TANDPASTA IVOROL OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK PREDIKBEURTEN GEEN EXTRA WONINGTOEWIJZING, Landbouw Stichting Centrum voor Kraamzorg van het Groene Kruis voor Z. en N,-Beveland en Tholen, B,B, „reddingsleger" ADVERTENTIES W. v. d. Watering- Kipmulder woonhuis volkswagen '49 chauffeur SPIERINKJES Voorlichtingsavond 5, 36, 45; M. Moeliker 6; V. Laban 7, 43; A. Wagemaker 8, 13, 18, 25, 30, 31, 32, 37, 42; J. Praat 9; F. Koppenhol 12, 14, 16, 17, 27; M. Tazelaar 15, 26; A. de Jonge 19, 44; A. Burgers 21, 38, 49; H. Corne- lissen 22, 28; M. Moeliker 23, 39; R. de Groot 24, 29, 46, 47; L. Laban 33, 41; Joh. Deurloo 34, 35; D. Jansen 40, 48. PAPIERAKTIE „CONCORDIA" Door de leden van de plaatselijke Har monie wordt op a.s. maandagavond oud papier en oude materialen opgehaald in de volgende straten waar men dan om de drie weken zal terugkomenVerbrandestraat (vanaf Julianastr.), Hogewal, Hofstraat (blokje om), Vossemeersepoort, Verlengde singel. Grindweg tot veiling, Polderstraat, Louisestr., Dalemsestraat, Simon Lindhout- straat (geheel), Polderstraat (rest), Singel t.e.m, P. Overbeeke, Ten Ankerweg. OPENLUCHTSPEL COMITÉ Op verzoek van dit comité zal zaterdag a.s. „Concordia" met de mandolinevereni ging een concert geven in het gemeentepark bij de Molen, terwijl ook enkele zangnum mers worden uitgevoerd. De toegang is vrij. Op initiatief van het openluchtspelcomité wordt zaterdag 30 mei a.s. een rolschaatsen- show gehouden, eveneens in het gemeente park door een groep rolschaatsers uit eBr- gen op Zoom. 's Middags zal er een voor stelling voor de jongeren worden gegeven en 's avonds voor de ouderen. Er zijn een groot aantal zitplaatsen beschikbaar. Op een verlichte vloer zullen de rolschaatsers in mooie costuums tonen, wat er in de rol- schaatsensport geboden wordt. Een gezellige ontspanning voor jong en oud. BURGERLIJKE STAND van 13 mei t.e.m. 20 mei 1959 Geboren 17 mei 1959 Neeltje Jannetje, d.v. Rosinus Veld en Catharina Maria Schot. Overleden 15 mei 1959 Hendrik Geluk, 70 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen e.v.: Adriana Bout. WINDHONDENRENNEN Misschien was U er ook bij, op het terrein van de Gebrs. Moeliker aan de Singel, op deze tweede pinksterdag 1959. Nee, bepaald broeierig was 't weertje niet, maar het was daar toch wel te harden, al was de twee uur van 3-5 daar door gebracht dan voor deze temperatuur lang genoeg. Maar dan zult U het met de 700 andere bezoekers toch interessant gevonden hebben dit bijzonder evenement voor Tholen mee te beleven. En het was ook interessant. Het was bovendien spannend, het was alleen jammer, dat de geluidsinstallatie niet zo danig was, dat het gehele parcours duide lijk werd bestreken. En dat is bij een sport als deze toch wel van groot belang voor de toeschouwers. Voor de rest liep het als op rolletjes. En zal de VVV Tholen, die deze sportgebeurtenis organiseerde dit nog wel eens willen herhalen, temeer omdat er zowel uit alle eilandgemeenten als ook vanuit West Brabant belangstelling voor bleek te bestaan. En de uitslag was dan Greyhounds Course 1 1. Orloff v. d. Cruyssen, eigenaar Th. Valk te Rotterdam in 21.3 sec. 2. Duke v. d. Greyhounds Manor, eig. A. A. Jans sen, Rotterdam, gedisq. Course 2 1. Queena van C. v. d. Berg te Rotter dam 21.1 sec. 2. Sultana v. d. Cruyssen van Th. Valk te Rotterdam. 3. Rudi's Memory. Whippets Course 1 1. Felicitas van C. Rijerkerk te Rotterdam, 22.4 sec. 2. Dorothea van dr A. Bijdendijk te Rotterdam. 3. Fandango van J. W. Oster te Noordwijk. Course 2 1. Brigitta van C. Rijerkerk te Rotterdam, 23.1 sec. 2. Delightful van dr A. Bijdendijk te Rotterdam. 3. Audrey van C. v. d. Berg te Rotterdam. 4. Bambir van J. W. Oster te Noordwijk. Course 3 Astridi van met 23.2 punt. 2. Belinda van C. Rijerkerk te Rotterdam. 3. Algenib van F. Moret te Rotterdam. 4. Girl van mevr. Kortékaas te Den Haag. Course 4 Topsie van L. P. Vermeulen te Rotterdam 24.8 p. De overige 3 Whippets vielen in deze course uit. Finale Greyhounds 1. Queena van C. v. d. Berg met 21.1 sec. 2. Sultana v. d. Cruyssen van Th. Valk, R'dam. 3. Rudi's Memory. 4. Orloff v. d. Cruyssen van Th. Valk te Rotterdam. Finale Whippets 1. Brigitta van C. Rijerkerk in 22.2 sec. 2. Felicitas van dezelfde eigenaar. 3. Al genib van F. Moret. 4. Topsie van L. P. Vermeulen. 5. Astridi. ZEEHENGELCONCOURS Ook deze 2e pinksterdag bleef de tra ditie van het internationale zeehengelcon- cours gehandhaafd. Voor veel supporters leende het weer zich bepaald niet, al was er zoals altijd wel behoorlijke belangstelling aan de Strijense zeedijk. Over het aantal deelnemers had men niet te klagen, even min over het aantal dat tot de gelukkige vangers behoorde. In cijfers was dat als volgt: 430 deelnemers (v. j. 457), gevan gen door 280 (v.j. 231) totaal gewicht 70 kilo (v.j. 57 kg). Aantal prijzen 72 (v.j. 125) 1ste korpsprijs in totaal 2233 gram (v.j. 2391 gr.) 1ste individuele prijs 1008 gr. v.j. 1169 gr.) Korpsen1. Vlaardingen met 2233 gr. 2. „De Zeebaars" te Scherpenisse 2134 gr. 3. De Karper te Bergen op Zoom met 2117 gram. 4. ONI te Terneuzen met 1794 gr. en 5 Z.E.Z. te Roosendaal met 1729. Individuele uitslag 1. M. Bogerts van De Karper te Ber gen op Zoom met 1008 gr. 2. J. Potappel te Stavenisse met 988 gr. 3. W. van Leeuwen te Vlaardingen met 966. Deze stelde zijn prijs, een werpmolen beschikbaar aan de laagst geklasseerde. 4. F. v. Bears te Ber gen op Zoom 965 gr. 5. Rottier van West- dorpe 836 gr. 6. C. Bruijker van Dordrecht 833 gr. 7. A. Jurgens te Bergen op Zoom 816 gr. 8. Quakkernoud van Ossendrecht De tweede prijs voor onze treekvereni ging „de Zeebaars" was een beker, ge schonken door de gemeente Poortvliet, ter wijl ze tevens een lauwerkrans aan het getal souvenirs kon toevoegen, vanwege het grootste aantal deelnemers. Grietje Tichem uit Scherpenisse kreeg als laagst geklas seerde van de individuele prijswinnaars de door de heer van Leeuwen uit Vlaardingen teruggeschonken werpmolen. BENOEMD Mej. J. G. van Zee, onderwijzeres aan de O.L, School te Kloetinge is tot onderwijzeres aan de O.L. School alhier benoemd. OPRICHTING WINKELIERSVERENIGING Vorige week dinsdag kwam tijdens de eerste officiële ledenvergadering de „Winke liersvereniging Oud-Vossemeer" definitief tot stand. Aanleiding tot dit initiatief was het con tact dat de winkeliers tijdens hun actie bij het burgemeestersfeest met elkander hadden. Men kwam tot de overtuiging dat men vele gemeenschappelijke belangen had, die, even als op zovele andere plaatsen, op voortref felijke wijze via een eigen vereniging kon den worden verzorgd. Het probleem van de steeds toenemende particuliere inkoop in de stad, vereiste een grondige aanpak. De vergadering verliep in een uitstekende collegiale sfeer. Het flinke aantal leden, 22 van de in totaal circa 40 winkeliers, staat er borg voor dat de vereniging vol doende levenskracht heeft. Bijna alle bran ches zijn vertegenwoordigd. Men heeft het gehele voorlopige bestuur herkozen. Als voorzitter treedt op dhr. J. L. Pollie, sekre- taris dhr. J. Vis; penningmeester dhr. G. Overbeeke; alg. adj. dhr. P. de Wilde en dhr. Adr. Deurloo, lid. Men heeft reeds kontakt gezocht met andere verenigingen, met name die in St.- Annaland en Sint-Maartensdijk, en vele waardevolle tips ontvangen. De vereniging wil in de tweede helft van oktober een winkelweek organiseren. Er staan dan diverse attracties op het program ma met flinke prijzen. Rond Kerstmis volgt misschien nog een aparte aktie. Moge de samenwerking ook voor de categorie zijn nut afwerpen. DE BÉSTE en niet duur.Tube 95-70-45 ct 65 JAAR GEHUWD Het paar van de week was ongetwijfeld het echtpaar Christoffel M. Hage-Maria A. Moerland, die op le Pinksterdag 65 jaar waren gehuwd. Een zo lang huwelijksleven is niet voor vele echtparen weggelegd. Het was dan ook met een groot gevoel van dankbaarheid dat de familie op 2e Pinkster dag in het verenigingsgebouw bijeenkwam, waar onder zeer grote belangstelling dit opmerkelijke huwelijksfeest werd gevierd. Zeer velen maakten tijdens de receptie van 4 tot 5 uur gebruik om het paar te feliciteren en het nog vele jaren toe te wensen. Wan neer men weet dat het paar 14 kinderen heeft gehad, waarvan 11 in leven, t.w. 6 jongens en meisjes, die zelf samen weer al 55 kinderen hebben en zelfs 33 kleinkin deren, dan komt men tot een totaal van 99 nakomelingen en wordt het tevens duidelijk dat het maandag zeer druk was in het verenigingsgebouw. Beiden genieten nog een goede gezond heid en zijn goed ter been. Dhr. Hage hoopt op 9 aug. a.s. 88 jaar te worden. Hij is precies 5 dagen ouder dan zijn echt genote. Beiden zijn geboortig uit St.-Maar- tensdijk. Ook langs deze weg nog geluk gewenst WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De uitslag van de vlucht van zaterdag vanaf Troisdorf over 223 km luidt als volgt Joh. Nuts 1, 12, 29; A. v. Treijen 2; C. Boogaart 3; P. van As 4, 6; C. Aarden 5, 7; A. Lindhout 8, 10, 17, 30, 37, 39, 46, 48; C. Timmermans 9; D. Lindhout 11, 15, 41; Adr. Rijnberg 13, 33; C. A. Boogaart 14; M. v. d. Houten 16; N. v. d. Houten 18, 20, 42, 50; J. Tholenaar 19, 21,. 26, 40, 43, 51; W. Burgers 22, 47; A. Douw 23; C. v. Tilbeurgh 24, 34; A. v. Daalen 25, 36; 45; I. Berkeij 27, 49; Jac. Boogaart 28, 44; M. v. d. Zande 31, 38; G. Haver- mans 32; M. de Graaff 35; COLLECTE Onlangs werden 2 collecten gehouden met 'n verrassend goede opbrengst, t.w. 294,50 voor Simavi en 178,05 voor de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren. AANBESTEDING Afgelopen woensdagmorgen vond te Oud- Vossemeer de aanbesteding plaats van de bouw van de nieuwe R.K. Kleuterschool. Er is als volgt ingeschreven Gebrs. van Driel, Oud-V'meer 48150, M. J. Bax, Bergen op Zoom 49491, P. C. Soffers, Hoogerheide 49850, P. de Raadt, St.-Filipsland 50450, Fa. ter Heijde, Steenbergen ƒ51000, Gebrs. Janssen, Halsteren ƒ51176, Bouwcombinatie „Stampersgat" 52780, Het werk is nog niet gegund. DANK JE WEL Catrientje Rijstenbil deed vorige week een goede vondst in de Hofstraat op weg naar school. Ze raapte een envelopje van de straat, bekeek het eens en zag toen dat er 180,in zat. Een nader onderzoek wees uit, wie de eigenaar was. Nog voor schooltijd bracht Catrientje het geld op het juiste adres en werd hartelijk beloond met een „dank je wel hoor". UITREIKING VERKEERSDIPLOMA's Aan 24 van de 37 geslaagde scholieren werd vrijdagavond in de zaal van de heer N. Burggraaf onder auspiciën van de af deling van het Verbond voor Veilig Ver keer ter plaatse door burgemeester J. van den oBs het verkeersdiploma uitgereikt. Hetzelfde gebeurde aan 9 oudere cursisten, waarvan mej. A. L. Goedegebuure en de heer L. P. Goedegebuure nog de aanteke ning „met lof" kregen. De avond stond onder leiding van de voorzitter der afde ling de heer P. Moerland, die in zijn ope ningswoord inzonderheid burgemeester van den Bos en de oud leraar van de h.b.s. te Bergen op Zoom, de heer J. G. Sloff ver welkomde. Laatstgenoemde zorgde voor een leerzame avond door een toelichting te ge ven op zijn gemaakte dia's over Tholen in de oudheid, het eiland na de ramp en de dichting van de Pluimpot. Zijn boeiende verteltrant waarborgde zelfs bij de jongeren een aandachtig gehoor. En het is altijd weer interessant de heer Sloff een toelichting te horen geven op zijn veelal fraaie en in teressante plaatjes. Zowel de burgemeester als voorzitter Moerland hoopte dat de cur sisten waardige bezitters zouden blijken te zijn van het verkeersdiploma en dat met name in de praktijk zouden uitdragen. De voorzitter wekte de aanwezigen op, voor zover zulks nog niet het geval was, lid van de afdeling VV te worden. EERSTE PRIJS VOOR „ACCELERANDO" Tijdens het gehouden muziekconcours te Bruinisse op 2e Pinksterdag, gehouden in verband met het 60 jarig bestaan van de muziekvereniging aldaar, kwam „Accele rando" uit in de 1ste afdeling Fanfare en behaalde daar met 101 punten de eerste prijs. Gespeeld werd als verplicht werk de ouverture „Militaire" van Joh. E. Pala, terwijl het keuzenummer de marche-Cortège „Beatrice" was van A. Delbecq. Dirigent was de heer H. J. A. Laenen. Een der juryleden was de heer G. H. Boudijn uit Hoorn, die vorig jaar de solisten in het „Holland Huis" beoordeelde. De gemeente werd van de gewonnen prijs kennis gegeven toen dinsdagavond een muzikale rondgang werd gemaakt. WEGENAANLEG Rond de gemeente is de aanleg van wegen in herverkavelingsverband nu in volle gang. Daartoe is onder meer het gedeelte Lange- weg dat nog in de oude toestand verkeert, afgesloten. Het profiel van de nieuwe weg Langeweg-Javadijk langs de veiling is zo goed als klaar en kan binnenkort van een wegdek worden voorzien. Deze weg wordt verder doorgetrokken naar het zgn. spook- wegje, dat straks een beurt krijgend, een goede aansluiting zal vormen op de provin ciale weg naar Stavenisse. Een eindje ver der de Langeweg in wordt een tweede weg naar de Oude Zeedijk (Javadijk) geprojec teerd langs de zgn. „Duifhoek". Verder komt dan de aansluiting naar Sint-Maar tensdijk. De aanvoer van materiaal in de oude ha ven is dan ook enorm en de zwaar geladen of leeg retournerende vrachtwagens rijden af en aan en maken het niet bepaald onge vaarlijk voor overstekende kinderen. Ze mo gen nog wel eens extra op het hart gedrukt worden uit te kijken, wat we aan de an dere kant ook graag van de chauffeurs verwachten. WEER LANDBOUWCURSUSSEN Gezien de belangstelling die er het af gelopen winterseizoen bestond bij de inwo ners voor de cursus gladiolenteelt, besloot het bestuur van de afd. Stavenisse der L.J.G. om ook het komend winterseizoen weer cursussen te organiseren. Het wordt ditmaal een algemene tuinbouwcursus en een cursus in klein fruit. Om dit mogelijk te maken is het gewenst dat belangstellen den zich nu reeds opgeven bij de L.J.G. secretaris. GESLAAGD Onze vroegere dorpsgenote, mej. A. M. van Gorsel, slaagde dezer dagen te Loos duinen voor het Staatsdiploma Ziekenhuis- verpleging B. AANBESTEDING ZEEDIJK Het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen heeft maandag j.l. aanbesteed het verhogen en verzwaren van 'n gedeelte van de zeedijk van de tot het voormalige water schap Sint-Maartensdijk behorende polder Noord, over een lengte van 1630 meter en het maken van een betonblokglooiing van ongeveer 1200 vierkante meter. Inge schreven werd als volgt P. en T. K. de Jonge, Renesse, 195.900; N.V. T. en P. de Klerk, Werkendam, 180.000; B. Stegink, Vlissingen 163.000; N.N. Aannemers- en Handelsbedrijf Van Oord, te Werkendam 162.800; Fa. J. Lie- Wnse en J. Huibrechtse, Westkapelle, 161.400; C.V. Gebr. Van den Heuvel, Zierikzee 157.000; A. v. d. Werf en D. C. v. d. Werf, Sint-Maartensdijk en Scher penisse 155.800; fa. Chr. Hakkers en fa. Schermers en Zn. te Werkendam 155.000; J. en Kr. Triest de Oude, Biervliet 142.500; K. J. Moerland, St,-Annaland 139.750; Johs. van Vossen en K. J. Moerland, Sint- Annaland 139.500. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. VOETBALWEDSTRIJD Dinsdagavond had op het sportterrein een ontmoeting plaats tussen een combinatie Veteranen „Smerdiek" en de Personeelsver eniging „Heide Mij". De ruststand was 2-0 in het voordeel van de Veteranen. Na de pauze ging bij dezen evenwel de vermoeidheid een hartig woordje meespreken en eindigde de match, die en prettig en vlot verloop had, in een 2-2 gelijk spel. COLLECTE De collecte van de Samenwerkende kin derbescherming Organisaties „Sakor" bracht in deze gemeente 62,op. DIEPVRIESKLUIS IN OPRICHTING Ter plaatse zal op vrijdag 29 mei een voorlichtingsavond worden georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de ZLM en de Bond van Plattelandsvrouwen om ook hier te komen tot oprichting van een diep- vrieskluis, zoals er al tientallen in onze pro vincie en ook al enkele op ons eiland zijn gesticht. Op deze avond zal een technische uit eenzetting met lichtbeelden worden gegeven door de heer Wiebenga van het Centraal Bureau en demonstraties door mej. Lansu van de P.Z.E.M. Met een diepvriesinstal latie zijn de mogelijkheden tot bewaring van etenswaren vrijwel onbeperkt. Het grote ge mak en vooral het grote nut hiervan werd in de naburige gemeente Sint-Annaland al bewezen, waar eind vorig jaar een diep- vrieskluis in gebruik werd genomen en waar de beheerder, de heer L. J. van Popering tot dusver niet alleen geen enkele klacht vernam, maar reeds een lijst heeft moeten aanleggen voor een tweede installatie. De bezitters van een koelruimte in deze kluis zijn vol lof over het nut hiervan. Doorlo pend zijn de cellen bezet en sommigen heb ben al meer ruimte gevraagd om straks het groenteseizoen te kunnen opvangen. Ook anderen, die aanvankelijk nog een afwach tende houding hadden aangenomen, hebben nu een aanvraag ingediend, maar zullen nog even moeten wachten, tot er weer een vol doend aantal gegadigden zijn om een tweede installatie te kunnen oprichten. Dit voor beeld spreekt wel voor zich zelf om het initiatief, dat nu ook in deze gemeente wordt genomen te rechtvaardigen. Iedere belangstellende kan deze avond bezoeken. Ongetwijfeld zal men ook hier wel zover komen, dat er voldoende animo komt om in de nabije toekomst tot zo'n installatie te komen. NCVB Dinsdag hield de Ned. Christen vrou wenbond haar maandelijkse vergadering met als spreker ds. J. v. d. Haar over „Calvijn in zijn en onze tijd." Na de causerie werden nog enkele vragen gesteld, die door do minee werden beantwoord. Op 18 juni hoopt men weer te vergaderen met als spreekster mevrouw Tummerman uit Yer- seke over „De vrouw en haar sieraden". Zondag 24 mei 1959 THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. L. Blok uit Capelle a.d. IJssel nm. 3 uur ds. J. den Hoed Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. van Strien te Delft Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. van Doorn, voorb. HA. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. H. N. Bierman, N.H. pred. te Breda OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 en 6.30 uur ds. A. Breure Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Nederland 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Vrijdag 29 mei 7 uur ds. v. d. Ketterij uit Alblasserdam ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 6 uur ds. P. Westland Collecte varende gemeente Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. J. den Hoed en 6 uur ds. J. van der Haar Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst. 2 uur ds. J. van der Haar - doopsbed. Collecte voor de Chr. Kweekscholen te Ede en Gouda („Driestar") Rehoboth 6.30 uur ds. B. Maarsingh te Soestdijk Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. J. v. d. Haar - Bed. H. Doop 2.30 uur ds. F. van Dieren Beide diensten collecte voor „Bartimeüs" Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 10 uur ds. C. Treure, Hillegersberg 6.30 uur ds. C. Treure Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. van Strien uit Delft Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst. ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur ds. F. van Dieren 2.30 uur ds. L. Blok van Capelle a.d IJssel Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. G. D. L. Brederveld van OostSouburg Uit het contingent woningwetwoningen, dat ter beschikking is gesteld aan de pro vincie Zeeland over het jaar 1959 van in totaal 650, verdeelden gedeputeerde staten er op 24 februari jl. in totaal 630. Van de resterende 20 werden er deze week twee toegewezen aan de gemeenten Biervliet, Rilland-Bath, Serooskerke, Veere, Waarde, Wemeldinge en Yerseke, waarmee er van de 20 weer 14 zijn verdwenen. Voor nood gevallen zijn er voor 1959 nog zes wonin gen beschikbaar. Raadt U eens hoeveel Tholen en St.- Filipsland er van de 650 hebben gekregen Zelfs Scherpenisse, dat in bijzondere moei lijkheden verkeert en met een drietal wo ningen de meest urgente aanvragen kon helpen, kwam niet aan bod. Bijzonder jammer. EEN NIEUWE INSEKTICIDE Op het gebied van bestrijdingsmiddelen worden steeds nieuwe ontdekkingen gedaan, welke van belang zijn voor de land- en tuinbouw. Zo heeft men in Italië de bestrijding van de rond de gehele Middellandse zee voor komende olijfvlieg welke daar een ware plaag is, ter hand genomen met een nieuwe fosforester, nl. Rogor. Aangezien dit middel bovendien werk zaam bleek tegen o.a. spintmijt, bladluis en thrips, is het ook van belang gebleken voor ons land. Door de lange nawerking, (tegen spint meer dan 15 dagen) zodat het een spint generatie overbrugt en de opbouw van een spintpopulatie voorkomt, is het nuttig effect hoog. Een bespuiting in juli, augustus tegen spint met het nieuwe middel, voorkomt te vens dat wintereieren worden afgezet. Rogor heeft een grote dieptewerking, lange nawer king, is weinig „weergevoelig" en geeft in de zomer, bij warm droog weer, als an dere fosforesters, zoals parathion, onvol doende werken een prima resultaat tegen b.v. groene appelluis. Van zeer groot be lang is ook, dat het middel slechts matig giftig is, zodat verspuiten zonder masker is toegestaan. Hoewel het hier een nieuwe insekticide betreft, hebben de vele proefne mingen op allerlei insekten reeds uitgewe zen, dat het zowel voor de landbouw, fruit teelt als tuinbouw een interessant middel is. Onder leiding van de sekretaris de heer A. de Lange vergaderde dinsdag 12 mei 1959 in het Medisch Centrum te Goes het Alge meen Bestuur van bovengenoemde Stichting. Uit het jaarverslag over 1958 bleek, dat in dat jaar in 760 gevallen kraamhulp was verleend. Het aantal verzorgingsdagen be droeg 7.888. Per 1 januari 1958 waren bij het Centrum werkzaam 30 gediplomeerden en 8 leerling kraamverzorgsters. Per 31 december 1958 31 gediplomeerden en 4 leerlingen. De hoop werd uitgesproken, dat zich in 1959 weer meer leerlingen zullen aanmelden. Het bestuur doet, wat het kan, om het in financieel opzicht voor de leerlingen zo aantrekkelijk n^ogelijk te maken. Betreffende de gediplomeerde Kraamver zorgsters werd medegedeeld, dat per 1-1-59 weer 2 periodieke verhogingen bindend werden verklaard, zodat de salarissen weer een niet onbelangrijke verhoging onder gingen. Hiermee ging gepaard een verhoging van het Rijkssubsidie. Vervolgens werd gememoreerd de aan koop door de interprovinciale Stichting (ge vormd door de Provinciale Groene Kruisver enigingen in Zuid-Holland, Utrecht, Noord- Brabant en Zeeland) van een hotel in Doorn, waarin een internaat voor de leer lingen zal worden gevestigd. Deze basis opleiding zal 8 weken duren. De opening van dit internaat zal deze maand plaats vinden. Tenslotte werd dank gebracht aan de leidster-docente Zuster Aarens en aan de assistente Zuster Bierens voor de goede leiding, die zij aan het Centrum weten te geven. De tarieven voor kraamhulp houden ver band met het inkomen van het gezin en variëren van 7*— tot U.per dag Nadat de voorlopige balans per 1-1-1959, de voorlopige exploitatierekening over 1958 en de begroting voor 1959 waren vastgesteld werd de sekretaris, de heer A de Lange herkozen. De BB (Bescherming Bevolking) treedt op bij rampen in oorlogs- en vredestijd. Haar taak isi zo snel en doeltreffend mogelijk te helpen, en te redden. En dit BB „reddingsleger" trekt ten aan val als het ware in drie gelederen. In het eerste gelid ja, daar zouden we eigenlijk moeten zetten: Uzelf, thuis! Maar daarover zullen we het straks apart hebben, In het eerste gelid van de Georganiseerde BB zien we dan optreden de blok- en wijk- ploegen. Die bestaan uit vrijwilligers (er zijn er 167.000 in Nederland) allen woonachtig in het betreffende blok of wijk, tezamen vor mend een hulpploeg onder leiding van het blokhoofd, waarbij blussers, redders, ehbo'ers en melders zijn ingedeeld. Meteen hierna komt, waar nodig, het tweede gelid in actie, de „Overheidsdien sten". Dat zijn: brandweer, reddingsdienst, geneeskundige dienst, de dienst sociale ver zorging (DSV), de verbindingsdienst. De taken van de eerste drie spreken voor zichzelf. De DSV heeft met name tot taak het op vangen en onderbrengen van daklozen, vluchtelingen, evacuees, de zorg voor voed sel, kleding, registratie, enzovoort. Noemen we tenslotte als uiterst belang rijk: de verbindingsdienst. Dank zij een eigen verbindingsnet over heel het land, blijft de BB en ook de burgerij op de hoogte van alles wat gebeurt, ook als radio en telefoon uitvallen. Onwetendheid en onzekerheid im mers vergroten het gevaar In het derde gelid staat het „zware ge schut" van de BB, de mobiele colonnes, met militairen bemand. Deze zijn uitgerust met groot materieel, honderden brandspuiten, zwaar reddings-, en opruimingsmaterieel, en omvatten ook medische hulpcolonnes. Maar tussen het ogenblik van de ramp en dat, waarop de BB u, in welke omstan digheden ook, bereikt, bent u op uzelf aan gewezen. Dan is het goed, dat u thuis (zie het begin van dit artikel) enkele voorzorgen ge troffen hebt. Daarover dan de volgende keer. Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog zeer plotseling, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, broeder, zwa ger en oom de heer Cornells Adriaan Storm ezand, echtgenoot van Maljerina Johanna Koolaard in de ouderdom van 68 jaar en 3 maanden. Wed. M. J. Stormezand- Koolaard Steenbergen: K. Everaërs- Stormezand A. W. Everaërs St. Filipsland: G. M. Everaërs- Stormezand A. M. Everaërs en kleinkinderen Anna Jacobapolder, 16 mei 1959 De begrafenis heeft op 20 mei te St. Filipsland plaats gevonden. Steenbergsestr. 18-20 tel. 4228 Leverancier voor alle ziekenfondsen Zo juist ontvangen Prima BADMUTSEN voor dames en heren vanaf 1.45 Nieuwe collectie Zonnebrillen Voorhangers en Zonnebrandartikelen Zolang de voorraad strekt 2 tuben tandpasta voor 83 cent 2 dozen prima wrijfwas voor één geulden 8 kleerhangers met broeklat voor één gulden Flesjes schoenwit van 0.70 nu voor 60 ct. Damesverband 60 ct. per pak Bij aankoop van 1 stuk toilet zeep 1 flesje shampo gratis bij Drogisterij W. TANGE tijdelijk Hoogstraat 36 Tholen OUD-VOSSEMEER te Oud-Vossemeer Notaris E. D. van de Velde te Tholen zal, ten verzoeke van de heer A. C. van de Klundert op dinsdag 2 juni '59 's avonds 8 uur in het café van de heer P. Mees in het openbaar verkopen HET WOONHUIS met erf te Oud-Vossemeer Voorstr. 12 Sectie D no. 770 groot 3 are Na verkregen vergunning van de bevoegde instantie's te aan vaarden in overleg met de verkoper. TELEVISIE RADIO Is uw televisie of radio stuk hij wordt aan huis gerepareerd door le kl. Televisie Technicus u kunt het melden bij M. Wesdorp Molendijk 10(w) Stavenisse TE KOOP in zeer goede cond. Prijs 900.— P. v. GILS Javadijk - St. Annaland Gevraagd ERVAREN Fa, D. C. SCHOT en Zonen Intern, Transportbedrijf Tholen - Tel. 65 TE KOOP 9 weekse hennen C. M. Donken, tel. 31, Poort vliet. DEZE WEEK 100 gr ham en 100 gr boterhamworst samen 90 ct. 150 gr gebr. gehakt 58 ct 200 gr gek. worst 50 ct. 200 gr gek. spek 50 ct. Keurslagerij M. van der Eijk. TE KOOP hooidijk, te be vragen M. C. Hage Scheldse- weg 1, Stavenisse. Het TOPvoordeel van deze week. 100 gr ham en 100 gr boterhamworst samen 85 ct. 100 gr hamworst en 100 gr pork samen 90 ct. 150 gr cor- ned-beef voor 75 ct. Top- slagerij L. Meerman TE KOOP: nog 16 kistjes bintjes en 8 Furore of land ervoor gevraagd. Joh. Elen- baas, Oude Zeedijk 10, Sint- Annaland. GEBRUIKTE zig-zag naai machine In salonkast. Prima werkend, gelegenheidskoopje. Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. ANTIEKE MEUBELEN te koop gevraagd o.a. kabinet ten mahonie of noten, gebogen bureaux, kisten, tafels, e.d. Kan ook ingeruild worden voor nieuwe meubelen. A. J. v. d. Sanden, Wouwsestr. 12, Bergen op Zoom, tel. 4561. APARTE kinder- en wandel wagens, stoelen, boxen, Koe- voetstraat 51 Bergen op Zoom TE KOOP eerste snede gras, groot 1 ha. 80 are onder Poortvliet. Inl. Johs. Moerland, Ring 34, St. Annaland. VOOR VERHUUR gelegen heidskleding naar firma Gebr. Tebbens Steenbergsestraat 28, Bergen op Zoom, teL 4480. IEDERE woensdag onze spe ciale gehaktdag. Slavinken 3 voor I.per stuk 35 ct. Vraag naar de waardebon van 15 ct voor onze keurmargarine Keurslagerij M. van der Eijk. WIJ GAAN door met die fijne superieure Margarine van de „Topslager" de margarine waarvan de prijs nog niet is verhoogd. Kennismakingsprijs 3 pakjes voor 1 gulden, Top- slagerij L. Meerman. VERKRIJGBAAR. Het vol automatisch heren polshorloge met kalender. ONSA 30 st. incablok. Systeem Eta No. 2390. Vraagt u eens een vak man buiten het Eiland Tholen naar dit systeem. M. Wesdorp, Stavenisse. NU voor ledereen een motor rijwiel, Nieuwe motoren en scooters te huur met recht van koop, waarbij de betaalde huur in mindering koopsom wordt gebracht, vrijblijvende Inlich tingen N.V. Willem Appels, Blauwehandstraat 2, Bergen op Zoom. van Z.L.M. en Platt. vrouwen te St. Maartensdijk ter bespreking mogelijkheden tot stichting van diepvries boxen in die plaats, te houden op vrijdag 29 mei 1959 des av. om 7\/i uur in café Smerdiek. Technische uiteenzetting met lichtbeelden door de Heer Wiebenga (Centraal Bureau) en demonstratie door Me). Lansu (P.Z.E.M.). Laat ieder die belangstelling heeft komen I Het voorl. comité

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 2