I I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Ziek zijn en nuttig zijn. Plaatselijk Nieuws VERSCHIJ WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Ledigheid bestrijden, verzacht het lijden. RAADSVERSLAG ST. ANNALAND. Tegenslag aan havendamwand geeft drie maanden vertraging en kost twee ton» Eerste saneringsstap op de Ring gezet Aansluiting op nieuwe herverkavelingswegen. Dc redactie legt U deze week voort THOLEN 15e jaargang No. 26 22 mei 1959 Uitgevers C. J. ZACHARIASSE en G. HEIJBOER Redaktie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adm. Oudelandsestr. 34, Tholen - Tel. 57 b.g.g. 246 - Giro 124407 Abonnementen 1.35 per kwartaal franko p.p. 1.65 inkassokosten Prijs per nummer 15 cent Advertenties 12 cent per millimeter - Bij contract speciaal tarief Spierinkjes t/m 20 woorden 1.25 Advertenties worden tot WOENSDAGAVOND aangenomen Eén der ernstigste gevolgen van ziek-zijn is de gedwongen ledigheid. Die lediggang bestrijden is de taak van het Welfare-werk van Het Nederlandse Roode Kruis. En met dit werk heeft men, na het gebruikelijk moeilijk begin, prachtige resultaten bereikt. In het nieuwe magazijn van het Rode Kruis aan het Leeghwaterplein te Den Haag is een grote afdeling, die op het eerste gezicht aan een warenhuis doet denken. Lappen stof in alle kleuren, vellen leder, bundels raffia en pitriet, snoeren met dui zenden kralen in alle tinten en vormen, strengen wol en zelfs modelbouwdozen zijn er op de honderden meters lange stellingen gestapeld, soort bij soort, kleur bij kleur. Vanuit dit magazijn ontvangen de vele zieken, die door het „Welfare"-werk be zigheid gevonden hebben, hun materiaal. De omzet van deze „winkel van Sinkel" bedraagt f 400.000,per jaar. Niet min der dan 25.000 patiënten vormen de „klan ten", die worden bijgestaan door 115 vaste medewerkers (na een vrij zware studie hebben die het diploma „bezigheids-thera peut" verworven) en 2700 vrijwilligers (en vooral -sters). VERGETEN GROEP 1 Vooral voor de langdurig-zieken betekent dit werk een uitkomst. Maar al te vaak behoren zij tot de vergeten groepen. Zij zijn al zo lang ziek, dat ze in sommige ge vallen nimmer meer bezoek krijgen, afge sloten zijn van de wereld, die voortaan voor hen begrensd wordt door de wanden van de ziekenkamer. Eén der gevolgen van dit als het ware „levend begraven"-zijn is het gevoel van nutteloosheid, het riiéts-meer-kunnen-doen. En hier heeft, in tal van gevallen, het Welfare-werk een nieuw verschiet geopend. Gezonde mensen vragen zich wel eens af, of dit werk nu inderdaad bevredigt, omdat het „slechts tijdverdrijf" schijnt. Maar vooral dankzij de stimulerende activiteit van de Welfarewerkers komen hier vaak gaven en talenten naar voren, tot dan toe onvermoed, zodat de zieke aan zijn werk het teken van zijn persoonlijkheid kan geven. Niet alleen nuttige, maar ook zeer mooie en zelfs kunstzinnige werkstukken worden vervaar digd. Er is ook de mogelijkheid tot verkoop, waardoor de zieke over „eigen verdiend geld" beschikt... en waardoor het soms zo wreed geknauwde zelfrespect weer opveert. SCHORTEN EN SOLDATEN Het is dikwijls verbazingwekkend wat deze zieken presteren. Zeer sterk was dit het geval toen een Welfare-werkster eens, in een stemming van „je kunt nooit weten", met een bezending te borduren schortjes verscheen op... de zaal van een militair hospitaalDe zieke landsverdedigers lieten het aan commentaar niet ontbreken, maar eindelijk besloot één hunner het eens te proberen. Aan pottekijkers en adviseurs ontbrak het niet, maar deze stuurlui-aan-de-wal, de pres taties van hun kameraden ziende, namen uit eindelijk óók de borduurnaald ter hand. En het resultaat De mannen toonden in dit opzicht een zeer bijzondere begaafdheid en de aldus fraai geborduurde schortjes werden dóór de respectieve dames hoog op prijs gesteld. Men moest even aan het idee wennen, maar het werd een succes Dankzij moc'ern materiaal en de vele toepassingsmogelijkheden voldoen de werk stukken aesthetisch en practisch aan hoge eisen. De patiënt heeft het prettige gevoel, dat hij weer iets presteert en familie en vrienden constateren zijn activiteit met vreugde. De muur rondom de patiënt is doorgebroken 1 VEREIST: TROUW! Niet alleen in de grote stads-ziekenhuizen en -hospitalen komen de Welfare-werkers van het Rode Kruis. Dit werk geschiedt overal, in Aalten, Baambrugge, Castricum, Dinxperlo, Emmercompascuum en ga zo het gehele alphabet maar langs, hoofdzakelijk door dames, die daarvoor 'n speciale oplei ding hebben gehad. Geen geliefhebber, geen „liefdadigheid". Maar 't eist van de werk sters ook doorzettingsvermogen en... trouw. Heeft men een vaste middag voor dit werk, dan moet men op die middag ter beschik king zijn, ondanks verjaardagen, feestjes e.d. De patiënt móet op die middag kunnen re kenen, hij moet kunnen voortgaan met zijn werk. Het is een mooie en dankbare taak, maar men moet het als een „taak" en niet als een liefhebberijtje aanvaarden. Wanneer men denkt aan het Rode Kruis, denkt men vaak aan grote rampen, veraf en dichtbij, aan georganiseerde hulpverle ning op grote schaal. Maar in het dagelijks leven van tienduizenden zieken in ons eigen Nederland neemt het Rode Kruis een zeer belangrijke plaats in. Niet alleen door het Welfare-werk, maar ook door de lectuur- verspreiding (in 1958ontvangen ca. 750.000 kg. tijdschriften en ca. 145.000 boe ken). Ook door de unieke vacantie, die de langdurig-zieken wordt bereid door de zo merse boottochten, welke thans kunnen plaatshebben met 't eigen Rode-Kruis-schip, de „Henry J. Dunant". Maar het Welfare-werk heeft voor hen wel de gróótste betekenis. De Welfare-wer ker onderricht en helpt niet alleen, maar is vaak in veel méér opzichten een schakel met de buitenwereld, door verschillende boodschappen te doen en bemiddeling te verlenen bij contact met sociale instellingen, ontwikkelingscursussen e.d. en, wanneer de patiënt weer terug kan keren in de maat schappij, door die terugkeer zoveel mogelijk te vergemakkelijken. Ook dit werk kost geld. De kosten stij gen steeds, want het aantal dergenen, die ervan profiteren, gaat ook gestadig omhoog. Éénmaal per jaar vraagt Het Neder- landsche Roode Kruis in een speciale cam pagne-week aandacht voor haar werkzaam heden. Daarom rekent het Rode Kruis straks, wanneer de bussen weer rammelen en de collectanten langs de deuren gaan, ook op Uw hulp. Het dankoffer voor Uw eigen gezondheid opent vele zieken een deur naar het leven Woensdag 20 mei jl. kwam de gemeente raad te Sint-Annaland voltallig in open bare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester J. van den Bos. De door de wnd. secretaris J. Leune gelezen notulen van 25 maart jl. werden onveranderd vast gesteld. Een aantal door gedeputeerde sta ten goedgekeurde raadsbesluiten van grond en krotwoningenaankoop werd voor kennis geving aangenomen. Op de toekenning door de raad van een tegemoetkoming aan de gemeenteontvanger in de reiskosten, delen gedeputeerde staten mede, dat in overeen stemming met de terzake gebruikelijke han delwijze bij een burgemeester van meer dan een gemeente het college ook voor deze ontvangers vergoeding slechts haar instem ming kan betuigen aan de gemeente waar de ontvanger niet gevestigd is. In dit geval zal dus alleen Stavenisse de tegemoetko ming mogen verlenen, wat de heer Stols doet opmerken, dat hij de plank dan nog niet zo ver heeft misgeslagen. Verhoging Wethoudersbezoldiging en presentiegelden Door gedeputeerde staten is een ontwerp besluit aan de gemeente gezonden, behel zende verhoging van de wethoudersbezol digingen. Voor Sint-Annaland zou dit van 645,— op 990,— per jaar komen. Het provinciaal bestuur vraagt hierover een oor deel van de raad. Dhr. Stols vraagt hoe de wethouders daar zelf over denken. Weth. Goedegebuure zegt dat het een wethouder zeker niet alleen om de finan ciële faciliteiten mag gaan, maar gezien de verantwoordelijkheid en gezien ook het aantal uren dat een wethouder tegenwoordig aan de gemeente dient te geven wil hij zijn taak naar behoren kunnen vervullen, dan is naar zijn mening de bezoldiging inder daad gewenst. Weth. Moerland zegt dankelijk tevree te zullen zijn, wanneer het zo blijft en wan neer de raad het verhoogt zal hij dat meerdere zeker opstrijken. De voorzitter meent dat het voor hem gemakkelijker is hierover te spreken dan voor de wethouders. Wanneer hij de toe nemende werkzaamheden voor deze gemeen tebesturen nagaat en ter plaatse even mag wijzen op de talrijke besprekingen, die al leen aanleg van de nieuwe haven van de wethouders vele uren heeft gevraagd, dan acht hij deze verhoging zelfs gewenst en dat temeer omdat toch bijvoorbeeld ook een gekozen raadslid die in zijn dagelijks beroep loontrekkende is, die functie op zich moet kunnen nemen zonder dat er finan ciële bezwaren voor hem aan zijn verbon den. De heer Stols kan zich daarmee wel verenigen, maar vindt het dan toch wel vreemd, dat bijvoorbeeld weth. Goedege buure er tegen was toen destijds is gespro ken over presentiegelden voor leden van het stembureau, zoals dat in vrijwel alle gemeenten wordt verstrekt. Juist daarom immers hebben de raadsleden die geen 15 per dag kunnen derven zich van het stem bureau teruggetrokken. De voorzitter zegt er toen voor te zijn geweest en dat hij er ook nu voor is om presentiegeld te geven aan de leden van het stembureau, evenals voor commissiever gaderingen. Weth. Goedegebuure merkt op, dat het niet helemaal juist is, zoals dhr. Stols het stelt. Bij het afwijzen van het presentiegeld voor leden van 't stembureau, zoals dat des tijds werd voorgesteld ging het er om, óf dat presentiegeld geven en daarbij de lunch en consumpties laten vervallen óf het be staande gebruik van een vrije maaltijd en dergelijke te handhaven. Daarin zag spreker zo weinig verschil dat hij voor handhaving van het oude gebruik stemde. Dhr. Stols zegt dat men er als lid van het stembureau recht op geeft die vergoe ding te krijgen en dan laat het hem koud of er gratis consumpties zijn of niet Daar gaat het niet om. De voorzitter neemt dan het recht van initiatief en stelt voor om per 1 januari 1959 behoudens goedkeuring van ged. st. een vergoeding van f 15,per dag voor le den van het stembureau in te voeren en f 7,50 per lid voor commissievergaderingen, zoals onderzoek rekening en gem. begroting. De heer Kurvink zegt het wel zo mooi te vinden, wanneer alles bij het oude bleef en men helemaal niets verhoogde, de be staande toestand dus handhaven. Hierna wordt eerst gestemd over invoe ring vergoeding leden stembureau ad 15, per dag. Tegen stemmen de heren J. A. den Engelsman, A. J. Kurvink en Jb. Moerland. Vóór de heren Stols, Ridderhof, M. Moer land en G. Goedegebuure. Het voorstel om presentiegeld te geven commissievergaderingen wordt aange bij nomen met de stem van de heer A. J. Kur vink tegen. Tenslotte dan nog het voorstel om aan gedeputeerde staten te berichten, dat met de voorgestelde wethoudersverhoging kan worden ingestemd. Tegen stemmen dan de heren J. A. den Engelsman, A. J. Kurvink en wethouder Jb. Moerland. Aangekocht wordt de krotwoning van de heer M. C. van 't Hof, Molendijk 33 voor de geschatte waarde ad 1.200,De voor zitter deelt mede, dat ook de heer A. Bur gers Johzn voornemens is een nieuwe wo ning te gaan bouwen en zijn ook als krot aangemerkte woning dan verkopen, terwijl men met nog een derde gegadigde in onder handeling is. De raad machtigt b en w om zo mogelijk en bij overeenstemming ook die krotwoningen aan te kopen tegen de ge schatte waarde. De gemeenterekening 1958 is in ontwerp gereed en ter verificatie aan het centraal bureau gezonden. Vastgesteld wordt (voorlopig) het ex ploitatiebedrag openbaar lager onderwijs 1958 waarbij het beschikbaar gestelde be drag van 2768,68 met 226,94 werd overschreden. De laatstelijk afgesloten lening van f 10.000 met de Boerenleenbank blijkt vol gens gedeputeerde staten, voorzover een gedeelte der voorwaarden betreft, in strijd met de richtlijnen hieromtrent. In een nieuw concept wordt met de opmerkingen rekening gehouden en deze geldlening dan opnieuw aangegaan. Een voorstel tot verhoogde schadeloos stelling aankoop woningen uitbreidingsplan in de Cureelanden voor met name de heren W. en J. A. Fase gaat onder de hamer door. Op een vraag van de heer Kurvink hoe de premies hierbij worden berekend, ant woordt de voorzitter dat dit op de normale wijze gebeurt, maar de vermogensschade was in 1944 te laag geraamd in vergelijking met de nieuwe bouwkosten. Voorzieningen dam In verband met het treffen van voorzie ningen aan de damwand in de nieuwe haven dient de post voor de aanleg van de ha ven op de gemeentebegroting 1959 te wor den verhoogd, zo luidt het prae-advies van het daarna aan de orde zijnde voorstel tot een wijziging van de begroting 1959. De voorzitter voegt hieraan toe, dat algemeen bekend is hoe er een verzakking is opge treden aan een gedeelte van de nieuwe havendamwand. De extrakosten voor ver betering daarin zijn geraamd op 219.630, een bedrag waarvan de raadsleden enigs zins ontstellen. De voorzitter vervolgt zijn toelichting met te verklaren, dat reeds met de aannemer is overeengekomen deze ver betering en herstel aan te brengen. Gepro beerd wordt voorts hierop 80% van het Rijk te krijgen als subsidie, zoals op het gehele havenproject is verkregen en 20 verhoogde uitkering uit het gemeentefonds, waardoor dit bedrag dan weer gedekt zal zijn. De benodigde stukken hiertoe zijn reeds naar de provinciale en rijksinstanties ver zonden, maar om daarop goedkeuring te krijgen moet de post op de begroting 1959 worden geplaatst. De heer Stols staat er verbaasd van, dat deze verzakking zoveel gaat kosten. Hij kan trouwens zoiets niet begrijpen. Immers, alvorens men aan het havenproject is be gonnen zijn er voor grondboringen en op metingen, dus bij het voor-onderzoek al duizenden guldens beschikbaar gesteld. Hoe is het dan mogelijk dat zoiets voorkomt. Dan moeten er fouten zijn gemaakt. Men had na dat voor onderzoek de grond- struktuur toch moeten kennen, want waarom dan anders die kosten gemaakt. Dan had men evengoed zonder meer kunnen begin nen. Spreker wil hier geen schuld aan aan nemer of uitvoerder van geven, omdat hij technisch niet deskundig is, maar ergens moet er toch een fout zitten. Niet alleen dat het ruim twee ton extra kost, maar er zit nog meer aan vast. Een gedeelte van de oude haven is al dichtgegooid en hij ziet het er bij een hoog tij van komen, dat de grond wegslipt en men hier straks met twee havens komt te zitten, waarvan er één niet bevaarbaar meer is. Destijds, zo vervolgt dhr. Stols, sprak wethouder Moer land er van, dat de haven in maart reeds open zou kunnen zijn, maar dan heeft hij zeker volgend jaar maart bedoeld. De heer Ridderhof is van mening, dat degene die de fout maakte, er ook eigenlijk voor zou moeten opdraaien. Dhr. Stols meent dat men dan wel op het goede kan toor is. De voorzitter zegt dat deze tegenslag ongetwijfeld een vertraging van drie maan den zal meebrengen. Financieel zal deze zaak echter wel rond komen, al is het vanzelfsprekend jammer, dat deze tegen slag is ontstaan. Hij gelooft niet, dat de oude haven on toegankelijk wordt alvorens de nieuwe open kan. Integendeel, er zal nog heel wat bin nen moeten, daar ook aannemer Snepvangers hier een grote hoeveelheid materiaal gaat aanvoeren. Nadat de andere raadsleden zich ongeveer in dezelfde zin als dhr. Stols hebben uitgelaten wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de begroting 1959 in verband met bovenstaande te wijzigen. Sanering Aan de orde komt vervolgens een voor stel tot aankoop van het perceel Ring 32, toebehorend aan de heer L. J. Breure. Deze wil dit pand verkopen in verband met vestiging op een andere plaats in deze gemeente. Betrokkene stelde zich in verbinding met de burgemeester en hierna zijn de gebouwen door de schattingscom missie getaxeerd op een bedrag van 22.635, i met welk bedrag de eigenaar zich akkoord verklaarde. B en w stellen voor dit pand aan te kopen, waarmee dan een aanvang wordt gemaakt met de sanering van de Ring te genover het gemeentehuis. Voorshands is men aan afbraak hiervan niet toe. Daarom kan bij aankoop de woning worden verhuurd evenals de poterbewaarplaats, terwijl de schuur dienst kan doen als garage voor de brandweerauto. De heer Breure is bereid een vaste lening te verstrekken om de gemeente deze aankoop mogelijk te maken. De heer A. Kurvink vraagt of er voor heen bij schatting van andere bedrijven niet lager is getaxeerd dan in dit geval. De voorzitter antwoordt dat het toen een her verkavelingsaangelegenheid was. Dit is een i specifieke gemeentelijke zaak. De heer Stols zegt dat men zijn standpunt inzake de Ringsanering kent. Hij kan er zich niet mee verenigen, zoals hij destijds ook tegen de ontsluiting voor dit gedeelte heeft gestemd. Het kost naar zijn mening veel te veel in vergelijking met de daar tegenover staande voordelen. De voorzitter zegt dat het iets is, wat men in de toekomst pas zal kunnen uitwerken en dan is het inderdaad de bedoeling de bedrijven daar te laten verdwijnen om er nieuwe woningen voor in de plaats te krij gen. Een sanering dus. In dit geval echter is het niet uitgegaan van b en w, maar van betrokkene zelf en spreker meent dat de gemeente deze kans moet aangrijpen om de eerste stap op deze sanering te zetten. De heer Ridderhof vraagt of betrokkene elders eenzelfde bedrijf gaat uitoefenen, waarop de voorzitter bevesigend antwoordt. Het betekent in elk geval één bedrijf minder in de gemeentekom. Nadat dhr. Kurvink nader heeft geinformeerd naar de exploi tatie door de gemeente van deze woning en schuur komt het voorstel in stemming. Tegen zijn de heren J. A. den Engelsman, A. Kurvink en F. J. Stols. Demping sloot Aan de agenda wordt dan nog toege voegd het voorstel om over te gaan tot aankoop van grond van de heer A. Gunter aan de Kloosterstraat. Deze kwestie speelt al een tijdje en de voorzitter zegt dat nu overeenstemming met betrokkene is bereikt. De grondprijs blijft zoals is geschat. In het schattingsrapport is vermeld, dat de ge meente voor afheining dient te zorgen. Dhr. Gunter wenst daarlangs een laag muurtje van 40 cm met 35 cm fundering, zoals door de districtsopzichter ook is voorgesteld. Het wordt 19 meter lang, B en w hadden eerder gedacht over een betonschutting, die op ongeveer 300,komt en het muurtje 575,Omdat er evenwel ook nog enkele strookjes grond nodig zijn van dhr. Gunter om het trottoir te kunnen doortrekken acht de voorzitter 't niet onbillijk om dhr. Gunter als compensatie voor zijn lage grondprijs Ledigheid bestrijden verzacht het leed Aan de kust minder buien in het voorjaar Tegenslag aan havendamwand te St. Annaland geeft drie maanden vertraging Het verloop van de windhondenrennen en het zeehengelconcours Onkruidbestrijding in gladiolen Rondweg in Scherpenisse opengesteld Geen extra woningen voor Tholen Vijf en zestig jaar getrouwd in Oud-Vossemeer Beweerd wordt dat nieuwsgierigheid de laatste hartstocht is van oude mensen deze afheining te geven. Met dhr. C. W. Heijboer is overeengekomen een beton schutting langs de andere zijde te plaatsen. Tegelijk zou dan een gedeelte van deze aan te kopen grond (waarop dus eerst goedkeu ring verkregen moet worden) weer verkocht kunnen worden aan de heer B. Keur Mzn, die daar een woning wil bouwen. De sloot langs Gunter zou dan dit najaar gedempt kunnen worden, aldus de voorzitter. Nu is dit door herverkaveling nog niet mogelijk. De heer A. Kurvink vraagt of de gemeente verplicht is daar een afrastering te maken. De voorzitter anwoordt bevestigend. Het zou iets anders zijn wanneer daar nieuw bouw wordt gepleegd, maar bij aankoop zoals hier moet de gemeente voor afheining zorgen. Geen bezwaar is er tegen de voor gestelde transaktie, evenmin als tegen ver koop van bouwgrond aan de heer B. Keur. Aansluiting op nieuwe wegen Nu de herverkavelingswerken rond de gemeente een aanvang hebben genomen, met name dan wegenaanleg vloeien hieruit ook kosten voort voor de gemeente, onder meer door het aanbrengen van een goede aan sluiting op de nieuwe verkavelingswegen, zoals aan de Hoenderweg en de Molendijk. De herverkaveling wil het in het betref fende bestek opnemen om tot de klinker bestrating van de Hoenderweg aan te slui ten, evenals de nieuwe toegangsweg naar de haven door het Nieuwlandpoldertje, aan gesloten kan worden op de bestaande be strating aan de Molendijk. De meerdere kosten hiervan moet de gemeente betalen. Aannemer Snepvangers is reeds bezig met deze wegwerken. De kosten voor de ge meente door deze aansluitingen worden op ongeveer f 16.000 geraamd. De heer M. Moerland vraagt of het wa terschap hier buiten staat. De voorzitter zegt dat de Hoenderweg in onderhoud is bij de gemeente en het waterschap daarin tegemoetkomt. Het gedeelte tussen Molen dijk en nieuwe havenweg is evenwel van de Polder. Men zal zich dan ook met het Waterschap in verbinding stellen. Overigens kan de raad zich met het vote ren van genoemd bedrag verenigen. Men hoopt goedkeuring en financieringsmogelijk heden te krijgen. Rondvraag De heer C. Ridderhof vindt dat men met 1 al die nieuwe wegen ook weer toe is aan naamgeving. De voorzitter antwoordt, dat er op het eiland een commissie bestaat, waarin uit elke gemeente een persoon zit ting heeft en waarvan notaris W. L. Blin- denbach te Sint-Maartensdijk voorzitter is, die omtrent historische naamgeving advie zen verstrekt. Men zou daar eens kunnen informeren. Ondertussen is het verlengde van de Kloosterstraat, waar ruimte is voor een viertal bungalow's in de volksmond al tot „Smalstraat" gedoopt, hetgeen zelfs al op officiële stukken voorkomt. De heer M. Moerland zegt dat er in voornoemd straatje nogal klinkers onder het zand zijn terecht gekomen, maar weth. Moerland antwoordt dat die zijn geruimd. De heer J. A. den Engelsman vestigt de aandacht op een al enige tijd leegstaande goede woning aan de Molendijk, waarvan de eigenares elders in een rusthuis vertoeft. Zou die woning verkocht worden of ver huurd Spreker vindt het wel jammer, dat ze leeg blijft staan nu er toch nog wel wo ningzoekenden zijn. De voorzitter antwoordt dat voor ge noemde eigenares de heer A. P. Bi! te Vlissingen als gemachtigde optreedt. Daar zou hij wel eens kunnen informeren, wat de plannen zijn. De heer J. A. den Engelsman vindt de nieuwe oprit in de Nieuwlandpolder als aansluiting op de nieuwe haven te steil. De voorzitter zal hierover contact opnemen met het ingenieursbureau e.g. de herverka veling. De heer A. Kurvink vraagt of er in de gemeente nu ook borden geplaatst moeten worden die de maximum snelheid aangeven, zoals men dat elders ook ziet. De voorzitter antwoordt dat zulks sinds 1 april verplicht is geworden, terwijl voordien alleen het ge- meenteaanduidingsbord voldoende was. De borden, die een lieve cent kosten, zijn al in de maak. De heer Kurvink vindt vooral de snelheid in de Bierensstraat-Weststraat soms dermate groot, dat het zeer gevaarlijk is. Dit is voor de heer den Engelsman aanleiding er op te wijzen, dat de aanslui ting nieuwe havenweg op de Molendijk zeer onoverzichtelijk is. En met de aanvoer van materiaal is het nog lang niet klaar, zegt de voorzitter, daar ook de firma Snepvangers hier nu de nodige materialen voor de wegen zal gaan lossen en vanaf de haven vervoeren. Vooral het slakken-vervoer is niet ongevaarlijk. Weth. Moerland weet dat men dat in West-Brabant anders aanpakt. Daar zullen geen bieten van de wagens vallen, wetend dat men dan direct een bekeuring aan zijn jas heeft. De heer Stols vindt de situatie bij het sluisje aan de Klippelstraat nu zodanig dat er iets moet gebeuren. Het sluisje is afge sloten en de stank, inzonderheid van het recht achter de woningen naar de dijk lo pend slootje is ondraaglijk. Besloten wordt dat gedeelte zo vlug mogelijk te dempen. Ook wijst Stols nog eens op de beroerde situatie van het beroemde varkenspad achter de Javadijk. Zolang er evenwel geen riool gemaal is en de situatie daar na haven demping niet veranderd is kan men er wei nig aan doen. Wel kan er op de hoek een woning worden afgebroken, zoals er ook 2 krotten aan de Molendijk en in de Klippel straat weg kunnen. Daarna sluiting. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG Dr. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermet te Nieuw-Vossemeer. tel. 10. HOOGWATER in de week van 24 t.e.m. 30 mei 1959 zondag vm. 4.44 nm. 17.15 uur maandag 5.32 18.04 dinsdag 6.21 18.49 woensdag 7.10 19.35 donderdag 8.00 20.23 vrijdag 8.50 21.14 zaterdag 9.50 22.16 vrijdag 22 mei Volle Maan te 13.56 uur. vrijdag 29 mei Laatste Kwartier te 9.13 u. DANKBETUIGING VOOR MEDEWERKING Via luitenant-generaal H. Schaper, de chef Staf Luchtmacht te Den Haag bereikte de nederlandse politie en de BB, kring Z 5 te Tholen een dankbetuiging van de air vice marshal W. J. Crisham van de Royal Air Force Germany in Duitsland voor „het prachtige staaltje van tijdige en onbeperkte hulp die door verschillende onderdelen van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht, de Nederlandse politie en de BB op 18 februari aan de R.A.F. werd verleend, toen een van de Javelins nabij Tholen neerstortte. Genoemde Marshal verzocht allen die bij de hulpverlening betrokken zijn geweest zijn grote waardering over te brengen. WERKCOMITÉ JUBILEUM „CONCORDIA" Dit najaar hoopt de harmonie „Concor dia" het feit te herdenken, dat ze 75 jaar geleden werd opgericht. In verband met de jubileumviering werd vrijdag jl. een werkcomité gevormd, bestaande uit de heren mr A. J. van der Hoeven, ere voorzitter P. Ottevanger, voorzitter A. van Droffelaar, sekretaris H. L. Nelisse, penningmeester en de le den E. Antons, J. de Laater, M. C. Meer man en M. Tichem. Dit comité stelt zich ten doel door ver schillende akties gelden in te zamelen opdat in september a.s. „Concordia" haar 75 jarig bestaan kan vieren in nieuwe uniformen. WEDVLUCHT „DE TROUWE DUIF" Wedvlucht van Sittard 9 mei 1959. Afstand 129 km. Ie duif 1 u.-56 min.-22 sec. Laatste 2 u.-19 min.-2 sec, G. Soomers 1; M. v. d. Linde 2; P. den Boef 3, 10, II, 20: G. de Kok 4: L. Jansen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 1