig interi eur aangepast en wordt een zgn. loopkansel. De accousstiek doet het goed en de vrees dat het donker zou zijn in de kerk na de verbouwing, zoals aanvankelijk ook leek, bleek ongegrond te zijn. De bewerking van het plafond met gebroken wit en de gestu- cadoorde muren bevorderen het lichteffect. THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10.30 en 3 uur ds. J. den Hoed. Restauratiecollecte. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Snoey van Waddinxveen. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6-30 uur ds. van Doorn. Bed. H.Av. Ned. Prot. Bond 10.30 uur prof. J. de Graaf, N.H. pred. te Utrecht. OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. A. Breure. 6.30 uur Cand. J. Kortleve van Papen- drecht. Coll. Ver. gebouw. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. G. J. Pontier te Vlis- singen. Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. van Doorn te Tholen. Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. woensdag 3 juni 7 uur ds. F. Mallan van Bruinisse. ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland. Bediening H. Doop. Collecte voor het Ziekenfonds. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. vrijdag 5 juni 6.45 uur ds. M. v.d. Ketterij STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. F. van Dieren. 6 uur ds. A. Breure. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur de heer J. W. Slager. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur ds, W. L. Mulder te Voort huizen. Collecte kerkverwarming. Rehóboth 6.30 uur ds. Krijger te Den Haag. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. donderdag 4 juni 7 uur de heer J. W. Slager van Stavenisse. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2.30 uur Cand. W. Kalkman te Capelle a.d. IJssel. In beide diensten collecte bijzondere uit gaven. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur Cand. A. Romein uit Utrecht. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Snoey van Waddinxveen. Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST, FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur Cand. J. Kortleve van Papen- drecht. 2.30 uur ds. F. van Dieren. Doopbediening. Maandelijkse Collecte Kerk. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. C. M. Boerma van Bergen op Zoom. «ui luvu van net enxeie aagen geleden jubilerende echtpaar in Oud-Vossemeer, namelijk de heer en mevrouw C. C. Hage-Moerland, welke 65 jaar getrouwd zijn en dit in tegenwoordigheid van een honderdtal familieleden hebben mogen vieren met vele kennissen en vrienden. In het vorige nummer gaven we hierover een uitvoerige beschrijving. Nu geven we nog dit plaatje van het hoogbejaarde echtpaar. foto PZC over „Sint-Maartensdijk als ontwikkelings kern" werd ook een districtsbestuur geko zen, bestaande uit de volgende heren C. J. Moerland van Stavenisse, P. A. Roels van Sint-Maartensdijk, J. Joppe van Scherpe nisse, A. J. op dén Brouw van Sint-Anna- land en J. v. d. Boogaart van Sint-Anna- land. St.-FILIPSLAND «lij.i Loó V Op de vorige week gehouden ledenverga dering der Oud Geref. Gem. is tot ouder ling gekozen de heer Joh. Verwijs Abrz. en tot diaken de heer L. Geluk Mzn. DISTRICTSBESTUUR P.v.d.A. GEKOZEN Tijdens een zaterdag te Tholen gehouden bijeenkomst van het district Tholen der P.v.d.A., waarbij drs. Th. Westerhout, lid van de provinciale staten van Zeeland sprak van onze weerkundige medewerker) Ondanks het grote aantal uren zonne schijn, dat we dit jaar in mei beleefden, is het weer de laatste weken toch alles behalve groeizaam. Dat komt doordat met de depressies ook de regen uitge bannen is en zoals ieder weet, is voor een voorspoedige, weelderige groei van de gewassen, behalve zonneschijn, ook sproeiwater dringend noodzakelijk. In verschillende delen van ons land op de hogere gronden meer dan op de la ger gelegen begint men de laatste tijd overlast te krijgen van de aanhoudende droogte. Sloten zijn totaal uitgedroogd en weilan den vertonen in plaats van fris-groene, nu dor-bruine plekken. Het aantal droge dagen in de huidige maand is nu al opgelopen tot 23 a 24 en we moeten op zijn minst tot PCEDER-ZALF OLIE - ZEEP 1940 teruggaan om een droger tijdvak in de vijfde maand van het jaar aan te treffen. Niet overal in ons land is de neerslag- hoeveelheid overigens laag. Er zijn om streeks de tiende mei enkele plaatsen ge weest, waarboven een zware onweersbui is uitgestort. Zo viel er bijvoorbeeld in Oud- Beijerland meer dan 40 mm. Daartegenover staat, dat een stad als Eindhoven niet meer dan 2 mm neerslag heeft gemeten, terwijl ook Zuid-Oost Groningen en Zuid-Oost Drenthe met 2 tot 5 mm duidelijk op een droogje zitten. Elders in Europa had men niet te klagen over Pluvius' ongeinteresseerdheid. Zo vie len er vorige week zware buien en Zuid- Frankrijk, het Alpengebied en Zuid-Duits- land. Plaatselijk werd 50 tot 70 mm per etmaal opgegeven. Ook Zuid-Engeland meldde fikse buien, maar bij ons bleven de cumulonimbi voor het overgrote deel netjes buiten de grenzen. Dat was niet zo zeer te danken aan een te weinig aan activiteit bij de storingen als wel aan de overheer sende positie van het inmiddels hoogbejaarde maximum om en nabij Schotland. Dit hoge- drukgebied blijft aldoor op (ongeveer) de zelfde plaats liggen, waardoor depressies van de Oceaan onmogelijk naar hier kun nen komen. Er zit voor hen niet anders op dan met een grote boog om het hogedruk- gebied heen te toeren en via IJsland naar Scandinavië te trekken. Van daar zakken ze verder naar het Zuid-Oosten af en het enige wat wij er (soms) van merken is een toeneming van de bewolking. Denemarken en Noord-Duitsland houden er bovendien nog wel eens een verspreid buitje van over. Zolang het hogedrukgebied niet verdwijnt, kan er nog weinig verandering komen. Pas wanneer het maximum ineen zakt of naar elders vertrekt en niet opgevolgd wordt door een ander, zullen de weerberichten gunstiger luiden voor de veehouders en kwekers. In de landbouwgebieden (Friese-, Groningse en Zeeuwse-zware-Jkleistreken Noordoost- polder) kan men heel wat droogte hebben. In de regel heeft men daar veel meer last van natte dan van droge perioden. (Nadruk verboden) Getroffen door de overstelpend vele blijken van medeleven, ons betoond bij het overlijden van ons lief zoontje, broertje, kleinzoontje en neefje Keesje betuigen wij U hiervoor onze oprechte dank. Uit aller nam, J. van der Vlies St. Filipsland, 26 mei 1959 Voor de betoonde belang stelling en deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde zuster Jacoba van Dijke, betuig ik mijn hartelijke dank, inzonderheid aan dokter van Es voor de goede behandeling en zuster Visser voor de ver pleging. L. M. van Dijke St. Annaland, Molendijk 39 Gehuwd manspersoon vraagt voor halve dagen Blijft gelijk welk werk Brieven onder no. 1883 Bureau van dit blad. Iedere doe-het-zelf schilder kent de befaamde verven Hlstor hoogglans, Histormat muurverf, Histor. zijdeglans en iedereen heek wel eens het Histor kleurenklavier bespeeld, maar nog niet iedereen kertf Oe complete meest praktische doe-het-zelf schilders-uitrusting die Histor zelf-schilderend Nederland biedt.... om de doodeenvoudige reden, dat die telkens uitgebreid wordt met de. nieuwste vindingen en produkten Nituw en exclusief Is thans weer: Ook voor verticale (dus staande) vlakken. Nu soepel en vlug kwastplamuren. Gronden en mesplamuren Is er niet meer bij. Voor direct GEVRAAGD 2 ervaren Wed. M. H. v.d. KLOOSTER Zuidweg A 43a Poortvliet GEEN VOETZWEET meer door gebruik van 3.20 per tube verkrijgbaar bij tijdelijk HOOGSTRAAT 36 THOLEN t.o. kapsalon de Korte Haal ook GRATIS kleurstaaltjes van Histor's nieuwe lentetinten I Horizonblauw, heldergrijs, fresia, rose, paarlmoer, geranium... wie daarmee schildert haalt de lieve lente zelf in huis I Gebruik want U weet... L - M k fik»/'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2