10 pCt. Korting \OA BETAM Koelkasten Gebr. Voets Nog enkele dagen A. de BRUIN Had Poortvliet in vroeger tijden een bloeiende zeehaven? Cocospalmen in India en op Ceylon zorgen voor onze vloerbedekking. Kees v. d. Velden De heerlijkheid Poortvliet» no 122 Wij geven de hoogste inruilwaarde Puch-bromfiets nu in prijs verlaagd! f 660.- I c DUINE en Zn. voor Uw oude Bromfiets Jan Steen Vanaf 1 3 mei zijn wij gestart Garage DEKKER Openbare Aarsbesteding V.W. VERHUUR Bioscoop „DE GOUDEN LEEUW" Eio Hcrz voll Musik GROOT BAL Deze heerlijkheid strekte zich over een grote oppervlakte dwars over het eiland Tholen uit. Hoewel haar eerste begin niet bekend is, kan zij onbetwist op een hoge ouderdom roemen. Zeker zijn haar hoogste gedeelten al voor dat er bedijking plaats had, bewoond geweest. Het eerste waarvan met zekerheid gewaagd wordt is in 1204, wanneer een machtige ridder Hugo van Voorne hier een burcht liet bouwen. Den kelijk lag dit kasteel ten zuiden van het dorp, halverwege het zg.n. Oud-Kerkhof. Niet lang na de stichting is dit kasteel ver woest door Graaf Willemsbenden, omdat Heer Hugo het met diens tegenstander Graaf Lodewijk van Loon hield. Melis Stoke vermeld in zijn rijmkroniek „want hi brae hem in Portfliet sine veste, die seer vast was". Toch waren er in de 80 jarige oorlog nog overblijfselen van de burcht aanwezig. Wat betreft de naam der heerlijkheid, meent Ermerins die te zoeken in de om standigheid dat Poortvliet oudtijds een zee haven was. Hij denkt aan het Franse woord port voor haven en vliet wijst op stromend water, dus haven aan de vliet. Hoe veel of weinig hiervan waar moge zijn, een feit is, dat men in de middeleeuwen Portfliet schreef. Zijns inziens pleit hier ook voor, dat wanneer de Staten van Holland en Zeeland in 1438 besloten een vloot uit te rusten om de vrije vaart en koophandel te gen de Oosterlingen te beschermen, ook Poortvliet belast werd een oorlogsschip te leveren. Men denke nu echter niet te groot van een oorlogsbodem in die tijd, het was hoewel zeewaardig, een van gewapende mannen voorzien vaartuig, een zgn. kogge. De heerlijkheid Poortvliet heeft voor de opkomst van de stad Tholen een tijdperk van grote bloei gekend. Veel droeg daartoe bij, dat het lange tijd in bezit geweest is van het regerend Gravenhuis. In de 15e eeuw bezat het een weekmarkt, die uit de hele streek niet weinig bezocht werd. Vooral graan, dat de grond in rijke mate opleverde werd er verhandeld. Naderhand deed de verwoestende oorlog en krijgsgeweld deze woensdagmarkt teniet lopen. Toen in 1577 het Thoolse land in Staatse handen was overgegaan, poogde men de markt te her vatten, maar het liep op niets uit. In 1596 probeerde men het nogmaals, maar het ontstak de wangunst der stad Tho len, dat als stemhebbend lid in de Staten van Zeeland, steeds meer macht op het platteland verkregen had. Hierdoor konden zij naar goeddunken de dorpelingen hun wil opleggen. Trouwens er was meer, dat meehielp om Poortvliet zijn welvaart te ontnemen. Zodra de troebelen van de 80- jarige oorlog ons land in beroering bracht, kwam ook Poortvliet in gevaar om telkens door de ene of andere partij beroofd en ge brand te worden. Dat gevaar was te groter, daar het eiland Tholen door zijn ligging, dikwijls het doelwit van de elkaar bestrij dende partijen was. De rivier de Eendracht bood geen waarborg tegen de vijand, wan neer die niet sterk bezet en bewaakt werd. Tot haar verdediging was dan ook steeds een talrijke krijgsmacht aanwezig. Vooral na 1577 werden er veel Staatse troepen ingekwartierd, tot groot ongerief der be woners. Poortvliet kreeg hierin een groot aandeel, temeer omdat op de Poortvlietse sluis aan het Slaak, een stenen wachthuis gebouwd en een ten oorlog uitgerust schip gelegd werd. Ook grote geldelijke offers werden geëist, buitengewone vorderingen en schattingen hadden van tijd tot tijd plaats. Bewonderenswaardig is evenwel, dat de re gering van Poortvliet, ondanks al het krijgs gewoel en zware lasten, nog kans zag de wegen van het dorp te bestraten. Tot dit doel werden voor het eerst in 1596 en '97 veel straatstenen uit het zwaarbeproefde Reimerswaal aangevoerd. Verder had dit nog plaats van 1599 tot 1605. Denkelijk zal men deze stenen voor een zacht prijsje gekocht hebben en de gelegen heid om deze zo in de nabijheid te beko men, deed zich elke dag niet voor. Poortvliet bezat vanouds ook een Dorps rechthuis, waar alle gemeenten en polder zaken werden behandeld. Het stichtingsjaar van dit gebouw is onbekend, men vermoed, dat het in de eerste helft der 16e eeuw geweest is. Volgens de weinige gegevens die over dit Rechthuis beschikbaar zijn, bezeat het aan de voorgevel een pui met trappen, op de borstwering daarvan stonden stenen leeuwenx, die de wapens van Poortvliet en de provincie Zeeland vasthielden. Dan de tand des tijds, heeft ook hier niet na gelaten te slopen, wat eenmaal stond. Van dit statige gebouw is niets overgebleven, dan de herinnering. De eeuwen door hebben in dit Dorpshuis de vroede vaderen van Poort vliet, zich met het openbare leven der ge meente beziggehouden. Het zij dat er oorlog in het land was, of watervloeden hier of elders verwoesting en ellende brachten, al tijd klopten de Heeren Staten van ons ge west, bij Baljuw en Schepenen aan. Dan ging het om het heffen van den 100e pen ning op de huizen, dan weer een hoofd schatting op de landerijen of verhoging van de accijns op het bier; toen de volksdrank bij uitnemendheid. Maar het was ook wel eens andersom; b.v. den 29 Maart 1670 verzochten Baljuw en Schepenen van Poort vliet aan de Zeeuwse Staten, om 7 jaren lang te mogen heffen 1 stuiver per gemet, tot verbetering van straten en wegen; wat werd toegestaan. Het volgende jaar 1671 werd vrijdom verkregen van den 100e pen ning op de huizen; teneinde zich te kunnen herstellen van de overstroming die Poort vliet op 22 September dezes jaars geleden had. Door dezen vloed was „het rijs hoofd en kaay aan stukken geslagen". Of dit te Strijen was, of aan de „Poortvlietse Sluis" aan het Slaak, is niet erg duidelijk. De eerste met naam genoemde Baljuw van Poortvliet, was in 1527 Frans Kroesink, hoewel er in het begin der 13e eeuw al van zulk een gezagsdrager te Poortvliet sprake is. Als schepenen worden in 1550 genoemd: Hendrik Cornelisz. Vossol, Jan Jansz. van Steelandt, Govert Heinrycxz, Cornelis Adri- aanssen, Meerte Cornelisz, Marinus Cornelis Harrelemsz. en Steven Pietersz. De Schepenenbank trad ook op als Recht bank der Heerlijkheid, hetzij het hoge of lage recht mocht uitgeoefend worden. Poort vliet heeft lange tijd beide rechten in bezit gehad. Het hoge recht gaf de macht om lijfstraffen, zelfs de doodstraf toe te passen. Dat is hier ook meermalen gebeurd. De twee laatste vonnissen waar melding van gemaakt wordt, wordt als volgt beschreven. „Eene zeldzame omstandigheid had plaats, wanneer op 17 Juli 1604, te Poortvliet een Landlooper van dat soort, welke men Heydenen noemt, genaamd Jeronimus Joris, alias Jonckbloet met den zwaarde wierd gerecht, ter oorzake hij zijn stiefvader met een stok doodgesla gen hadde. Zijne huisvrouw, moeder, zuster en zwager zagen de strafoefening aan, dan daar niet mede vergenoegd, klom des mis dadigers huisvrouw, zodra het hoofd na den Voor de overgrote belang, stelling van hier en elders, bij onze 40 jarige echtvereniging ondervonden, zeggen wij, ook mede namens onze kinderen onze hartelijke dank. Anth. Chr. Heijboer J. W. Heijboer-van As Poortvliet, 15 mei 1959 Molenstraat A 16 Voor de zeer vele felicitaties en stoffelijke blijken van be langstelling, die ik mocht ont vangen, zowel uit de gemeente als van elders bij gelegenheid van mijn jubileum, waarvoor ik een Koninklijke Onderschei ding werd toegekend, betuig ik langs deze weg, ook allen die tot die onderscheiding hebben bijgedragen, mijn hartelijke dank. P. Mol St. Filipsland, 12 mei 1959 Telefonisch aangesloten onder C. TICHEM Café „Zeelands Welvaren" Langeweg 124 Scherpenisse Op alle HEREN KOSTUUMS COLBERTS PANTALONS DAMESJAPONNEN ROKKEN Kerkstraat THOLEN tel. 134 derden slag afgehouwen was, op het scha vot, nam daar het bloed, kuste en wreef het tegen haar aangezicht, nemende na een half uur toevens het lyck, leggende het in een kist en hebben het dus gezamentlijk op het kerkhof begraven." „Dan den 25 September 1625 werd Pieter Antonius Vele opgehangen, ter oorzaak hij in den Polder van Namen een doodslag had begaan en onderscheidene diefstallen ge- pleegt; inzonderheid, dat hij met den bailliu van Hulst een aanslag had helpen beleggen ter overmeestering van het Thoolse Lant, terwijl hij Soldaat was." Dit zijn slechts enkele grepen uit de histo rie der oude Heerlijkheid Poortvliet. In het vervolg hopen we op enige aspecten nader in te gaan. A. J. S. Waar is de Koningin „Een zondagavond, het was 20 februari 1944, was er een zware in slag vlakbij, in het bos; gelijktijdig dreunde een vliegtuig boven ons hoofd en bijna op hetzelfde ogenblik viel er met een nog zwaardere slag een volgende bom, nu slechts anderhalve meter van het huis. Eén marechaussee werd on middellijk gedood, een ander dodelijk gewond. Beiden stonden op wacht. De omstandigheid dat bij het leggen van de fundering van het huis gewapend beton was gebruikt, bewaarde het huis voor instorten. Het gaf wat mee. Prinses Wilhelmina voelde onder haar voeten de schuivende beweging die het huis maakte, een beweging als de dei ning op zee. Met onbeschrijfelijke span ning wachtte ik op de volgende bom, die zeker het einde van ons aller leven zou betekenen. Ik herademde toen deze derde bom uitbleef. Beneden hoorde ik wachtmeester Beer man angstig roepen: „Waar is de Ko ningin Tegelijk sloeg een vieze lucht van gas, rook en vlammen mij tegemoet. In antwoordde dadelijk: „Hier ben ik, ik mankeer niets." DIT GITAAT kunt u vinden op blz. 351 van het onlangs verschenen, inmiddels al veel besproken boek: „Eenzaam maar niet alleen", en het is typerend voor het gehele geschrift „Gods leiding in alles". Daar is de schrijfster vol van, telkens frappeert het hoe dit geloof in een allesregerend God domi neert. Bij al haar beslissingen, in goede of kwade dagen, bij vreugde of verdriet, in ballingschap of waar ook: zij voelt zich verbonden met Christus. „Op de hoogtepun ten van mijn bestaan voelde ik in mijn latere jaren in de diepte dit Leven in mij kloppen." (blz. 444). Het boek is boeiend geschreven wij lazen het in één ruk uit de eerste hoofd stukken laten duidelijk zien hoe de prinses in een gouden kooi geleefd heeft onder druk van een Engelse gouvernante en hoe haar bestaan tot haar achttiende jaar een bijna zonloos, triest en gedisciplineerd hof leven is geweest, waarin alleen Koningin Emma het zonnetje was dat zo nu en dan de wolken van somberheid doorbrak. Zelfs toen de Koningin trouwde met Prins Hendrik hebben beiden de grootste moeite gehad de gouden kooi te doorbreken. Het beeld van haar man, waarmede zij 33 jaar getrouwd is geweest, komt bijzonder sym pathiek naar voren, al is het spijtig dat de Prins der Nederlanden stierf zonder dat de Koningin er bij tegenwoordig was. „Het hart had 't opgegeven, terwijl hij nog in gesprek was met de verpleegster. Toen ik kwam leefde hij niet meer(blz. 251.) Uit „Eenzaam maar niet alleen" door Wil helmina, 465 blz. in grijze band met goud opdruk, prijs geb. 13.75, uitg. W. ten Have, A'dam. Wat is cocos Cocos als vloerbedekking is in het Ne derlandse gezin een vertrouwd produkt, maar dat het produktieproces in feite begint bij de cocosnoot in de palmboom zal minder bekend zijn, Nu ziet die cocosnoot in de palmboom er anders uit, dan die welke wij uit de fruitwinkels kennen. Om deze noot zit nog 'n dikke laag vezels en de omvang is dan ook 2 x zo groot. In India, de belang rijkste leverancier der grondstoffen (in min., dere mate op Ceylon) maakt men cocos- garen uit de vezels van de cocosnoot. Dit gebeurt voornamelijk in huisindustrieën, die aan vele tienduizenden, meest vrouwen en kinderen, werk geven. Hoe worden de vezels verwerkt? Voor de vervaardiging van weefgarens worden vezels van de onrijpe vrucht ge bruikt, die zich aan de binnenzijde van de bolster bevinden en hiermede zijn verbonden door plantenlijm. In de vezel zit ook looi zuur. Looizuur en plantenlijm moeten wor den verwijderd en dit gebeurt tijdens het roten. Dan komen de thuiswerkende vrou wen en kinderen aan bod, die de vezel door kloppen los maken. Na drogen en sorteren worden de lange vezels met de hand of met een soort spinnewiel tot garens ver sponnen. Nogal primitief, maar met als resultaat een zeer bruikbaar weefgaren. Bij de exporteurs sorteert men de garens op dikte en kleur om ze dan, door wrijven tus sen de handplamen, tot draden van ca. 320 meter aaneen te lassen. Tot balen ge perst zijn zij gereed voor vervoer over zee. 20% van de wereldproduktie van cocosgarens gaat naar Nederland, waar men ze verwerkt tot typisch Nederlandse kwaliteitsprodukten. In Nederland naar de weverijen. In Nederland aangekomen worden de ga rens naar behoefte geverfd en na droging in droogtunnels zijn zij klaar voor de weverij, waarin gebruik wordt gemaakt van de modernste machines. Ook hier kennen wij voor het weven van de wat ingewikkelder dessins de „Jacwuard-weefmachines". Na het weven worden de rollen op de meetmachines gemeten en tegelijkertijd op fouten gecontroleerd. Groeiende populariteit. De rijke verscheidenheid van de cocos- artikelen lopers, matten, tapijten en kar petten in een bonte variatie van dessins en kleuren is de kracht van Nederlands toonaangevende cocosindustrieën, die zich hebben verenigd om met elkaar het merk artikel STER-cocos op de binnen- en bui tenlandse markt te brengen. Voor de tweede wereldoorlog kenden wij cocos hoofdzake lijk als ganglopers en vestibulematten, maar door het gebruik van moderne weefgetou wen en het toepassen van betere verfme- thoden is het mogelijk cocos in fijnere vorm te maken voor bijv. vaste karpetten of losse karpetten. Door niet al te star vast te houden aan de eis van de omkeerbaarheid werd het mogelijk naast de conventionele dessins moderne kleurcombinaties te maken. Jonge mensen die een moderne, goede en verhoudingsgewijze toch goedkope vloerbe dekking zoeken, vinden die in deze ster- cocos, die bovendien sterk is en gemakkelijk te onderhouden. Voor het vaste tapijt kan met een stofzuiger worden volstaan. Zo nu en dan wat water sprenkelen opdat de vezel niet te droog wordt en zou kunnen breken. Losse matten en karpetten geregeld kloppen met een mattenklopper zonder scherpe delen. Vlekken laten zich verwijderen met lauw water en zeepsop. Wel even proberen of de kleuren niet worden aangetast. Vast STERCOCOS-tapijt Weerpraatje MEI WARMTEGOLF. Verrassing of voorproefje van de zomer van onze weerkundige medewerker) Wij zeggen niet te veel wanneer wij, tij dens het schrijven van dit artikeltje in het begin van de week, van zeldzaam warme Meidagen spreken. De dagen 11, 12 en 13 mei staan bekend als de „IJsheiligen". Een bijna in alle Mei maanden voorkomende koude-inval met 's nachts vooral in het binnenland, schade lijke nachtvorsten. Dat deze koudegolf niet aan genoemde data gebonden is, heeft mei dit jaar bewezen door inplaats van een koude-nu een warmtegolf te brengen. De koude dagen kwamen in de eerste week van mei voor toen het ook enkele nachten tot lichte- en zware nachtvorst is gekomen. In het begin van de vorige week kwamen daarbij aan de grond nachtvorsten van 3 tot 5° voor. Op Hemelvaartsdag kwam de radicale ommekeer. Bleef het kwik woensdag op de meeste plaatsen nog bij 14 a 15 graden C steken, Hemelvaartsdag was met temperaturen van 20 tot 23° C al vrij warm. Het kwik bleef stijgen en in het grootste deel van Nederland kwam op za terdag 9 mei de eerste officiële zomerse dag (warmer dan 25° C) voor waarop wij ver leden jaar tot 1 juni en in 1957 zelfs tot 14 juni hebben moeten wachten. Nu is een warmtegolf in de laatste de cade (periode van 10 dagen) van mei niet zo een grote bijzonderheid maar wel in de eerste helft van mei. Meestal blijft het dan bij een zeer warme dag, maar de volgende is het al weer belangrijk koeler. In deze eeuw kwam alleen in 1945 tussen 9 en 13 mei een soortgelijke warmtegolf voor met in De Bilt vijf opeenvolgende zomerse da gen waarvan de laatste zelfs een tropische warme dag was, met een temperatuur van 30.6° C. BLIJFT MEI ZOMERS Hieruit blijkt duidelijk, dat warmtegolven van meer dan drie dagen in de eerste helft van mei, zoals dit jaar voorkwam, zeldzaam mogen worden genoemd. Het is niet te hopen, dat aan deze mooi-weer-periode juist vóór of tijdens de Pinksterdagen een einde komt. Een enkele keer blijft mei met over wegend zomers weer de temperatuur aan de hoge kant houden, zoals 1917, 1945, en 1947. Een meimaand met een flink boven normaal gelegen gemiddelde van de dage lijkse minimum-temperatuur is in De Bilt na 1947 niet meer voorgekomen zodat het ons niet zou verbazen wanneer mei dit jaar een belangrijk warmere maand wordt dan normaal het geval is. In zo'n geval zou het ook heel goed mogelijk zijn, dat het Pinksterweer eveneens aangenaam wordt, ook al zouden het geen officiële zomerse dagen met maxima boven 25° C worden. Zondagavond j.l. kwam het ten Zuiden van Rotterdam nog tot een zwaar warmte- onweer, waarbij o.a. in Oud-Beyerland re- genhoeveelheden van 40 mm. in ruim een half uur vielen, vergezeld van hagel. Daarna herstelde het weer zich snel, een tendenz die het ons doet voorkomen, dat deze mei- warmte-golf niet alleen maar een verrassing is, maar een voorproefje van de komende zomer. Een zomer, die volgens Duitse voor spelling, droog zal zijn en warmer dan nor maal gaat worden. Aan de afgelopen week mogen juni, juli en augustus een voorbeeld nemen. gg Zag U ooit een bromfiets met zoveel voordelen jj gratis proefrit 50 bijBergen op Zoom Tel. 3260 s Air VAKKLEDING FORTUINSTRAAT 25-27 - BERGEN OP ZOOM - TEL. 4767 de vrolijke schilder, die tevens bierbrou wer was, bevond zich voortdurend in geldzorgen door zijn veelvuldig feestvie ren met talrijke vrienden, die van zijn gulheid profiteerden maar ook door zijn voorliefde voor mooie maar dure kleding. In deze tijd zou Jan Steen die zorgen niet behoeven te hebben. Hij zou vlotte kleding kunnen kopen, die wel een „dure" indruk zou maken maar die toch voor een zeer gunstige prijs verkrijgbaar is, in verrassende verscheidenheid, bij ons. Wouwsestraat 36 Bergen op Zoom Tel. 3369 met de verkoop van de bekende B.P, BENZINE en SUPER T rekkerpetroleum Dieselolie Oliën en Vetten met de nieuwste B.P. olie te gebruiken, zowel in petroleum- als dieselmotor, versnellingsbak als cardans Zoals voorheen staan wij U ten dienste voort diesel-, petroleum en benzine motor Gedegen vakkennis en prima Service met moderne inrichting Verkoop van AUTOMOBIELEN, TRACTOREN, MOTORRIJWIELEN en BROMFIETSEN Tonhuisstraat 15 ST, ANNALAND Het architectenbureau F. J. Rampart en J. W. Muis te Bergen op Zoom hoopt namens het R.K. School bestuur St. Willibrordus te Oud-Vossemeer onder georganiseerde aannemers in het openbaar aan te besteden HET BOUWEN van een R.K. Kleuterschool te Oud-Vossemeer Bestek met tekeningen zijn zolang de voorraad strekt verkrijgbaar aan het adres Noord-zijde Zoom 17 te Bergen op Zoom tegen betaling van 25.per stel. Volledige restitutie bij inlevering in onbeschadigde toestand. De aanbesteding vindt plaats op woensdag 20 mei a.s. des voormiddags om 10 uur in hotel Hof van Holland te Oud-Vossemeer. Architectenbureau F. J. Rampart en J. W. Muis architecten B.N.A. en H.B.O. Noordzijde Zoom 17 - Bergen op Zoom GEBRUIKTE ringspoel naai machine in salonkast, spot prijs. Kortemeestraat 17, Ber gen op Zoom. MOOIE 9 weekse hennen te koop P. de Vos, Molendijk 5 Stavenisse. TE KOOP een best werk paard, 7 jaar oud. bij Gebr. Oudesluijs, Noordpolder D 69, St. Maartensdijk. VERLOREN een heren pols horloge richting Hiksedijk, Vogelsang tegen beloning terug te bezorgen. Agent Sendracht- bode, Ring 40, Oud-Vossemeer TE KOOP dubbele princesse bonen, J. L. Niemantsverdriet Noordweg A 240, Poortvliet. TE KOOP 250 r. Lucerne- klaver bij H. Anthonisse, Schoondorpseweg B 69 Poort vliet, tel. 104. GEBRUIKTE zig-zag naai machine in salonkast. Prima werkend, gelegenheidskoopje Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. TE KOOP in zeer goede staat zijnde: kinderwagen, tevens wandelwagen, merk „Mut- saerds", schrijfmachine, merk „Royal", K. v. Egmond, Sin gel 49, Tholen. zonder chauffeur BERGEN OP ZOOM Boutershemstraat 56 Telef. 5362 ROOSENDAAL Brugstraat 16 Telef. 3872 TE KOOP 1 m. rijwiel lft. 610 jaar M. J. Ista, Oud- Kerkhof B 85, Poortvliet. WOENSDAG gehaktdag tevens 150 gr keurgehakt 58 ct soepcomplet groot 1.78 en 1.18 3 slavinken 1.00, per stuk 35 ct. KeurslagerijM. v. d. Eijk ZATERDAG 16 mei extra dienst van Gorishoek vertrek 15.30 Larooij Veerman Goris hoek. Nog enkele vrachten PUIN te koop, van afbraak sloperij Tange Hoogstraat, Tholen, te bevragen bij P. v. d. Houten, tel. 66, Oud-Vossemeer. TE KOOP gevraagd een tafel Voorstraat 55, St. Annaland. TE KOOP motorbakfiets 200 cc Zundap Th. Aarnoudse Zil verstraat 10 Oud-Vossemeer. MEUBELEN I Uw adres voor nieuwe- zo goed als nieuwe en 2de hands meubelen Bij aankoop nieuwe de hoogste prijs voor Uw oude. A. A. Douw. Voorstraat 7, Oud- Vossemeer, tel. 120. TE KOOP een houten graan- schoner in goede staat bij L. A. Verhage, tel. 9, Poortvliet. Het TOPVOORDEEL van deze week: onze Pinksterscho tel bestaande uit 300 gr fijne vleeswaren voor slechts 1.50 Topslagerij L. Meerman. SLAVINKEN: 3 voor 98 ct.. Iedere woensdag gehaktdag. Tevens a.s. woensdag 150 gr boterhamworst voor 52 ct. Topslagerij L. Meerman. B. op Zoom Tel. 5575 SPIERINKJES DEZE WEEK Pinksterschotel 178. 200 gr gekookte ham 98 ct. 100 gr boterhamworst en j 100 gr snij worst, samen 82 ct. I Keurslagerij M. v. d. Eijk. WASMACHINEfabriek heeft machines met schoonheids foutjes vanaf 135.en Centrifuge. Ijskasten vanaf 198.Te bevragen bij W. J. Geuze, Noordweg A 165 Poortvliet. 200 SCHEERMESJES. Praat eens met Uw buurman. Een gelegenheids aanbieding. 200 prima „Herder" mesjes voor slechts 4.80 niet goed geld terugA. A. Douw, Voor straat 7, O.-Vossemeer tel. 120 (NIEUW braad „Keur" vlees in „keur" margarine voor een fijnere bruine jus per pakje 0.37. Vraag om de waarde bon hij is 15 ct waard Keur slagerij M. v. d. Eijk. TOMATE PLANTEN ver krijgbaar. Ook voor de tuin, zijn er weer Lobelia's, Zalvia's Putunia's, Begonia's, Agratum, Crysanten, Geraniums, Afri kanen, enz. enz. verkrijgbaar bij Kot de Jonge. TE KOOP door omstandig heden zeldzaam mooie Cocker Spaniel reu 2 jaar lief dier met prima stamboom. Koper moet beslist hondenliefhebber zijn. Inlichtingen Stoof straat A 87a Poortvliet. S3 MAARTENSDIJK - TEL. 1 Presenteert zaterdag 7.30 uur Een vrolijk verhaal een sprookje voor het oog een streling voor het oor 2e PINKSTERDAG Aanvang 6 uur

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1959 | | pagina 3